Sziasztok. Tökéletesen egyetértek a videó tartalmával, viszont úgy érzem, azért itt van egy jó nagy szelet is ami nem hangzott el! Ez pedig nem más mint a Marketing! Hiába vagy jó abban amit csinálsz, ha nem tudod eladni magad. Legalább is eleinte biztosan nem! Láttam én Nagyon rosszul kivitelezett fotókat neves refefenciákkal, amit talán még magam is jobban meg tudnék fotózni de hiába mindez, ha ezt senki nem tudja! Szerintem a jövőben a Tiktok és egyéb közösségi médiai tartalomgyártás nélkül nehéz egyszerűen jó fotósnak lenni.
@Joker-qy2bc2 күн бұрын
Sziasztok! A6400 és a 6100 között mi a legnagyobb különbség? Válaszaitokat köszönöm!
@christoferus53563 күн бұрын
Apró észrevétel, a kiírásnál f/9 van írva, de pár másodperc múlva (ami lehet több vágás miatt) 10-est említesz. Véletlen vagy nekem kerülte el valami a figyelmem. 😅
@christoferus53563 күн бұрын
Én nem rég vettem meg az első professzionális gépemet. Baráti körnek hála volt szerencsém Nikon, Canon dslr-t, apsc-s, R5, R6 gépet is megvizslantani, majd figyelembe véve a személyes preferenciákat és a büdzsét egy nagyon jó állapotú 5D M3-ra esett a választásom. Technikai sport, mint sok minden (pl. mint PC építés), de ha ár/érték arányt nêzi az ember, sokszor hiába van alapon egy jobb konfiguráció ami időtállóbbnak tűnik, egy-két lépcsőt visszalépve még bizony jobban jöhet ki összességében, gyakorlati veszteségek nélkül. Azért 500e Ft-ig kijönni a géppel, több profi vakuval, hord töltővel, több aksival, a szükséges 2-3 jobb minőségű obival, táskával, kábelekkel, stb. nem olyan egyszerű, ha csak arra koncentrálsz, hogy a váz legyen ilyen keretben a hű de új, legjobb, ami ráadásul önmagában semmit nem ér, ha minden másra már csak a budgetre futja. Én épület-, street fotózás preferáló vagyok, érintőlegesen a tárgy fotózással, így nekem az a 7 számjegyű különbség totál nem érné még meg az 5D-nél jobbra.
@YinYang-n2o7 күн бұрын
"2025 A NAV-os árverésen''
@reneez.76749 күн бұрын
Senki nem említette: vaku!
@frozenhell528620 күн бұрын
A középformátumú gépeket sztem leginkább stúdióban szokták használni portrézáshoz. Oda nem kell a gyors sorozat, viszont magas iso-t bír és nagy a fényerő. Ahhoz ideális eszköz.
@gellerthollosy21 күн бұрын
2018-van húgom látogattam meg Melbourne-ben. Mas világ. Ok kozel 40 éve élnek ott. Nagyon-nagyon keményen dolgoztak, hogy jussanak egyről 3 kettőre. Ennyi idő után rendbe jöttek. Miután mara3 a bevándorlási szabályok szigorodtak nehéz munkát vállalni, Most hozta fel a videót az algoritmus. Ezért most reagálok. 😊
@janoo8529 күн бұрын
Tenyleg megkergült 😂
@LaszloSzakacs-v1nАй бұрын
Masfel honap az semmi . Igy nem lehet orszagot valtani .A valtas az igazi az evek . Es sajnos a szakitashoz ero kell.
@tazenda2PАй бұрын
Meg azért még is sokkal trendibb egy almás géppel beülni egy internet kávézóba.
@GImre1970Ай бұрын
Androidos telefonnal is csinálj ilyen videót. Mert nem mindenkinek van iphone
@peterv7902Ай бұрын
Ha filmet hívok elő, akkor hogy lehet megfordítani a színeket, hogy helyesek legyenek?
@officialCrypto2 ай бұрын
Ra kell dugni egyszer usbvel a gepre es utana joblesz a sync
@travellingwithmycamera80252 ай бұрын
Szuper videó, Gratulálok!🙂
@KCsabi3 ай бұрын
Köszi a videót! Jó lett volna látni a sorban a 190x-et is és, hogy ez miként viszonyul a GT XPRO-hoz.
@Ottó-k1y3 ай бұрын
Komoly ember vagy ! Kedvellek.
