Jak nie posmarujesz, to nie urośnie. Zdobek głaszcze drzewka | Oblicza lasów #68

  Рет қаралды 68,974

Echa Leśne

Echa Leśne

Күн бұрын

Пікірлер: 276
@Greendevil35
@Greendevil35 5 жыл бұрын
Oczywiście, że repelent lepszy niż płot. Szacun za organoleptyczne przetestowanie środka. Pozdrawiam.
@krystynakrysia6242
@krystynakrysia6242 5 жыл бұрын
Protest song😀 Pomyślały łosie, Że przegryzie coś się A tu kurka! Sosenka Repelentem maźnięta!!! A fe, Zdobysławie, Paść się będziem na trawie!😀
@zdobysawczarnowski5143
@zdobysawczarnowski5143 5 жыл бұрын
:D
@domi17ist
@domi17ist 5 жыл бұрын
dobre :)
@konkachila8530
@konkachila8530 4 жыл бұрын
Zdobek jelonkom źałuje i smakołyki pędzluje 😁
@AgnieszkaPiasecka
@AgnieszkaPiasecka 4 жыл бұрын
super rymowanka :)
@dagutek
@dagutek 4 жыл бұрын
Zdecydowanie drzewka lepsze niż płoty!!!! Ostatnio, będąc w lesie, zaskoczyłam niechcący sarnę swoją obecnością , ta rzuciła się do ucieczki i wparowała w siatkę, bo jest mało widoczna!!! :( Po chwili zmagań udało jej się na szczęście wyplątać, ale przeżyłam stres patrząc na to - taka bezradność. Fajnie, ze jest alternatywa w sposobie, który Pan zaprezentował.
@robert73wojciech
@robert73wojciech 3 жыл бұрын
Uwielbiam słuchać jak Zdobek nie wymawia "i" w ostatnich sylabach. Zamiast "takie" mówi "take" itp.
@bookadel
@bookadel 5 жыл бұрын
@Echa Leśne, chciałbym poznać wasze zdanie jako leśników na temat planowanego, dużego odstrzału w Polsce dzików. Jak może to wpłynąć na cały leśny ekosystem, jakie korzyści niesie obecności tych zwierząt w lesie (chodzi mi o to w jakim stopniu i jak wpływają na populacje np. szkodników)? Jak takie masowe i częste polowania wpłynąć mogą na innych mieszkańców lasu? Fajnie byłoby zobaczyć jakieś statystyki, dziki w liczbach. A odcinek, jak każdy ze Zdobkiem, bardzo zacny. Zostawiam łapkie i pozdrawiam.
@maciejrobak8729
@maciejrobak8729 5 жыл бұрын
Po pierwsze ile było dzików kilkanaście lat temu, a ile jest teraz. Po drugie, gdzie te dziki przebywają, na polach rolników czy w lesie? Po trzecie, przykład z praktyki. Wraz z pojawieniem się wilków, dzików jakby prawie nie widać.
@inkubatorlegowy7941
@inkubatorlegowy7941 5 жыл бұрын
@@maciejrobak8729 wilki wola polowac na jelenie. jestem z podlasia dosyc blisko puszczy bialowieskiej gdzie odstrzal dzikow byl masakryczny. odstrzelono kilka tysiecy dzikow. tak.. tysiecy. jeszcze 3 lata temu jak kosilo sie kukurydze wyskakiwaly wielkie watahy dzikow. teraz jak kosili to bylo ich doslownie kilkanascie. po tropach widac ze jest tego niewiele. ale ja uwazam ze to mysliwi sami sobie szkodza. wystrzelaja pozniej nie beda mieli do czego strzelac. jak rozmawiam z mysliwymi maja odstrzaly na 3 dziki co z tego jak juz od 2 tyg jezdzi i nie moze trafic na zadnego a wczesniej to mowil wystarczy bylo dobrze usiasc i mozna bylo strzelic 2. wiec to nie jest dobre ani to nie jest zdrowe dla srodowiska DZIKI SA CZYSCICIELAMI LASU MALO KTO O TYM WIE te zwierze zjadaja wszystko co szkodzi potrafia nawet zjesc padline. bez nich lasy zaczna chorowac.
