Чекаю ваші коментарі! А якщо хочете ще глибше розібратися у питанні ТН то качайте наш безкоштовний посібник 👉🏻 t.me/Dmitryvanich_bot?start=Z2lkLTc
@Влад-р4з2я6 ай бұрын
В мене тепловий насос Panasonic t cap 9kw на будинок 106 м2 Хочу добавити ще 1 мінус повітря вода в порівнянні з геотермальним: це шум зовнішнього блоку…
@Влад-р4з2я6 ай бұрын
Ще хотілось би почути про насоси типу октопус
@M...H.6 ай бұрын
@@Влад-р4з2яа яке +- споживання електроенергії кВт в зимовий період? Думаю, чи вигідно його встановлювати при поточній вартості 4,32 ...
@PrimeMusicLover6 ай бұрын
То Повітря-повітря не ефективні, а якщо грунтовий немає і не хочеться ставити. То Повітря-вода - буде також ефективний і корисний як і грунтовий термальний? Який ж вибрати щоб найдійно і не супер дорого? Окрім грунтового, бо з тим перекопуавнням мороки буде.
@РоманЛимон-м8р6 ай бұрын
Чи розглядався ще один геотермальний варіант? -- замість прокладки під землю труб з глюколем, брати воду з скважини (колодязя) прогоняти через теплообмінник і виливати в другу скважину через декілько десятків метрів?
@dmytrodidyk6 ай бұрын
Вже вдруге ютюб рекомендує цей канал. Коли вперше дивився - відчував на скільки автор старається розмовляти українською. Зараз же таке відчуття що вона стала для нього рідною. Респект! І крім того контент дуже цікавий.
@BTP3585 ай бұрын
Але зубожінку ще чути добре) Це не докір, якщо що.
@petrobu22343 ай бұрын
Саме це хотів сказати. Дякую вам за українську
@valerijlermk55614 күн бұрын
Мабудь колега?
@ЧленСоюза6 ай бұрын
Окрема подяка за Вашу Українську) Вам дуже личить! Продовжуйте радувати нас корисним контентом
@Julzapo29 күн бұрын
Українці дякують за те, що українець в Україні розмовляє українською! Дожилися!
@ПавлоТарабаров6 ай бұрын
Знімайте далі, у вас гарно виходить!
@alekseymazur9766 ай бұрын
Молодець дядько, не спить, працює... В умовах сьогодення - шукає свого клієнта.. хоча його клієнт заможний і навряд шукає підрядника, або продавця в ютуб... Контент гарний для саморозвитку. дякую
@ЯрославБогатирчук-р6хАй бұрын
Давно цікавився тепловими насосами. Багато про них знаю. Цей ролик дуже корисний тим, що концентровано подано всю потрібну інформацію про теплові насоси. Особлива подяка за правильну і гарну українську мову.
@Julzapo29 күн бұрын
Дуже дякую, шановний Дмитро Іванович. Ніхто, крім Вас не пояснить так просто, всебічно і докладно про кожну проблему!
@slavkingsxr6 ай бұрын
Нарешті нормальна аналітика та пояснення! Бажаю успіхів, колега!
@Tato_Temi46 ай бұрын
Дякую за відео. Роз'яснення на висоті. Все зрозуміло, об'єктивно, доступно.
@ІннаНестеренко-д9о6 күн бұрын
Випадково потрапила на ваш канал, дякую вам за вашу працю
@ТатьянаСупрунович-к9ц6 ай бұрын
Дякую Вам, за те що завжди зрозуміло, про актуальні і не зовсім прості речі для звичайних користувачів!
@orestyarish24023 ай бұрын
Дякую за відео. Багато питань прояснили для мене особисто. Єдине зауваження. Краще розділяти геотермальні та повіттяні насоси в різних відео, щоб у глядача не створювалась каша. А в загальному- чудова робота. Щиро дякую.
@kz123al24 күн бұрын
Дмитро Іванович дуже корисна інформація, дякую.
