Яка різниця між DevOps та System Administrator 🧐 та як не факапити 💁‍♂️ DOU DevOps Podcast #1

  Рет қаралды 11,150

DOU

DOU

Күн бұрын

🗓 Приєднатися на мітап “Від стартапу до великої компанії з CI та без хаос-інжинірінгу. Кейси Cloudfresh, Uklon та IOPS TEAM” від наших партнерів, компанії Cloudfresh, можна за посиланням - bit.ly/3INpjBP
💫 У першому випуску подкасту DOU для DevOps спеціалістів обговорюємо те, що хвилює спільноту, новини та тренди. Ведучі поспілкувалися про факапи, які вони робили, розібралися в чому різниця між DevOps та System Administrator, обговорили Trunk-based Development та Jenkins.
🔔 Підписуйтесь на DOU і включіть дзвіночок, щоб першими дивитися нові випуски - / @dou_youtube
✅ А ще у нас є кльовий телеграм-канал DOU | DevOps - t.me/devops_dou
Ведучі:
- Володимир Шинкар, CEO в AppRecode - dou.ua/users/volodymyr-shynkar/
- Валерія Іванова, DevOps Team Lead at Plarium - www.linkedin.com/in/valeriia-...
- Дмитро Стрілецький, Senior Software Engineer в Plum - dou.ua/users/dmytrostriletskyi/
- Денис Ювженко, System Architect в Intellias - dou.ua/users/ydivol/
🙌 Корисні посилання:
- trunkbaseddevelopment.com
-trunkbaseddevelopment.com/gam...
⏩ Навігація:
00:00 Інтро
06:48 Приєднуйтеся до події партнерів
07:25 Факапи в DevOps
34:27 Яка різниця між DevOps та System Administrator?
44:40 Про Trunk-based Development
1:12:21 Обговорюємо інструмент для CI/CD, а саме Jenkins
1:27:34 Прощаємося

Пікірлер: 48
@DOU_youtube
@DOU_youtube Жыл бұрын
А як факапили ви?
@Youtube123Viewer
@Youtube123Viewer Жыл бұрын
Моцно
@ivankonosov
@ivankonosov Жыл бұрын
Факап, який не веде до людських втрат - не факап, а просто репутацiнi або грошовi втрати. Знайомий devops розповiдав (його команда супортила сервери для бiо стимуляторiв для сердця), пiд час одного ремоут апдейта щось пiшло не так (хтось нафакапив з бiлдом i вчасно не вiдкатив) - стимулятори вимкнулись, що призвело до декiлькох смертей.
@tak_treba
@tak_treba 11 ай бұрын
@@ivankonosov Брехня. Це він пересказав серію з серіалу на Нетфліксі.
@takashoty
@takashoty 5 ай бұрын
Дивлюсь вас і самого так підмиває розповісти свої 2 факапи (сподіваюсь, останні)... Може б ви якось запрошували різних джунів або міддлів голосом до себе? Такий (е)баут формат)))))
@oleksiiprokhorenko4061
@oleksiiprokhorenko4061 11 ай бұрын
Гарний епізод, продовжуйте! 😊
@just_kidding_kid
@just_kidding_kid Жыл бұрын
Ну це був крутий випуск, цікаво було почути, особливо про факапи) Окрему відзначу, що гумор покращує випуски, особливо якщо вони довгі Також відчутно, що спікери працюють над вимовою, як вони говорять Приємно було слухати, чудовий випуск
@warrdoge6928
@warrdoge6928 Жыл бұрын
Якось дуже поверхнево і зверхньо пройшлися темою адмінів. Адміни бувають не лише офісні, а й ті, хто працюють в айті компаніях, наприклад у датацентрах AWS чи різних хостингах. Людям важко побачити різницю між такими опсами і девопсами, бо різниці насправді не так багато. Так, змінився підхід, методологія, технології, але девопс інженер це той самий айтішний сисадмін, навчений використовувати нові підходи в розробці та підтримці інфраструктури. Якось так "історично склалося", що нових сісів стали називати девопсами, загалом яка різниця, головне, щоб люди не плуталися і розуміли, що девопс це Ops, а не якась нова професія, взята зі стелі (як дехто вважає). Чудове інтерв'ю на цю тему є в Anywhere Club з Віктором Ведмичем, на жаль російською. Очікую від вас такого рівня аналізу. Дякую за відео та розвиток українського Девопс ком'юніті!
