Jestes troszke zadufana w sobie. Zgadzam sie z toba ze jezyka trzeba uzywac zeby sie go nauczyc ale warto pojac pewne podstawy gramatyczne. Twoje zadufanie przejawia sie tym ze uwazasz ze twoj sposob jest najlepszy. Nie wszyscy ludzie ucza sie tak samo i nie ma jednego wlasciwego sposobu nauki. Fajnie ze dzielisz sie swoimi doswiadczeniami ale one sa jedynie punktem odniesienia dla innych a nie wytyczną. Tez zastanowilbym sie nad Twoimi emocjami jakie wywołuje u ciebie zachowanie ludzi. Przynajmniej dwa razy uzyłaś słowa nienawiść w odniesieniu do zachowań ludzi. Jest to emocja destrukcyjna. Za pierwszym razem sprostowałaś mówiąc że serce Ci sie kraje...to już emocja z przeciwległej pozytywnej strony emocjonalnej. Najlepiej uczysz na wlasnym przykladzie. Ucz sie jezykow i uzywaj jak masz okazje. Rob filmiki jak rozmawiasz z ludzmi w ich rodzimym jezyku. To bardziej zmotywuje ludzi do nauki. Just some constructive criticism. Hopefully you can appreciate a stranger taking the time to express their opinion also based on experience. Pozdro i powodzenia.
@orcharddweller Жыл бұрын
Eee, bez przesady. Trochę edgy filmik, ale pewnie bym się zgodził z większością punktów. Myślę, że zaczynanie od gramatyki i uczenie się jej zasad, które i tak są deskryptywne, a nie preskryptywne jest bez sensu. Lepiej się uczyć całych zdań na pamięć, unikając mnemotechnik jak ognia. Zdecydowanie trzeba korzystać z języka od razu, dużo słuchać, próbować pisać i mówić, jeżeli to jest na poważnie. Nie wiem czy kompletnie bym porzucił apki, pewnie zależy jak bardzo chcesz optymalizować. Apki są powolne i nastawione na poczucie progresu niż realny progres, ale jak już znasz sporo języka, można nimi poczyścić nieco błędy, bez większego wysiłku, więc trochę tradeoff.
@kris8263 Жыл бұрын
@@orcharddweller Mądrze napisane. Zgadzam sie ze duolingo nie jest najlepsze do nauki jezyka ale przydatne jako forma pomocnicza/ćwiczeniowa i lepsze niż nic.
@MykhailoPoidak Жыл бұрын
@@orcharddweller Witam, a dla czego trzeba unikać mnemotechniki? Pozdrawiam.
@indyg385 Жыл бұрын
a Ja nie odczułem zadufania, tylko wiarę w swoje sposoby. Zmarnowałem masę czasu i energii na te pieprzone aplikacje i w pełni sie podpisuje ze to nie ma zadnego sensu w fazie gdzie ktoś chce być komunikatywny. Dopiero potem te apki są spoko do treningu, jeśli mamy już dobry trzon naszych umiejętności.
@monika67708 ай бұрын
Ale komentarz.... Ludzie obudźcie się, to nie tylko ona tak mówi. Sporo trenerów językowych ma podobne zdanie. Poza tym robiono badania polskiej populacji, gdzie dojście do poziomu solidnego B2 lub początkującego C1 Polakom ze szkolnych metod zajmuje 12 lat, ale 12 solidnej nauki. To nie jest normalne, poniewaz my jako dzieci potrafilićmy porozumieć się i mówić pełnymi zdaniami mając 2 lata. Tak wiem, zaraz ktoś mi tu immersją będzie wyjezdzać. Ja znam osoby, które otaczają się obcym językiem dosyć mocno, kilka godz. dziennie, a i tak nie rozmawiają. - blokada psychiczna i paniczna bojaźń przed popełnianiem błędów.
@def6420 Жыл бұрын
Cały temat można podsumować jednym zdaniem. Istnieją dwa typy ludzi w tym aspekcie, samouki i nieuki.
@AsiaRuth2 ай бұрын
Zgadzam się. Przyjęłam twój sposób nauki. I jest super. Ale prędzej słyszałam jak np Szwedzi,norwedzy uczą się angielskiego: oglądając filmy po angielsku a pod spodem czytają tłumaczenie w swoim języku. Pozdrawiam 🙂
@call-fi7ci Жыл бұрын
Dawno nie ogladalem tak swietnego odcinka,zgadzam sie z kazdym slowem,trafiasz do mnie! Racja, aplikacje typu duolingo to bullshit na frajerow ktorzy tylko chcą miec wrazenie ze coś robią, nareszcie ktos to powiedział. Jeszcze raz dzieki za film i powodzenia w życiu!
@andrzejs3489 Жыл бұрын
Bardzo fajny filmik, zgadzam się ze wszystkim o czym mówisz. Powodzenia 🌹🌻🌺
@monika67708 ай бұрын
chat gpt bardzo poprawia mi w nauce języka (angielskiego) , jest on moim darmowym nauczycielem do sprawdzania błędów. Moją największą bolączką było unikanie języka mówionego, od lat miałam w myśli, ze to jeszcze nie moment na mówienie, jeszcze się nie nadaję do tego. Do te stopnia byłam zakompleksiona, ze unikałam spotkań ze znajomymi jezeli dowiedziałam, się ze będzie zaproszony obcokrajowiec. No niestety to głównie znajomi stworzyli u mnie tak wielką blokadę językową. Ile razy słyszałam od innych przykre komentarze w stosunku do innych osób, którzy tylko nie mieli odpowiedniego akcentu lub pomylili znaczenie wyrazu albo po prostu się przejęzyczyli (co zdarza się równiez w ojczystym języku). Dlaczego ja będąc za granicą i nie mając przy sobie zadnego Polaka, potrafię porozumiewać się po angielsku i to dosyć dobrze mi idzie, ale jak juz jest grupa znajomych, to nie ma bata, nie odezwę sie a i tak wychodzę na głupka.
@karoldobek5656 Жыл бұрын
❤😊
@donluciano9 ай бұрын
Eeee tam, trochę piehdolisz z tym uczeniem się kilku języków na raz. No być może idzie wtedy wolniej z pojedyńczym językiem, ale ogólnie to fajna odskocznia jak się trochę przeje jeden język, żeby sobie drugi język eksplorować i fascynować jego światem.
@_ewa_58929 ай бұрын
Dzieki za materiał! Podasz namiary na te inne kanaly ktore Tobie dawniej pomogly w nauce?
@margotheteacher9 ай бұрын
rozwojownik jezykowy, english with lucy, deutsch mit benjamin, deutsch mit anja, easy german,
@wujekmatrix446Ай бұрын
@@margotheteacher małgosiu przygotujesz mnie do matury?
@piotrsokolowski653510 ай бұрын
Triggeruje ? = denerwuje? , gdybyś wiedział jaki był mój poziom języka angielskiego jak miałam 16 lat to byś się 😛Jeśli nauczyłeś się jednego języka nie ma problemu z drugim. Wyjątkiem jest osoba która nie była uczona języka i nigdy nie słuchała jak ludzie mówią to tak z psychologii. Buziaki. Poproszę te linki do Poliglotów którzy Ciebie wspierali w podróży językowej.