@flutek5935
@flutek5935 5 жыл бұрын
@@inkubatorlegowy7941 gdyby wybór należał tylko do myśliwych to zapewne strzelali by tylko parę największych, odżywionych na szkodzie rolnika sztuk. Chodzi tutaj o zatrzymanie ASF
@sumek666
@sumek666 5 жыл бұрын
Również chciałbym usłyszeć opinie a najlepiej film zobaczyć co na to Pan Zdobek
@joannawasniewska2365
@joannawasniewska2365 5 жыл бұрын
Tak, wszyscy czekamy niecierpliwie. Nie interesują mnie konkretne pytania, bo czasem nie zdajemy sobie jako laicy sprawy z pewnych rzeczy, jak właśnie choroby zagrażające. Ale ze względu na publiczne niepokoje fajnie byłoby znać opinię specjalistów.
@STAS777ish
@STAS777ish 5 жыл бұрын
Oglądanie tego kanału to czysta przyjemność!!! Panie Zdobku, proszę zrobić odcinek dla dzieci o drzewach i krzewach lasu w którym pokazać jakie różne drzewa mają liście, owoce i nasiona. Dziękuję.
@tomaszd.1197
@tomaszd.1197 5 жыл бұрын
Pamiętam, że my kiedyś w sadzie robiliśmy coś podobnego, z tym że malowaliśmy przede wszystkim pnie młodych drzewek, żeby zające ich nie obgryzały. Sarny i jelenie jakoś bardzo gałązek nie obgryzały, ale też czasem je malowaliśmy. Matko, ile czasu na to poświęciliśmy, wszyscy zawsze po tej robocie byli umazani, zmęczeni i przemarznięci (robiliśmy to późną jesienią / zimą). Wieczorem pękał krzyż - praktycznie cały czas człowiek się chylał i machał pędzelkiem. Nie wiem jak w lesie, ale w sadzie zdecydowanie lepiej spisuje się siatka, nawet nie ma co porównywać, choć niestety to droga inwestycja. Pomimo naszych "malunków" zające świetnie sobie poradziły - gdzie tylko pojawił się niezamalowany fragment, od razu było widać ślady ich zębów, a górę załatwiły jelenie i sarny, ale nie poprzez zjedzenie gałązek, a ocieranie się ciałem i przede wszystkim porożem. Także cały misterny plan w pizdu. Pamiętam, że ze względu na wysoką cenę takich specyfików, ludzie często tworzyli swoje własne mieszanki. Dawało się chyba olej (jadalny), rozpuszczone mydło, piasek, można było też dorzucić trochę trocin i proszku do prania. Wszystko się rzecz jasna mieszało i chałupniczym sposobem pozyskiwało specyfik. Ogólnie jednak takie malowanie nie zdawało za bardzo egzaminu.
@klaudiamadura7501
@klaudiamadura7501 4 жыл бұрын
Dziś na Was trafiłam. Nie wierzę w przypadki. Kocham las i dzieki Wam w ciagu jednego dnia zdobyłam ogroma wiedze, ale nie potrafie zdecydować. Mimo to Kocham Was ogladac.Dzieki wielkie,ze Dzis dzien byl dzieki Wam owocny :)
@micha1195
@micha1195 5 жыл бұрын
Jeden z niewielu kanałów który zachęca swoją treścią do dania subskrypcji poza jego właścicielem. Widać zaangażowanie i ogrom wiedzy. Pozdrawiam
@Cartey95
@Cartey95 5 жыл бұрын
Zdobek masz dar mówienia i opowiadania. Bardzo przyjemnie się Ciebie słucha i obejrzałem wszystkie filmy z Twoim udziałem jako pierwsze :) Więcej Zdobka proszę
@ungman04
@ungman04 5 жыл бұрын
Dziwie sie ze w Szwecji jeszcze z tym sie nie spotkalem.... Pracuje juz ponad 6 lat na czyszczeniu mlodnikow i nie raz serce sie kraja jak na dzialce 30 hektarowej okolo 80% zostalo zjedzone przez losie. Fajny odcinek pozdrawiam :)
@mateuszpawlikowski7650
@mateuszpawlikowski7650 5 жыл бұрын
Wreszcie coś z pracy leśnika😃
@panhubert6459
@panhubert6459 5 жыл бұрын
Fajny materiał. Znam problem z autopsji, bo posadziłem ponad 100 świerczków i sosenek koło domu i musiałem chronić to przez 3 lata, tez repelentami. Z tym, że u mnie gryzły nie same wierzchołki, tylko tak jakby korę tuz poniżej. Teraz drzewka mają już ok 1,5 m i problem się zmniejsza. Pozdrawiam serdecznie całą ekipę !
