"Základní doplňky výživy"
52:19
Q&A s MUDr. Jiřím Hrabákem
1:07:04
Trénink po 40ce, potažmo 50ce
30:16
Trénink s Lukášem Gabrišem
1:09:40
Пікірлер
@tituspullo6539
@tituspullo6539 12 сағат бұрын
Zajímavý video, díky. Zajímala by mě strava Michaela Phelpse :D.
@jarokupco9310
@jarokupco9310 21 сағат бұрын
Chalan to má chvalabohu v hlave v poriadku.Držím palce.
@janrehurek3815
@janrehurek3815 Күн бұрын
Za mě jedna věc, není důležitý jak tvrdě, ale jak efektivně. Přijde mě, že se z cvičení stává nějaký survivor což malinko, tedy víc než malinko, zavádí někam jinam. Pokud cvičím a můj cíl je třeba svalová hmota hledám tu nej cestu k růstu, což, ale nemusí u každého, nebo vždy, být ta nejtvrdší cesta. Naopak pokud jsem někdo s ne zcela ideální genetikou, tak tvrdý trénink může být spíš kontraproduktivní. Prostě to je za hranice toho co jsem schopný efektivně uregenerovat a moje tělo se po trénincích léčí, ale neregeneruje ve smyslu nabírání hmoty. Já pak přesně v té posilovně vidím jak se ti namotivováni snaží makat za selhání, co nejvyšší váhy, ale často bez toho efektu. Často to dojde do stádia kdy se nakonec na to vyprdnou, protože vynaložená námaha neodpovídá výsledku a hlavně jim tělo dřív, nebo později vystaví stopku, bud psychicky, nebo fyzicky. Taky to je jedna z cest právě k tomu se něčím zakázaným podpořit. Dřu tvrdě a ono nic, asi nemám genetiku, Přitom kolikrát by stačilo jen ubrat v té tvrdosti, využít třeba té superkompenzace z těch extrémně tvrdých tréninku a progres může být. Může, neznamená musí. U těch co začínají, nebo cvičí krátce, tak jen to, že cvičí je pro jejich tělo dostatečný impuls. Za mě jednou z věcí co jsou mínusem této doby, je, že každý si nakouká pár videí a už má pocit, že vše ví. Já kdysi začínal ve sportovním klubu, tam byl určen trenér, napsal trénink, poradil s výživou a ti starší zkušenější i poradili, když viděli jak cvičíme. Každý kdo to myslí s cvičením vážně by měl začít tím, že si najde kvalitního trenéra. Není to o tom, že nad ním musí stát a počítat mu každý opakování, ale o konzultaci, navádění, vychytávání chyb, hledání, učení. Ta nej genetiky je mozek což ukazuje třeba Luboš Chládek, který zdaleka nemá ideální genetiku a je z něj uznávaný profík co vyhrává x závodů ročně a ještě se tím dokáže uživit, asi jeden z mála v ČR. Luboš si přesně dokázal určit cíl, určit své kvality a přednosti, přiznat si nedostatky, umí si vybrat ty správný závody, a je striktní ve všem co dělá.
@kaceray9179
@kaceray9179 Күн бұрын
ten kluk se v tom trochu ztrácí :DDD v 19ti vyhrál po 5 letech tzn. 24 let neviděl progres :D prosím tě lidi budují hmotu celý život a ty jsi prostě po 5 letech rekl že to nasypeš a takovým zpusobem ze ti vystreli gyno ..... achjo ale hlavně že máš sebereflexiu a nevidíš genetiku :DDDDDD už chápu ten vztah s Julčou ta toho mentora potrebuje a hlavně mentálně srovnat ale moc se ti to nepovedlo v hlavně vy*rdano promin :) ......vyjadřování jdu do lesa prostě.... najím se prostě...... slovo prostě si použil tak 1000x ....... další podcast už prosím ne nedá se to poslouchat ...
@janrehurek3815
@janrehurek3815 Күн бұрын
Ponižováním druhých povyšovat sebe? Vy mu snad tu Julču závidíte, že na něj tak útočíte? To jestli máte, nebo nemáte dobrou genetiku třeba na nabírání hmoty, se pozná velmi rychle a pokud cvičíte 5 let a vidíte jiný kluky jak jsou masivnější a vy ten progres máte daleko menší tak je celkem jasný, že vy ten genetický talent nebudete. A je vidět, že ani podpořený není žádná hrouda po těch x letech cvičení. Jsou kluci co bez dopingu mají stejnou hmotu. Gynekomastii můžete mít i když nejste podpořený. Ještě takový rada, když se něco nedá poslouchat, tak to prostě neposlouchejte. Vím je to náročný neposlouchat něco co se nedá poslouchat, ale funguje to. Máte pak klid a nemusíte nikde pak vypisovat komentáře jak se to nedá poslouchat. Já to tak dělám běžně, zapnu video, zjistím, že mě to nebaví, tak to prostě zas vypnu a jdu dál.
@Denso1996
@Denso1996 3 күн бұрын
Keď počúvam Pavla ako povie že sa musí na tréningu zabiť aby niečo cítil tak strašne závidím..ja dám 3 série haken drepov a 4 dní svalovica 😅..
@alestrpisovsky3132
@alestrpisovsky3132 3 күн бұрын
Frajer se prestehoval do Brna, zjistil jak to tam chodi a musi kazdej den utyct do lesa vycistit si hlavu ...=D
@TomasKorbacek1
@TomasKorbacek1 5 күн бұрын
Prostě ty detaily ze studií jsou zbytečné řešit, už jsem to říkal před nějakou dobou.. Tvrdý trénink bez zbytečností a řešení hovadin a ono to půjde.. Dorian, Coleman, Cutler.. nejlepší devadesátkové postavy kulturistiky..
@zdenekchadziandoniu3136
@zdenekchadziandoniu3136 6 күн бұрын
Mě diagnostikovali 8mm výhřez té spodní plotýnky, označení už nevím 😅 okolo 20 let při mrtvém tahu. Přišlo brnění do nohy, necitlivost a následně špatná hybnost. Každé zvedání ze židle trvalo pekelně dlouho, jelikož noha se prostě nechtěla hned ze sedu natáhnout. Naštěstí jsem našel super sportovní primářku, naučil se jednoduchý cvik, kdy se hluboce nadechuje do břicha, kdy při následném maximálním vydechnutí člověk zatne břišní svalstvo (ve vakuu) a drží. Toto mě během krátké chvíle "vyléčilo". Stejné stavy se vrátili 1x, ale opět během krátké chvíle po cvičení odezněly. Dnes o 16 let dále už o tom nevím a cvičení jde bez omezeni.
