W geście "trzymam kciuki" po polsku kciuki chowamy do środka dłoni, jeśli zrobimy to tak jak Pani, czyli kciuk jest widoczny między drugim, a trzecim palcem to po polsku oznacza to "figa z makiem" czyli nic. Należy o tym pamiętać, bo pokazując Polakowi gest z widocznym kciukiem to Polak odczyta jako 'Figa z makiem z pasternakiem! :), czyli że nic od nas nie dostanie :)
@ViolettaPugh2 жыл бұрын
Dziękuję😊 tak już wiem, napisałam o tym w komentarzu na samej górze pod filmikiem, chyba nie zauważyłaś. Pozdrawiam
@marekkrzykaa68922 жыл бұрын
@@ViolettaPugh TO jet komentarz na samej górze pod filmikiem, ale dzięki, że odpowiedziałaś, bo dokładnie to samo chciałem pisać ;)
@ViolettaPugh2 жыл бұрын
@@marekkrzykaa6892 😊🤗
@yola1772 жыл бұрын
Cieszę się , że znalazłam ten kanał i osobę , która dostarcza tyle cennych informacji o Wielkiej Brytanii, ich kulturze . Pani tłumaczy w tak przystępny i zrozumiały sposób gramatykę i wszystko co dotyczy języka angielskiego, że jeszcze bardziej chcę się uczyć. Dziękuję bardzo 🙏❤😊
@ViolettaPugh2 жыл бұрын
Witaj Jolu, ogromnie się cieszę, że mogę pomóc. Powodzenia w nauce 🌺🌸
@mariuszmichniewicz60022 жыл бұрын
bardzo ciekawe podejście do życia mają ci Brytyjczycy cenne wskazówki dzięki bardzo Pani Violetto
@hanna98692 жыл бұрын
Nie przesadzałabym z tą brytyjską powściągliwością i chłodem. Od szesnastu lat mieszkam w UK. Pracuję niemal z samymi Brytyjczykami i zaobserwowałam, że są dość emocjonalni. Natomiast te wszystkie „darling” i „love” uważane są za mało eleganckie a czasem protekcjonalne. W NHS funkcjonuje wewnętrzny przepis rekomendujący nie zwracanie się w ten sposób do pacjentów.
@jolantapietrzykowska52823 жыл бұрын
Tak radosnie przekazujesz potrzebne informacje -lubię Twój styl uczenia 😀
@ViolettaPugh3 жыл бұрын
Dziękuję bardzo Jolanto 😘 pozdrawiam i życzę miłego wieczoru 😊
@antyoksydant52382 жыл бұрын
Nie dobrze, kiedy gesty ważniejsze od osobistej rozmowy. Tępy menadżer nie domyślił się, że dwa palce to dwie sztuki. Przewrażliwiony palant nie powinien być na kierowniczym stanowisku. Przyzwyczajeni do poniewierania niewolnikami - coś z przeszłości zostało.
@mxgagat2 жыл бұрын
Tylko z tym darciem sie przez brytyjczykow sie nie zgadzam. Mieszkam na Putney w Londynie gdzie jest stosunkowo duza liczba anglikow po pandemii , bo ludzie ze wsi zaczeli przyjezdzac do miasta w poszukiwaniu pracy I nikt tak jak oni nie drze mordy od rana do nocy. To az przeszkadza w otwieraniu okien. Najgorzej jest od czwartku do niedzieli jak “imprezuja “ wtedy wychodzi z nich jeszcze wieksza dzicz
@madirob2 жыл бұрын
po wysłuchaniu tego materiału jednak stwierdziłem ,że jednak musiałem mieszkać przez 20 lat w jakiejś innej Wielkiej Brytanii :-)))))
@johnnygraveyard96562 жыл бұрын
,,jednak'' wszystko co mowi Pani Violetta jest prawda ;) To ze ty czegos nie poznales nie oznacza ze nie istnieje :)
@madirob2 жыл бұрын
@@johnnygraveyard9656 nie twierdzę że nie wie o czym mówi, tylko niepotrzebnie próbuje tych gentlemanów wybielać bo wystarczy pobyć w tym kraju krótki czas aby przekonać się o ich kulturze * nie tylko wyrażanej w gestach :-)
@adamczarnota24422 жыл бұрын
Wielkiej Brytfannie !
@adamczarnota24422 жыл бұрын
@@madirob otototo ! Sztuczne i homofobiczne.
