Üdvözlöm! Mikor az épület egy részén 2 m mély pince van az épület alatt,úgy hogy kellene megoldani a drénezés? Köszönöm válaszát!
@andrasjuhasz4212 ай бұрын
Ennek a háznak a megmentése szerintem az igazi hagyomány őrzés. Annak a hagyománynak amit 200 éve tudott az építő ipar, amikor még szeretve, gazdagon építettek egy ilyen épületet. Ma meg az egy méteres alap, és korszerű gépek mellett sem sikerül jól kivitelezni. Akkor meg még áram se volt
@attila186Ай бұрын
Nyugodtan lehet magyar szavakat használni, pl. a német dren szó helyett: csatorna!
@hunib2 ай бұрын
@SzakiEllenor van-e valami hiteles info arról, hogy egy jó minőségű bütykös fólia/geotextiles drén lemez mennyi ideig tudja megőrizni vízszigetelő képességét? Hány év elteltével ajánlott megismételni a drénezést? Csak a garanciára támaszkodhatunk?
@kkevin15642 ай бұрын
👋😎 Az lenne a kérdésem hogy hogyan lehet kivitelezni azt az ötletet hogy a vályog parasztházba ajzat betont öntsek padlófütéssel a nélkül hogy a falak alja ne kezdjen el vizesedni? Lehetséges e egyáltalán
@123szubhuti92 ай бұрын
Linóleumot akarok ugyanígy használni, mert azt nem kell lesúlyozni pluszban. Szórnék rá egy pár centi földet így eltakarom és a falra felhajtok 10 centit. Így az UV sem eszi meg. Jó lesz?
@martonsc22262 ай бұрын
nézd meg a szakiellenőr eddigi drénezős videóit, nem elég, hogy vízzáró legyen, el is kell onnan vezetni a vizet.
@SzakiEllenor2 ай бұрын
Elázik a föld a linóleumon,és uyganott vagy, ahol előtte!
@123szubhuti92 ай бұрын
@@martonsc2226 Mindet láttam ötször legalább!
@123szubhuti92 ай бұрын
@@SzakiEllenor De az vízzáró mint a dörken....alatta nem marad száraz ha kitekerek egy csíkot a fal mellé? Linóleum, nem padlószőnyeg!
@laszlozaka49552 ай бұрын
Szia szerintem a padlószőnyeg nem lesz jó ennyi erővel laminált padlót is tehetnél a ház köré. Üdv
@csaba870212 ай бұрын
Jónapot. Érdekel a véleménye. Ha a vakolatba be vágok egy mélyedést és oda vissza perezemezem a külső szigetelést az úgy mennyire jó megoldás? Elméletileg soha többet nem tud a víz a fal tövére jutni. Nekem nem probléma, hogy látható emiatt nem dréneznék. Köszönöm.
@tiber702 ай бұрын
Nem tud elpárologni a víz a talajból. Ezzel a módszerrel a falba vezeted a nedvességet. Kell lenni szellőzési lehetőségnek a fal és a drénlemez között.
@grandfaterlive3975Ай бұрын
Üdvözlöm.van egy vályoházunk nagyon vizesedik ..belül is látszik ! :( ..bisztos hogy nincs vîz szigeteles plusz az udvarunk elèg lejtős ès pont a ház felè folyik a vîz ereszcsatorna van egyèbkènt kivül nemlátszik semmi vîzesedès !
@rocketmantoo2 ай бұрын
Kedves SzakiEllenőr, Ehhez az ideiglenes drénezéshez hasonló megoldás lehet "végleges"? A házunknál nem megoldható hogy a háztól túl távolra, netán az utcán lévő árokba, vagy egy az udvaron lévő szikkasztóba vezessem a csapadékvizet a ház falától drénezéssel ahogy azt rendes esetben kell- túl sok a tereptárgy ami útban van és nem lehet kikerülni vagy eltávolítani őket. Az megoldás -e, ha adott mélységbe leásva, a drénlemezt lefektetve, falra felhajtva és a faltól "kifelé lejtetve" vezetem távolabbra a csapadékot? Persze megfelelő, tömöríthatő kaviccsal/kővel a feltöltve a drén feletti rész, plusz geotextilt elhelyezve ahogy "kell". Gondolom nem tökéletes megoldás, de lehet -e megfelelő ha a házon egyébiránt ereszcsatornázás van, aminek a vizét viszont kicsit távolabb el tudom vinni. Válaszod nagyon sokat segítene!
@SzakiEllenor2 ай бұрын
Már az is sokat segítene!
