Elhiszed? Alig van különbség - Profi kamera vs. iPhone

  Рет қаралды 8,447

Jancsó Gergely

Jancsó Gergely

Күн бұрын

Пікірлер: 32
@pulsarxp
@pulsarxp Жыл бұрын
a két kedvenc fotósom... imádom :D Köszi a videót :)
@mertnincs4182
@mertnincs4182 Жыл бұрын
Kedves Jancsó Gergely Érdeklödni szeretnék hogy ha 1 árba van a 2 készülék Melyiket választanád ? Sony A7c vagy A7r III ? Tavaly nyáron adtam el a Sony A7 III-t és szeretnék ujra vázat venni. Saját célra hosszú távra . ad anyi plus-t kép minöségben az A7r III (42mp) hogy ezt válasza az ember ?
@baranyflorian8832
@baranyflorian8832 Жыл бұрын
Szép munka, akárhogy is, gratulálok! Nekem nem biztos hogy telefonnal eszembe jutott volna, de érdekes megközelítés. Egyébként XIAOMI általában alapból tudja RAW 30 sec záridőt, (+néhány más középkategóriában nem látott extra ) bár nekem csak egy Poco x3 van, kipróbálom.. Amit viszont mindenképp érdekes lenne, hogy az 1"-es imx sensorral szerelt telefonok mit tudhatnak? ...mint például a vivo x90 pro, xiaomi 13 pro, xiaomi 12s ultra, valamint a Sony Xperia pro mit tud hasonló körülmények között.
@PeetZee
@PeetZee Жыл бұрын
Szerintem a night mód az arra való, hogyha egy városban vagy és nem szürkület és nem sötét van, hanem egy közvilágítással jól megvilágított városban fotózol este. Gondolom az erős kontraszt különbsegeket és a dinamika tartományt finom hangolja szoftveresen.
@TaraQuestRelax
@TaraQuestRelax Жыл бұрын
Ez erdekes volt es tanulsagos! Eleg kalandos lehetett este lemenni azon a lepcson,mivel nincsen ket egyforma lepcsofok az 1260 bol😵‍💫!
@gallovmedia
@gallovmedia Жыл бұрын
Szuper, nagyon ugyesek vagytok. Gratulalok a kepekhez.
@garaigaborhu
@garaigaborhu Жыл бұрын
Én még azért szkeptikus vagyok, hiszen itt a full frame kamera képe nem került be az AI-ba, az bizonyos értelemben natív. Kétségtelen, hogy jók az eredményei a telefonoknak, de remélem még sokáig nem fogják szoftveresen helyettesíteni egy 1.4-es objektív mélységélességét. Mert elveszi az alkotás örömét.
Жыл бұрын
De-de, bekerült, Zoli ráküldte és a kész képét küldte el. Mélységélleség? Meg is adtad a következő videó témáját, nem sokára el is készítem ezt az összehasonlítást is :) Köszi az ötletet!a
@Leslie19720110
@Leslie19720110 Жыл бұрын
Szia.Azt szeretném megkérdezni,hogy milyen laptopot javasolnál, amin a Lightroom vagy a Fotoshop simán elfut.Köszi szépen.
@emb3rke
@emb3rke Жыл бұрын
Impresszív, de ezeket a fotókat (is) úgyis teljesen az AI (Dall-E és társai) fogja létrehozni nemsokára tökéletes minőségben. Nem kell majd photoshopolni, csak nappal lőni egy képet, hogy meglegyen a kompozíció, a többit az AI megoldja.
@zolixplorer
@zolixplorer Жыл бұрын
Pont nemrég volt ez téma egyik podcastunkban. Bizonyos marketing témájú képeket pl weboldalakra, vagy illusztrációkat tudnak készíteni az AI szoftverek és ez sok ember munkáját tudja veszélyeztetni. Egy létező hely lefotózását nem fogja szerintem. Hobbi, enteriőr, editorial... fotók esetén nem csak az a lényeg, hogy szép legyen a kép. Ott egy létező dolgot kell visszaadni. Gondolj bele, egy ilyen készített képet kiraknak az instagramra, az emberek meg majd kérdezik hol készült. A válasz pedig: Sehol, a hely nem létezik...
@emb3rke
@emb3rke Жыл бұрын
@@zolixplorer Igen, meghallgattam azt a podcastet :) Szerintem ez majd úgy lesz, hogy mi saját magunk kigondoljuk a kompozíciót, mint ahogy most ti, telefonnal elkészítjük a képet, a többit meg az AI fogja intézni (élesítés, nagyobb felbontás, átrakni éjszakai verzióba, start trail-es éggel, vagy bármit amit akarunk (nyilván az eget is bármilyenre ki tudja cserélni, ízlés kérdése). Tehát egy meglévő képet tuningol majd fel vagy alakít át olyanra az AI, amilyet a fantáziánkban elképzeltünk. Tehát a kreatív oldala azért megmarad az ilyen fotóknak, de a kivitelezés sokkal egyszerűbb lesz (= nem kell éjszaka felsétálni meg 1 órán keresztül fényképeket csinálni, manuálisan photoshopolni 2-3 órán keresztül, stb). Be kellene állítanom egy emlékeztetőt és 5 év múlva visszanézni ezt a kommentem :D
