No video

Elektromobilita jako selský rozum - globální kontext proč to davá velký smysl | Electro Dad

  Рет қаралды 4,716

Electro Dad

Electro Dad

Күн бұрын

👉rozbalte text níže pro interaktivní obsah videa 👈
Video je záznamem přednášky na půdě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích počátkem dubna 2019 na malé konferenci o elektromobilitě.
Snažil jsem se na základě ověřitelných dat a grafů nezávislých renomovaných mezinárodních institucí zasadit téma elektromobility a obnovitelných zdrojů energie do globálního kontextu bezprecedentního růstu životní úrovně za posledních 200 let a s ním spojené významné neudržitelné zatěžování životního prostředí.
Témata, o kterých jsem hovořil:
03:15 Yuval Noah Harari a jeho moudré knihy: Sapiens, Homo Deus a 21 lessons for the 21st century
05:00 bezprecedentní 100x růst životní úrovně za posledních 200 let
06:14 Steven Pinker a jeho krásná kniha Enlightment Now, ze které čerpám řadu následně použitých zdrojů
06:36 křivky růstu životní úrovně v přepočtu na obyvatele
07:00 růst průměrné délky dožití
07:28 růst globální populace
07:44 růst IQ lidstva
07:56 rychlý růst globálních emisí CO2
09:03 na co lidé statisticky nejčastěji umírají
12:07 náš život v Číně a první praktické setkání s elektromobilitou
15:14 Česko je 20. největší znečišťovatel na světě a 5. v Evropě - v přepočtu emisí na obyvatele
16:00 Zpráva o životním prostředí České republiky a objektivní významný růst znečištění z dopravy
17:10 prokazatelné rekordní oteplování Země za poslední roky
17:44 nutnost začít okamžitě jednat a snižovat emise, než globální oteplování nepůjde zastavit
18:52 hnutí 16 leté Grety Thunberg, která burcuje ke změně chování
19:41 proč jsem začal s natáčením KZbin videí o radosti z elektromobility
22:35 čím jako spotřebitelé můžeme osobně přispět k minimalizaci zátěže životního prostředí
24:35 fotovoltaika na střeše našeho rodinného domu
26:27 rok s elektromobilem Nissan Leaf - naše rodinné auto
28:11 emise CO2 v životním cyklu elektromobilů
28:48 revoluci v dopravě přinese samořiditelnost a Trasport as a Service - individuální doprava jako automatizovaná služba
31:08 účinnost fotovoltaických panelů
33:07 nabíjení elektromobilů z elektřiny, která je z poloviny vyráběna v Česku z uhelných elektráren?
36:40 nebylo by lepší stávající spalovací auta "repasovat" elektrickým pohonem?
Zde je ke stažení použitá prezentace: www.electrodad...
Chci inspirovat milion Čechů k přechodu na elektromobill. Pokud Vám má mise i nezávislá tvorba dávají smysl, prosím 🙏podpořte mne na / electrodad
Proč točím videa o radosti z elektromobility: www.electrodad...

Пікірлер: 51
@NikitaGranatnik
@NikitaGranatnik 5 жыл бұрын
Je tolik věcí se kterejma nesouhlasím že bych popsal 4 A4. Za první svět nezačal v roce 1600nl , osídlení tu je 50 000 let. Podle toho co psal Clinton ve své práci životní úroveň jakou měl obyvatel Říma v roce 350 dosáhl až obyvatel Londýna v roce 1850. Ano taková rána byl příchod křesťanství (dle mého největší katastrofa v dějinách kontinentu) rok 1600 jsme byli podrobené území katolickou církví, byl upálen Bruno atd ... proto nejde ukazovat nějakou křivku jak se teď máme skvěle a jako počáteční bod si vzít jedno z nejhorších období nejen našich dějin. viz : Roku 