Перша згадана стаття patientsafetyj.com/article/11... Сайт про кофеїн www.coffeeandscience.org/heal... Стаття про шкоду (особливо для дітей) з 2020 journals.sagepub.com/doi/abs/... Велика стаття з 2022 з табличками по компонентам і брендам та описаними плюсами й мінусами link.springer.com/article/10.... Велика стаття з 2023 з акцентом на здоров'я та детально описаними механізмами впливу на різні системи організму www.mdpi.com/2072-6643/15/18/... Про спортсменів з описами ефектів (чи їхньої відсутності) на різні види фізичної активності www.tandfonline.com/doi/full/... Про вагітних jamanetwork.com/journals/jama... Відео про ноотропи - 1 • Ноотропи, ч1 Ноотропи - 2 • Ноотропи, ч2 00:00:00 початок і побутові штуки 00:18:23 обговорення наукових статей
@elenanfair2 ай бұрын
Дякую! Як шкільний психолог вдячна за доступне та наукове пояснення особливостей вживання енергетичних напоїв. Так втомлюють "лякавки" заради налякати, а не розкласти на 1, 2, 3.
@naukpopil2 ай бұрын
Дякую, так, категоричні лякалки інколи працюють навіть навпаки - підживлюючи зацікавленість
@phantomzapad2 ай бұрын
Боже, з перших хвилин ваш підхід вразив у саме серденько, як летальна доза кофеїну 🥰 Як кажуть у твітері, дякую за позицію!
@juliab_uk2 ай бұрын
Дякую за випуск! Цікаво і дуже актуально. А огляд статей то прям в саме серденько)
@naukpopil2 ай бұрын
дуже дякую ^^
@andreyzhbanov2429Ай бұрын
Як же ж ви чудово розібрали наболівшу тему, а для когось улюблені жестяні баночки) Хочу відмітити класну джерельну базу інформації. Хороші поради щодо профілактики та обмеження споживання цих чудесних напоїв, які додають крила та ясно підтримую, що вони не являються панацеєю для продовження активності, але інколи їх споживати просто необхідно саме для поповнення необхідних цукрово-хімічних речовин. А ще люди інколи їх ху..ять, щоб показатися якоби супергероями, що неодмінно являється обманом корпорацій та смаковою пасткою, тому будьмо поміркованими та споживаймо помірно!
@naukpopilАй бұрын
Дякую за такий детальний відгук ☺️
@andreberezovskiy2 ай бұрын
Дякую Вам за як завжди дуже файне, цікавенне, корисне та пізнавальне відео!!! Рудий бик надає крила, а горілка -рило!)
@naukpopil2 ай бұрын
Дякую за підтримку 🦄
@nauka.azhbigom2 ай бұрын
Чудова тема і розбір, Олю! Багато хто у спорт-середовищі ладен вживати енергетики "літрами" задля швидких бенефітів не враховуючи довготермінових наслідків... Велику роль в цьому відіграє спонсорування деякими енергетичними напоями відомих атлетів - чемпіонів світу та олімпійців, а також підтримка різних спортивних заходів.
@naukpopil2 ай бұрын
Дякую
@Slovokvit2 ай бұрын
Обожнюю вас, більше контенту❤
@naukpopil2 ай бұрын
Дякую ☺️
@ajavasylieva2 ай бұрын
Вийшов нутрицевтично щільний випуск) Дякую.Скажу як людина з тиском 90 на 60 і меньше,тобто мігрень моє друге ім'я)) Так от усі стимулятори а-ля женьшень,в мене, навпаки посилюють симптоми і енерджайзери теж.На каву та міцний чай кишківник кричить геволт.Усе життя знімала симптоми спазмалгоном та темпалгіном,але перестали діяти.І відкрила для себе копацил(з кофеїном) хоч чистий кофеїн не допомагав.
@naukpopil2 ай бұрын
90 на 60 - пятюня. Вчора було навіть на 50 гг
@fillhenderson83512 ай бұрын
@@naukpopil та ж біда. Нас багато виявляється)
@naukpopil2 ай бұрын
@@fillhenderson8351 клуб гіпотоніків)
@artemgoreslavtsev3302 ай бұрын
Чудовий випуск на актуальну тему з дуже вдало підібраними словами. Дякую❤❤❤
@naukpopil2 ай бұрын
Дякую ✨☺️✨
@biizonndp2 ай бұрын
Який пречудовий випуск 🎉 Дякую, дуже дякую ❤❤❤
@naukpopil2 ай бұрын
Дякую за увагу 😊
@technologii2 ай бұрын
Було цікаво дізнатися більше про енергетики, хоча самі не вживаємо 👍🏻
@naukpopil2 ай бұрын
Дякую за увагу!