@TheMonalisa19762 жыл бұрын
Dokladnie;)
@annettad.92132 жыл бұрын
bardzo dziękuję za ta lekcję, znam zasady, ale Pani tłumaczy/uczy w tak interesujący sposób, że aż się chce słuchać. Bardzo dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam ☺️
@NatkaNatka-yb4jy2 жыл бұрын
Mieszkam w UK prawię 20lat uwierz że Anglicy potrafią być bardzo bardzo głośni w miejscach publicznych
@ViolettaPugh2 жыл бұрын
Tak, na początku powiedziałam, że wszystko o czym mówię w tym odcinku jest ogromnym uogólnieniem, pozdrawiam 😃
@loulou37382 жыл бұрын
@@ViolettaPugh Pokazałaś figę, a nie trzymanie kciuków!!!!
@tadeuszmorgan41732 жыл бұрын
Powiem więcej w hałaśliwości i braku kultury w miejscach publicznych ( zwłaszcza gdy są za granicą )potrafią przebić nawet Ruskich. Osobiście się przekonałem o tym widząc ich zachowanie w Grecji , Turcji , Polsce... Anglicy potrafią publicznie się upodlić. A po alkoholu to już zachowują się skandalicznie . Prawdziwa katastrofa.
@udasko2 жыл бұрын
@@tadeuszmorgan4173 mówisz o wszystkich brytyjczykach czy o soecificznej grupie?
@tadeuszmorgan41732 жыл бұрын
@@udasko Co to znaczy specyficzna grupa ? Co to znaczy wszyscy Brytyjczycy. ? Widzę ,że masz ochotę na dokonywanie jakichś podziałów , kategoryzowania. Uczciwie Ci powiem ,że Królowej Brytyjskiej tam nie było.. Jeśli Ci to doda otuchy i ocali wiarę w Brytyjczyków.
@annabanaszczyk44702 жыл бұрын
Violetta - bardzo fajnie się Ciebie słucha🙏 pomocne filmiki - fajną masz energię 🌷
@piotrmalewski81782 жыл бұрын
Ten opis zachowania Anglików w praktyce odnosi się może do jakiejś wąskiej garstki wywodzącej się z arystokracji i starej burżuazji. W praktyce Anglicy są głośni, nieuprzejmi i wulgarni. Ogólnie rozstrzał klasowy jest ogromny.
@ViolettaPugh3 жыл бұрын
Kochani widzowie 😊 bardzo Was przepraszam, ale wychodzi na to, że nie znam polskich gestów 🤦♀️🤦♀️🤦♀️ Pomyliłam polski gest trzymania kciuków z figą z makiem i nie mam pojęcia jak dałam radę to zrobić, sorki 😀😂 Silly me !!! Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i bardzo dziękuję, że tu jesteście 🧡💚💛
@jolantatrybus21193 жыл бұрын
👌❤️👋🍀
@ViolettaPugh3 жыл бұрын
@@jolantatrybus2119 💛🌼😉
@kaskapelaska123 жыл бұрын
Nic sie nie stalo.kazdemu z nas przytrafiaja sie gafy.🤗
@ViolettaPugh3 жыл бұрын
@@kaskapelaska12 Dzięki Dorotka za wyrozumiałość 😂🌼💛
@saidmarek22 жыл бұрын
Nie ma to jak z rana przed pracą popatrzeć na najpiękniejszą Pania jaką widziałem. :)
@eugeneszerel63292 жыл бұрын
16 lat mieszkam w Szkocji fajnie ze to wytlumaczylas...np kciuk w gore akceptacja albo sarkazm...podcinanie gardla skoncz utnij temat...skint...bez pieniedzy...splukalem sie...takie z zycia moze sie przyda
@dworekzielonyas99022 жыл бұрын
No za slowa mozna bylo stracic glowe
@monikawator1188 Жыл бұрын
Super odcinek i cały kanał. Nie uczy się gestów w szkołach i na kursach. Nie muszę ich pokazywać, ale dobrze jest rozumieć😊
@hildabrygida61562 жыл бұрын
Klepanie po nosie-dzieki już wciągnąłem.
