Yapok to świetny Craft właśnie wróciłem z Wdy. Nie straszne mu kamienie, stabilny i ta cena .Pozdro Marcin
@annelin49362 жыл бұрын
Nomad is also good, very durable TPU fabric
@paddler91082 жыл бұрын
@@annelin4936 1100 dtex polyester pvc/pu fabric has 2900N/5cm tensile strenght , how durable is fabric used to made Nomad?
@nooSpoko Жыл бұрын
cwelo firma anmar nie kupowac
@paweljurkowski65612 жыл бұрын
Intrygują mnie następujące zagadnienia: 1. Yapok raft vs. Pinpack Amundsen II w kontekście: a) pływania solo b) pływania z dzieckiem 2. Yapok raft z TPU vs. PCV. Będę wdzięczny za jakieś uwagi/spostrzeżenia/sugestie w tych kwestiach. Pozdrawiam
@nooSpoko Жыл бұрын
cwelo polska firma anmar nie kupowac
@deldamian4 ай бұрын
Który ostatecznie wybrałeś? Stoję przed tym samym dylematem.
2 жыл бұрын
Ale super miniaturka xD
@waldekdm2 жыл бұрын
Po tym filmie śmiało mogę powiedzieć, że Yapok wygrywa i cena gra tu pierwsze skrzypce. W Yapoku może brakować skega, wiem jak się pływa bez takiej płetwy na SUP'ie i faktycznie różnica jest kolosalna. Na plus Yapoka i braku skega to można łatwo pokonywać płytkie miejsca.
@yapokraftpackraftingpackra68072 жыл бұрын
Można zamontować skrzynkę mieczową od supa, testowaliśmy takie rozwiązanie i nawet da się użyć Yapokrafta jak deski windsurfingowej wówczas (jest film na kanale). Niedogodnością jest gorsze pakowanie (skrzynka sztywna) oraz z zamontowanym skegiem nie popływamy na zwałkach, a bez niego bez problemu da się przejść drzewo górą, tak jak sztywnym kajakiem.
@michawoodsman13682 жыл бұрын
@@yapokraftpackraftingpackra6807 No właśnie przechodziłem górą i poszło gładko. Dużo kajakarzy się dziwiło co ja robię. A na przenoskach to już ich dobiłem :) :) :) Świetny produkt
@LennyZdW2 жыл бұрын
Pinpack Amundsen II dla mnie jeśli chodzi o cenę/jakość/ładowność.
@DominikSzmajda2 жыл бұрын
Tak tytułem uzupełnienia - lekkie ślady po kroplach po wyschnięciu na wszystkich packraftach MRS wynikają z zastosowania błyszczącego wykończenia (bodajże modele produkowane od trzech lat, bo wcześniejsze są matowe i nie widać takich śladów). Błysk dodaje... błysku :) To rzecz gustu oczywiście, ale mi on pasuje. To nie są trwałe ślady, a jak chcesz ich nie mieć, to wytrzyj powierzchnię gąbką nasączoną wodą destylowaną - śladów nie będzie. A w trakcie spływu i tak wszystkie modele są mokre od wody ściekającej po wiosłach, więc... Co do pompowania - wystarczy odrobina doświadczenia, żeby osiągnąć właściwe ciśnienie bez konieczności kilkukrotnego uzupełniania powietrza. Mówi się, że packrafty z TPU pompuje się do takiego ciśnienia, żeby ustami nie szło więcej. Czyli ustami nie ma szans na przepompowanie. Nomada pompuję jeszcze trochę mocniej, najczęściej ręczną pompką do materaców, powiedzmy 5-10 ruchów (pompka średniej wielkości). Im większa różnica temperatur pomiędzy powietrzem a wodą, tym krócej pompuję na brzegu, a skupiam się bardziej na uzyskaniu właściwego ciśnienia na wodzie. Warto packraft poobracać trochę w wodzie, pokąpać go, i dopiero wtedy dopompować. Faktycznie porównanie Yapoka z Nomadem nie jest najszczęśliwsze. Nomad jest zupełnie wyłamującą się konstrukcją spośród wszystkich jednoosobowych packraftów. Osobiście bardzo go lubię, ale bardziej adekwatnym modelem MRS dla Yapoka byłby Ponto 2.0.
