Українське АЙТІ вмирає, ноут за 6к$ та жінки в ІТ - DOU Podcast #53

  Рет қаралды 43,421

DOU

DOU

Күн бұрын

Пікірлер: 465
@DOU_youtube
@DOU_youtube Жыл бұрын
А ви за повернення в офіси?
@Yazon2006
@Yazon2006 Жыл бұрын
Це як повернутися в школу. Можна було б на пару днів, щоб згадати цікаві часи, але більше ні.
@EngleDit
@EngleDit Жыл бұрын
Працюю тільки в офісі, вдома просто не можу, якби я там все не облаштовувала
@Андрій-о8л2щ
@Андрій-о8л2щ Жыл бұрын
Той чел який в футболці Кобзар, приклад неадекватності і сексизму до чоловіків. Точки росту суспільства.., які точки? щоб всі несли відповідальність за країну, незалежно від статі, так окей, а він знає що 99% втрат на війні це чоловіки, всякі там конституції і тд, де написано що в нас рівні права, в подібну йому байдуже, просто супер патріархальний чоловік, який підтримує дискримінацію чоловіків.
@Андрій-о8л2щ
@Андрій-о8л2щ Жыл бұрын
На тему жінки зліва, то чоловіки можуть вже піти в декретну відпустку, з дозволу жінки😂😂😂
@pshenychka828
@pshenychka828 Жыл бұрын
Ні.
@Marta_sh
@Marta_sh Жыл бұрын
Хотіла розписати все по пунктах, але не впевнена, що вистачить терпіння, бо надто багато дурні почула з сьогоднішнього випуску. Комбайнери, не криза, а якісний відбір, рекрутери в шоколаді…і дуже багато узагальнень.
@primatch777
@primatch777 Жыл бұрын
Орнув про дівчаток в селі)) а то хлопцям в селі ідіоти батьки не кажуть пахати город, ставати механіками там, і фігачити на сто, і бухати як чорт)) прямо таки захмарні перспективи)!
@maksym12
@maksym12 Жыл бұрын
Як чоловік, я б не хотів їхати в купе з 3-ма п'яними чоловіками чи жінками) Загалом, в кінці подкасту вийшла якась, ну, не дурниця, а скоріше маячня. Насправді, хотілося б почути топи не тільки про програмістів, QA, DevOps і т.д. в IT, а й, наприклад, про геймдизайнерів, 3D художників, UI/UX та інших. Адже вони також складають велику частку ІТ, але про них ніхто ніколи не згадує, коли ти користуєшся додатком/грою, ти не бачиш код, ти бачиш візуал....
@vpakhuchyi
@vpakhuchyi Жыл бұрын
Дякую за випуск! А ви не думали над тим, щоб в кожному випуску мати когось з інженерів чи інших спеіальностей? Було б цікаво послухати думки тих, хто знаходиться в епіцентрі подій. Слухаючи частину де АЙТІ вмирає, було враження, що ви поверхнево сприймаєте ситуацію. Якби прийшла людина, котра активно/пасивно шукає роботу чи пережила бенч/скорочення - було б трохи ближче до реального стану подій. Перепрошую, якщо сформулював хибне враження, але резюме тієї частини: - АЙТІ не вмирає - вакансій як було так і є - зниження зарплат майже не зачепили; - АЙТІ погано в усьому світі Погляд на ситуацію моїми очима: - зарплати пропонують на 20-40 відсотків нижчі - запитів з пропозиціями роботи в 3-5 разів менше ніж до 22го року та десь в 2 рази менше ніж до 23го року - кожен 3й знайомий, хто працює в АЙТІ - звільнений або на бенчі - при поновленні договорів деякі компанії наполягають на релокейті з України - поступово українці, котрі виїхали з України припиняють працювати як Українські ФОПи та платити податки в Україні - неймовірне пекло для початківців Тому послухавши вас, здається що все нормально, нічого паритись. Послухавши мене - все фігово. Отже, якби ви мали змогу кликати на випуски людей, котрі мають близьке відношення до тем - було б ще більш цікаво вас слухати.
@vadym8713
@vadym8713 Жыл бұрын
чекаємо поки прийде хтось, кому пропонують на 20% більше. Ще цікавіше було б послухати того, хто займається стафінгом нових проектів. Я до цього маю відношення і скажу що ваша позиція більша до правди ніж позиція людей на подкасті ДОУ :)
@Kon0rk
@Kon0rk Жыл бұрын
Припиняють по деяким причинами: 1. Неможливо вивести адекватно кошти 2. Не хочеться мати податкове резиденство України 3. Хочеться легалізуватися в країні проживання і будувати там майбутнє
@Yuliia0liinyk
@Yuliia0liinyk Жыл бұрын
@@Kon0rk Трохи заперечу щодо мотивів. Законодавчо лічені країни дають можливість при постійному(більше 6 місяців у році) проживанні в країні не платити в ній податки. Тому більшість і переводиться на офіційний основі у країну тимчасового проживання. Бо не хочеться потім бігати від рідної податкової, коли прийде час повертатись.
@Kon0rk
@Kon0rk Жыл бұрын
@@Yuliia0liinyk ну в Польщі багато перейшли на польський ФОП саме через те, що Польща дозволила грати в довгу таким людям. Тобто отримувати карту побиту
@vladlem3332
@vladlem3332 Жыл бұрын
Але ж ви просто типовий представник "всьо пропало, всьо плохо" а не ретранслятор реального стану речей, чим би це було цікавіше 😅 Ну і з могу досвіду такі люди як правило знову ж таки просто шукають виправдання власним невдачам
@roksanaromaniv9536
@roksanaromaniv9536 Жыл бұрын
Панове, догляд за малою дитиною - це дуже тяжко, очевидно, шо попри наявність дітей, ви не уявляєте наскільки це важко, і наскільки це сильно впливає на вашу профпридатність на десятиліття наперед!!! Щастя, шо вам є кому зарішати ці питання. Скажіть дякую своїм дружинам, бабусям, чи няням, які дали вам змогу розвиватися професійно, жити своїм звичним життям, і, до прикладу, мати час на оцей подкаст. Якщо ви хочете, справді розібратися в темі перепон для жінки на шляху до успішної карєри в ІТ, та чого це я, взагалі карєри, візьміть на себе догляд за наступною дитиною, хоча б до пів року. І ви прозрієте!!! Ось ще одна річ. В Німеччині намагаються подолати дефіцит робочої сили всіма доступними шляхами. Один з них - це залучення на ринок праці матерів. А саме, надають можливість мати гнучкий графік, працювати пів дня, мати відповідну кількість лікарняних, і т.п. І головне, декларується, що вони є бажаними на ринку праці. Це ніякі не успішні рольові моделі, не залякування службою в війську, чи якісь відмовки, типу жінки просто не хочуть працювати, їм більше з дітьми подобається. Це реальні кроки на зустріч жінкам і матерям. Пропоную, хоча б переглянути віедео на ютубі ці теми. Щоб хоча б уявити, яка це насправді проблема: розриватися між сімєю і роботою, і як це впливає на демографію. В розвинених країнах тенденція вибирати економічну незалежність, а не сімю. І вам в тих відео розкажуть, які це має глобальні наслідки.
@sp2502
@sp2502 Жыл бұрын
Я б сказав навіть на століття
@roksanaromaniv9536
@roksanaromaniv9536 Жыл бұрын
@vcoder848 Ви наче не дочитали до кінця мій коментар, бо якось вузько дивитеся на проблему. Давайте, проаналізуємо обєктивно чи з появою дитини, в вашому професійному житті відбулися зміни : - чи можете ви бути на звязку 24/7 на час певних проектів? - чи часто ви берете лікарняний, коли дитина хворіє? - чи можете ви поїхати у відрядження, зненацька, коли цього вимагає робота? - ви досі пунктуальна людина? як тепер виглядає ваш день, зважаючи на розклад дитини (відвідування навчального закладу, гуртків, лікарів). - чи є у вас сили та час на навчання зважаючи на батьківські обовязки (безпека, здоровя, розвиток, теплі відносини, соціалізація)? Якщо відповідь "так", отже левову частку роботи виконує хтось інший, і ви справді нічого не втратили в професійному плані, за вийнятком того часу, коли дбали за дитя і готувалися до співбесіди.
@somiryna
@somiryna Жыл бұрын
ви зачіпили чоловіків словом "десятиліттями". Вони не зрозуміли, що мова йде про ситуацію, коли дитину доглядає виключно жінка без жодної допомоги інших осіб, навіть батька дитини (коли його нема чи є але обов'язки по догляду не виконує, бо це "не чоловіча справа і в законі не написано") і няні (коли жінка не заробляє на няню) - і ця ситуація глобальна, ніяк не виключення, на відміну від тієї, коли ще купа родичів задіяні у вихованні і догляді.