@jackfilipo64212 жыл бұрын
Trzymam kciuki u rak i nog za Pani Kanal. 100 tysiecy do konca roku, prosze pamietac. 🤟
@kaskapelaska123 жыл бұрын
Czesc.Bardzo cie cenie I lubie sposob w jaki przekazujesz wiedze.Dzieki Tobie zdalam life in the UK test za pierwszym razem a angielski z wyroznieniem. Mam watpliwosci odnosnie gestu trzymania kciukow.Jak dla mnie pokazalas fige z makiem(czyli nic). Chyba ze to zalezy od regionu w ktorym sie mieszkalo.Pozdrawiam serdecznie.
@ViolettaPugh3 жыл бұрын
Witaj Doroto😉 bardzo cieszę się, że pomogłam z egzaminami i gratuluję takich świetnych wyników 👏👏👏 Jeśli chodzi o dzisiejszy filmik to OCZYWIŚCIE, że pokazałam figę z makiem 🤦♀️🤦♀️🤦♀️🤦♀️ SILLY ME!! Wychodzi na to, że nie znam polskich gestów, ha, ha, ha 😂😂😂 dziękuję, że dałaś mi znać. Pozdrawiam Violetta
@lenistanczyk47612 жыл бұрын
Bardzo dziękuję za Pani pracę bardzo mi Pani pomogła
@amandafilipiak79362 жыл бұрын
Z tym przytrzymywaniem drzwi i cierpliwą obsługą klienta to prawda. Największa kultura jest w Kornwalii szczególnie u starszych osób.
@daliaczarna30862 жыл бұрын
Bardzo lubię Pani filmy. Są naprawdę ciekawe i przydatne. Odnośnie do tego materiału mam dwie uwagi: 1- w Polsce również etykieta drogowa nakazuje podziękować gestem otwartej dłoni. Uczą tego nawet w szkołach jazdy. 2- gest, wyrażający chęć napicia się (gest nr 7) w Polsce również jest stosowany, ale znaczenie jest zgoła inne- oznacza "tak sobie", "nie jestem pewien". Pozdrawiam!
@monia8662 жыл бұрын
Mieszkam w UK i z tym dziekowaniem na przejściu dla pieszych spotkałam się dopiero tutaj (inna sprawa,że w Polsce mało który samochód chciał mnie przepuścić;) Na początku nie wiedziałam nawet,co oznacza ten gest,ale "odgapiłam" od ludzi i zaczęłam stosować;) Również po wyjściu z autobusu dziękuje się kierowcy mówiąc "Thank you" lub "Thanks, driver";). Co do napicia się,to też długo nie wiedziałam (nie chodzę do pubów),ale w pracy tak nam dawano znak,ze jest już przerwa (w czasie pandemi musieliśmy zachować "social distance"',do tego były takie "szyby" z pleksji,więc nie było słychać,co ktoś mówi;).Pozostałych gestów nie znam (mieszkam w Szkocji,może tu ich się nie używa albo rzadko;)
@humprey22 жыл бұрын
Gesture 6: prawda, też słyszałem taką historię z łucznikami. Tyle że nie że uciekli z niewoli (bo raczej mało kto uciekał a jak już to raczej ledwo żywy i bez tych kluczowych części ciała) tylko na polu bitwy jak naprzeciw siebie stały dwie armie - wtedy łucznicy pokazywali wrogowi ten gest który miał znaczyć "patrz, jeszcze mam swoje dwa palce i ci pokażę!"...
@wiesiawojtkowska2 жыл бұрын
Zanim wyjechałam do pracy do Włoch myślałam, że wszyscy mamy takie same gesty. Było zabawnie!
@MrRobertkornowski2 жыл бұрын
Super lekcja. Świetnie tłumaczysz.
@annaandrzejewska35922 жыл бұрын
Uwielbiam Panią! Zwykle słucham, ale ten odcinek zdecydowanie trzeba obejrzeć 😉jest świetny 🙂dziękuję Pani Violetko! Cudowne lekcje!
@ewaankudowicz26172 жыл бұрын
Świetna robota, bardzo użyteczna, dzieki🦋🌹🦋
@misterjarek74372 жыл бұрын
Jak zwykle super odcinek. Wiedza przekazana z pasją, okraszona pozytywną energią .Creme de la creme więc cóż chcieć więcej. Pozdrawiam.
@ViolettaPugh2 жыл бұрын
🧡🧡😊
@adammiotka23152 жыл бұрын
Witam, Jest Pani super , natrafiłem na Pani lekcje i jestem zachwycony w jaki sposób Pani uczy języka.
