Ezért nem akarunk szuperszonikus repülőgépekkel utazni!

  Рет қаралды 432,464

Pandora HU

Pandora HU

Күн бұрын

Пікірлер: 216
@attilazsoltmuranyi5745
@attilazsoltmuranyi5745 2 жыл бұрын
Nagyon komoly gépek voltak ezek. Több mint 20 éve Mitry Mory ban voltam és akkor szállt fel a Charles i reptérről egy concorde. Brutal hangja volt! 😊😊
@MrArpiel
@MrArpiel Жыл бұрын
A Concorde máig a világ egyetlen gépe, ami az utazósebességen (2 Mach) úgy termei a szükséges vonóerőt, hogy annak a felénél kevesebb része(!) a sugárhajtóművekből kiáramló gázsugár (ráadásul utánégető nélkül), a többi a szívócső által előidézett szívó hatás! Illetve majdnem egyetlen gépe, ami tartósan tud ilyen sebességgel repülni, órákig (a másik a kivont SR-71 volt, bár az 3 Mach-on tudta ugyanezt, és rövidebb ideig).
@miklosbordas830
@miklosbordas830 2 жыл бұрын
A '70-es években figyeltem rá. Tudomány és technika című lapban megjelent cikk szerint. Kedvenc repülőm marad. Áramvonalas formája fogott meg. Aztán pont napjainkban.. hallottam visszavonulását. Köszönöm a feltöltést.
@vassgabor4367
@vassgabor4367 2 жыл бұрын
Ez a két gép (Concorde és a TU-144) hozzá nem értő szemek számára is esztétikai élmény. Még ma is. Hát még a '70-es években...
@TheVersautiger
@TheVersautiger 2 жыл бұрын
A mai napi gazdasági életben a Concord fontos lenne..!!
@attilamikaczo7892
@attilamikaczo7892 2 жыл бұрын
@@TheVersautiger Nem tudom mivel töltötted az elmúlt 2 évet, de semmi hasonló nem látszik. Valószínüleg lesz megoldás a gyors utazásra, de az már nem ilyesmi lesz. Sok üzemenyag égetése. Előbb lesz szerintem az, hogy az ürbe kirepülünk, és térünk vissza.
@szabojanosszabo6883
@szabojanosszabo6883 Жыл бұрын
​@@TheVersautiger😮😅
@theforradalmar4106
@theforradalmar4106 Жыл бұрын
​@@attilamikaczo7892 Nos, hogy te mivel töltötted az elmúlt 1 évet az szintén nem tudható, de az általad említett, - v.milyen "űrmegoldási" - gyorsabb repülőutazás ugyanúgy óriási (illetve még több) üzemanyag-felhasználásra nem gondoltál azóta?
@makoado6010
@makoado6010 11 ай бұрын
3 x utaztam concord-on 82-98 között. 82-ban tizen évesen csak egy repülögép volt, 98-ban meg már elég avittos.
@kandurmiau128
@kandurmiau128 2 жыл бұрын
3 dolgot megemlítenék: -nem értek egyet azzal, hogy "Nem akarunk szuperszonikus repülőkkel utazni": igenis, a mai napig megvolna a fizetőképes kereslet a Concorde-utakra, tessék megfelelő jegyárakat kialakítani! (tudtommal a kivonás percéig minden helyre volt foglalás...) Bölcsebb címadás lett volna pl. az, hogy "A jövő, ami egyre távolodik tőlünk..." -"megfeledkezett" a film a sértett amerikaiak Concorde -ellenes aknamunkájáról: műbalhék a zaj körül (hiszen az ő SST projektjük befuccsolt anno, kár szépíteni) -"megfeledkezett" a film a zöldek (sötétszöldek) gyűlölködő, demagóg, prolidühöt felkorbácsoló propagandájáról, ami a leállítás előtt már évek óta masszívan folyt, és az érintett kormányoknak egyre kínosabbá vált politikailag...
@donben5353
@donben5353 2 жыл бұрын
Igy van ! Minden szavad 👍🏆! Ami a média közvetít a nagy tömegek számára - akiknek nincs agyuk gondolkozni , és szemük a látásra - az NEM más mimt a háttér hatalom érdekeinek max kiszolgálása ! Az , hogy több mint 40 év alatt egy zuhant le -és az is a más hibájából - magáért beszél ! Ezzel szemben a Boeing .....?!
@TheVersautiger
@TheVersautiger 2 жыл бұрын
Képzeld el, ha akkor már Grétike Thunberg porondra állt volna... 😁
@MrZoltan46
@MrZoltan46 2 жыл бұрын
@@donben5353 Nem is tudtam, hogy Boening SST lezuhant.