@roksanaromaniv9536
@roksanaromaniv9536 Жыл бұрын
​@@somiryna так, звучить драматично) і ви праві - це явище набагато поширеніше, ніж модель, яку описують мої опоненти)А ми ж шукаємо системний підхід, щоб вирішити проблему. Тому, я власне, і хотіла підкреслити, шо діти впливають на твоє життя дуже довго, і це має наслідки. І до слова, не варто сподіватися на когось поза своєю нуклеарною, як то тепер кажуть, сімєю. Від слова взагалі. В моєму колі наприклад, бабусі\дідусі взагалі не поспішають допомагати, бо в них є своє життя, фінансові зобов'язані, і відверто кажучи, вони втомлюються дуже швидко. Няні - то взагалі окрема тема, поки знайдеться людина, з якою спрацюєшся, дитина готова йти до садку!
@roksanaromaniv9536
@roksanaromaniv9536 Жыл бұрын
@@legend89123 так, ви праві, існує такий стереотип. Але давайте звернемо увагу на об'єктивний фактор, такий як вартість дитячого садку, або няні. Так, от: приватний садок кошутє - 11-12тис грн\місяць, няня - 120-150грн\година, а рік навчання в НУЛП на ком'ютерних науках 44 тис.\рік! Цікаво, правда?) І це світова тенденція, в штатах теж приватний дитячий садок, коштує як симесрт навчання в престижному універі. Ось, тому потрібен системний підхід від роботодавців+держави. Або хтось не працює, частіше це жінка, і про них складають ось такі історії, наче жінки найлінивіші істоти на світі.
@somiryna
@somiryna Жыл бұрын
"В Україні нема такої можливості" (про відпустку по догляду за дитиною) - і тут я заплакала (образно, звісно, але йойкнуло, що тут може звучати такий треш). Хлопці, в Україні завжди була така така можливість, вона прописана в Сімейному і Трудовому кодексах так само, як і для жінок. Ви не розглядали це як варіант взагалі. В мене є знайомий чоловік, який з дружиною поділив навпіл таку відпустку по 1,5 роки. І це було 10 років назад.
@MaximZemlyanoy
@MaximZemlyanoy Жыл бұрын
К фопам это не относится. Вообще проблема притянута за уши.
@Oksana_zt
@Oksana_zt Жыл бұрын
​@@MaximZemlyanoy за уши бо ви чоловік, який не сидів в декретній відпусці
@MaximZemlyanoy
@MaximZemlyanoy Жыл бұрын
@@Oksana_zt к фопам не относится
@АнтонАнтон-х4с
@АнтонАнтон-х4с Жыл бұрын
Перетворилися в якийсь стендап, який живе в якійсь своїй бульбашці
@artem3086
@artem3086 Жыл бұрын
Згоден, щось якось дуже багато крінжу
@aleks5652
@aleks5652 Жыл бұрын
Ну так кожна людина живе в своїй інформбульбашці. І це норма. Це ж тематичний подкаст про IT. І обговорюються теми з точки зору IT. Чому має бути інакше?
@artem3086
@artem3086 Жыл бұрын
@@aleks5652 ну ви вже комбайньор чи ще ні?))
@aleks5652
@aleks5652 Жыл бұрын
@@artem3086 , а можете пояснити, що ви маєте на увазі під "комбайнером"?
@ВикаДубовая-ш8в
@ВикаДубовая-ш8в Жыл бұрын
Відчуття, що спікери живуть у своєму світі, не поглиблюються в контекст.
@MothersEngineer
@MothersEngineer Жыл бұрын
ну і випуск: стільки поінтів, з якими дуже складно погодитись... і щодо ремоуту, і щодо жінок в ІТ. але в цілому - вийшло класно: теми хороші, є про що подумати. Женю однозначно кличте ще, цікавий хлопчина. в будь-якому випадку, дякую за випуск і гарного дня 🙂
@ViktoriiaKovalevska26
@ViktoriiaKovalevska26 Жыл бұрын
В Україні піти в декретну відпустку з догляду за дитиною до трьох років має право як матір, так і батько. Водночас із 9 травня 2021 року набув чинності закон №1401-IX, яким визначаються рівні можливості обох батьків у догляді за дитиною.
@yegoronykienko4527
@yegoronykienko4527 Жыл бұрын
Згідно законодавства навіть дідусі можуть піти в дектретну відпустку.
@DariaPonomarenkoArt
@DariaPonomarenkoArt Жыл бұрын
але всеодно використовують цю можливість тільки жінки, тому що нафіга чоловічку нянчитись з дитиною коли він за цей час може вдвічі збільшити совю зарплатню. Ми живемо в патріархальному суспільстві, де чоловіки навіть в цьому подкасті не можуть зрозуміти схеми, по яким виховують дівчат, що приводить до невеликої кількості дівчат у STEM.
@ТатьянаКалмыкова-х5г
@ТатьянаКалмыкова-х5г Жыл бұрын
Оце обурення. От питання, де дійсно треба просвіти суспільство
@maxfeshchenko4679
@maxfeshchenko4679 Жыл бұрын
коли ти в селі і косиш возиш сіно для тієї корови, то то в тебе такі самі бажання і можливості як в тієї що доїть ту корову
@Yuliia0liinyk
@Yuliia0liinyk Жыл бұрын
Сіно косити - сезонна робота, доїти корову - щоденна праця(без вихідних).
@maxfeshchenko4679
@maxfeshchenko4679 Жыл бұрын
@@Yuliia0liinyk сіно було до прикладу, типу в селі іншої роботи мало яку роблять чоловіки, лайно з під корів возить теж - щоденна праця(без вихідних). в селах взагалі всі заняті від малого до старого без розбору в статі. бо там знайдеться робота всім і завжди, тому працюють всі
@hamsterua
@hamsterua Жыл бұрын
Та да, корова у зимку не їсть, тільки молоко дає і терпить до літа :)))))
@Andrey-zv1kc
@Andrey-zv1kc Жыл бұрын
Один з найгірших випусків. Хотів знайти послухати думки і аналітику розумних людей про новини і ситуацію в ІТ, а отримав випуск з ниттям як у жінок все погано і що вони коров в селах доять. Цікаво в яких селах і скільки корів взагалі залишилось, що всі жінки їх доять
@svitlana5262
@svitlana5262 Жыл бұрын
Про жінок говорили лише останні 20 хв могли б і потерпіти
@Andrey-zv1kc
@Andrey-zv1kc Жыл бұрын
@@svitlana5262 нащо я маю це терпіти? Я зайшов послухати новини ІТ, а не жінок і їх життя в селі, особливо враховуючи, що спікер нічерта не знає про села. А її уявлення про життя там набуде з якихось фільмів
@SlavkoLeleka
@SlavkoLeleka Жыл бұрын
"послухав ниття як в жінок все погано" - це тому що у жінок дійсно набагато гірше становище в суспільстві, довбой*об. таке ставлення чоловіків до проблем жінок черговий раз доказує, що ти є частиною цих проблем
@andrii_wkbrl
@andrii_wkbrl Жыл бұрын
​@@svitlana5262"могли б і потерпіти". можливо у цьому і є проблема усіх проблем жінок?можливо не потрібно терпіти?🙂
@andrii_wkbrl
@andrii_wkbrl Жыл бұрын
​@@SlavkoLelekaможливо перед тим як розказувати про ставлення чоловіків до проблем жінок, потрібно навчитися адекватно ставитися до людей, не називаючи їх довбойобами🙂таке ставлення до людей черговий раз доказує ,що ВИ(замітьте не ти) є частиною цих проблем🙂
@IMMORTALmen
@IMMORTALmen Жыл бұрын
kzbin.info/www/bejne/nanKf6qOnKmgeLM "Якщо у вас дискримінація і вас не випускають, то треба було аби ваші батьки більше про вас піклувалися" Це що таке тільки що було?
@budart
@budart Жыл бұрын
З приводу образи, через армію а ви як думаєте що це не справедлива образа, коли половина населення має ризик йти на фронт захищати іншу половину ризикуючи життям та здоров'ям особливо якщо чоловік немає дружини/дітей. Миж не в середньові де призначення жінки тільки народжувати дітей, зараз ти можеш спокійно не народжувати в загалі тому які підстави на дискремінацію? В Англії 100років тому був закон по якому голосувати могли тільки ті хто є військово забовязаним.
@irakhmanov
@irakhmanov Жыл бұрын
поганий приклад з "селом" бо якщо для дівчат єдине майбутне це "доїти корову" то для хлопців "бухло/тюрма" а не ІТ.
@Андрій-о8л2щ
@Андрій-о8л2щ Жыл бұрын
Армія* найбільше кого забирають на війну і в армію це чоловіки...
@DariaPonomarenkoArt
@DariaPonomarenkoArt Жыл бұрын
Це прекрасний приклад, тому що дівчину чуть лі не з 13 намагаються одружити з кимось, щоб збавитись від неї, а хлопців намагають освітити.
@SlavkoLeleka
@SlavkoLeleka Жыл бұрын
для хлопців "бухло/тюрма" - отакої, чоловіки скаржаться на погані перспективи в патріархальному суспільстві.. може пора трохи задуматись, нє? може шось будете робити з цим, аніж пизд*іти на жінок?
