Ocieplenie pianą PUR a świadomość inwestora.

  Рет қаралды 109,855

Działka i ja.

Działka i ja.

4 жыл бұрын

Ocieplenie pianą.
Dzisiaj krótki film o jednej z metod ocieplenia poddasza.
O marketingu i świadomości inwestora co i jaki materiał izolacyjny wybiera do ocieplenia.
A poza tym dzisiaj sobota i chciałem sobie pogadać, bo to działa na mnie odprężająco.
Wszystkim życzę miłej niedzieli, do lasu na spacer się wybierzcie, bo ja niestety jutro do pracy.
Ucięło mi koniec, a nie chciało się mi już dogrywać, więc trochę krócej będzie.
Pozdrawiam serdecznie.

Пікірлер: 434
@marcingasek
@marcingasek 4 жыл бұрын
Dziękuję za masę informacji! Pozdrawiam!
@adamadamsky7734
@adamadamsky7734 4 жыл бұрын
Aktualnie najlepszym sposobem jest ocieplenie dachu plytami pir nakrokwiowo(z gory). Jest dosc drogo ale bedzie cieplo i chlodno latem. Wykonuje dachy i mam juz to u siebie. Polecam rozwazyc taka opcje:)
@Suzukigsxr0000
@Suzukigsxr0000 4 жыл бұрын
czekamy na kolejne filmiki
@ukasz5460
@ukasz5460 4 жыл бұрын
Bardzo dobrze ogląda się Twój kanał. Powodzenia w dalszym rozwoju kanału. Pozdrawiam :) Chciałem dodać też, że w Polsce już są firmy zajmujące się zadmuchiwaniem celulozy do przegrody bądź na docieplenie stropu.
@mariuszekpo11
@mariuszekpo11 4 жыл бұрын
Jak zwykle profesjonalne podejście super :)
@styn196
@styn196 Жыл бұрын
Piane mam jest ok .co do wełny dużo pracy, czasu i jest też super ja nie miałam czasu poprostu dawać wełny , moim zdaniem wygrywa wełna ,wygrywa tylko dlatego że się nie pali , bo u mnie piana się niestety pali tego się boję ale izolacja jest naprawdę dobra . pozdrawiam Pana z rodziną i wszystkich zainteresowanych
@adamdekarz
@adamdekarz Жыл бұрын
gubisz kolego wątki, przygotować tematy na kartce i trzymać się "rozkładu" 🙂
@dlapidlapi8356
@dlapidlapi8356 Жыл бұрын
mój inwestor jest w pełni świadomy, ja świadcząc usługę sporządzam protokół,który dotyczy min.temperatury, wilgotności powietrza, wilgotności więżby idachowej i nestety nie podejmuję się aplikacji piany, jeśli nie są spełnione warunki. Na dzień dzisiejszy w zupełności wystarczy 25 cm piany otwartokomórkowej, niektórzy inwestorzy nawet chcą 30cm.
@jaczerwin4518
@jaczerwin4518 4 жыл бұрын
Z tego filmu wywnioskować można że piana jest równie dobra co wełna .Dlaczego? Można pianę położyć równo,dokładnie i na taką grubość jaką się chce. Tylko i wyłącznie jak ktoś się postara wykonać to dobrze to się da otrzymać taki sam efekt co wełną . Lambda piany jak i wełny zależy tylko i wyłącznie od ceny i jakości materiału. Wykonanie jest całkowicie inną sprawą. Jak budujesz samemu to bardziej się starasz i zrobisz lepiej izolację z wełny niż gościu pianą który tego samego dnia musi zrobić jeszcze jeden taki dom i pracuje do 18 żeby utrzymać rodzinę na Ukrainie.Jak prywatny inwestor posiadał by agregat do piany PUR to również zrobił by to lepiej niż zestresowany pracownik który wszystko olewa i upycha byle jak tą wełnę. Co jest bardziej opłacalne dla inwestora kupić agregat czy nóż do ciecia wełny? Jasne że nóż. Jedno co jest pewne i wynika z tego filmu to fakt że jak zrobisz coś sam to wiesz jak to jest to zrobione, zrobisz to dokładniej. I za pieniądze zaoszczędzone na robociźnie kupisz lepszy materiał czyli masz zrobione lepiej i lepszym materiałem.
@dariuszf6580
@dariuszf6580 3 жыл бұрын
👍bardzo trafne zdanie
@budowadomuszkieletowegoodp1584
@budowadomuszkieletowegoodp1584 4 жыл бұрын
Zgadzam się w 100 % osobiście uważam ze ludzie biorący się za budowę domu powinni poświecić minimum czasu na zapoznanie się z wadami i zaletami technologi którą chcą wykorzystać. Sam jak wiadomo z mojego kanału buduje swój dom w technologii szkieletowej w dużym stopniu własnymi rękoma. Ale do postawienia samej konstrukcji skorzystam z usług firmy ! i na etapie poszukiwania firmy będąc na kilku rozmowach nasłuchałem się takich głupot na temat tej technologii ze głowa mała. Sam jestem Elektrykiem pracuje od lat w Norwegii i znam tę technologię od podszewki dlatego wiem co chce i wiem jak ma byc zrobiona taka konstrukcja. wiem tez jakie ma wady i zalety. Nie dam sobie tez wmówić totalnych głupot. W PL obecnie budownictwo szkieletowe nabiera rozmachu niestety stosowane sa półśrodki z braku dostępnych rozwiązań, Firemki bez doświadczenia uczą się tak naprawdę na materiale i za pieniądze inwestora! nieświadomi inwestorzy akceptują to a po roku lub 2 krytykują budownictwo szkieletowe a większość wad wynika z użycia nieodpowiedniego materiału i błędu wykonania np PIANY PUR zamknięto komórkowej do ocieplenia takiego domu. po roku grzyb wszędzie
@bolobolo1451
@bolobolo1451 4 жыл бұрын
👍👍👍
@ukaszmajchrzak8298
@ukaszmajchrzak8298 4 жыл бұрын
Dobra robotę pan robi.Jak przeczytałem tytuł to się trochę przerazilem bo mam pianę i pomyślałem że teraz wyjdzie że dałem ciała.Ale nie bo ja miałem świadomość lambdy i dałem 30cm piany mam ją dwa lata i jestem zadowolony. Co do mostków to wełnę też można położyć szczelnie tylko po paru latach lubi zjeżdżać. Pianę kładą w dodatnie temp. bo wtedy lepiej rodzinie.Jakby kładli w niskiej to by nie zarobili bo kupują składniki na beczki a nie na metry
@luckyluck6812
@luckyluck6812 Жыл бұрын
Dzień dobry. Mam pytanie co do piany pur. Czy w lecie na poddaszu jest gorąco?? Czy jest pan zadowolony?? Mam zamiar ocieplać poddasze i dlatego pytam.
@wojciowojcio
@wojciowojcio Жыл бұрын
@@luckyluck6812 Jest znośnie niż bez
@artask
@artask 4 жыл бұрын
Ciekawy film. Padają w nim słuszne kwestie i stawiane są pytania. Dla mnie jako obecnego inwestora na etapie wyboru sposobu ocieplenia dachu w domu jednorodzinnym zadawanie pytań i uzyskiwanie odpowiedzi a następnie weryfikowanie tych odpowiedzi to podstawa w unikaniu problemów i błędów. co do piany PUR - tak ma klasę palności E (czyli sama gaśnie) tu faktycznie jest gorsza od wełny ale.....Meble, firanki, wykładzina, panele podłogowe, dywany, etc. mają klasę palności jeszcze gorszą od piany dlatego by mieć 100% pewności, że nasz dom nie jest "palny" należy albo pozbyć się tych rzeczy albo wykonać je z materiałów niepalnych - może z kamienia albo betonu? Na marginesie (to będzie sarkazm) widziałem masę domów po pożarze gdzie wszystko się spaliło ale dach ze względu na wełnę mineralną ocala. - tak w niskich temperaturach piana nie ulegnie rozprężeniu podczas nakładania tym samym nie spełni swojej roli. W tym przypadku dobrze przygotowana firma powinna wcześniej ustawić nagrzewnice i podnieść temperaturę powierzchni na którą aplikowana jest piana. - tak na wilgotne drewno (deskowanie, więźba dachowa) nie powinno nakładać się pianki PUR. Szanująca się firma sprawdzi wilgotność powierzchni przed wykonaniem natrysku i jeśli wilgotność jest zbyt wysoka wykona natrysk w innym terminie. - tak koszt pianki jest porównywalny z wełną. Niestety jak z wieloma innymi rzeczami bywa cena ma znaczenie. Można szukać tanich pianek i taniego wykonania usługi, ale jakość wykonania i samego materiału może być kontrowersyjna. Drodzy inwestorzy jeśli sami nie "zbadacie" tematu i nie będziecie zadawać trudnych pytań )czasami sami sobie) to władujecie się na minę na 100%. Ja od kiedy rozpocząłem budowę dokształciłem się znacznie e temacie budowlanki i to nie dla tego, że to lubię, tylko dlatego by nie zostać wydymanym i to za własne pieniądze.
@lotnylotny671
@lotnylotny671 4 жыл бұрын
W pełni się zgadzam z ostatnim akapitem. Sam jestem na początkowym etapie budowy. Niestety, ale brak szkolnictwa zawodowego doprowadził do zalewu rynku pracy pseudo fachowcami, samoukami, którzy coś tam sobie poczytają, coś sobie obejrzą na KZbin i swoją "wiedzę" testują na inwestorach.
@przemkolama
@przemkolama 4 жыл бұрын
A ja sobie sam ocieplam styropianem. Jestem zadowolony. Robię sam. Pierwszy raz. Robota łatwa i przyjemna. Robię na bieżąco filmik z realizacji. Już czuję ruznice w zużyciu węgla z resztą zapraszam...