@natalianowakowska4356 Жыл бұрын
Cenne informacje, dzieki
@PonuryDziad2 жыл бұрын
Astrologowie przepowiadają miesiąc pacrafta: populacja yapokowców zwiększa się 😀
@yapokraftpackraftingpackra68072 жыл бұрын
Bo w końcu ma być fajnie, a z Yapokiem zawsze jest fajnie :)
@undefinednull57492 жыл бұрын
Hahaha :D , a to nie że tydzień? :)
@Radoslaw73110 күн бұрын
Ta...za takie pieniądze 😡🤬🤬😡
@wojtek96212 жыл бұрын
Też brałbym yapoka 🇵🇱👍
@wojtek96212 жыл бұрын
Dzięki z fajny materiał 👍
@zieluk2 жыл бұрын
Ciekawy materiał, nawet bardzo. Dziękuję. Choć na pewno w najbliższej przyszłości czegoś takiego nie kupię
@lbialachowski2 жыл бұрын
...a ten z Decathlon?
@PepiczekKnedliczek2 жыл бұрын
Cześć, ciekawe porównanie ... dziękuję. Mam pytanie o tą dmuchaną kamizelkę. Czy możesz dać namiar na nią? Jestem przed decyzja kupna kamizelki do pływania na kanoe. Z góry dziękuję i pozdrawiam, Romek
@deepsi80242 жыл бұрын
Mega, musze sobie kupić coś takiego
@nooSpoko Жыл бұрын
nie kupuj cwele z firmy anmar
@Radoslaw73111 күн бұрын
Packrafty są drogie jak cholera
@andrzej8065 ай бұрын
Cześć, co myślisz o używaniu packrafta na morzu? :)
@typsiedemjeden82292 жыл бұрын
moze wyprawa na SUPie?
@papeteria2 жыл бұрын
A gdzie kupić taki fajny worek do pompowania? Dzięki za super materiał!
@patrixon19702 жыл бұрын
Przerwa w pracy i nowy film. Będzie co kupić po wypłacie
@frecio732 жыл бұрын
Temat dla mnie nowy i super pomysł. Bo twój kanał na B się już trochę przejada. Pozdrawiam GF
@MarcinN13072 жыл бұрын
On jeszcze nie jest w tym ekspertem. Ale wkrótce będzie...;-)
@Bounty_Hunter00002 жыл бұрын
Mogę spytać @MikroPrzygody Marcinie, dlaczego wybór padł na te akurat packrafty a nie na jakąś wielokomorową konstrukcję? Zastanawiam się właśnie nad zakupem i nie wiem co lepsze.
@klosiu12 жыл бұрын
Packrafty są przeznaczone do przenoszenia w plecaku albo na rowerze. Mój waży 4.5kg z wiosłem, więc spokojnie mogę sobie zrobić mieszaną wycieczkę typu 20km pieszo, 20km spływu i znów kawałek pieszo. Albo 50km rowerem w górę rzeki i powrót rzeką. Wielokomorowe pontony są o wiele cięższe i nie nadają się do takiej aktywności.
@yapokraftpackraftingpackra68072 жыл бұрын
Wiele komór nie daje żadnej przewagi w takim zastosowaniu. Bezpieczeństwo zapewnia kamizelka, i bez niej nie wolno pływać.
@m.a.a.1202 жыл бұрын
Niezły sprzęt faktycznie to Yapok wydaje się być zrobiony z materiału lepszej jakości ,ale pisze wydaje, bo łatwiej go czyścić ,a czy jest tak faktycznie to nie wiem. Oba są tak odmienne że nawet trudno je porównać .Można najwyżej napisać który wizualnie jest ładniejszy. Myśle że jakby materiał i kolory były jak Yapoka ,ale np. sposób ustawień, dodatków, nawet kształ taki kajakowaty wydłużony itp. z MRS Nomanda to powstałby pacraft idealny. Za to za Yapokiem zdecydowanie przemawia cena ,a ta jak wiadomo czyni cuda...
@yapokraftpackraftingpackra68072 жыл бұрын
Zapraszam do testów, za Yapokiem przemawia głównie wygoda użytkowania, stabilność i uniwersalność.
@annelin49362 жыл бұрын
MRS TPU fabric is better, it is much lighter and durable, also environment friendly
@yapokraftpackraftingpackra68072 жыл бұрын
@@annelin4936 Is better for You, give me please technical data, for our material tensile strength is 2900 N/50mm and crack resistance is 100 000 x .
@izzie5657 Жыл бұрын
A jak się zachowuje przy wietrze ,nie kreci sie za bardzo ?