@vincurent2 жыл бұрын
No wlasnie, lapka w gore, czyli kciuk w gore, to jeszcze powszechniej uzywany gest podziekowania niz otwarta dlon. :)
@d.d.43062 жыл бұрын
Chyba najlepszy kanał do nauki angielskiego 🥰 dziękuje bardzo bardzo
@voytek23372 жыл бұрын
Wspaniale przekazane 😊👍
@ElzbietaM.M.2 жыл бұрын
Bardzo ciekawy i treściwy film. Pozdrawiam.
@ViolettaPugh2 жыл бұрын
Dziękuję Pani Elu. Powodzenia w nauce 😊🌻
2 жыл бұрын
Jesteś nawiedzona ... tak pozytywnie ... sub leci ; )
@X3ABnew2 жыл бұрын
6:02 gest pochodzi z czasów, kiedy po bitwie pod Hastings (1066) Normanowie panowali w Anglii przez dość długi czas. Za napaść na żołnierzy normandzkich, za partyzantkę obcinano dwa palce, ponieważ Brytyjczycy z definicji nie mogli mieć broni białej, więc pozostawały im łuki. Pozbawienie kogoś dwóch palców powodowało, że przestawał być groźny. Z powodu wymowy tego gestu Wojsko Polskie podczas IIWŚ salutowało na Zachodzie w stylu angielskim - całą dłonią. Przy okazji: jest na filmie uwieczniona scena, gdy Churchill wysiada z samolotu i pokazuje właśnie dwa palce grzbietem dłoni do widzów. Widzami byli (chyba) Niemcy.
@arturslab71022 жыл бұрын
W Stanach gestu #9 mozna uzyc w glosnym barze by poprosic barmana o zamkniecie rachunku.
@anetarudnik45403 жыл бұрын
Jak zawsze super przydatny filmik😊 Dzięki!
@ViolettaPugh3 жыл бұрын
Dzięki Aneto. pozdrawiam xx 😊🌼
@Mad_Blade2 жыл бұрын
5:50 tak z tym gestem dwóch palców to raczej współczesna interpretacja, z w wojny stuletniej wywodzi się właśnie "środkowy palec", obcinano wtedy łucznikom drugi i czwarty palec aby nigdy już więcej nie naciągali łuków.
@piotrtrojanowski28002 жыл бұрын
Kolejny przydatny filmik 👍🏻
@ViolettaPugh2 жыл бұрын
Ogromnie się cieszę, dzięki Piotrze 😊
@piotrtrojanowski28002 жыл бұрын
@@ViolettaPugh Mieszkam w UK już ponad 11 lat, a o wielu rzeczach nie miałem pojęcia, albo miałem, ale nie wystarczająco duże. Na prawdę fajnie że robi Pani te swoje filmy, myślę że wielu osobom się bardzo przydały i przydadzą. Pozdrawiam
@angielski_mrs_mushroom3 жыл бұрын
Świetny filmik 👏👏👏 dziękuję 💕
@ViolettaPugh3 жыл бұрын
😂🥰 Bardzo dziękuję i cieszę się że się podobał 🧡💚💛
@saidmarek22 жыл бұрын
Ale ślicznie :)
@saidmarek22 жыл бұрын
❤️
@katarzynas30242 жыл бұрын
bardzo ciekawe😁❣
@jerzys59142 жыл бұрын
Bardzo dobry film 👍 dziękuję
@ViolettaPugh2 жыл бұрын
😊😊🌻cała przyjemność po mojej stronie.
@monikadrobik5872 жыл бұрын
Uwielbiam oglądać Twoje filmy i zawsze czekam na kolejny :) ten jest świetny❤❤
@ViolettaPugh2 жыл бұрын
Ooooh, dziękuję Moniko, cieszę się że się podobał. Bardzo życiowy 😁😁👍😊🧡
@monikadrobik5872 жыл бұрын
@@ViolettaPugh ahhh moja 10 letnia córka też Cię uwielbia oglądać, przekaz jest fantastyczny zawsze uśmiechamy się do siebie oglądając filmiki Twoje, najlepsze to były te dwa palce dla niej ,taka łagodna wersja f*off bezpieczna w użyciu. Oczywiście żartuję, a serio zawsze czekamy na więcej . Pozdrawiamy ciepło
@ViolettaPugh2 жыл бұрын
@@monikadrobik587 You've made my day Moniko 🧡😊 Pozdrawiam cieplutko 🌸
@stefanjoksch69652 жыл бұрын
W Polsce gest z kciukami jak Pani pokazała oznacza "fige z makiem" czyli np nic nie dostaniesz a trzymanie za kogoś kciuki to kciuk jest zaciśnięty w dłoni czyli trzymam kciuki.