1627 bylo v Čechách vydáno Obnovené zřízení zemské, kterým byl jazyk německý zrovnoprávněn s českým. Protestantská česká šlechta a zemanstvo byly zdecimovány, jejich statky byly dány českým i cizím, nejčastěji rakouským, německým a italským katolickým rodům a na poddané bývaly koncem 17. století často uvrženy nepoměrně vyšší robotní povinnosti, které pak vedle dalších faktorů zapříčiňovaly povstání, jež bývala násilně potlačována. Od českých zemí byly odtrženy obě Lužice, které byly Habsburky postoupeny Saskému spojenci (1635). za druhy, k ty ochraně planety: Planeta neví ,že po ní nějakej člověk chodí. Zachraňuje se životní prostředí ,ano muže to znít banálně ale je to zásadní rozdíl. Planeta životní prostředí nepotřebuje, mi ano. Takže jde o naprosto sobeckou záležitost ne o "záchranu světa". Jediný cil téhle "ochrany" je zabránit jakýmkoliv změnám které by vyšli v neprospěch člověka. Je to naprosto proti přírodě jí regulovat. Je naprosto děsivé že člověk jeden z nejmladších druhů na zemi se bude snažit zabránit dalšímu vývoji ,že bude určovat vše od správné hladiny oceánů po tu správnou teplotu. To na základě cca 200 let měření ...to je jako kdyby člověka někdo pozoroval 1 nanosekundu a na základě toho udělal rozbor jak má dotyčný uspořádat život. Ani ty nejchytřejší mezi námi toho nevědí mnoho. Takže prosím vás opatrně s těma úvahama o konci světa "když něco stoupne o procento". Ano člověk za*ral tuhle planetu ,ale co třeba stromy nepodepsali se na ní ještě víc? a vadí někomu dneska přemnožený stromy? Víte jak dlouho trvalo než se našla první bakterie která začala štěpit celuózu? všude bylo dřevo a nikdo to nežral.... skoro jako dnes s plastem. za třetí k skleníkovému efektu : kzbin.info/www/bejne/o4u0kml3o5t8oMk&ab_channel=UčenáspolečnostČR - jedna z nejlepších přednášek letošního roku Jako taky chci elekro-auto protože mít ve městě spalovací motor je buranství. Planetu to ale rozhodně nespasí.
@ElectroDad
@ElectroDad 5 жыл бұрын
@NikitaGranatnik respektuji Váš odlišný, strukturovaný, věčně podaný názor.
@Hobbittak
@Hobbittak 5 жыл бұрын
To je zajímavý pohled s tím, že se nezachraňuje planeta, ale životní prostředí. Vpodstatě je to tak. Souhlas. Lidi by měli sobecky zachraňovat prostředí ve kterém žijí. A podle mne video je o tom také. Lidi by si měli nejdřív zaméct před vlastním prahem. Tj. úklízet po sobě, tj. recyklovat všechno, ne jen něco. Udělat to podobně jako příroda, která má vymyšlený cyklus, kdy se něco někde vyrobí, druhý to spotřebuje a pak se to rozloží a použije znovu. Tohle neumíme a tohle by si lidi měli uvědomit a udělat. Protože zatím si podřezáváme větev životního prostředí na které stojíme. Jestli si toho nevšimneme včas, tak sletíme a ta větev už znovu nevyroste.
@milankolar90
@milankolar90 3 жыл бұрын
Dobrý názor. Osobní doprava je špička ledovce, v podstatě plivnutí do moře
@dusanj428
@dusanj428 5 жыл бұрын
Super prednaska. Suhlasim s vetu "Ak sa zveziate s elektromobilom, tak to nie je otazka ci ho chcete alebo nechcete, ale kedy si ho kupite".. Osobna skusenost s Teslou, od vtedy rozmyslam nad kupou :)
@kareltkac8928
@kareltkac8928 5 жыл бұрын
Moc pěkná přednáška, konečně někdo kdo o tom něco ví.
@ElectroDad
@ElectroDad 5 жыл бұрын
@Karel Tkáč děkuji pěkně za komentář.
