Маю малий досвід. Засіяв декоративною низькорослою подвир'я. Так, бур'яну нема, вологу тримає добро. Але, вона лізе до виноградника (в мене по периметру подвір'я висаджений виноград як огорожа від огороду). Але це мене не засмучає.. а вид який чудовий, словами не передати
@VitaBerry... Жыл бұрын
Та звичайно, що конюшина буде розповзатись і це недолік, але якось я з цим справлюсь
@v.s.smoliak84948 ай бұрын
Теж думав засівати низькорослою, але порадили робити обробку землі між рядами, в іншому випадку иам буде в швидких темпах хрущ розмножуватись... А він , зараза така, що жере все підряд. Минулого року мені зжер майже все коріння малини, де не зробив обробку. А конюшина - це буде санаторій для хруща
@ДмитроТопчй Жыл бұрын
Сіяв звичайну конюшину, так високоросла, добра масса на компост була, скошував два рази, росла два роки, в цьому році, залишилось декулька кущіків, на сім сотих. Тепер думаю чим ще спробувати засіяти.
@VitaBerry... Жыл бұрын
А чому пропала?
@ДмитроТопчй Жыл бұрын
@@VitaBerry... я сіяв звичайну червону, мені казали що вона так і росте, два роки. Доречі є в ній великий недолік, це хрущ, дуже він полюбляє її, а за одно і все що поблизу росте.
@Mainte_nant Жыл бұрын
@@ДмитроТопчй при збору ягід не заважали бджоли, із за цієї тіпа причини дехто не рекомендує.
@ДмитроТопчй Жыл бұрын
@@Mainte_nant Да ні, за два роки ні одна не вкусила.
@Марусинка-ш3о8 ай бұрын
Який результат?
@VitaBerry...8 ай бұрын
Ще рано робити висновки, бо тільки вкорінюється конюшина після першого сезону. Але - бджіл величезну кількість приваблює цвітіння конюшини; - вологу, однозначно, тримає гарно; - чудовий мульчуючий ммтеріал для рядів малини, - візуально дуже гарно.
@МаксимНеизвестный-й4ф8 ай бұрын
@@VitaBerry... Думаю це помилкове враження, про тримання вологи. При закладці саду зробили пристовбурові круги з агротканини 1х1 м, весь інший простір засіяли декоративною конюшиною. З плюсів: бур'ян вона дійсно глушить, але не одразу, а за кілька років. При цьому той бурян, що через неї пробивається доводилося виривати вручну, що досить клопітно. З мінусів: - брали досить дороге насіння, але повитицю все одно занесли. Це карантинна рослина. Позбувалися її вирізаючи кожен шматочок ножничками, на скільки це клопітно важко передати, якщо повитиця зацвіте і дасть насіння, то вже не виведеш. - під листям конюшини що тільке не живе. Цикадка сточила молоді дерева в хлам. В неї такий цикл, живе у траві, а яйця відкладає під кору дерев. - тримання вологи це оманливе спостереження. З весни так, під стеблами конюшини волого, але як тільки приходить жара конюшина вибирає з грунту вологу під нуль, потім через її брак пригнічується, підсихає, оголяє землю і все перетворюється в суцільний камінь. Коли жара спадає і проходять дощі вона відновлює вегетацію. Ще коли пік жари поливай не поливай, а культурі води не вистачить, конюшина висмоктує все що вливаєш.
@МаксимНеизвестный-й4ф8 ай бұрын
@@VitaBerry... ще доповню, у посівах конюшини заводяться колонії мишей
@Mainte_nant Жыл бұрын
Чекаю на результат також, хотів у цьому році засіяти але, але.... деякі "специ" кажуть що пчоли будут заважати збирати ягоду. То ви вже опублікуйте відос, як будете збирати ягоди.
@VitaBerry... Жыл бұрын
Я думаю, що бджоли можуть одиночними випадками кусати, але в період вегетації малини, а коли малина буде цвісти, то бджоли підуть тільки на користь, навіть якщо і когось десь тай вжалять