@monikamateusiak59463 жыл бұрын
Jak zwykle super...👍💕
@ViolettaPugh3 жыл бұрын
Dzięki Monika 🧡💚💛 cieszę się. Pozdrawiam gorąco 🌼
@marcingie90122 жыл бұрын
Przy geście nr2 zamiast przewracania oczami robiłem "zeza" ciekawy efekt u odbiorcy czasem się zdarzał, zresztą stosuję go teraz czasami będąc już w Polsce, polecam i pozdrawiam 😉
@iwcialol1202 жыл бұрын
Mój mąż brytyjczyk mówi, że z tym dotykaniem nosa to znaczy 'zatrzymaj to w sekrecie' :)
@annamiller91532 жыл бұрын
Super filmik :)
@Tofik-js6is7 ай бұрын
'Wez dwie' ciekawa historia 😅 dzieki
@beatamichalska69542 жыл бұрын
Super👌eye-rolling ogarnięty😁
@elzbietajakubowska73952 жыл бұрын
Super!
@tszabon2 жыл бұрын
Merytorycznie bardzo ciekawy materiał ale odbicie tego "ring light" w oczach wygląda przerażająco i nienaturalnie.
@Alelaran_PL2 жыл бұрын
Ta lampa w odbiciu dodaje uroku.
@ViolettaPugh2 жыл бұрын
😃🤗🌺
@marekk69872 жыл бұрын
No fajny wykład,nie ma to tamto👍🤚
@katarzynatomaszewska-paluc70592 жыл бұрын
Ciekawostka. Gest 5 w polskim języku migowym oznacza „patrzeć”. Serdeczności ☀️🌸
@Aga-vr2vq2 жыл бұрын
ciekawy film
@kaczkinson2 жыл бұрын
Dzień dobry :) Ciekawy temat :) Z własnego doświadczenia - Anglicy wcale nie są aż tak powściągliwi. Też są głośni, też się ściskają itd. Z uprzejmością (jak chociażby przepuszczanie w drzwiach) też różnie bywa (szczerze - często, gdy przepuszczałem kogoś w drzwiach, to widziałem wręcz zdziwienie w oczach!). "Trzymanie kciuków" - tu akurat pokazała Pani "figę z makiem" - gdy koniec kciuka wystaje spomiędzy palca wskazującego i... jak on się nazywa... środkowy? ;) Trzymanie kciuków jest wtedy, gdy kciuk jest całkowicie schowany w zaciśniętej pięści. Niby różnica w wykonaniu gestu niewielka, ale różnica w znaczeniu - ogromna :) "Dwa palce"... W tym momencie nie jestem pewien, co i jak mogę powiedzieć ;) Gdy zacząłem tutaj pracę - miałem podobną sytuację, jak ta opisana przez Panią. Na szczęście warunki pracy były inne i kolega z pracy wiedział, że nie znam tych ich gestów (a przynajmniej nie wszystkie). Wytłumaczył mi wtedy, że to jest obraźliwy gest i co on oznacza, z tym że... historia z łucznikami to jedno. Drugie znaczenie jest wulgarne i odnosi się do fizjologii kobiet. "Stop" :D Hehe, z tym gestem też miałem mały zgrzyt, bo kiedyś w pracy rozmawialiśmy z kolegą (Anglik) o piciu. W Polsce gest ten jest używany powszechnie jako gest oznaczający picie. Gdy mu pokazałem ten gest - spojrzał na mnie i czymś tam się zajął. Poczułem dziwną atmosferę, więc wytłumaczyłem mu, jak wygląda użycie tego gestu w Polsce. Oczywiście w Polsce ów gest także jest używany jako "stop", takie bardzo wymowne: "powiedz jeszcze słowo, a... (i tu gest podcinania gardła... :P )". "Dziękuję" - często jako "dziękuję" używany jest też po prostu kciuk w górę ("OK"). Kiedyś widziałem krótki filmik "wyjaśniający" dziękowanie przez kierowców. Z tym że chodziło chyba o kierowców w Irlandii, teraz już nie pamiętam. To, w jaki sposób dziękują - świadczy także o... hm... "zażyłości"...? Musiałbym poszukać tego, by dokładnie wyjaśnić, o co chodziło, bo naprawdę teraz nie pamiętam szczegółów. Pozdrawiam :)
@ViolettaPugh2 жыл бұрын
Dziękujemy, że podzieliłeś się z nami swoimi doświadczeniami, jest to super uzupełnienie tego odcinka. Pozdrawiamy cieplutko 😊🏵️
@kanalpisarza2 жыл бұрын
Świetny odc.