@praid007
@praid007 Жыл бұрын
про село особенно смешно слушать конечно. А вы точно в селе жили? Вас послушать, так девочки в селе только курей доят и яблоки сажают, а у мальчиков то!!! пипец интересов! прям все мальчики в селе ничем не заняты, кроме как чтением умных книжек и спец. уроков по астрономической физике. и совсем не занимаются тем что, весь день в не школы помогают по хозяйству и палками крапиву бьют. клоунада ей богу
@IsaacJacobJoseph
@IsaacJacobJoseph Жыл бұрын
я живу у городі усе своє життя. а єслі це неправда, то ніхто не взна.
@zorianasenkovska9656
@zorianasenkovska9656 Жыл бұрын
дякую за подкаст - але у вас трохи про село стереотипне мислення) сама звідти) або мені більше пощастило :) Повірте - далеко корови і нагодуй всіх не у кожному селі)) Погоджуюсь, що є, на жаль, глухі села із невеликим рівнем просвітлення, що потрібно виправляти теж .Це, про що ви говорите - швидше дійсно від рольових моделей залежить - міщани можуть і без корів ще гірше вироситити людину із купою комплексів і стереотипів в голові.
@aleks5652
@aleks5652 Жыл бұрын
Влада шось під кінець фігню почала гнуть. Всі повинні іти служити? Так почни з себе. Вилізь зі свого зручного крісла і йди послужи.Почни з себе. Мало жінок в айті? А хто заважає? Самі не йдуть. Більшості то нецікаво. А про сільських жителів, то взагалі маячня. Чи в універах тільки міські діти навчаються,'? Ну маячня
@EugeneMoro
@EugeneMoro Жыл бұрын
було враження, що її змусили до чогось без її погодження
@SunfloweRita
@SunfloweRita Жыл бұрын
Блін я з Києва, закінчувала фізмат, але все моє життя родина мені казала що я гуианітарій, хоча у пене просто добре виходило все. Але я ж дівчинка. Ви навіть не уявляєте собі як сильно такі побутові штуки впливають на життя і на життєві вибори.
@MrYaroslavMudrij
@MrYaroslavMudrij Жыл бұрын
Ви питання " А хто заважає?" очевидно ставите риторичним, але Влада дійсно навела один важливий приклад - відмінність побутових завдань для дівчаток і хлопчиків, що можуть ускладнювати навчання. Напевно є і інші фактори, у коментарях на ДОУ наводили приклад, коли дівчат просто не допускали до компʼютерних кружків. І про це можна дізнатися, якщо те саме питання поставити щиро.
@aleks5652
@aleks5652 Жыл бұрын
@@MrYaroslavMudrij , ну так давайте поміняємо побутові завдання. Я не проти, хай дівчата дрова колють, город копають, а хлопці хай готують і посуд миють і прають. Тільки ви так кажете, ніби дівчат прям завантажують завданнями що продихнути ніколи, а хлопці ходять "руки в боки". В селі нікому не легко, бо воно вимагає фізичної роботи і вона розподіляється. Дівчатам те шо полегше, хлопцям те шо поважче. А те що батьки морально давлять, то треба з ними розбиратись. Бо на хлопців теж давлять. "Ти шо гей. Хочеш в айті смузі пити і каву на кокосовому молоці? То не по чоловічому" і так далі. Так шо не треба пересмикувати
@charyna86
@charyna86 Жыл бұрын
@aleks5652, трошки уважніше треба слухати. Влада озвучила не свою думку, а зачитала думку з якогось коментаря, що треба всіх рівномірно (тобто і жінок також) залучати в армію, і по логіці того автора раптом всі дівчата захочуть через це в айті. Але ця логіка хибна, бо в армію дійсно треба всім, але це не збільшить кількість дівчат в айті. Просто будуть ВСІ (і чол, і жін) пертися більше в універи, але не в айті. Думаю найпростіше піти в якісь хіміки, фізики, біологи, філологи, але не в айті. Та й хто казав, що для праці в айті треба 4-5 років в універі сидіти? Можна пройти курси - і вперед. Кількість дівчат в айті можливо збільшиться природнім сумним шляхом...
@ns29739
@ns29739 Жыл бұрын
Щодо віддаленої та офісної роботи, то я б ще хотіла звернути увагу от на що. Це, на мій погляд, стосується більше Європи/США , ніж України. За час ремоуту багато людей переїхали в менші міста або села, бо там менші витрати на житло, і самого житла більше на одиницю шукача, ніж у великих містах, бо не тільки криза й інфляція, а ще й елементарно нестача житла на ту кількість людей, яким треба розміститися у місті. Взяти той самий Гугл у Лондоні. Щоб працівнику бути в офісі тричі на тиждень, треба або арендувати собі квартиру, що дуже дорого, або орендувати кімнату і ділити житло з кимось ще, що може бути некомфортно. На ремоуті ж той самий працівник міг поїхати куди завгодно і облаштувати своє життя комфортно для себе, що багато хто вже встиг зробити, тому й не хоче повернення до офісу. Я вважаю, що ремоут це досить добре ще й для децентралізації, знімання людського навантаження з міст. А гібрид, тим часом, все ще вимагає від людини жити в місті, де в твоєї компанії офіс. І це знову - більше людей у місті, більше ціна на житло, більше затори, і т. ін. Мені здається, що виходом було б збирання всієї команди десь раз на квартал, або раз на півроку для роботи разом та взаємодії. Але, як вже було сказано, компанії це важче, аніж зігнати усіх в офіс. І, до речі, дуже показовою була історія з офісом у Вінниці і розумінням, що не в останню чергу туди люди їздять, бо це забирає півгодини часу.
@ostap_hapyak
@ostap_hapyak Жыл бұрын
Подкаст - лайно і маячня. В принципі як і більшість контенту DOU. Просто ляпання язиками ні про що і про все. Ніякої корисної або цікавої інформації. Таке враження що ведучі взагалі не мають ніякого відношення до IT і тільки мелять язиками про те що перечитали в новинах. Зайшов раз в пів року на DOU і вчерговий раз переконався шо це повне дно.
@nanvlad
@nanvlad Жыл бұрын
декрет для чоловіків в українському законодавстві вже декілька років як. Зі своїми нюансами, але в цілому всі правові підстави для цього є. Проблема в тому, що цим мало хто користується і мало де обговорюють.
@MrYaroslavMudrij
@MrYaroslavMudrij Жыл бұрын
Так, схоже, що з 2021 року: zakon.rada.gov.ua/laws/show/1401-20#n31
@IvanConor
@IvanConor Жыл бұрын
Бо це не дуже просто зробити, але так ви праві.
@somiryna
@somiryna Жыл бұрын
ще в попередніх редакціях Закону, наприклад, від 1996 року в ст.18 було зазначено "Ця відпустка може бути використана повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактичнодоглядаютьзадитиною,абоособою,якаусиновилачивзяла підопікудитину,таоднимізприйомнихбатьків." - можливість батькові піти у відпустку по догляду за дитиною була і до внесення змін в кожен абзац. Цією можливістю користувалися ті, хто хотів, кому було потрібно. Багато (умовно, звісно) бабусь з роботи йшли в таку відпустку, чоловіки теж (щоправда, точно не багато) - і до 2021 року.
@ДімаМарчук-е3ю
@ДімаМарчук-е3ю Жыл бұрын
Ну, якщо ти не важливий працівник, а так дуже якийсь то тебе скоріше з роботи турнуть ніж дадуть відпустку
@Stakiss132
@Stakiss132 Жыл бұрын
Моя система самооподаткуваннявиходить приблизно додаткові 15% щомісяця. А у чому проблема робити призов для дівчат я взагалі не знаю, у 1960х роках в Ізраїлі це розпочалося і країна тільки виросла за цей час. Теж стояло питання виживання. Чи дівчата україні якісь гірші за дівчат в Ізраїлі?
@olakucher1372
@olakucher1372 Жыл бұрын
Питання тільки в популярізаціі IT для жінок. Інших перепонів не бічу. Кажу вам, як дівчина яка в IT c 2005 року (коли це, ще ну було майнстрімом). І в декрет сходила, і повернулась знов в ІТ. Коли я вступала до ВИШу на спеціальність інформаційни технологіі праектування 90 % знайомих дівчат дивувалісь, "чому не на менеджера". Зараз сітуація інша, багато доньок моїх знайомих вибирають профільну IT освіту, і ні хто їм не заважає. Треба більше розповідати про такі кейси. А ні казати, що хтось або щось заважає
@andriipolishchuk1009
@andriipolishchuk1009 Жыл бұрын
Десь до вересня схема була така - купити їсти, одяг, заправити машину, все решта донати, половина на ПЖ, решта на менші збори, в основному з твітера Зараз - 20к на пж кожного місяця, і ще десь 20-30 на менші збори знову ж таки з твітера. Відсотків 25-30 від надходжень.