@ZYARTY
@ZYARTY Жыл бұрын
Az AI -val egy olyan ember aki nem jartas a festo, fotomuveszetbe soha nem fog olyan kepeket kesziteni mint aki jartas az elobb emlitett dolgokba. Vannak olyan teknikak amijet csak akkor tudsz ha jartas vagy bennuk, egy olyan ember aki nem azokat az AI -nak nem mondja el, mert nem ismeri.
@Krisztian0519
@Krisztian0519 Жыл бұрын
@@emb3rke Egyetértek! Véleményem szerint is a következő évtezedben nagy változásokat hozhat az AI. Legyen ipar, művészet, orvostudomány bármi. Gondoljunk pl. csak a dalszöveg írásra. De visszatérve, ha a telefonos fotózásnál maradunk, úgy képzelem el, hogy lesz egy új funkció, akár egyszerű AI képjavítás néven. Használva lefut a háttérben az algoritmus (mondjuk felhőben) és egyszerűen megkapjuk a tökéletesen feljavított képet. Zaj, alulexponálás, elmosódás, stb.. nélkül. Alaposan belegondolva elég ilyesztő. Azt is eltudom képzelni, hogy a kép kiértékelésekor felismer tereptárgyakat, épületeteket, tájrészleteket és a rendelkezésre álló adatbázis alapján részleteiben átdolgozza, de úgy, hogy ne torzítsa el a valós/közlendő információt. Egy ilyen "ficsör" a hétköznapi embernek elfogadott, sőt hiánypotló lenne.
@Napocska8
@Napocska8 Жыл бұрын
Utolsó mondatod nem értettem. 5 év múlva meg szoftverekkel lehet majd a fizikát meghazudtolni? Most vagy szoftver ,vagy fizika. Kis szenzorok nagyot fejlődtek. Az hogy egy kis szenzorral készül egy olyan kép ami 10 éve még nem készült, az nem azt jelenti ,hogy a fizika nem működik. Kis szenzor jó minőségéből készítünk egy nagy szenzort, annak pont akkora előnye lesz mint amennyivel nagyobb. Ez a fizika része. Az hogy készülhet kis szenzorral is már elfogadható akár éjszakai fotó az más kérdés. Régen az is csoda volt ,hogy akár állvány nélkül is ilyen képek készülnek mint amik most egy telóval éjszaka ,ma már ez sem csoda. Nagy szenzor mindig előny lesz akár az elmosást nézzük ,ami szoftver nélkül is lehetséges akár nagyobb távolságból. Iphone áráról is azért eshetne szó, mert mondjuk egy Nikon Z5 full frame egy 28mm F2.8 objektív már kijön belőle ,de egy Nikon milc Z50 kit Aps-c 480 ezer 2 objektívvel már biztos. Persze jó dolog hogy itt tartanak a telefonok, de pont annyival tudnak többet a fényképezőgépek is(és nem a szoftverek), csak az már nem "szenzáció".
@Leslie19720110
@Leslie19720110 Жыл бұрын
500 ezer forinttól indul az Iphone 14Pro ára felfelé.A Nikon Z50 is 500 ezertől indul egy 16-50mm és egy 50-250mm-es képstabis obival.
Жыл бұрын
Jogos kiegészítés!
Жыл бұрын
@Art Wictor: Nem volt teljesen egyértelmű, hogy mire utaltam. Mindig azt sulykolták belém, hogy nagyobb szenzor jobb képminőség. Ez persze igaz is, de régebben óriási volt a különbség, annak függvényében, hogy nagyobb vagy kisebb szerzorral készült a fotó. Mára viszont olyannyira csökkenni látszik ez a differencia, majdnem a laikus által észrevehetetlen szintre. Erre utaltam ezzel.
@cecevok
@cecevok Жыл бұрын
A 2018-as Huawei P20-omban már volt 'Csillaghúzás' funkció a kamerabeállításokban. Kár, hogy kinyírták a márkát, mert mindig a top volt mobilfotózásban...
@baranyflorian8832
@baranyflorian8832 Жыл бұрын
ki nem nyírták, csak kicsit szükebb réteg eszköze lett, így különleges is... A nehéz körülmények ellenére is a top legjobbak egyike, őszintén szólva a Mate 50 pro a valódi rekeszével és a nova 10 így is szuperül megállja a helyét
@cecevok
