Super prelekcja.informacje ciekawe przystępnie podane.
@ana-q9x1x5 ай бұрын
Dziękuję za filmik.👍👍👍🌻🌻🌻🍀🍀🍀
@przemyslawpodolny64675 ай бұрын
Witam. H47 u mnie poezja ,łagodność i pracowitość to rekordzistki. Pozdrawiam z małopolski
@aleksandermrozek48115 ай бұрын
Jeszcze nigdy tak dużo miodu lipowego nie miałem. U mnie koniec sezonu trzeba karmić pszczoły i zwalczam waroze.
@Terarystyka59285 ай бұрын
Super odcinekczek
@pioterha5 ай бұрын
U mnie sezon trwał jeden dzień pod koniec maja. Potem już niczego nie było.
@krzysztofzak22055 ай бұрын
Czy będzie kiedyś live? Super by było.Pozdrawiam serdecznie 🙋♂️.Łapka leci jak Zawsze w górę 👍🏿👍🏿👍
5 ай бұрын
Myślę, że będzie. Na razie muszę zająć się pasieką. Jak będzie już mniej pracy, to postaram się zaplanować transmisję na żywo.
@aktywnyKomentator5 ай бұрын
U mnie za tydzień ostatnie miodobranie i potem trzeba będzie pomału podkarmiać :)
@zmotykanaksiezyc923 ай бұрын
Witam, pytanie nie w temacie filmu, ale ciężko coś znaleźć. Pytanie, jak wymieniasz ramki gniazdowe w ulach z pół nadstawkami (dadant) poza robieniem odkładów, jakiś inny sposób podrzucisz?
@piotruczak91065 ай бұрын
Panie Marcinie, paski z kwasami stosuje Pan do zwalczania warrozy? Mój region to kujawsko pomorskie . Lipa przekwitła teraz możliwe wielokwiaty rosnące na łąkach i nieużytkach. Pozdrawiam serdecznie.
@papayos6666 ай бұрын
Ramka pracy, już czas na ich wyjęcie?
@MichaTrabka-qs3db6 ай бұрын
A jak wygląda sytuacja z odkładanie kturej około 4tygodni temu przekładane były do ula
@Tfftfyfttt6 ай бұрын
Czy to są ule styropianowe? Jaka ramka?
@bartlomiejjakubaszek6 ай бұрын
Pierwszy 😊
@aktywnyKomentator5 ай бұрын
Współczuję dziewczynie 😅
@barbjot24306 ай бұрын
Panie Marcinie czy zrobiłby Pan film jak wymienia Pan stare,ciemne ramki bez wkladania ich do miodni.
6 ай бұрын
Trzeba, to robić etapami. Nie jestem w stanie tego teraz pokazać. Część plastrów wycofuje się wiosną, potem przy tworzeniu odkładów itd. Kompletny film musiałbym nagrywać cały rok fragment po fragmencie. Jesienią mógłbym go złożyć dopiero w całość.
@barbjot24306 ай бұрын
Wlaśnie w odkladach mam bardzo ciemne ramki, które są zaczerwione i zastanawiam się jak je wymienić. Zastanawiałam się czy dodać korpus i do niego przenieść te ramki kiedy czerw będzie zasklepiony a potem je z ula zabrać.
6 ай бұрын
Najprościej jest zrobić odkład zbiorczy. Następnie po 9 dniach dzielisz taki odkład na mniejsze. Po zniszczeniu mateczników poddaje się matki nieunasiennione. Przyjęcia są praktycznie 100%. Zanim matka zacznie czerwić, czerw zdąży się wygryźć. Jest to moment kiedy można wyjąć stare plastry. Dodatkowo jest, to dobry okres na zabieg przeciwko warrozie.
@barbjot24306 ай бұрын
Dziękuję bardzo ❤️🐝. W tym roku będę musiała pokombinować bo w moich odkladach już są czerwiace matki. Ale na przyszły rok zrobię jak Pan radzi bo będzie wtedy mniej zamieszania.
@damianignaciuk59205 ай бұрын
Szczerze to taki film to było by coś czego jeszcze nikt nie zrobił a na pewno nie zrobił na dadancie w Polsce :) Mógłbyś sobie wytypować jedną rodzinę tak jak Gertrudę w tamtym roku :)
@damianzareba15946 ай бұрын
Jak często żądlą Cię pszczoły?