@olek_s
@olek_s Жыл бұрын
Дивно, якщо в основному рецесія впливає? То чому всі сервісні компанії відкрили офіси майже у всіх сусідніх з Україною країнах?)
@andryzirka3940
@andryzirka3940 Жыл бұрын
Зараз новий тренд, не вказувати ЗП. при вакансії.... розстрілював би такі компанії. Навіщо ви робите таку вакансію - я то вважаю що ви адекватні, яккщо в вас розписано технологій як для FullStack робітника, а по факту ваша зарплатна стеля це 1.5к .... і без жодного соцпакету.... зато у всіх - гарний колектив, та цікаві задачі. 🤑
@pshenychka828
@pshenychka828 Жыл бұрын
Такі вакансії як овочі без цінників на базарі - одразу мимо
@ivanfedorov763
@ivanfedorov763 Жыл бұрын
Або я з неправильного села, або треба закінчувати з фемінізмом бо у нас дівчат більше ніж хлопців поступило в ВНЗ
@_Perf
@_Perf Жыл бұрын
"Дівчат треба залучати до технічної освіти" - кому конкретно це треба? Якщо дівчата не хочуть туди йти, то най не йдуть, якшо хочуть - то жодна адвекватна людина не буде заважати конекртній жінці/дівчині опановувати ойті.
@alexl7265
@alexl7265 Жыл бұрын
Тогда надо привлекать мужчин к педагогике. Только никто туда все равно не будет идти
@knowledge.dealer
@knowledge.dealer Жыл бұрын
Вони не хочуть йти, бо так сформувалось суспільство після тисячоліть обмежень жіночих прав та стигматизації професій.
@alexl7265
@alexl7265 Жыл бұрын
@@knowledge.dealer а может им это просто неинтересно?
@denysaleksieiev8234
@denysaleksieiev8234 Жыл бұрын
@@knowledge.dealer Не бреши, вони не хочуть туди іти бо ліниві. А ти - не освідчений лівак.
@MsAlphaorionis
@MsAlphaorionis Жыл бұрын
​@@alexl7265не может 😊
@MrYaroslavMudrij
@MrYaroslavMudrij Жыл бұрын
44:59 питання у тому, чи цінуєте ви своїх колег і офіс настільки, щоб витрачати 2-3 години на дорогу щодня? Повернення до офісу просувають компанії із Сан-Франциско, де із трафіком ситуація доволі складна. Та і багато людей переїхало вже фізично у більш зручні та приємні для життя місця.
@vadym8713
@vadym8713 Жыл бұрын
гугол і ко тупо показали хто вони є насправді - лакшері рабовласники. Ми вам дамо гарну зарплатню: але ви її майже всю протрете на гівнодім у долині, ми вам дамо супер офіс з масажем і рестораном - але ви будете там проводити все ваше життя. Це дійсно жах, добре що я там не працюю але дуже поганий тренд вони задають
@MrYaroslavMudrij
@MrYaroslavMudrij Жыл бұрын
@@vadym8713 мені здається справжнє рабство вас би доволі неприємно здивувало, якщо ви це вважаєте рабством, нехай і лакшері.
@newromka
@newromka Жыл бұрын
Дякую за теплі слова Із-за цього вторгнення ми з дружиною відмовились від цілі побудувати будинок Я зміг потягнути 2 фултайм сініор+ проєкти під час вторгнення і відповідно ми донатили щомісяця більше однієї моєї зп. Я працював, а дружина розпоряджалась тими коштами
@ololoshamedia4681
@ololoshamedia4681 Жыл бұрын
навіщо взагалі жити, якщо працювати на двох фултаймах одночасно? в мене депресняк від переробіток по 12 годин, бо немає часу на розваги, а ви навіщо взагалі зносите такий садистський графік? щоб гроші в могилу забрати, чи що? мотивація брати хоч трохи зайвого навантаження мені не зрозуміла.
@newromka
@newromka Жыл бұрын
@@ololoshamedia4681 та к я не працював більше ніж 8 годин на день Я багато чого маю готового та дуже добре знаю свою справу Я більше ніж 8 годин працював лиш трошки коли мав і третій ) але це було 9 годин)
@vadymmotsukh6403
@vadymmotsukh6403 Жыл бұрын
З жінками і виїздом за кордон - це цікава тема. Тобто якщо ми хочемо рівності, - треба рівні умови. Бачу зараз інколи в соцмережах фото жінок з моря, з фразою «подивіться я на морі, але страждаю», або просто весела фотка з моря. То ми разом зараз воюємо, чи чоловіки окремо, жінки окремо? Тоді якщо хочемо рівності, то випускаємо жінок за такими самими правилами, або суто на ділові зустрічі вибивати контракти, але тут знов не склалося, бо мало жінок займають керівні посади. І як назад повертати жінок які зараз за цією пільгою виїхали чи виїжджають?
@hannaharnyk7607
@hannaharnyk7607 Жыл бұрын
А чоловіки на морі вам ок? Знаєте, скільки їх за кордоном?
@vadymmotsukh6403
@vadymmotsukh6403 Жыл бұрын
@@hannaharnyk7607 теж не ок, але жінок пропускають без ніяких мутних схем. Це не про рівні права.
@budart
@budart Жыл бұрын
Чим краще стериотипи що до того що, чоловік повинен утримувати сім'ю, заробляти більше ніж партнерка. Подивіться опитування жінок/дівчат в 90% випадків відповідь що чоловік повинен заробляти більше, платити на побаченях і т.д.. Я невстрічави жінок які хотіли щоб іх партнер виходив в декрет, а вона працювала, коли підіймаєш цю тему відкривається портал в пекло😂
@IlliaZhuravskyi
@IlliaZhuravskyi Жыл бұрын
Згоден! Коли мова йде про "нерівність", то зазвичай тільки про "солодкі" позиції - ІТ, керівництво. І зовсім не чутно про черги жінок в шахтарі, моряки, трактористи чи будівельники! Так само, як не чутно про скарги, що жінкам довелось вивозити дітей за кордон, а не брати в руки зброю і йти на смерть!
@hamsterua
@hamsterua Жыл бұрын
Здається, Влада - найбільший сексист на dou :))) Всі коментарі про село в штангу. У селі всі працюють однаково і малі і дорослі, і дівчатка і хлопчики. Бо хто не працює - той не їсть. Це найголовніша мотивація звалить з села - аби менше працювати руками, з ранку до ночі. Думаю, що рольові моделі однаково нав'язуються як у селі так і в місті. Треба якось змінювати наратив, що дівчатка то принцеси. І достатньо тільки вроди і все інше "принц" забезпечить. Всі телесеріали про "попелюшок" треба викорінювати та забороняти. Як раз в етері говорили про кумирів.
@ZhannaPMYenikieieva
@ZhannaPMYenikieieva Жыл бұрын
дякую за цей випуск! нарешті підняли тему декрету та те що дівчата в селах просто не можуть вирватися) Чоловіки ведучі просто живуть в інших реальностях! Влада, дякую!
@Chalinger123
@Chalinger123 Жыл бұрын
Просто усі доходи самопадотковую щомісяця від 15-20% по ситуації. Цікаво наскільки багато дівчат живуть в селі і доють корів? Здається досить мало і корелюється з хлопцями які, вигулюють коров, думаю ми не володіємо цією інформацію і кількість, дійсно, сільського населення не велика. Як на мене дівчатам просто це не цікаво, як не цікаво хлопцям проводити дуже багато часу у розмовах.
@Jm-jg7qv
@Jm-jg7qv Жыл бұрын
Про жінок, що любили математику, а потім чомусь після декрету не працюють розробницями: з дітьми (або хворими родичами, хоча й "корів"=побут виключати не можна) важко отримати час на "глибоку роботу" як її визначає Кел Ньюпорт. Для нормального написання коду та навіть повноцінного навчання має спершу бути організовано час щоб здобути цю можливість. Хтось на цьому спотикається. Хтось потім просто відразу йде в менеджери, бо гарно прокачує організаторські навички 😅 А от технічні навички реально важко підтримувати, коли у позаробочий час маєш ще багато обов'язків. Тут не буде достатньо прослухати аудіокнигу, і навіть перегляду відео-курсу буде мало.
@tender.branson
@tender.branson Жыл бұрын
Рівні права, з точки зору справедливості, передбачають рівні обов'язки.
@SlavkoLeleka
@SlavkoLeleka Жыл бұрын
це дуже поширена помилка - вважати що жінки боряться за рівні права
@freedom-is-the-key
@freedom-is-the-key Жыл бұрын
Які три роботи одразу, одна повністю виснажує.. 😢 Віддалена робота із можливістю попрацювати в офісі раз, максимум двічі за тиждень - мій ідеал.
@putinisakiller8093
@putinisakiller8093 Жыл бұрын
Не бажаєте попрацювати НА СЕБЕ?