@fredom91374 ай бұрын
Ви,- дуже талановита людина!! Могли би бути добрим викладачем, все чітко та зрозуміло!! Дякуємо! Здоров’я вам та вашим рідним!!!
@Oleksanddrr21 күн бұрын
Дякую за вашу роботу !💛💙 чудова інформація!
@ДимаЯщенко-щ1ь6 ай бұрын
У меня с 2018 года работал тепловой насос. Был очень доволен. Теперь при новых тарифах на Эл. энергию в нашем Гондурасе он потерял смысл. И это ещё не последнее подорожание. Теперь подвожу газ и устанавливаю газовый конденсационный котел. Вот в такой стране мы живем. Весь мир движется вперед , только Украина и рашка движется о обратном направлении.
@roman-zq9zn6 ай бұрын
А в чому Україна йде назад? В піднятті ціни на електроенергію?
@ДимаЯщенко-щ1ь6 ай бұрын
@@roman-zq9zn Потому что цены на все европейские , а уровень жизни и зарплата как в гондурасе. Скоро будем переходить на дрова.
@roman-zq9zn6 ай бұрын
@@ДимаЯщенко-щ1ь ціни на електрику в рази менші ніж в Європі, бензин теж поки дешевше
@АндрійКостянтинович-й9о6 ай бұрын
@@ДимаЯщенко-щ1ьто запасайся,або можу підказати де Сибір
@Юрій-э7м5 ай бұрын
@@roman-zq9znта ми вже попереду європи
@di_zzyyАй бұрын
У вас дуже корисні та якісні відео, дякую за пророблену працю!
@halynazhydovska80125 ай бұрын
Дякуємо за інформацію!Цікаво і корисно! Разом до Перемоги!
@mykolalifirenko12474 ай бұрын
Людина дійсно розібралась, зрозуміла принцип роботи та простими словами пояснює про теплові насоси ❤❤❤
@petrozanko17276 ай бұрын
Щиро дякую за дуже корисне відео! Продовжуйте будь ласка!!!🙏
@НаталяКоцюх4 ай бұрын
Дуже фахово і доступно пояснюєте! Я архітектор і дизайнер інтер'єру, дуже цікавить дана тема. А Вм, дуже, дуже доступно і аргументовано все пояснюєте. Дякую!
Дуже влучний формат ваших відео! Про головне, плюси , мінуси. Подобається!!!
@alexplatonov91446 ай бұрын
Зажди його слухаю з повагою . Дуже розумно все каже.
@LucyKulych-qn6uu6 ай бұрын
Дякую Дмитро Іванович дуже просто і ясно пояснив👋👋👋
@natalyakhristina59316 ай бұрын
Дякую, Дмитро Іванович за Вашу працю, за користні і змістовні відео. Саме зараз будую енергоефективний будинок на принципах ваших котеджів, переглянувши всі відео на каналі. Тепловий насос вже запроектували.🏗🏡👍
@ViktorMameshyn6 ай бұрын
Дякую, корисний матеріал і гарна викладка! Успіхів у майбутніх проєктах!
@VehicleInsurance4 ай бұрын
Дякую за просвіту!
@Yuliia_Skywalker2 ай бұрын
Дуже цікавий варіант, навіть не знала про його існування. Якщо буде колись свій будинок, то приділятиму увагу питанню енергоефективності навіть більше ніж дизайну❤❤❤
@DmytrivanichАй бұрын
в першу чергу рекомендую приділяти увагу ергономічності та плануванню. Це основа комфортного життя у будинку
@Yuliia_SkywalkerАй бұрын
@@Dmytrivanich коли буде можливість влаштувати власне житло, то буду готова! 😎
@pastigor4526 ай бұрын
Дякую! Дуже корисне й повчальне відео!
@MykolaHavryluk-cf7yv4 ай бұрын
Ляюдина насичено якісно розмовляє та інформація важлива, я чув це все трохи але пан дуже все гарно подає в відео 🎉🔥👍
@Oleh_Ivlev5 ай бұрын
Подяка за Вашу працю. Концептуально все вірно.
