Те, чого ви не знали про час

  Рет қаралды 2,015

АІ Кумар

АІ Кумар

Ай бұрын

У цьому захоплюючому відео ми поринемо в глибокі питання про природу часу і його вплив на наше життя. Відео розпочинається з роздумів про те, що ваші ступні молодші від вашої голови, і продовжується розглядом відомих фактів і парадоксів, пов'язаних з часом. Ми досліджуємо, чому одночасні події для вас можуть бути неодночасними для інших, і чому теперішній момент може бути лише ілюзією.
Далі ми розглянемо, як час поділяється на минуле, теперішнє і майбутнє. Минуле - це те, що вже відбулося, і ми можемо досліджувати його через історію та науку. Майбутнє сповнене можливостей і невизначеностей, і воно є джерелом наших надій і страхів. Теперішнє, здається, найреальнішою частиною часу, але спроби його зафіксувати перетворюють його на минуле.
Розглянемо висловлювання Альберта Ейнштейна: "Різниця між минулим, теперішнім і майбутнім - це лише ілюзія, хоча й дуже наполеглива". Це спонукає нас замислитися, чи існує теперішній час як щось окреме, чи це просто миттєвий перехід від минулого до майбутнього. Ми обговоримо філософські концепції часу і його сприйняття, а також дослідження фізиків та нейробіологів, які показують, що наше сприйняття теперішнього завжди трохи запізнюється і є конструктом мозку.
Далі ми зануримося в наукові дослідження часу. Згадаємо Ісаака Ньютона і його концепцію абсолютного часу, а також революційну теорію відносності Альберта Ейнштейна, яка змінила наше розуміння часу і простору. Теорія відносності пояснює, чому час для різних спостерігачів може йти по-різному, і як масивні об'єкти викривляють простір-час навколо себе.
Ми розглянемо парадокс близнюків, де один близнюк подорожує в космосі на швидкому кораблі, а інший залишається на Землі, і як це впливає на їх вік. Розглянемо уявний експеримент з пасажиром у поїзді, який стріляє з двох лазерних пістолетів, і як ці події виглядають для різних спостерігачів.
Також обговоримо чорні діри - масивні об'єкти, що викривляють простір-час настільки, що навіть світло не може вирватися з їхнього полону. Вивчимо, як чорні діри впливають на плин часу, і що таке горизонт подій та сингулярність.
Нарешті, розглянемо квантову заплутаність - явище, при якому дві частинки стають взаємопов'язаними таким чином, що зміни в одній частинці миттєво впливають на стан іншої, незалежно від відстані між ними. Це ще більше ускладнює наше розуміння часу і простору.
На завершення, ми розглянемо, як різні культури сприймають час - від лінійного до циклічного підходу, і як це впливає на їхні суспільні цінності, традиції та щоденне життя.
This video uses footage under a Creative Commons license from the following sources:
www.pexels.com/
SXS Lensing www.black-holes.org/lensing
European Southern Observatory www.eso.org/public/outreach/c...
NASA www.nasa.gov/mission_pages/cha...
Music "Grand Dark Waltz Allegro" from incompetech.com/music/royalty...
Voiced by OpenAI

