Kiss László fantasztikus tudású, hihetetlen érdekesen előadó professzor. Ő a magyar csillagászat Öveges professzora.
@istvansovari420823 күн бұрын
Kiss Laci megint zseniális volt.
@mistr79923 күн бұрын
Hozta, amit szokott.
@BuddyHollygan22 күн бұрын
Ebben mi volt zseniális?
@istvansovari420822 күн бұрын
@@BuddyHollygan Egy olyan témát hoz emberközelbe-még a teljesen tájékozatlanok is-megértik.Beszélhetne úgy is mint pl.a tolószékes Hawkins a könyvében.
@piconuevo18721 күн бұрын
@@BuddyHollyganaz, hogy ezt le tudtad írni 🤣
@hunmagyar712720 күн бұрын
Kiss László egyszerűen zseniális! Imádom a vele készült beszélgetéseket! Bármiről is beszélne, szívesen hallgatnám. Üdvözlettel: Gödöllőről
@fulcimpa23 күн бұрын
Jó ötlet volt meghívni a műsorba, remek beszélgetést hallottunk!
@mihalysuranyi240722 күн бұрын
Akár Farkas Istvánt is hallhattuk volna.....
@TeslaElonSpaceXFan21 күн бұрын
Kiss László zseniális. ❤
@mmmm_503022 күн бұрын
Jó volt hallgatni a Lacit, a Lacit, a Kiss Lacit. 😀 Egy ilyen beszédes interjúalany mellett viszont nem értem miért kell annyit nézni azt a laptopot.
@RobertMiklosi-tz3qgКүн бұрын
Köszönöm!
@attila-zsoltkun153622 күн бұрын
Jó beszélgetés volt! 👍 BUÉK 🎉
@MariaBensenePeteri20 күн бұрын
Köszönjük szépen. Boldog, békés új esztendőt kívánok.
@AttilaJVarga21 күн бұрын
Fantasztikus előadás volt🤝
@jdomotori17 күн бұрын
Remek volt, és köszönöm!
@tokajileo592822 күн бұрын
A Mars kis tömege és a mágneses tér hiánya lehetetlenné teszi földszerű légkör kialakíását
@gaborkovacs537822 күн бұрын
Valójában nem a tömeg hanem a mágneses tér hiánya ami problémát okozna, úgy tíz millió év múlva szökne meg annyi levegő ami egész jó arány. Viszont már mai techolgiával lehet mágneses teret a Mars körül létrehozni, már publikáltak is ilyen módszer, és a legolcsóbb, legegyszerűbb lenne a Mars terraformálásában.
@zolir.299916 күн бұрын
Lokálisan vannak mágneses terei.
@nalexsander13 күн бұрын
Honnan tudod hogy jol tudod? Honnan tudod hogy az igazat mondtak el neked mediaban,vagy a tudosok?.Semmi nem bizonyitott, és az ellenkezoje sem.Barmi lehetséges,olyan amire soha nem gondolnal innen a földről.
@anikofecske580022 күн бұрын
Kiss Làszló tènyleg zseniàlis. Ez abbòl is làtszik, hogy ilyen ostoba kèrdèsekre is tudott nagyon hasznos ès èrdekes vàlaszokat adni! 👍😀
@zsoltzeke442817 күн бұрын
Nálunk a csillagászati érdeklődések növekedésében 90%-ban Kiss László az ok! Fantasztikus elhivatottság ahogy szakmáját reklámozza a leendő csillagászok és laikusok számára.
@farkasatkari893717 күн бұрын
Nekem is kedvencem Kiss László, jó ideig, -úgy két évig, csak a hangját ismertem a rádióból, és őt magát valahogy egy olyan 70 feletti "öreg csillagász"- nak képzeltem. Szóval volt egy kis meglepetés amikor előszőr megláttam..
@DracoVrilEnergy21 күн бұрын
BUÉK Kiss László csillagász GRATULÁLOK MAGÁNAK!
@peterhajzer665922 күн бұрын
Hogyan csinálunk mágneses teret egy halott Marson, egy kődarabon? Mert a sugárzás miatt szabadtéri élet nem képzelhető el. Ólomkalitkákban fognak élni (növény,ember,állat stb.)?
@BuddyHollygan22 күн бұрын
Naja, eleve veszett fejsze nyele számtalan okból kifolyólag.