@SensePilot2 ай бұрын
Буремна молодість... Коли ми, завзяті та моторні, неслися крізь день, бо відчували оту energy на вкус, на запах, на вібрації кінчиків волосся... Таблиця теж була. Складена ✍️ А скоріше top chart, тіх самих жестяних баночок, за складом туаріну/енергетичної цінності. І перші позиції в пам'яті назавжди... Хоча ціх марок давно нема в продажу. Було - гайнуло! Але півпачки мате-гуарана досі нагадують -про- в дальньому кутку чайної шафи...✨
@naukpopil2 ай бұрын
Півпачки заначки 🦄
@phantomzapad2 ай бұрын
Ура, нове відео! Але подивлюсь я його не зараз 😂 фон класний, передній план взагалі ідеальний (ну це як завжди). Кажуть, армія тримається на енергетиках, але я щось взагалі не оцінив прикол. Може, тому, що мене кофеїн не бадьорить
@naukpopil2 ай бұрын
Це твердження про армію було одним зі стимулів зробити це відко
@phantomzapad2 ай бұрын
@@naukpopil 🫶 До речі, підписався в інсті на американську військову медикиню, яка знімає смішні ролики про свою службу, і якщо вірити їй, вояки США так само сидять на енегретосах
@ІлляБачурін-ю8ю23 күн бұрын
🔥
@naukpopil23 күн бұрын
🤗
@Alex196408122 ай бұрын
Хороший відос. Бажано трохи додати про ізотоніки) Простіше за енерготоніки, але теж цікаво.
@naukpopil2 ай бұрын
В статті від спортивної асоціації про ізотоніки трохи є.
@nadiiatarasova2 ай бұрын
👏👏👏
@naukpopil2 ай бұрын
ня
@kyrylomohnatyi55152 ай бұрын
Колись років 20 тому чи на пару менше гуляли з другом, випили за вечір два чи два з половиною літри енергетиків кожен. Прийшов додому, випив кави і пішов спати. Посеред ночі прокинувся від відчуття що моє серце сказилося і намагається звалити через горло. Якось промучився до ранку. І здається, після цього випрацювалась якась толерантність до кофеїну. Задоволення від кави отримую, а якісь ефекти- ні. Хоча, здається, до цього вона мене більш сонливим робила. А, ну точніше є єдиний ефект: залежність від кави та енергетиків отримав😅 хоча наче владнав. Причому у випадку кави- можу успішно замінювати безкофеїновою, головне випити за день стільки ж, тож походу залежність саме від смаку
@naukpopil2 ай бұрын
Цікаво) але якщо вже один передоз кофеїном був, то кожен наступний може бути небезпечнішим, тому класно що є саморефлексія і контроль)
@fillhenderson83512 ай бұрын
@@kyrylomohnatyi5515 екстримал, однако
@pytome2 ай бұрын
Чудове цікавіе відео, як завжди . Дякую! Ачи можна було би якось детадьніше про підсолоджувачі, будь ласка?
@naukpopil2 ай бұрын
Дякую! В планах є)
@tar772 ай бұрын
#13:05 Це стосується медикаментів також. Мій лікар рекомедує змінювати препарати що 28м днів і при можливості роботи кілька тижнів перерви.
@naukpopil2 ай бұрын
Ага, зі знеболювальними це прям обов’язково
@fillhenderson83512 ай бұрын
Колись зранку прокинувся і голова як з бодуна була. Випив енергетика і просвітліло. Свого роду замінник ранкової кави, тільки трохи потужніше. Вживав поки один раз.
@NadiiaProPsy2 ай бұрын
До речі, а можеш ще зняти схоже відео про канабіс. Він якось зараз дуже позиціонується, як нешкідливий і тільки розслабляє. Але бачу по своїм клієнтам багато шкідливих наслідків(
@naukpopil2 ай бұрын
Там ще складніше але в планах є
@NadiiaProPsy2 ай бұрын
@@naukpopil тоді чекаю)
@fillhenderson83512 ай бұрын
@@NadiiaProPsy знаю людей, які після канабісу у відповідну лікарню з відривом голови попадали, а так він "не шкідливий")
@NadiiaProPsy2 ай бұрын
@@fillhenderson8351 в тому то й справа, що "позиціонується". Я величезну кількість разів чула, що "та цей же сорт не шкідливий, він тільки м'язи розслабляє"
@furkalim14112 ай бұрын
Маю чутливі зуби та організм в цілому. Коли була сесія ми з другом щодня пили енергетики (я за компанію) і через місяць постійного вживання різко не зміг дихати нормально, розігнутись було випробовуванням. Тільки через півтора місяці повної відсутності енергетиків та загалом газованих напоїв відновився. Іх зубами взагалі жесть. Якщо вип'ю солодкий газований напій, то вже на вечір мені станн боляче їсти. Не моркву, пюре картопляне.