@tomidanko8553 ай бұрын
mit mutatol meg ? kocsog. minden a penz. mindent mutatsz csak penz legyen. Aztan majd az ilyen kommentet torlod...
@biglilafun3 ай бұрын
Akkor még egy MagicMouse-t vegyél ;)
@AwakenDawn784 ай бұрын
Én épp most néztem az első videót tőled (az otthoni fénybeállításokról), de annyi már most is átjött, h elképesztően szimpatikus vagy, ritka a fiatalok között ez a fajta tisztaság és korrektség! Szívesen barátkoznék veled. :)
@AwakenDawn784 ай бұрын
Szia, eddig ez volt a témában a legjobb videó, köszönöm! Ezek szerint LED-panel és okos izzó is kell még. :) - Kb. milyen áron érdemes megvenni ezt a LED-lámpát (h ne legyek átverve)? + Laikusként és totál kezdőként: ha meleg fényeket szeretnék, az nem magasabb színhőmérsékleti számot jelent?
@MegaAbgt4 ай бұрын
Nyert a csiptetős❤
@christines844 ай бұрын
Az utolsò story-hoz annyit, hogy én emiatt talälom jònak, ha a fotózàs költsége el van különítve a képszerkesztés költségétôl. Ergo elmondani, hogy csak maga a shooting ennyi ft. Az hogy odamész, a benzin, a järmû, a kellékek, az eszközök, az óradíjad, az idôd, egyàltalàn hogy ott megjelensz és dolgozol. Készpénzben a helyszínen, àtvételi bizonylattal. A mäsodik rész pedig, hogy megszerkeszted a képeket, az megint külön költség. Így ha azt mondja bärki is, hogy bocs nem kellenek mègsem a képek, mert közben pl. a Katika néni is csinàlt rólunk és jó lesz az is, akkor mèg mindig ott a ledolgozott napért vagy óràkért a pénz a kezedben. Ahhoz a story-hoz pedig, hogy a hotel nem jòl mondta el, mit szeretnének… Szerintem nem szabadna fotósként a saját hibádnak felvenni! Ezzel csak azt éred el, hogy az ügyfelek mindent a fotósra fognak hárítani. 1. Te nem lätsz a fejükbe. Ô adja le a megrendelést, NEM a te feladatod minden szöszt kiszedni a szàjàbòl! Azt az elképzelést, ami a fejében van,NEKI kell átadnia! Tudod ez olyan, mint mikor aläírsz egy papírt pl.egy operáció elôtt, hogy ezennel elismered hogy mindenrôl tàjékoztatva lettél. Ez elég durvàn ellentmondàsos, mert honnan tudd, hogy mindenrôl tàjékoztattak-e, ha nem tudod mi a minden! Ugyanez van a fotòzàsban is. Te persze kérdezhetsz, de elsôsorban a megrendelés pontos leadàsa a megrendelô feladata, és egy kommunikäciós hibát nem vàllalhatsz egyedül magadra, ha az a rész pont nem a te feladatod lett volna, 2. a kommunikäció minimum 2 fôn múlik. Úgyhogy lègyszi ne ostorozzàtok magatokat, mert ezzel csak az ügyfelek alà is adjátok a lovat! 🫶🏻✨
@MrKingeri4 ай бұрын
Sok sikert a továbbiakban! ✌️
@emb3rke4 ай бұрын
A 360 fokos virtuális túrás képek is fényfestéssel készülnek? Ha igen, akkor elég komoly munka lehet vagy 30 képet fényfesteni konzisztensen, aztán retusálni, majd összeolvasztani őket. Vagy egy profi 360 fokos kamerával csinálod a képeket fényfestés nélkül?
@ciba20Ай бұрын
halszem, 8 mm, crop
@Countryman764 ай бұрын
Korrekt beszéd, mint mindég Gergő! Üdvözöllek!
@Johanna-lx9xg4 ай бұрын
Akinek nincs HSS-es vakuja, az eleve nem verőfényes napsütésben fotóz portért, hanem inkább az arany órában hajnalban vagy este. De napközben is árnyékba megy a modellel. Ahol a verőfényes napsütés szóba jöhet mint portré, pár, ember (hasonló) az esküvő fotós. De már a legolcsóbb Yognuo sincs a táskájában, a legtöbb esküvő fotósnak. Ha beadja a kulcsot a vaku, akkor Neewer TT560-t veszi meg az Ebayról, 12-15 ezerért, mert már a 70-80 ezres Yongnuo sem termeli ki a fotós vállalkozása. Mivel minden 3x annyi lett, az emberek ismét a fotóson és a videóson kezdtek el spórolni utóbbi már olyan ritka egy esküvőn, pl. ezen a nyáron egyel találkoztam csak, pedig minden hétvégére leszerveztem egy-két esküvőt. Hiába ajánlom én ki Gipsz Jakabot aki profi és végig viszi a előkészületekkel mindennel fél misiért, ha húzzák a párok, anyós-após a száját és keresnek valakit aki 200 ért is eljön.