@przemkolama
@przemkolama 4 жыл бұрын
Po zakończeniu swojej izolacji styropianem zrobię zdjęcia termowizyjne i się przekonam
@karolrozanski8207
@karolrozanski8207 4 жыл бұрын
Jesteś super, oglądam twój kanał od początku, pozdrawiam z Köln
@dariuszmular1051
@dariuszmular1051 4 жыл бұрын
Bardzo potrzebne nagranie. Doszedłem dokładnie do takich samych wniosków a gdy rozmawiałem z dwoma firmami zajmującymi się aplikacją okłamywali mnie co do lambdy, zgasiłem ich natychmiast, jak już wiedzieli, że z ciemniakiem nie rozmawiają rozmowa zeszła na inne tory. Z uwagi na dokładnośc wykonania izolacji jednak czekam do wiosny bo w tej chwili za zimno już na PUR choć jest dostępna piana kanadyjska którą można nakładać nawet w minusowych temperaturach. Pozdrawiam
@TomaszKrawczyk-AwAdOn
@TomaszKrawczyk-AwAdOn 4 жыл бұрын
W tym tygodniu ocieplałem cześć swojego poddasza. Też miałem dylematy. Ale... Usiadłem do kalkulatora przegród i policzyłem. Nie oszukujmy się, zależało mi na cenie. Tylko nie uśmiechało mi się tracić na parametrach przegrody. I co się okazało. Gówniana marketowa wełna z lambdą 0,045 przy grubości 30 centymetrów dała mi na dachu U równe 0,146. Przy cenie izolatora 13 zł/m2. Doliczmy folię za 2 zł/m2. Ciutkę trudno to pobić.
@Dzidek1
@Dzidek1 4 жыл бұрын
No a z jakiego kalkulatora korzystałeś, bo przy takiej słabej lambdzie wełny to na prawdę U wychodzi rewelacja. Pozdrawiam.
@TomaszKrawczyk-AwAdOn
@TomaszKrawczyk-AwAdOn 4 жыл бұрын
@@Dzidek1 na stronie ursy jest program o na prawdę dużych możliwościach. Nie tylko pozwala zbudować dowolną przegrodę wieloelementową, łącznie z foliami i dodać własne rodzaje materiału, ale weryfikuje też kwestie wilgotności.
@jerzys192
@jerzys192 4 жыл бұрын
Dziękuję za przekazanie swojego doświadczenia. Tego się nie nadrobi ani nie kupi. Fajnie, że jesteś i nagrywasz 👍🤗
@gancance5346
@gancance5346 4 жыл бұрын
Jerzy S też tak uważam;) dzięki temu Panu popędziłem już kilku pseudo fachowców i kończę budowę drugiej inwestycji. Tylko boli jeden fakt. Czemu w Niemczech budowlaniec, a nie w Polsce inspektor budowlany -specjalista od nadzoru? Czas chyba zrobić kwity i wracać.
@jerzys192
@jerzys192 4 жыл бұрын
@@gancance5346 W Polsce nie ma pracy dla uczciwych budowlańców.
@monikaziolkowska1476
@monikaziolkowska1476 4 жыл бұрын
Dokładnie wykonawca powinien A dla nich tylko kesz
@JaroslawAftyka
@JaroslawAftyka Жыл бұрын
Firma jak pianuje ogrzewa pomieszczenie przed aplikacja zeby bylo dobrze na plusie ten problem z temperatura to chodzi tylko ze piana sie zle rozreza przy zbyt niskiej temperaturze jak osiagnie paramentr rozprezenia to juz chyba temperatura zewnetrzna nie ma znaczenia ale napewno lepej ja aplikowac kiedy cieplej niz zimniej
@87muerte
@87muerte 4 жыл бұрын
Jak zawsze świetny materiał super się pana słucha . Ja o tej pianę właśnie myślałem . Bo podasze mam tak ocieplone że między belkami mam powciskaną wełnę ale między dachówka a deskami nic . To mnie martwi mam pytanie co by pan zrobił . Co by tam najlepiej dać i czy jak mam jeszcze b stare dachówki niemieckie ale one trzymają to wymieniał by je pan ?
@Dzidek1
@Dzidek1 4 жыл бұрын
Jeśli chodzi o izolację nakrokwiową, to przy starych domach jest problem, ale oczywiście można coś tam poradzić, niestety wiążę się to z masą czasu, albo masa pieniędzy które trzeba zapłacić dla firmy. Po pierwsze trzeba wyrównać dach od góry ( oczywiście wszystko stare wywalić, nad dachówką bym się zastanowił), jeśli jest deskowanie to tez do wywalenia ( bo rozumiem że to dom poniemiecki) inaczej nie wyrównamy połaci dachu, następnie płyty właśnie z piany PUR ( są w sprzedaży) nie wiem tylko jak z foliami na to ale chyba tez paroprzepuszczalna na to, następnie nowe kontrłaty, łaty i dachówka jeśli stara, jak nowa to trzeba się zastanowić czy za bardzo dach nie będzie obciążony, bo nowa jest sporo ciężejsza, wtedy trzeba wziąć pod uwage blachodachówkę..To tak na szybko. Pozdrawiam.
@87muerte
@87muerte 4 жыл бұрын
Działka i ja. Dziękuje za odpowiedz , dokładnie stary poniemiecki dom
@Artur-Free-Energy-User
@Artur-Free-Energy-User 4 жыл бұрын
Zadna instukcja nie mowi o aplikacji na zamarznietą menbrame. Podłoże zawsze musi byc suche. Tak jak dla farby czy kleju.Jesli chodzi o warunki zimowe do aplikacji to stosuje sie materaly ze skróconym czasem startu reakcji z 3s do 1.5 , po zatym ustawia sie grzanie materiału tak aby na wylocie bylo 48-50 st. I mozna aplikować. Na rynku jest wiele partaczy z chinskimi pneumatycznymi maszynami w których pneumatyka marznie i leca cisnienia ale to inny temat. Jesli chodz o nasiokliwosc wilgoci to proszę zglebic temat i porowac parametry albo o tej porze, prosze podjechac do najbliższego skladu budowlanego i prosze spróbować podniesc jedną paczke welny. Proszę również nie wyjerzdzac z tymi Niemcami oni to czy tamto bo PCC Prodex to Niemiecki koncern i fabryka w Polsce ktory prdukuje piany PUR. Jesli chodzi o pomiary termowizyjne to budynek z 15cm pianki będzie mniej edytować ciepla niz panskie 30 cm welny bo pianka utrzymuje parametry, i producent daje 25 lat gwarancji na utrzymanie parametrów piany PUR, nie chlonie wilgoci i jest 100% szczelnie. I na poddaszu jest zimą cieplo a latem chlodno.
@Dzidek1
@Dzidek1 4 жыл бұрын
No marketing widzę całą para. Pan chyba w życiu nie widział jak nasiąka piana otwarto-komórkowa, a przepraszam na składach budowlanych jej nie ma. Gwarancja 25 lat tylko na zamknięto-komórkową, produkowana w fabryce. Jazda na całego widzę.
@dominiklesz8665
@dominiklesz8665 4 жыл бұрын
Na Otwarto Komòrkowa też proszę pana
@bastian1809st
@bastian1809st 4 жыл бұрын
Zrobi pan film o ociepleniu stropu lanego beton , mało tego jest w necie,poddasze użytkowe ale może za 10 lat się za to wezmę taki przykład jak to rozwiązać ogrzewanie podłogowe gaz dom 88m2 po podłodze.
@domekprzyraju
@domekprzyraju 4 жыл бұрын
Ja robiłem ocieplenie pianą skosów lanych betonem kzbin.info/www/bejne/i5W1lWl_r9t2fZo Skosy dociepla się po położeniu wieźby a "sufit" można później. Oczywiście beton wysezonowany minimum 28 dni, suchy wilgotność poniżej 15% i temperatura od 10st na plusie.
@ag-acordhenrykkrysztofiak1294
@ag-acordhenrykkrysztofiak1294 4 жыл бұрын
Polecam stronę producenta pianki poliuretanowej, można tam uzyskać wiarygodne informacje na temat systemów natryskowych, to co Pan opowiada to takie "opowieści dziwnej treści". Przepisy dotyczące wymagań w zakresie izolacyjności przegrody zewnętrznej sprowadzają się współczynnika U=lambda/d, gdzie lambda to parametr materiału użytego do izolacji a d to grubość warstwy tego materiału w m. I tak np. pianka o lambdzie (starzeniowej 25 letniej) 0,038 W/m2K przy grubości warstwy np 22cm; U=0,038/ 0,22m =0,17 (współczynnik U dla budynku pasywnego powinien być poniżej 0,15). "Medium" izolującym w materiałach izolacyjnych jest powietrze. Między materiałami izolacyjnymi a otoczeniem dochodzi do dyfuzji powietrza. Powietrze suche jest lepszym izolatorem od powietrza mokrego. Materiały izolacyjne powinny być w osłonach "okładzinach najlepiej dwustronnie. Nie wolno uogólniać, że wykonawcy izolacji pianką nie mówią prawdy . Można na stronie wykonawcy w zakładce "kompendium wiedzy" znaleźć podstawowe info. Logiczne jest, że użycie do izolacji materiałów o takim samym współczynniku lambda i takiej samej grubości stanowi przegrodę o takim samym oporze cieplnym. Odwrotnym parametrem do współczynnika U jest współcz. R (współczynnik oporu cieplnego) i tym należy się kierować przy przegrodach wielowarstwowych sumując R poszczególnych warstw. R=d/lambda. Dla budynku pasywnego powyżej 6. Jeszcze raz polecam informacje udostępniane przez producentów pianek
@splinjeden
@splinjeden 4 жыл бұрын
Mam całe poddasze zrobione pianą pur otwarto komórkową wykonanie 2017. Długo się zastanawiałem. Ale w końcu 20 cm piany na krokwiach 15 tkach. I sufit 15cm piany. 110 mkw piany koszt 5500 i 8 godzin pracy. szybko bez żadnych dziur solidnie i niedrogo taniej niż wełna a po pierwszej zimie stwierdzam że działa. Minus to ta palność pod płomieniem ale to jest ryzyko w każdym domu. ja zastosowałem regipsy wzmocnione niepalne. Czas pokaże . pzdr.
@Dzidek1
@Dzidek1 4 жыл бұрын
Piana jest bardzo dobrym materiałem, należy tylko pamiętać aby aplikować ją w odpowiedniej temperaturze, drewno musi być suche i najlepiej jak pozostanie nie zakryta przez 3-4 tyg. Tak zalecają producenci, więc jak firma wszystko dobrze zrobiła to będzie pan zadowolony. Pozdrawiam.
@busiunialalka2296
@busiunialalka2296 7 ай бұрын
Według mnie , problem jest w szybszym czasie wykonania usługi. 8h i jest fertig. Dodać trzeba również usztywnienie starego dachu jak i brak mostków cieplnych.Dla kogoś kto pracuje w DE i ma płacone za h wiadomo, że piana jest dużą konkurencją na rynku pracy. Tyle w temacie i pozdrawiam. PS. Wiem jak jest ,bo prowadziłem działalność w DE 13 lat.