@arturruzhiy1003
@arturruzhiy1003 Жыл бұрын
Почав працювати в ІТ 3 роки тому, відразу на ремоуті і ніколи не працював в офісі. Облаштував собі класне робоче місце дома, все наче чудово, але мати можливість ходити в класний офіс десь на Подолі 2-3 рази на тиждень мене переслідує весь час.
@bouilu7519
@bouilu7519 Жыл бұрын
проблема в тому, що вам хочеться і можеться це завжди інші речі) в якийсь момент може з'явитись "можливість" - але це буде не Поділ, а наприклад лівий беріг, і не будь-які 2-3 дні в тиждень, а саме понеділок-четвер) а п'ятниця для відпочинку і роботи вдома, і швидко втомишся)
@DimaVort
@DimaVort Жыл бұрын
Мені ремоут дуже подобається. Вдома зручне робоче місце. Ніхто не відволікає балачками на сторонні теми. Або якщо навіть і по роботі, то це вириває з контексту і змушує перемикатись на інше питання. Але я розумію і тих, кому на ремоуті погано. В кого є дружина і діти. Там з відволіканням ще гірше ніж в офісі. Бо ти сидиш вдома, а значить тебе можна грузити хатньою роботою посеред дня.
@21parit
@21parit Жыл бұрын
Нельзя. Если жена этого не понимает - то это уже колокольчик размером с церковный колокол.
@ayyayaay9399
@ayyayaay9399 Жыл бұрын
29:00 Щодо ноута ми забуваємо одну річ -- це робочий інструмент, а не просто забавка. Я не чув, щоб якогось таксиста хейтили за те що він їздить на Логані, який теж коштує десь 6к доларів б/у
@MrKaraMilli
@MrKaraMilli Жыл бұрын
ну Влада як завше щось навидумує %) про село то лано там видно свої стереотипи над якими треба працювати ;) от 8% дічат-жінок в ІТ а не 20% і чомусь висновок що ми десь не допрацьовуємо... то може 8% це і є норма бо фігачити на важкій роботі до якої треба вчтись добряче не всім хочеться. ну от Влада не інженер і норм реалізована жінка, професіонал в своїй сфері, матір... хз це мракобісся ставити відсоток людей щоб були різної статі єдине я згоден що на рівні виховання треба звести до мінімуму стереотипи і дати рівний доступ до знань (знову по бажанню а не по квотам)
@oleksandrmakar3085
@oleksandrmakar3085 Жыл бұрын
Дякую за ефір. Все гарно і не душно. Будь ласка, продовжуйте.
@НазарДубенець-у6х
@НазарДубенець-у6х Жыл бұрын
Гібридна модель курця. Два в офісі, три вдома. Гібридна модель здорової людини. Перший день спрінта, і останній день спрінта в офісі, решта вдома. В офісні дні не сподіватись, шо будуть якісь таски закриватись, а більше буде неформальна частина роботи, у вигляді участі в скрам мітингах, типу грумінгів-планінгів-демо, шарення знань, соціалізація. При цьому всьому на команду має бути окреме ізольоване приміщення в офісіні дні, а не просто виділена кількість місць в коровнику-опенспейсі. Заодно в день закінчення спрінта після роботи можна організувати тімбілдінг.
@vadym8713
@vadym8713 Жыл бұрын
"Перший тиждень спрінта, і останній тиждень спрінта в офісі", а спринт 2 тижні )
@alexl7265
@alexl7265 Жыл бұрын
@@vadym8713ахах
@НазарДубенець-у6х
@НазарДубенець-у6х Жыл бұрын
@@vadym8713 сорян, провтикав, мало бути дні
@0v3rwh3lm3d
@0v3rwh3lm3d Жыл бұрын
3 менеджера сидять і розказують програмістам, що їм краще в офісі
@katemartem
@katemartem Жыл бұрын
1:18:00 офіційно є така можливість - і чоловік, і жінка можуть піти у декретну відпустку вже багато років
@u_u_u_2921
@u_u_u_2921 Жыл бұрын
На ремоуті з 2018. Дуже комфортно. Багато колег ніколи не бачив і ніякого діскомфорту не відчуваю. Колись працював в компанії де були ремоут працівники і ось там народ не міг зрозуміти, що якщо щось сказано в курилці, а не написано чітко в wiki, то чогось ремоут деви цього не знают. Відсутність нормального обміну інфою ще й створювала перешкоди для нових членів команди під час онбордінгу, бо прочитати нема де, коли більшість інформації десь у головах у мастадонтів проекту замість доки.
@Teract10s
@Teract10s Жыл бұрын
Тільки вступив у Mate. Цікаво чи зміниться ситуація за час, поки навчатимусь. Дуже надіюсь на це🤞🏻🙏🏼
@DenysKorolchuk---Heller
@DenysKorolchuk---Heller Жыл бұрын
Щодо жінок в ІТ взагалі важко погодитись, на папері в них справді шансів більше, і в селі, де вони не залучені до важкої роботи, і мають зазвичай кращу успішність (життєвий досвід), і в місті, загалом схожа ситуація. З кількох вузів технічних, де навчались на комп. інженера доволі багато дівчат +- 10-15 % (вже не мало) ) реально вміли програмувати кілька, і ще кілька якось були залучені до ІТ як дизайнери чи hr. Тому тут питання тільки до ментальності.
@clarkkent3112
@clarkkent3112 Жыл бұрын
Більшість рекрутерів треба ссаними тряпками гнати з посад. 😠😠😠 зажрались. Так відгуків часом дуже багато по 20-50 може бути. Але і вакансії на сапорт відкриті місяцями в тих самих компаніях. Навіть якщо закрита вакансія, через місяць два, знову можно побачити її відкритою. Компанії шукають людину МІСЯЦЯМИ... компанія не може закрити вакансію місяцями 🤦і тут питання це рекрутер, такий чи десятки кандидатів такі? тобто в них все-таки є час, перебирати десятки вакансій це їх робота 😠 вони за це отримують гроші і дуже не маленькі. Часто більше ніж сам сапортер. Впевнений зі сферою QA так само
@NataliiaKapinus
@NataliiaKapinus Жыл бұрын
1)"Бытие определяет сознание" - це сказав Карл Маркс. 2) Закон про відпустку по догляду за дитиною вже давно існує, піти у таку відпустку може будь-хто з членів родини: чоловік, жінка, дідусь, бабуся чи взагалі будь-який повнолітній родич дитини. Але рівень юридичної грамотності населення настільки невисокий, а стереотипи мислення настільки застарілі, що мало хто знає про існування цього закону.
@IlliaZhuravskyi
@IlliaZhuravskyi Жыл бұрын
Влада просто вбила - "ми хочемо більше можливостей для жінок", але роботу по отриманню цих прав (петиція) нехай зроблять чоловіки! Хочете - робіть, заробляйте, отримуйте! Можливість то є, законом не заборонено, терба просто прикласти зусилля, а не чекати на якісь "преференції на блюдечку"!
@oleksii9594
@oleksii9594 Жыл бұрын
та вона в цілому звучала промита соцмережами в цьому плані( особливо про те, що діти залишаються не з батьком після розводу, а вона не в курсі чому це так? коли батько хоче залишити дитину (а таке буває) суд завжди обирає мати))))) їй показали приклад дебільної ситуації, вона почала шукати виправдання тому. насправді нікому не треба рівни права, всім треба тільки плюшки) а за рівність має відповідати держава чи якась установа зверху.
@МаріяГордєвська
@МаріяГордєвська Жыл бұрын
За законом можна йти за вибором. По пологам - тільки жінка (чому - не пояснюю), а ось декрет - може і батько. У знайомої пішов чоловік, тому що вона займала керівну посаду і в неї зп була більше.
@vadym8713
@vadym8713 Жыл бұрын
Ну декрет для одного чоловіка без дружини це максимально тупо, дитині перші місяці життя потрібна мати, і срав він на батька в цей період по зрозумілим причинам. Керівна посада і більша ЗП то як на мене не привід брату одразу на свою дитину.
@Yuliia0liinyk
@Yuliia0liinyk Жыл бұрын
@@vadym8713 Не обов'язково брати декрет батьку в перші місяці, можна після 6, чи після року до 2, якраз поки в садочок не піде.
@ОксанаШейко-е2я
@ОксанаШейко-е2я Жыл бұрын
Не зрозуміла змісту петиції, законодавчо чоловік може знаходиться у відпустці по догляду за дитиною, в чому проблема. Вирішувати родині. У нас донечка народилася у 2013р., ми порахували фінансово, враховували попередній досвід няні з першою дитиною і прийняли рішення, що у відпустці по догляду за дитиною до 3х років буде чоловік. Я вийшла на роботу, коли дитині було три місяці. Як страховий цей стаж вже давно не враховується ні жінці, ні чоловікові.
@Enthe0genic
@Enthe0genic Жыл бұрын
​@@ОксанаШейко-е2явраховується, насправді. Зайдіть на портал податкової в свій кабінет, і там можна побачити, що місяці декрету рахувалися, як стаж. Можна зробити виписку в дії там теж буде враховано декрет, як "професійний" стаж.