@igorveinybeastilles5066
@igorveinybeastilles5066 8 күн бұрын
Dobre Pocuvanie
@8kikin13kikes23
@8kikin13kikes23 9 күн бұрын
S těma studiema se Vám to moc nepovedlo. Myslím, že jste tam měli takovýho Jaroslava Pecku naturála který dokoce cvičil fullbody 4-5x týdně, akorát že jste ho nenechali moc v podcastu mluvit a myslím, že nevypadá vůbec špatně. To že má pak naturál dobrou genetiku tak poroste i ze špatněho tréninku lépe než průměrný cvičenec, který se bude snažit dělat vše nejlépe. Máte zde talentovaného kulturistu který říká, že tak necvičil ani v naturálech takže právě ta genetika... a když to ani nezkusil, jak může vědět jak by to fungovalo ? Třeba by vypadal ještě lépe nebo by té postavy dosáhl rychleji. A ta narážka na to, že to říká kluk který vypadá že ani necvičí. To je dost povrchní a ukazuje to jen na tu dnešní zkaženou dobu. Tak hlavně, že je to hrouda nasypaných svalů a má dostatečný počel sledujících na soc. sítích ale jeho znalosti jsou 4x12. Je mnoho fyzioterapeutů, kteří trénují profi sportovce ale ne konkrétně klasický fitnessáky a mají mnoho znalostí a propagují nebo se drží právě studií. Viz. třeba Martin Snášel ke kterému docházíte na rehabky nemá nejlepší postavu a není to ani vystudovaný lékař ani fyzioterapeut nebo rehab.pracovník, ale ´´jen hloupí´´ trenér avšak právě třeba jeden z lidí který se právě snaží vycházet ze studií
@PavelSamek
@PavelSamek 9 күн бұрын
Ty studie jsou trochu nadsázka. Ale s tím fullbody. Pohybují se v tom poměrně dlouho, a zrovna já sem absolvoval X příprav jako lifetime natty, a opravdu jsem nikdy neviděl nikoho, kdo by měl výsledky na tomto typu tréninku. A k tomu Peckovi, ten mi sám mimo kameru řekl, že ano, že kluci co netrénují fullbody a jsou natty, tak mají z hlediska růstu svalů výrazně lepší výsledky než on. Jen jeho tak trénovat nebaví, říkal.
@8kikin13kikes23
@8kikin13kikes23 9 күн бұрын
@@PavelSamek tak fullbody 4-5x týdne je taky extrém, ale procvičit partii 2-3 týdně. Těch naturalu je více co takto cvičí a i závodí nebo závodili. Jak jsem psal, zde talentovaný kulturista to ani nezkusil, tak ani nemá co porovnávat, je velmi pravděpodobné že by na tom fungoval lépe. A dokud se tu budou stále učit zastaralé věci, tak se nikam nepohnem. ( proto i ve fitness trenerskych kurzech se vyučují hlouposti, ale každý má pak certifikát a může trénovat a dál vykládat hlouposti) Proto jsem zmínil třeba i Martina Snášela který se pokouší aspoň nějak proti tomu bojovat a vzdělávat podle nejnovějších studií
@jirihutecka9020
@jirihutecka9020 9 күн бұрын
@@8kikin13kikes23 Promin, ale ukaz mi top kulturisty kteri cvicili vsechny partie 2-3 tydne a pak se muzeme o necem bavit dal.. Fullbody jede 99% kulturistu pouze po nemoci kdy nemuze telo jeste tak moc pretezovat a nebo kdyz znovu zacinaji po delsi pauze. Tam staci ten sval opravdu posmrdlat a poroste to, ale jak trenujes roky a roky, tak do toho proste musis dupat vic a vic. To opravdu nelze pri treningu partie 2 natoz 3x tydne.. Predstava ze cvicim 10 let a jdu na trening s tim, ze to odjedu na 40%, protoze to budu cvicit za 2 dny znovu je uplne dementni. Takto nikdo na top urovni netrenuje. Protoze to proste nema smysl. Hlavne je potreba si uvedomit, ze pokud jedes volne vahy a max vahy pro max opakovani, tak trenujes defakto cele telo neprimo kazdy trening. Pri tezkych tlakach opravdu nedokazes zapojit pouze prsa nebo predni delty. Pri zakladnich cvikach jako mrtvoly, pritahy velke cinky, dotahy, drepy a pod. jede na max cele telo.. Proste je potreba rozlisovat za jakym ucelem cvicis. Jestli pro zabavu, zdravi a aby jsi vypadal dobre v klubu a nebo na plazi a nebo cvicis protoze je to pro tebe zivot a chces byt monstrum? Monstrum s tebe nikdy nebude, kdyz pojedes trening na 40% s myslenkou toho, aby ses moc neodrovnal, protoze to pojedes zase za den, dva.. Sorry...
@igorveinybeastilles5066
@igorveinybeastilles5066 8 күн бұрын
trosku to odlacim, co potrebujes k cviceniu v posilovni vediet viac ako 4x12 .. co z teba robi odbornika to ze rozpravas tajuplne slova, slovnik cudzich slov z teba nerobi este nic ... prepac .ale minulosti 4x12 nikto neriesil a stacilo to na to aby ludioa boli najlepsi na svete . Dnesnej dobe sa mi zda ze cim viac cudzich slov tym vacsi odbornik a na to aby ti rastli svaly ty nepotrebujes vediet kolko mas fasccii,a ci hypetrofujes ,alebo nie.. co je sarkoplazma, to je pre tych slaboduchych ludi .. naopak dnesna doba je tak pre technizovana ze borci ako bol Levrone ,Stary Cutler, Wheeler .. mali vysledky ne pre studie nie pre cudzie slova ale pre to ze nadvihali najviac zavazia s najvacsou moznou namahou.. Jednoduche ..
@8kikin13kikes23
@8kikin13kikes23 8 күн бұрын
@@igorveinybeastilles5066 nikde nepíšu ze člověk musí znát nějaký cizi slova a musí znát všechny fascie. A nebudem tu přece srovnávat geneticky talentovaný jedince k tomuto sportu s ještě podoporeny na látkách, který proste budou mít (bohužel) lepší výsledky i ze špatného tréninku než ten průměrný a u naturalu to platí dvojnásob. Z tebe ( a to nijak neútočím) a podobných taky nedělá odborníka jen hrouda svalů a počet sledujících na sociálních síti. Ano úplný začátečník poroste i ze 4x12 ale to jdeme z extrému do extrému ( skvělou postavu udělá člověk i s vlastní vahou) takže jestli studie ukazuji ze je lepší cvičit sval 2-3x týdně tak to bude pro drtivou většinu lidi proste platit. Muže se najít výjimka. A taky jsem reagoval hlavně na to jak to ve videu bylo podaný. Nikdy podle studii necvicili ale presto ví ze je to hloupost ? Dal k tomu psát nebudu. Opakoval bych se a myslím nebo doufám ze jsem to napsal dost jasně
@danielbukovsky9517
@danielbukovsky9517 9 күн бұрын
První kdo mě napadá tak je Ben Pakulski
@danielbukovsky9517
@danielbukovsky9517 9 күн бұрын
Další Jared Feather
@PavelSamek
@PavelSamek 9 күн бұрын
Studie mají svou hodnotu, bohužel aplikace jich selhává, díky neznalosti základů lidí, co je interpretují.
@Riadnydavac
@Riadnydavac 9 күн бұрын
Super podcast Mišo si borec👍
@ondrejhykel8278
@ondrejhykel8278 9 күн бұрын
Podle studií, resp. v souladu s principy, na kterých se většina studií shodne cvičí a stravuje se 100% úspěšných kulturistů. To, že nemají trénink optimalizovaný s ohledem na ty úplně nejnovější poznatky neznamená, že se připravují v kontradikci s principy, na kterých se vědci shodují. Chápu, že se na internetu setkáváte s lidmi, kteří se opírají o pokročilé výzkumy a řeší nepodstatné věci a zároveň opomíjí ty triviální, to ale neznamená, že ti úspěšní netrénují podle studií, spíš to jen ukazuje, že i kvalitní informace se dají špatně uchopit.
@PavelSamek
@PavelSamek 9 күн бұрын
A pak je tu ještě jeden problém. Často interpretují studie lidé bez elementárních znalostí. A to právě vidíme v kulturistice často. Je to, jako když se snaží počítat integrály někdo kdo neumí sčítat a odečítat.