@naukpopil2 ай бұрын
ох, співчуваю. дякую за приклад індивідуальних особливостей несумісних з виживанням такого
@ОляП-ш2ы2 ай бұрын
Дякую за цікаву тему! А до якої групи належить настоянка елеутерококу, бо пригадую, колись мені лікар виписувала для підняття тонусу при пониженому тиску, це було давно в часи навчпння в університеті і тоді енергетики ще не були таким масовим явищем...
@naukpopil2 ай бұрын
дякую за відгук! елеутерокок, як і лимонник та низка інших популярних настоянок, належить до групи "рослинних адаптогенів" - це такі речовини які типу за все хороше проти всього поганого, але ефективність на високому рівні досліджень не доведена. але при цьому їх не треба плутати з гомеопатією від якої побічок не може бути бо нема речовини по суті. елеутерокок та інші з цієї групи ефекти мають - просто вони погано вивчені на великих вибірках і позитив не підкріплений доказовою базою. а значить негативний ефект теж може бути, особливо при взаємодії з іншими препаратами. тому з такими настоянками треба бути обережним і ретельно аналізувати реакції свого тіла. мені елеутерокок теж колись виписували і помічала, що він підвищує стимулюючу дію всіх інших речовин, але сам по собі особливо організм не стимулював (в моєму випадку)
@lanaartorama2 ай бұрын
Ніколи не п'ю алкогольних енергетиків. Нещодавно купила пляшку звичайного енергетика і зразу ж порушила: той об'єм розраховано на дві доби, а я її випила за вечір без особливого ефекту. Кава мене заспокоює, навіть присипляє. Раніше мате на вагу купувала - вже давно не бачу в продажу в магазинах. Хтось подарував пуер - взагалі ніяк не впливає ні на що, не зрозуміла, чого в нього є фанати. Іноді, коли була тривала запара, яка загрожувала вигоранням і депресією, почергово додавала в раціон женьшень, таурин, гуарану і все, що на цю тему було в магазині вітамінів. Якось пригостила гостей трав'яним чаєм, який я собі просто так попити зазвичай готувала (женьшень та под.) - обоє дівчат всю ніч не могли заснути. Мого чоловіка також кава "не бере". Я взагалі не можу придумати, що може мене підбадьорити. Серце маю чудове, але є варикоз, який років 10 не погіршується.
@naukpopil2 ай бұрын
о, а дійсно, шось менше мате стало, може його обмежили якось у продажах, треба почитати
@Yagunitto2 ай бұрын
відео про енергетики о першій ночі - прям пасхалочка в пасхалочці
@naukpopil2 ай бұрын
Хіхі
@Yagunitto2 ай бұрын
вже сім тисяч підписників?!? огогоу! вітання
@naukpopil2 ай бұрын
💅🏼✨😊
@ЄвгенПритула2 ай бұрын
Найнебезпечніший компонент в енергетиках це вода. За статистикою паталогоанатомів - майже всі люди, які померли - вживали воду. Іноді люди підмішують воду у їжу чи вживають її 60% розчин у спирті щоби зменшити шкідливий вплив води, та це не рятує від наслідків. Тому перед вживанням води - обов'язково проконсультуйтеся із своїм лікарем. При появі побічних ефектів - промийте шлунок і знову до лікаря...
@phantomzapad2 ай бұрын
А чим шлунок промивати? Знову водою?
@ЄвгенПритула2 ай бұрын
@@phantomzapad зневодненим спиртом.
@tar772 ай бұрын
#48:28 може. Та розгорнутий, "розжований", і як дитяче пюре. Головний до засвоєння мозком. Я так думаю.
@tar772 ай бұрын
#9:20 вживаю багато кави щей медикаменти типу копацил. І для мене норм. Та лише вип'ю пепсі як організм вибухає, серце хоче побити рекорд Бубки. Мязи, таке враження що вони розслоюються наче волокна посварилися та вирішили що кожен сам по собі. І така комбінація відчуттів була лише з пепсі. До поки я не спробував rut beer. Безалкогольний напій. І мають це ще інші відчуття. Не можу сказати. Давно не п'ю пепсі. Тож як резюме: досліджувати свій організм потрібно ДУЖЕ обережно.
@naukpopil2 ай бұрын
о, цікава особливість. а каву без цукру п'єте?
@tar772 ай бұрын
@@naukpopil так. Мелену, міцну, що в Україні називають еспресо. І без вершків. П.С. Чай також п'ю без цукру. О так чай я також люблю. І п'ю багато. Замість води. Тут де я зараз джерел немає. Питна вода не якісна. Хоча місцеві пишаються. Я лише мовчки п'ю чай.......