@teracan100
@teracan100 5 жыл бұрын
Zdobek jak zwykle klasa... Oczywiście pobielane drzewka.
@jerzyrevox7660
@jerzyrevox7660 5 жыл бұрын
U siebie założyłem rekreacyjnie hektarowy las brzozy sosny świerki jodły i musiałem jednak ogrodzić to siatką leśną ponieważ sarny nie tylko obgryzają pędy ale także zdrewniałe części ( korę ) co doprowadza do usychania sadzonek a obecnie mam spokój i drzewka pięknie się rozwijają pozdrawiam wszystkich leśników bo to przyjemna ale i ciężka praca
@trofida1698
@trofida1698 5 жыл бұрын
To się wiosenno zrobiło ;) Te farbowanie to wbrew pozorom bardzo przyjemne zajęcie, a po kilku godzinach i do "smaku" można się przekonać. :D U nas zabezpieczało się w ten sposób głównie młode olsy, także szło to całkiem szybko i co najważniejsze było piekielnie skuteczne. Pozdrowienia!
@stalewiakTV
@stalewiakTV 5 жыл бұрын
Odcinek chyba z wiosny 👍👍 lepiej smarować bo i grzyby można pozbierać. Pozdrawiam 👍
@zdobysawczarnowski5143
@zdobysawczarnowski5143 5 жыл бұрын
Odcinek jesienny :)
@ivuldivul
@ivuldivul 5 жыл бұрын
Za ogrodzeniem więcej grzybów :P
@zdobysawczarnowski5143
@zdobysawczarnowski5143 5 жыл бұрын
niekoniecznie
@1964ANDRZEJ
@1964ANDRZEJ 5 жыл бұрын
@@zdobysawczarnowski5143 No wreszcie, a już myślałem że Wam się odechciało robić kolejne filmy.
@annaka100
@annaka100 4 жыл бұрын
Eee, w młodniki do 4m nie wolno wchodzić. A tam najlepsze maślaki...
@mmacki7793
@mmacki7793 5 жыл бұрын
Panie Zdobek,niech pan pomaluje tym cały las,niema śniegu,będzie zajeb.... Pozdrawiam
@grzesjura7397
@grzesjura7397 5 жыл бұрын
Pracowalem w lesie 3 lata :) i pamietam malowanie na jesien...farba czasem zamarzala haha Tylko mielismy blekitna farbe. Pedzel na kiju i jazda. Tylko w gorach na stromych zboczach. Ale zauwazylem 1 rzecz...drzewka pomalowane..wolniej rosly. Ogladam was caly czas. Pozdrawiam z Wisly ;)
@jerzykryszczynski4892
@jerzykryszczynski4892 3 жыл бұрын
Świetny pomysł . Gratulacje dla Ciebie Zdobek 🌞 Pozdrawiamy z Chicago 🏕🇵🇱🌞
@mariuszkowalczyk77
@mariuszkowalczyk77 5 жыл бұрын
dobry kanał ;) widzialem już kilka filmów.. cenie i szanuję waszą robotę :) fajnie że to tworzycie:)
@makitor7673
@makitor7673 5 жыл бұрын
Wolimy Zdobka! Oczywiście bez płotu.
@arekdobiech
@arekdobiech 5 жыл бұрын
Pan Zdobek mój ulubiony ekspert!
@michakuhr8774
@michakuhr8774 5 жыл бұрын
Mieszkam pod lasem. Oglądam Was reguralnie. Człowiek uczy się przez całe życie. Heh.. Raz na jakiś czas wchodzę (i szybko uciekam) na YouTubowe "Na Czasie" i nie mogę się nadziwić jak niskie treści ludzie oglądają : O
@piotr9568
@piotr9568 5 жыл бұрын
Witajcie. Super film uświadamiajacy. Więcej takich. Co do metody to reperent wydaje się bardziej przyjazny. Ludziom a zwłaszcza Polakom źle się kojarzą ogrodzenia. Pozdrawiam Piotr.