@MrTizenhatkarakter22 күн бұрын
Marsi homokkal betemetett felfújható "sátrakban" fogunk élni, igen. De gy csillagközi, hajózó kolónia sem tud majd kimenni a "szabadba". Egy 30m2 -es lakásban is lehet élni, anélkül, hogy valaha kimozdulnánk. Szokatlan de ez lesz.
@peterhajzer665922 күн бұрын
@@MrTizenhatkarakter Köszönöm Tisztelt Hölgyem, Uram, akkor inkább maradnék itt, ha lehet.
@gaborkovacs537822 күн бұрын
A legutóbbi űrszodás Mars missziók során mérték a sugárzást, és mérik és nem annyival nagyobb, de szabad térben amúgy sem képzelhető el az élet mivel a Mars légköre nem alkalmas az emberi életre, ellenben rengeteg megoldás létezik a sugárzás ellen, nem szükséges olómkalitka, attól függ mennyi időre szeretnék ott tartozkodi.
@gaborkovacs537822 күн бұрын
@@peterhajzer6659 - Ez nem egy kötelező dolog, szóval nem kell itt ilyedezni.
@tamas116321 күн бұрын
Még csak most kezdem a videót, de már felmerült a kérdés bennem, hogy hogy nem sikerült a videó címébe beletenni Kiss László nevét???! Kihagytatok ez ziccert!
@DomBot1120 күн бұрын
Kiss László magyar hangja Csőre Gábor. Amúgy élmény volt a videó minden egyes másodperce.
@safrankajanos729622 күн бұрын
A tudományos eredményeket így lehet a nem tudományos közegben élő többség felé kommunikálni.
@laszloseres528217 күн бұрын
Nagyszerű beszélgetés volt .
@zolir.299916 күн бұрын
Újabb kutatások szerint, mégis van foszfin a Vénusz légkörében.
@MariaBensenePeteri20 күн бұрын
Ami veszélyes lehet a Földre el tudjuk már kicsit téríteni?
@batvan123421 күн бұрын
Az Apophis aszteroida becsapódásánál is előre fogják jelezni a veszély- és katasztrófahelyzetet?
@V_Atti21 күн бұрын
Egy ilyen ütközés esélye rendkívül alacsony, mindössze 0,00000001%. A Nap és a Föld jelenlegi geometriai helyzete miatt már 2021 májusa óta nem figyelhető meg teleszkópokkal, és ez egészen 2027-ig így fog maradni. Akkor a NASA új megfigyelései valószínűleg gyorsan kizárják majd az ütközés lehetőségét.
@batvan123421 күн бұрын
@@V_Atti Vannak, akik a természetes tudomány alapján vizsgálják a jelenséget és vannak, akik ősi próféciák alapján. Én mind a kettőt figyelembe veszem, de a dánieli próféciát valószínűbbnek tartom, mint az emberi számítgatást. "Vannak bajok" és lesznek még...., főleg, ha a Krisztus ítélőszéke előtt kell majd az embernek megállnia....És az ítélet közeleg....
@f3reg16915 күн бұрын
270 méter az átmérője, HA be is csapódna, azért ennyi nem fogja kiirtani a földi életet
@batvan123415 күн бұрын
@@f3reg169 A megállapítás részben helyes, átmérő tekintetében beszélnek 350-420 m-ről is és minden bizonnyal a teljes földi életet nem pusztítja el. Viszont sok fontos kérdéseket felvet maga a jelenség, elsősorban azt, hogy van-e köze a Dániel által prófétált égi kősziklához?
@sanyip254811 күн бұрын
Mi van ha mi vagyunk az elsok,es utolsok,egy tevedes vagy hiba???!
@kissgazda953416 күн бұрын
Igen , jó volt hallgatni Kiss László urat.
@alajos-derek166920 күн бұрын
Atomvillanásokat kell keresni. Ez egyértelmű jele, hogy élet volt a környéken.
@DracoVrilEnergy21 күн бұрын
Vannak lehet ilyenek csak MESSZIRE VAN NAGYON 😊
@nuescu23 күн бұрын
vissza ... ?
@77tilu20 күн бұрын
Hi, Bob! 👨🚀
@csabamolnarfi921623 күн бұрын
E.M. minden vállalkozásában lehetetlen határidőket adott, szinte minden vállalása csúszott. Ez az alapelve: nyomás alatt jobb a teljesítmény.