@ag-acordhenrykkrysztofiak1294
@ag-acordhenrykkrysztofiak1294 4 жыл бұрын
Szanowny Panie Działka i ja Pan mówi, że pianka to taki sama materiał jak każdy inny, nie będę z tym polemizował jednakże TECHNOLOGIA wykonania izolacji pianką jest kwestią kluczową a ponadto natryśnięta na poddasze pianka stanowi w pewnym sensie sztywny element konstrukcyjny o masie ok. 12kg/m3 co przy warstwie np 22cm stanowi ok.2,64 kg. Proponuję wykonać test; zamoczyć fragment pianki otwartokomórkowj w wodzie, niech swobodnie pochłonie wodę i odstawić na grzejnik do wysuszenia. Użyty do doświadczenia fragment nie zmieni kształtu.
@marcin2403
@marcin2403 Жыл бұрын
Mam takie pytanie, czy pana zdaniem warto dać wspomnianą folie budowlaną pod pianę w przypadku stropodachu? Mam tu na myśli skosy lane na które idzie normalnie konstrukcja i dach z blachy?
@Artur-Free-Energy-User
@Artur-Free-Energy-User 4 жыл бұрын
Prosze zrobic test kamera termowizyjną w zimie przy -15 i porównac dwa budynki z izolacja piana PUR i wełna a potem doglebic temat. Proszę w zimie czy jesienia sprawdzic wilgotnosc welny na podaszu i wtedy obliczyc wspolczynik przenikalnosci cieplnej. Proszę natepnie zwarzyc ile ta welna waży ? Wspaniale podłoże do chodowli grzybow ktore zmienia sie w kolor czarny nie wspominajac o opadaniu, kurczeniu. Jesli chodzi o palność. W trakcie pożaru sznurki sie juz od temperatury wysokiej przepalaja i welna spada i utrudnia dostęp do akcji gaśniczej. Slabo sie pan przygotował. Ta technologia byla stosowana bo innej nie bylo po prostu i zniknie z rynku tak samo jak betoniarka z budowy czy żarówka czy telefon stacjonarny nawet nie wiadomo kiedy.
@Dzidek1
@Dzidek1 4 жыл бұрын
To znaczy że piana otwarto-komórkowa jest odporna na wilgoć? To samo można napisać o pianie, a aplikowana w złej temperaturze lub na mokre drewno to w ogóle porażka. Z tą kamerą to bym był bardzo ciekawy właśnie. Jak piana jest taka super to proszę mi wytłumaczyć dlaczego ja jej w Niemczech nie spotykam w budownictwie mieszkaniowym, a jest na pewno tylko ociepla się co innego tą metodą. U nas z piany lobby marketingowe chcą zrobić lek na całe zło. A wełna zanim zostanie wyparta przez pianę to znowu nowszy złoty środek zostanie wynaleziony. Pozdrawiam.
@Artur-Free-Energy-User
@Artur-Free-Energy-User 4 жыл бұрын
@@Dzidek1 Proszę doglebic temat. Jesli chodzi o aplikacje piany zimą to nikt nie mowi o aplikacji na zamarznietą menbrame. Podłoże zawsze musi byc suche. Jesli chodzi o warunki zimowe do aplikacji to stosuje sie materaly ze skróconym czasem startu reakcji z 3s do 1.5 , po zatym ustawia sie grzanie materiału tak aby na wylocie bylo 48-50 st. I mozna aplikować. Na rynku jest wiele partaczy z chinskimi pneumatycznymi maszynami w których pneumatyka marznie i leca cisnienia ale to inny temat. Jesli chodz o nasiokliwosc wilgoci to proszę zglebic temat i porowac albo o tej porze prosze podjechac do najbliższego skladu budowlanego i prosze spróbować podniesc jedną paczke welny. Proszę również nie wyjerzdzac z tymi Niemcami oni to czy tamto bo PCC Prodex to Niemiecki koncern i fabryka w Polsce ktory prdukuje piany PUR. Jesli chodzi o pomiary termowizyjne to budynek z 15cm pianki będzie mniej edytować ciepla niz panskie 30 cm welny bo pianka utrzymuje parametry, nie chlonie wilgoci i jest 100% szczelnie. I na poddaszu jest zimą cieplo a latem chlodno.
@Dzidek1
@Dzidek1 4 жыл бұрын
@@Artur-Free-Energy-User Panie Arturze czy pan pisze o piance otwarto komórkowej czy nie? Bo ja wiem że otwarto-komórkowa( a taka jest stosowana do aplikacji agregatem od środka) chłonie wilgoć, myślę nawet że lepiej jak wełna, a dłużej schnie. Niemiecka fabryka piany , chyba ta w Brzegu faktycznie produkuję pianę ( nie tylko) tylko żeby być wiarygodnym to trzeba napisać że 90 procent produkcji tej piany otwarto-komórkowej sprzedają na rynku polskim, fabryka w Essen nie produkuje tego materiału, a to chyba o czymś świadczy. Ja rozumiem że pan jest wykonawca i się pan zna,( moim zdaniem nawet bardzo dobrze) ale niech pan nie myśli że marketing wszystkim zrobi sieczkę z mózgu. Co do kamery termo, to domyślam się że pan wie jak ją ustawić aby pokazała to co pan chce. Jeśli pan piszę że piana jest w 100 procentach szczelna to chyba pan pisze o zamknięto-komórkowej produkowanej w fabryce, bo zapewniam pana że nakładana agregatem nie jest taka szczelna jak wygląda, dlatego że nie mamy wpływu na to jak się rozpręży. Ja zawsze uważałem że decyzja o wyborze materiału należy do inwestora, i niech tak zostanie, będzie chciał pianę to będzie miał. Pozdrawiam.
@Artur-Free-Energy-User
@Artur-Free-Energy-User 4 жыл бұрын
@@Dzidek1 Przyznaję mam doświadczenie w tej dziedzinie i wcale nie uprawiam krypto reklamy. Cały czas mowa o piance otwarto kom. Wytlumaczyc mogę w kilku zdaniach resztę prosze zglebic. Aby wykonac izolacje pur o gr. 20cm trzeba 3-4 warswy natrysku. Pianka gdy wyrasta na zewnątrz tworzy powłokę i zamyka otw komorki. Oczywiscie nie w 100 % w środku pianka po przecieciu nozem ma potwierane komorki. Jesli pianka nie jest scinana to można wodą polewac i nic sie nie dzieje. Czyli 3-4 warstwy z pozamykanymi porami. Proszę sobie wyobrazić izolacje basenu wełną. Wilgotność 100%. Po 15 latach niedosc ze zgnije wszystko to sanepid tego nie odbierze. Wiec zamkniętą komórka izolacja ale kogo na to stac. Wiec aplikuje sie otw-kom + ostatnia warstwa zamkniętą 1cm aby na basen udzielic 25lat gwarancji. W poprzednim komentarzu 100 % szczelnie mam na mysli brak mostków. Żaden wiatr nie nadmucha ani mrówka nie przejdzie i dodatkowo pur pwinien byc połączony z ociepleniem scian aby byla jedna bryła. Proszę policzyć powierzchnię np. wszystkich szczelin podczas montażu welny na powierzchni calego dachu. Jak np. Na 200m2 dach policze i to zsumuje to wyjdzie dzióra 0,5m x 0,5m = male okno otwarte. Na marginesie 30% usług to wyrzucanie welny. Bo moda na piece bez obslugowe. ,,Zrob pan cos bo piec sie nie wyłącza,, Po aplikacji klient dzwoni. Co wy zrobili bo grzejniki u góry musialem wylaczyc. Jesli chodzi o kamerę to nie chodzi o ustawianie kolorów to jest pomiar. Proszę sobie kupic termometr taki "laser,, tez prawde powie bo tem. Sciany czy sufitu mierzy. Jesli chodzi o Niemcy to ta technologia pochodzi z usa. A niemiec jak to niemiec musi byc wyprdukowane w rzeszy. Wiec nadrabija. Do wynoszenia welny tego trzeba płacić 2x stawka nie wspominam o myszach kunach i innym napotkanym robactwie. A na koniec ciekawostka. Nikt nie utylizuje welny w tym kraju.
@PuszekOkruszek1983
@PuszekOkruszek1983 4 жыл бұрын
Mam 2 domy. Jeden pianowany a drugi wełna. Nigdy więcej wełna!!
@kapselpierwszy1672
@kapselpierwszy1672 4 жыл бұрын
Jak to mówią ,Andrzej nie perd...... mam pianę 28 cm od 3 lat .W upał chłodno a w zimę ciepło . Trzeba myśleć, a nie marketingowcom dać się namówić na 10 cm aplikacji .W starym domu miałem wełnę , po 10 latach zrobiły się rozstępy bo wełna siadła i całe ciepło wyfruwało w powietrze . Jestem mega zadowolony z piany ,tylko trzeba przypilnować podczas aplikacji aby wszystko poszło według projektu .
@malik6649
@malik6649 4 жыл бұрын
To poczekaj z ta piana 10lat i się wypowiadaj użyłes gownianego materiału plus zjebana robota wełnę trzeba umiec kłaść
@top5nieznanych429
@top5nieznanych429 4 жыл бұрын
Uwielbiam Pana filmy ;) są inne niż większość na KZbin takie swojskie normalne ;))) drugiego takiego kanału nie ma !
@andrzejgutral5292
@andrzejgutral5292 4 жыл бұрын
Witaj. W końcu ktoś myśli tak jak ja na temat piany.Osobiście jestem negatywnie nastawiony do stosowania tego rozwiązania w budynkach mieszkalnych.Pozdrawiam.
@piotrborkiewicz9948
@piotrborkiewicz9948 3 жыл бұрын
Nie rozumiem mówi pan że 30 cm piany przeszkadza w mocowaniu uchwytów a 30 cm wełny już nie?
@kchecinski5087
@kchecinski5087 2 жыл бұрын
Kiedy kładziesz wełnę wszystko masz na wierzchu, a przed pianą musiałem wcześniej pomontowac wieszaki bo u mnie pianowane było 10 cm poniżej krokwy więc bez wczesnieszego przygotowania trzeba byłoby drzeć pianę i szukać krokiew
@naszeczterykaty4387
@naszeczterykaty4387 4 жыл бұрын
Bardzo dobrze gadasz. Ludzie.się fascynują tym a to tak nie do końca. Wełna i tylko wełna
@Dzidek1
@Dzidek1 4 жыл бұрын
No może nie tylko wełna, piana też jest dobra, chodziło mi bardziej żeby ludzie wiedzieli że piana to tez wady, szkoda że ucięło mi koniec filmu bo np. piany nie można aplikować gdy drewno ma wilgotność poniżej 12 procent, a więc jak z tartaku to z rok musi poczekać na to aby wyschnąć..Pozdrawiam.