@ArchonLicht
@ArchonLicht Жыл бұрын
Взагалі в студії зібрались якісь "незнайки": "а звідки знають аутсорсери що клієнти закривають проекти через світову рецесію а не через війну" - та тому що вони їх В ІНШИХ КРАЇНАХ КРІМ УКРАЇНИ ЗАКРИВАЮТЬ!
@Oleksandr-t5j
@Oleksandr-t5j Жыл бұрын
Ведучі чоловіки так хейтять тих хто не хоче йти служити в армію, але самі чомусь сидять в студії, а не під Авдіївкою. Вам не здається це дивним?
@Даря-ь4и
@Даря-ь4и Жыл бұрын
Це не правда, що для чоловіків не має декретної відпустки, зміни у закон відбулися у 2021 році. Стаття 179 Кодексу законів про працю: За бажанням матері або батька дитини одному з них надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з виплатою за ці періоди допомоги відповідно до законодавства.
@nataliaprokopchuk7145
@nataliaprokopchuk7145 4 ай бұрын
Поясніть, будь ласка. Як наприклад сіньор може працювати на двох роботах? хіба це не одразу видно на його продуктивності ліду та скрам мастеру? є ж тім естімейти, метрики, трекінг пул реквесті, онлайн коллаборація із тімою нон стоп. я працюю в softserve 12 років. знала лише одного хлопця, який мав дві роботи, але він працював до 12 ночі. і нічого окрім компютера та ліжка не бачив. це окремий кейс.
@ЮрійВовченко-м5з
@ЮрійВовченко-м5з Жыл бұрын
Капець які ви класні. Обожнюю!
@maxkovalchuk1396
@maxkovalchuk1396 Жыл бұрын
з 1:24:00 починається експертна експертність, можна скіпати, не дякуйте)
@ryparfist
@ryparfist Жыл бұрын
Випуск як завжди топ! Але з інтро я ніколи не перестану крінжувати. Але це стосується всіх подкастів!
@SuperBalodya
@SuperBalodya Жыл бұрын
це було довге інтро, довелося скіпати майже 5 хвилин
@ihormadych5185
@ihormadych5185 Жыл бұрын
ооо, знову типове менеджерське ниття про повернення до офісу =)
@ayyayaay9399
@ayyayaay9399 Жыл бұрын
Вам все ж варто записувати подкаст частіше. Хоча б двічі на місяць. Стільки подій відбувається, що я вже наприклад і забув про срач за ноут за 6к. Наприклад головний срач цього тижня це сайт для Київської обл ради за 1 млн грн (25к доларів) і було б цікаво почути комент Олекса, але його на наступний раз не буде (якщо ви зберігаєте порядок зміни ведучих)
@ruslan_lwow79
@ruslan_lwow79 Жыл бұрын
Футболка Кобзарь топ - дайте посилання, а не на ноут за 6-ка.. ))
@Oksana_zt
@Oksana_zt Жыл бұрын
Вони ще раз підтвердили свій шовинізм і сексизм.
@olya5830
@olya5830 Жыл бұрын
порадьте,будь ласка,де можна знайти менторів в ІТ сфері
@andriyisayev2606
@andriyisayev2606 Жыл бұрын
Щодо декретних відпусток. На протязі 8 років спостерігаю, як мої американські колежанки по роботі, менеджерки в IT компанії, при народжені дитини беруть відпустку на 3 місяці і повертаються знову до роботи після цього періоду. Я реально в шоці, як вони це розрулюють. І це не поодинокі випадки, а загальна практика. І це тільки в моєму підрозділі. І в них не одна дитина, а дві - три. Як вам такий факт?
@vadym8713
@vadym8713 Жыл бұрын
взагалі не треба рівнятись на амерканський ринок, там з вори Лайф балансом все дуже не добре. Краще дивитись у бік ЕС
@len_len700
@len_len700 Жыл бұрын
І це неадекватно. Вирішують нянями, якщо можуть потянути. Вирішують звільненням 🤷‍♀️
@Yuliia0liinyk
@Yuliia0liinyk Жыл бұрын
Бо в них законодавчо 3 місяці декрету, хочеш більше - за свій рахунок і звільняй місце роботи.
@vadym8713
@vadym8713 Жыл бұрын
@@Yuliia0liinyk перепрошую, але у них на законодавчому рівні нема декретної відпустки як і будь якої іншої взагалі! будь яка відпустка це @good will@ компанії
@vadym8713
@vadym8713 Жыл бұрын
@@Yuliia0liinyk був не зовсім правий, там дійсно є можливість не всім, взяти неоплачувану відпустку на 12 тижнів з гарантією що вас не звільнять, таке собі, у порівнянні з нормальними країнами
@knowledge.dealer
@knowledge.dealer Жыл бұрын
Не певен, що це самооподаткування в тому сенсі, як ви сказали. Я не прив'язуюсь до покупок, а просто намагаюсь донатити 15-20% від доходів. Хотів би та міг би більше, але потрібно також формувати запас на випадок мобілізації, а також відбудови зруйнованого житла.
@NataliiaKapinus
@NataliiaKapinus Жыл бұрын
"кіт в маслі" - це, звичайно, дуже жостко по відношенню до котів, але тягне на новий мем))) А от сиру зараз було обідно))
@somiryna
@somiryna Жыл бұрын
Будь ласка, озвучте/напишіть, що ви стверджували про неможливість чоловіків іти у відпустку по догляду за дитиною не тому, що це так і є, а тому, що не знали, що це не так і, м'яко кажучи, це брехня. Бо ж, наче, освічені люди, а таке розповсюджували на аудиторію як чисту правду.
@chubaivan
@chubaivan Жыл бұрын
Мені здається, що питання в площині не законодавства, а моделей, які закладають батьки та суспільство. Батьки дочці закладають: ти виростиш, вийдеш заміж, понароджуєш дітей і так далі... хлопчикові: ти виростиш, одружишся, дружина буде дома їсти готовити. порядки тримати, дітей глядіти.... і так далі. Суспільство відповідно на основі таких вихідних даних закладає свої обмеження. Тому потрібно не законодавство змінювати перш за все, а моделі поведінки, які закладаються батьками, школою (подивіться моделі жінки в українській літературі, як приклад...), суспільством....
@chubaivan
@chubaivan Жыл бұрын
@@SlavkoLeleka так, все вірно, це також має значення.
@ДімаМарчук-е3ю
@ДімаМарчук-е3ю Жыл бұрын
1:24:15 дозволяє оцінити інтелектуальний рівень цієї особи
@budart
@budart Жыл бұрын
Баланс. На будівництві на не керівних посадах 98% чоловіків, чомусь цим ніхто не переймається.
@darcia854
@darcia854 Жыл бұрын
Українське суспільство загалом дуже сексистське і збочене в плані гендеру: і Влада це дуже чудово підтверджує. Для досягення рівності не можливо топити лише за одну сторону, свою, а потрібно дійсно комплексно вирішувати проблему нерівності, і ставитися до всіх людей, як до ЛЮДЕЙ в першу чергу, а не чоловіків і жінок. "І те, що зараз у вас ТИПУ дискримінація, і вас ТИПУ не випускають, ну то треба було, щоб ваші батьки про вас більше піклувалися". WTF, Влада? Це ми з тобою повинні про них зараз, в момент впровадження страшенної квазі-легалізованної дискримінаційної політики піклувалися. ЗАРАЗ. МИ. РАЗОМ. Бо у багатьох якесь смішне розуміння рівності: рівність в правах повинна бути непохитна, і ми захищаємо рівність одне одного на побутовому рівні зміненням ставлення. Побутова рівність між двома гендерами несе виграш для обох: мій вибір не сидіти в декреті весь час, це і є вибір мого чоловіка піклуватися про власну дитину; мій вибір добиватися і працювати на високій позиції, це і вибір мого чоловіка не бути банкоматом все життя. В той самий час, ігнорування і кепкування з інституалізованої дискримінації одного з генедерів (наразі, дискримінація чоловіків за статтю), це меч, який ранить обох. Чоловіки дуже резонно зараз ображені, бо я щось не бачила відомих українських феміністок, які б за останній рік захищали право чоловіків на залишення меж власної країни і засуджували б дискримінацію. Тому дуже дивно очікувати від них розуміння наших проблем зараз, і, тим паче, підтримки в розвитку наших прав. Я з перших днів цієї заборони страшуся і очікую slap back, коли цей перегин відскочить в іншу сторону, і чуваки будуть топити за драконівські закони примушення до народження дітей. І я не думаю, що буду мати достатньо совісті, вказати їм на несправедливість цього. Бо свого часу ми, жінки, не стали на їх захист.