@Gabcsika4 ай бұрын
Verőfényes portrézásnál esetleg még megoldás lehet egy ND szűrő a HSS "ellen". Megmarad az 1/200-250 is, meg az f/2.8 is.
4 ай бұрын
Igaz, de ebben az esetben ugyanúgy annyi rekesz értékkel gyengébb lesz a vakud, ahány fényértéket az ND szűrő elvisz.
@gaborlenart4 ай бұрын
Pro Mac tipp: Egyrészt az Aldente-t el lehet tüntetni a dock-ról, hogy ne legyen ott az ikonja folyamatosan csak fusson a háttérben. De a ctrl+X hiányára reagálnék, Mac-en a kivágás úgy van, szerintem sokkal logikusabb, hogy Cmd+C az nem copy-t jelent hanem vágólapra helyezést, szóval ha másolni vagy kivágni akarod, mindegy, ugyanúgy Cmd+C-t kell nyomni. Utána pedig a Paste módja határozza meg, hogy a fájl másolódik vagy áthelyeződik-e. Ha Cmd+V-t nyomsz, akkor átmásolódik, ha pedig a Cmd+Option+V-t nyomod meg, akkor áthelyeződik a fájlod. Szóval nem kell nyomva tartani semmilyen gombot.
4 ай бұрын
Igen, közben írták ezt a tippet privátban, köszi. Tudjuk be ezt annak, hogy 1 éve vagyok macOS-en. :D
@KevlarShots4 ай бұрын
Én mindig felhívom a figyelmet, hogy max egy hónapig tárolom a képeket, utána ha nincsenek meg az nem az én gondom.
@stefancujma38564 ай бұрын
hello! A Backblaze-t ajánlom... már többször megmentette az életem.
4 ай бұрын
Amikor unlimited volt, megérte, vagyis lokális meghajtó még mindig ennyi. Hálozati tárhely backup viszont nagyon drága, 20 TB 1400 USD körül van.
@SilverGhost19964 ай бұрын
szeretnék belelátni annak az ügyfélnek a fejébe, aki ennyi év után szeretné újra elkérni a fotókat (szerencsére nekem bele van írva a szerződésembe az is, hogy 2 évig áll módomban tárolni a képeket a saját számítógépemen, természetesen felhőbe fel van töltve nekem is, amit nem törlök le)
4 ай бұрын
Hát nézd, pl. volt adatvesztésük, nem volt backup, nem találják, jött egy új kolléga, aki bekéri őket, majd rendszeretelenül tárolta őket az előző, sehol nem találja. Van az az élethelyzet.
@Ampervadasz750kv4 ай бұрын
Hasonló módon oldom meg a mentések kezelését illetve egy nem követendő példaként offline biztonsági mentést is készítek. Alap esetben nekem is a vason vannak a munkaállományok, mikor ezzel végeztem a mappa leírásában kulcsszavazok, néhány extra információt leírok oda amivel könyebb megtalálni az állományokat ( backup és mirror adattároló SN számai, kötetek megnevezése stb.) ami Mac -en integrált szolgáltatás, viszont windows felhasználóknak a WinCatalog -ot erősen javaslom mert az mindenre is jó. Ezt követi egy kettős offline mentés ami egy thunderbolt sebességű 4 fiókos dokkolóba helyezett HDD -kre azonnal kiíródik, majd ezután engedem felhőbe/szerverre költözni az adatokat. NAS meghajtóm még nincsen, azonban egy jelzés értákű "öreg" szerverem igen. Ezt távolról ki és be is lehet kapcsolni, így amikor nincsen szükség rá, akkor fizikailag nincs bekapcsolva így az energiamegtakarítás jelentős amikor kell akkor meg bekapcsolom bárhonnan. Bármilyen hálózati adattárolónál fontos megemlítenem, hogy akár szoftveres, akár hardveres RAID tömb kezelés esetén, az egy tömbben lévő merevlemezek típus, méret, tárolási elv szinten ne térjenek el ( CMR SMR stb. ), viszont gyártásuk között legyen minimum 3-6 hónap eltérés. Az leső esetekben a tömb szétesését (bővítésnél vagy cserénél is!) drasztikus lassulását eredményezheti, az utolsó esetben meg a széria hibából adódó hirtelen meghibásodásokra lehet felkéeszülni előre. Alap esetben a RAID és vagy NAS/szerver megoldásokra nem biztonsági mentésként tekintek csak egy redundáns elérési pontként n-1 -elv szerint.
