EAA- Opravdu?

  Рет қаралды 9,749

Promincz

Promincz

Күн бұрын

Пікірлер: 27
@josefpluhar9671
@josefpluhar9671 Жыл бұрын
Ahoj Pavle děkuji za zajímavé video, co říkáš na hydrolizát v tabletách po tréninku dávka cca 7g a pak do hoďky jídlo, proteiny nepiju ochucené k vůli éčkám díky za info
@miroslavkacala2215
@miroslavkacala2215 3 жыл бұрын
Mam otazku.Vo videu rozoberas vetvene aminokyseliny,ale co napriklad hovädzie,alebo vajecne amina,aj tie su podla teba hlupost a lepsie je doplnit bielkovinu zo stravy alebo z proteinu?Pytam sa preto,lebo mam rozne potravinove alergie a mam problem zjest tolko bielkovin kolko potrebujem a amina by mi to ulahcili.Vdaka za odpoved.
@tomasoslzla2087
@tomasoslzla2087 5 жыл бұрын
Co když většinu mých tréninků tvoří intenzivnější způsob cvičení (supersérie ,dynamika, funkční hypertrofie, tempa) a permanentně se nadměrně potím (i v netréninkových situacích), metabolismus dosahuje vysokých jednotek a % tělesného tuku se pohybuje v rozmezí 5 - 7 ... Stále jsou elektrolyty nepotřebné?
@PavelSamek
@PavelSamek 5 жыл бұрын
Naopak, elektrolyty jsou velice potřebné. Otázkou je jaké, a kdy a v jakém poměru. Optimální hladina elektrolytů by měla být docílena stravou v průběhu dne. Při zátěži dochází především ke ztrátám sodíku. Právě proto je při zátěži, kde může dojít k narušení rovnováhy elektrolytů přijmout především sodík a malé množství draslíku. Naproti tomu po tréninku je potřeba pro start regenerace poměr jiný. A je otázkou zda dodávat všechny minerály najednou? Spíše ne. Je potřeba si uvědomit, že elektrolyty především regulují vodní rovnováhu na obou stranách buněčné membrány. V souvislosti s pohybovou činností ( metabolická acidóza) dochází k výrazným přesunům mezi buňkami a extracelulární tekutinou.Dvěma hlavními elektrolyty jsou tedy při zátěži sodík a draslík. Ty má tedy smysl doplnit především. Doplnění ostatních je vhodné spíše v průběhu dne a ve fázi regenerace. Dost se tím zabýval doktor Conte, který se přímo specializuje na suplementaci minerálů u sportovců.
@tomasoslzla2087
@tomasoslzla2087 5 жыл бұрын
​@@PavelSamek Super, děkuji za skvělé rozebrání :)
@sido0002
@sido0002 5 жыл бұрын
Chtěl bych se Vás tedy na popud vašeho videa zeptat, jak třeba řešit suplementaci okolo tréninku u silového trojboje? Zkoušel jsem už různé varianty, ať už Bcaa- jak synergy, tak intra amino, s rychlými sacharidy, či bez, právě teď nějaké to širší spektrum aminokyselin s rychlými sacharidy a elektrolyty. Myslíte si, že teda pro maximální výkon při tréninku by byla nejlepší kombinace zmíněného Serious Pre, s dávkováním kofeinu zvlášť, a iontového nápoje s rychlými cukry? Nebo i řekněme vlastní směs obsahující hydrolyzováný syrovátkový protein, jednoduché sacharidy, citrulline, beta alanine a minerály. Předem děkuji za odpověď.
@jirihutecka9020
@jirihutecka9020 5 жыл бұрын
To asi zalezi na tom jak dlouhej je ten trening a pod.. Obecne ti asi kazdej rekne, ze staci normalni jidlo hodinu pred treningem a potom az po treningu proste protein s jednoduchyma cukrama. Jestli to je trening pres 2 hodiny, tak muzes popijet nejakou smes bcaa, elektrolytu a kombinaci rychlejsich a pomalejsich cukru. Kofejn bych vubec pred nebo behem siloveho treningu nedaval.
@PavelSamek
@PavelSamek 5 жыл бұрын