@milankolar90
@milankolar90 3 жыл бұрын
Ano fanatik
@ondrej.bacina
@ondrej.bacina 5 жыл бұрын
Díky! Já přijel později tak jsem to nestíhnul. Budu dávat link na tvoje video všem PetrolHeads v mých komentářích :)
@jurajglosik9225
@jurajglosik9225 2 жыл бұрын
Predsa to okolo nás nie je len o spaľovakoch a Ev. Áno áut pribudlo x-násobne za posledné desiatky rokov. Ale to ma aj niekoľko príčin. Ľudia viac cestujú za prácou a inými pôžitkami. Autá sú z istého pohľadu viac dostupné, aj potrebné, a z toho aj plne autobazáry a možnosti zadovážiť aj menej solventným. Je tu nedostatočná štruktúra verejnej dopravy. Skôr je to o silných ekonomikách, kde sa vytvára značná produkcia sveta, Cina, Rusko, USA, Mexico. India, Japonsko... Tam sa tvorí aj množstvo nezdravého materiálu a ich úniky do prostredia. A následne množstvo odpadu u spotrebiteľov. Také mini Slovensko s 5mil obyvateľmi Tvorí iba časť predmestia veľkých aglomeracii. Máme tu dosť zastaralé technológie a na daný počet obyvateľov aj dosť škodlivé. Problém je konzumný spôsob života, ktorému nepridávajú ani vyrobcovia. Už len z bežných výrobkov máme kvantá odpadu z obalových materiálov. Vyrába a predáva sa oveľa väčšie množstvo tovaru s veľmi obmedzenou životnosťou než v minulosti. Nové spotrebiče nemajú šancu dožiť tak dlho ako kedysi, keď bola obmena veci oveľa dlhšia ako teraz. Áno, vývoj aj technológie napredujú, ale aj trh musí z niečoho žiť. Toto všetko by bolo treba dostať na vhodnú úroveň. Sami si zahlcujeme svet týmto odpadom z tovaru s krátkou životnosťou. Kuriozita je, že priemerná dĺžka života sa malinko predlžuje aj napriek nezdravému prostrediu. Navyše za 100 rokov sa obyvateľstvo zdvojnásobilo a to zem musí cíti aj v podobe ťaženia surovín, spotreby a tým aj generovania tepla. Vôbec sme nežili, ani nežijeme v zdravom prostredí. V minulosti bola škodliva chémia vo výrobkoch oveľa viac ako teraz, dýchali sme staré dizle, azbest aj katastrofu z Černobylu. Veľa sa zmenilo od začiatku technickej revolúcie, a teraz sa ukazuje ako nie sme pripravení na budúcnosť. Male staty môžu pomôcť, ale istotne nezvrátia to co ako kolos vyprodukovali veľké spoločnosti.
@McLarenKR
@McLarenKR 5 жыл бұрын
Super prednaska! Dakujem za video.
@ElectroDad
@ElectroDad 5 жыл бұрын
@McLarenKR to mě těší.
@filipkroca2927
@filipkroca2927 5 жыл бұрын
V horkých oblastech se spíše staví koncentrační sluneční elektrárny, kdy jsou použita zrcadla nasměrovaná na "kotel". V tomto "kotli" je vyrobena pára a ta je následně převedna na elektřinu konvenčními technologiemi (turbína, generátor, ...).
@ElectroDad
@ElectroDad 5 жыл бұрын
@Filip Kroča děkuji pěkně za věcné upřesnění, souhlasím.
@filipkroca2927
@filipkroca2927 5 жыл бұрын
@@ElectroDad rádo se stalo. Díky za video.
@milanbahna7633
@milanbahna7633 5 жыл бұрын
vyborna prednaska. mozno len treba viac zdoraznit, ze lode a lietadla vieme ovplyvnit len malo (necestovat letecky na dovolenku, neobjednavat vsetko co nas napadne z druhej polovice zemegule), ale osobna doprava sa tyka nas vsetkych. Keby takto rozmyslala vacsina ludi, uz je to zaujimave cislo. Chcem byt optimista, ze ludia si daju casom povedat a pochopia,ze kazdodenne cinnosti sposobuju beznadej pre dalsie generacie a nase deti. Nadavame na Brusel, ako nam vsetko zakazuje a prikazuje, ale zial niekedy je to jedina cesta, ako zmenit navyky ludi a domacnosti.
@ElectroDad
@ElectroDad 5 жыл бұрын
@Milan Bahna děkuji za výborný komentář, za mne souhlas.
@quadproficz
@quadproficz 5 жыл бұрын
souhlas, ... a opravdu nechapu, kam vsichni a proc litaj. U nas na nejaky let kamsi musime 5 let setrit. A koukal jsem tuhle na zoom, a v kanade kdejaky imigrant z konga (ci odkud) si leti z podpory na navstevu rodiny (sem a tam), jako by nechumelilo a poradnou praci taky zrejme nema. pak zjistis, ze je ve vzduchu permanentne tisice letadel, co palej tisice litru leteckyho petroleje za vterinu ..... no to se tady muzes pretrhnout, jezdit na kole nebo kupovat drahy technologie, ale vliv to nema prazadny.
