4:19 Oooo Stary, jak Ty srom zgrywasz przez terminal to ja nie chcę wiedzieć co Ty potrafisz przez Internet :D
@HEXserwis2 жыл бұрын
Panie, co ja robię przez sen!
@SGdata2 жыл бұрын
@@HEXserwis nic?😀
@HEXserwis2 жыл бұрын
@@SGdata Otóż to!
@fazovsky932 жыл бұрын
Pełna profeska. Pozdrawiam.
@HEXserwis2 жыл бұрын
Żółwik!
@Grucha19982 жыл бұрын
Wielki powrót!
@HEXserwis2 жыл бұрын
Następne materiały w kolejce do obróbki, tylko ciągle czasu mało : /
@HEXserwis2 жыл бұрын
Dla ciekawskich - ruchome tapety w tle są aktywne dzięki aplikacji Lively Wallpaper, a sama tapeta (oraz inne) do pobrania stąd: www.vecteezy.com/video/2016227-blue-business-background-with-floating-hexagon-shape
@tristankordek2 жыл бұрын
👍
@horacy63292 жыл бұрын
uzywasz programów tylko na Windows czy uzywasz tez Linuxa ?
@HEXserwis2 жыл бұрын
Najważniejsze dla nas (i pewnie dla innych) rozwiązanie programowo sprzętowe działa tylko pod Windowsem i to determinuje używanie tego, a nie innego systemu. Sporadycznie zdarza się jednak, że używamy linux'a oraz DD, najczęściej do obrazowania dysków SAS.
@PatrykXtreme062 жыл бұрын
dałby pan lnka do tych śróbokrętuw do dyskuw?
@HEXserwis2 жыл бұрын
Google -> wkrętaki Wiha PicoFinish
@tristankordek2 жыл бұрын
Witam Dawno mnie tu już nie było chociaż subskrypcję YT przecież ma zaznaczoną, ale ja nie o tym, wspomniałeś o zabiegu marketingowym czyli o sztucznym powiększaniu asortymentu, mógłbyś o tym nieco więcej powiedzieć, może dedykowany temu zagadnieniu film?. Pozdrawiam i biorę się za oglądanie zaległych filmów.
@HEXserwis2 жыл бұрын
Tak, takie zjawisko występuje. Z resztą jak w każdej branży. Tutaj ktoś wpadł na pomysł wymyślenia kolorów i dedykowanych nazw dla serii urządzeń. Dedykowanego filmu raczej nie będzie, według mnie lepiej to mawiać na bieżąco na konkretnych przypadkach tak jak tutaj. Mówiąc pokrótce - Kolorowe serie WD od długiego czasu zamienne są ze sobą mechanicznie jak i elektronicznie/programowo. Tak samo Seagate. HGST to WD i odwrotnie. Maxtor to Seagate i odwrotnie (omówienie za dwa/trzy filmy). Na razie Toshiba to Toshiba, ale ona z kolei cierpi na inne przypadłości i nie wszystkie modele będę polecać.
@cdactionankieta98582 жыл бұрын
@@HEXserwis Czy dobrze rozumiem, że chcesz powiedzieć że takie WD Purple i WD Blue, albo WD Blue i WD Red, pod względem wykonania/zaprojektowania to to samo? Przyznam, że to ciekawa informacja. Miałem podobne spostrzeżenia lata temu, gdy przeglądałem test dysków na PCLab (bodaj z 2012 roku?). Tam też była seria Blue, która miała identyczne wymiary i identyczną wagę jak seria Black (z rzekomo 5-letnią wtedy gwarancją itd.).
@HEXserwis2 жыл бұрын
@@cdactionankieta9858 Musiałbym znać modele tych napędów żeby móc dokładnie powiedzieć o możliwych różnicach lub ich braku. Ale tak, ogólnie kolory (Red, Purple, Gold itd.) nazwy rodzin (SkyHawk, IronWolf itp.) to konstrukcyjnie te same jednostki w danym przedziale pojemności. Mogące się pojawiać różnice dotyczą drobnych modyfikacji w oprogramowaniu a i to nie zawsze... Aktualnie łatwiej wydrukować nową wlepkę niż modernizować całą linię produkcyjną. Mało tego, sama konstrukcja nie ulega znaczącym zmianom pod kątem mechanicznym Narzędzia do głowic ze starych Seagate'ów pasują do nowych modeli...
@cdactionankieta98582 жыл бұрын
@@HEXserwis Dzięki za odpowiedź. To cenna wiedza 🙂 A jak myślisz. Czy ten "proceder" (że wyższe i droższe serie są tym samym produktem) wynika z kompletnego górowania księgowych/działu finansowego (na zasadzie - nie opłaca się inwestować w produkcję, opracowywanie lepszych produktów - czyli widoczne w wielu dziedzinach celowe "postarzanie produktu" albo cięcie kosztów)? Czy zupełnie odwrotnie - że technologia HDD dotarła już do takiego miejsca, że nieszczególnie jest pole do dalszych modyfikacji. I ta podstawowa seria Blue jest tak naprawdę wszystkim co producent jest w stanie zaoferować (jako najbardziej zaawansowany i trwały produkt)?
@HEXserwis2 жыл бұрын
@@cdactionankieta9858 Technologia w dyskach magnetycznych jest ciągle rozwijana i wprowadza całkiem sporo usprawnień jak i problemów. Z bardziej popularnych modyfikacji można wymienić technologie takie jak HAMR, MAMR, Helium Drive, SMR, Dual Actuator (nie możemy się doczekać aż to wejdzie do masowej produkcji) i innych. Co zaś się tyczy różnic konstrukcyjnych a marketing weźmy dla przykładu dyski SSD oparte o popularny budżetowy kontroler PS3111. Z gotowego PCB korzystają firmy takie jak Xioxia, Toshiba, Kingstone, GoodRam, Silicon Power, Panther i masa innych. A różni je to, że mają inną naklejkę na obudowie i czasami inną obudowę. Jedyny racjonalny powód stosowania różnych oznaczeń może wynikać z wykrytych defektów podczas produkcji i w ten sposób skategoryzowanie danego napędu pod kątem jego żywotności, ale i to według mnie jest naciągany argument.
@MortimerKadaver2 жыл бұрын
Filmy z dysku wykazały, kto był podpalaczem? ;-)
@HEXserwis2 жыл бұрын
Ze źródeł, którym nie mogę ufać podobno tak : D Z tego co mi wiadomo nie tyle podpalacz co przyczyna zaprószenia ognia.
@mtma23532 жыл бұрын
@@HEXserwis eee, to trzeba było z wymianą głowic liczyć, podpalony ma przecież prawo z"zaprószacza" wszelkie koszty naprawy majątku ściągać ;)
@HEXserwis2 жыл бұрын
@@mtma2353 Dla nas pieniądze droższe od honoru! Albo odwrotnie : D