@maksymnovytskyi8786
@maksymnovytskyi8786 12 күн бұрын
Ostropestrec a pestrec mariansky su rozne bylinky alebo je to to iste?
@PavelSamek
@PavelSamek 11 күн бұрын
Ostropestřec a pestreč mariánsky jsou různé názvy pro stejnou rostlinu, Silybum marianum. V českém prostředí se používá název ostropestřec mariánský, zatímco na Slovensku je známá jako pestreč mariánsky.
@maksymnovytskyi8786
@maksymnovytskyi8786 11 күн бұрын
@@PavelSamek ok dakujem pekne. Este som sa chcel spytat, v jednom videu ste spominali ze Hydro protein ma urcite nevyhody. Prosim Vas, ake to su?
@PavelSamek
@PavelSamek 11 күн бұрын
@@maksymnovytskyi8786 Hydrolyzát, zejména syrovátkový hydrolyzovaný protein (WPH), má nepopiratelnou výhodu v rychlosti vstřebávání a regenerace, což z něj činí ideální volbu pro rychlou obnovu po tréninku. Historicky byla teorie, že čím rychlejší absorpce bílkovin, tím lepší výsledky, široce uznávána, a stále platí v určitých kontextech, jako je rychlá regenerace svalů. Nicméně, nevýhodou hydrolyzátu je, že není optimální pro dlouhodobé budování svalové hmoty a redukci tuku. Studie z roku 2013, která porovnávala výsledky suplementace nativním syrovátkovým proteinem (WP), hydrolyzovaným syrovátkovým proteinem (WPH) a glukózou po tréninku, zjistila, že skupina užívající WPH vykazovala pouze třetinový nárůst svalové hmoty oproti skupině užívající nativní WP. Překvapivé bylo také to, že pouze skupina s WPH zaznamenala nárůst tukové hmoty, což naznačuje, že tělo vnímá hydrolyzované peptidy primárně jako zdroj energie. Důvodem menšího nárůstu svalové hmoty může být fakt, že WPH podporuje rychlejší rekuperaci mikrotraumat ve svalech. I když to zní výhodně, mikrotraumata hrají klíčovou roli ve svalovém růstu, protože právě jejich oprava stimuluje hypertrofii. Tím pádem, zatímco hydrolyzát je excelentní pro zrychlenou regeneraci, není ideální pro sportovce, kteří chtějí maximalizovat nárůst svalové hmoty. Tento protein je tedy vhodný pro specifické cíle, ale ne pro všechny, a jeho použití by mělo být přizpůsobeno konkrétním potřebám daného sportovce.
@matthiasreiner6963
@matthiasreiner6963 13 күн бұрын
Ten název ve složení "L-citrulin malát 2:1" má být marketingový trik na neznalé? Nic jako L-citrulin malát 2:1 neexistuje. Buď tam je 7g čistého L-citrulinu (ok dávka, ideál je ale 10g) nebo tam je 7g Citrulinu-malátu (slabota a bylo by potřeba tak 20g aby se to vyrovnalo čistému L-citrulinu) hm?
@PavelSamek
@PavelSamek 11 күн бұрын
Označení "L-citrulin malát 2:1" představuje sloučeninu citrulinu a kyseliny jablečné, která je často efektivnější než samotný čistý L-citrulin. Zatímco L-citrulin zvyšuje produkci oxidu dusnatého a zlepšuje průtok krve, malát hraje klíčovou roli v energetickém metabolismu (Krebsův cyklus), čímž podporuje vytrvalost a snižuje svalovou únavu. Studie ukazují, že dávky citrulin malátu (5-8 g) účinně zlepšují sportovní výkon, a to výrazně více, než čistý citrulin. Citrulin malát totiž nabízí synergické účinky, které čistý L-citrulin sám o sobě neposkytuje. Pro zjednodušení: samotný L-citrulin zlepšuje prokrvení, ale citrulin malát umožňuje vykonat více opakování a udržet vysoký výkon po delší dobu. To dávkování, které zmiňujete, je absolutní nesmysl. Možná si to neuvědomujete, ale není to tak, že čím více, tím lépe.
@matthiasreiner6963
@matthiasreiner6963 11 күн бұрын
@@PavelSamek Já vím moc dobře o čem mluvím, samozřejmě vím že L-Citrulin je základní aminokyselina a Citrulin Malát je jen laciný trik, kterým společnosti klamou zákazníky. Citrulin malát se skládá z 50 % z kyseliny jablečné, pokud není v poměru uvedeno jinak, ale lépe se ve složení jeví 7g Citrulin Malát než 3.5g L-Citrulin a 3.5g Malic Acid ( kyselina jablečná) že? K těm dávkám, neříkám že je třeba navyšovat dávky do nekonečna, je tam určitý limit podle studie " ... minimum effective dose of L-Citrulline (3g / day) blabla (7.3-16.5 lbs/day) of fresh watermelon would be needed to achieve the maximum effective dose of L-Citrulline (10 g / day). Z toho vycházím, nad 10g to logicky nemá žádné větší benefity, takže logicky když ve vašem PRE máte Citrulin Malát, maximální efektivní dávka by byla 20g, takto jste lehce nad minimální efektivní dávkou 3.5g (3g podle studie). Z toho vyplývá, že je výhodnější používat čistý L-Citrulin, protože při dávce 20g Citrulinu Malátu by někomu nemuselo dělat dobře 10g kyseliny jablečné. Proto si já osobně míchám vlastní preworkout z čistých surovin a jeho součástí je 10g čistého L-Citrulinu. Toť vše.
@PavelSamek
@PavelSamek 10 күн бұрын
@@matthiasreiner6963 Na obale je jasně deklarováno, že je použit citrulin malát v poměru 2:1. Tedy v dávce 7 g je něco přes 4,5 g citrulinu a něco přes 2 g kyseliny jablečné. Toto je optimální dávka pro většinu lidí. Ano, je možné ji mírně navýšit, ale rozhodně ne nijak dramaticky, to je pak spíše kontraproduktivní. My při tvorbě receptury vycházíme z relevantních dat a ne z přístupu „když je 5 g super, tak 10 g bude dvakrát super.“ Tento přístup je sice v kulturistice populární, ale zároveň zde často vidíme, že je velmi mylný.
@ondrejcapka5798
@ondrejcapka5798 13 күн бұрын
Oliver Procházka a Alex Lukáč za mě brutal oba dva s tim ze alex je naturální anomálie ☝️👍
@TommyPacci
@TommyPacci 13 күн бұрын
Teď Jakuba Kolínka ? 💪🙂
@michalsimek3794
@michalsimek3794 14 күн бұрын
😀
@keelus1923
@keelus1923 14 күн бұрын
Chvalim borce , otevrene prizna ze je enchanced, i kdyz je to logicke jestli mel soutezit proti Lamce. V kazdym pripade Oliver vypada hrozne dobre nato kolik mu je let, kazdej by chtel takhle vypadat.
@matyquikando6314
@matyquikando6314 15 күн бұрын
Oliver je hroznej frajer, věřím že do 2 let na tý Olympii bude 🫡💪
@lukasnovicky2958
@lukasnovicky2958 16 күн бұрын
hodně povedené povídání, držím Oliverovi palce.🙂
@Slezo_trener
@Slezo_trener 16 күн бұрын
skromný a rozumný chalan s dobrým pohladom na stravu a cvičenie. Nemám čo dodať a držím mu palce nech to dotiahne ďaleko
@miroslavhanak8060
@miroslavhanak8060 17 күн бұрын
Oliver ma talent od boha je super👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍drzim mu palce moze to daleko dotiahnut ma nato!!!!!!!!!