@cecevok Жыл бұрын
@@baranyflorian8832 volt P10-em és P20-om is, mindkettőt imádtam. De GMS és az 5G hiánya miatt erősen rétegtelefon itthon ahogy te is írod.
@ArpadAmbrus
@ArpadAmbrus Жыл бұрын
Erősebb proci és hasonló multiexpo kell a FF gépekbe és akkor egy újabb szintugrás következik, amit az okostelefon nem ér utol, kisebb szenzorméret miatt. Addig úgy tűnik, hogy az iphone tudja ugyanazt, de mégsem. Főleg, ha nyomtatni is kell a képet nagyobb méretben.
@rumlibattya1648
@rumlibattya1648 Жыл бұрын
Szia! Én most cserélném le a telefonom 14pro ra. Mit gondolsz műtermi fotozásra használhatom vagy vegyek normál kamerát?
Жыл бұрын
Hát ott a kioldás még ami problémás. Műteremben szerintem jobb egy standard kamera.
@PeetZee
@PeetZee Жыл бұрын
Persze hogy bele tud nyúlni a nyers képbe az iphone. Miért ne tudna. A fényképezőgép is szoftveresen állítja elő a képet. Szoftverre beállítod az érzékenységet és a záridőt és a rekeszt. Csak a fényképezőgép azért nem nyúl bele az elkészült képbe nagyon, mert pont az a cél, hogy majd később az úton munkában az eredeti képet szerkeszted. Az iPhone nem fényképezésre van kitalálva, illetve a fényképező része arra van kitalálva hogy valaki elkészíti a képet, ne feltétlenül kelljen szerkesztenie a képet hiszen nem fotósok, használják. De megadják a lehetőséget... Ha már jó képet csinál akkor legyen belőle nyers formátum is... Mondhatni leveszi az ember válláról a szerkeztés okozta terhet, illetve, elkészítheti azt a fenyképet jpg-be beleszerkeztve, és visszakonvertálhatja nyers formátumba.
@laszlobalogh7029
@laszlobalogh7029 Жыл бұрын
S23 Ultra porba alázza februartol
@rumlibattya1648
@rumlibattya1648 Жыл бұрын
A 15 meg szeptembertől :D
@laszlobalogh7029
@laszlobalogh7029 Жыл бұрын
Vagy nem 😅💪
@matebalazs7143
@matebalazs7143 Жыл бұрын
És akkor még egy valóban jó fotós képességű telefont nem is próbáltál....
@kovacsmark5982
@kovacsmark5982 Жыл бұрын
😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 A Xiaomi, Huawei és társai jobbak, ugye Barátom?:D
@matebalazs7143
@matebalazs7143 Жыл бұрын
@@kovacsmark5982 10 optikai zoom, 200 megapixel, széles látószög. Bizony, Barátom, itt még nem tart az iPhone. Mondom úgy, hogy 14 pro Maxom, és S22 ultram is van, szóval nem vagyok elfogult. Barátom 😀
@grstudio87
@grstudio87 Жыл бұрын
@@matebalazs7143 200 megapixel egy pöcs szenzoron. tudod. minel tobb pixel minel kisebb szenzoron annal zajosabb szar. oke visszatomorit de szar. minden telefonon festményszerű fos a kép. nyilvan nem 800x600ba látni. zoomoljunk a képbe nah ott már okádék mind és ezek tények. fizika semmi mas.
Long Exposure iPhone Photography: Advanced Techniques
18:28
iPhone Photography School
Рет қаралды 937 М.
Сюрприз для Златы на день рождения
00:10
Victoria Portfolio
Рет қаралды 2,3 МЛН
😜 #aminkavitaminka #aminokka #аминкавитаминка
00:14
Аминка Витаминка
Рет қаралды 1,7 МЛН
Mi kell ahhoz, hogy jobb fotókat készíts?
13:41
Jancsó Gergely
Рет қаралды 8 М.
Use Your iPhone Like A Professional Photographer (Full Camera Guide)
12:00
Apple iPhone 14 Pro - A legjobb VIDEÓS mobil. Pont.
16:12
Andras Horvath
Рет қаралды 131 М.
10 PRO TIPS For Incredible iPhone Photos
14:27
iPhone Photography School
Рет қаралды 153 М.
Rab Árpád: A jövő technológiái
2:01:54
Prométheusz Társaság
Рет қаралды 18 М.
The ultimate introduction to Pygame
3:47:58
Clear Code
Рет қаралды 2,8 МЛН
Космические гипотезы: Как возникло все?
3:51:04
Космическое путешествие
Рет қаралды 847 М.
TIPPEK VIDEÓZÁSHOZ, így csináld lépésről lépésre
8:21
Jancsó Gergely
Рет қаралды 12 М.
Kedvenc épületfotósaim - TOP10
14:29
Jancsó Gergely
Рет қаралды 10 М.
Сюрприз для Златы на день рождения
00:10
Victoria Portfolio
Рет қаралды 2,3 МЛН