Дякую, раніше дивився Вас російською а тепер дуже вражений. Дякую за українську, а в першу чергу дякую за Вашу професійність.
@ЕкоТеплиця Жыл бұрын
Дякую вам за ваші відео
@whitesssnake10 ай бұрын
Супер, дуже гарно і змістовно все сказано
@SERGIODESSA9 ай бұрын
По факту ьільшість мову знає,але не використовує добра половина. 😊
@ОлегСтефанюк-ш2ы11 ай бұрын
Дякую!!! Дуже якісний огляд. Шикарно, грамотно, супер!!
@ЮраМартинюк-ъ7м12 күн бұрын
Дякую.Цікавий вебінар плюс українська мова від Вас це круто.
@bogdanurah3171 Жыл бұрын
Дякую, що продовжуєте вести блоги українською! Ви чудова людина. Успіхів Вам!
@ОлександрХацкевич-з3ъ Жыл бұрын
Велика шана Вам за українську і за Вашу позицію!
@АртурГустей Жыл бұрын
Дякую вам за вашу роботу. Між переривами на роботі завжди включаю ваші відеа, інколи просто в записі в навушниках весь день слухаю. Ви на нашому ютубі один такий. Здоровя вам.
@dmytrokravchuk5481 Жыл бұрын
Дякую Олександр, за мовлення українською! Приємно що такі фахівці створюють український KZbin.
@innaslyusarenko Жыл бұрын
Дякую за зрозумілі пояснення людською мовою.
@IBAH_KOBALb Жыл бұрын
Український ютуб рулить завдяки таким як ви! Дякую!
@valentinkraynik7245 Жыл бұрын
Дуже актуальна тема, дякую, цю iнформацiю, я думаю, мало де можна знайти
@АнатолийЛялька-с6ъ Жыл бұрын
Дякую велике! Дуже корисна інформація! Дай Боже вам і вашій родині достатку і здоров'я!!!
@NatalyaZhylenko10 ай бұрын
Про фундамент та відстань - дуже-дуже згодна. Дякую за відео, немаркетингових матеріалів про теплові насоси українською мало, а тема дуже корисна.
@vinandrey111 ай бұрын
Ви найкращий,надзвичайний професіоналізм, так тримати.Вірю в майбутньому хотілось б замовити проєкт! Здоров'я Вам!
@baibarsbaibars5717 Жыл бұрын
Дякую за цікавий контент українською. Коментар на підтримку каналу
@Olenalula Жыл бұрын
Багато корисної інформації, яку знайти важко в інших джерелах, тенденція до здешевлення вартості теплових насосів тішить. Дякую!!!
@seltselt5704 Жыл бұрын
Вдячний за корисну й головне перевірену досвідом інформацію, приємно чути Олександра ще й рідною мовою
@ТетянаЗарумна29 күн бұрын
Дякую за фахові роз'яснення. Для нас дуже своєчасно, бо стояло питання - яку систему опалення вибрати.
@BobbiZi1986 Жыл бұрын
Олександре Васильовичу, дякую Вам за чудовий вебінар! Було дуже цікаво та корисно!
@andriiandrii9439 Жыл бұрын
Дякую за важливу інформацію. Миру, здоровя.
@VolodymyrPetrov-p7x Жыл бұрын
Дякую, Олександре за чітку і розгорнуту інформацію, що стосується перспективи будівництва будинку і частково по теплових насосах. Про останні є деякі неточності, але в цілому близько до істини. Успіхів вам у вашій справі!
@МаксиміліанЩебивовк Жыл бұрын
Дякую! Дуже цікава тема. І дуже приємно дивитися ваші відео рідною мовою :)
@andreytam490 Жыл бұрын
Нарешті дочекався огляд теплового насосу. Дякую
@svetiksunshine359111 ай бұрын
Дякую за таку якісну інформацію! Як раз плануємо будівництво будинку, хочемо використовувати ТН повітря- вода,отоплення - тепла підлога. Про фанкойл додатково дали гарну ідею,тому дякую,дуже корисно!