@bezpieczenstwonarodowe93
@bezpieczenstwonarodowe93 4 жыл бұрын
@@Dzidek1 powyżej i 3 lata
@sawekm.2210
@sawekm.2210 3 жыл бұрын
Nie wiem nic na temat wykształcenia i wiedzy ale wnioski są rangi Kazia co zrobił doktorat na nalepce z waty.
@andrzej8670
@andrzej8670 4 жыл бұрын
Myslalem oczywiście o klasie E
@damianpierzchalski3757
@damianpierzchalski3757 3 жыл бұрын
Proszę Pana, jeśli nie ma miejsca na 30 cm piany to i nie ma miejsca na 30 cm wełny. Jak robiłem poddasze wełną,to dawałem folie paroizolacyjną. Jak drugi dom robiłem pianą, też dawałem folie. Problem jest taki, że jedni w "testach" reklamują pianę, a Pan reklamuje wełnę. Przeciętny inwestor i tak niczego pożytecznego się z tego nie dowie. Pozdrawiam
@PiotrPiowelWeltrowski
@PiotrPiowelWeltrowski 4 жыл бұрын
Kamera termowizyjna potrafi unaocznić wiele...
@MhUser
@MhUser 4 жыл бұрын
inwestorzy liczą współczynnik przenikania ciepła dla przegrody U podkładając do wzoru U=lambda/d gdzie d to grubość izolacji; zalety piany: doszczelnia powietrznie, łatwiej aplikować bez dziur, szybka instalacja; zalety wełny: ognioodporność; najlepiej użyć i piany i wełny oraz robić izolację nakrokwiowo bo wtedy można połączyć izolację dachu z izolacją ścian bez mostków w sposób ciągły; uwaga pianka zamknięto komórkowa źle izoluje akustycznie więc używając jej potrzebna będzie warstwa piany otwartokomórkowej lub wełny
@dominiklesz8665
@dominiklesz8665 4 жыл бұрын
Piana Poliuretanowa jest podawana w Lambdzie starzeniowej a Wełna w Lambdzie początkowa w tym różnica
@WhyduckPOL
@WhyduckPOL 2 жыл бұрын
Budując swój pierwszy wymarzony dom nie zamierzam eksperymentowac z nowinkami. Wybieram sprawdzone rozwiazania , a więc wełna. Dzisiaj kazdy chce tanio i szybko a potem płacz. Oszczędny traci dwa razy elo!!!
@jakubpuchalski558
@jakubpuchalski558 4 жыл бұрын
Witam.a ja mam pytanie jeśli chodzi o szkodliwość promieni UV dotyczące piany,w jakim czasie od aplikacji piany na poddaszu trzeba ją zakryć np konstrukcja z płyt gk? Może np stać 3-4 miesiące i nie wpłynie to na jej właściwości i przykryć czy odrazu ?
@arekm7405
@arekm7405 4 жыл бұрын
A mnie interesuje, jak taka piana będzie wyglądała po 5ciu, 10ciu latach?
@KlimatyzacjaKatowicepl
@KlimatyzacjaKatowicepl 4 жыл бұрын
Po 5 bez zmian .
@toja2918
@toja2918 4 жыл бұрын
USA. Tam od trzydziestu lat co najmniej używana, także studium przypadku znane. U nas niestety niektórzy się uczą dopiero pewnych technologii. Niestety wszystko to kwestia kasy i tego że jesteśmy na dorobku i dopiero gonimy świat i stosujemy takie materiały, które są dostępne. Na świecie już dawno mamy aerogel- najlepszy materiał termoizolacyjny, mamy PIRy itd., do izolacji przeciwwilgociowej jest polyurea- zrobiła ci się dziura w dachu wielkości twojego samochodu, bierzesz karton przyklejasz na taśmę aby się tylko trzymał, natryskujesz polyurea i do końca twoich dni tu już nic nie będzie ciekło. Ale jesteśmy bardzo zdolnym narodem i jak będziemy mieli trochę więcej kasy per obywatel, to możemy niejednego zadziwić. Pozdrawiam.
@parowoz80
@parowoz80 4 жыл бұрын
technologia dość stara ...wystarczy zajrzeć do każdej lodówki - najlepiej znaleźć taką która ma 20-30 lat i zabaczyć jak ona wygląda, moim zdaniem jak nie ma kontaktu z UV to bez zmian ... co do palności no to pali się i chyba ostro truje przy tym. Sądze, że metoda ocieplania która jako jedna z nielicznych eliminuje brak estetyki wykonawczej (dobrze wszystko wypełnia) a z watą to już różnie ...
@Poddaszaszpachlowanie
@Poddaszaszpachlowanie 4 жыл бұрын
@@parowoz80 mówisz wełna mało estetyczna?? Zapraszam do mnie na kanał jest jeden z wełny a dwa kolejne nagrane czekają na wrzucenie. O jakosci wykonania decyduje fachowość wykonawcy a nie użyty materiał.
@ARCONQQ
@ARCONQQ 4 жыл бұрын
Mam 5i pół roku... Bez zmian
@elzbietaosial3573
@elzbietaosial3573 4 жыл бұрын
Szanowny Panie zapraszam z Pana materiałem i moja pianą do labolatorium oraz na budowę.Porównamy
@lilawrzesniewska5631
@lilawrzesniewska5631 4 жыл бұрын
potrzebuje informaci jeżeli mam deski co mam teraz położyć folię czy od razu wełnę A na wełnę płyty regipsy czy osb
@pawezielinski5467
@pawezielinski5467 4 жыл бұрын
Ociepliłem pianą poddasze po wykonaniu rusztu krzyżowego. Wyszło 21-25cm. Dach trochę skomplikowany (jaskółka) Chodziło mi najbardziej o szczelność która efekcie przerosła moje oczekiwania. Efekt dodatkowy to usztywnienie konstrukcji rusztu kręconego wcześniej. 85 m/kw ok 4 gdz. roboty i 4250. Każdy kto u mnie widzi efekt końcowy jest pod wrażeniem. Dla MNIE! to był dobry wybór. Pozdrawiam:)))
@Dzidek1
@Dzidek1 4 жыл бұрын
I to się liczy, ja nie mam nic przeciwko pianie, to bardzo dobry materiał izolacyjny, powyżej 20 cm to naprawdę bardzo dobrze..Pozdrawiam.
@pawezielinski5467
@pawezielinski5467 4 жыл бұрын
@@Dzidek1 Każda technologia ma swoje +/- . Piana też. Prosta bez bajerów, dobrze wykonania konstrukcja dachowa to pewnie bym wełnę wybrał. Ale jak są wykusze, jaskółki a krokowy powykrzywiane już po 10 latach, bo taki domek mi się trafił w dobrej cenie no to wełną byłoby ciężko.
@darminka114
@darminka114 2 жыл бұрын
witam. stoją przed wyborem piany pur jakieś 25cm a wełna,za piana przemawia to że mam dach kopertowy z czterema lukarnami, co Pan o tym myśli ? piana to dobry wybór?
@JaroslawAftyka
@JaroslawAftyka Жыл бұрын
A jakie jest wasze zdanie co ja u siebie zrobilem. Buduje parterowke na wiazarach. Na strychu mam wydzielone poddasze i 40 m 2 powierzchni stryszku. Ja zapianowalem 25 cm caly dach od wewnatrz az do wiazara lacznie piana zamknalem te przestrzenie nad wiencem ktore zwykle sie osb plytuje. Ja tez tak mam osb + piana a druga warstwe planuje zastosowac celuloze na strop z KG podwieszanych dodatkowo 30-35 cm
@michanaworol4018
@michanaworol4018 4 жыл бұрын
Specjalnie się zalogowałem dla Pana i zależy mi na odpowiedzi, robię gaz z domu 20letnim wełna na suficie jest bez przekładki a na dachu nie ma nic, zdecydowałem się wyrzucić starą wełnę i położyć piane na dach 25cm + sufit mysle że z 15 cm, sufit z karton gipsu, w tym momencie co zostanie nagrzane ciepło ucieka przez kilka godz w takie temp jak teraz mamy. Pytanie czy dobrze robię kilka firm którym prosto z mostu powiedziałem że nie ich ale chce poznać ich zdanie powiedzieli ze najlepszy pomysł właśnie taki. Nie znam się na tym a chce ocieplic sufit jak najlepiej aby nie traci na gazie i na pieniądzach. Pozdrawiam.
@Dzidek1
@Dzidek1 4 жыл бұрын
Jak dobrze rozumiem chce pan położyć 25 cm piany nakrokwiowo? i dodatkowo 15 od spodu w krokwie?
@infinitijourney
@infinitijourney 2 жыл бұрын
(...)mam super. w jaki sposob: przedstawiciel handlowy byl super, przekonal mnie super i zaplacilem super...wiec mam super. tak to w wiekszosci dziala
@karolwroblewski8945
@karolwroblewski8945 4 жыл бұрын
Jeśli sam położysz wełna i będzie tak jak ma być to ok. Ale... Piana i wełna ma prawie takie samo lambda na korzyść piany. Bo w pianie nie ma mostków termicznych. Bo jest szczelnie polozona
@karolwroblewski8945
@karolwroblewski8945 4 жыл бұрын
@Hermes tak
4 жыл бұрын
Prawie robi różnicę. Ja u siebie mam wełnę z lambdą 0,033 i sorry, ale użycie piany z lambdą 0,038 to jest przepaść. 15% gorsza izolacja niż wełny. Z tymi mostkami to też bez przesady. Wystarczy, że damy na zakładkę 10 cm i nie ma problemu. Oddzielną kwestią jest partactwo wykonawców. I tu i tu zdarza się, ale w razie czego wełnę możemy poprawić niskim kosztem. A pianę położoną na mokre deskowanie czy krokwie? Jaki jest koszt usunięcia tego?
@KlimatyzacjaKatowicepl
@KlimatyzacjaKatowicepl 4 жыл бұрын
@ jak dajesz te zakładkę 10 cm między krokwiami ? Wyczytałeś takie mądrości na jakimś forum czy jak ? Gdzie widziałeś wełnę na zakładkę ? Budujesz dom i nie stać Cię na czujnik wilgotności drewna za 120 zł żeby spr. Czy nie jest mokre ?
@przemkolama
@przemkolama 4 жыл бұрын
A ja so ie robię sam ze styropianu i jestem zadowolony z resztą robię filmik no nikt takiego docieplenia nie robi.
4 жыл бұрын
KlimatyzacjaKatowice.pl ale do czego to zarzut?
@piotrpiatnyczuk5833
@piotrpiatnyczuk5833 3 жыл бұрын
Mam pytanko jak wykonać po koleji ocieplenie stropu drewnianego Narpiew trzeba rozłożyć folie paraizolacyjna i dopiero wate i deskowanie ?