@PavelSamek
@PavelSamek 17 күн бұрын
Určitě. Za mě celkově charismatem a vystupováním takový Slovenský Bumstead.
@ThomasThomason-im3zy
@ThomasThomason-im3zy 17 күн бұрын
Jestli je Oliver ten člověk co ukončil kariéru pomatence Lamky tak gratuluju a díky moc.Ještě by ho to chtělo dodělat tak aby úplně přestal natáčet.Je to toxickej člověk :-) :-) :-).
@matyquikando6314
@matyquikando6314 15 күн бұрын
Nebo ho staci proste nesledovat a ignorovat. V plno věcech s nim nesouhlasím, chování taky nemá vždy ideální, ale dela občas dost zajimavej a edukativní kontent a X lidi se díky němu mohlo zlepšit, nebo treba začlo cvičit.
@ThomasThomason-im3zy
@ThomasThomason-im3zy 15 күн бұрын
No,hodně lidí začalo cvičit i kvůli Filipovi Grznárovi :-).Lamka je hysterickej člověk,kterej vůbec nepochopil podstatu silovyho treninku,regenerace..a koneckonců i sypání.Všechno co dělá je takříkajíc přes závit,aniž by si uvědomoval že tělo není stroj.Ale to kolik lidí zničil se nikdy nedozvíme.Jeho relativně vysoká sledovanost mě celkem děsí.A takovej nekompetentní,sebestřednej řezník si dovolí kritizovat Sama Suleka,kterej nikoho netrénuje,tudíž ne.urví ,svoje názory nikomu necpe a o sypce se na rozdíl od Lamky nebaví.Sorry,ale je to č...rák.
@Jozef-gl7br
@Jozef-gl7br 17 күн бұрын
Oliver si topka 💪
@matouspalicka8645
@matouspalicka8645 17 күн бұрын
Díky za rozhovor,bomba👍
@romanzboril6984
@romanzboril6984 17 күн бұрын
Když má člověk výjmečný talent jako Oliver, tak člověk nemusí řešit detaily a stačí si jit zamakat a nějak se najíst …😜
@PavelSamek
@PavelSamek 17 күн бұрын
Problém, že dnes plno lidí dojde do pasti, tím, že řeší detaily a tím spadne do pastí polopravd a fabulací, a tím de facto přichází o své optimální výsledky.
@petrdolezal7057
@petrdolezal7057 16 күн бұрын
Tohle není pravda pokud v tom sportu míříš opravdu daleko, ano oproti "normálním" cvičencům má obrovský talent, ale na olympii (kde ho v budoucnu doufám uvidíme) rozhodují právě ty detaily.
@OndraP86
@OndraP86 16 күн бұрын
Pavle, ano i ne, za mě. Budeme-li se bavit o fitness stylu = cvičení, zdravá strava, bez tzv. zakázaných látek, tak je to dlouhodobá záležitost, kdy se svaly budují pomalu a člověk​ zkrátka zkouší jak reaguje jeho tělo na trénink či stravu, jaký trénink je pro něho vhodný, které druhy potravin jsou pro něho vhodné do tréninku, regenerace, to samé i suplementy. Tzn., že je to cesta na dlouhou trať. Plus bez informací (studium) se to rovněž neobejde. Zkušenosti jsou v tomto nezastupitelné..@@PavelSamek
@PavelSamek
@PavelSamek 15 күн бұрын
@@OndraP86 Dnes se setkáváme se dvěma zásadními problémy. Prvním je, že mnoho kulturistů se snaží číst vědecké studie a hledat relevantní informace. Bohužel, když nemají elementární znalosti, často tyto studie nesprávně interpretují a dochází k absurdním závěrům. Naštěstí se jejich teze většinou zaměřují na detaily, které nemají zásadní vliv na celkový výsledek. Problém však nastává, když zkreslené informace kolují mezi lidmi. Mnozí věří, že drobnosti, které jim prezentují, jsou klíčové pro jejich úspěch. Často se tak stává, že pro samé detaily nevidí celkový obraz, a to je typické hlavně pro vrcholové kulturisty. Druhým problémem je víra v lineární progres. Tento mýtus zničil už mnoho talentů. Špičkový kulturista, který přemýšlí a chce se dlouhodobě udržet na vrcholu,tak chápe, že dosáhne určité optimální kvantitativní úrovně výkonnosti a tam se snaží oscilovat. Ať už s pomocí zakázaných látek nebo bez nich, je nemožné růst kvantitativně donekonečna. Bohužel žijeme v době, která glorifikuje nekonečný růst - větší auto, vyšší plat, větší svaly, mladší partnerka... Ale větší neznamená vždy lepší. Vzpomínám si na Shawna Raye, který od svých 20 let vážil na každé soutěži přibližně stejně, s rozdílem plus mínus 4 kg. A přesto byl dlouhá léta na špičce. Bohužel většina lidí, a i top kulturistů si odmítá toto připustit. Takže se jim často sice podaří být z roka na rok větší, ale také horší a horší. Ono totiž větší nemusí znamenat lepší, a to dokonce i když máte více svalů a třeba i méně tuku.
@josefpluhar9671
@josefpluhar9671 17 күн бұрын
Gainer po tréninku vždycky fungoval a vždycky jsem se po něm cítil jak to tělo z anabolizovalo než jen po proteinu..Bohužel již cca 10 let nejde sehnat gainer bez maltodextrinu, levného jedu co tělo naprosto zabíjí a měl jsem po něm velké střevní problémy, udělejte Pavle prosím gainer bez těchto sraček,budu hrozně rád že aspoň nějaká firma vystoupí z davu.A myslím že lidí jako já bude víc a půjde to na dračku,,vím že malťák stojin v nákupu prd,,ale klidně si radši priplatim,
@petrjan9426
@petrjan9426 16 күн бұрын
Za mě je maltodextrin extrémně škodlivý a mam ty samé projevy. Nedám dopustit na glukózu ale ne ve stupidním množství 80 az 100 gramů za den do čaje jak je napsáno v doporučeném použití při nákupu v lékárně, ale 20 maximálně 30 gramů do proteinu, lepší než vsechny gainery světa kde je x dalších látek a protein si koupíš jaký ti vyhovuje.
@PavelSamek
@PavelSamek 11 күн бұрын
Na vysvětlenou. Maltodextrin je polysacharid skládající se z krátkých řetězců glukózových jednotek, které jsou spojeny α(1→4) glykosidovými vazbami. Vyrábí se obvykle částečnou hydrolýzou škrobu, přičemž vzniká směs oligomerů různé délky. Maltodextrin se tedy chemicky nachází mezi komplexními sacharidy a jednoduchými cukry, a přestože není sladký jako glukóza nebo sacharóza, je velmi rychle stravitelný, protože enzymy v tenkém střevě, jako je amyláza, snadno rozkládají jeho glykosidové vazby na volnou glukózu. Z biochemického hlediska má maltodextrin vysoký glykemický index (GI), což znamená, že rychle zvyšuje hladinu glukózy v krvi po konzumaci. Tento proces stimuluje rychlou sekreci inzulinu, který je klíčový pro transport glukózy do buněk, zejména svalových, kde se ukládá jako glykogen. Právě proto jeho použití dává smysl jako součást sacharidového mixu, například po tréninku, kdy je potřeba rychle doplnit energii. Navíc je maltodextrin osmoticky méně aktivní než jednoduché cukry, tedy i glukóza, což minimalizuje riziko gastrointestinálních potíží při jeho konzumaci. Můžete mi prosím logicky vysvětlit, přes jaký mechanismus by maltodextrin představoval škodlivou složku pro organismus? Navíc v našem produktu maltodextrin jen doplňuje sacharidový mix. a to právě díky jeho benefitům zmíněným výše. Problémy co popisujete bych čekal spíše od palatinozy, nebo fruktozy. Ty vídím, naopak jako problematické u produktů typu gainer.