@StanislavD11
@StanislavD11 5 жыл бұрын
Dobrý deň. Zaujímavá prednáška. Elektromobilite verím a podporujem ju. Veľa ľudí sa ma pýta, kde by si auto mal nabíjať, a že je málo verejných staníc a nabíja sa to dlho a tak podobne. Snažím sa ľuďom vysvetliť, že elektrina je všade okolo nás - všade je vybudovaná elektrizačná sieť, stačí sa len napojiť do "normálnej" zásuvky na 230V. Ideálne cez noc, výborným riešením je vlastná garáž, alebo aj cez deň, keď je človek v práci a podobne. Na to všetko stačí tzv. pomalé nabíjanie. A už skoro nikto si neuvedomuje, že elektrinu nie je treba k autu dopraviť cisternou a pod. (ako naftu, benzín alebo LPG), ale dopraví sa sama po kábloch elektrizačnej sústavy (z elektrárne). Teoreticky ešte aj zemný plyn CNG sa dokáže dopraviť "samé", keďže máme vybudovanú pomerne rozsiahlu sieť plynových potrubí (a malo by to byť dokonca lacnejšie ako elektrina - ale k tomu sa momentálne neviem vyjadriť, ale zase auto na CNG je upravené benzínové auto a jeho účinnosť je nižšia ako elektro). Čiže auto na CNG považujem za dobrú alternatívu. Ale vráťme sa späť k elektromobilite. Rýchle nabíjanie potrebujete vtedy, keď cestujete na vzdialenosť, ktorá je väčšia ako dojazd elektroauta. Rýchle nabíjanie trvá od 25 do 60 minút - v závislosti od veľkosti batérie v aute a výkonnosti nabíjačky. Niekomu sa aj tento čas javí veľký, lebo sú primárne zvyknutý tankovať pár minúť. Ale, čas strávený pri rýchlom nabíjaní sa dá využiť na dobrú kávu, alebo jedlo, a malý oddych. A dokonca čas pri pomalom nabíjaní dokáže šikovná žena stráviť v pohode nakupovaním... >3hod :-) Čo sa týka vstupnej investície do elektroauta - čo je ďalší argument ľudí, prečo ešte nie, aj tu sa už toto posúva bližšie k ľuďom. Už sa rozbehol trh s jazdenými vozidlami, kde 3-4 ročný elektromobil si dokážete zaobstarať za polovicu novej Octávie - napríklad. Dobrou alternatívou je Plug-in hybridné vozidlo, ktoré ma dojazd na elektrinu okolo 50km, po tejto vzdialenosti už auto jazdí v "klasickom" hybridnom režime, čiže sa zapája do pohonu už aj spaľovací motor - na stiedačku s elektromotorom. Cenovo výhodné je hybridné vozidlo (nenabíjacie), pretože vyššia vstupná investícia sa Vám vráti po prejdení cca 60-80 tisíc km - auto si na seba zarobí v úspore benzínu. Motoristickí novinári dokázali, že Toyota Yaris HYBRID je úspornejsia v meste o 2L/100km v porovnaní s benzínovou verziou - na tej istej trase. Práve pred 4 rokmi som moju vlastnú E-mobilitu začal týmto vozidlom. Po 3 rokoch som ju vymenil za jazdený Hyundai Ioniq EV - už čistý elektromobil, ktorý sa javí ako najefektívnejší elektromobil vôbec (neviem porovnať s Teslou model 3). A na záver by som ešte rád odporučil vychytávku pre Dovoz tovaru a Donášky - jazdené Citroen Berlingo Electric - s reálnym dojazdom 120 km - do mesta ideálne. Stanislav
@ElectroDad
@ElectroDad 5 жыл бұрын
@StanislavD11 MOC děkuji za věcný, praktický, přemýšlivý komentář - jeden z nejlepších pod mými videi. Radost číst. Mluvíte mi z duše. CNG je zatím rozumná alternativa elektromobilu a Hyundai Ioniq EV je skvělá volba - přeji spoustu šťastných kilometrů!
@lukasslacala8190
@lukasslacala8190 2 жыл бұрын
Čím větší kola tím vic tlumí nerovnosti fyzika tlumiče sou pořád v pohodě protože jsou na ten průměr navrženy a schválený. Pořád děláš chybu v každém dílu. Menší kola agilnejsi větší větší rychlost a tlumí nerovnosti
@ElectroDad
@ElectroDad 2 жыл бұрын
děkuji za názor, asi se neshodneme
@andyrataj4015
@andyrataj4015 5 жыл бұрын
Děkuju za video👍
@ElectroDad
@ElectroDad 5 жыл бұрын
@Andrej Rataj děkuji pěkně.