@petrobu22343 ай бұрын
Дякую вам за інформацію. Окреме спасибі за українську. Це дуже приємно
@viktorgordievich7505 Жыл бұрын
Доволі жива тема на сьогоднішній день,актуальна як ніколи.Дякуємо.
@TerekhovO Жыл бұрын
Дрони для розвідки Аеророзвідка для роботи мінометних розрахунків. Спільними зусиллями знищим ворога Окремий підрозділ 58-ї бригади ЗСУ 💳Номер картки банки Райффайзен банк Аваль 4149 5001 4835 7372 Архітектор Банга Михайло Андрійович.
@ІгорСереда-б2л16 күн бұрын
Дякую.
@Yanuwevsky Жыл бұрын
Велика подяка за інформацію яку Ви надаєте.
@Vova-852 ай бұрын
Дякую за інформацію, це перший випадок, коли я подивився одне відео і закрив всі питання які мене цікавили.
@александрпаничев-в6ь Жыл бұрын
Дуже, дуже дякую. Гарно і багато цікавого...
@Tytamy-n8p4 ай бұрын
Дякую за професійну інформацію, Ваше роз'яснення, дає розуміння чому так робиться і які помилки допускають.
@Ярослав-к9я-ш4о Жыл бұрын
Дякую за чудовий вебінар Цікаво та пізнавально Вподобайка 😊
@ВладимирСпильник Жыл бұрын
Дякую Олександр за те що ви ділитесь своїм досвідом. Актуальна тема. Ви кращій. Хай щастить.
Дякую за вашу роботу, за класний канал де ви ділитесь своїм досвідом та пояснюєте робочі нюанси!
@МихайлоНегляд Жыл бұрын
Дуже корисна та цікава інформація.
@valeriy5275 Жыл бұрын
Дякую за готові рішення! Обдумані, перевірені особисто. Пам'ятаю всі попередні відповіді відносно ТН. Головний меседж на початку стріму - тепер на часі!! ))
@MrTheAntik Жыл бұрын
Дякую, дуже полезна и интересная информация
@jugunx79179 ай бұрын
Чудовий контент чудовою мовою! Дякую!
@vadazvezdochot7631 Жыл бұрын
Вирішив поділитися своїм досвідом. В мене будонок площею 75м*м. Переїхав в нього 4 роки тому. 1 зиму ми жили як є. З опалення - в нас були в кожній кімнаті електроконвектори (по 1,5-2кВт). В ту зиму в мороз -18-20 в нас будинок споживав 80-100кВт електрики. В кімнаті 22, але ти ходиш в теплих носках, кімнатних тапцях. (Електрика - єдиний енергоресурс. ) Наступного року я встановив ТН (повітря-повітря) від грі. Коштувало тоді то 980Є. Також в той же рік в мене народилася дитина та я вимкнув електроконвектори які стояли в кімнаті (все ж вони коли працюють то гріються десь до 60 градусів). Залишив працювати лише ті що в ванній кімнаті та прихожій. При морозах -20 кондей споживає 1,5кВт. При цьому внутрішній блок крутиться на мінімальній потужності, але того вистачає щоб потік повітря доходив до полу. По полу повзає маленьке дитя, і я не переживаю що там холодно. З кондером зникла проблема холодних вологих кутів. Температура та вологість в нормі. Осінню температуру та режим виставив - і все. До літа можна пульт закинути. Літом ТН працює як кондеціонер охолоджучи приміщення. (нажаль його доводиться вмикати періодично, бо він занадто потужний в режимі охолодження). Минулої зими була певна пролема з електроенергією. Через наших "братських сусідів" електрика була периідично. Довелося купити інвертоний генератор. І інверторний генератор на 3кВт дуже легко справляється з ТН. Коли надворі -10 то кондиціонер сплживає всього 700Вт, і дома зберігається температура кофортна. (Один кондицінер тримає температуру в будинку 20градусів споживаючи 700Вт.) Загалом я задоволенй. Зараз думаю над тим щоб поставити ще 1 Тн (такий же, або з новішої серії), для того щоб мати резервування. Після перемоги планую добудувати котельню з ТА та ТН повіря-вода. Також планую встановити теплу підлогу (водяний контур). Дякую за увагу. Загалом з вами згоден. Успіхів.