@Soulist1
@Soulist1 Жыл бұрын
Краще і не написати, браво Дарія! Після слів «треба було батькам більше піклуватись» Влада як ведуча для мене вмерла, це було щось на рівні «Одягнула коротку спідницю, то чого плачеш що зґвалтували»
@primatch777
@primatch777 Жыл бұрын
І, я б іще вназдогін нагадав про те, що у нас в селах вже не так то багато корів у людей. От хто з вас з села згадайте скільки корів було в селі 30 років назад, а скільки зараз. А робота доярки дебс на молочній фабриці то може для людини буде зручніше за айті і стабільніше
@ar.nazarenko
@ar.nazarenko Жыл бұрын
20 років назад в нашому селі було 2 кутка по 20-30 корів в кожному. 10 років тому два кутка об'єднали в один, але було ще 20-30 корів на село. Зараз такого поняття немає, бо тих хто тримають худобу залишилось одиниці
@gargant_ua
@gargant_ua Жыл бұрын
В знайомого сестра працює, а чоловік пішов в декретну відпустку, бо вона значно більше нього заробляє (багато років в QA)
@kos5816
@kos5816 Жыл бұрын
Да, пожалуйста, верните Владу в офис, а то у нее явно круг общения пару стен сейчас, и поинты, и мысли в общем, вызывают дикий фейспалм. пс - Женя норм, но именно такой состав это грусть, у вас просто не происходит активная дискуссия, вы просто сглаживаете соседнее мнение и это слушать не очень интересно.
@hamsterua
@hamsterua Жыл бұрын
Був би ще Юра - о то було би топ.
@budart
@budart Жыл бұрын
"Компанії мають право наймати кого за хочуть" я теж за часну дискримінацію але вона повинна працювати в усі сторони, томущо є закони проти"дискримінації когось там" і якщо завтра якась компанія скаже що робить курси тільки для чоловіків то їм відразу прилетить як від медіа так і від держави. Тому я вважаю що в нашій ситуації так казати це ліцемірство. Ps: Як виходить з коментарів під дописом доу до нас доходять західні тренти одночасно з їх наслідками і це добре. Я здивований коли вже в маршрутці чую від молодих хлопців розмови про законодавчу та культурну дискримінацію чоловіків.
@tak_treba
@tak_treba Жыл бұрын
47:53 проїдьте хоч раз о 8й ранку з Троєщини на правий берег в маршрутці, і ви зрозумієте, що офіс в центрі Києва робітнику нáxeр не потрібен. На електровелі за 25 хвилин можна доїхати з Троєщини до Північного мосту. А потім далі крутити педалі ще 30-40 хвилин до офіса.
@genyklemberg
@genyklemberg Жыл бұрын
А працювати на 2-3 роботах щоб донатити більше, так можна?)
@tender.branson
@tender.branson Жыл бұрын
Зміна балансу жінок в ІТ - це круто, але слід розуміти, що для компаній це в першу чергу про BCP, а не рівність. Жінок не мобілізують, а отже вони не випадуть з проекту, а отже менше ризиків для замовника і т. д. Це дуже практичний і хитрий хід, і не розуміти його справжньої причини дивно.
@ellsham1407
@ellsham1407 Жыл бұрын
Тільки мільйони жінок звалило з України
@Alex-kg1xh
@Alex-kg1xh Жыл бұрын
Будувати власні продукти, які будуть успішні у всьому світі?? У нас навіть фаундерам виїхати з країни для реєстрації компанії або зустрічі з інвесторами проблематично. Відсутність власного інвест. капіталу у країні, валютні обмеження НБУ - це зводить нанівець вірогідність створення успішного продукту.
@Helsingfors-h2c
@Helsingfors-h2c Жыл бұрын
Владиславо, а може ще зробити квоти для дівчат з сільської місцевості на іт спеціальності у вузах ?
@vitaliidemianets9387
@vitaliidemianets9387 Жыл бұрын
Женя не погано озвучує думки і використовує причино наслідковий зв'язок, дайте можливість йому вибрати тему для розмови, він себе проявить. Рекомендасьйон.
@ДмитроШевцов-я8р
@ДмитроШевцов-я8р Жыл бұрын
Діти це відповідальність!!! ЖІнки ж не приходять на роботу, влаштовуються, а потім не кажуть - Все я ходити сюди не буду! ТАк само і з декретом! Не готові не народжуйте! Хто сказав, що це якийсь "обов'язок"? Це ВАШ ВИБІР і це дійсно ВАШЕ ЖИТТЯ! Є бажання - народжуйте, немає бажання - живіть то життя і займайтеся тим, що вам подобається!!!
@harumambura
@harumambura Жыл бұрын
А що, діти відповідальність тільки для жінки, батько так, повз проходив? Ну і на мою думку до появити дитини не можна бути повністю готовим, навіть якщо перед цим перечитати купу літератури, послухати чужий досвід і т.п. Я от, наприклад, знала, що діти часто погано сплять, але це ніяк не підготувало мене до того, що перший рік життя моя дитина спала уривками по 40хв, від такого режиму в мене збоїла пам'ять і хотілось або лягти і вмерти прям тут, або кидати речі в стіну. В голові була одна думка "нащо я в це вляпалась?". Я після такого реально ходила на роботу відпочивати, бо тут точно зрозуміло що і коли треба робити, ти можеш піти і попити гарячої кави, а не двічі гріти її в мікрохвильовці і все одно пити холодною, бо дитина знову відволікла.
@denisshevchenko2560
@denisshevchenko2560 Жыл бұрын
@@harumambura Згідно чинної неправосудної практики батько не має жодного права на дітей. Право на дітей батькові надає виключно його жінка, яка не несе ніякої фактичної навіть административної відповідальності, а, крім того, ще й отримує тіки профіт при розлученні. В Україні діє застаріла норма щодо визначення єдиного місця проживання дитини замість шеред кастоді. Більш того, якщо ви виглянете з жіночої райдуги до нашого чоловічого аду, ви там побачите, що чоловік й досі є власністю держави. І ваші діти чоловічої статі з 18 років також.
@maxfeshchenko4679
@maxfeshchenko4679 Жыл бұрын
стосовно дітей які не залишаються з батьком при розлученні добре що підсвітила цю дескримінацію, але біда в тому що дискриміновані тут саме чоловіки в нашій країні батькові залишити з собою дітей майже неможливо, як би він цього не хотів, суди зажди обирають матір...
@ilonailona8619
@ilonailona8619 Жыл бұрын
Законом це заборонено.Верховний Суд вже давав розʼяснення. По-друге, згідно статистики лише 3% чоловіків виявляють бажання залишити дитину собі. Третє, рішення про заборгованості по аліментах, показують як сильно чоловіки хочуть піклуватися про дитину.
@SlavkoLeleka
@SlavkoLeleka Жыл бұрын
"суди завжди обирають матір" - бідних чоловіків і тут дискримінують!! неподобство! як же важко жити чоловікам у цьому світі(((…
@maxfeshchenko4679
@maxfeshchenko4679 Жыл бұрын
@@SlavkoLeleka Так дискримінують, це факт! 
Чоловіків також дискримінують і не менше ніж жінок… І щоб досягти того рівноправʼя потрібно все ж розбиратися у питанні і розглядати всі аспекти І виховувати в собі і оточуючих взаємоповагу. А не іронізувати) і триматися за популістські наративи…
@ВладиславВитковский-п8н
@ВладиславВитковский-п8н Жыл бұрын
Боже , що у вас за заголовки?? Не хочеться дивитись
@ViktorAndriichukIT
@ViktorAndriichukIT Жыл бұрын
про кризис в ИТ какую-то пургу несли. никакой конкретики... типа обсмеяли человека... ну ок... просто посмотрите на количество вакансий на Джинны. я сужу, например, по позициям дата инженеров. Год назад их было десятки в неделю, сейчас пару штук. о чем тут еще говорить...
@Yuliia0liinyk
@Yuliia0liinyk Жыл бұрын
А ще до питання про декрет. В мене з початком повномасштабного вторгнення виник новий страх .Що якщо мій чоловік загине, то я залишусь сама з дитиною , а я зараз сиджу в декреті, втрачаю час, який я могла б витратити на свій професійний ріст, карь'єру. Але ні, кар'єрою займається мій чоловік. Так, це в моменті вигідніше по грошам, але стратегічно - ні.
@alexl7265
@alexl7265 Жыл бұрын
Стратегически для вас или для семьи?
@vadym8713
@vadym8713 Жыл бұрын
@@alexl7265 для семьи, это ж очевидно, не? в случае гибели мужа который один обеспечивал семью, проблемы будут в семье.