@laszlotanko546220 күн бұрын
Minnél nagyobb a nyomás, annál nagyobb a hiba lehetőség. Pl: Építkezéseken halálos balesetek száma.
@nikocat200817 күн бұрын
Alapdolog. De gondolom hallottad milyen határidővel dolgozik az ESA.... Hát nem csodálom, Elon Musk nem azzal akar dolgozni.
@NSzJPN17 күн бұрын
EM elsősorban üzletember. Egy befektetőnek nem mondhatod, hogy 50 év múlva talán sikerül valami, mert nagy valószínűleggel nem ad pénzt. De ha marketinggel jól megspékelik és mondjuk 15 évre "jósolják" az eredményeket, akkor az már elérhetőbbnek és befektetésre érdemesebbnek tűnhet. Pénz megvan, jobban tudnak fejleszteni stb. Az, hogy utána esetleg módosítani kell a határidőket, már szinte senkit nem érdekel, ha valamennyire legalább halad a dolog.
@DracoVrilEnergy21 күн бұрын
❤️🕊️😁❤️🕊️❤️🇭🇺
@diamondguard13 күн бұрын
A Holdon túli Űr nem arra való, hogy személyesen oda akarjunk menni. A 70-80 kg-nyi, roppant sérülékeny embertest nem az űrre lett tervezve. Nem olvassák/olvasták ezek Madách-ot?? (13. szín)
@belabaksay-roka90013 күн бұрын
Ne röhögtess! (De tényleg.) Ilyen alapon, _még a konyhádból sem szabadna kimozdulnod_ !... By the way ... Csak szólok: Az emberi test, már a *_túlnyomásos kabinú harcigépekre_* ("ó-germánul": vadászgép) _sem lett "tervezve",_ oszt' mégis repked, min. 1 millió vadászpilóta ezen a bolygón ... \_(ツ)_/ By the way 2. ... *_,,Vagy az Univerzumot választjuk, vagy semmit!”_* /H. G. Wells/ \_(ツ)_/ Összefoglalva: Valójában nem is az a fő kérdés, hogy "kell-e" kimozdulnunk a külső térbe, hanem , hogy: _marad-e esélyünk arra, hogy megtegyük_ ! _Ez_ a legfőbb dilemma ...
@diamondguard13 күн бұрын
@belabaksay-roka900 Amíg a Föld mágneses terének védelme alatt repkednek azok a vadászpilóták hetente néhány órát, addig nincs is túl nagy baj. 😉 De kérdezd csak meg vagy nézz utána azoknak az asztronautáknak, akik hónapokat töltöttek el "önként" a FÖLDKÖZELI! Zűrben, hogy milyen nyavalyákat is szedtek össze. 🫡🤪
@belabaksay-roka90013 күн бұрын
@@diamondguard _artificial gravity_ ... Hallottá' mán rúla ...? Ha nem, gondolkodj, kicsit "szélesebb" perspektívában! Az, amivel példálózol, a *_közeli_*_ űrben való létezésről szól._ A _messze-mélyűrben_ való majdani (esetleges) létezésünk, *más kategória* lesz! (Ha lesz ...) _Ott_ és _akkor,_ már *napi szinten kell működtetni a mesterséges gravitációs "megvalósításokat".* Például: ha egy cca. 10 méter átmérőjű hengert, 1 másodperces ciklusban "forgatgatnak" (éspedig folyamatosan!), akkor ott, _pontosan _*_1 g_*_ gravitációs gyorsulás valósul meg_ ! Ez pedig, a földivel megegyező (nagy átlagú) "nehézségi gyorsulás". A hosszú-távú űrutazásoknál valójában nem is a mesterséges gravitáció technikai/technológiai "megoldása" lesz a fő gond, hanem _a közeli űrnél tapasztalhatónál jóval keményebb _*_részecske-sugárzás_*_ hatásának kivédése_ ! De már _erre is_ van megoldás, min. 15 éve! Ugyanis, létezik egy bizonyos _könnyűbeton-féle,_ amit *pont erre* "találtak fel"! Csak még nem tartunk ott, hogy alkalmazzuk is ... (Ne kérdezd, kik a fejlesztők, mert már van annak, legalább 13-15 éve, hogy a Kossuth rádió _'Szonda'_ című ismeretterjesztő műsorában hallottam róla ...) És!... És e-mellett még van egy másik lehetőség is: _az asztronauták_ (és/vagy űrutasok) *_vízburokkal_*_ védett kapszulában való "utaztatása"_ ! Egy 5-7 méter "vastagságú" vízburok, igen hatékony sugárzás-elnyelő lehet! Ez a helyzet.
