Bardzo mądrze powiedziane. 16 lat pracuje w tym zawodzie i mogę się pod tymi słowami podpisać. Pracowałem 6 lat w szpitalu i 10 lat na działalności więc mam porównanie. Pozdrawiam
@fizjopozytywni5 жыл бұрын
Dziękuję!
@GorzkaCzekolada19856 жыл бұрын
Zgadzam się całkowicie w temacie studentów i ich zachowania na praktykach. U nas jest podobnie, jako opiekun praktyk bardzo zwracam uwagę na to jak dany student podchodzi do pacjenta i generalnie jakie ma podejście do zawodu. Niestety większość traktuje praktyki jako coś, co trzeba odbyć i mieć z głowy lekceważąc pacjentów. Zdarzają się oczywiście perełki, które potem mają szanse na pracę u nas :)
@fizjopozytywni6 жыл бұрын
Myślę, że remedium na tę sytuację leży po obu stronach. Zaangażowanie prowadzących + zaangażowanie studentów = dobry efekt dla wszystkich. :)
@GorzkaCzekolada19856 жыл бұрын
To byłaby sytuacja idealna :) Serdecznie pozdrawiam!
@kacper._.kaminski5 жыл бұрын
świetny materiał,oby więcej takich :)
@rafaellogan3323 жыл бұрын
i realize I am quite off topic but does anyone know a good website to stream new series online?
@kokardkab10065 жыл бұрын
Od kilku miesięcy zmagam się z rwą barkową. Rezonans szyjnego wykazał dwie rozległe przepukliny między C5-C6 i C6-C7. Spowodują ucisk na rdzeń. W związku z tym odwiedziłem kilku fizjoterapeutów i innych szamanów. Każdy skasował swoje... Żaden nie pomógł. Niektórzy twierdzili, że nawet nie potrzebują rezonansu i RTG. Żaden nie powiedział, że nie da rady i jest to nie do ogarnięcia. Każdy kasował plny i "próbował ". Zero efektów. Nie lepiej by było powiedzieć na wstępie: nie dam rady, nie ogarnę tego, nie do zrobienia...??? Wyciąganie kasy.
@fizjopozytywni5 жыл бұрын
Niestety nie istnieją procedury medyczne, które na wstępie zapewniają 100% skuteczności. Jeżeli ma Pani objawy ucisku na rdzeń kręgowy, sugerowałabym konsultacje lekarską. Rzetelnie przeprowadzona wizyta fizjoterapeutyczna zawiera wywiad oraz badanie pacjenta. Badania obrazowe mogą, ale nie muszą być w czasie takiej wizyty wykorzystane.
@justyna21445 жыл бұрын
Asiu świetnie się Ciebie słucha :) bardzo konkretne odpowiedzi ! Czy kojarzysz jakies kursy sygnowane kogos nazwiskiem - te z grupy "skuteczne" , oczywiście oprócz Twojego. Pozdrawiam :)
@fizjopozytywni5 жыл бұрын
Dziękuję! Myślę, że w każdej dziedzinie znajdą się kursy "z nazwiskiem", jak chociażby Bobath ;) W terapii manualnej jest ich dużo. Tak, jak myślę większość ma w tle nazwisko, choć nie zawsze jest ono na pierwszym planie. Nawet PNF pierwotnie był koncepcją Kabata.
@bluecornflower10155 жыл бұрын
Strasznie długo trwały te dwa kursy o których Pani mówi na filmie :O. Czy podczas tych kursów jest taka możliwość żeby jeszcze pracować albo robić drugi kurs jednocześnie?
@fizjopozytywni5 жыл бұрын
Wszystko można. Chodzi o mądre podejmowanie decyzji, co do kierunku szkolenia, tak żeby przyniósł realne korzyści.
@BettyWood7935 жыл бұрын
coraz więcej jest udarów i innych wiec zapotrzebowanie na fizjoterapeutów będzie rosła
@fizjopozytywni5 жыл бұрын
Życzyłabym sobie, aby zapotrzebowanie na nas rosło w związku z profilaktyką, ale niestety jest tak, jak piszesz...
@andrzejurbanski60743 жыл бұрын
👍
@holistyczniezdrowi5 жыл бұрын
Czy zostanie fizjoterapeutką w wieku 28 lat, licząc, że czeka mnie jeszcze wiele kursów i szkoleń, jest rozsądnym pomysłem?
@fizjopozytywni5 жыл бұрын
Znam wiele osób, które jeszcze później zostały fizjoterapeutami :) Zasadnicze pytanie brzmi, czy lubisz ludzi i kręci Cię pomaganie im? Jeśli tak, wiek nie ma znaczenia.
@holistyczniezdrowi5 жыл бұрын
@@fizjopozytywni tu jest właśnie kluczowa kwestia. Fascynuje mnie fizjoterapia i układ ruchu człowieka, ale sam bliski kontakt 1:1 nie jest dla mnie czymś naturalnym i super łatwym. Zastanawiam się, czy to przychodzi z czasem, czy po prostu jest brakiem predyspozycji. Po prostu zastanawiam się czy wrócić na studia po rocznej przerwie, bo bardzo tęsknię za tą wiedzą, ale nie wiem czy to nie przeszkoda.
@fizjopozytywni5 жыл бұрын
@@holistyczniezdrowi może dobrym pomysłem będzie zatrudnienie się na jakiś czas w placówce prowadzącej rehabilitacje, albo odbycie wolontariatu. Wtedy będziesz mieć konkretną wiedzę, czy proza życia fizjo to Twoja bajka, czy nie.
@holistyczniezdrowi5 жыл бұрын
@@fizjopozytywni dobry pomysł, dziękuję :)
@andrzejkot91784 жыл бұрын
Czy ma znaczenie rodzaj skończonej uczelni - uniwersytet czy państwowa szkoła wyższa?
@fizjopozytywni4 жыл бұрын
W miejscach, gdzie pracowałam ważniejsze było zaangażowanie i chęć współpracy, niż rodzaj uczelni.