@ChristophorosSedinum2 жыл бұрын
Produkty MRS oczywiście fajne, ale ceny jak za "dmuchany plastik" mają raczej cięższego kalibru :-)
@HasNoName692 жыл бұрын
zwariowali z tymi cenami
@ChristophorosSedinum2 жыл бұрын
@@HasNoName69 - Dla polskiego klienta z dochodami poniżej średniej krajowej ( 70% populacji w Polsce zarabia poniżej ) cena jest spora. Niemniej nie mówię, że nie warto ...Natomiast dla zamożniejszej części Europy jest to pewnie wydatek do zaakceptowania bez większego bólu :-).
@HasNoName692 жыл бұрын
@@ChristophorosSedinum Akurat ja pracuję i mieszkam w Austrii, zarabiam około 2300e netto 14 razy w roku (70% Austriaków zarabia poniżej tej kwoty) i byłoby mi bardzo trudno kupić ten "dmuchany plastik". Ceny żywności i wszystkiego rosną tutaj tak, jak wszędzie na świecie.
@ChristophorosSedinum2 жыл бұрын
@@HasNoName69 - Hmm, w Polsce wydatek 5.000 - 10.000 pln na "fajny dmuchany kajak" (ceny produktów MSR ) to już zakup konkretnej zabawki. Aczkolwiek wokół mnie są osoby, które byłoby stać na taki zakup, gdyby tylko to ich interesowało. Niemniej większość z nas ma raczej o wiele niższy budżet na sponsorowanie terenowych aktywności. Tak na marginesie to obecnie kredyciarze w Polsce zgrzytają zębami po 100% podwyżkach rat...Optymistą nie jestem, będzie coraz gorzej i ludzie z czasem będą odchodzić od zbytków na rzecz zaspokajania bardziej podstawowych i przyziemnych potrzeb.
@RadosławSobieszczyk2 жыл бұрын
Z jednej strony owszem, ale zauważ, że Nomad jest sporym packraftem. Ten materiał (TPU) jest znacznie droższy niż PVC. Nawet chińskie produkty kosztują na PLNy powyżej 2500 zł. Yapok też robi swój model z TPU w opcji, ale cena jest dwukrotnie wyższa niż modelu z PVC. Mniejsze modele MRS czy Anfibio (w zasadzie to jeden czort, bo firmy ze sobą ściśle współpracują) kupisz w cenie 3300-3500 zł.
@kieronbassLBS2 жыл бұрын
A dlaczego zrezygnował Pan z Pinpacka?
@LennyZdW2 жыл бұрын
Bo dostał sprzęt za darmo i siano za reklamę. Jak każdy youtuber powie wszystko za odpowiednie pieniądze. Nie licz na obiektywizm.
@kamilzwierzynski2 жыл бұрын
Zainspirowany filmami o packraftach zakupiłem najtańszy model PR100 z dużego sklepu na "D", a po pierwszej wycieczce na jeziorku od razu zamówiłem 3 skegi na dalekowschodnim portalu na "A". Przy płaskim dnie połowa siły wiosłowania idzie w obrót ;P
@twisterson2 жыл бұрын
Jak montujesz skeg do dna?
@mrspackraft43412 жыл бұрын
@@twisterson You can start by having a skeg mount. Once the mount is glued to the boat, the desired skeg can be inserted. ˙‿˙
@dariuszdrzewo41652 жыл бұрын
Większością packraftów pływa się kiepsko po jeziorach. Skeg wówczas dużo pomaga.
@GrafRamolo2 жыл бұрын
Fajny materiał. Jako długo letni użytkownik kajaków dmuchanych , zastanawiam się czy nie zamienić na cos lżejszego i mniejszego. Wole jak coś płynie szybko i prosto więc wybieram MRS ale bardzo niepokoii mnie ten system z suwakami , z mojego doświadczenia takie patenty długo nie wytrzymują.
@yapokraftpackraftingpackra68072 жыл бұрын
Według producenta w warunkach idealnych (bez piasku i zadrapań oraz właściwie smarowane) wytrzymują około 500 cykli zamknięcia i otwarcia.
@GrafRamolo2 жыл бұрын
@@yapokraftpackraftingpackra6807 hmmm to mało. Podczas jednej wyprawy pewnie się użyje 10-20 razy, plus zawsze się ubrudzą, plus takie rzeczy maja tendencje do szybkiej degradacji a w wodzie słonej prwnie dwa razy szybszej. Pomijając fakt ze czyszczenie tych komor i suszenie to pewnie koszmar. Fajny patent ale chyba nie dla mnie. Idea mi się bardzo podoba ale chciał bym posłuchać opinie osób które to solidnie przetyrały. Miałem kilka dmuchanych kajaków i nauczylem się po nich że im prościej tym lepiej.