@diamondguard13 күн бұрын
@@belabaksay-roka900 Vizualizálom, ahogy a papírdodóért megve(zete)tt Musk-telepesek vízburokban vagy könnyűbeton szerkóban építik majd a Mars-bázist... 😂🧐😎 p.s.: Ha lehetséges, tessék több James Alfred Van Allen-t, vagy esetleg hasonlóan kiváló hazánk fiát, Gelencsér Andrást olvasni... az egyes szökési sebességek tömegfüggő energiaigényéréről illetve az elért utazósebességgel haladó "payload" célobjektum körüli keringési sebességre való lassításához szükséges energiaráfordítás mértékéről való szakirodalmat csak desszertként ajánlom. 🏆
@laszlobozo911920 күн бұрын
Drága Kiss Tudós Úr! Mindig teljes áhítattal figyelem a nyilatkozatait, felvilágosító előadásait! Soha nem hallottam , az ufókról beszélt volna, vajon a létezésük teljes képtelenség? kutatók 10 ezrei teljes képzavarban élik életüket? tényleg nagyon kíváncsi lennék a véleményére és főleg a valóságra!
@laszlotanko546220 күн бұрын
Ha lennének ufók, minden napi téma lenne. Kitaláció fikció, de viszont remek üzlet. Vannak a kozmoszban, de soha nem fogunk kapcsolatba lépni velük. Fizikai lehetetlenség. Az élet lehetőségeit keresik, nem az ufókat. ✨💥✨
@WASPONIUS22 күн бұрын
Azzal az erővel, azokkal az erőforrásokkal, amiket a Mars kolonizáció felemésztene, a Föld is 20 milliárd ember számára komfortosan lakhatóvá tehető.
@gaborkovacs537822 күн бұрын
Nagyon kevés pénz az, te a nagyságrendekkel nem vagy tisztában, a Magyar kormány egy nap alatt többet költ mint egész évben erre szánnánk... szóval érdemes lenne tisztában lenni a számokkal.
@WASPONIUS22 күн бұрын
@gaborkovacs5378 Pontosíts, kérlek, hogy mi a "kevés pénz": a Mars kolonizációja, vagy a Föld teljes ökológiai helyretétele? Szerintem te nem vagy tisztában a számokkal.
@gaborkovacs537822 күн бұрын
@@WASPONIUS - A kolonizáció ma nem opció, így kicsit rosszul fogalmaztam. Pusztán teoretikus alapon, ha nem egyetlen ország egy hét alatt akarja megvalósítani, hanem hosszútávon, több ország bevonásával, akkor a költségek alacsonyan tarthatóak. A Föld rendbetétele nem pénz kérdése, hanem politikai akarat, és ez a különbség, hogy itt vannak országhatárok és eltérő politikai akaratok, míg a Mars az emberiség közös projetje lehet, országhatárokon átívelve, amit előbb megvalósíthatsz (lásd Anktartisz egyezmény), mithogy ellenséges államokat kibékíts egymással a Földön. Elég naiv hozzállás, hogy pénzzel bármit meg lehet oldani... Persze az sem mindegy, hogy kolinizációról beszélünk, vagy terraformálásról (konfortosság tételről ahogy te fogalmaztál), és persze milyen tipusú terraformálást akarunk, mennyi idő alatt, szóval előbb tisztázni kellene, hogy mit is kritizálsz... persze teoretikusan.
@WASPONIUS22 күн бұрын
@@gaborkovacs5378 Nem kritizáltam egyiket sem, mert egyik sem kivitelezhető és nem is célszerű. A terraformálás èvezredekbe telik legjobb esetben is, a kolonizáció értékelhető légkör és mágneses mező nélkül csak felszín alatti létesítményekkel képzelhető el. Hát hónap a Marsi felszínén már halálos. A talaj a perchloràtok miatt alkalmatlan bármilyen növénytermesztésre, vagyis csak a hidropónikus kertészet marad, mint lehetőség. Akkor már inkább a Holdat kolonizàljuk, ott is hasonló megoldások kellenek, nincs sok differencia. Ami a pénzt illeti: a politikai akarat pontosan annyit ér, mit az általa mozgósított erőforrások (vagyis pénz és eszközök).