@josefpluhar9671
@josefpluhar9671 11 күн бұрын
@@PavelSamek Ahoj Pavle,,jsou přímo studie kde si píše příma souvislost s Crohnovou chorobou a narušení mikroflóry,,což je pak zásadní problém,,těch článků je hodně. Já když to řeknu narovinu tak jsem po tom měl vždycky sračku,,a prostě plynatost, nevěřil jsem tomu ale když jsem to vysadil byl jsem do týdne ok.Je ale možné že jsem bral moc, protože jsem si koupil maltodextrin surový a dával jsem ho do proteinu cca 30 g po tréninku(jakože gainer)aby byl bezpečný měl by se dávkovat max cca a teď nechci kecat ale je to opravdu pár mg na kg tělesné váhy.Proto se používá i třeba jako plnidlo a zachuštovadlo potravin . Určitě jsou lidi co jim nevadí ale za mě ne,
@prochazkaoliver
@prochazkaoliver 17 күн бұрын
Ďakujem za pozvanie 💪🏻
@PavelSamek
@PavelSamek 17 күн бұрын
Mě bylo ctí.
@PavelSamek
@PavelSamek 18 күн бұрын
Nejúčinnější forma příjmu silymarinu je ve formě vysoce koncentrovaných extraktů, které jsou kombinovány s dalšími synergickými látkami, jako je například kurkumin, pro maximální efektivitu. Tento přístup zajišťuje nejen vyšší biologickou dostupnost silymarinu, ale také podporu celkového zdraví ja detoxikačních procesů. Produkty, jako je Health Balance od PROM-IN, jsou navrženy právě tak, aby tyto látky pracovaly společně v synergii. Kombinace s kurkuminem a dalšími přísadami vytváří ideální podporu pro zdraví jater. Navíc doporučujeme kombinaci s produktem Vita Solution, který poskytuje nejen přírodní vitamín E, ale i další důležité mikro-živiny pro podporu celkového zdraví. Všechny naše produkty jsou navrženy tak, aby mohly být optimálně kombinovány a zajistily maximální přínos pro organismus.
@radekkanka2617
@radekkanka2617 22 күн бұрын
A jaká je nejlepší forma kapky nebo tablety , olej? Diky
@PavelSamek
@PavelSamek 11 күн бұрын
Nejúčinnější forma příjmu silymarinu je ve formě vysoce koncentrovaných extraktů, které jsou kombinovány s dalšími synergickými látkami, jako je například kurkumin, pro maximální efektivitu. Tento přístup zajišťuje nejen vyšší biologickou dostupnost silymarinu, ale také podporu celkového zdraví ja detoxikačních procesů. Produkty, jako je Health Balance od PROM-IN, jsou navrženy právě tak, aby tyto látky pracovaly společně v synergii. Kombinace s kurkuminem a dalšími přísadami vytváří ideální podporu pro zdraví jater. Navíc doporučujeme kombinaci s produktem Vita Solution, který poskytuje nejen přírodní vitamín E, ale i další důležité mikro-živiny pro podporu celkového zdraví. Všechny naše produkty jsou navrženy tak, aby mohly být optimálně kombinovány a zajistily maximální přínos pro organismus.
@KateřinaHolomková
@KateřinaHolomková 22 күн бұрын
Dobrý den Pavle, na Vaše videa se vždy moc těším, bohužel toto mě trochu zklamalo z pohledu výživy. Většinou se snažíte lidem ukázat, jak se lze stravovat bez počítání, intuitivně. Podle toho co p. Szombathová říká, ona tak vůbec nejí. Sice nepočítá, ale tím že furt jít 'tak isto' jak stále říká, tak její jídelníček je v podstatě každý den velmi podobný. Není tam žádná diverzita. Nepočítá, ale makra ví přesně (180g bílkovin, 150 sacharidů a 50 tuků). Ono po tom, kdy člověk i kdyby měsíc jedl stále takto to samé, tak ví že 3 lžíce vloček mají tolik a tolik maker. Nepočítá a neváží, protože to dávno má v hlavě naučené. Ve finále všichni víme že ta makra nemusí být na gram přesně. Neměla by svoboda v nepočítání a jídle být spíše o tom, že si mohu k snídani dát jak míchaný vajíčka, tak další den třeba vánočku s marmeládou (samozřejmě s kompenzací živin v dalším jídle nebo vhodnou kombinací s bílkovinným produktem), dát si s rodinou společnou snídani? Zkrátka umět si tu stravu poskládat tak, aby obsahovala vše co tělo potřebuje, ale bez nutnosti jíst stále to samé dokola, den za dnem jako otrok. Jinak zajímavý rozhovor, opravdu se mi líbí zejména její přístup, kdy dává klientům zodpovědnost do vlastních rukou. Zejména v dnešní době je to potřeba 🙂 Na instagramu je (z mého pohledu) bezvadná například radkabartunkova co se týče stravy a tréninků, stejně tak iris.nutricoach, která se zabývá i ženským zdravím v souvislostech k tomuto životnímu stylu a dělá lektorku ve fitpraha. Třeba do budoucna myslím, že by ženská část posluchaček mohla ocenit rozhovory 🙂 Hezký den!
@PavelSamek
@PavelSamek 22 күн бұрын
Víte, já lidem nechci ukázat, jak je to správně? A po pravdě, ani hodnocení věcí na správně a špatně nemám rád. Chci ukázat lidem realitu. Tedy nikoho nikam nesměřuji. Zpravidla vstupuji do rozhovoru jen těm, co prostě buď záměrně, nebo tím, že si to ani neuvědomí, tak říkají fabulace a někdy i přímo lži. Já sám osobně nedávám žádné návody a doporučení, vše co říkám je jen názor. Nemám totiž tolik sebevědomí, aby sem někomu radil. Sám totiž absolutně netuším co je je správně. A to i proto, že správné řešení se v čase mění, a je i jinak individuální. A tady špičková závodnice hovoří o tom, jak to má ona. Nehodnotil bych zda je to správně či špatně. Protože evidentně v kontextu jejích výsledků a cílů to přináší ovoce. A to je přesně ono, je to jak říkala minule Markéta Gajdošová. Co je vhodné pro někoho, tak může být nevhodné, ba přímo škodlivé pro někoho jiného. Bylo by skvělé, kdyby si toto lidé začali uvědomovat. Protože přístup k výživě by měl zohlednit i psychiku a další kontext. A ano souhlasím, aplikace životního stylu, který je zmíněn ve videu, by u mnoha lidí bylo spíše patologií. A dokonce já osobně bikini soutěžení považuji trochu za patologii. Ale na druhou stranu je pravdou, že mnoho lidí v něm najde naplnění a stabilitu. Vždy je to o kontextu.