@pangrac1
@pangrac1 5 жыл бұрын
Za rachocení s PETkou rovnou u mikrofonu palec dolu.
@paveldanilo7194
@paveldanilo7194 4 жыл бұрын
Díky, super. Uvádíte, že na výrobu 1MWh v ČR se vyprodukuje 1100 kg CO2. Já vidím na vytapeni.tzb-info.cz/provoz-a-udrzba-vytapeni/17112-emise-co2-a-jejich-dopad-na-hodnoceni-zdroju-v-budovach, že to je spíše 500 kg - jde o celkem odborný web. Tak které číslo je blíže pravdě?
@ElectroDad
@ElectroDad 4 жыл бұрын
@Pavel Danilo určitě má pravdu TZB-Info. V roce 2020 bude produkce CO2 na výrobu 1MWh v ČR určitě pod 500 kg, spíše 450 kg. Ve které minutě videa prosím hovořím o 1100 kg, nejsem si toho vědom, že bych se k tomu vyjadřoval.
@paveldanilo7194
@paveldanilo7194 4 жыл бұрын
@@ElectroDad 34 minut, 7 sekund ;-)
@paveldanilo7194
@paveldanilo7194 4 жыл бұрын
@@ElectroDad Teď mi to došlo, to je produkce CO2 na výrobu baterie ;-)
@Pajafilm
@Pajafilm 5 жыл бұрын
Díky za parádní přednášku. Za sebe bych připomenul z mého pohledu pro Čechy (zejména severočechy) nepochopitelnou věc, se kterou se setkávám snad při každém rozhovoru o elektromobilech: Někdo: "Jak může být elektromobil ekologický, když ho dobíjím elektřinou z nejbližší elektrárny (uhelné)?" Moje reakce: "Máš pravdu, ty elektrony sice pochází z uhelné elektrárny, ale důležitější je, komu za ně zaplatíš! Jako spotřebitel si můžeš poskytovatele vybrat! Když totiž své peníze nedáš uhlobaronovi, ale výrobci elektřiny z obnovitelných zdrojů, kde vezme uhlobaron peníze na těžbu uhlí?" Někdo: aha-moment :))) Možná by tohle bylo dobré ve videích připomínat, že je jen na nás, spotřebitelích, komu budeme za elektřinu platit a tedy jeho způsob výroby podporovat. Změna poskytovatele je možná teď hned a může to udělat každý z pohodlí domova.
@ElectroDad
@ElectroDad 5 жыл бұрын
@Pajafilm souhlas, děkuji za komentář. Zároveň má přes polovina obyvatel v Česku možnost umístit na svoje domy (nebo sdílené bydlení v bytových domech) fotovoltaiku a vyrábět tak čistou obnovitelnou energii
@Pajafilm
@Pajafilm 5 жыл бұрын
@@ElectroDad Pro umístění fotovoltaiky na střechu je ale třeba prvotní investice na kterou málokdo z obyčejných lidí má, kdežto přechod pod jiného poskytovatele je v podstatě zdarma. Nevím zda ještě dnes nějaká firma nabízí umístění svojí fotovoltaiky na cizí střechu za nějaké drobné "nájemné"? Myslel jsem, že to skončilo se štědrými dotacemi ve 2010.
@pkostlivy
@pkostlivy 4 жыл бұрын
Zajímavá přednáška a nutí nás k zamyšlení.
@ElectroDad
@ElectroDad 4 жыл бұрын
@Přemysl Kostlivý děkuji pěkně za komentář. V pátek 31.1. zveřejním další přednášku, kde jdu po roce do obdobné hloubky.
@tandrysek
@tandrysek 5 жыл бұрын
Nahrávali se všechny přednášky? Bude mít své video i ​ Ondra Teslacek?
@ElectroDad
@ElectroDad 5 жыл бұрын
@Tomáš Andrýsek já si přednášku nahrál vlastní technikou. Tesláčkova přednáška by moc fajn. Myslím, že ji nenahrával.