@orsolyaballasy4 ай бұрын
Én csak hobbifotós vagyok, nekem külső merevlemezeim vannak. Negyedévente lementem a képeimet (JPG+RAW) rá. 1 TB-osak ezek a lemezek, amint betelik, veszek egy újat. Havi szinten pedig a teljes gépemről készítek egy 4 TB-os külsőre egy frissítő mentést, tehát átfuttatja, hogy mi van a gépemen és ami új fájl, csak azokat menti le. Ebbe a haviba csak a JPG-k kerülnek mentésre, a RAW-ok nem.
@fileferenc79204 ай бұрын
Én két külön külső hddt használok, két külön erdekeltsegbe tartozó gyártótól, így ha betegek akkor 2 külső hddt kell venni.
@belakovacs23094 ай бұрын
én is így nyomom, amint betelik a WD 2TB Elements HDD-m, veszek egy újat oszt csókolom. Házban kívül belül bizti kamcsi riasztó, acélajtó bizti rács, betőrés esélytelen :D
@szabojanos74514 ай бұрын
A backup backupja nálam is nagy dilemma volt. A lokális backup-backup egy veszélyt hordoz magában, ha "baj" éri a helyet (villámcsapás, tűz, földrengés, lopás) akkor az is bukható (tudom-tudom szélsőséges, dehát pont a szélsőségek ellen védekezünk). A Synology C2 felhő megoldása egy bizonyos adatmennyiségig vállalható költségű, de 20 terra körül az éves költség már egy pluszban beüzemelt, normálisabb Synology NAS beruházással egyenlő. A mi vállakozói szintünkön elég ritka, hogy külön iroda lakóhely van, tehát valóban helyet kell találni egy második berendezésnek. A legköltséghatékonyabb ötletem: hasonló cipőben lévő vállalkozótárssal/baráttal kooperálni, és az ő NAS készülékére menteni távolba a backup backupját - oda/vissza (a Synology szoftver szinten meg is oldja automatikusan). Ez akár még költséghatékony is lehet, hiszen nem kell egy új NAS, csak a bele való HDD-k. :)
4 ай бұрын
Lokális backup, igazad van, jobb lenne máshol tárolni, ezzel számolok amúgy. De a kollégával való kooperálás amúgy jó ötlet.
@varinorbert55644 ай бұрын
Hát Gergő. Van az a pénz amiért lehet 10Gbps hálózatod. 😅
4 ай бұрын
Van, de ez a pénz most marad nálam :D
@gaborszucs60754 ай бұрын
Ez hasznos volt, de az 1.44 MB floppy-é a jövő! Tisztán világosan láttam a jósgömbömben!
@zeleiadam4 ай бұрын
Nekem is hasonlóan csoportosítva van összes fotóm és videóm a NAS-on. Dátum, helyszín, típus szerint. Nyers anyagok és szerkesztettek. Általában nagyon gyorsan meg vannak… A fő problémám az, amikor nekem jut eszembe egy kép és nem tudom, mikor és hol készítettem… 😂
4 ай бұрын
Írtam ide egy hosszabb commentet, ami néhány perc után eltűnt. Bosszantó, mert pozitív hangvételű, konstruktív megjegyzés volt, semmi bántó nem volt benne. Megpróbálkozok mégegyszer. Köszi a videót, mindig érdekes az ilyen háttérinfó :) Jó lett volna azt is kifejteni, hogy Lightroomban hogy kezeled le azt, amikor a Mac-ről átrakod az anyagot a NAS-ra. Synology NAS-hoz és Mac-hez vehetsz 2.5Gbe ethernet adaptert és vagy közvetlenül kötöd össze őket, vagy egy 2.5Gbe switchen keresztül. Sőt, régebben működött a QNAP 5Gbe adaptere is Synologyval. Én így használom a 918+-omat. Driver hozzá: github.com/bb-qq/r8152 Remote backup azért jó, mert ha kirabolnak, leég a ház, akkor is megmarad minden. Esetleg nézd meg a Backblazet (S3 API-t tud), bár 20TB az 1440 USD évente. Esetleg csak a fontosabb fotókat backupold. A távoli Synology NAS-ra történő backup se őrült bonyolult, VPN kapcsolattal biztonságos, a Synology DSM tudja.