@dimarybalchenko891928 күн бұрын
У вас була проблема що не вистачало потужності електроконвектора при зовнішній температурі -20,просто треба було брати з запасом)при температурі -20 в деяких випадках ТН буде споживати ще більше чим звичайний обігрівач,за рахунок того що потрібно підігрівати компресор та механічні затрати,від -15 cop потрохи починає підніматись він вже буде ~1.2-1.5, і ще порахуйте різницю в ціні,це майже 40 раз!Взагалі сама велика проблема ТН,що саме тоді коли тобі потрібна максимальна його потужність,він дае недостатньо тепла і це тепло мае дуже низький cop.Я порахував собі на будинок ТН повітря-вода(зовнішній блок повітря,внутрішній на теплу підлогу та підігрів води),будинок 80кв. тепловий насос 7кВт + електричний котел.ціна від 3-3.5к $,окупність в порівнянні зі звичайним електрокотлом буде від 8 років.Середній cop буде 2.Дуже вигідно буде якщо в вас тільки єлектро обігрів і ви не вкладуетесь в 2000 пільгових кВт яких ціна 2,16.Ну це потрібно рахувати..
@Sergii_Bondaruk Жыл бұрын
Дякую за теорію та розповідь про власний досвід...
@VitaliyPelyukh Жыл бұрын
Дуже дякую! Пізнавальна та корисна інформація!
@b_time3401 Жыл бұрын
Дякую
@wbsssv Жыл бұрын
Дякую, дуже хороший матеріал!
@ВасяСметанюк-ю4ц9 ай бұрын
Бажаю здоров'я, дякую за вашу працю пане Олександр.
@grifko43387 ай бұрын
Пане Олександре, у мене декілька насосів всі вони випускають повітря в іншому напрямку, не так як показали ви👆. Насос бере повітря від стінки і викидає його по далі ВІД будинку☝️ Також якщо кондиціонер забивається то ви із свого вікна побачите бруд на теплообміннику. Бо якби він дув в іншу сторону то забивався б із середини. Дуже вдячний вам за детальний огляд теплових насосів насправді дуже цікаво і корисно 👍🔥
@TerekhovO7 ай бұрын
Добре. Для мене суті неміняє. :)
@АндрійПетров-и9ю Жыл бұрын
Пане Олександр часто дивлюсь ваші відео, багато з них навчився. По типлових насосах на фреоні маленькі уточнення: - вентилятор зовнішнього блоку не дує на стіну, він втягує повітря через випаровувач (радіатор) на зовні, тому стіні не будуть шкодити високі чи низькі температури. - зовнішній блок можна монтувати вище внутрішнього, ми часто це робимо в офісах коли монтаж можливий лише на даху (перепади бувають і 40 метрів але не кожна модель з цим справиться). - в мідних трубах які з'єднують зовнішній та внутрішній блок перед запуском фреону робиться вакуум щоб удалити всю вологу, в середені не може нічого конденсуватись, лише на зовні якщо пошкоджений утеплювач труби. Недоліки монтажу які Ви вказуєте ми теж часто зустрічаємо на об'єктах, це пов'язано з бажанням монтажників швидко заробити гроші. Вібрація від компресора яка передається на стіну це завжди проблема, тому найкраще монтувати біля будинку на окрему контрукцію, це дорожче в монтажі але легше в обслуговуванні в майбутньому. І останнє літом на південній стороні зовнішній блок може перегрітись і перестати працювати це теж можна враховувати в приватному бідівництві.
@TerekhovO Жыл бұрын
Дякую за уточнення. :)
@criticism_humilis_ortus14 күн бұрын
@@TerekhovO "на протязi" - на сквозняке; "впродовж ...(року)" - в течении ... (года) "протягом ... (року)" - в течении ... (года)
@criticism_humilis_ortus14 күн бұрын
@@TerekhovO"резиновые" - гумовi
@criticism_humilis_ortus14 күн бұрын
@@TerekhovO41:40 щодо свердловин ("скважина"): тотальна бiльшiсть бурильникiв - то рукозади, що коять злочини (не порушаючи норм законодавства 🤦🏼♂️🤦🏼♂️) змiшуючi водоноснi горiзонти. Нажаль в законi "Про надра", формулювання "до 20 метрiв" було змiнено на "до 3 куб.м., на добу", що усунуло кордони на користування саме поверхневими горiзонтами, "верховодка".