@SZPEJTECH
@SZPEJTECH 5 жыл бұрын
Zdobek jest najlepszy! Pozdrawiamy!
@Krzysiek86xd
@Krzysiek86xd 5 жыл бұрын
Kolejny zajefajny odcinek. Czekam na kolejny. Pozdro Zdobku;)
@MrRybniczanin
@MrRybniczanin 5 жыл бұрын
Sam kiedyś Was o to pytałem czemu to takie pomalowane. Dzięki za wyjaśnienie ☺️ ciepło tam u Was jakoś 😉
@katarzynamisiewicz2001
@katarzynamisiewicz2001 5 жыл бұрын
Najlepsza praca w lesie... 😊Od 10 lat co roku to robimy..
@bartek7x65r6
@bartek7x65r6 5 жыл бұрын
Moja opinia to jak najmniej płotów w lesie. A tak poza tym super kanał 👍👌
@0cxz0
@0cxz0 5 жыл бұрын
Też jestem ciekawe odcinka o dzikach. Najlepiej pytać u źródła ludzi którzy mają w tym temacie więcej do powiedzenia od typowego facebookowicza. :) Świetny film Pozdrawiam
@sh6x
@sh6x 5 жыл бұрын
Świetny kanał.Cholercia nie mam czasu , a po kolei oglądam wszystkie odcinki-trudno się oderwać.Pozdrowienia dla całej ekipy. Wiem ,że to nie za bardzo o lesie, ale czy dalibyście radę przybliżyć temat kasztanowców , które są w Polsce i nie tylko zżerane przez szkodniki?
@krzysztofkordalski5992
@krzysztofkordalski5992 3 жыл бұрын
smarowac jak najbardziej smarowac.pozdrawiamcałą ekipę
@Robert-fi2bu
@Robert-fi2bu 5 жыл бұрын
Jak zawsze fajny, ciekawy odcinek! Pozdrawiam(również z Nadleśnictwo Kościerzyna) :)
@cissco83
@cissco83 5 жыл бұрын
Zdobek strzeż się teraz jeleni za to coś uczynił :) Oczywiście fajny odcinek . Smarowanie chyba lepsze. Były przypadki ,że jeleń zaplątał sie w ogrodzenie .
@MatiMatijas-lj3sv
@MatiMatijas-lj3sv 5 жыл бұрын
Hymm co lepsze? Z perspektywywy ekonomicznej smarowanie bo wiadomomo smarowanie drzewek szybciej mniej osób potrzebnych do wykonywania zabiegu. Zaś z dugiej strony PŁOTY - mniejsza ingerencja zwirzyny na cały obszar zalesiony no i ja znalazłem jeden plus z płotów można zdemontować i przewieś płot w inne miejce .Pozdro!
@MrKraktor
@MrKraktor 4 жыл бұрын
Repellenty 100% lepsze niż grodzenie jak dla amatorów lasów
@balcer79
@balcer79 5 жыл бұрын
7:24 Nie mogę się zgodzić, że grodzenie to 100% skuteczności. Kilka tygodni temu byłem w lesie i w ogrodzonym młodniku siedziała sarna. Obszedłem dookoła cały młodnik. Nie znalazłem żadnej dziury w płocie. Żadnej. Próbowałem pomóc tej sarnie. Była bardzo wystraszona. W pewnym momencie przeskoczyła ogrodzenie i uciekła w las.
5 жыл бұрын
świetny filmik czuć tą piękną jesień poprzedniego roku :)
@aaquillusaaquillus1630
@aaquillusaaquillus1630 4 жыл бұрын
Smarowanie tych drzewek to zdecydowanie lepsza metoda, chociaż ciągle widzę w lasach miejsca odgrodzone. Ciekawe czy to kiedyś wejdzie do powszechnego użytku w lasach państwowych?
@thomtyszka5446
@thomtyszka5446 5 жыл бұрын
Dziękuję za ten odcinek. 😊Dobra robota! Pozdrowienia 😁
@s.g.7848
@s.g.7848 2 жыл бұрын
Super. Pozdrawiam serdecznie.
@piotr270576
@piotr270576 5 жыл бұрын
Może następny program o odstrzale dzików. Co o tym myślą leśnicy?