@pitalordik5204
@pitalordik5204 22 күн бұрын
Pekna Zena hned bych Ji bral
@romanzboril6984
@romanzboril6984 23 күн бұрын
No myslím Pavle , že pro tebe muselo být velmi těžké se soustředit na rozhovor , když vedle tebe seděla taková kočka ...😜
@PavelSamek
@PavelSamek 22 күн бұрын
Ani ne, já tak nějak bikini závodnice respektuji jako sportovkyně, ale jako ženy mě nechávají zcela chladným. Proto, jsem i zmínil, že tento obor je opravdu mimo mě. Můj ideál ženy je spíš baculka, co opravdu neřeší dietu a cvičení. 🙂 Ale s takovou asi rozhovor na PROM-IN opravdu dělat nebudu. 🙂
@lukasnovicky2958
@lukasnovicky2958 24 күн бұрын
Zvete opravdu zajímavé hosty, těším se vždy na každé nové video!:-) skvělá tvorba🙏
@PavelSamek
@PavelSamek 22 күн бұрын
Moc díky, snažím se.
@OndraP86
@OndraP86 25 күн бұрын
Pavle, super video! Díky
@michalskacel2783
@michalskacel2783 29 күн бұрын
Marek je rafan!!Kdo z naturalu vypada v jeho veku takhle?
@josefpluhar9671
@josefpluhar9671 Ай бұрын
Ahoj Pavle,,mám doma omegy od Vás,,jsou staré cca 3 mesice. Když jsem je otevřel žádný zápach nebyl.Dobral jsem půl balení a v pohodě, jenže jsem je nechal v kufru v autě cca 14 dní.Po dovolené jsem je otevřel a je cítit rybina,.Můžese mi neco stat kdyz to budu jíst?Nebo raději vyhodit?Díky,
@promincz170
@promincz170 25 күн бұрын
Takto, pokud byli v extrémně vysoké teplotě, tak bohužel oxidují. Měli by se skladovat při pokojové teplotě, a neuškodí ani lednice, když jsou tyto extrémní teploty. Krátkodobě to nevadí, třeba při dopravě k zákazníkovi. ale pokud jsou v autě při 50 a více stupních 14 dní, tak to opravdu žádná potravina nepřežije bez úhony. Pavel
@pitalordik5204
@pitalordik5204 Ай бұрын
Ja mam 3 stupen Id na bederni pater
@andymulle
@andymulle Ай бұрын
🙂Děkuji za rozhovor s Markétou. Sleduji její rozhovory a vždy jsou opravdu velmi příjemné a hlavně se mi líbí, jak Markéta přistupuje k výživě a obecně jak vždy hovoří právě k tomu, aby lidé začali chápat sebe a své individuální potřeby a vždy se zaměřovali na své tělo a potřeby. Je pravda, že titulek vystihuje to, co by mělo být -> Každý člověk by měl najít v sobě kouče i mentora na základě SVÝCH zkušeností a znalostí o SOBĚ, SVÉM TĚLE i POTŘEBÁCH, ale co víc O SVÉM ŽIVOTĚ, protože jedině MY víme, jak žijeme, tudíž co potřebujeme a to odráží naše tělo i psychika i zdraví. Může být x tisicích nutričních poradců, výživářů , kteří se pasují do rolí, že "umíchají plán na míru", ale skutečně? I tito odborníci nikdy nežijí náš život, tudíž Já si myslím, že se člověk může třeba poradit, prodiskutovat své dosavadní zkušenosti s jídlem, nebo pohybem, ale jak může někdo cizí skutečně říct, co má člověk a kolik jíst? Na základě čeho? :-) Tabulek, vzorců ? - to už se dneska ví, že to není validní a rozhodně by se nemělo dle toho pomáhat a skládat jídelníčky :-)) Já si myslím, co by mělo být ideální, aby lidé mezi sebou diskutovali a každý třeba řekl svou zkušenost, ale určitě ne paušalizovat, že co vyhovuje někomu, tak to nastřelím i druhému... což, dle mých zkušeností, se , bohužel, občas děje... K tomu vzdělání bych měla trošku odlišný názor a zkušenost. Nesouhlasím s tím, že "papír" zaručí kvalitu. Samozřejmě, že krevní testy by neměl interpretovat nějaký blouda, ale zároveň člověk, který se sám vzdělává a věnuje se třeba fyziologii těla, výživě a biochemii, ačkoliv nebude vystudovaný lékař, tak může mít značné zkušenosti víc, než lékaři. Sama s tím mám zkušenosti, že ani klasický PL mnohdy nedokáže interpretovat co znamenají výsledky, ted se bavím o rozšířených testech, ne základní prevence. Kolikrát se mi stalo, že lékařka nevěděla ani, co třeba ovlivnuje třeba ApoA, ApoB, kreatinin, CRP apod... To samé pak u nutričních terapeutů, kteří též se orientují jen v základních parametrech, ale do detailu už nejdou. Za to znám plno lidí, kteří se výživě věnují a jsou "bez papíru" a jedou důkladně kompletní analýzy, protože si to nastudovali sami i ze zahraničí - např. i problematiky testů na nasycené MK, vitamíny, katecholaminy atd ..:) Takže o tom vzdělání bych moc úplně takto neřekla, že hraje PRIM ;) Nicméně souhlasím s tím, že kdejaký "kurzisté"fitness trenéři atd.. bez hlubších znalostí by toto dělat neměli ;)! Jinak skrze ten půst, tak tam bych souhlasila s tím, že to NESMÍ přejít do stresu, nicméně já mám opačnou zkušenost s tím, že tento styl stravování mnohé lidi zbavil stresu a neustálého myšlení na jídlo, takže bych to spíš viděla jako ryze individuální a právě to, co člověk třeba dělá během dne a jak žije ;) .. Dále souhlasím s tím, že ty jídelníčky a přesně to sdílení i videí téma "Co jsem dnes jedla.." je za mě největší KRAVINA a ZLO a samotnou mě to irituje, protože to akorát lidem ukazuje zkreslení a druhak to, že lidé se pak snaží kopírovat a inspirovat se...Ale čeho? Někoho, někoho chutí, někoho preferencí atd... což je za mě kravina a nelíbí se mi to. Už vůbec spíš nechápu, nebo mi uniká ta pointa, proč mají lidi vůbec tendenci toho točit? Zamýšlel se někdo někdy nad tím? Já totiž ano , protože převážně taková videa točí slečny, nebo ženy, které se věnují fitness, nebo "lifestylu" ale převážná z nich si prošla nějakou formou PPP a následně sdílí toto a zajímavé je, že vždycky u takových videí s jídly padají různé argumenty proč to jedí, proč ne atd...a věty typu : Pojdte si to se mnou sníst atd...Snědla jsem ted čokoládu a je to normální a chci abyste to věděli.... - Upřímně na mě poslední roky toto vše působí jako forma toho, že ty slečny si tím "léčí" vlastně tu svou nějakou poruchu, nebo respektive se tím uzdravují, protože proč jinak bych někomu měla sdílet, kdy a co jím a PROČ a zároven k tomu pojit argumenty? Zkuste se zamyslet nad tím, protože opravdu když to člověk navnímá, tak mi z toho vždy vyleze právě to, že to je v rámci PPP, protože opravdu zdravý člověk, který nemá problém se svým jídlem a jídlo bere pro sebe , NEMÁ tuto myšlenku vůbec něco takového sdílet. Mě by to upřímně ani nenapadlo někomu točit co jím a kdy a ještě si to před tou kamerou SNÍST ... Přijde mi to opravdu mimo. Zajímal by mě schválně i jen Váš názor ;)) Jinak bych měla takový tip, jestli bys, Pavle, nenatočil samostatný podcast, konkrétně ten popis Tvé cesty, jak jsi se tedy zbavil počítání a trekování kalorií ;) - Upřímně by mě zajímalo, když o tom tak mluvíš, jaká tedy byla ta tvá cesta "osvobození se" od toho zajetí čísel a počítání a jak to probíhalo 🙂 Moc děkuji za tento rozhovor a Váš čas :)) a těším se na další témata, nebot se mi pdocasty u Vás velmi líbí a mají vždy co do sebe a to i skrze výběr hostů 🙂! Chválím opět! ♥ Andy