@ludmilaradchenko88634 ай бұрын
Дякую, важлива і корисна інформація,як завжди було цікаво і доступно.
@alekseymazur9766 ай бұрын
Я побудував собі одноповерховий, енергоєфективний будинок 120м2 із червоноі повнотілої цегли, утеплення мін вата, посеред будинка - ПІЧ ! Так, топити потрібно - це займає час ( приблизно 2 годину на добу, уваги ) не всім підійде! Перезимували без використання іншого оплання, хоча воно є, тепла підлога та радіатори від єлектро котла.. середня темперетура в приміщіннях 22 -23 Зараз в літку також кайф, без кондіоценера, рекуператора і тд.. в будинку прохолодно.., тримається така сама температура як і в зимку - 22 гр... Але планування будинку стосовно соняця не типове ... орієнтація будинка північ / схід, в літку не встигає прогріватись через вікна. Тай і сама цегла - глина, тримає та регулює темперетуру і вологісь в будинку. Короч кайф, без усіляких модних і дорогих гаджетів, які потріно купити, обслуговувуати, які споживають... Доречі стосовно вентиляції, на наш не великий будинок хватає провітрювання через вікна, можно спокійно відкривати вікна, хоч в холод , хоч в жару і додавати свіжого повітря слільки завгодно... тому що цегляний будинок не вівітрються і досить швидко поверне температуру , яка була до провітрювання... Ну і звісно є купа нюанців, наприклад якщо ви все побудуєте по "феншую", але потім закриєте стіни не дихаючим оздобленням -паро не пропускні матеріали - то мабуть єфекти будуть інші....
@dmitriynakyden29256 ай бұрын
Ходити по 20 разів на день провіртрювати не дуже комфорт, це потрібно або вікна на сервоприводах, або пасивну/активну систему вентиляції. А так інертний будинок це круто
@alekseymazur9766 ай бұрын
@@dmitriynakyden2925 Немає ні чого абсолютно автономного. Любі системи потребують уваги, обслуговування, заміни і т.д... в моєму випадку абсолютно не "парить" провітрювання через вікна, деякі вікна постіно стоять на мікро провітрюванні, деякі відкриваємо на декякий час, на ніч влітку, в день в зимку .. це не складно.... але будинок не великий, якщо, наприклад будинок 200 -250 м і більше - то звісно треба прораховувати і комплектувати системи вентиляці, рекуперації, кому що треба..
@roman-zq9zn6 ай бұрын
Фізичні закони не надуриш - цегляний будинок інерційний , довго не нагрівається, але як нагріється- задовбешся охолоджувати)
@SOMEDUTY6 ай бұрын
Дуже цікава інформація, дякую.
@igornesadim6 ай бұрын
Я вже п'ять років користуюсь саморобним тепловим насосом вода - вода, ( у мене на каналі куча контенту як зробити) дуууууже задоволений, це реально найдешевше опалення!!!!! А теплоакумулятор допоможе при вимкненнях світла , теплоакумулятор плюс нічний тариф плюс саморобний тепловий насос= опалення на шару!!!!!!
@andrewurutu65966 ай бұрын
А можете назвати величину електроспоживання з жовтня по березень включно?) Або загальну, або саме на насос(якщо можливо), або обидва показники?)
@igornesadim6 ай бұрын
@@andrewurutu6596вся ця інформація є на моєму каналі, максимальне споживання 10 кВт*г на добу , половина приблизно по нічному тарифу
Супер,дуже рідкісно,щось знайти українською.Дякую.