@apprecode
@apprecode 11 ай бұрын
Привіт. Дякую за комент. Переглянув я Anywhere Club. В них подкаст на 3 години. А в нас ліміт на годину. Будемо старатися, або виносити як окремі відео "на тему". До речі, "ті, хто працюють в айті компаніях, наприклад у датацентрах AWS", вони якраз і генерують прибуток компанії, тому це якраз можна віднести більше до delivery. Адміни, якщо ви це читаєте, поділіться своїми рутинними тасками які у вас найчастіше травляються на роботі?
@pavlosaikevych
@pavlosaikevych Жыл бұрын
дуже файний подкаст вийшов, підняли гарні топіки, продовжуйте!
@demianlinnyk4737
@demianlinnyk4737 Жыл бұрын
Прикольний випуск!
@11174071
@11174071 11 ай бұрын
неймовірно вдячний! як початківцю-менеджеру зрозуміти факапи було складно, але ось про контроль версій розжували дуже круто! ще й подали ретроспективний аналіз! дуже подобається подача! дякую!
@bohdans7022
@bohdans7022 Жыл бұрын
Чи буде подкаст з найпопулярнішими тасками?
@apprecode
@apprecode 11 ай бұрын
Взяли в беклог :)
@alexeypaleyev4531
@alexeypaleyev4531 9 ай бұрын
Сінйор не знають пр AWS Budjet? Ви що серьозно? Це перше, що треба налаштовувати
@user-nq4xy9yr1m
@user-nq4xy9yr1m Жыл бұрын
Trunk based щось таке що наголову налізає, але можливо воно реально працює
@tak_treba
@tak_treba 11 ай бұрын
48:43 Я слухаю на швидкості 1.5х і офігіваю, як Валєра. Чувак читає якесь закляття, щоб визвати Вельзевула. Він не розуміє всієї піраміди CI/CD. Працюю сисадміном понад 10 років. Таку діч з різних мов слухати важко. Середовища dev, test, stage i prod у великих компаніях створені для мінімізації кількості і ціни факапів. Це не бюрократія -- це мінімізація збитків. За падіння прода відповідає адміністратор СИСТЕМИ, а не девелопери (які мержать по 5 разів на день в гілку master). Саме тому СИСАДМІН ЗАЛИВАЄ РЕЛІЗ на прод після всіх тестів, а не девелопери. Замовнику пофіг на девелоперів -- замовник має на руках SLA, в якому серед виконавців є СИСАДМІН.
@tarkovych-ivan
@tarkovych-ivan Жыл бұрын
Це на мою думку, найцікавіше відео у доу
@user-mh9ol9du7b
@user-mh9ol9du7b Жыл бұрын
А давайте згенеруємо приклади як можна використати CI в системному адмініструванні. Є ідеї? Запуск скриптів по якомусь екшену?)
@Wzooff
@Wzooff Жыл бұрын
Легко. Тестуй анзібл плейбуки для розгортання того що адмініструється )
@alekseykordysh9370
@alekseykordysh9370 Жыл бұрын
Trunk based❤
@vladfilimonov3247
@vladfilimonov3247 Жыл бұрын
Думаю варто робити більш довгі випуски бо години мало
@apprecode
@apprecode 11 ай бұрын
кажуть що не можна))
@plvd9479
@plvd9479 Жыл бұрын
CircleCi наразі мені найбільше подобається з усіх CI as a service. GitHub actions - do not repeat yourself погано реалізовано з коробки. Debug console для pipeline який валиться теж відсутній.
@apprecode
@apprecode 11 ай бұрын
Погоджуюся. Мені ще не подобається що самі по собі екшини це як NPM пакет. Ти його завантажуєш, білдаєш (часто це докефайл) і тоді він виконується. Хороший спосіб забрати в тебе побільше кредитних хвилин. Зате для пересічного стартап проєкту цього більш ніж достатньо. Для складних великих проєктів, краще користуватися старим добрим башом чи пайтоном.