@gaborkovacs537822 күн бұрын
@@WASPONIUS - A legutóbbi űrszodás Mars missziók során mérték és mérik a sugárzást, és nem annyira durva mit most gondolod, és természetesen a sugárzás ellen tudunk védekezni, rengeteg módszer van. A talaj egy érdekes kérdés, hogy megtisztitani hogy lehet, vagy olyan növényeket nemesítűnk amik tűrik a magas perkrolát koncetrációt, illetve hidroponiás termesztésben esetén nem szükséges talaj, igazából a lehetőségek végtelenek... Az ember nem mindig célszerű, viszont a célszerűség nem mindig egyértelmű, ebben az esetben sem fekete vagy fehér, rengeteg pró és kontra érvet lehet felhozni ellene, és mellette ugyanúgy, az viszont biztos, hogy az ember kiváncsi, és új területek meghódítása az ösztöneinkben van, a világűr csak idő kérdése... A Hold is jó lehetőség, csak sokkal barátságtalanabb mint a Mars. Politikai akarat nélkül nincs semmi, borzalmassan naiv dolog azt gondolni, ha nem költünk űrkutatásra, vagy bármi másra, akkor majd a Föld rendbe lesz rakva (bármit érts ez alatt), mert úgy gondolod emberek ugrásra készen csak arra várnak hogy pénzt kapjanak, ne haragudj, de ez borzalmassan gyerekes... Pénzt bármire tudunk fordítani amire akarunk, azért nincs a Földön jobb körenyezetvédelem mert nem akarunk, nem azért mert nincs pénz rá, így a pénz faktort ki is veheted ebből az egyenletből.
@alajos-derek166920 күн бұрын
Technológia az űrben.... Itt a Földön nem túl jól működik a MÁV, de a Marson egész biztosan jól gurulna.
@NSzJPN17 күн бұрын
😂 Ez jó. Mondjuk, ha a japán vagy a svájci vasutat hozzuk fel példának, akkor kicsit jobb fény vetül a technológiai tudásunkra, tehát a MÁV is működhetne akár a Marson is, ha más üzemelteti.
@szabolcsszilagyi72917 күн бұрын
Csak egy kérdés . Ha találnánk holnap egy tökéletes bolygót ? Mi változna akkor ,ha ez több száz ,vagy ezer fényévre lenne ? Rádióznánk még pár száz évig , vagy meglatogatnánk őket a " 6- os villamossal" ,vagy mi változna? Soha semmilyen bolygón nem jártunk még a saját naprendszerünkön belül sem ...de ilyenekről álmodozunk .
@f3reg16915 күн бұрын
én is mindig ezen gondolkodom, hogy állandóan áradoznak hogy jaj majd találunk emberi életre alkalmas bolygót, ja, többszáz vagy ezer fényévre, kíváncsi vagyok hogyan tervezik az odajutást, mert többmillió évig utazni egy űrhajóban kb a lehetetlennel egyenlő
@laurapuja719320 күн бұрын
Kiss Lacinak üzenem, hogy az Élienekkel már 1995. 07.-ban felvette a Magyar nemzet a kapcsolatot személyesen én, ami Nemzet Biztonságilag le van titkosítva! Igaz minden, azért mertem leírni, és bizonyított is! Jó a műsor! Üdv. : Laura 💧
@NSzJPN17 күн бұрын
Hány évre titkosították? Szóval mikor lehet tudni erről tudni részleteket? 😁
@kutyautokis960823 күн бұрын
egyhamar nem lehetséges
@gezakiss110421 күн бұрын
Gravitációs hullámok nincsenek! Fantazmagoria
@DracoVrilEnergy21 күн бұрын
21:00 nem hülyeség
@marikaszuszi255219 күн бұрын
Pk
@batvan123421 күн бұрын
Nem keresni kellene, hanem elhinni, hogy az már létezik. Jézus onnan jött le az újjáteremtett Földre és a Föld történelmének a végén oda költöznek be azok, akiknek a neve az élet könyvébe van beírva. A mennyei Jeruzsálem lesz a központja, melyet maga a Mindenható hozott létre. További sikeres kutatást hozzá Laci, talán a jelenések könyvének lapjai segítenek meg is találni azt!