@gnommak6 ай бұрын
6:45 Які 90% теплової енергії? Від чого 90%? Ви почали говорити про коефіцієнт перетворення теплової енергії (COP - Coefficient of Performance). А там немає ніяких процентів. Там числа типу 0,92, 4,55 і тд. Починали добре, а закінчили як всі інші маркетологи про теплові насоси :). Людям треба чітко пояснити, що це не ККД в якому значення можуть бути тільки до 100% (якщо більше, тоді це вже не ККД). Та й взагалі, потрібно сказати складну суть теплового насосу: тепловий насос на пряму нічого не нагріває і не охолоджує, а використовує теплообмінник (наприклад фреон) для перенесення теплової енергії з одного місця в інший спсобом стиснення і розширення (випаровування) теплообмінника, фактичного його перетворення в різні агрегатні стани - пара, рідина, при якому вивільняється теплова енергія. Якщо температури виходять за робочі межі теплообмінника, то і від тепло насоса ми НЕ отримаєм тепла чи холоду.
@НиколайБесфамильный-ы2ф5 ай бұрын
Правил но ты сказал, молодец, я тоже хотел установить, центр но передумал там ещё затраты посчитать надо, елекрокотлом за эти деньги положивши в банк будешь лет 15 опл. счета...
@Андрей-х1ю4ф5 ай бұрын
@@НиколайБесфамильный-ы2ф якщо ти жить зібрався 15 років і не думаєш за дітей, то так став собі електрокотел чи єлектро теплу підлогу)
@SlavkoMS4 ай бұрын
@@НиколайБесфамильный-ы2ф а если есть место под теплоаккумулятор на куб, или лучше 2 куб и ночной тариф и тепловой насос никогда не окупится, так как когда нибудь сломается.
@mrukraine224 ай бұрын
казки для багатіїв..попробуйте встановити це з зарплатою в350 доларів
@Харьков-городАй бұрын
Ну нарешті адекватні коментарі, ато лише про мову, та гарний контент, а по суті нічого...
@РоманНиколаевич-э8э6 ай бұрын
Дякую. Все чітко і зрозуміло, простою мовою для таких як я, що нічого про це не знали. 🤔
@vov4ik6166 ай бұрын
Дякую! Дуже цікаво та інформативно🧐
@den_kplv71783 ай бұрын
Дуже цікава подача інформації, дякую!
@VitaliiPetruk-k6j2 ай бұрын
Доступно і зрозуміло. Дякую
@OleksandrSever2 ай бұрын
Радий, що український контент набирає популярність!!! Трохи поправлю автора - потужність вимірюється у Вт (не Вт/год)
@Mach_0.16 ай бұрын
Дуже якісний контент, обожнюю ваш канал!🔥
@Смертьспакетом6 ай бұрын
Дуже цікавий канал, складні речі простими словами.
@ТТопор6 ай бұрын
Дякую !!! Дуже зрозуміло та зручні пояснення
@NataliaParkhomenko-q3d17 күн бұрын
дякую дуже цікаво , як раз плануємо встановити тепловий насос в будинку
@oleboz956 ай бұрын
Дуже цікава інформація про теплові насоси. Дякую
@darinakidstv85084 ай бұрын
Дякую, ща такий детальний огляд
@МаріяЯрличенко-в2д4 ай бұрын
ДЯКУЮ ЗА УКРАЇНСЬКУ!💛💙💛💙💛💙💛💙
@Maria-xz9bg6 ай бұрын
Дякую за мотивуючи відео🫶Слухаю і мрію, що колись буду будувати будинок за Вашими рекомендаціями. Допомагаєте візіалізувати 😀
@СергійМиколайович-м9о6 ай бұрын
Я вже відписувався під попередньою темою. повторно відпишу і тут. грунтовий ТН 1. висока вартість земляних робіт. 2. труби, вода, або теплоносій для них. 3. кількість свердловин, або площа горизонтальних труб.. ви будете в шоці скільки потрібно бурити свердловин і якою глибиною. 4. облаштування приямків - де сходяться і розводяться монтуються колектора, їх гідроізоляція і т.д. 5. "космічна вартість" з урахуванням всіх робіт на "належному рівні" Повітря-повітря як на мене - нормальний варіант, Переваги: 1. просто змонтував 2. відсутність земляних робіт Недоліки: 1. шумить 2. низький СОР А ще до кожного потрібно: Бак косвенного нагріву, автоматика, розширювальні баки, ще краще мати буферну ємність. місце під це все діло.... і воно доволі коштовне. Якщо є газ - альтернативи на сьогодні немає.