Пікірлер: 19
@tomajimmy602
@tomajimmy602 25 күн бұрын
ЧУДОВВЕ ВИКЛАДЕННЯ МАТЕРІАЛУ!!! ПРИЄМНО ВРАЖЕНА, ЩО ВІН Є!!! ВДЯЧНІ ЗА ДОСТУПНІСТЬ, КОТА МАРТІНА І ВАШ ЧАС!!! ДУУУЖЕ ДЯКУЄМО!!! ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
@AI_Cumar
@AI_Cumar 25 күн бұрын
Вельми вдячні! Кіт Мартін так взагалі розчулився...
@Roar_of_Death
@Roar_of_Death 27 күн бұрын
Підписався)
@user-nd3ok5lw7v
@user-nd3ok5lw7v 26 күн бұрын
......"ступні молодші від вашої голови"..... В ембріогенезі хребетних спочатку закладається нервова трубка, потім - мозок (голова). Кінцівки вже потім.
@AI_Cumar
@AI_Cumar 26 күн бұрын
В відео цей приклад приведений, щоб показати нерівномірний плин часу )
@user-rc5ej5mo2x
@user-rc5ej5mo2x 26 күн бұрын
Дякую за чудові пізнавальні матеріали.
@Roar_of_Death
@Roar_of_Death 27 күн бұрын
Якщо уявити простір як скупчення точок системи координат та те що світло не змінює своєї швидкості у вакуумі то можна помітити що при масивних об'єктах сітка цих коорденат викривлюється і скупчення точок координат при масивному обєкті згущується. Так як світло незмінює свою швидкість у вакуумі воно змінює координати однаково, тому при масивних обєктах ми як стороній наблюдач бачимо червоне зміщення та майже зупинку світла. Для самого світла нічого не змінилось. Змінилась лише густина простору так би мовити. Світло змінює координати без проблем. Простір розширюється а енергія з якої створений кожен глюон займає місце в цьому просторі, перешкоджаючи йому розширюватись. Чим більше таких зв'язків тим більша масса, чим щільніші такі зв'язки при однаковій массі тим сильніший кофіціент викривлення простору, тобто згущення його просторових координат. Так як все складаєттся з енергії потрібно розуміти що у космосі повно енергії різного типу вмпромінювань та коливань, квантові флоктуації і тому подібне. Кожна вібрація несе у собі певний вектор та енергію. Які передаються усім з ким вона взаємодіє таким чином між квантовими флоктуаціями можуть і зароджуються мільярди щільніших взаємодій енергій які в кінцевому випадку можуть стати кварком чи чимось схожим. Так як вони вже щільніші за простір оточуючий їх вони викликають певну взаємодію, обурення простору так чи інакше такі зв'язки породжують більш складні системи з атомами і далі нам відомо як все працює. Така думка)
@AI_Cumar
@AI_Cumar 27 күн бұрын
Чому б і ні. Непогана теорія в еволюції теорій.
@Roar_of_Death
@Roar_of_Death 27 күн бұрын
@@AI_Cumar дякую, часом мучить мене ряд питань, та я вирішив користуватись методом не як це працює, а при яких умовах це можливо. Так і вийшло)
@AI_Cumar
@AI_Cumar 27 күн бұрын
А мені ще цікаво, як фізики будуть прив"язувати до різних взаємодій темну матерію і енергія. Якщо підтвердять, звичайно. Бо поки що це виглядає як підпорка до теперішнього розуміння всесвіту.
@Roar_of_Death
@Roar_of_Death 27 күн бұрын
@@AI_Cumar саме так це і виглядає)) Темна матерія енергія...чим не ефір? Останню новину чув про надмаленьку галактику десь в районі великої медведиці. Типу у ній має бути набагато темної матерії бо її існування не може бути реальним через її над малі розміри.
@AI_Cumar
@AI_Cumar 27 күн бұрын
)) Ага. У всі діри затичка
@VedicWoman
@VedicWoman 28 күн бұрын
Цікаво 😅
@user-ze9tp9ey6d
@user-ze9tp9ey6d 24 күн бұрын
на счет фотон не имеет массы покоя. исходя из формулы Эйнштейна имеет. М=Е/с"2. или фотон не имеет энергии?
@AI_Cumar
@AI_Cumar 24 күн бұрын
В тому то і справа, що згідно квантової теорії, не має. І до нього стандартна формула Ейнштейна не використовується. Якзо б мав, то двірникам приходилось би підмітати гори дохлих фотонів ) Абез жартів, то всесвіт не міг би існувати взагалі
@user-ze9tp9ey6d
@user-ze9tp9ey6d 24 күн бұрын
@@AI_Cumar ко всему остальному применима, а к этому нет). теория хромает
@AI_Cumar
@AI_Cumar 24 күн бұрын
@@user-ze9tp9ey6d Така вже вона сучасна фізика. Але фотон сам по собі дивна субстанція. Літає тільки на на максимальних швидкостях, і ми мусимо сповільнювати чи прискорювати час, щоб йому було комфортно )
@romanriznychuk5778
@romanriznychuk5778 24 күн бұрын
Тут М повна маса .
ЩО ТАКЕ ЕНТРОПІЯ?💥[VERITASIUM]
26:04
PROМОВА
Рет қаралды 194 М.
When Steve And His Dog Don'T Give Away To Each Other 😂️
00:21
BigSchool
Рет қаралды 16 МЛН
Increíble final 😱
00:37
Juan De Dios Pantoja 2
Рет қаралды 51 МЛН
Лекция 18 (последняя)
1:02:29
Sergey Viktorovich
Рет қаралды 457
Чому не існує досконалих речей [Veritasium]
16:26
Цікава наука
Рет қаралды 104 М.
Тёмная вселенная - это конец? М-теория. Теория струн.
2:35:20
ИССЛЕДОВАТЕЛЬ ВСЕЛЕННОЙ
Рет қаралды 1,1 МЛН
i like you subscriber ♥️♥️ #trending #iphone #apple #iphonefold
0:14
ВЫ ЧЕ СДЕЛАЛИ С iOS 18?
22:40
Overtake lab
Рет қаралды 89 М.
i love you subscriber ♥️ #iphone #iphonefold #shortvideo
0:14
Si pamerR
Рет қаралды 2,8 МЛН
сюрприз
1:00
Capex0
Рет қаралды 1,3 МЛН