@defqon_one
@defqon_one 5 жыл бұрын
Tak,tak,tak. Tu chodzi o smarowanie gardła ten film to przykrywka
@kubixus8575
@kubixus8575 5 жыл бұрын
Może coś o odstrzale dzików
@wavi_DXM
@wavi_DXM 5 жыл бұрын
A później Daniel wyżera mi pół lodówki... 😂
@jakubp5148
@jakubp5148 5 жыл бұрын
Dziękuję za film.
@Mag-ti6rt
@Mag-ti6rt 5 жыл бұрын
To dobra fucha jest ;)
@marcinmarcin7831
@marcinmarcin7831 5 жыл бұрын
jak jesteś wysoki to po paru godzinach dostajesz kurwicy mózgu od kręgosłupa no i wolontariat nie zarobek, pomagałem kumplowi i tez myślałem że fucha, a może i fucha ale dla drobnych babek i małolatów, wbrew pozorom zrywka była lżejsza
@marcinzpomorza
@marcinzpomorza 5 жыл бұрын
Dużo się dowiedzieliśmy, ale albo mi ta informacja umknęła, albo nie powiedziałeś nam jak często musisz przychodzić i głaskać drzewka? :-) Jaki czas przewidziano, zanim taki repelent podda się pogodzie i zniknie z drzewka?
@mazmaciek
@mazmaciek 5 жыл бұрын
Smacznego życzę panu prowadzącemu. Aby ten środek był gorzki w składzie najprawdopodobniej zawiera tiuram. Substancję grzybobójcza używaną również do ochrony w sadach i jagodnikach, trucizna okrutna, oczywiście nie w takich ilościach. Co do dzików jestem za 90% redukcją pogłowia, lepiej aby 10% zostało niż zdechło wszystko. Możecie popytać co się dzieje w strefie z ASF, nie przeżył ani jeden. Pozatym świetny Film
@Kacper_repcak11
@Kacper_repcak11 5 жыл бұрын
Akurat zastanawiałem się ostatnio o co chodzi z tą farbą, bo to chyba jesienią się maluję żeby w zimie nie obgryzały.
@zdobysawczarnowski5143
@zdobysawczarnowski5143 5 жыл бұрын
Zgadza się.
@rafamichalczuk401
@rafamichalczuk401 2 жыл бұрын
Smarowanie 😊🌲
@mateuslaw66
@mateuslaw66 4 жыл бұрын
Wolimy pobielone drzewka, pozdrawiam serdecznie.
@minak1259
@minak1259 5 жыл бұрын
Nie cierpialem tej roboty. Już wolałem pracę piłą.
@wojteksmietana7056
@wojteksmietana7056 5 жыл бұрын
W tych rękawaciach może być najszybsza, ale jak pisałem swoją inżynierke okazało się, że pracownicy zula, którzy to robili, kładli za dużo repelntu na ped szczytowy, przez co drzewko zamieralo
@zdobysawczarnowski5143
@zdobysawczarnowski5143 5 жыл бұрын
Nie spotkałem się u nas z takimi przypadkami.
@Smietan05
@Smietan05 5 жыл бұрын
@@zdobysawczarnowski5143 Wszystko zależy od chęci do pracy :) Ale to fakt, że na niektórych drzewkach (młode dęby i sosny) było tego tyle, że na niektórych aż spływało i kapało na ściółkę.
@artur1991pl
@artur1991pl 2 күн бұрын
Czy pąki drzew np. jablonek itp też malujemy tym środkiem?
@Jozef233
@Jozef233 5 жыл бұрын
Robiłem to 🙂 mój wuja ma firmę leśną!
@jedrzejjedrzejewski823
@jedrzejjedrzejewski823 5 жыл бұрын
Zielona noc, zdecydowanie
@pawedomzalski3392
@pawedomzalski3392 5 жыл бұрын
Tez jestem za smarowaniem... Tym bardziej ze widywalem jelenie ktore zaplatywaly sie w takie ploty i zdychaly w meczarniach, sarpiac sie zrywaly kilka przesel siatki
@EverynyanSan
@EverynyanSan 5 жыл бұрын
Co mógłbys powiedzieć o pozyskiwaniu czeczoty? Jesli chodzi o kwestie prawne i zdrowotne drzewa
@konkachila8530
@konkachila8530 4 жыл бұрын
😂nie wierze no tu jestescie niedydaktyczni😉 z tym smakowaniem czego popadnie
@James14Jj
@James14Jj 5 жыл бұрын
O jak ja lubie takie powiadomienia :D
@TGPLTV
@TGPLTV 5 жыл бұрын
Może wypowiesz się o poszukiwaczach skarbów z wykrywaczami w lasach?