@ViolettaPugh2 жыл бұрын
💪💪🙋♀️🌹🧡
@magnusharoldson2292 жыл бұрын
super, aż biję z otartej dłoni w ekran : )
@ViolettaPugh2 жыл бұрын
😃👍🙋♀️
@saranowak25702 жыл бұрын
Extra ciekawe
@kasiakrysa2 жыл бұрын
Gest ósmy - w polskiej wersji pokazałaś '"figę z makiem" czyli nic. Kciuki trzyma się w pełni zakryte pozostałymi palcami. A co do brytyjskich gestów to identycznie są używane w Irlandii. Na początku po przyjeździe 17 lat temu też miałam wpadkę z dwoma palcami pokazująć o jaką liczbę mi chodzi :D
@ryszardmikke2 жыл бұрын
Gest numer 9 "cut it out" oryginalnie symbolizował ścinanie głowy, żeby zakończyć cierpienie.
@47Venator2 жыл бұрын
Spotkałem się z gestem "łamania patyka" (dwie zaciśnięte dłonie pokazujące łamanie czegoś). Czyli "Break" - łamać, oraz "Break" - przerwa. Wystarczyło za imitować rękoma łamanie patyka co oznaczało, ze idę na przerwę.
@ViolettaPugh2 жыл бұрын
Dziękujemy Jarkosz za to super uzupełnienie 😊🌸 pozdrawiam.
@janiktinny2 жыл бұрын
Pozdrowień to nas Jaś Fasola uczył... :D
@ericcartman95732 жыл бұрын
Kiedy mieszkałem w UK był gest fuck you w wersji 2 palce - nawet na reklamie go widziałem :). Podobno wziął się z 2 palców, których łucznicy angielscy używali do trzymania- wypuszczania strzał.
@ericcartman95732 жыл бұрын
angielscy to wtedy zapewne walijscy łucznicy.
@zielonakarola60972 жыл бұрын
Otwarta ręka w Polsce również oznacza dziękuję.
@BabciaSyluczka2 жыл бұрын
W geście nr 8 kciuki trzyma się zamknięte w palcach,co znaczy ,,jestem z tobą,,. Gest który pokazałaś ,kciuki wystające między palcami,to przysłowiowe,,figa z makiem,,. Pozdrawiam
@BabciaSyluczka2 жыл бұрын
Co za cudowna rasa ci Brytyjczycy.
@margheritapartyka1022 жыл бұрын
Bardzo podobnie jest we Włoszech
@kasiag52782 жыл бұрын
Pieknie wygladasz w tym kolorze wlosow
@wtmChester792 жыл бұрын
Słyszałem anegdotę że słynny gest Viktorii początkowo nawet Churchill pokazywał nieprawidłowo wierzchem dłoni do obserwatora, dopiero potem ktoś mu zwrócił uwagę i odtąd już pokazywał go prawidłowo.
@Ro.obxi.y2 жыл бұрын
Bardzo mi się podoba zachowanie Anglików
@saidmarek22 жыл бұрын
Tak. To prawda z 2 palcami. Łucznik w ten sposób pokazywał że ma 2 ważne palce i może strzelać.
@ViolettaPugh2 жыл бұрын
Dzięki Marku, pozdrawiam 🤗🌹🌸
@konradwojtowicz21122 жыл бұрын
A co powiesz Pani piękna i sympatyczna o kodach jezykowych np sarkazm niedopowiedzenia lub grymas mimika twarzy lub spojrzenie wiadomo może to być przydatne na UK wyspie z góry przepraszam taki piękne dłonie super proporcjonalne czemu nie podkreślić dać charakteru kolorkiem wiem problem z wyborem tego kolorku za dużo tego pozdrawiam super wykład podziękował ja i przepraszam za śmiałość
@ilonapawliszyn9246 Жыл бұрын
Have I just rolled my eyes loud ? ;) pozdr
@ViolettaPugh Жыл бұрын
😊🤗
@syskasyska8682 жыл бұрын
Czy te krzywe brwi to celowe działanie czy może źle wykonany makijaż
@ViolettaPugh2 жыл бұрын
😂
@marzkacat18492 жыл бұрын
To bardzo miłe jeśli dziękuje się za przepuszczenie na skrzyżowaniu czy na pasach .Niestety buraczani Polacy nie znają.