@maciejstolpiak607
@maciejstolpiak607 3 жыл бұрын
Najpierw welna miedzy legary, pozniej druga warstwa izolacji pod belki w stelazu suchej zabudowy, lub jesli u gory nie bedzie podlogi, mozna klasc na belki. Jesli na stropie bedzie podloga nalezy zostawic szczeline wentylacyjna miedzy deskami a izolacja. Folia paroizolacyjna o wspolczynniku Sd okolo 50 kleimy do stelaza suchej zabudowy.
@dodekgniewny4687
@dodekgniewny4687 4 жыл бұрын
Byłem na poddaszu gdzie była 17 cm piana otwarto komorkowa i gdzie była wełna 35 cm różnica ogromną różnica temperatur to nawet 8 stopni Celsjusza
@shootmikes
@shootmikes 4 жыл бұрын
porównujesz 17cm do 35cm ? :D
@ukaszdabrowski529
@ukaszdabrowski529 4 жыл бұрын
Tylko na wełnie tworzą się mostki termiczne przy krokwiach
@Dzidek1
@Dzidek1 4 жыл бұрын
na wszystkich materiałach się tworzą, na pianie też, bo rozpręż jest nie kontrolowany..
@ukaszdabrowski529
@ukaszdabrowski529 4 жыл бұрын
Ale pianka klei się do większości materiałów do momentu związania, czyli podczas rozprężania piana nadal w stanie przykleić się do krokwi minimalizując moatek termiczny do zera.
@user-ri6ft6wz5h
@user-ri6ft6wz5h 4 жыл бұрын
Jak piana otwarta komorkowa zalejemy cale krokwie to drewno(krokwia) nie bedzie w srodku sie psuc
@panpianek353
@panpianek353 4 жыл бұрын
Izolację pianą należy wykonywać zgodnie z zaleceniami producenta. Pianka otwartokomórkowa jest oddychająca i z drewnem się nic nie dzieje.
@michav8612
@michav8612 3 жыл бұрын
Najpierw ekipa powinna zmierzyć wilgotność drewna przed natryskiem i ma być max 12% wilgotności. Osobiście wolę wełnę
@djAdis80
@djAdis80 4 жыл бұрын
A skąd Pan wzial porownanie ze 10 cm pianki to 20 cm welny. 20 cm piany lasy E i Lambdzie 0.036 to odpowiednik 30 cm welny o tej samej Lambdzie. Piana ma wieksza gęstość. Dodatkowym atutem jest to ze lepiej wygłusza , usztywnia i nie ma mowy przy uzyciu piany o mostkach termicznych. Inwestor moze byc pewny dobrej izolacji. Przed pianowaniem mierzy sie wilgotnosciomierzem poziom wilgoci w drewnie. Przy welnie i desce trzeba robic szczeline wentylacyjna miedzy deska a welna a to jest najczęstsze miejsce grasowania kun (jesli w danym miejscu wystepuja), a przy uzyciu piany takie ryzyko nie wystepuje-nie ma szczelin. A czy duzo domow ktore robia wentylacje miedzy welna a deska maja tez otwory wentylacyjne od strony elewacji- z mojego doswiadczenia - nie. Welna w miare uplywu czasu zmniejsza swoją grubosc np. z 30 cm po ok. 5 latach jest 27-28 dziala na nia grawitacja a z piana nie mamy z tym do czynienia. Mowi sie tez o palnosci a deski i krokwie sa niepalne? Moze ktos je impregnuje nie palnymi impregnatami? Czy ktos zna dom w ktorym wybuch pozar i byla w nim zastosowana welna ktora powstrzymala ogien, ktory nie strawil dachu? Piane natryskuje sie szybciej ok. 200 metrów kw. na dzien. Przy welnie musimy (podkreslam )musimy liczyc na uczciwosc i rzetelnosc osób montujacych lub patrzec im caly czas na rece czy wszedzie jest dobrze ulozona, a z pianka nie. Koszty pianki sa porownywalne z kosztami welny +koszty montazu welny. Malo sie mowi ze dochodza koszty ułożenia welny. Tyle ode mnie w tym temacie.
@Dzidek1
@Dzidek1 4 жыл бұрын
Wszystko pięknie ładnie, tylko dlaczego Niemcy nie stosują tego rozwiązania, przecież to takie lekarstwo na ocieplenie? A tak na marginesie to domyślam się że jest pan sprzedawcą lub wykonawcą tej usługi, ewentualnie ma ja pan..Ta piana nie wygłusza, a na pewno nie usztywnia, bo to śmiech na sali, marketing robi ludziom wodę z mózgu.. Przykre, ale prawdziwe, i na koniec 20 cm piany robi za tyle co 20 cm wełny, a nawet mniej..
@djAdis80
@djAdis80 4 жыл бұрын
Jak nie wyglusza? Jestem wykonawca izolacji to fakt, a zajmuje sie wykonczeniem wnetrz, montazem plyt g-k, szpachlowaniem itd. Kiedys uzywalem welny mineralnej, ale przekonalem sie do pianki. Pianka usztywnia i wyglusza- wiem co pisze. Druty leb wieszaki krokwiowe tzw. grzybki sa zalane pianka. Pianka przykleja sie do deski lub membrany od krokwi do krokwi, a nie wisi jak welna.
@toom34
@toom34 4 жыл бұрын
Zwolennik piany... Akurat z wygluszeniem to sie grubo pomyliles bo nie ma nic lepiej wygluszajacego od welny... O palnosci tez nie prawda bo jak budujesz dla siebie to kazdy szczegol sie liczy - w stropach biegnie sporo kabli i gdyby bylo zwarcie pod welna to samo zgasnie, natomiast niepalnosc piany to czysta teoria...
@djAdis80
@djAdis80 4 жыл бұрын
@@toom34To ciekawe ze piana klasy E o ktorej mowie jest dopuszczona do sprzedaży i ma testy i klasyfikacje samogasnacej. Tomasz W i nadal twierdzisz ze to fikcja 😁. Piana lepiej wyglusza-ma wiekszą gestosc od welny- nie mam na mysli welny wygluszajacej tylko zwykla welne którą używa sie na poddaszach.
@dodekgniewny4687
@dodekgniewny4687 4 жыл бұрын
@@Dzidek1 nie stosują bo jest palną to samo w UK są regulacje które nie pozwalają na stosowanie piany ze względu na ewentualny pożar
@krisspirytus8133
@krisspirytus8133 4 жыл бұрын
Przedtem ludzie siedzieli w jaskiniach i też uważali że mają super, bo inni spali pod drzewami, kiedyś tak będą mówić o nas
@Dzidek1
@Dzidek1 4 жыл бұрын
Dokładnie, technologie idą do przodu. Piana to dobra izolacja, tylko trzeba wiedzieć co i jak..
@krisspirytus8133
@krisspirytus8133 4 жыл бұрын
@@Dzidek1 Każdą technologię wyprze kiedyś nowsza i tak bez końca... ale czym jest nawet najcieplejszy dom, gdy mieszkają w nim zimni ludzie:) Pozdrawiam i rób dalej dobrą robotę
@Dzidek1
@Dzidek1 4 жыл бұрын
@@krisspirytus8133 Ja bym chciał aby w tych domach mieszkali tacy ciepli, życzliwi i najważniejsze szczęśliwi ludzie, reszta to tylko dodatek. Pozdrawiam.
@andrzejqandrzejq2364
@andrzejqandrzejq2364 4 жыл бұрын
@@Dzidek1 jak im sie telefony pozabiera i skasuje fejsa to sie ku..rwidołek zlikwiduje i wróci normalność xD
@darekmirek8888
@darekmirek8888 4 жыл бұрын
A co jak dach przecikal bd potem to przeciez skisnie wszystko
@dodekgniewny4687
@dodekgniewny4687 4 жыл бұрын
Mam wycenę na pianę otwarto komórkową pani przyszła na samym początku przyniosła dwa rodzaje nic nie mówiła że 25cm to jest 40cm wełny na drugie odmówiła mi wykonania bo wilgotność krokwi była większa nich wymagane , pani także powiedziała że starczy mi ocieplić podłogę strychu 10 cm a nie 17 tak że chyba była spoko
@Przemasq
@Przemasq 4 жыл бұрын
Do Szanownego prowadzącego. Można ocieplać pod krokwiowo płytami Pir między i pod krokwie uzyskując świetne rezultaty, jednak wydaje mi się że walory akustyczne raczej nie będą tak dobre jak z udziałem wełny, choć może wystarczające? . Pozdrawiam
@grzelecg
@grzelecg 3 жыл бұрын
I tu i tu izolatorem jest powietrze. Nieruchome powietrze. Aby izolacja działała musi wystąpić bariera ciśnienia. Szczelna bariera. Czyli np. folia paroizolacyjna, która spełnia dwie funkcje, jest opóźniaczem pary wodnej i tworzy barierę ciśnienia. Jak nie ma bariery ciśnienia to nie ma lambdy i nie ma izolacyjności U, bo powietrze omija izolator. Pozdro.
@spierdlajify
@spierdlajify 4 жыл бұрын
W domu moich rodziców jest 5cm styropianu klejonego na placek i też jest "super" ;)
@zeber29
@zeber29 4 жыл бұрын
Ale mowisz o ociepleniu dachu ? O.o
@onufry666
@onufry666 4 жыл бұрын
Zajmuję się natryskiem piany i jeszcze nigdy nie powiedziałem do inwestora , że 20 cm piany zastąpi mu 40 cm wełny . Faktem jest ,że piana wciśnie się w każdy zakamarek i bez dostępu promieni UV nie traci właściwości , gdzie wełna jest materiałem sprężystym i z czasem zmniejsza swoje właściwości izolacyjne. To jest temat rzeka i oczywiście nie ma idealnego materiału izolacyjnego bez wad. W odcinku prowadzacy zapomniał dodać , że owszem sama piana ma klasę palności E , ale po zabudowie karton-gipsem klasa palności jest B. Piana nie przepuszcza również wiatru , gdzie z wełną jest różnie. widziałem domy gdziepo 10 latach z 25 cm wełny było jej troszkę ponad 10 cm . Pytanie co stało się z resztą . A proszę pojść na złomowisko i rozciąć starą lodówkę i sprawdzić o ile ubyło piany . Następnie zagadnienie dźwiękoszczelności, piana a wełna. Jak wszędzie należy świadomie wybierać i sprawdzać dokładnie wszelkie za i przeciw bo przecież to inwestor będzie mieszkał w ocieplanym domu . Niektórzy przeciwnicy piany piszą również i tym , że jest rakotwórcza itp. ,że potrzeba maski ,żeby ją aplikować. Maska jest potrzebna do ochrony dróg oddechowych przed pyłem podczas aplikacji , żeby te drobinki nie dostały sie do płuc , a jeśli chodzi o rakotwórczość to pytanie : z czego są robione materace , poduszki itp ? z poliuretanu. I jak drodzy przeciwnicy Wam nie przeszkadza spać na piance to czemu przeszkadza Wam ocieplenie ? To też jest jeden z argumentów , że konkurenci piany nie są szczerzy . Tak , więc proszę wiecej poczytać i naprawdę porozmawiać fachowcami którzy się tematem zajmują . Pozdrawiam
@zoltazaba
@zoltazaba 2 жыл бұрын
Stoję właśnie przed tematem ocieplenia dachu. Mam częściowo poddasze użytkowe i antresolę. Jest pełne deskowanie, papa i blachodachówka. Czy natrysk piany może być bezpośrednio na deski czy robić jakąś dylatację, może membraną? Wiem, że to stary wątek, ale może ktoś odpisze. Z góry dziękuję.