@polish_ancestor2265
@polish_ancestor2265 5 жыл бұрын
U nas smarujemy Cervacolem i nie wybieramy tych ładniejszych, leci co druga lub nawet czasem co trzecia zależy jak Leśniczy wymyśli, chociaż ja i tak osobiście wolę grodzenie stawiać
@lukaszstanislawczyk3637
@lukaszstanislawczyk3637 2 жыл бұрын
A ja chciałem płot stawiać. Dzięki!!!
@marcinpogrywa1325
@marcinpogrywa1325 5 жыл бұрын
Jak dla mnie możecie i smarować i stawiać płoty. Grunt, żebyście dobrze wykonywali swoją pracę. A jak jest dobrze? Wy wiecie najlepiej 😉
@thomtyszka5446
@thomtyszka5446 5 жыл бұрын
A, ja mam takie pytanie z innej beczki :czy trudno jest uzyskać od nadleśnictwa zezwolenie na poszukiwania w lesie z wykrywaczem metalu? Chciałbym takie pozwolenie zdobyć. 😊
@dawidrozalski4007
@dawidrozalski4007 5 жыл бұрын
Witajcie, mam pytanko Przywiozlem do pl z zaprzyjaźnionej szkółki w Niemczech sadzonki "brzęku" czy mogę od tak posadzić je w ogrodzie? Może powiecie coś więcej o tym gatunku, bo bardzo rzadko spotykane drzewo
@caprice1207
@caprice1207 5 жыл бұрын
@Echa Leśne, Super materiał!! Ale chciałem sie dowiedzieć jeszcze czy repelent o nazwie cervacol, prawdopodobnie nim też smarowałeś, ale nie jestem pewien, powinno się rozcieńczać z wodą czy nie??
@zdobysawczarnowski5143
@zdobysawczarnowski5143 5 жыл бұрын
Tym razem to był Wam extra, ale cervacol tez stosujemy. Co parę lat zmieniamy środek
@caprice1207
@caprice1207 5 жыл бұрын
A rozcieńczał Pan go z wodą, czy smarował takim jakie jest oryginalne?
@m4timwo
@m4timwo 5 жыл бұрын
można też opryskiwać
@angrymat9693
@angrymat9693 5 жыл бұрын
A może w następny odcinku coś o myśliwych? Darz Bór
@rafamichalczuk401
@rafamichalczuk401 2 жыл бұрын
Panie Zdobek proszę film o Patogenie stretak sosny , gdzie to szukać
@dawidmaciejkramkowski1124
@dawidmaciejkramkowski1124 4 жыл бұрын
myslalem ze jestem na bierzaco a tu prosze znalazl sie rodzynek ktorego nie widzialem :) pozdrawiam
@anetaadamczyk8965
@anetaadamczyk8965 5 жыл бұрын
Ja jako grzybiarz wolę pomalowane sosenki a nie ogrodzone, bo w tych młodnikach można nazbierać sporo pięknych borowików sosnowych i szlachetnych 😃🍄
@nerdzik2796
@nerdzik2796 5 жыл бұрын
Z czego zrobić repelent?
@Alikazach
@Alikazach 5 жыл бұрын
Widziałem jak w lesie na gałązkach wiązali wełnę, jest to skuteczne ?
@zdobysawczarnowski5143
@zdobysawczarnowski5143 5 жыл бұрын
Tak daje takie same efekty ewentualnie mogą tez byc zwykłe pakuły lniane
@226kornik
@226kornik 5 жыл бұрын
Osobiście wolę białe czubki 😉. Zielona noc . Ciekawe czy młodzi wiedzą o co chodzi.