@joannajoanka36722 жыл бұрын
Po powrocie z UK tak robiłam, ale koleżanka, która siedziała akurat za kierownicą źle ten gest odebrała (było to kilka lat temu, kiedy kierowcy nie musieli zatrzymywać się przed pasami widząc pieszego przy krawężniku, obecnie w Polsce muszą). Od tego czasu po prostu lekko skłaniam głowę. Ciekawe jak ten gest jest odbierany 😁
@kenkeneth49642 жыл бұрын
Osobiście wolę być „buraczanym” Polakiem , niż podszytym fałszem Anglikiem.
@joannakozlik27722 жыл бұрын
pierwsze słyszę że nie znają, ja tak robię od kilkunastu lat i sama widzę ten gest bardzo często - od kiedy mam prawko. Więc nie wiem skąd ten wniosek ... Chyba że są Polacy Buraczani i Nieburaczani, to wtedy ma sens...
@tastuchprima16472 жыл бұрын
Mieszkam w Krakowie i to że nie zachowują się w miejscach publicznych głośno nijak mi nie przystaje do rzeczywistości biją tu u nas południowe narody na głowę:) Ale to osoby tak maksymalnie do 30 roku życia .
@Damian217942 жыл бұрын
😊👍
@saidmarek2 Жыл бұрын
Violuniu Ty jeździsz autkiem? ( Ja zawsze daje łapkę w górę )
@ViolettaPugh Жыл бұрын
Dziękuję Marku, tak jeżdżę. A czemu pytasz? 😊
@lotos532 жыл бұрын
W Irlandii też używamy tego gedyu do podziękowania ☺
@grzegorzjokiel84292 жыл бұрын
W Polsce też
@dworekzielonyas99022 жыл бұрын
Ten gest to starozytne rzymskie pozdrowienie A pewnie pochodzi z zamierzchłej przeszłości Z gestu dotknięcia innego osobnika w celu zwrócenia na siebie uwagi
@MushashiQ2 жыл бұрын
droga Violetto jest jeszcze jeden gest ale o tym za chwilę będzie - w pewnym pubie pracował Polski barman i pewnego wieczoru boss musiał wyjść i rzekł - słuchaj przyjdą tu moi znajomi głuchoniemi j jak pokażą tak (tu twój gest) to im nalewaj za każdym razem w razie czego dzwoń. Po 2 godzinach barman dzwoni i mówi - zrobiłem jak kazałeś ale tera oni trzymają się za ramiona kiwają i otwierają usta co to znaczy? Ok oni śpiewają, - i to jest ten gest - Pozdrawiam 😁
@panchaliIP2 жыл бұрын
Też kiedyś koleżance pokazałam te 2 palce. 😄 na szczęście odebrała to żartobliwie.
@1963eM2 жыл бұрын
Mi się często zdarza że przy zwężeniu drogi przed mostem kierowcy z naprzeciwka dziękują za przepuszczenie mimo że stoję na drodze podporzadkowanej.
@ViolettaPugh2 жыл бұрын
Bardzo dziękuję, że o tym piszesz😊. Tak, mi też często się to zdarza. Pozdrawiam
@yolandap3 жыл бұрын
Pieknie opowiadasz, dowiedzialam sie kilku nowych rzeczy. Chce jednoczesnie zwrocic uwage, ze pokazalas fige z makiem czyli nic. Trzymam kciukI to gest w ktorym duzy palec zaciskamy wewnatrz dloni. Pozdrawiam serdecznie :)
@ViolettaPugh3 жыл бұрын
Witaj Yolando 😉 Bardzo dziękuję, za bardzo miły komentarz 😊 OCZYWIŚCIE, że pokazałam figę z makiem 😂😂 Jestem SILLY MOO! ha, ha, ha 😂 Jak mogłam pomylić te dwa gesty, to nie wiem!? 😂😂 Dziękuję, że dałaś mi znać i zaraz napiszę komentarz, aby innych uprzedzić. Dziękuję i pozdrawiam 💚🧡💛
@ijot1282 жыл бұрын
A propos kciuków, to tak jak zaprezentowano w filmie pokazuje się "figę", "trzymanie kciuków" wygląda inaczej, mianowicie są całkowicie schowane w dłoni. Pozdrawiam, świetne są Pani filmiki.