@PavelSamek
@PavelSamek 29 күн бұрын
Je tam jeden zásadní problém. Když testy interpretuje někdo, kdo se sice vzdělává, ale současně nemá základy, tak prostě dochází k brutálnímu zkreslení. Většina lidí, co moudře hovoří o krevních testech, hormonech a dalších věcech, bohužel nemá absolutně žádné elementární znalosti. Já si třeba troufám tvrdit, že tyto elementární znalosti mám, ale možná i proto nechci hovořit o odborných věcech. Protože si díky tomu uvědomuji, že věci nejsou černobílé. V dnešní době je bohužel výhodnější být prostě buď bez sebereflexe, případně drzý, nebo jednoduše hloupý. Působíte totiž přesvědčivě a máte jednoznačná řešení. Je to jako naše diskuze o "grass-fed" produktech. Hlupák si je jistý, že jsou jednoznačně lepší ve všem. Což je v principu absolutní nesmysl, protože jako vše mohou mít své výhody a nevýhody. Jenže pokud neodpovídáte jednoznačně, tak je to takové, řekněme, „méně populární“. Podobně mě zlobí, jakési adorování lidí, co se jakože o sebe starají, cvičí a mají „zdravý“ životní styl. Ono mnoho z nich je spíše psychicky narušených a ta fixace na „zdravý“ životní styl může být mnohdy více zničující než konzumace ne úplně optimálních potravin. Vše je o rovnováze. A s tím souvisí i mé osvobození se od čísel. Uvědomil jsem si, že to, co dělám, je de facto už na úrovni psychické poruchy, a cítil jsem se dost silný na to, abych se pokusil osvobodit. A kupodivu se mi to povedlo a můj život je lepší. Absolutně neřeším, zda si někde kousnu do něčeho, je mi to úplně jedno. Nic nepočítám, vážím jen kvůli receptům, abych trefil poměry, když něco peču, ale obejdu se zcela bez váhy. Čímž neříkám, že počítání je špatné, v určitém kontextu a v jiném období bude vhodné a přínosné. Ale pro mě jako 45letého tatíka, co chce prostě jen normálně žít a být aktivní, je to úplně zbytečné. Mimo to, psal jsem o tom článek na blogu PROM-IN.
@andymulle
@andymulle 29 күн бұрын
@@PavelSamek Ano, s tím souhlasím, ale zároveň konkrétně Mně zase vadí to, když lidé jsou natolik "líní", aby se třeba sháněli po kvalitních potravinách a opravdu jedli zdravě a kvalitně, a tak raději budou "propagovat" to, že to vlastně nevadí, když se jí mekáč, nebo sušenky. Mně prostě jen vadí, když lidé, kteří něco nechtějí , nebo nezvládají ukočírovat, tak si založí soc.sítě a začnou natáčet a propagovat rádoby "zdravý" přístup k sobě a jídle, kde bude argumentovat, že je v pořádku jíst mekáče, je v pořádku jíst sladkosti po každém jídle , protože to je právě SVOBODA a zdravý přístup, s čím já zase nesouhlasím. Za sebe je problém/porucha, pakliže mě něco deptá a mám z toho deprese, nebo mě to zkrátka vadí a dělám to ze strachu, nebo z donucení (tabulky, vážení atd..). Pokud si někdo trekuje jídlo sám, ale nemá z toho žádné problémy a nemá na tom založený život, pak je to za mě v pořádku, ale pokud se bez tabulek někdo nenají, nebo urputně si drží plánování dopředu podle tabulek, nebo třeba i strach překročit gram, tak ano - to je zle. Nicméně kontroverze o BIO potravinách je stále, ale zde je problém, že plno lidí stále nevnímá ten širší kontext :) Dále pak skrze ty výživové poradce - víte, ono je to smutné, ale stále jsou tu "mainstream"lidé, kteří zkrátka mají mezi lidmi podvědomí odborníků "Guru" a ačkoliv ho neznají osobně, tak třeba hltají jejich slova a doporučení. Mně osobně vadí spíše ti rádoby "influencer - trenéři", kteří si projdou třeba PPP (konkrétně to jsou slečny/ženy), začnou cvičit, začnou i třeba závodit v BIKINI fitness a následně si udělají kurz a dělají koučky a trenérky... - tohle za Mě rozhodně NENÍ V POŘÁDKU :/ Zkrátka si myslím, že vůbec role výživového poradce je samo o sobě problém, že je to volná ruka každého a sama bych opravdu byla pro, aby k tomu vzdělání bylo adekvátní, nicméně je ale pravda druhá, že ti nutriční vystudovaní opravdu jsou zase zarputilí v tom svém - lékařské medicíně -, kteří zas absolutně dehonestují třeba možnosti, které se té klasické medicíně vymykají, což je také ale špatně.
@janrehurek3815
@janrehurek3815 Ай бұрын
hezký rozhovor, zajímalo by mě kolik lidí co to vidělo je schopno chápat o čem byla řeč, to není kritika, to je spíš způsob pojetí nahlížení na danou problematiku, protože jak bylo řečeno dnes to spousta lidí vidí způsobem ,,napiš mě jídelníček,, ,,tohle nesmím, tohle můžu, tohle musím,, ,,zdravé-nezdravé,, a věci řečené v té obecné rovině vlastně u spousty lidí jde mimo jejich chápání, jinak k tomu závěru k těm sportovcům bych přidal manuálně pracujících lidi, za mě něco co se obecně ignoruje, protože sorta manuálně pracujících lidí jsou ti co dost kašlou na nějakou výživu a přitom u nich je to snad i víc důležitý jak u toho amatérského sportovce, zkus si jako stěhovák celej den tahat skříně po schodech do xtého patra, tahat regálové systémy do xxmetrů, kopat někde výkopy a podobně, tam ty doplňky a suplementace má úplně stejný význam a efekt jako u toho vrcholového sportovce, taky spousta lidí co celej život těžce manuálně pracuje vypadá v padesáti na šedesát
@PavelSamek
@PavelSamek Ай бұрын
Je to pravda, jen je to i o motivaci toho člověka. Určitě doplňky mohou být účinnou prevencí mnoha potíží.