@naukpopil2 ай бұрын
@@tar77 то може ефект від пепсі з цукром повʼязаний (чи підсолоджувачем який є навіть в безцукрових варіантах кол)
@tar772 ай бұрын
@@naukpopil навряд, адже я вживаю солодкі протеїнові батончики (як швидкий перекус). І п'ю інші газовані напої. Люблю швепс. Зрідка колу. Але пеплі та рут-бір для мене протипоказані.
@phantomzapad2 ай бұрын
До речі, ще цікавий момент. Чи досліджували залежність впливу кофеїну від об'єму і швидкості споживання напою? Суто інтуїтивно, якщо я вип'ю 30 мл еспресо за 5 хвилин і 400 мл чаю за 20 хвилин, концентрація кофеїну в крові змінюватиметься по-різному
@naukpopil2 ай бұрын
Хороше питання, треба глянути
@maximlastname66962 ай бұрын
Питання не в тему, чи були у вас відео про тестостерон? Можливо ви чули про скандал на цій Олімпіаді стосовно жінок у яких "є" цей гормон, тому мені стало цікаво чи всім чоловікам він додає сил (переваг) та на скільки він збільшує силу/витривалість, чи можна це якось виміряти? дяка.
@naukpopil2 ай бұрын
дякую за ідею, про тестостерон було колись у мене багато текстів але відео нема, зроблю. а про скандал на олімпіаді є дуже цікавий допис Олексія Болдирєва на фб, з глибоким екскурсом саме в біологію і деякими філософськими аспектами
@Northernlights26N2 ай бұрын
Деякі люди замість кофеїну в екстремальних ситуаціях вживають доступний на сьогодні медичний препарат армодафініл "нувіджил" Розкажіть якось щось про інші хімічні стимулятори ,+ зоерема детальніше про женьшень, елеутерок, сальбутіамін і т.п
@naukpopil2 ай бұрын
частина інфи про стимулятори є в двох відео про ноотропи (в описі посилання), але про модафініл у планах є ще окреме відео, так
@T_And_2 ай бұрын
один з "плюсиків" від цієї "гидоти" - всі ці дослідження та спостереженя дають роботу науковцям, та й лікарі не будуть стояти осторонь. (досі не розумію, нашо вживати "оце"?) дякую. 👍 цікаво.
@naukpopil2 ай бұрын
Дякую за відгук ☺️
@Yagunitto2 ай бұрын
я вже вранці подивлюся виммбачте...
@NadiiaProPsy2 ай бұрын
Ніколи не пила енергетиків. Цікаво послухати!
@naukpopil2 ай бұрын
От я теж)
@Yagunitto2 ай бұрын
шось згадалося як у шкільні часи одногрупники глушили енергетики перед фізкультурою, бо, мовляв, так можна буде швидше крос пробігти
@naukpopil2 ай бұрын
Ох(
@tar772 ай бұрын
#28:14 Треба наголос. Що Ключове слово "За тиждень" , а не 5ть - 7м. Це максимум один в день. А краще один а тиждень, чи місяць.
@naukpopil2 ай бұрын
Тактак
@СтаніславПаламарчук-г3ш2 ай бұрын
Мене від енергетиків клонить у сон.
@naukpopil2 ай бұрын
І таке буває як індивідуальна реакція :)
@olgaxisania89102 ай бұрын
Цікаво, що можу попити кави о 7 вечора, і це ніяк не вплине на засинання, а якщо вип'ю міцного чаю, то не спатиму
@naukpopil2 ай бұрын
Так, це теж буває, повʼязано скоріш за все з біодоступністю кофеїну та інших складових напою. Плюс у міцному чаї його може бути і банально більше
@phantomzapad2 ай бұрын
Позитивний вплив: зменшення ваги Негативний вплив: ожиріння 🥴
@naukpopil2 ай бұрын
Та да, я теж гигикнула
@aaoivashchenko69582 ай бұрын
Почав дивитися і покинув. Не цікава тема мені, бо не п'ю ні алкоголю, ні енергетиків, не курю і не вживаю навіть каву. Хочете бути здоровим і бадьорим - вірте в чудодійну силу прополюсу, ось вам рецепт: 1 грам прополюсу на стакан етилового спирту 3 рази на день. І не матимете жодних проблем зі здоров'ям.
@naukpopil2 ай бұрын
Енергетиків та нікотину теж не вживаю, але не люблю демонізації речовин. Про прополіс теж не евіденс-бейзд, бо нема «ліків від всіх хвороб». Засіб який би прибирав всі проблеми зі здоров’ям це поки що фантастика)
@naukpopil2 ай бұрын
Ну і «вірте в силу» чогось - це не дуже науковий підхід :)
@aaoivashchenko69582 ай бұрын
@@naukpopil а казали, що гумор схвалюється на цьому каналі...🥰
@naukpopil2 ай бұрын
Хех тут трохи важко було його вловити без смайликів 🫣😄