@mm1xa
@mm1xa Жыл бұрын
DevOps - це сис.адмін здорової людини. Бо ще до того, як формалізували визначення ДевОпс практик, нормальні сисадміни займались тим же: поєднували команди/відділи, автоматизували і будували інфраструктуру (фактично реалізовували ту схему безкінечного циклу)
@ihorolkhovskyi429
@ihorolkhovskyi429 Жыл бұрын
ДевОпс - не людина. Це підхід в розробці. Коли девелопер ще думає як його код буде крутитись і в якій системі. Тобто пише не для "у мене на машині все працює", а знає що це буде в умовних куберах і може сам написати (підправити) YAML щоб перевірити. Те, що ви розказуєте це просто сисадміни (опси) зі спеціалізацією. Написання скриптів, щоб обмазати кубер - це не девелопмент, а підтримка. Я б це називав "інженер з систем ХХХХ", але ж хочеться називатись модним словом, хоча від Дев в цій професії майже нічого. Ну і да, сисадмін, якого продають стає девопсом - це просто якийсь маркетинговий булшіт.
@ipovos
@ipovos Жыл бұрын
Згоден із вами. Важко бути не згодним із визначенням :) Здивований, що «девопси» не знають, що таке девопс 😂
@apprecode
@apprecode Жыл бұрын
В пілотному випуску ми говорили що це інженер + методологія. Але сьогодні це вже дуже розмито. Можна називатися клауд інженером, реліз інженером, платформ інженкром, чи вотеваопс :) Головне щоб ти був щасливий(ва) 😊 А чому немає спільного з дев? - Процеси розроби такі ж. - робоче середовище таке ж - код пишеться, не завжди олп, але це ж не головне, правда? - можна працювати по спринтах. Естімейти та сторіпоінти - багато хто пише на го, пайтоні, чи .неті. Тут можна спорити довго. Але, залишайте коменти і ми їх обговоримо в наступному епізоді 😌
@ihorolkhovskyi429
@ihorolkhovskyi429 Жыл бұрын
@@apprecode Тут є тонка межа. Одна справа - бізнес-логіка, інша - підтримка середовища де ця логіка крутиться. В ТЕОРІЇ бізнес-логіка має мати змогу прозоро переходити з одного середовища виконання на інше. Це і є слідування методології ДевОпс. Ідея в тому, що розробка - це створення нового (іноді принципово), а робота інфраструктурного інженера - перебирання готових "кубиків" технології, щоб забезпечити вимоги (програми, відмовостійкості, тощо), тобто саме "нового" там мало, скоріше "я знаю як треба" і намагання з готових кубиків скласти то саме ЩАСТЯ. І те, що кубики іноді доводиться точити не значить, що це щось принципово нове, бо результат вже відомий. Те, що ви знайшли новий спосіб зробити пензлик зі швабри і так само пофарбували паркан не робить вас художником. Тут може здатись, що я десь принижую роботу опсів в порівнянні з девами, це не так, насправді. У кожного своя роль. Парканів все ж більше ніж музеїв В якомусь сенсі дуже грубо, опси не займаються бізнес-логікою, але забезпечують її виконання. Для аналогії, в будівництві є архітектори, проектанти, будівники різних спеціалізацій і інженери з обслуговування. Це трохи різні люди.
@vanesique
@vanesique 10 ай бұрын
Девопс, котрий запустив майнінг на AWS - ти мій герой, гаркнув в голосяндру
@edlux8341
@edlux8341 Жыл бұрын
Найс!
@AndriyPankiv
@AndriyPankiv Жыл бұрын
Trunk based development підійде максимум для мініатюрних команд, а для великих команд ця методика породить лише хаос, для прикладу стане проблематично навіть поділитися своїм ще не готовим кодом з іншими членами команди щоб не споганити спільну гілку. Крім того пуш в мастер мав би бути в ручну одобрений, щоб гарантувати вищу якість коду, бо просто напросто хтось може забути написати важливий тест. Як на мене для серйозних проектів Trunk based development це безглуздя
@demmiurge8568
@demmiurge8568 2 ай бұрын
По aws глобальні права повинні бути у архітектора а неу адміністратора.