@rga7482
@rga7482 Жыл бұрын
@@donben5353 :D figelj haver, te minek irsz olyanról, amiről láthatóan egy büdös fingod sincs? Akkora baromságot irtál ugyanis, hogy idáig bűzlik. A repülz öraszámokhoz képest a francokat, barátom! Márpedig az számit, ha kettőig tudsz számolni, akkor ezt te is tudnád. Ha pedig lenne háttérhatalom, téged már eltettek volna láb alól, ugyanis iku alatt nincs élet a földön
@ispi91
@ispi91 2 жыл бұрын
Akit érdekel még videó a Concordról annak ajánlom figyelmébe az Aeropark Budapest csatorna videóját: 104. Concorde: utasszállítás hangsebesség felett
@zohorvat
@zohorvat 2 жыл бұрын
Nagyon jól összeszedett, információban, videóban gazdag szemléltető videó volt. Köszönöm a feltöltést!
@horvathgyula6455
@horvathgyula6455 Жыл бұрын
Jártam mindkét gépben. (sajnos nem repülés közben) Nem tűnt fel, hogy a Concorde kényelmesebb lett volna. Bár az ülések jobbnak tűntek, de semmivel nem volt tágasabb. A zaj igaz lehetett, mert a Tu-144 hajtóművei a törzs alatt voltak, nem a szárnyakon. Érdekesnek találtam, hogy az ajtó mellett ejtőernyőknek voltak kampók felrakva.
Жыл бұрын
Köszönöm az elkészítést és feltöltést.
@Attila_Beke
@Attila_Beke 2 жыл бұрын
Gratulálok a videóhoz, ám egy észrevételt hagy tegyek. 12:10-nél a North American által feljesztett XB-70 Valkyrie látható (először), ami bombázó lett volna.
@MrArpiel
@MrArpiel Жыл бұрын
Lett is, csak lefújták a sorozatgyártás előtt.
@ervinlaszlohorvath3330
@ervinlaszlohorvath3330 2 жыл бұрын
Én azt olvastam pár helyen, hogy a Tu144 nem magától zuhant le, volt ott egy másik gép is. De itt akkora a mismásolás a médiában, hogy utólag nehéz bármelyik verziót is elhinni. Az, hogy végül nem lett szuperszonikus utasszállítás, szerintem két fő okra vezethető vissza: a hatalmas költségek, másrészt ekkortájt kezdett erőre kapni egy civilizációellenes és tudományellenes (háttérből fgerjesztett) tömeghisztéria, amely azóta diadalmenetben tör előre. Amúgy teljesen hamis a "hangrobbanásokra" hivatkozás, mközben a szomszédok idegbajos kutyái úgy ugatják szét bárkinek az idegeit, ahogyan csak akarják. A RITKA levegőben létrejött "hangrobbanás" (lökéshullámkúp) ereje a sűrű levegőbe érve jelentéktelenné gyengül (tapasztalat: fiatal koromban olyan helyen laktam a Balatontól kicsit északra, ahogy gyakran hallható volt ágyúzás és a hangrobbanások is, közel sem annyira zavaró, mint azt a civilizációellenes hisztéria állítja) Szerintem a Szovjetúnió letérdelése után megszűnt a "világrendek" versenye. Ez volt a fő ok. Mint ahogyan a holdraszállások is abbamaradtak. (Aztán az addigi, emberarcú kapitalizmust, a termelés- és fogyasztás- és jólét alapú gazdaságot felváltotta a spekuláció alapú társadalmi gennyes rothadás, a környezetvédelmi lózungokba bújtatott életminőség-rontás, az ember értékének leminősítését célul tűző "értékrend", ami mára rohamléptekkel roncsolja, pusztítja az egykor csodált és vágyott nyugati országokat)
@gabornagy8212
@gabornagy8212 2 жыл бұрын
Egyetértek!
@jakabgipsz3922
@jakabgipsz3922 2 жыл бұрын
Van benne valami!
@sandorandrasy687
@sandorandrasy687 2 жыл бұрын
Ó igen! A TU-144 párizsi balesete után sok vita volt arról, hogy melyik ország hatóságai vizsgalják a balesetet, végül az oroszokat a közelbe sem engedték. Sok-sok évvel később egy francia miniszter azt mondta, hogy "A teljes igazságot nem, de a baleset francia okait már ismerjük." Amikor a TU gépről van szó, a szöveg elegánsan átugorja azt a "jelentéktelen körülményt", hogy a TU-144-nek azért voltak a Concorde-hoz képest sokkal jobb paraméterei is. És persze, hogy a TU-144 volt a másik koppintásos másolata, ezért lett készen korábban. Agybaj ! Az egész film fröcsög a szokásos degenerált előitélettől: "Ami orosz, az csak szar lehet" ... Aki ettől boldogabb, nyugodtan örömködjön ennek a tény-független aljas hülyeségnek, de legalább NE "tanitsa" !!!