@TerekhovO14 күн бұрын
@@criticism_humilis_ortus Нажаль... так...
@igornesadim Жыл бұрын
Я собі сам склав тепловий насос вода-вода ( як зробити у мене на каналі) вклав $600 , окупився за два сезони! Вода-вода найпростіший, найнадійніший і найефективніший варіант теплового насосу!!! СОР завжди максимальний!!! Якщо у вас є теплі підлоги то тепло треба направляти в них ! Замість внутрішнього блоку ( або паралельно) ставимо плстинчатий теплообмінник і все чудово!
@vitaliy1705Ай бұрын
Дякую що українською мовою. Стосовно зволоження при використанні штучної вентиляції, акваріум вирішить цю проблему. Акваріумісти не знають проблем з пересушуванням. Звісно це додаткові витрати.
@СергійМатюха-м9и Жыл бұрын
Дякую!!!! Слухав вас раніше, тепер рідної.
@sezar.933010 ай бұрын
Дякую за змістовну інформацію
@olegbachynsky351110 ай бұрын
Дякую за роботу ❤
@aaaa868593 ай бұрын
Гарний огляд. Дякую теж. Теплові насоси схоже гарна штука, але технологія має устоятися. Як конструкцій, так і варіантів установки і самої технології монтування. У числі перших бути важко.
@bogdankoval832715 күн бұрын
Лайк. Пс. В заставці помилка
@StyleArsen Жыл бұрын
Дякую, було цікаво слухати! Успіхів вам!)
@РоманВуйків-д4б Жыл бұрын
Дякую за вебінар. Недавно заново знайшов ваш канал. Не знаю чому раніше не міг знайти( не користуюсь інстаграм😂). Ваші праці - це ковток свіжого повітря в будівництві - знову хочеться будувати.
@Яугенчык Жыл бұрын
Дзякуй Вам!
@ivanvaipan7878 Жыл бұрын
Оо!давно вас не бачив, успіхів нам усім
@lubitelpelmeshek9554 Жыл бұрын
Саша, дякую за українську
@anatoliimasalykin2396 Жыл бұрын
Так добре що Ви вивчаєте українською розмовляти . Бажаю успіхів.
@marinakharlampova910110 ай бұрын
Дякую, змістовно, корисно❤
@TerekhovO Жыл бұрын
🏡 47:13 Системи теплових насосів є економічно ефективними для опалення та водопостачання в добре ізольованих будинках, з належною вентиляцією та інфраструктурою, і стануть більш доступними та прибутковими в майбутньому. Collapse Теплонасосні системи широко використовуються в Європі для опалення будинків, з терміном окупності 10-15 років і найбільш ефективні в добре ізольованих будинках. Теплові насоси стають доступнішими та є економічно ефективним варіантом для систем опалення та водопостачання в добре ізольованих будинках, де мовець має необхідну інфраструктуру для встановлення її у власному домі. Повітряні теплові насоси в майбутньому стануть доступнішими і вигіднішими, тому при проектуванні та експлуатації будинку зі штучною вентиляцією важливо враховувати температуру, вологість і повітрообмін. Правильна регуляція повітрообміну та вентиляції в будинку важлива для зменшення витрат енергії та запобігання накопиченню вологи. Поєднання теплих підлог і фанкойлів дозволяє поліпшити мікроклімат будинку за рахунок створення руху повітря і змішування верхнього і нижнього шарів, а фанкойли добре працюють з тепловими насосами як джерелами низькотемпературного тепла. Доповідач розповідає про теорію та досвід використання теплових насосів в опаленні будинків, закликає підтримувати Збройні сили України, обіцяючи відповісти на запитання у другій частині відео.
@ТетянаКоляда-н5п Жыл бұрын
Дякую, пане Олександре! У Вас з'явилися таймкоди. Вітаю!