@janrehurek3815
@janrehurek3815 Ай бұрын
@@PavelSamek doplňky výživy dle jejich zaměření mají zlepšit fungování těla, doplnit deficity vzniklé fyzickou námahou, zlepší regeneraci, zlepšit výživu svalů a těla, čili pokud někdo manuálně pracuje tak je jasný,, že tam jsou všechny tyto aspekty, ale většina těchto lidí má představu, že doplňky výživy jsou něco na úrovni hormonu a chemie díky prezentaci výrobců a prodejců, aby to prodali lidem co cvičí a ti mají představu, že díky tomu jim to poroste pomalu samo
@PavelSamek
@PavelSamek 29 күн бұрын
Ono je z otazníkem, zda ty manuálně pracující ta výživa vůbec zajímá. Často je to spíš tak, že se to řeší, až když nastane nějaký problém. Ono vysvětlovat lidem věci, které jsou řekněme komplexnější je velmi složité. To asi víme oba. 🙂
@janrehurek3815
@janrehurek3815 29 күн бұрын
@@PavelSamek myslím, že každého zajímá to, aby se cítil dobře, vypadal dobře, pokud představa ,,zdravého stravování,, degradovala na ovesné vločky a čímsi, nebo popřípadě na kuřecím s rýží nelze se divit, že mají k tomu odpor a předsudky, člověk co celej den makal nemá chuť přijít domů a dát si kuřecí s rýží a ještě suchý, stejně tak pokud vše kolem doplňku výživy je spjati s reklamou nasteroidovaných chlapů, nebo ženských, kteří vypadají naprosto už nereálně, nelze čekat, že dělník bude mít zájem si něco takového pořídit, když obecně mají k takovým lidem spíš odpor a jejich představa je spojená s tím, že když si dá třeba ten nejprimitivnější gainer během pracovního výkonu, že z něj bude nabobulovaná ,,zrůda,, , ne, že díky tomu bude míň stresovat tělo, nedostatkem, že když maká v těch vedrech venku jako třeba dělníci na silnicích jak může třeba blbej iontový nápoj třeba plus bcaa a glutamin pomoct, jak ten kofeinovej preeworkout může ráno, nejen ráno, pomoct se dostat do tempa a zároveň stimulovat to tělo k nějakému fyzickému výkonu, že whey protein určitě není chemická sloučenina a díky specifickému složení aminokyselin, snadnosti trávení může velmi efektivně pomoct během výkonu právě na lepší pozdější regeneraci, výživu a i defacto stimulaci mozku nejen svalů, že všechny ty NO produkty pomáhají lepšímu prokrvování těla tím i samozřejmě lepšímu fyzickému výkonu a následně taktéž lepší regeneraci, krev přeci nese živiny do svalů, mimo to arginin - no produkt, je ve fyzické zátěži pro tělo nedostatkový a tedy jeho příjem by měl být automatický, to samé histidin který mimo jiné v deficitu je spjat s alergiemi, které jsou dnes celkem běžné, ale oni to neví, nesledují firness stránky a neumí číst mezi řádky, je to o reklamě a propagaci daných věcí
@ganiselmani
@ganiselmani Ай бұрын
Super video. Sám som osobný tréner ale čím ďalej sa mi to prostredie prestáva páčiť v tom zmysle že ku mne chodia skoro rovnaké jedálne lístky od viacero ludi ktorý majú odlišných trénerov. Ja rozumiem že strava ma štruktúru a určite pravidlá ale tam vidím ako tréneri seru na nejaký psychicky stav klienta , jeho lifestyle , jeho potreby a podobne. Proste tu máš jedálny dodrzuj ho no a ak nechudneš tak je to klientova chyba pretože on "určite" cheatuje alebo nedodržiava čo mu trener dal. Tu mi chýba zodpovednosť trénera ktorý by sa mal zamyslieť nad tým či to robí správne.
@PavelSamek
@PavelSamek Ай бұрын
Já často s mírnou nadsázkou říkám, že někomu napsat jídelníček je nejen nesmysl, ale i podvod. A lidem, pokud mi napíšou zda dělám jídelníčky, tak odpovídám, že ne, že okrádat lidí mi morálně nesedí.
@biofitnesssk
@biofitnesssk Ай бұрын
Super 💪 držím palce do budúcna 🙏
@lukasnovicky2958
@lukasnovicky2958 Ай бұрын
Paradni povidani!🙏🏻🙏🏻
@PavelSamek
@PavelSamek Ай бұрын
Za mě toto skvělý host, moc si vážím, že si Markéta na mě udělala čas..
@janm3838
@janm3838 Ай бұрын
Fajn video
@richardhurnik2621
@richardhurnik2621 Ай бұрын
Taky postupně zapojuji vše,ale musíš zase si říct aby si nešel tak často tak intenzivní tréninky vahy měnit pohyby atd,ty fyzio cvičení můžeš třeba po tréninku silovém zařadit na druhý den projet si takovou technickou těla od hlavy ramen kotníku zad mobilitu stabilitu a důležité uvolnění a v těch svalech třeba těch zádových ten den ať nejsi furt zase v tenzi..je to chemie, zátěž, rotace, otřesy každého něco irituje více pak sou sporty kde je kombinací, vrácení zpět je fajn ale i věk logicky hraje proto musisi9trenink upravit..ja jedu mobilitu pak trénink třebas ktl+kruhy gymnastické a pak dotuk sm systém uvolnění zádových svalů..ale každý ať si určí commu vyhovuje..
@dohnec1959
@dohnec1959 Ай бұрын
Super video z mega vzdělaným fyziem určitě více videí to tu chybí 🙏mám jednu otázku co říká na functional paterns který se zaměřuje na navracení k pohybu co byl dříve a tím se prý dá vyřešit veškeré bolesti 🙏 Díky Luděk
@rudolfrys4022
@rudolfrys4022 Ай бұрын
Zdravím vás Pavle. Soucítím s vámi. Měl jsem obdobný výhřez spojený se zánětem sedacího nervu. Hrozné bolesti mě doprovázeli. Po čase mi atrofivala noha, hlavně lýtko. Vnitřní hlavu lýtka skoro nemám. Byl jsem na pár rehabkach masazich a pořád zvedám železo. Bolest nebolest prostě když to miluješ není co řešit 😂. Už jeto 8 let co mi diagnostikovali výhřez. Nejlepší výsledky teď mám s SM systém. Našel jsem si na KZbin nějaký přednášky koupil si lana a cvičím denně cca 2x15 minut. Člověk jak hodně sedí, a já i hodně jezdil na kole tak protahování bedro kyclo stehenního svalu mi moc pomohlo.
@lukashruska4267
@lukashruska4267 Ай бұрын
Ceska fyzioterapie v globalu je hrozne v prdeli. Diky bohu, ze se nehlasim k ceskejm fyzioterapeutum, ackoliv jsem sam fyzio, ale vzdelavam se od zahranicnich lektoru a delam v zahranici. Snad se to do par let probere, ale pochybuju ceska fyzio je zalozena na nesmyslnejch konceptech, aby si par autorit vydelalo penizky. Je mi z toho fakt zle!
@PavelSamek
@PavelSamek Ай бұрын
Autority co se jako, že starají o vrcholové sportovce. Souhlas. Je šílené, že člověk co je u nás brán, jako top kapacita, je de facto lidská hyena.
@lukashruska4267
@lukashruska4267 Ай бұрын
@@PavelSamek priklad Adama Meakinse, anglicky fyzio, ktery hlasa pravdu a dela osvetu ve svete fyzio a hrozi mu, ze ho chtej znicit, vyhodi z prace. Silenost, ze clovek, ktery se snazi neco zmenit, tak ve finale je bitej. Je to zase jenom o tom, ze lidi, ktery maj zalozenej byznys na picovinach, tak se prsej, aby neposkodil jejich byznys.
@8kikin13kikes23
@8kikin13kikes23 Ай бұрын
Na Martina Snášela je radost se dívat, jaký má znalosti a jak to podává. Pak tu máme fyzioterapeuty a to dost známý, pro které je diagnostika pohybového aparátu hledání dysbalancí aby si mohli vyfotit fotku před a po. Terapie je pak pro ně poškrabani grastonem a prokřupáním případně jakousi “mobilizací” 😂