@Stan-c4d5 ай бұрын
Cześć. Mam pytanie: Czy poszyte ramki z miodem, zabrane z ula, muszę od razu wirować, czy też mogę je odłożyć, i wywirowac, za dzień lub dwa? Słowem, czy mogę wyciągnąć poszyte ramki z uli, i wirować je, jak czas mi pozwoli? Pozdrawiam serdecznie.
5 ай бұрын
Można jeśli przechowujesz je w suchym pomieszczeniu. Dodatkowo jeśli dłużej chcesz je przechowywać, to musi być tam ciepło. Zimny miód trudniej odwirować, a rzepakowy może skrystalizować w plastrach.
@Mateo-ze9sp6 ай бұрын
U mnie wszystko na raz zakwitła lipa, facelia, gryka i co z tego będzie 🤔 świętokrzyskie
@robertbielecki91365 ай бұрын
Mam pytanie panie Marcinie czy można włożyć gąbki do ula ,gdy jest nie wybrany miód. ?Pozdrawiam.
@BartekSarnik5 ай бұрын
Witam a czy wywozisz pszczoly na słonecznik, jest możliwość zebrania miodu z tego pożytku?
5 ай бұрын
Nigdy nie udało mi się pozyskać miodu ze słonecznika. Pszczoły nosiły tylko pyłek.
@lukaszbastler42346 ай бұрын
50 km od Ciebie, żadnej spinki, na wiosnę wielokwiat, potem akacja a teraz lipa, nie zabieram z gniazda a tylko z nadstawek, jaki koniec sezonu? , zero podkarmiania, to dopiero w sierpniu, przede mną wielokwiat z domieszką samemu wysianej gryki, potem poleczymy z warozy delikatnie i tak rok za rokiem bez strat własnych ;)
6 ай бұрын
Z tego co widzę, to na końcu zdania jest znak zapytania. Świadczy to o tym, że rozważmy co dalej po miodobraniu z lipy. Mam część pszczół na różnych pożytkach i nie myślę jeszcze o końcu sezonu. Uczulam tylko, że mogą być różne sytuacje.
@lukaszbastler42346 ай бұрын
fajnie, że odpowiedziałeś, lubie Cię chłopie i dużo się od Ciebie nauczyłem, różne sytuacje to mogą być zawsze, jak na razie bawimy sie dalej a koniec sezonu jeszcze daleko przed nami ;)
@adamnawrocki88686 ай бұрын
Ale jak przeprowadziłeś operację wymiany matki nie wspomiałeś.
6 ай бұрын
Na kanale jest kilka filmów z poddawania matek. Uznałem, że nie ma sensu nagrywać ich po raz kolejny. Jeśli je obejrzałeś i chcesz o coś dopytać, to słucham.
@wesol696 ай бұрын
w tym roku mam dziwny problem, giną mi matki w ulach (unasiennione, czerwiące), jak podkądam swoje które znakuję markerem po jakimś czasie, 2-3 tygodnie matki znikają (unasiennią sie, czerwia a nastepnie znikaja i pszcoly ciągną mateczniki ratunkowe). Nie mam pojęcia co się dzieje.
@luckyluck28255 ай бұрын
zle dokonujesz przeglądów . Dusisz matki
@wesol695 ай бұрын
@@luckyluck2825 co ty nie powiesz? Mądrego to i dobrze posłuchać.
@TheMaxior1234567896 ай бұрын
Witam, proszę o opinię. Czy to normalne że pszczoły obsiadajace wylotek, i jego okolice na ulu ciągle coś "zbierają" z jego powierzchni, czy świadczy to o chorobie pszczół? Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.
6 ай бұрын
Musiałbym znać więcej szczegółów, aby konkretnie odpowiedzieć na to pytanie. Możliwe, że tutaj znajdziesz odpowiedź: bee2bee.com.au/the-truth-about-washboarding/
@TheMaxior1234567896 ай бұрын
Po rozeznaniu tematu jestem pewny że chodzi o zjawisko "washboardingu", i wiem że nie mam się czym martwić . Dzięki serdeczne za pomoc w temacie, jesteś gość . Pozdrawiam serdecznie
@barbjot24306 ай бұрын
Też mam tak w jednej rodzinie. Na początku myslałam,że może są próby rabunku i obserwowałam dziś je. Były pojedyncze pszczoły odganianie i zmniejszyłammim wylotek. Jest to mocna rodzina. W dwóch słabszych rodzinach spokój Moje też sprawiają wrażenie jakby coś z wylotka zbierały
@tomek26655 ай бұрын
Mam tak co rok w kilku rodzinach że czyszczą wylotek i nic złego się nie dzieje, to normalne.