Niezwykle ciekawa seria, myślałem nad elaboracją, ale ten cykl mnie tylko utwierdził, żeby się za to zabrać. Kanał subskrybowany, z niecierpliwością czekam na kolejne materiały z takim zasobem wiedzy.
@szarywilk17544 жыл бұрын
Gratuluję pasji, umiejętności i kanału. Brakuje takich informacji w rodzimym języku. Pozdrawiam
@CynaOlow4 жыл бұрын
postaram się, żeby było więcej i lepiej :)
@przemysawterlikowski20322 жыл бұрын
Dziękuję:) super informacje:)
@bbbnnn1764 ай бұрын
jest 32,52 i cosik mm promenuję - śrubę mikrometryczną będzie się Pan mniej mylił w pomiarach
@grzegorzbasty2 жыл бұрын
PYTANIE , czy dobrym rozwiazaniem jet zmiezyc sobie amunicje która sobie bedziemy chcieli elaborowac a potem wciskac pocisk wedle do pierwotnej długości? pozdrawiam
@BruceLee_PL3 жыл бұрын
Bardzo fajne i ciekawe nagrywasz materiały obejrzałem całą serię i dużo się z niej dowiedziałem o elaboracji która była dla mnie dotąd czarną magią. Z niecierpliwością czekam na serię z amunicją karabinową bo ta wydaje się jeszcze ciekawsza i co więcej umiejętność elaboracji tej amunicji daje większe możliwości. Jakiego kalibru jest ta amunicja z ostatnich minut filmu?
@CynaOlow3 жыл бұрын
To duże to skorupa (brak prochu i primera) z .50 BMG. Jak dorosnę, to będę z takiego strzelać ;)
@BruceLee_PL3 жыл бұрын
@@CynaOlow tak myślałem że to .50 🙂 widzę nie tylko ja mam marzenie 🙂
@CynaOlow3 жыл бұрын
Na pewno wrażenia są intensywne, niestety na sportowe ani kolekcję nie da rady zarejestrować. Ludzie cos po forach opowiadają, że niby na myśliwskie, albo na pełną koncesję, ale nie wiem czy komuś faktycznie się udało. Z cywilnych rzeczy w zasięgu pozostaje .408 CheyTac, co tez jakby nie jest słabym nabojem (1100 m/s, ponad 11 kJ), ale ceny broni zaczynają się od 30k więc póki co - nie mam takich możliwości ;)
@BruceLee_PL3 жыл бұрын
@@CynaOlow niestety nasze prawo jest jakie jest....kto nie kombinuje ten nie żyje :/ mi by wystarczyło kilka godzin na strzelnicy z tym karabinem choć nie będę ukrywał posiadać też bym chciał ale tak jak piszesz dodatkowym problemem oprócz samych przepisów jest cena samej broni jak i amunicji do niej. Ponadto mało która strzelnica jest przystosowana do takiej broni no chyba że własna prywatna :) P.S. Jednym z rozwiązań opisywanego problemu jest zrobić tak jak to zrobił chociażby Pan Wojciech Cejrowski - zamieszkać w Teksasie :-) tam zarówno samo posiadanie jest prostsze jak i ceny broni niższe.
@galanonim69574 жыл бұрын
1:02 czy przypadkiem nie chodziło o prasę progresywną?
@CynaOlow4 жыл бұрын
a co ja powiedziałem głupiego? :)
@CynaOlow4 жыл бұрын
tak, oczywiście, że progresywną, prasę, nie WAGĘ ;)
@galanonim69574 жыл бұрын
:)
@TheCardil10 ай бұрын
Lutownica tuż koło miseczki z prochem!
@CynaOlow10 ай бұрын
Ale przecież jest wyłączona! To juz jak miałbys doszukiwać się zagrożeń, to większe chyba stwarza zasilone oświetlenie nad biurkiem...
@jakubklis77552 жыл бұрын
Czy podczas elaboracji kontrolujesz długość łusek? Teoretycznie łuska powinna mieć stałą długość, ale czy tak jest w praktyce? Czy zmiana długości łuski przy zachowaniu COL naboju pistoletowego ma duży wpływ? Pytam, bo nie widzę na filmach żebyś kontrolował długość łusek, tylko sprawdzasz cały czas COL.
@CynaOlow2 жыл бұрын
Przy pistoletowych łuskach to zbędna galanteria. Nie uzywam ich więcej niz 3-4 razy, zanim łuska zacznie istotnie rosnac na dlugosc to duzo wczesniej trzeba ja wycofac z innych powodów. A 10mm auto to 2 elaboracje max bo potem luzuja sie gniazda spłonek, wiec problem jest czysto akademicki
@Endrjujak2 жыл бұрын
W filmie zwracasz uwagę na głębokość osadzenia pocisku i ewentualnych konsekwencjach przeforsowania tej czynności. Swego czasu kupiłem elaborowaną amunicję 45 ACP firmy B-N Michał Sowińki i po obejrzeniu Twojego filmu pomierzyłem naboje i porównałem z fabryczną S&B. Okazało się ze elaborowana amunicja jest aż o 1,8mm krótsza. Ewidentne pocisk jest głębiej osadzony. Wprawdzie już z 30 sztuk zużyłem i nic się nie działo ale po obejrzeniu Twojego filmu trochę mnie zmroziło. Pierwsza pocieszająca myśl która przyszła mi do głowy to ta ze być może w łusce jest mniej prochu i aby zachować jako takie parametry balistyczne producent osadził głębiej pocisk. Co o tym sądzisz ?
@CynaOlow2 жыл бұрын
To zalezy od pocisków, jesli osadzane pociski są któtsze lub bardziej "wybrane" od strony dennej, to efektywnie wolna objętośc po zasypie może byc podobna. Wyciągnij pocisk i porównaj z fabryczną jesli Cię to jakoś mocno trapi. Oczywiscie głębsze osadzenie moze w pewnym sensie dac większego kopa pociskowi ale tylko w pewnych granicach, bo oczywiscie szybko dojedziemy do Pmax a sam bilans energetyczny tez koniec koncow musi się zgodzić
@janmatejko9082 жыл бұрын
Pewnie już ktoś pytał ale nie trafiłem, jaki to model prasy? A może film prasa na początek, jaka?
@CynaOlow2 жыл бұрын
Lee Challenger Breech Lock
@adrianadim98364 жыл бұрын
Niestety strzelectwo jest mało popularne a elaboracja jeszcze bardziej i z tego powodu jest mało wiedzy w naszym języku. Do tego jest jeszcze mniej osób które elaborują i chętnie jak tutaj na tym kanale podzielą się doświadczeniem. Doceniam nabytą wiedzę, wszystko logicznie wytłumaczone jak na płatnym kursie ;). Dziękuję za poświęcony czas. Mam nadzieję, że dzięki takim kanałom elaborka stanie się bardziej popularna jak i oczywiście strzelectwo. Dobra robota. Co do elaboracji amunicji karabinowej polecam kanał Filipos kzbin.info/door/3_eRbZGxF55cLGHUJG6Vxgvideos oraz Sebastian Rawiński kzbin.info/door/2ir9aw96DtC6L507EVGDpQvideos . Chłopaki z doświadczeniem którzy również chętnie dzielą się nabytą wiedzą. Pozdrawiam.
@TheEwaryst3 ай бұрын
Za dużo komplikacji. Nie lepiej w zasypanej łusce od razu osadzić pocisk?
@ToMusiBycOn2 жыл бұрын
Podoba mi się Twoja seria o elaboracji, bez bezsensownego gadania, takie "samo gęste" ;)