@MichaelaHanaVotrubova
@MichaelaHanaVotrubova 5 жыл бұрын
Dobrý den, za pořadatele musím napsat, že toto je bohužel jediný záznam, který z celé konference je. Pan Staněk si ho nahrával sám, ale já to beru jako podnět pro zlepšení do příštího roku, kdy bych chtěla zajistit nahrávání všech přednášek. :)
@simondusil9614
@simondusil9614 5 жыл бұрын
@@MichaelaHanaVotrubova Dobry den, bylo by to skvele, dekuji ;-)
@milankolar90
@milankolar90 3 жыл бұрын
Chybí tomu struktura. Ne přednášce ale celkově. Osobní doprava je špička ledovce. Vlastně větší produkci skleníkových plynů má chov dobytka. Nehledě na to, kdyby komukoliv šlo o ochranu planety, nedovolili by vyrobit byť jen jediné elektrokolo...
@janrehacek4456
@janrehacek4456 5 жыл бұрын
Ahoj super přednáška. Já to vidím tak, že elektromobilitu na planetě rozpohyboval Musk. Ten udělal první akci a ostatní se do toho zapojili aby jim neujel technologický vlak jako třeba kodaku. Kdyby nebylo automobilky Tesla a jejího obrovského nástupu nikdo by neměl moc důvod financovat vývoj a výrobu elektromobilů. Vždyť automobilky na výrobu elektomobilů zatím doplácejí. Další můj postřeh je, že se hodně mluví o elektroautech ale málo se mluví o elektroskůtrech, elektrokolech a elektrokoloběžkách. Přitom ve městech to je ideální řešení. A skoro každý si může dovolit koupit třeba tu elektrokoloběžku. Já si budu kupovat xioami mi pro. To bude můj start do elektromobility :-)
@ElectroDad
@ElectroDad 5 жыл бұрын
@Jan Řeháček ahoj, díky moc a rozhodně souhlasím.
@axelpalfy7597
@axelpalfy7597 5 жыл бұрын
batérie nie su riešením neprinašaju zlepšenie, čo s použitími akú zataž predstavuje výroba baterii? odkial vezmeme tolko energie? o tom sa nehovorí prečo?
@ElectroDad
@ElectroDad 5 жыл бұрын
@axel pálfy na Vaše správné otázky právě hledám a zprostředkovávám odpovědi v sérii videí na tomto kanálu.
@sneakybuddy8084
@sneakybuddy8084 5 жыл бұрын
axel pálfy jádrové elektrárne su super zdroj. Ale nie su až tak ekologické, no stále su lepšie ako nafta,uhlie.
@Eva9176
@Eva9176 5 жыл бұрын
Elektromobilita je totalni ekonomicky ulet i ekologický úlet. Podivejte se kolik potrebujete Vybusneho reaktivního lithia a moderátoru toxickeho Cobaltu na výrobu 1 osobního automobilu. Nehlede na to že Většina energie pro provoz vozidla mate stejnak z fosilních paliv ! . Nexistuje adekvatní energetická infrastuktura prenosova soustava už dnes těžce zatížená a zaměřena na na transport okoních zemi Němci a Rakušáci Italové využívají českou přenosovou soustavu pro masové rozsireni chybi kapitál .
@ElectroDad
@ElectroDad 5 жыл бұрын
@Jiri Jfox relevantní data prosím ať je o čem diskutovat. Kolik potřebujete vysoce hořlavého, těkavého, a tedy výbušného, toxického benzínu na provoz všech benzínových aut a kolik toxické nafty a olejů? Tak nějak zapomínáme pro srovnání uvádět to, na co jsme si zvykli, přes 5 mil spalovacích aut jen v ČR a bereme je za samozřejmost...
O ekologii elektromobilů | S Janem Dedkem | Electro Dad # 279
59:11
The Joker saves Harley Quinn from drowning!#joker  #shorts
00:34
Untitled Joker
Рет қаралды 64 МЛН
7 Days Stranded In A Cave
17:59
MrBeast
Рет қаралды 76 МЛН
Challenge matching picture with Alfredo Larin family! 😁
00:21
BigSchool
Рет қаралды 40 МЛН
Největší chyby, co děláte (nejenom) v Praze
11:05
Kluci z Prahy
Рет қаралды 404 М.
#43 Elektromobilita jako jediná cesta pro budoucnost dopravy?
1:09:09
Česká zemědělská univerzita v Praze
Рет қаралды 1,4 М.
Proč Clarkson kecá o elektromobilech nesmysly?
10:43
Pan Plešatý
Рет қаралды 3,2 М.
Radkin Honzák: Děsí mě analfabetismus dnešní mládeže. Společnost nedrží pohromadě
30:52