@Owidiusz75
@Owidiusz75 4 жыл бұрын
Warto powiedzieć ze mamy jeszcze trzecią opcję, przynajmniej do izolacji stropów drewnianych tj. nadmuch granulatu wełny skalnej. Dojdzie wszędzie jak piana a nie śmierdzi jak Pur. Ja biorą takie właśnie rozwiązanie. No i aplikować można przez. cały rok. Pozdr
@marekchrzanowski5364
@marekchrzanowski5364 4 жыл бұрын
Nie polecam osiada piana śmierdzi przez 2 dni
@sawekm.2210
@sawekm.2210 2 жыл бұрын
Nie wykonawca jest od podnoszenia świadomości inwestora. Od tego jest projektant lub jeszcze bardziej kierownik budowy
@adamkurzawa3452
@adamkurzawa3452 4 жыл бұрын
Mam pytanie odnosnie foli isobooster,co pan uwaza?
@Dzidek1
@Dzidek1 4 жыл бұрын
Szczerze to chyba pierwszy raz słyszę, ale sam się zastanawiałem nad daniem jakiejś foli termo pod wełnę, aby zmniejszyć grubość wełny, a folia by działała za dodatkowe ocieplenie. Piszę o tych specjalnych foliach termoizolacyjnych, piankowych albo przekładańcach..
@brodka01
@brodka01 4 жыл бұрын
Jaki jest sens ocieplania dachu w domu parterowym z poddaszem nieużytkowym?
@Dzidek1
@Dzidek1 4 жыл бұрын
Nie bardzo rozumiem, ale oczywiście jak nieużytkowe poddasze to ocieplamy strop, ale można również dach, tylko że wtedy mamy większą kubaturę do ogrzania, co jest oczywistym bezsensem. Pozdrawiam.
@brodka01
@brodka01 4 жыл бұрын
@@Dzidek1 Dokładnie o to mi chodziło, ze dwóch fachowców kazało ocieplać, ale po co? Lepiej fundusze przeznaczyć na coś innego. Ile styropianu poleca pan rzucić na strop? Na parterze będę miał 10+5 cm styropianu oraz 6 cm wylewki.
@Dzidek1
@Dzidek1 4 жыл бұрын
@@brodka01 Ja mam w stropie i nad nim trochę, 30 wełny, a strop z czego jeśli można spytać? Jeśli styropian to spokojnie 20, maks 25 oczywiście jeśli grafitowy..Ogólnie to temat jest taki że dach lub strop powinien być lepiej zaizolowany niż ściany, nawet w WT tak jest, jeśli chodzi o przegrody. Aha na marginesie rozumiem że poddasze nie użytkowe. Pozdrawiam. PS. Ciepło zawsze idzie do góry i tam powinno napotkać jak największy opór, aby nam nie uciekało.
@brodka01
@brodka01 4 жыл бұрын
@@Dzidek1 Strop żelbet.
@Grisznak3421
@Grisznak3421 3 жыл бұрын
A ja żeby was pogodzić proponuję 100cm wełny plus 100cm piany plus 100cm styropianu na jedną ścianę i na strop podwójnie a pod wylewkę potrójne. I dopiero będzie ciepło i tematy ogrzewania się skończą
@oneferrdek3346
@oneferrdek3346 4 жыл бұрын
Proszę o radę . Chciałbym ocieplić dom od środka na parterze co pan poleca wełnę w rolkach czy w płytach . Ocieplić mam zamiar tylko ściany zewnętrzne i sufit bo mam wysokie pomieszczenia . Pozdrawiam i z góry Dziękuję za poradę jak by pan takie ocieplenie wykonał .
@Dzidek1
@Dzidek1 4 жыл бұрын
Trudne pytanie bo nigdy nie interesowałem się ociepleniem od środka, ale wiem że takie tez jest stosowane. Nad sufitem rozumiem że pomieszczenie nie ogrzewane?
@oneferrdek3346
@oneferrdek3346 4 жыл бұрын
@@Dzidek1 Tak nad sufitem jest nieogrzewane . A ściany zewnętrzne chciałbym docieplic od wewnatrz. Są różne technologię która wybrać . Jest podobno styropian multipor . Pan ma doświadczenie z różnymi materiałami. Może jakieś wideo poruszające ten temat w niedalekiej przyszłości pozdrawiam . Dziękuję ślicznie za zainteresowanie z pana strony tematem
@m.a.a.2295
@m.a.a.2295 4 жыл бұрын
W zasadzie domów nie ociepla się od środka,tylko od zewnątrz(wyjątek to dachy i poddasza) ale jak musisz rozważ panele SIP.
@m.a.a.2295
@m.a.a.2295 4 жыл бұрын
@@oneferrdek3346 Daj albo karton gips, albo płyty cementowe,są podobno super izolatorem i mają funkcje ocieplające.Są odporne na warunki atmosferyczne wilgoć itd..
@krzys260173
@krzys260173 4 жыл бұрын
Materiał Multipor.Producent Xella.Ten sam producent co Ytong. Materiał lekki i łatwy w obróbce.Nie ma problemu z grzybem i wilgocią .Wyglądem przypomina Ytonga tylko bardziej spieniony.W system wchodzi płyta, klej który jest jednocześnie szpachlą.Wymagana siatka zbrojaca .Pożniej można szpachlowac byle nie gipsem😉
@sylwesterkaczmarek3564
@sylwesterkaczmarek3564 4 жыл бұрын
Każdy swoje cm chwali, ale nikt nie wspomni o tym, że tylko suchy izolator spełnia swoje zadanie.A po kilku latach od założenia nikt nie sprawdza jak działa izolator.
@Dzidek1
@Dzidek1 4 жыл бұрын
Dokładnie, zgadzam się, tylko który jest suchy? Najciekawsze że ja widziałem termowizję w nowym budynku i było nie ciekawie, a po roku przyjechał inny gość i stwierdził że jest super. Dzisiaj już wiem że jak umiesz ustawić kamerę termowizyjną to nie będzie mostków, a jak chcesz to pokażesz . Pozdrawiam.
@adekm2066
@adekm2066 4 жыл бұрын
Aby izolator był suchy musi być odpowiednio zabezpieczony przed wilgocią folią paroizolacyjną od strony poddasza z zachowaniem szczelności ale również od strony dachu. Piana otwarto komórkowa również nasiąka wilgocią ze względu na swoją budowę. Dobrym przykładem jest piana przy oknach która po paru latach odchodzi od okna, robią się szczeliny i wieje.
@bolo-mh1ig
@bolo-mh1ig 4 жыл бұрын
Jak może wewnątrz zawilgotnieć piana która nie przepuszcza pary wodnej a to właśnie nasączenie wewnętrzne powoduje spadek izolacyjności. Piana otwarto komórkowa nie ma tych komórek otwartych "na przestrzał" warstwy izolacyjnej więc wilgoć nie może przeniknąć na wskroś warstwy żeby zmniejszyć jej izolacyjności.
@adekm2066
@adekm2066 4 жыл бұрын
@@bolo-mh1ig zawilgotnieć może np. przez źle wykonaną warstwę paroizolacyjną. A to np. inwestor chce halogeny w łazience więc wykonawcy wycięli dziurę w płycie i folii, włożyli halogen i git. A przez dziurę od halogena wieje później wszędzie a że w łazience jest wilgotno więc wilgoć dostaje się pod płyty i osiada na pianie. dlatego podoba mi się pomysł ( i nawet niedługo standard) aby każdy nowo budowany domek przechodzić musiał test szczelności pomieszczeń. I mówię to jako wykonawca z wieloletnim doświadczeniem w wykonywaniu poddaszy i z niejednym testem szczelności na koncie. A co do samej piany to dla mnie odpada w przedbiegach ze względu na to że nie jest ognioodporna a przy spalaniu wydzielają się toksyczne substancje. Całkiem niedawno był u nas pożar wywołany zapaleniem się motoru na podjeździe. Od tegoż motoru zajęła się piana i spłonęło całe poddasze. Po ugaszeniu pożaru strażacy powiedzieli że gdyby tu była wełna to poddasze by nie spłonęło.
@bolo-mh1ig
@bolo-mh1ig 4 жыл бұрын
@@adekm2066 Zrozum że aby spadła izolacyjność warstwy w tym przypadku warstwy pianu to wilgoć musi przeniknąć tą warstwę na wskroś. Tak samo jest z ubraniami. Żeby straciły one izolacyjność to wilgoć musi przeniknąć wszystkie warstwy a nie tylko pokryć warstwę wewnętrzną czy zewnętrzna. Żeby wilgoć wniknęła w pianę komórki musiałyby być otwarte na całej grubości warstwy a tak nie jest. Jeszcze raz powtarzam samo osiadanie wilgoci na powierzchni warstwy izolacyjnej nie zmniejsza jego izolacyjności . Dopiero wniknięcie , nasączenie warstwy izolacyjnej wodą powoduje jej spadek izolacyjności bo woda jest wówczas przewodnikiem temperatury a jest bardzo dobrym przewodnikiem. Jak tego nie zrozumiesz to prościej już nie potrafię :D
@MrJolo1978
@MrJolo1978 4 жыл бұрын
Super robota tak trzymaj
@Adam_Obszarnik
@Adam_Obszarnik 4 жыл бұрын
Bardzo słuszne uwagi. Warto tez wspomnieć, że folia paroizolacyjna na pianę otwartokomórkową, fachowa nazywa się opóźniaczem pary i jeśli chodzi o parametry jest to właściwie folia budowlana tylko, że w innym kolorze i droższa :) Nawiasem mówiąc ściany domu szkieletowego obrzucane szczelnie taką folią nie "oddychają" gdyż są termosem. Nadmiar wilgoci usuwa się przez rekuperator. Niestety większość użytkowników domów szkieletowych myśli, że ma dom ekologiczny bo z drewna i jest w nim mikroklimat jak w domu z bali, a w rzeczywistości muszą mechanicznie wentylować ten mikroklimat, gdyż bez tego będą się kisić jak w termosie :)
@karoluczyk9908
@karoluczyk9908 4 жыл бұрын
Czy za 30 lat będzie dalej istnieć firma która daje certyfikat na pianę ? Raczej nie... A wełna z firmy np rockwool istnieje ponad 80 lat...