4 ай бұрын
Nem én tüntettem el, nem szoktam kommenteket törölni. - Nem használok Lightroom-ot. - Köszi a fenti infót, de mivel nem dolgozom a NAS-ról nem feltétlen szükséges a nagyobb átvételi sebesség. De elteszem magamnak, ha mégis kéne. - Igen, pontosan igazad van a backup földrajzi lokációjáról. Volt, hogy volt egy másik NAS földrajzilag máshol, de nagyon lassú és körülményes volt. Plusz ott valakinél berreg a szerver. - Backblazet használtam amikor még lokálisan voltam. 1440 USD azért nagyon sok egy éves előfizetésért. Amikor utoljára néztem, NAS-t nem lehetett backupolni, azaz hálózati meghajtót, csak lokálisat. De lehet ez azóta változott. De fél millió per év, hát, sokkalom.
@szabojanos74514 ай бұрын
Mikor a saját commentem írtam, pont nem volt meg a tiéd.... elnézést, nem plagizáltam. :D
4 ай бұрын
Hopp, valamiért azt gondoltam Lightroomot is használsz. Akkor ez félrement. A Backblaze tud S3 API-t, amit tudsz Synology HyperBackuppal használni. A verziózást érdemes kikapcsolni a Backblaze-nél ebben az esetben. De valóban a 20TB ára nagyon nagyon magas.
@CsorbaDaniel4 ай бұрын
2. lájk az enyém!
@vakmero_makkvero4 ай бұрын
Plusz 1, ha úgy kéri, hogy anno nem fizette ki! 😂 Hogy segítsek is: van egy Everything nevű szoftver, Windows rendszerekre. Úgy keres, ahogy a Windows-nak alapból kellene. Érdemes tenni vele egy próbát, pláne mert felcsatolt NAS-on is tud keresni. Az ICIYBOX egyébként egy márka, a kereső szó a termék csoportra: direct attached storage. Általában kettő vagy több diszkből áll, segítségével RAID tömb építhető ki, a számítógép operációs rendszertől függetlenül. Egy "paraszt" NAS, ha úgy tetszik, személy szerint nem látom létjogosultságát, de ettől még sok gyártó készít ilyet, ORICO például biztosan, de a QNAP TR002:is befogható erre a célra.
4 ай бұрын
Kiegészítő infók a videóhoz, amik talán fontosak lehetnek: - RAW fotókat 3 évig tárolok, átadott fotókat sosem törlök - A végleges átadott képeket az online galériában nem törlöm, azokat elérhetőek maradnak (évekig)
@elchyke5 ай бұрын
végtelenül megtévesztő a cím :(
@krisztianhorvath38665 ай бұрын
Nem a látószöge nagyobb, képkörnek hívjuk ami nagyobb.
4 ай бұрын
Korrekt, így van ahogy írod.
@danielgaspar89255 ай бұрын
Hallod én is úgyan így szoktam le venni a sapkát hogy bele nézek a gépbe és akkor jövök rá hogy le kéne venni a sapkát az obiról😂😂
@mayermiklos5 ай бұрын
Gergő, köszönjük, hogy ezt így összefoglaltad! Sajnálom, hogy így döntesz, de megértem - én is tudom, hogy a "passzív" termékekkel is rengeteg munka van, és sok időt, pénzt vesz igénybe a fenntartásuk. Sok sikert a továbbiakban is!
@saritamas36505 ай бұрын
Tomi a tuti
@Johanna-lx9xg5 ай бұрын
Ha a Laowa használatát kényelmetlenebbnek találtad, akkor a Nikont még csak kipróbálás szintjén sem ajánlom. Nagyon körülményes a használata és az anyagminőség, a használhatóság közel sincs arányban a nagyjából 2 milliós árához. Mindennapi használatra és munkában a Canon 17mm-se a legjobb épület/enteriőr fotozásra.
5 ай бұрын
Köszi a kommentet. Még sosem használtam a Nikon verzióját. Canon 17 nekem is ultimate.
@miklosnemeth85665 ай бұрын
A tilt szót döntésnek mondjuk. Ez nem lencse hanem objektív. A tilt funkció nem csak a miniatűr hatásra való.