@rocketmantoo2 ай бұрын
@@SzakiEllenor nagyon szépen köszönöm a segítő válaszod!
@gergelygodo81102 ай бұрын
Jó napot. Az lenne a kérdésem hogy jelen helyzetben, ha le kerül a drén lemez a föld alá, akkor milyen mélyre kerül?
@SzakiEllenor2 ай бұрын
Egy ásónyom!
@laszlozaka49552 ай бұрын
Kevés lesz
@istvancsosz66312 ай бұрын
Nem.értem.hogy a jó széles macskajárda miért nem jó. Az sem e gedi oda a vizet. De elfogadom ha elmondja valaki. Köszii!
@SzakiEllenor2 ай бұрын
Összetörik, a fagy megelelgeti, befelé lejt, elmozdul, és a résen befolyik a víz. Én olyat, ami 5 év után jó volt, nem láttam.A semminél persze jobb!
@ferenckoczkas14802 ай бұрын
Plusz a beton szívja a vizet
@a.t.87082 ай бұрын
Plusz a betonról jobban felverődik az eső.
@agentsz2 ай бұрын
@@SzakiEllenorAnnak van értelme, hogy a meglévő járda mellé kerüljön drénlemez?
@erikszihalmi13322 ай бұрын
Azért nem jó, mert a nedvesség ami a járda alatt felgyűlik nem tud kiszáradni. Lukács Lászlónak van egy kiváló videója, amin szemlélteti egy földmunka során, hogy a járda alatt nedves a talaj, ahol nincs, ott pedig por száraz. Egy lebetonozott vegyesfalazatú ház alól nem párolog ki a nedvesség. Azt közvetíti ki a falakba, emiatt ázik fel ha nincs vízszintes szigetelés. Ha kívül van járda akkor ott is a falak felé tudna nyomni a talajnedvességet.
@belapoos86352 ай бұрын
Üdvözlöm Megéri ezt megmenteni? Anyagi oldalról
@SzakiEllenor2 ай бұрын
Nem.Nem azért csinálom. Ez egy 250 éves épület, maga a történelem. Ha lebontom , a történelem egy darabja vész el.
@belapoos86352 ай бұрын
@@SzakiEllenor megértem Köszi a választ
@titkosbarbara2 ай бұрын
En már jó pár hónapja írtam emailben,kérésére fotókat is küldtem, választ azóta sem kaptam...
@SzakiEllenor2 ай бұрын
Sajnos ez előfordulhat! Kérem küldje el még 1x!
@NaFarni-a7d2 ай бұрын
"nem lesz injektálás vagy bitumenes lemezszigetelés" Miért is nem? Pl. az injektálás gyorsan megvan, és megfelelően meg tudja fogni a további süllyedést. Utána a drénezés, és ok lenne.
@SzakiEllenor2 ай бұрын
Milyen injektálás? Az egy varászszer? Nincs alap, mit injektálsz??
@NaFarni-a7d2 ай бұрын
@@SzakiEllenor Ott is van alap, csak nem beton, hanem összetömörödött föld. Azt is meg lehet támasztani folyékony beton injektálással.
@zsolttelekes65092 ай бұрын
Jàrda is megfelel?
@SzakiEllenor2 ай бұрын
ideig -óráig igen. De nézz meg egy 10 éves járdát, és megérted, miről beszélek!
@zoliaaaa2 ай бұрын
@@SzakiEllenorSzeretnék mutatni 25 éves jàrdàt hàz mellett. Ide nem tudok képet felrakni. De ugyan úgy van mint ahogy le betonoztàk. Pedig szò szerint mocsàrra épült a falu. Két àsò magasság utàn megjelenik a talajvíz. Most is ebben a nagy melegben is!. Voltak régen is tanult szakik kőművesek. Akik okosan szépen dolgoztak. És maradandót alkottak.
@8lifeisamovie82 ай бұрын
Az ex lakó 'meztelen öregúr' azóta nem ugrott be vendégségbe?🤣
@SzakiEllenor2 ай бұрын
No, az kellett volna! Szerencsére nem!