@MikroPrzygody2 жыл бұрын
Te zamki bagażowe to opcja. Nie trzeba ich zamawiać :)
@RadosławSobieszczyk2 жыл бұрын
Tzipów nie trzeba zamawiać, są wersje bez. Druga sprawa - jest jeszcze model Barracuda R2, czyli 360 cm, dwuosobowy. Tam masz w opcji luki bagażowe, ale inaczej skonstruowane, tzn. komora bagażowa jest oddzielona o komory z powietrzem. Sprawa trzecia - na grupie FB "pływam dmuchańcem" jest gość, który handluje własną konstrukcją zbliżoną do Nomada, ale produkowaną w Chinach. Mam packrafta z tej azjatyckiej fabryki i jest ok, a cena o wiele niższa niż produktu MRS.
@annelin49362 жыл бұрын
@@RadosławSobieszczyk but not the same quality
@ChristophorosSedinum2 жыл бұрын
Yapok dwuosobowy zalecane obciążenie to tylko 150 kg. Czyli ojciec z małym synem i plecaczkiem wejdą, ale dwie osoby dorosłe ? Natomiast jako wersja dla jednej osoby, a mam 198 cm i ponad 100 kg wagi pozwala już rozważyć opcję na indywidualne wypady.
@yapokraftpackraftingpackra68072 жыл бұрын
Jest dwuosobowy w ofercie, jednak pływanie w jedną osobę takim pancernikiem nie jest wygodne, bo jest długi i mniej manewrowy.
@ChristophorosSedinum2 жыл бұрын
@@yapokraftpackraftingpackra6807 - Dziękuję za sugestie :-).
@LennyZdW2 жыл бұрын
Ładowność Yapoka dyskwalifikuje go na dwie osoby. Pinpack Amundsen II do 300kg, zabierasz dziecko bez problemu czy większy bagaż.
@ChristophorosSedinum2 жыл бұрын
@@LennyZdW - No, faktycznie, wyporność Yapoków zdaje się być zbyt niska. Niektóre modele pośród konkurencji ( w przedziale cenowym do 3.000 pln ) posiadają zdecydowanie lepsze parametry. 120/150 kg to malutko, zwłaszcza w opcji " na dwie osoby".
@yapokraftpackraftingpackra68072 жыл бұрын
@@LennyZdW Yapokraft ma ładowność taką samą lub większą niż Pinpack. Co innego wyporność, a co innego zalecenia projektowe i obciążenie optymalne. Packrafty są jednoosobowe z założenia. Mikołaj Sondej przepłynął najdłuższy fiord Norwegii z obciążeniem 40 kg i robił to przez kika tygodni sierpnia ubiegłego roku z przerwami na chodzenie po górach, jakoś nic go nie zdyskwalifikowało ;) Przy okazji, spał na skałach, spytaj go czy coś rozdarł albo uszkodził :)
@michasawiak464 Жыл бұрын
Pan Samochodzik
@marcinmgr35672 жыл бұрын
Pokaż jak zamontowałeś rower :D
@MikroPrzygody2 жыл бұрын
Pokazywałem w 3 filmach.
@marcinmgr35672 жыл бұрын
@@MikroPrzygody jak montujesz na Yapoku? ;) fajnie, że można tak sobie spakować rower, nie trzeba zapitalać do samochodu na nogach
@MikroPrzygody2 жыл бұрын
Przecież masz w filmie rower na Yapoku.
@marcinmgr35672 жыл бұрын
@@MikroPrzygody No mam, ale fajnie jak byś pokazał czym i jak go przymocowałeś, że Ci się nie wykąpał :D
@marcinmgr35672 жыл бұрын
w sumie to nie pokazuj ;) już nie chcę tego wiedzieć
@artgrafix92502 жыл бұрын
A czy w nawiązaniu do poprzedniego filmu nie "ekologiczniej" by było związać trzciną z pięć bali drewnianych znalezionych w lesie? ;)
@cnsr2 жыл бұрын
Niestety nigdy nie widzialem pacrafta wyrzuconego gdzieś przy drodze.