@zdobysawczarnowski5143
@zdobysawczarnowski5143 5 жыл бұрын
No własnie, nie zna życia kto nie był na koloniach ;)
@tomwik91
@tomwik91 Жыл бұрын
Co ze Zdobkiem czemu juz go nie ma??😊
@KOLEJ22DrogaPrzygody
@KOLEJ22DrogaPrzygody 5 жыл бұрын
Witam ciekawy materiał 98-0 pozdrawiam
@dawidkanik241
@dawidkanik241 2 жыл бұрын
Czy taki środek nadaje się też na sadzonki lip, klonów czy wierzb? Jako pszczelarz mam problem żeby utrzymać sadzonki przy życiu :/ wszystko jest obgryzane, a ogrodzenie nie jest możliwe.
@Rysiek_0.7_na_raz
@Rysiek_0.7_na_raz 5 жыл бұрын
Elo Zdobek. To Cervacol czy Silvakol ?
@zdobysawczarnowski5143
@zdobysawczarnowski5143 5 жыл бұрын
Tym razem Wam Extra
@Rysiek_0.7_na_raz
@Rysiek_0.7_na_raz 5 жыл бұрын
Dzięki mordeczko, pozdro.
5 жыл бұрын
Nie spotkałem repelentów wcześniej, chociaż po niejednym lesie się włóczyłem. Chyba wolę repelenty niż płot. No bo płot w środku lasu? Tak trochę... hmmm... nie pasuje mi taki widok po prostu. Ale czasami jest to nie do uniknięcia
@zdobysawczarnowski5143
@zdobysawczarnowski5143 5 жыл бұрын
Czasami tak. Ale wygląda nieciekawie.
@strzelec8114
@strzelec8114 5 жыл бұрын
witajcie mam pytanko gdzie kupujecie swoje ciuchy np nazwa sklepu i czy kupujecie je sami czy są to ciuchy firmowe. może pytanie trochę głupie i dziwne ale tak mnie ciekawiło
@zdobysawczarnowski5143
@zdobysawczarnowski5143 5 жыл бұрын
Różnie to bywa w różnych nadleśnictwach.
@strzelec8114
@strzelec8114 5 жыл бұрын
@@zdobysawczarnowski5143 jest jakiś sklep gdzie mogę takie kupić, nie mam zamiaru podszywac się pod leśniczego bardziej do pieszych wycieczek po lesie
@paulus.
@paulus. 5 жыл бұрын
Przykładowo Zakład Obsługi Leśnictwa z Tarnobrzegu ma swoje konszachty z marką odzieży Tagart: zol-tarnobrzeg.com.pl/odziez/
@minak1259
@minak1259 5 жыл бұрын
@@strzelec8114 dostają za ubiór kasę i to nie małą
@domi17ist
@domi17ist 5 жыл бұрын
Mundury i odzież bhp mamy ze składnic LP. Odzież bhp zależy od wzoru wybranego przez Regionalną Dyrekcję LP.
@rafirafi6684
@rafirafi6684 4 жыл бұрын
Drzewka 🎄🎄🎄
@opiekunmedyczny7134
@opiekunmedyczny7134 5 жыл бұрын
Super odcinek, nie grodzic :)
@1996hubcio
@1996hubcio 5 жыл бұрын
Słyszałem, że młode drzewka zabezpiecza się również wełną owczą. Czy ta metoda jest tak samo skuteczna jak stosowanie środków chemicznych?
@zdobysawczarnowski5143
@zdobysawczarnowski5143 5 жыл бұрын
Tak runo daje radę
@murbanski6975
@murbanski6975 5 жыл бұрын
Łoś i tak rozwali siatkę bo jak chodzę na zrzuty to widzę że wchodzą przez siatkę więc te rozwiązanie jest lepsze
@grzegorzdutkiewicz1573
@grzegorzdutkiewicz1573 3 жыл бұрын
Ładny modrzew😁
@misiek3192
@misiek3192 5 жыл бұрын
Dzień dobry mam propozycje na odcinek bo padają nazwy stanowisk ludzi pracujących w lesie. Nie mam pojęcia co to za stanowisko smarowacz drzewek. Czy on pracuje w danym nadleśnictwie czy to osoba pracująca w kilku dorywczo?
@zdobysawczarnowski5143
@zdobysawczarnowski5143 5 жыл бұрын
To Zakład Usług Lesnych który wykonuje wszelkie prace w leśnictwie.
@dawidkonicki3460
@dawidkonicki3460 5 жыл бұрын
Te substancje nie powodują też obumierania tych gałęzi które mają się piąć ku górze jako "czubek" drzewa ? I jak długo taki preparat tam zostaje ? Bo rozumiem że zasycha, w innym wypadku deszcz spłukał by go.