@zoltanfoldi40902 ай бұрын
5:29 biztos az a meszhabarcs? Csak mert régen a 60-asokban amikor ez divat volt a kőmívesek bizony telibe húzták cementes guzolassal és abba szórták ezt a fantasztikus koport. Most tervezem leverni a ház lábazati részéről, tudom miről beszélek. Feljebb nem merem, mert annyira beton szerű, hogy noha fújta a falat, de egész egyszerűen akkora rezonancia keletkezne az eltávolítás során, hogy a 80-100 éves, hangyák és minden egyéb károkozó által gyengítette vályoghabarcs ripityomra törne. 1 méter magasságban egyébként sem jellemző a túlzott nedvesedes, inkább csak a levegő páratartalmát kell kiegyenlíteni, de megfelelő eresz esetén ott már sem csapoeso, sem pedig aláázás. Úgyhogy az a terv, hogy kap egy a talajtól valóban 1-1.2 méter meszhabarcsot (alaptégláknál javító cementtel), gazdagon halózva, drotozva és egy könnyed kis 3 rétegű meszes színezést, természetes színező anyagok használata mellett. Ja meg egy eresztoldast ami a meglévő kb. 55 centis ereszt kitolja 1 méterre. De ilyen műanyag szarokkal ami a videóban látszik nem játszanék. Ha hónapokig nem esik az eső akkor az én putrim mellett is száraz a betonjarda és meg a vakolat is. Legalábbis ott ahol ez a Kőporos remekmű le lett verve és meszhabarccsal lett javítva. Mármint igazival.
@zoltanfoldi40902 ай бұрын
Injektálast pedig nem is szabad vályogház esetében hiszen gyakorlatilag szetdarabolja azt a sekély, kisméretű téglából, legtöbbször valyoghabarcsba rakott alapot, ami alatta van. Az, hogy nincs alapja maximum a 120+ éves vályog házak esetében lehet igaz. De ott a fal keresztmetszet is teljesen más meg léptékben is. Az ilyen 50-55-60 centis támfallal rendelkező épületek jellemzően legkésőbb a 30-as évek közepén készültek, amikor már szinte sztenderd volt egy 4-7 sor kisméretű tégla alap. Átlagában olyan 40 centire nyúltak le, talaj fölé meg kb. 3 teglasort a jardasiktol. Legalábbis ez a nagy átlagos sztenderd. Nyilván ezt utána az adott építő/ építtető (de inkább építő) anyagi helyzete, valamint a világ aktuális gazdasági és nyilván óhatatlanul is politikai helyzete hozta, hogy éppen mi és milyen mértékben került a valyogfalak alá.
@SzakiEllenor2 ай бұрын
Kérlek ezt a szarozást mellőzzük. Igenis hasznos volt!
@istvanpityu45102 ай бұрын
Nincs kép !!!!!!
@tamasfarkas63832 ай бұрын
Szia Neked! Nekem full HD
@peterracz2 ай бұрын
Indítsd újra a telefont egy ki és bekapcsolással, ne az újraindítás gombbal! Nekem is volt a hétvégén ilyen esetem, megoldotta.
@nahat782 ай бұрын
Nálam sincs kép. Csak videó.😅
@robertkiraly45482 ай бұрын
Mit er a muanyag vilag ..Mert divatos es butabb embereket megetethetik..A szo sem magyar..
@SzakiEllenor2 ай бұрын
Mondj helyette egy jobbat, oké?
@misung742 ай бұрын
Doerken lemez. Ideiglenesen erre a célra bőven elég lett volna bármely gazdaboltban megvásárolható jóval olcsóbb UV álló fekete fólia! Kedves Péter! Ez az épület már bőven megérett a bontásra! Ránézésre 100 éves. A salétromot a falból már sohasem fogod eltüntetni! Ezeket az ujjnyi repedéseket mivel kívánod megszüntetni?
@SzakiEllenor2 ай бұрын
Abból a fóliából szemét lett volna.Ez egy olcsó bütykös lemez. Ilyen alapon a fél országot lebonthatnád. Én meg megmutatom, hogy egy múzeális házból hogyan lesz nyaraló. A repedéssel nem lesz semmi, megállítjuk, lés a következő 100 évre jó lesz!
@misung742 ай бұрын
@@SzakiEllenor Az olcsó bütykös lemezből is szemét lesz, ha tűzi a nap! Vagy felhasználnád újra? Sajnos a fél országot le kéne bontani, ezt te is tudod! A nyílászárókat hogyan cseréled? Kivered a fél téglafalat? Addig nyomja a múzeális tető? Ugyan már! A csüngőket a fal síkjából kijjebb kell ereszteni, hogy a csapadék ne verje a falat! Ez íratlan szabály, ezt te is tudod! Hova, és hogyan erősítik fel a gerendatoldatot? Megnézted már? Lógnak, potyognak le a cserepek a tetőről... Ugye, csak léccsere? Ha megállítod a repedést egy alap nélküli háznál, akkor becsókolok neked!