@V_Atti21 күн бұрын
Vannak bajok.
@laszloseres528217 күн бұрын
Jó nagy hülyeséget írtál . Legközelebb a Ludas Matyiba írjál
@NSzJPN17 күн бұрын
@@V_Atti hadd vigyenek már egy kis színt a kommentszekcióba. 😊
@lajosmiko367122 күн бұрын
Ennyi baromságot összehordani miközben tönkreteszik a földet
@akusav33323 күн бұрын
Ez is nagy tudósnak képzeli magát, de nem tudja hogy itt vannak a földönkívüliek xd Galileo idejében ezek máglyára küldték volna a gömbföld elméletet is xd
@EnemiTroll22 күн бұрын
Megszólalt a gödörből a lyuk ... ( „Eppur si muove!” )
@V_Atti21 күн бұрын
Azt tudja, hogy egyesek szerint itt vannak a földönkívüliek. De mivel a tudományos módszertan híve, ezért bizonyítékra tart igényt, mielőtt elfogadna egy ilyen nagy horderejű "tényt". Egyelőre azt lehet biztosan tudni, hogy vannak olyan légköri jelenségek, amelyek okát még nem ismerjük.
@akusav33320 күн бұрын
@@V_Atti Légköri jelenségek? Tisztában van vele, hogy az amerikai kormány milyen bizonyítékokat mutatott be az ismeretlen járművekről az utóbbi pár évben? Hogy hány jelentés lett publikus konkrét adatokkal alátámasztva, amiket szakavatott katonai személyzet figyelt meg a legmodernebb eszközökkel? Az ilyen tudósok tudnak a legtöbbet ártani a diskurzusnak, mert az átlagemberben bizalmat kelt a társadalmi pozíciója... valójában a csillagászatnak semmi köze nincs az UAP ok és non-humán intelligencák témaköréhez. A saját szakmáját biztos remekül űzi, csak ez nem az. Teljesen nyílvánvaló, hogy ez a téma nem tartozik különösebben az érdeklődési köreihez, innentől fogva ő csak előadja a normál mainstream "tudós" szerepet vagyis holmi légköri jelenségekről magyaráz miközben katonai szenzorok egész garmadája méri őket szilárd tárgyakna. Nem mintha egy normális ember meteorológiai jelenségekre gondolna mikor egy fémes színű gömb, kapszula, szivar, háromszög, csészealj stb. forma hang és hőleadás nélkül másodpercek alatt (!) teszi meg a világűr határától a tengerszintig mért távolságot. És az csak a mérési határ kezdete volt... Ha 2 ember azt állítja gyilkos vagy és nincs alibid, szemrebbenés nélkül elítélnek. Tisztelettel kérdezem, mégis milyen bizonyítékokra tart igényt a tisztelt tudós társadalom? Persze a bizonyítékokból egy sem fog a csillagászzal szembejönni, hacsak saját maga nem keresi azokat...
@kentaur88822 күн бұрын
Holdon nem járt senki. Marson se fog. A többi stimmel.😅😅😅😅😅
@laszlosoos648922 күн бұрын
Jaj!
@CilaZsarki22 күн бұрын
@@laszlosoos6489 Mit jajgatsz?
@CilaZsarki22 күн бұрын
@@laszlosoos6489 A földi kilövéshez mérnökök és irányítók százai, valamint több száz tonna üzemanyag szükséges és ez csupán a pályára állítást szolgálja, míg a Holdról egy vacak kis komp két utassal, számítógépek nélkül felszáll és utána dokkol (!!!) a Hold körül keringő űrhajóban ezután pedig Cheewe fénysebességre kapcsol ...
@gaborkovacs537822 күн бұрын
@@CilaZsarki - Akkoriba a számáításokat a földi irányító központban végezték - mint ma is, és akkoriban ugyanúgy megvolt a számítási kapacitás, azzon meg gondolkozz el, hogy a hold kisebb, a gravitáció egyhatod a földinek, és nincs légkör, és nem Holdról indultak vissza a Földre, hanem a holdkörüli parancsnoki modullal, nagyságrendekkel több üzemanyaggal. De szólj ha kiszámoltad nem csak a hasadra ütöttél....
@V_Atti21 күн бұрын
Aki szerint a Holdon nem járt senki, az hülye, vagy hazudik. Ennyi.