@Molodchick6 ай бұрын
А чи є сенс в септику робити? Щось бачив таке на ютубі
@СергійМиколайович-м9о6 ай бұрын
@@Molodchick там буде недостатньо площі - може й замерзнути. Наприклад, якщо свердловини бурити - на 10 квт потрібно 2 по 100 м. А якщо горизонтально 400м2
@golyj0006 ай бұрын
А чим повітря-вода зле? Якщо повісити його на сонячній стороні, то навіть взимку вдень би нормально мав працювати. Звісно в періоди коли мінус 20 ефективність була б на рівні звичайного електрокотла, але таких періодів сумарно за рік 1-2 тижні.
@СергійМиколайович-м9о6 ай бұрын
@@golyj000 все +- так. Та спочатку купи його, 5000-7000 $ якісний, 3500-5000 $ китай, бак косвенного нагріву 1000$, клапан троьхходовий, бак на розморозку, влаштуй дренаж під вентилятором з підігрівом. Загалом: китай 7000+ з роботою Панасонік наприклад: 9000. Яка окупність коли тариф 4+грн? А все це має термін експлуатації. А як з відключеннями світла? Це не котел, що зможе швидко нагнати температуру. Альтернативи газу нажаль немає
@andrewurutu65966 ай бұрын
Якщо є ГОТОВИЙ(давно проведений) газ. Але яка ціна далі на газ буде - ще те питання)
@andriikravchuk97596 ай бұрын
Чудове відео. Все зрозуміло. Дякую за гарну роботу!
@tymofiik1932Ай бұрын
Вартості газу 8 грн/м³ і електроенергії 4,62 грн/кВт·год, 1. Газовий конденсаційний котел має ККД 98-109%. Припустимо середній ККД на рівні 100% для спрощення розрахунків. 1 м³ газу дає близько 8-10 кВт·год тепла (залежно від теплотворної здатності газу, ми візьмемо 9 кВт·год). Вартість вироблення 1 кВт·год тепла = 8 грн / 9 кВт·год ≈ 0,89 грн/кВт·год. 2. Електричний котел має ККД близький до 100%, тобто для вироблення 1 кВт·год тепла потрібен 1 кВт·год електроенергії. Вартість вироблення 1 кВт·год тепла = 4,62 грн. 3. Тепловий насос (з коефіцієнтом перетворення, наприклад, COP = 3) може генерувати 3 кВт·год тепла з 1 кВт·год електроенергії. Вартість вироблення 1 кВт·год тепла = 4,62 грн / 3 ≈ 1,54 грн/кВт·год. Порівняння: Газовий котел: 0,89 грн/кВт·год. Електричний котел: 4,62 грн/кВт·год. Тепловий насос: 1,54 грн/кВт·год. А ще потрібно врахувати ціну монтажа кожної системи. Робіть висновки самі
@ПавлоСокач17 күн бұрын
👍😁😁😁
@dartblack576812 күн бұрын
Отличный рассчёт
@АннаСавченко-м8ш12 күн бұрын
Дякую але газ наприклад не у всіх є , тому хочу тепловий
@den_kplv71786 ай бұрын
Чудове відео, дякую!
@larysakaravayeva28056 ай бұрын
Дякую за Ваші відео!
@yuriys.63526 ай бұрын
Завжди цікаво вас слухати!
@АндрійЗайченко-в3к6 ай бұрын
Дякую за роботу взнав багато корисного.