@lindetermo
@lindetermo 4 жыл бұрын
Wykonujemy ocieplenia pianą PUR na terenie całej Polski tel. 579 976 644.
@paulagr4213
@paulagr4213 4 жыл бұрын
Super odcinek! A orientuje się Pan czy można ocieplić puste miejsca pianką (10cm) między ścianką zewn. a regipsem bez demontażu regipsu - podobnie jak wstrzykuje się celulozę? Czy przypadkiem pianka nie rozsadzi re-gipsu?
@Golempl
@Golempl 4 жыл бұрын
Da się. Wierci się otworki żeby nadmiar miał którędy wyjść jak i do kontroli wypełnienia, wprowadzania.
@paulagr4213
@paulagr4213 4 жыл бұрын
@@Golempl Dziękuje za odpowiedź. A to musi być niskopreżna czy wysokoprężna? Pytam, żeby regipsu nie rozwaliło :-)
@Al-jo5ly
@Al-jo5ly 4 жыл бұрын
Witam. Nie zgadzam się z Pana teoriami. Tłumaczy Pan że wełny można dac 30 cm A piany już nie bo bedzie problem z wieszakami? Dziwną teoria bo wełny nie można uciekać. Pana film jest tylko Pana teoriami które się nie sprawdzają w praktyce. Pracowałem przy welnie i pianie przez kilka lat w formie izolacyjne w Holandii zdecydowanie mogę przyznać że piana pur jest dużo lepsza.jak Pan chce się wypowiadać w tym kierunku proszę poczytać o przenikaniu ciepła,mostkach termicznych i dopiero oświecić ludzi co może się stać na wykonczonym poddaszu przy welnie
@JOKER-xt8qg
@JOKER-xt8qg 4 жыл бұрын
Dziwne teorie. Wieszaki montują firmy zalewajwce pianę. W zimę normalnie się aplikuje pianę. Nagrzewnice grzeją poddasze i normalnie się pracuję.
@melissilem4620
@melissilem4620 4 жыл бұрын
Czy wykonawcy mówią o zagrożeniach wynikających ze spalania piany ?
@onufry666
@onufry666 4 жыл бұрын
jak jest pożar to uciekasz , a nie zastanawiasz sie jakie jest ocieplenie i czy jest szkodliwe i czy możesz przeczekać
@melissilem4620
@melissilem4620 4 жыл бұрын
Czasami warto się jednak zastanowić a nie biec na oślep, szczególnie na etapie budowy własnego domu jest to bardzo wskazane.
@Pawelggshe
@Pawelggshe 3 жыл бұрын
@@melissilem4620 firanki, zasłony, materace, drewno dachowe, drewno na podłogach, drzwi drewniane/kartonowe, meble, styropian i wiele innych jara się bardzo dobrze także dodanie do tego pianki już i tak niewiele zmieni
@melissilem4620
@melissilem4620 3 жыл бұрын
@@Pawelggshe 200-300m2 palącego się materiału , który wydziela toksyczne substancje to troche więcej niż firanki i drzwi.
@michawesoowski4849
@michawesoowski4849 2 жыл бұрын
Czy Pan jest po jakimś wypadku/udarze?
@wh6668
@wh6668 4 жыл бұрын
Kiedyś życie było prostsze
@Golempl
@Golempl 4 жыл бұрын
Piany nie aplikuje się gdy jest zimno bo się nie przykleja dobrze podczas aplikacji.
@panpianek353
@panpianek353 4 жыл бұрын
Na dzień dzisiejszy są piany które można natryskiwać przy -10st zgodnie z wytycznymi producenta, a nawet sporo poniżej
@gsehere
@gsehere 3 жыл бұрын
proszę Pana wydaje mi się że 15cm pianki to 30 cm wełny z powodu takiego że welna bedzie bardziej szczelna jak jej wiecej bedzie natomiast pianka dochodzi w kazdy zakątek co sprawia szczelną izolacje
@marekm8791
@marekm8791 4 жыл бұрын
A u mnie na stropie (dom parterowy) ociepleniem jest 2cm folia aluflox a na niej tak ze 30 cm celulozy (taka szara, sypka, w workach, wdmuchiwali ją maszyną na górę) Ciepło jest, nie mogę powiedzieć, ale czy ona jest niepalna?
@zapachsiana5511
@zapachsiana5511 4 жыл бұрын
witam swojego czasu byłem nawet wykonawca od ociepleń pianą pur od razu przytoczę najczęstrzy błąd to napryskiwanie piany bezpośrednio na deski praktycznie nikt o tym nie wspominał a to naprawde ważne tym sposobem bardzo szybko tracimy lambde zawsze wykonujemy wentylacje pod deskami z membrany Pozdrawiam i zapraszam do mnie na kanał
@SlavJazz
@SlavJazz 4 жыл бұрын
DOKŁADNIE, tak jak Pan napisał, jadą pianą otwartokomórkową bezpośrednio na dechy, a nikt nie mowi o tym, że między deskowaniem a izolacją była szczelina wentylacyjna żeby wilgoć odparowywała co by drewno nie gniło i izolacja nie traciła właściwości przez zawilgocenie. Chciałbym zobaczyć te deskowane dachy zapryskane bezpośrednio pianą po 5-7 latach...
@zapachsiana5511
@zapachsiana5511 4 жыл бұрын
@@SlavJazz zrobiłem u siebie w garażu natrysk piany bezpośrednio na płytę OSB jak na razie minęły 3 tygodnie ale za 2 lata to rozbiore i na pewno wrzucę wyniki na swój kanał puki co wszystko ok acz wilgoć na wierzchniej warstwie piany już wyczuwalna organoleptycznie
@SlavJazz
@SlavJazz 4 жыл бұрын
@@zapachsiana5511 trzeba wziąć pod uwagę, że poddasze użytkowe to specyficzna przestrzeń, gdyż w ogrzewanym pomieszczeniu para "napiera" na warstwę izolacji, ok chroni ją folia paroizolacyjna, ale w momencie kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury a w środku grzejemy w przegrodzie izolacja-deska może występować kondensacja pary wodnej i to właśnie ta przestrzeń powinna być wentylowana. Obawiam się że Pański test nie odzwierciedli w pełni tych warunków ale zawsze da obraz jak takie "połączenie" się zachowuje. Pozdrawiam :-)
@stepniak11176
@stepniak11176 2 жыл бұрын
no niestety ale jeśli można docieplać styropianem, to chyba można i pianą zamkniętokomórkową? przecież poddasze również można wentylować.
@edekbak6160
@edekbak6160 4 жыл бұрын
Witam zna Pan mentalnosc wykonawcy , aby zarobic to oszukuja , klamia przeciez to jest norma a zleceniodawca jak sam sie nie z orientuje w temacie to go wsadza na mine bez zadnego alee.. . pozdrawiam
@andrzej8670
@andrzej8670 4 жыл бұрын
A to co mówią wykonawcy nijak się ma do realiów bo on przyjedzie za dzień roboty skasuje średnio 10-12 tys i odjeżdża a ty człowieku potem zostajesz z tym sam. Z tą palnoscia to nawet przy tej F samogasnocej to proponuję wziąć trochę kawałków i potpalic tylko większą ilość a wełna jednak stanowi jak gdyby taka barierę na rozprzestrzenianie się ognia wiem bo widziałem taki dach gdzie tylko jedna krokwa się tliła bo była tam welna
@fbsieczkarniabulczak2563
@fbsieczkarniabulczak2563 4 жыл бұрын
piana w niskiej temp sie nierozspreza
@adamfilipkowski4452
@adamfilipkowski4452 4 жыл бұрын
A czy drewno nie pleśnieje od piany ?
@sakla1520
@sakla1520 4 жыл бұрын
Jeśli jest wilgotne podczas aplikacji może gnić pleśeć
@domekprzyraju
@domekprzyraju 4 жыл бұрын
W trakcie aplikacji drewno musi mieć poniżej 15% wilgotności, ogólnie piana ma w sobie substancje antypleśniowe i najważniejsze tylko otwartokomórkowa.
@MrShiro02
@MrShiro02 4 жыл бұрын
Powiem tak. Jeśli robimy dom dla siebie to używany lepszej wełny ale jak klient chce tanio to używa się taniej i kurczliwej wełny . Chyba że inwestor nie żałuje kasy i zakupuje towar dobry ale to Znikome przypadki .
@monikaziolkowska1476
@monikaziolkowska1476 4 жыл бұрын
Mam pianę już 2 lata narazie nie narzekamy
@Dzidek1
@Dzidek1 4 жыл бұрын
A jak byście państwo mieli inny materiał ociepleniowy to byście narzekali?
@monikaziolkowska1476
@monikaziolkowska1476 4 жыл бұрын
@@Dzidek1 pożyjemy sprawdzimy i damy znać
@adamfilipkowski4452
@adamfilipkowski4452 3 жыл бұрын
Ciepło jest ?
@monikaziolkowska1476
@monikaziolkowska1476 3 жыл бұрын
Filip każde takie samo. Szybsza tulko robota z pianą bo 1 dzień. mamy na strychu nie zabudowaną już 3 lata. Nic nie parcieje. Trzyma ciepło w lecie bardzo gorąco. Klima chodzi
@adamfilipkowski4452
@adamfilipkowski4452 3 жыл бұрын
@@monikaziolkowska1476 w lecie nie powinna przepuszczać ciepła na strych powinno być chlodno
@earllorange7418
@earllorange7418 4 жыл бұрын
Zrobił Pan ciekawy program a teraz musi się Pan użerać z wykonawcami którzy mają biznes na tym . Ludzie przed podjęciem decyzji sami powinni przeanalizować wszystkie za i przeciw i sami podjąć decyzję . Powodzenia w dalszej walce z wiatrakami .