Zkus se ptát jinak. Trénink silového trojboje. Klade tento trénink vysoké nároky na spotřebu glykogenu? Nejspíše ne. Tak proč sacharidy? Daleko výhodnější bude doplnit sacharidy postupně. Dokonce si troufám tvrdit, že potřeba sacharidů u trojbojaře nebude nijak vysoká. Naopak pokud bude krýt energetické požadavky tuky, tak to bude výhodnější, protože nebude docházet k nárůstu svalové hmoty a spalování tuku. A na maximální zdvih opravdu nepotřebuješ hodně svalové hmoty. Elektrolyty? Proč proboha? Copak u tréninku trojbojaře dochází k zásadním ztrátám elektrolytů? Myslím, že určitě ne. Raději by jsem se soustředil na příjem vitamínů a minerálů v průběhu dne. Především B Complex, plus hořčík se zinkem na noc. Kofein, ten teoreticky ano. Určitě stimuluje funkci svalu. Speciálně u trojboje by jsem doporučil karnitin v kombinaci s OMEGA 3. Tyto látky zlepší funkci svalů, a jsou prevencí zranění. Hydro po tréninku? Ano, rozhodně. Zlepší regeneraci, a nebude tak anabolické, jako mohou být nativní proteiny. Takže po tréninku by jsem použil Hydro, Karnitin a OMEGA 3, které teoreticky můžeš doplnit o sacharidy, ale u tohoto typu tréninku si myslím, že sacharidy nebudou zásadní. Zkus se neptat co brát, ale primárně suplementaci plánovat s ohledem na to co chceš sledovat, a jakým způsobem trénuješ.
@jirihutecka9020
@jirihutecka9020 5 жыл бұрын
@@PavelSamek " Naopak pokud bude krýt energetické požadavky tuky, tak to bude výhodnější, protože nebude docházet k nárůstu svalové hmoty a spalování tuku. A na maximální zdvih opravdu nepotřebuješ hodně svalové hmoty." Tohle je prece nesmysl. Ano to ze je nekdo velkej neznamena, ze je silnej, ale naopak to urcite funguje. Tzn. cim vic svalu naberes, tim vic budes zvedat. To je snad logicke a ze trojbojar muze brat energii z tuku? Neznam dobreho trojbojare, ktery by tam nepral sacharidy pod parou. To tu vybusnou maximalni silu je potreba byt narvanej glykogenem...
@PavelSamek
@PavelSamek 5 жыл бұрын
@@jirihutecka9020 není to úplně pravda. Maximální zdvih je realizován jen malým počtem vláken, která tedy musí být extrémně silná. Do hry dále vstupuje využití řetězce svalů, a síla šlach. Jinak Váš komentář výše, se mi velmi líbí. Jen u je Vaše doporučení zaměřeno spíše na trénink zaměřený na nárůst svalové hmoty. A to doporučení je za mě skvělé a velice erudované. Každopádně trojbojaři se sacharidy cpou spíše pro potřebu krytí energetických nároků, ne glykogen. Také asi bude záležet, při plánování diety, o jakou váhovou ktg. se jedná.
@sido0002
@sido0002 5 жыл бұрын
Oboum vám děkuji za diskuzi. Základ v podobě omega 3, hořčíku, zinku, vitamínu C tam mám, možná bych přidal i zmíněný B komplex. Jinak tréninky trvají lehce přes dvě hodiny, kde hlavním problémem je, že např. po dřepech pokud jdu ještě mrtvý tah, tak jednoduše potřebuji doplnit energii, protože už jsem úplně hotový. Takže jsem si bral občas nějakou přesnídávku v pytlíčku, ať to můžu do sebe po zmíněných dřepech dát, ať jsem schopný jet i tah. V off season je dělení tréninků na vršek a spodek. Jinak proč elektrolyty a sacharidy? Po cvičení jsem vždy měl chuť na něco opravdu slaného, např chipsy, po intra amino, či iontovém nápoji ta potřeba odpadala. Ono pro to krytí těch energetických nároků se mi spíše osvědčilo větší množství sacharidů, centrovaných hlavně okolo tréninku. Hlavně se chci vyhnout tomu, že po jídle po cvičení se mám ještě nutkání dojíst třeba čokoládou. Jinak jsem momentálně v kategorii do 83 kg, jestli vám to dá nějakou perspektivu.