@stefanszymura912 жыл бұрын
A jaka jest różnica między packraftem a pontonem albo dmuchanym kajakiem?
@yapokraftpackraftingpackra68072 жыл бұрын
Ponton - nie nadaje się do pływania bez silnika, to męczarnia. Kajak- cięższy, szybszy ale mniej stabilny i mniej wyporny. Packraft - mała objetość po spakowaniu, mały ciężar, zabierzesz go wszędzie i wszędzie pływasz - zobacz jak się zachowuje Yapokraft na falach morskich, tego w kajaku nie zrobisz.
@MikroPrzygody2 жыл бұрын
Podstawowa różnica tkwi w słowie "pack". Spakujesz do plecaka lub na rower z całym sprzętem biwakowym.
@GrafRamolo2 жыл бұрын
@@yapokraftpackraftingpackra6807 Jeśli mowa o dmuchanych kajakach to kajak jest tak samo albo bardziej stabilny i bardziej wyporny, natomiast jego waga przekreśla jakie kolwiek użycie rower, plecak. Miałem kilka i realna waga poniżej tych 13 kg nie schodzi i 15 przy 2 osobowych. I po spakowaniu jest jak duża walizka.
@yapokraftpackraftingpackra68072 жыл бұрын
@@GrafRamolo Pozwolę się z Tobą nie zgodzić, pływam po morzu i dla mnie kajak nie był ani stabilny, ani wyporny. Wynika to z długości konstrukcji i z mniejszej średnicy tub oraz ukształtowania dna. Oczywiście są konstrukcje kajaków, które będą się do tego nadawały, ale nie w przypadku budżetowych produktów popularnych na rynku. Zachęcam do obejrzenia na kanale filmów z pływania po morzu Yapokraftem. A najlepiej sam przetestuj Yapokrafta, zapraszam do Sopotu.
@hanz73352 жыл бұрын
Chciałem kupić polski produkt ,ale kupiłem w dobrym stanie Mrs Baracude i mieszczę się z Moją i dwójką dzieciaków 😁
@jedenznich66802 жыл бұрын
Ciekawe jaki ślad węglowy zostawia ten packraft 🤔
@klosiu12 жыл бұрын
Zależy ile fasoli się nażresz przed 😆
@juri100 Жыл бұрын
Produkcja nie jest ekologicza 😅
@radoslaw84442 жыл бұрын
Ja się zastanawiam czemu pontony się teraz nazywa pak.. coś tam.
@yarpenzigrin18932 жыл бұрын
Chłyt makretingowy. No i trochę różni się jednak od pontonu.
@Forestbearded2 жыл бұрын
Yapok jest z poliestru pokrytego PVC, a mrs to nylon pokryty poliuretanem 💦
@annelin49362 жыл бұрын
yes, TPU fabric is lighter and more durable
@yapokraftpackraftingpackra68072 жыл бұрын
Tak jest z tkaniny która ma wytrzymałość na zrywanie 2900N/5cm i jest badana według norm DIN i produkowana w Europie. Wiekszość tkanin TPU na packrafty jest przynajmniej 4x słabsza. Zapytajcie o wytrzymałość na zrywanie.
@dariuszdrzewo41652 жыл бұрын
@@yapokraftpackraftingpackra6807 Z tego co się orientuję wytwarzasz także Yapoki w drugiej wersji z innym pokryciem. Czy możesz podać ich odporność na zrywanie?
@yapokraftpackraftingpackra68072 жыл бұрын
@@dariuszdrzewo4165 W tej chwili nie mamy w sprzedaży wersji z tkaniny nylonowej powleczonej poliuretanem, jednym z powodów jest właśnie niska siła wystarczająca aby rozerwać taką powłokę.
