Nezapomeňte se podívat na naše akce na webu Konec prokrastinace. S kódem PETR20 na ně máte 20% slevu: www.konec-prokrastinace.cz/prednasky-workshopy/?_s=YT
@BrainWeAre2 жыл бұрын
Díky za pozvání! Bylo to fakt příjemný povídání a těšíme se zase příště 🙏
@Rulets10102 жыл бұрын
Jako někdo, kdo se teď několik měsíců mordoval s neuroanatomií na medicíně, jsem u té části o anatomii a fyziologii mozku trochu trpěl, jinak ale skvělý díl
@ZdenekPouba2 жыл бұрын
Bylo by možné dopsat do PDF dokumentu odkazy na konkrétní, vyzkoušené produkty - ať je možné si je případně rovnou koupit? Děkuji moc.
@DanielThaisz2 жыл бұрын
Ahoj, ten link na testování produktů je omyl. Jde o úplně jinou organizaci.
@dobryczlovek29642 жыл бұрын
K tématu, že každý jsme kousek vesmírného prachu, doporučuji Tančící skály - Marek Orko Vácha.
@TheRollingmill6 ай бұрын
Jaký je rozdíl mezi vámi a Jardou Duškem?
@hrabesancho18922 жыл бұрын
stále chyběj ty slibovaný odkazy
@robzany2 жыл бұрын
co to su tie bajasy?
@robzany2 жыл бұрын
a k produkcii oxidu dusnateho si ceknite humming breath ✌️
@josefmutl41912 жыл бұрын
Pozoruji popularitu filosofického názoru, že svobodnou vůli nemáme. Přijde mi, že i vy tři jste z toho nadšení. Přitom pak vymýšlíte konstrukce jako "iluze iluze svobodné vůle" a bavíte se o teoriích libertarianismu, že člověk na sobě může pracovat a tím změnit svá budoucí rozhodnutí. Takže jste ve skutečnosti zastánci toho, že svobodnou vůli máme. Samozřejmě to neznamená, že jednáme svobodně vždy. Možnost jet na autopilot přece nepopírá existenci řidiče a jeho možnosti řídit jinak než autopilot.
@aknah852 жыл бұрын
Že člověk na sobě může pracovat se s neexistencí svobodné vůle nevylučuje. Jen ta práce na sobě je opět určená jeho genetikou, minulostí a aktuálním prostředím. Prostředím je i to, že se člověk s myšlenkou iluze svobodné vůle vůbec potká a jeho dosavadní bytí zase určuje, zda bude schopen ji přijmout. Pokud je obojí splněno, může se právě s přijetím iluzornosti svobodné vůle stát svobodnějším, ve smyslu rozhodování podle hodnot, podle nichž si mění své prostředí směrem k tomu, jak chce ovlivnit svého autopilota.
@josefmutl41912 жыл бұрын
@@aknah85 To, že se člověk rozhodne měnit své prostředí, aby ovlivnil svého autopilota, je dosavadním vývojem determinováno jednoznačně a jinak to dopadnout nemůže? Takže vlastně nejde o rozhodnutí a člověk za žádné rozhodnutí nemůže a není za něj zodpovědný? To se mi zdá být v rozporu s tím vysvětlováním agency a ohniska kontroly a s řízením lístečku, který plave v řece.
@dobryczlovek29642 жыл бұрын
Tu inteligenci a další schopnosti zvířat bych nepřeceňoval. Můžeme to studovat a objektivně si říct, v čem je který živočišný druh schopnější a úspěšnější, ale neměli bychom se tvářit, že člověk není úspěšný. Myslím, že velryby nedělají podcasty a nediskutují o lidské inteligenci...
@petrhanc2 жыл бұрын
Úspěšní jsme v tom, že dokážeme díky svým výrobkům a inteligenci v boji většinou porazit jakékoli zvíře. Otázka je, jestli se budeme moci označit jako úspěšní, když se třeba všichni lidé navzájem vyhubíme (v boji či ekologickou katastrofou).