@petrcokolih8994
@petrcokolih8994 5 жыл бұрын
a co na to Jirka Vacek
@samkodj
@samkodj 5 жыл бұрын
Kdy si tě mohu pozvat do videa ? :)
@PavelSamek
@PavelSamek 5 жыл бұрын
Nemám problém.
@michalsugarek7199
@michalsugarek7199 4 жыл бұрын
@@PavelSamek zdraví. Som cyklista a dávam do bidonu 5g eaa pri viac kilometrov a cítim a musím dať za pravdu ze fakt účinkujú, taktiež citrulin
@petrjan6743
@petrjan6743 2 жыл бұрын
Zkoušel jsem všechny druhy aminokyselin a nejlépe mi fungují jen BCAA s glutaminem před a po tréninku. Mám dost bílkovin z jídla a potreninkovy protein navíc. Naopak u EAA jsem už takovou energii, vitalitu a regeneraci zdaleka neměl jako na BCAA. to že je játra ihned propouští je přímo předurčuje pro tyto situace jindy bych to nedával . navíc je dlouho cítím v žaludku a mám těžký pocit ty EAA Stejný výrobce a maximální kvalita, dokonce i příchuť, přesto jsem se na nich necítil vůbec dobře.
@Claude333
@Claude333 5 жыл бұрын
Ahoj Pavle, trochu mimo tema, ale věřím, že odpovis.Jaké sacharidové potraviny volíš při menší redukční "dietě"?Má pro tebe nějaký hlubší význam vyřazení celozrnného pečiva?Ptám se z toho důvodu ,že mi dělá problém jíst víc jak ve dvou jídlech škroby v podobě rýže,brambor aj. nebo ne problém ,ale nemám na to prostě chuť.Ty jsi známý tím ,že se nebojíš kombinovat různé druhy potravin a nedržíš klasicky kulturistický jídelníček.To samé mléčné produkty. U žen si říkal ,že máš zkušenost ,že trochu zavodňují a plno pseudo-odborníků je úplně vyřazuje.Jaký máš na to názor?Dá se podle zbavit tukového prstence kolem pasu i bez tohoto vyřazení?Omlouvám se za delší dotaz pod videem ,ale nemám ig.Děkuji.
@PavelSamek
@PavelSamek 5 жыл бұрын
Řeknu to takto. Celou přípravu jsem jedl pečivo, které mi pekli v jedne skvělé pekárně ze špaldy, pohanky a kvásku. Za mě asi nejlepší zdroj sacharidů po tréninku. Stejně tak sem jedl celou přípravu spoustu mléčných produktů. Jen sem jedl striktně nízkotučné, hlavně tvaroh, tvaruzky, jogurty a kefír. Výsledkem byla nejen má životní forma, ale také absolutně skvělé trávení, minimální únava a celkově vše v pohodě. Mimochodem, masa jsem jedl relativně málo. Cca jedna 200g porce nějakého masa, a 200g porce tresky. Jo a tvaroh sem jedl ještě 2 dni před soutěží 😉. A podle všech sem byl jeden z nejlépe připravených závodníků na ME.
@mudr.jirihrabak6783
@mudr.jirihrabak6783 5 жыл бұрын
Kdy mě pozveš? 🙂🤓
@PavelSamek
@PavelSamek 5 жыл бұрын
Až budeš mít čas 😉
@michalsugarek7199
@michalsugarek7199 3 жыл бұрын
@@PavelSamek pri treningu sa aminokyseliny ani nedostanú do hrubého čreva, dvanastik a tenké, všetko ide do krvi, iba z jedla v pevnej forme, alebo celkom tomu nerozumiem
@eriktoupal8437
@eriktoupal8437 5 жыл бұрын
Jsem jsem byl na inbody. Bylo mi doporučeno 0.5g tuku na kg. Já se hýbal mezi 0.5-1g ale prý je 1g moc. Na pálení tuků.
@PavelSamek
@PavelSamek 5 жыл бұрын
Nechápu úplně souvislost s BCAA?
Beat Ronaldo, Win $1,000,000
22:45
MrBeast
Рет қаралды 158 МЛН
REAL or FAKE? #beatbox #tiktok
01:03
BeatboxJCOP
Рет қаралды 18 МЛН
Support each other🤝
00:31
ISSEI / いっせい
Рет қаралды 81 МЛН
Postilla - Jan Hus (audio), (6), Čtvrtá neděle v Advent
12:33
Beat Ronaldo, Win $1,000,000
22:45
MrBeast
Рет қаралды 158 МЛН