@ViolettaPugh2 жыл бұрын
😃😃 Dziękuję IJ, tak pomieszało mi się. Silly me 😃 napisałam o tym w komentarzu, chyba nie zauważyłaś/eś. Pozdrawiam i cieszę się że filmiki się podobają 🌸🌹
@ijot1282 жыл бұрын
@@ViolettaPugh Rzeczywiście, nie czytałem. Pozdrawiam :)
@rawimir2 жыл бұрын
Kciuki się trzyma nie przełykając ich przez palce. Przetknięty kciuk oznacza figę, czyli nic nie dostaniesz.
@ViolettaPugh2 жыл бұрын
Tak wiem, dziękuję. Pomieszałam dwa znaki. Napisałam o tym w komentarzu, chyba nie zauważyłeś 😊
@TheKozarus2 жыл бұрын
Ciekawy temat, dodam, że gafę z "gesture six" miał Winston Churchill, uwieczniony na zdjęciu, bo pomylił go z symbolem Victorii.
@makuszko2 жыл бұрын
Muszę się pilnować z pokazywaniem wiktorii. Jestem pewien, że tak kilka razy pokazałem w kantynie dwie kiełbaski.
@janchwalewski85142 жыл бұрын
Bardzo interesujący i potrzebny odcinek. Korzystając z okazji, chciałbym spytać, czy znany jest Pani gest polegający na podniesieniu dłoni i zgięciu palców pod kątem prostym w kierunku od siebie? Widziałem taki gest w teledysku, do którego link załączam: kzbin.info/www/bejne/nYvCnJiwbLyJi7c - 53-55 sekunda
@ViolettaPugh2 жыл бұрын
Witaj Jan 😊 dziękuję za link, bardzo pomocny, lecz niestety nie wiem. Pytałam mojego męża i też nie wie. Przykro nam. Jest jeszcze nadzieja że ktoś z oglądających będzie wiedział. Proszę dajcie nam znać 😃🌹Pozdrawiam.
@MMarssTV2 жыл бұрын
To teraz wiem, dlaczego team leaderka podeszła do mnie z zapytaniem "co sie dzieje". Bo zrobiłem tak samo z tymi oczami xd "eye rolling" haha - przynajmniej uczyć sie nie musiałem xd
@agnieszkamichniak49702 жыл бұрын
W Polsce robimy tak samo ;) Pozdrawiam serdecznie :D
@121-f3v2 жыл бұрын
Co znaczy gest 2?
@adamtutaj12202 жыл бұрын
Fajne
@AniaGwardysGXUHHBH9 ай бұрын
Mega zabawne bylo to przewracanie oczami! Moj facet czesto tak robi a ja nie wiedzialam za bardzo dlaczego i o co mu chodzi😂
@ViolettaPugh9 ай бұрын
😄👍🏵️🌹🌸
@saidmarek22 жыл бұрын
❤️
@Elise1.32 жыл бұрын
Używam kilku z tych gestów mimo że mieszkam w Polsce :)
@janciowodnik6491 Жыл бұрын
W Polsce najczęściej jest używany gest ,,fuck you" tzn. palec środkowy.😀
@X3ABnew2 жыл бұрын
3:47 chyba jest Pani już długo w UK: nie rolowanie oczu, ale przewracanie oczami. ;-) Po polsku rolować można kogoś (oszukiwać) lub coś (dywan).
@ViolettaPugh2 жыл бұрын
😃dziękuję, tak 16 lat robi swoje 😊
@saidmarek22 жыл бұрын
" Serce już wcale nie słuchało. Ta Panią sobie upodobało 🙃.
@ViolettaPugh2 жыл бұрын
😃😃😃😊
@saidmarek22 жыл бұрын
Uprzejmi ale tacy w sercu w stylu Jasia Fasoli :)
@ViolettaPugh2 жыл бұрын
😊😃😊
@kenarf33322 жыл бұрын
Ta cała ich powściągliwość zanika po kilku browarach , a szczególnie jak wyjeżdzaja na wakacje do innych krajów