@zdobysawczarnowski5143
@zdobysawczarnowski5143 5 жыл бұрын
Nie nie powoduja tego, a preparat zostaje nawet do następnego roku. Wystarczą 2-3 godziny bez deszczu po jego nałożeniu aby zasechł i był deszczoodporny.
@dawidkonicki3460
@dawidkonicki3460 5 жыл бұрын
@@zdobysawczarnowski5143 Dzięki za odpowiedź:)
@peterk4186
@peterk4186 5 жыл бұрын
lepiej dwie metody jednoczesnie stosowac to daje zabezpieczenie w granicach 70/80% tak uwazam, pozdro.
@ClownRicky_Official
@ClownRicky_Official 5 жыл бұрын
Proszę o częstrze obracanie kamery na polanie żubrów
@MichaelJohnson-ig4tz
@MichaelJohnson-ig4tz 5 жыл бұрын
Pytanie: czy czas postawienia płota jest raczej dłuższy niż smarowanie drzew co roku
@zdobysawczarnowski5143
@zdobysawczarnowski5143 5 жыл бұрын
Płoty stoją przeważnie minimum 5 lat i dłużej.
@koddavinci5170
@koddavinci5170 3 жыл бұрын
Jednak to smarowanie. Siatka ochroni przed zajacem sarna jeleniem niemal na 100% ale w lesie zyje wiele innych stworzeń ktore nie gryzą a przejść musza czasem. To takie moje zdanie
@dzokoker5280
@dzokoker5280 5 жыл бұрын
A czy deszcze niespokojne nie zmyją tego repelentu..?
@zdobysawczarnowski5143
@zdobysawczarnowski5143 5 жыл бұрын
Jeżeli zdąży wyschnąć czyli ok 2-3 godziny to spokojnie deszcze nie zmyją, czasami środe trzyma do następnego roku.
@lilianajarosz9327
@lilianajarosz9327 5 жыл бұрын
Mam pewne pytanie. Czy można swoją kamerkę dać do lasu by obserwować zwierzęta?? :>
@sclet170
@sclet170 5 жыл бұрын
A co Pan @zdobek myśli o drewnie księżycowym? Jest materiał na YT na ten temat
@doppelganger738
@doppelganger738 5 жыл бұрын
Nawet o płaskiej Ziemi są materiały zgrywusów. Ale to nie kanał z bajkami.
@JanuszFelis
@JanuszFelis 4 жыл бұрын
a maślaki gdzie zbierać
@MichalT
@MichalT 5 жыл бұрын
Zdobek głaszcze a ja bym chętnie przytulił... Panie Leśnicze. 🤗
@StAd185
@StAd185 5 жыл бұрын
Mam takie małe pytanie, drzewa przecież potrzebują promieni słonecznych, czy to nie przeszkadza?
@zdobysawczarnowski5143
@zdobysawczarnowski5143 5 жыл бұрын
Zasłaniamy mają część aparatu asymilacyjnego, nie zauważyłem aby drzewka jakoś od tego cierpiały
Trapped by the Machine, Saved by Kind Strangers! #shorts
00:21
Fabiosa Best Lifehacks
Рет қаралды 40 МЛН
風船をキャッチしろ!🎈 Balloon catch Challenges
00:57
はじめしゃちょー(hajime)
Рет қаралды 83 МЛН
Zdobek i jego martwe drewno | OBLICZA LASÓW #112
20:09
Echa Leśne
Рет қаралды 98 М.
Czy i gdzie można zapalić ognisko w lesie? | OBLICZA LASÓW #151
12:57
the Ural owl hunts in the forest
5:15
zipi przyroda
Рет қаралды 271
Trzy miesiące po huraganie stulecia | Oblicza lasów #38
7:56
Echa Leśne
Рет қаралды 118 М.
Zdobek i jego odnowienia naturalne | OBLICZA LASÓW #127
10:55
Echa Leśne
Рет қаралды 39 М.
Hydrozagadka. Gdzie jest woda w lesie? | Oblicza lasów #85
12:48
Echa Leśne
Рет қаралды 115 М.
Harwester. Zły czy dobry? | Oblicza lasów #67
8:33
Echa Leśne
Рет қаралды 145 М.