@TerekhovO Жыл бұрын
Будь ласка! Тайм коди іноді Підписники роблят. За що їм велика ляка! :)
@KokaSoltyk Жыл бұрын
Щиро дякую!
@TerekhovO Жыл бұрын
🏡 05:34 Теплові насоси ефективно працюють при низьких температурах, можуть використовуватися як додаткове опалення в добре ізольованих будинках і корисні для підтримки позитивної температури в тимчасових помешканнях. Collapse Найкращий будинок - це інерційний будинок без активних систем мікроклімату, а фізичні процеси теплового насоса однакові незалежно від обраної системи. Тепловий насос може використовувати різну різницю температур для накопичення тепла в сховищах або обігріву будинку, причому нижчі температури є більш ефективними завдяки коефіцієнту споживання енергії. Теплові насоси найкраще працюють при більш високих температурах, але сучасні можуть працювати і при більш низьких температурах, і хоча вони можуть не підходити для житлових будинків через пересушування повітря, вони корисні для підтримки плюсової температури в тимчасових помешканнях. Доповідач обговорює використання теплового насоса як додаткового обігрівача в добре утепленому будинку з інерційним теплом, з його допомогою підтримувати плюсову температуру та зменшувати витрати на електроенергію. Теплові насоси швидко прогрівають приміщення для проживання.
@mykhailosulyma4469 ай бұрын
Дякую!!! Супер!!!
@TerekhovO Жыл бұрын
Теплові насоси є економічно ефективним і універсальним варіантом для опалення та охолодження, але належне встановлення, технічне обслуговування та врахування таких факторів, як розмір будинку та ізоляція, є вирішальними для максимальної ефективності та рентабельності. 🔥 00:00 Олександр Теріхов обговорює важливість запитань про теплові насоси, різницю у вартості малих і великих будинків, вплив електроніки на вартість обслуговування та ненадійність певних брендів. Collapse Тему теплових насосів розповідає на вебінарі Олександр Теріхов, наголошуючи на важливості постановки питань, пов’язаних з темою, та на відмінності між бліц- і тематичними вебінарами. Теплові насоси економічно не виправдані для маленьких будинків, але для великих будинків різниця у вартості суттєва, і доповідач поділиться досвідом роботи з тепловими насосами. Чим більше електроніки та автоматизації в будинку, тим менше витрати на обслуговування та ремонт, оскільки обладнання застаріває через кілька років. Бренди не завжди надійні, про що свідчить досвід спікера.
@asuvo6 күн бұрын
35:35 - апдейт на початок 2025. В Китаї ТН повітря-вода стартують від 800доларів, в середньому 1000 і до 1600. Це моделі, що дають умовно 3-4 кВт при зовнішній температурі -15..-20 і температурі теплоносія +35 з COP на рівні 2-3 для цих температур. Біля нуля там взагалі пісня
@ПавелКовалёв-с5ь16 күн бұрын
Хочу зауважити, що COP вказуєтья виробниками для конкретних температур. Наприклад для ТН (повітря - повітря) це +7 на вулиці. При температурі наприклад -2 цей СОР буде вже рази в півтора меньше, а будинок буде потребувати тепла навпаки більше. Тому треба від постачальника вимагати дані про сезонний СОР (відношення теплової енергії, що виробив тепловий насос за опалювальний сезон до спожитої ним електроенергії). Зазвичай він становить щось в районі 2-2,5 для наших кліматичних умов. Тому строк повернення коштів значно збільшується (і зазвичай вони не повертаються протягом терміну експлуатації, який, дай Боже складатиме 10-15 років)
@TerekhovO16 күн бұрын
Так. Але показники покращуються.
@MrRosclassic Жыл бұрын
Дякую Вам за цінну інформацію!