@dariuszdrzewo41652 жыл бұрын
@@yapokraftpackraftingpackra6807 Rozumiem. A jaka jest wartość parametru odporności na zrywanie? Chodzi mi o zrozumieie jak duża jest różnica
@RadosławSobieszczyk2 жыл бұрын
Yapoka można spokojnie napompować jakąś pompką do znacznie wyższego ciśnienie - to normalne PVC jak w pontonach wędkarskich do 240 cm, więc 0,2 bara wchodzi bez obaw. Wówczas burty są praktycznie "sztywne". Co do skegu - nie rozumiem dlaczego producent nie dokleja mocowania. Takie, jakie jest w Nomadzie można dokleić we własnym zakresie, bo doklejanie elementów do PVC jest banalnym zadaniem. Najzwyklejszy klej z zestawów naprawczych ukraińskich pontonów trzyma jak beton przy zachowaniu właściwej procedury klejenia, a sam skeg można dokupić od jakiś pneumatycznych kajaków. Ciekaw jestem o ile poprawiłoby się trzymanie kierunku Yapoka po takim upgradzie. Jak na PVC jest to konstrukcja bardzo ciekawa, bo jednak lekka. Konkurencyjne packrafty z tego materiału ważą ponad 6 kg (Neuris czy niedawno wypuszczony brand sklepu kanokajaki, czyli Scorpio), a to już dwukrotność wagi modeli z PVC. Inna sprawa, że jeśli zestawiamy ze sobą wagowo dwa packrafty, to powinny być to konstrukcje zbliżone rozmiarem. Yapok ma 240 cm, czyli tyle ile np. Anfibio Delta MX, a ten waży już poniżej 2kg łącznie z siedziskiem. Na marginesie - ogromne dzięki za dokładne opisanie Nomada. Nie byłem świadom sposobu mocowania dolnej części oparcia licząc, że da się je wraz z siedziskiem przesunąć do tyłu. Niestety w takim układzie wygląda to słabo - brakuje dosłownie 10 cm, aby móc pływać bez podkulonych nóg, a jednocześnie przestrzeń za siedziskiem jest aż za duża - pływając byłby problem sięgnąć do tylnej krawędzi.
@yapokraftpackraftingpackra68072 жыл бұрын
Można zamocować fina, dodatkowe uchwyty, można zrobić wiele rzeczy. Skeg nie przyśpieszy Yapokrafta, ogranicza ruchy boczne ale bez problemu da się bez niego płynąć przy odpowiedniej technice wiosłowania. Gdyby był taki świetny i na prawdę potrzebny, to bym go polecał. Sprawdziłem dziesiątki razy w różnych sytuacjach opcję z płetwą i bez płetwy i wniosek jest taki, że dla umiejętnego wioślarza jest zbędna, a początkującemu nie da się rozwinąć, dodatkowo całkowicie blokuje spływy zwałkowe bo na drzewo nie wpłyniesz z płetwą.
@niktznany88712 жыл бұрын
@@yapokraftpackraftingpackra6807 z tym "całkowitym blokowaniem spływów zwałkowych" przez finy to bym uważał, 2 tygodnie temu spłynąłem solo Drawę kajakiem dropstitch z dwoma finami rzecznymi i z wielodniowym bagażem na pokładzie. Liczba pokonanych zwałek (wodą) to grube kilkaset we wszelkich możliwych typach i konfiguracjach ;)
@yapokraftpackraftingpackra68072 жыл бұрын
@@niktznany8871 Ja bym raczej uważał na finy, bo nie są zrobione do pływania po zwalonych drzewach :) Ale można i tak :)
@MalkolmX-r1w Жыл бұрын
Waga to kwestia grubości materiału.Im grubszy tym bardziej wytrzymały i cięższy.Coś za coś.Tak jest w przypadku PVC.Jak porównanie z PVC z TPU ? Podobno tu podobnie.Cięższe PVC jest wytrzymalsze niż TPU.
@Radoslaw73111 күн бұрын
Packrafty są drogie jak cholera 🤬😡👎👎👎👎
@martaz18602 жыл бұрын
Znacznie ekologiczniej było by gdybyś miał tylko jeden - mniejszy ślad węglowy. Ogólnie napędzanie produkcji packraftów, tylko dla swojej egoistycznej przyjemności popływania jest bardzo nie eko.
@MikroPrzygody2 жыл бұрын
W cztery osoby bardzo trudno pływać na jednym packrafcie.
@RadosławSobieszczyk2 жыл бұрын
@@MikroPrzygody Nie wytłumaczysz. Tego rodzaju obłąkane sekciarstwo już przebiera nóżkami słysząc opowieści np. Idy Auken opisujące jak to niczego nie posiadamy i wszystko współdzielimy w formie najmu, do tego praktycznie nie opuszczając mieszkań, bo samej chęci przemieszczania się powinniśmy się wstydzić.
@juri100 Жыл бұрын
Nie eko to jest youtube ile on prądu zżera 😂
@Pertynaks-ut2ip Жыл бұрын
Daj pan sobie spokój z tym śladem węglowym. Cały węgiel, jaki znajduje się na Ziemi, jest na niej obecny od miliardów lat.