@dmitriynakyden29256 ай бұрын
Думав над такою системою з тепловим насосом повітря-вода, порахував окупність - ніякого сенсу в ній нема. Особливо коли нема світла😂 На кожні 100 м2 гарно утепленого будинку з достатньо великими вікнами якісного виробника потрібно максимум 6 тис кВт енергії на опалювальний сезон, по нічному тарифу це близько 13к грн. (економія з ТН буде макс 8 ТИС ГРН). Тобто тепловий насос окупиться приблизно ніколи😂 Робіть енергоефективні будинки, ставте буферні ємності, теплі підлоги по всьому будинку і користуйтесь дешевим нічним тарифом😊
@shokurov866 ай бұрын
ну так так- 6МВт економії фігня просто, особливо коли ії всім не вистачає
@dmitriynakyden29253 ай бұрын
@@shokurov86 всі думають про своє, ми не в тій країні живемо, де кожен другий може дозволити собі тепловий насос за 10+к євро+приватний сектор, це явно не основний споживач енергії в нас в країні, тому статистично не цікаво
@10sotok_ua5 ай бұрын
дякую корисно. Як раз зараз обираємо собі
@ЕвгенийБелошапка-з3г4 ай бұрын
Дякую, дуже цікаво!!!!
@Дмитрий-б7ф8т6 ай бұрын
крутий дядько. Дякую
@DavidGarrick15152 ай бұрын
Я случайно был вынужден воспользоваться тепловым насосом . Дом был уже построен ( опалення на газу, электрике, дровах ), но строил бассейн с баней. В газовой конторе Киевской области только за разрешение и типа «проект» заломили ценник, что решил воспользоваться ТН . Купил очень мощный ( греть и воду бассейна достаточно большого ) производства Италия ( а надо было Шведский - работает эффективно и при достаточно низких температурах ) Всё было ОК , пока не столкнулся с некоторым ремонтом. Фирма которая продала мне ТН уже не существовала , хорошо что в результате нашёл таки достойного мастера для ремонта и просто б/п советов Но по совокупности был доволен и рекомендую к использованию ! Р.С. В Германии таки можно строить дом с котлами обогрева на деревянных гранулах ( пелетах ) !
@vitaliimaznyi33416 ай бұрын
Досить інформативне відео, дякую. Але хотілось би ще щоб хоча б приблизні ціни. Наприклад: на будинок в 150 квадратів вартість такого теплового насосу - стільки, такого - стільки і т.д. Розумію що вартість залежить від багатьох факторів(регіон з середньорічною температурою, глибина залягання грунтових вод, тип грунту, глибина промерзання і т.д.), але хоча б усереднену вартість почути - булоб корисно. Ще раз дякую
@konstantinpiontkovsky30676 ай бұрын
Дякую
@ЮрийГеоргиевич-щ8к6 ай бұрын
Тепловой насос - это устройство, которое использует принцип переноса тепла из одного места в другое для отопления или охлаждения помещений. Принцип его действия основан на термодинамическом цикле, обычно это цикл Карно или его вариации. Основные этапы работы теплового насоса: 1. **Испарение**: Хладагент в жидком состоянии поглощает тепло из окружающей среды (грунт, воздух, вода) и испаряется, превращаясь в газ. Это происходит в испарителе, где температура хладагента ниже температуры источника тепла. 2. **Сжатие**: Газообразный хладагент поступает в компрессор, где его давление и температура увеличиваются за счет механической работы компрессора. 3. **Конденсация**: Нагретый и сжатый газ поступает в конденсатор, где он отдает тепло в систему отопления или горячего водоснабжения, конденсируясь обратно в жидкость. 4. **Дросселирование**: Жидкий хладагент проходит через дроссельный клапан (или расширительный вентиль), где его давление и температура снижаются, прежде чем цикл повторяется. ### Виды тепловых насосов: - **Воздух-воздух**: Перенос тепла между наружным и внутренним воздухом. - **Воздух-вода**: Перенос тепла из воздуха в воду для систем отопления. - **Вода-вода**: Использует тепло из воды (например, подземные воды или водоемы). - **Грунт-вода**: Извлечение тепла из грунта с помощью геотермальных зондов. ### Преимущества тепловых насосов: - Высокая эффективность: КПД может превышать 300-400%. - Экологичность: Используют возобновляемые источники тепла. - Многофункциональность: Могут использоваться как для отопления, так и для охлаждения. ### Недостатки: - Высокие первоначальные затраты на установку. - Эффективность может снижаться при экстремально низких температурах. Тепловые насосы становятся все более популярными благодаря их энергоэффективности и экологичности, особенно в регионах с умеренным климатом. Вибачте що оркостаньською Але інформація взята з чату GPT раджу вам завантажити штучний інтелект робить розрахунки та відповіді на них любої складності дуже класна тема
@ЮрийГеоргиевич-щ8к6 ай бұрын
Дмитро Іванович особисто вам раджу завантажити чат GPt штучний інтелект. Він робить любі розрахунки голосовим набором не треба нічого набирати все голосом дуже зручно та дуже швидко я просто в шоці 😮. Відповідає на любі запитання окрім перемінних. Питання можна перефразувати для підвищення результату
@IPO-Aleks2 ай бұрын
Доброго дня. А з ним можливо використовувати теплоакамулятор або бак косвеного нагріву?