@МішаЛубоўскі Жыл бұрын
Дякую. Дуже корисна інформація🤝
@oleks71497 ай бұрын
Дякую, все по ділу, як і завжди
@romanbarkovsky220410 ай бұрын
Вам дуже личить Українська мова❤ дякую)))
@TerekhovO Жыл бұрын
🔥 17:22 Доповідач демонструє роботу теплового насоса взимку, висвітлюючи проблеми з потоком води, ефективністю, збором конденсату, вібрацією та шумом, а також проблеми з установкою в нежитловому будинку. Collapse Доповідач демонструє роботу теплового насоса взимку, показуючи різницю в витраті води між старішою та новішою моделлю. Тепловий насос, встановлений як кондиціонер, не працює ефективно через відсутність досвіду компанії та неправильне встановлення, що призводить до зниження ефективності та відведення тепла. Зверніть увагу, чи є в моделі теплового насоса піддон для збору конденсату, оскільки його відсутність може призвести до утворення льоду та потенційного пошкодження будівлі. Доповідач обговорює питання надмірної вібрації та шуму в теплових насосах, які можуть бути проблемою навіть із масивними цегляними стінами. Доповідач розповідає про встановлення газоблоку 300 мм в нежитловому будинку та проблеми, які з цього виникли.
@ЮрійПалічев-ы2х Жыл бұрын
Дякую! Було цікаво! Не побачив, як пройшов час))) Цікавлюся опаленням під майбутній мотель (2-поверховий). Був досвід у будівництві 7-поверхового готелю у Криму. Але там був газ.
@anatart889 ай бұрын
Дякую за мову, було цікаво
@OleksandrMuravskyi-ue3cf Жыл бұрын
Крутий прапор на фоні, респект
@TerekhovO Жыл бұрын
Дякуючи Хлопцям..
@olegfarshtei60676 ай бұрын
Дякую. Дуже корисна інформація. Будинок в Косові Ів.-Фр. Обл. Хотів ґрунт-вода. Спеціаліст сказав, що тільки повітря-вода. Будинок 270м2
@МихаилКардиян Жыл бұрын
Дякую що ділитесь досвідом! Щось не зовсім зрозуміло про здешевлення теплових насосів, бо мені на будинок 100 квадратів щоб інсталювати в систему паралельно з електрокотлом порахували близько 6 тис євро, правда обладнання європейське
@Waldemar3007 Жыл бұрын
Так це зовсім не дорого в мене сам тн коштує 18 тис євро плюс доставка роботи і монтаж .
@Харьков-город Жыл бұрын
Показилися з цими насосами, воно ніколи не окупиться, навіщо такі жертви, аби угнатися за трендом?
@Waldemar3007 Жыл бұрын
@@Харьков-город а причому тут тренд.. хороша річ чому б не поставити ...не всеж вимірюється грошима
@АртурМаслов-ы3и Жыл бұрын
@@Харьков-город ну Теслу модель 3 тоже гребут как невменяемые по всему миру. А она тоже себя никогда не окупить за свои деньги. Людей это не останавливает. Почему-то…….
@АндрійМихайлюк-п3ь Жыл бұрын
Дякую за українську
@ВасилийЛевченко-у2э Жыл бұрын
Дякую вам за вашу працю!!Я недавно повернувся з США, був на лікуванні і протезуванні,так там більшість будинків з опаленням повітря-повітря.
@TerekhovO Жыл бұрын
У них більшість живе там де клімат як у нас в Криму.
@ВикторГерасимчук-ж7ю Жыл бұрын
@@TerekhovOв Канаде тоже,а климат как в Сибири.
@TerekhovO Жыл бұрын
@@ВикторГерасимчук-ж7ю не пишіть фігні. Карти де живе більшість канадців доступні в інеті. Це клімат Києва.
@ПавелКовалёв-с5ь16 күн бұрын
@@TerekhovOя думаю що справа не в кліматі, а в каркасному будівництві. В Канаді повітряне опалення в приватних будинках це мейнстрім
@aleksandraleksandr6651 Жыл бұрын
Лайк і підписка за українську
@romanklopotun4040Ай бұрын
раніше дивився російською, а зараз підтягнулось відео. Думав не дивитись. Але коли почув українську(ламана - ну нічого, ми зараз всі помаленьку перевчаємось), то почав дивитись і підписався на канал. Я , доречі, розробив схему опалення де є газовий імергас, дровяний данко, насос 220В, і бак 1000л, так що тепла підлога працює без насосів при необхідності, і і будь який варіант ( дрова, дрова+насос, іммергаз на газу) працює без перемикання кранів
@alexbirch1013 Жыл бұрын
Дякую. Єдине б додав про сніг. Ставити варто на окремому фундаменті, але можливо не в рівень з грунтом. Може замітати снігом. Плюс може намерзати конденсат.