@tak_treba
@tak_treba 11 ай бұрын
1:18:00 Кастомізація Дженкінса це великий "плюс". Всю кастомізацію можна задокументувати, а для Дженкінса її там не багато. Груві досить проста мова, я через годину гугління вже писав короткі сценарії. Не треба там створювати Франкенштейна. Кастомізація -- це не проблема старого ДевОпса, коли після звільнення роботодавець повинен знайти нового ДевОпса, який розбереться в Груві-коді. Нові розробники чомусь розбираються в java-коді попередників. А чим новий ДевОпс гірший за нового розробника на інтелектуальному рівні?
@aleksandrsavvopulo4510
@aleksandrsavvopulo4510 Жыл бұрын
Транк бейсд схема требует более детального обсуждения. И имхо это был наиболее интересный топик за сегодня. Мало времени выделили на это.
@BogdanDolia
@BogdanDolia Жыл бұрын
тёплый ламповый выпуск ❤
@yrochniak
@yrochniak Жыл бұрын
Trunk Based Development is the only way of development 😄
@aleksandrsavvopulo4510
@aleksandrsavvopulo4510 Жыл бұрын
То есть при описанном транк методе люди вечером и в пятницу ничего не мержат?)
@dmytrostriletskyi
@dmytrostriletskyi Жыл бұрын
Це більше про антикрихкість, а не про TBD. Я запишу це собі в нотатки і ми зробимо це окремим невеликим топіком в якомусь епізоді, дякую!
@aleksandrsavvopulo4510
@aleksandrsavvopulo4510 Жыл бұрын
@@dmytrostriletskyi спасибо) у меня будут и другие вопросы по этой теме. Мы уходим от гит флоу к транку, но немного в другом виде. И мне будет интересно подробнее изучить ваш подход.
@KonstantinLazarenko
@KonstantinLazarenko Жыл бұрын
Якась пісна херня, а не подкаст. Дівопс Інженер - верне від цього терміну, який просто сподобався ХР-ам з лінкд-іну, і понеслась.
@user-rw6rd7le8v
@user-rw6rd7le8v Жыл бұрын
Фу, назва не креативна, дизлайк
@unitysharp22
@unitysharp22 Жыл бұрын
А були... Були...
@Raccoon__
@Raccoon__ 11 ай бұрын
Ну дуже погано. Хто починає подкаст з факапів? Ви тільки представились, 99.9% глядачів вас не знають - чому їм цікавим повинні бути історії ваших провалів зі старту? Ну продумайте хоч трошки драматургію… такі теми потрібно піднімати, коли вже всі вас ліпше дізнались. Далі: ваші історії зовсім не цікаві і не репрезентативні з точки зору висновків. Це просто скиглення штибу "подивіться, які ми(вони) рукожопи". Чому вони вчать: не робити паролі 1234qwerty та не майнити на АВС? Ну не обов’язково ж лизати сковорідку щоб зрозуміти що вона гаряча…
@AlexClamp
@AlexClamp 11 ай бұрын
Як в айті відрізнити хлопця від дівчини ? Відповідь: в хлопців є борода. Без бороди не факт, що то хлопець 😅
когда достали одноклассники!
00:49
БРУНО
Рет қаралды 879 М.
Glow Stick Secret 😱 #shorts
00:37
Mr DegrEE
Рет қаралды 141 МЛН
Cute Barbie gadgets 🩷💛
01:00
TheSoul Music Family
Рет қаралды 61 МЛН
Czy holistyczne podejście stanie się kiedyś standardem? NF#87
1:00:39
NEUROFREAKY - PODCAST
Рет қаралды 188
Як працює Інтернет? Основні питання про DNS
22:58
Віктор Турський про програмування
Рет қаралды 45 М.
Як я став Project Manager в ІТ
16:34
кіп ґоінґ
Рет қаралды 22 М.