@ОрестКопиляк-м5й4 ай бұрын
Дуже доступно
@МаксимМарченко-н8ц4 ай бұрын
Клас, дякую за контент.
@MAKCIM20124 ай бұрын
земляной тепловой насос еще ж вымораживает землю, на ней плохо что то растет и это тоже нужно учитывать, особенно когда это небольшой участок нужно понимать, что возможно будет пятно, где ничего не захочет расти
@dfghjk37864 ай бұрын
Офигенно 👍
@АндрійБолтик3 ай бұрын
Доброго дня. Дмитро Іванович,в майбутньому в планах хочу встановити тепловий насос. Які матеріали для утеплення мансарди,даху ,ви порекомендуєте, що краще буде зберігати тепло , мінвата чи ппу. Та який матеріал краще для утеплення будинку зовні? Дякую.
@tymofiikasianenko68324 ай бұрын
прибалтика это совковый наратив )) страны балтии, а так очень интересное видео
@novideoin3 ай бұрын
Можна, будь ласка, окреме відео про утеплення будинку (підлога, стіни, горище під дахом чи перекриття на горищі) дякую
@novideoin3 ай бұрын
і підлогові покриття теж цікаві, наприклад, під теплу підлогу. Дуже вдячний за такий контент, дивлюся всі відео українською
@ostapbender69816 ай бұрын
цікаво і просто
@vhoru15 ай бұрын
Дуже цікаво
@FantomVit6 ай бұрын
Живу в Канаді і в нас теж тепловий насос. Є один мінус, це сухе повітря яке виходить в дім. А все інше круто
@ВолодимирВорона-с1с2 ай бұрын
Теплові насоси в даний момент не є конкурентами газових, чи навіть електричних, бо в рази дорожчі. Вони ще якось, та й то лише умовно підходять для заможних людей, але не для основної маси середнього класу, ящо вважати, що такий у нас існує. В нестабільні часи система опалення має бути комбінованою, аби бутиза потреби повністю автономною.
@ВикторияСмирнова-в9зАй бұрын
Підкажіть будь ласка. Новий будинок, газоблок 400 мм. Потрібно утеплювати стіни зовні? Якщо так, чим краще?