@maksimbober8443 Жыл бұрын
21:05 вентилятор зовнішнього блоку у всіх дує вперед а не в стінку, а в цілому відстань до стіни звістно замала, це порушення як для ТН так і для кондиціонера.
@СергійЗінченко-ш8ж Жыл бұрын
Дякую, що розмовляєте українською розумію Вам тяжко, але виходить. Дужеприємно слухати
@TerekhovO Жыл бұрын
Не "дуже"... це треба ьуло зробити давно...
@anatoliytomkiw2875 Жыл бұрын
Гарно українсбкою.
@ВікторСитниченко-р6ъ Жыл бұрын
Дякую
@БогданОгородник-т4и Жыл бұрын
Лайк, не дивлячись!
@TerekhovO Жыл бұрын
Подивиться. Корисно :)
@shwed7868 Жыл бұрын
Добре що ви є давно вас не було.
@TerekhovO Жыл бұрын
Я був завжди. Просто зараз лише на Україномовному каналі.
@shwed7868 Жыл бұрын
@@TerekhovO дякую за ваш труд. Разом до перемоги
@Kachanivskuj_litsey Жыл бұрын
25:16 ВАЖЛИВО слід забезпечити зазор між поверхнею вундаменту та піддоном кондиціонера не менше 30-50 см щоб замерзаюча знизу вода не достала до кондиціонера
@TerekhovO Жыл бұрын
🏡 40:23 У минулому широко використовувалися теплові насоси, що працюють на грунті, але тепер більшою популярністю користуються повітряні теплові насоси, хоча вони потребують великої площі для встановлення та можуть бути дорогими в обслуговуванні. Collapse У минулому для опалення будинків зазвичай використовувалися теплові насоси, що працюють на грунті, але зараз більшою популярністю користуються повітряні теплові насоси, хоча для їх установки потрібна велика площа. Відстань між деревами та використання води як теплоємної речовини в системі теплового насоса може вплинути на поглинання корисних речовин корінням рослин і ріст дерев у саду. Використання озера як джерела тепла для теплового насоса можливо у віддалених районах, але не в густонаселених житлових районах через обмеження та відсутність доступу. Теплові насоси для ґрунтової води є дорогими в установці та обслуговуванні, вимагаючи періодичної заміни рідини, що використовується в системі, що робить це дорогою інвестицією для великого будинку.
@АндрейГормилко-д8ц Жыл бұрын
Вітаю, ви знімаєте цікаві та пізнавальні відео, давно вас дивлюся, дуже дякую. Займаюсь кондиціонерами і хочу поділитися своїми думками з цього приводу: 1. Згоден що і кондиціонер і фанкойл не комфортне опалення особливо в ночі, хоча якщо він працює постійно, тобто без вимикання, то робить на невеликих оборотах і згодом звикаєш. 2. Вібрація є і навіть на цеглі особливо вночі це може заважати, хоча з практикі де що залежить від монтажу і марки спліта. Ризинові віброопори майже нічого не дають, пружинні трохі кращі але не понацея... 3. Вентилятор зовнішнього блоку завжди дує від стіни, якщо в Вас не так, то це означає що він не правильно підключений це обов'язково треба виправити. 4. Ставити блок на бетонну основу це помилка, якщо кондиціонер вмикаете на тепло, бо з часом створиться лодяна глиба, підігрів піддону не справиться з таким, у результаті заклинить вентилятор або пошкодить нижню трубу теплообмінника. Це питання вирішується іншим чином(якщо цікаво можу написати про це ширше) 5. Про трубки і розташування зовнішнього блоку то Ви там взагалі шось наплутали, чи я Вас не зрозумів. Якщо казати про фреонові магістралі, то різниця по розташуванню блоків виробником допускається досить велика наприклад зовнішній блок може бути на 8-15м вище, а буває й більше, так це зменшує потужність і потрібні маслопідьйомні петлі, але це абсолютно робоча системи. 6. Не зустрічав систем де COP більше - 4 (на воздух/воздух 3.2 - 3.8 на остальних ніже) , а ось SCOP(коф сезоной эффективности) так якщо це А+++ може бути - 5.1 Взагалі є багато чого сказати на цю тему.....😂
@LiaLen-585810 ай бұрын
Дякую за українську.