@turbokrypto7875
@turbokrypto7875 4 жыл бұрын
Mario budowlaniec zrobił film o tych pianach. Pianowali skaplikowane poddasze 25 cm piany otwartokomórkowej i mówili jasno że zastepuje to 25 cm wełny.
@adekm2066
@adekm2066 4 жыл бұрын
Pytanie-jakiej wełny. Bo jak np isover Silver to się zgodzę, a jak isover Supermata lub Supermata plus to już nie za bardzo bo piana ma lambdę ok 0,036 a Supermata plus 0,032
@turbokrypto7875
@turbokrypto7875 4 жыл бұрын
@@adekm2066 nie wiem jak cenowo ale te 0.04 roznicy to nawet nie jest 5 cm
@adekm2066
@adekm2066 4 жыл бұрын
@@turbokrypto7875 cena za 25cm Supermaty to około 60 brutto bez montażu wtedy wartość u przegrody wynosi 0,15. W przypadku wełny o lambdzie 0,036 lub pianie wartość u przy 25cm wyniesie 0,17 ale cena wełny będzie na poziomie ok 35zł bez montażu, zaś pianą to około 80zł z aplikacją.
@turbokrypto7875
@turbokrypto7875 4 жыл бұрын
@@adekm2066 czy te 0.02 roznicy jest warte swojej ceny ? Skoro welne jeszcze trzeba polozyc (dodatkowy koszt
@adekm2066
@adekm2066 4 жыл бұрын
@@turbokrypto7875 koszt położenia wełny to ok 20-25zł za metr w zależności od regionu Polski, czyli jesteśmy w stosunku do piany ok 20-25zł do przodu na metrze kwadratowym przy takim samym współczynniku przenikania ciepła a w stosunku do wełny droższej jest to poziom porównywalny. Więc ja bym wolał w tej samej cenie mieć lepszą wartość współczynnika U.Od 2021r minimalna grubość ocieplenia wełną tańszą i pianą bedzie na poziomie ok 28cm a droższą wełną 24cm aby budynek można było oddać do użytkowania. I tu jest ogromna przewaga lepszej wełny bo zajmuje mniej miejsca. A z mojego zawodowego doświadczenia wiem że najczęściej kładziemy 25-30cm wełny drogiej bo na ociepleniu ludzie przestają oszczędzać.
@pawelmurawski1651
@pawelmurawski1651 4 жыл бұрын
Super temat, fajnie że został poruszony. Ogólnie wydaje mi się, że przy porównaniu tych materiałów często dochodzi do nieporozumienia. Mówi się, że 20 cm piany odpowiada 35 wełny. Tu Pan próbuje obalić ta teorie co według mnie jest błędem. Zapytam dllaczego dajemy 35 cm wełny? Mamy przecież normy na 18 cm!!! Odpowiedz wydaje się prosta. 18 cm wypełni jedynie przestrzeń pomiędzy krokwiami i tyle. Resztę dokładamy aby zabezpieczyć mostki termiczne pomiędzy wełną a krokwiami. Kładziemy te warstwę prostopadle do pierwszej zamykając mostki. Czy pianka w grubości 18 cm z zakładka na krokwie czyli lekko ponad 20 cm robi robotę? Myślę, że tak bo tu już nie trzeba walczyć z mostkami. Szkoda, że to zostało pominięte w tym materiale bo myślę, że ma Pan tego świadomość. Co do zapachu i parowania, to tu się zgodzę z przedmówcami. Uważam, że piana należało by zabudowywać po około 6 miesięcy od aplikacji. Wymaga więc większego planowania. Montaż tylko maj - wrzesień. 5 stopni to zdecydowanie zaniżona według mnie granicą. Pozdrawiam.
@bingoxxx7961
@bingoxxx7961 3 жыл бұрын
Dodam. Pianę nakłada pan bez mostków termicznych. W wełnie różnie to bywa. Także.. tu proszę poczytać. Popytać ludzi którzy mają bo troszkę pan źle mowi..
@pawepawe1239
@pawepawe1239 4 жыл бұрын
Witam. Mam pytanie, czy to prawda, że na granicy piany i drewna konstrukcji dachu kondensuje się para wodna niszcząc drewno?
@tomekznowu940
@tomekznowu940 4 жыл бұрын
Nie prawda!!!
@mateuszole8053
@mateuszole8053 4 жыл бұрын
5% ubytku na ociepleniu wełną. Czyli na 200 m kw. Ocieplenia dachu nie mam ocieplone 10 m kw. No sporo
@ukaszroszkowski3489
@ukaszroszkowski3489 3 жыл бұрын
Jestem totalnym zwolennikiem wełny. Popieram autora filmu. Wełna jest w 100 procentach nie palna. Piana mocno blokuje wilgoć. Drewno konstrukcyjne na etapie montażu więźby jest mokre wysycha co najmniej 3 lata od montazu. Piana zamyka ta wilgoć.
@simonsays8815
@simonsays8815 3 жыл бұрын
7:52 Cos sie chyba nie zgadza, na 30cm welny jest miejsce a na takie same 30cm pianki juz nie ma miejsca, no chyba ze chce Pan zgniesc welne, ale przeciez ona potrzebuje odstepu od dachu i plyt zawnetrznych?! 8:44 Jak to nie ma do czego sie odniesc, bylem u osoby w rodzinie ktora ma ocieplenie dachu welna i w lato przy duzych upalach nie mozna bylo wysieciec na pietrze w domu bo welna bardzo slabo izolowala (mozliwe ze spadla albo sie zwinela) natomiast znajomy ma dach ociaplony pianka i w to samo upalne lato u niego na poddoaszu bylo bardzo chlodno i przyjemnie do posiedzenia, takze ja mam inna opinie. Nie znam sie na temat gnijacych lub butwiejacych krokwi, wysuszania i wykruszania sie pianki, slyszalem duzo opini i sam nie wiem w co wierzyc.
@Dzidek1
@Dzidek1 3 жыл бұрын
A zwróciłeś uwagę na przeszklenia na tych poddaszach, kolega ma piankę pod dachem i jak byłem u niego to narzekał że strasznie gorąco ma w sypialni na poddaszu i że chyba coś za mało pianki dali... a nie zwrócił uwagi na to że ma 2 metry okna od strony południowo zachodniej... wiele rzeczy ma wpływ na temperaturę na poddaszu nie tylko sam izolacja..
@simonsays8815
@simonsays8815 3 жыл бұрын
@@Dzidek1 Dziekuje bardzo za odpowiedz, powiem Panu ze osoba z rodziny sama polozyla sobie welne"bo taniej wyjdzie", brak okien w dachu. Natomiast znajomy zaplacil firmie za 20cm piany i ma 4 okna w dachu, pomimo tego piana izoluje lepiej choc z tego co sie dowiadywalem to powietrze na poddaszu nagrzewa sie faktycznie przez okna. Chcial zamontowac wewnetrzne zaluje z grubym ogumieniem przeciwslonecznym, ale zrezygnowal bo podobno okna sie moga nagrzac i peknac. Pomimotego chlodniej bylo na poddaszu z piana, nie wiem jak to bedzie wygladac w zime, zapytam i napisze za kilka miesiecy! Pozdrawiam
@DariusAdventure
@DariusAdventure 4 жыл бұрын
pewnie chodzi o wiatroszczelność piany
@arekw.4458
@arekw.4458 4 жыл бұрын
piana nie ma wiatroszczelności
@DariusAdventure
@DariusAdventure 4 жыл бұрын
Arkadiusz Walczuk Tak się zastanawiam czy odpowiedział Pan na to pytanie bo posiada Pan kwalifikacje aby się wypowiadać na ten temat, czy też tak po prostu, bo się panu po prostu wydaje. Jeżeli jednak nie jest pan ekspertem, ani nie posiada pan takiego ocieplenia, Powinien pan swoje domysły pozostawić dla siebie.
@arekw.4458
@arekw.4458 4 жыл бұрын
@@DariusAdventure Proszę Pana....to proszę sobie odpowiedzieć na to pytanie samemu. Czy izolacja z piany pur spełnia zadanie wiatroszczelności, a tym samym.nie ma potrzeby w przegrodach izolowanych pianą stosować wiatroizolacji w postaci membrany.?
@andrzej8670
@andrzej8670 4 жыл бұрын
U mnie latem aplikował pianę i tylko dlatego na nia się zdecydowałem bo zależało mi na czasie no i dach kopertowy ale cuchnelo nią praktycznie aż do momentu przykręcenia płyt po przykręceniu nie jest dużo lepiej a przykręcalem po mies i oczywiście więźba sucha bo nie wyobrażam sobie aby mogła być nie wysezonowana pozatym wziąłem kawałek na chwilę do wody po wyjęciu wyciskalem niczym gapke niby otwarte komórki ale ja mam mieszane odczucia i drugi raz zrobił bym najcieplejsza wełna sztywną bo te tanie osiadają
@tatakazika53
@tatakazika53 4 жыл бұрын
A myślałeś o tym, żeby drugi raz do szkoły się zapisać? Albo chociaż korepetycje z języka ojczystego wziać?
@onufry666
@onufry666 4 жыл бұрын
wszystko zależy od jakości materiału , temperatur zestawu oraz wilgotności podłoża . U nas po 12h piana zupelnie bez zapachu więc w Twoim przypadku słaby wykonawca lub tania piana.
@januszelektryk3318
@januszelektryk3318 4 жыл бұрын
Ile pan ma lat jak można zapytać
@Dzidek1
@Dzidek1 4 жыл бұрын
1966, czyli wychodziło by że 53.
Piana czy wełna - 4 lata po natrysku piany
22:11
Dafi
Рет қаралды 804 М.
Женская драка в Кызылорде
00:53
AIRAN
Рет қаралды 488 М.
A clash of kindness and indifference #shorts
00:17
Fabiosa Best Lifehacks
Рет қаралды 134 МЛН
НЫСАНА КОНЦЕРТ 2024
2:26:34
Нысана театры
Рет қаралды 1,1 МЛН
zabudowa poddasza, po co szczelina wentylacyjna... remont4you
12:50
remont4you.pl
Рет қаралды 1,1 МЛН
Mity i legendy - piana pur😯
11:05
Wall Done Kamil Hykalik
Рет қаралды 10 М.
Czym ocieplić poddasze. Ile to mnie kosztowało.
12:59
Działka i ja.
Рет қаралды 81 М.
Najlepsze Ocieplenie Poddasza
21:48
Pompa Ciepła i PV
Рет қаралды 105 М.
Garaż jak u Wazzupa. Ocieplamy blaszany garaż pianką Polynor.
21:57
Co dziś robimy
Рет қаралды 798 М.
Женская драка в Кызылорде
00:53
AIRAN
Рет қаралды 488 М.