@Evgeniy1236 ай бұрын
так а шо по ціні буріння скважини та копання траншеї під контур? наскільки велика різниця між ними, та порівняно зі звичайним повітрянним
@ІванЛуканюк-л9шАй бұрын
Мене цікавить більше інформації про вертикальний глибинний тн
@ДмитрийХлапонин6 ай бұрын
Дякую. Все вірно по інформації. В мене вже 4 роки тепловий в домі. Все ідеально, але не можу підібрати йлму трифазний генератор
@LarysaMelnyk-b1z6 ай бұрын
Скільки конкретики і фактів сконцентровано в 23 хвилинах відео! Як майстер-клас 👍
@ХутинПуйло-л8вАй бұрын
пропоную почитати про « літрові будинки « в Німеччині . Утепляйте будинки щоб не гріти небо і то є найпростіший спосіб заощаджувати
@ВолодимирДенисенко-д4э5 ай бұрын
свердловина на воду, окрема на тепловий насос - на мій погляд не оправдано. Я краще при створенні фундаменту у зовнішній шар стін вмонтую тепловий контур. Фундамент все одно треба утеплювати, а так зовнішній шар буде користь приносити. І площа значна і не потрібні додаткові земельні роботи (як для горизонтального типу). Хіба що труби дорогі, а їх багато треба. Зато можна зробити масштабування (приклад - є 4 стіни, підключати кожну за необхідності), що неможливо при вертикальній схемі.
@Tserkva-Slovo_Viry6 ай бұрын
Дмитро Іванович, дякую за Вашу працю! У мене є запитання. Наскільки зв'язка Тепловий насос+ Рекуператор дає перевагу в енергоекономії?
@myr12232 ай бұрын
За українську окреме дякую
@RUDNYTSKYY-OLEH3 ай бұрын
Якщо на етапі будівництва житлового будинку чи потрібно закладати закладні в фундамент під комунікації теплового насосу повітря вода?
@peace-e2d3 ай бұрын
Шикарный канал. рад, что такое есть в украинском Ютуб. Подписка. Лайк.
@user-os5ho7zg8r6 ай бұрын
Я свій будинок будував під тепловий насос
@RUDNYTSKYY-OLEH6 ай бұрын
Чи потрібно закладати закладні в фундамент під тепловий насос повітря-вода ???
@БогданШтогун-й7и6 ай бұрын
Тепловий насос напевно класна штука, на перспективу це дешевше ніж електрообігрів чи газове опалення але от щодо дров то є великі сумніви. Якщо ЗІЛ дров коштує 7-10 тисяч і машини вистачить на цілий сезон то ніякий тепловий насос не окупиться. Але звісно з дровами є свої проблеми, біль дров потрібно попрацювати, потрібно загружати, чистити попил і сажу, все це додає трохи незручносте. А так як в нашій місцевості, коли дров ще можна нарізати безкоштовно то про теплові насоси і думати неварто.
@roman-zq9zn6 ай бұрын
Можна і замість плугу палкою- копалкою користуватися і замість світла - свічку запалювати...
@nazariytkachuk885820 күн бұрын
Раціональним є використання теплових насосів у великих будинках 200 м2 і більше) а в невеличких добре утеплених найкраще це простий електричний котел +тепла підлога! В рази дешевше, а різниця в споживанні електрики буде не така суттєва щоб переплачувати за тепловий насос !
@СамвелЛюбківський5 ай бұрын
Доброго дня! Чи можна змонтувати тепловий колектор повітря вода , зовнішній блок скажімо в гаражі, де температура повітря взимку буде не нижче нуля???
@boris30736 ай бұрын
Доброго дня. Питання, а чи має значення встановлення обладнання (повітря вода) північна чи південна сторона?
@TELAL236 ай бұрын
дякую за відео. Ось цікавить мене встановленя теплового насосу в квартирі новобудови, повітря-вода. Це можливо, але наскільки виправданно таке може бути? Тут все як я розумію залежить від якості теплоізоляціі квартири, чи може є якісь окремі специфічні нюанси з квартирами?
@vitalylazorenko17946 ай бұрын
Лапша. Порівнювати з Афрікою не пробували? Викладіть цифри. Умовні тепловтрати і порівняння витрат на встановлення і експлуатацію газового котла і теплонасоса.
@ПавлоПузир6 ай бұрын
От подивився ваше відео і вирішив купити мерседес - бо він не ламається. Люди теж пересідають з мерседеса на бюджетні автівки, коли нема тих прибутків як раніше.
@Юрій-э7м5 ай бұрын
Мерседес ломається тепер як Таврія тіко таврію можна самому полагодити а мерса тіко бошсервіс