@TerekhovO Жыл бұрын
💡 30:38 Сучасні теплові насоси з рейтингом tsop5 є економічно ефективними для опалення, але теплові насоси «повітря-повітря» можуть бути не вартими інвестицій без нічного тарифу, і їх не слід використовувати для нічного тарифу через можливий дискомфорт, а вартість тепла насосів зменшилася, що зробило їх більш доступними для опалення. Collapse Сучасні теплові насоси з рейтингом tsop5 є економічно ефективними для опалення, а насоси з нижчими показниками не варті інвестицій. Тепловий насос «повітря-повітря» може бути нерентабельним, якщо його не використовувати з нічним тарифом, оскільки витрати на встановлення та технічне обслуговування високі, і може знадобитися 10-15 років, щоб окупитися, але це хороший варіант, якщо немає альтернатива газу. Теплові насоси «повітря-повітря» не слід використовувати для нічного тарифу, оскільки вони можуть перегріти повітря в спальні, що призведе до дискомфорту та втоми. Вартість теплових насосів знизилася, що зробило їх використання для опалення доступнішим, незважаючи на зростання витрат на електроенергію. Встановлювати тепловий насос на тимчасовому або дачному будиночку дорого і не варто, але для заміського будинку це може бути рентабельно і ефективно. Тепловий насос у теплиці покращує здоров’я рослин, забезпечуючи інтенсивний рух повітря, зменшуючи споживання енергії та запобігаючи розвитку грибків.
@ІгорБілий-с3г11 ай бұрын
Пане Олександре, дякую за ваш, завжди!, професійний підхід до будь якої теми з галузі будівництва та експлуатації. Дуже пізнавально, практично, повчально. І зокрема про ТН. Якщо вам не важко, то поясніть, будь ласка, що ви маєте на увазі, коли кажете, що ТН стане цікавішим при здорожчанні електроенергії? Я не зовсім з цим згоден, бо все ж рахував так: наприклад, при СОР 5, і ціні 1 кВт електр. 3 грн - 5 кВт тепл. енер. коштує тих же 3 грн. Якщо ж світло дорожчає, наприклад до 6 грн, то відповідно і 5 кВт тепла будуть вартувати не 3, а 6 грн. Чи я не правильно рахую? Мені дуже цікава ця тема, бо будинок на стадії підходу до вибору опалення і є фізична можливість що Газом що ТН опалювати. Але, звичайно, виключно за умови здешевшання самого обладнання.
@TerekhovO Жыл бұрын
💡 24:22 Правильне встановлення системи теплового насоса має вирішальне значення, з акцентом на відстані, розміщенні та обслуговуванні для забезпечення максимальної ефективності та запобігання потенційним проблемам. Collapse Доповідач розповідає про встановлення теплової насосної системи, наголошуючи на важливості розміщення зовнішнього блоку подалі від будинку на окремих фундаментах. Основна лінія між внутрішнім і зовнішнім блоком має бути не менше 3,5 м, щоб запобігти накопиченню конденсату, а зовнішній блок слід встановити нижче, щоб уникнути аерації системи та проблем. Враховуйте дискомфорт і вимоги до обслуговування повітряних систем опалення, оскільки вони можуть бути дуже інтенсивними, сухими та потребують регулярного очищення. Встановіть тепловий насос на міцну, важку стіну з металевими пружинними гасителями коливань, щоб погасити вібрацію та забезпечити відповідну відстань і довжину основної лінії для максимальної ефективності.
@Kachanivskuj_litsey Жыл бұрын
20:54 не буває такої великої дельти! Більше 4 градусів не зустрічав і знову ж таки він дує ВПЕРЕД