@vadym8713
@vadym8713 Жыл бұрын
стратегічно вам вигідно виїхати з України
@Yuliia0liinyk
@Yuliia0liinyk Жыл бұрын
@@alexl7265 Для майбутнього дитини, так як я можу залишитись єдиним джерелом забезпечення
@alexl7265
@alexl7265 Жыл бұрын
@@vadym8713 у нас же государство выплачивает 15 миллионов. Вот это и есть страховка
@DenysKurets
@DenysKurets Жыл бұрын
От якби був Юра, він би думаю звернув увагу на те, що є теорія, що ця двіжуха із офісами повязана із тим що Альтман і братія повкладали гроші у нерухомість у СФ, а тепер отримують збитки і рішили всіх в офісі вертати. Я працюю на маленьку компаніію із США і думаю, вони ніколи не вернуться в офіс, от в моїй команді із 8 людей тільки двоє живуть в одному місті, двоє у Європі і решта по США розкидана, тобто при всьому своєму бажанні відкрити знову свій офіс у Чикаго це би просто не вийшло. У нас працюють люди, які із початком пандемії просто покинули роботу у СФ у попереїжали у дешевші штати де успішно живуть і згадують минулі роки із жахом. При чому в доковідні часи судячи із відгуків на Glassdoor компанія вимагала роботу тільки із офісу. Наприклад СофтСерв всі свої офіси перевів у режим коворкінгів, і лиш певним людям по реквесту менеджера полишали стабільні місяця, які в більшості тепер і так пусті бо всі по домам сидять :) Коли почався ремоут компанії почали хайрити із локацій де не мали офісів, чим дуже виграли як по людях так і по зарплатах. Тому мені важко уявити де на Серві говорять співробітникові із Черкас, Рівного чи Мукачево що от тепер тобі в офіс треба буде ходити, а і ще переїхати у місто де офіс є :) Із джунами звісно простіше в офісі, але і на ремоуті можна налаштувати роботу, в чомусь навіть плюс цього є, що людина зразу повинна себе організувати і точно питання буде добряче гуглити перед тим як задавати його, звісно це довше по часу, але ми нікуди не спішимо. Всі команди для яких важлива колаборація робили це під час і після ковіду тому ці всі тєми що люди ходять дружно в офіс це точно не про роботу, а про ганяння чаїв і веселе проводження часу, що вприципі ок. Але гібридний формат роботи це найгріше що може бути, якщо команда розкидана. Також я не розумію чому всі так паряться що хтось працює на 5 роботах, вибачте, може тоді людей перформенс яких не відповідає очікуванням треба звільняти, а не давати купу шансів ще протягнути пару місяців.
@Delugri
@Delugri Жыл бұрын
Крутий випуск) Дякую))
@AndriiS88
@AndriiS88 Жыл бұрын
Щодо рекрутиингу, Я в шоці від відношення, пропонують зробити тестове, а умови праці, ЗП ,обовʼязки обговорюють тільки після виконання і то якщо тебе оберуть для подальшої бесіди - Скотське відношення.....
@vadym8713
@vadym8713 Жыл бұрын
так нарешті настав ринок компаній, до цього скотське відношення було саме з боку кандидатів
@maxymbezuglyy4195
@maxymbezuglyy4195 Жыл бұрын
@@vadym8713 Завжди з повагою ставився до рекрутерів та намагався відповідати всім кому міг. Правда і зараз не стикаюсь з якимось свинським відношенням з іх боку. Мабуть свино-кейсів завжди було мінімум, просто про них гучно кричали.
@EngleDit
@EngleDit Жыл бұрын
Проблема Романа з його робочим місцем і статтею, що він не написав "моє робоче місце як QA" а "Ціна роботи. Скільки коштують робочі інструменти та освіта QA". Стаття про те що яке в мене гране робоче місце а не те що в заголовку тому і накинулись.
@yrochniak
@yrochniak Жыл бұрын
Так то не він написав, а редакція.
@EngleDit
@EngleDit Жыл бұрын
@@yrochniak ну то лоханулись всі, він міг побачити і попросити виправити
@yrochniak
@yrochniak Жыл бұрын
@@EngleDit хз чи редакція на це реагує
@budart
@budart Жыл бұрын
З приводу "різмоманяття", мені цікаво якщо на співбесіду прийде влаштовуватись забитий свастою співробітник який підходить по хард скілах, софт скіли теж хороші ( принмнийив спілкуванні, добре комунікує і т.д) його теж треба брати на роботу, не дискримінувати його за політичними поглядами😂
@ArchonLicht
@ArchonLicht Жыл бұрын
Під кінець ще наркоманка додалась до двох наркоманів. "В селі дівчаткам забороняють вчитись і ведуть до корови, а в Україні 40% населення - селяни, і тому в ІТ мало програмісток". Звідки нонсенс про 40% населення в сільській місцевості я не питаю, просто бздура. Але як оці всі закиди щодо України пояснюють абсолютно ніякий відсоток жінок в ІТ в країнах типу Нідерландів? Теж відсоток сільських жителів в Україні завинив? І така ж наркоманія про жіночі купе. В Європі бачили жіночі купе? Ні. Бачили переважно в не розвинених країнах. То яка мотивація - го іст? Ні! П'яні мужики в потягах! А нічого, що в потягах не має бути п'яних по закону взагалі? Не тільки жінки мають мати привілей не бачити п'яних мужиків в купе. Закон бухати в потягах забороняє. То що потрібно - закон виконувати, чи сегрегація статева? А тепер питають матері - а чому я не можу їхати в купе із своїм сином? Бо він чоловічої статі, а значить точно буде бухати в купе?
@ArchonLicht
@ArchonLicht Жыл бұрын
"Окремі гендерні зони в громадському транспорті використовуються в Ірані, Японії, Індії, ОАЕ, Єгипті, Індонезії, Бразилії, Китаї, Казахстані та Мексиці."
@maxkovalchuk1396
@maxkovalchuk1396 Жыл бұрын
в погоні за рівністю - менше рівності. Женя красавчік, запрошуйте ще)
@SlavkoLeleka
@SlavkoLeleka Жыл бұрын
бля, ше один. Женя робе дуже довбойобську помилку коли каже про боротьбу за рівність в той час як мова йде про боротьбу жінок за свої права
@maxkovalchuk1396
@maxkovalchuk1396 Жыл бұрын
​@@SlavkoLeleka ти не матюкайся клоун, для початку навчись розділові знаки ставити, і якщо твій маленький мозок щось пукнув в коментарях то конкретно давай факти, де офіційно жінкам зараз щось заборонено і обмежуються їхні права.
@dimab1257
@dimab1257 Жыл бұрын
Дуже дивний підбір гостя. Якщо однією центральних тем є жінки в айті, то чому б не запросити жінку. Дякуючі богу вибір є: Аліна Апостол, Катерину Губарєву чи ось дівчат-подкастерок з "Немали дівки клопоту". І добре б якщоб гость не поверхнево і без байосів підійшов би до питання. А то "поганий коментар про армію, тому що чуваки бомблять від призову". Серьезно? А той факт, що куча тіпів ходили в універ і до війни, щоб дотягнути до 27, і не призиватись - одна з топ причин в країні з обовязковим призовом всі 30 років ? Може гость в універі не був, але на якомусь інязі дзеркальна дизпропорція диспропорція до технічних факультктів. А потім: "чому в нас така дизпропорція в технічних спеціальностях"? В цілому ж за приклади згоден. І якщо у нас головні приклади екс жінки Безоса, та Гейца, то куди жінки підуть якщо не заміж. І щє одне, спитайте жінокщо щє не в айтішці, чи хотять вони бути кодерами і девопсами, якщо винести за дужки фінансову складову ? Чи ми заради рівності хочемо їх змусити хотіти ?
@besidaprobrandy
@besidaprobrandy Жыл бұрын
Дякую за ефір!
@olegmakarikhin
@olegmakarikhin Жыл бұрын
інший приклад щодо декрета, з попередньої роботи - жінка заступник керівника в архітект(розробка ПЗ в фінтех), а чоловік - офіційно працює інженером в дтек. ну звісно фінансова сторона - у відпустку пішов він. але я б не хотів, тому що це,.. ну дуже важко. набагато важче ніж працювати навіть фізично
@ax23w4
@ax23w4 Жыл бұрын
Отой товариш зправа коли про рівність говорить то дуже в нього глупий аргумент шо це про однаковість і що все має бути однаково. Рівність це про доступ до рівних можливостей. Типу якшо для інваліда в візку збудували пандус то це не значить шо для інших теж треба пандуси. Якшо зробили вагони для жінок (з тої причини, що чоловіки часто є для них небезпечними), то це не значить, шо треба вагони для чоловіків. Вияснити що саме є перешкодою для певної групи і спробувати цю перешкоду усунути.
@69ArvidaS
@69ArvidaS Жыл бұрын
Як працьовити людям з інвалідністю в офісах які до цього ніяк не підлаштовані?
Wait… Maxim, did you just eat 8 BURGERS?!🍔😳| Free Fire Official
00:13
Garena Free Fire Global
Рет қаралды 9 МЛН
PIZZA or CHICKEN // Left or Right Challenge
00:18
Hungry FAM
Рет қаралды 11 МЛН
ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОГО IT / Документальний фільм (4K)
46:10
СЛУХ: Музика та культура
Рет қаралды 1,5 МЛН
РОССИЯ: ЭКОНОМИКА И ЛЮДИ
2:39:48
ИГОРЬ ЛИПСИЦ
Рет қаралды 652 М.
Чекісти проти України  | Віталій Портников @nazva.official
1:42:03
Віталій Портников
Рет қаралды 1 МЛН