@gregor_man
@gregor_man Жыл бұрын
"Én azt olvastam pár helyen, hogy a Tu144 nem magától zuhant le, volt ott egy másik gép is. De itt akkora a mismásolás a médiában, hogy utólag nehéz bármelyik verziót is elhinni." Stimmel. Hallottam én is valamit arról, hogy a franciák, a bemutató házigazdái és ugyanakkor a Concorde gazdái röviddel a szovjetek bemutatója előtt közölték velük, hogy kevesebb időt kapnak a bemutatóra, de homályos, hogy ez hogyan járult volna hozzá a balesethez. Fontosabb, hogy egy eléggé elfogadott teória szerint a franciák felküldtek a bemutatózó Tu-144 mellé egy Mirage-t, hogy fotózza a szovjet gép különleges segédszárnyait, és vannak, akik szerint egy veszélyes megközelítés miatt történt a Tu-144 túlhúzott manővere. Rossz fényt vetett a házigazdákra, hogy a Mirage jelenlétét először letagadták, vagyis rossz lehetett a lelkiismeretük, akár csak a gyakorlatilag ipari kémkedésnek tekinthető húzás miatt is. De egy bemutatón a gépekkel olyan kunsztokat szoktak csinálni (ma is), felvágásból, amelyek egy utasforgalmi repülésen szigorúan tiltva vannak. Például a nagy orrmeredekséggel való repülést. A Tu-144 pilótái valamiért túllépték a határt, a gép túlhúzva átesett, és a bal szárnya nem bírta el a túlterhelést. Ilyen balesetek előfordulnak, csak ez megviseli a gyártó hírnevét. Valódi körülmények között ilyen baleset nem történt volna, nem is történt. Balesete aztán egy Concorde-nak lett, mint tudjuk, de arról igazából senki sem tehetett, baleset volt. Az utasközönség ilyenkor be szokott szarni és lemondják a foglalásokat, ez butaság, de attól még csődbe lehet menni tőle. Gyerekkoromban nyaranta időnként hallottam hangrobbanásokat Gödöllőn. Őszintén megmondom, szívesen hallanék újra, nosztalgikus érzés lenne. A hisztéria körülötte szerintem is túlzás, egy nagy döndülés, aztán annyi. A Concorde úgyis csak nagy magasságban tudta átlépni a hangsebességet, az akkora felfordulást aligha okozott. Most már mindegy.
@aronantal5795
@aronantal5795 2 жыл бұрын
Remélem azért még valahol, valakik dolgoznak azon, higy hogy lehetne életre kelteni ezt a projektet jövedelmezően
@Ramirezus007.
@Ramirezus007. 2 жыл бұрын
Az united airlines és a boom össze dolgozik rajta hamarosan jól sülhet el.
@joules83a
@joules83a Жыл бұрын
Az egyre növekvő üzemanyagárak mellett ez képtelenség, mert fizikát nem lehet becsapni. (A sebességhez üzemanyag kell, na jó a zuhanáshoz nem, de az emelkedéshez igen.)
@MrArpiel
@MrArpiel Жыл бұрын
@@joules83a Marhaság! Az megvan, hogy a Concorde (50 éve!) az utazósebességnél (2 Mach) utánégető nélkül repült? Kb. ugyanannyi üzemanyagot fogyasztva, mint egy mai szélestörzsű A-340? 18000 méteren jóval kisebb a légellenállás, ráadásul a magas torlónyomás olyan szívóerőt fejtett ki a Concorde szívócsöveire, hogy azok feleltek a vonóerő több mint feléért! A fizikát valóban nem lehet becsapni, de nem tudással magadat igen. A drágább üzemanyag meg drágább jegyet jelent. Akik a Concorde-on is ültek, szépen megfizették.
@martonderhan9230
@martonderhan9230 2 жыл бұрын
12:12 miért van kétszer benne videó az XB 70-ről? (És de, a van projekt: a Boom nevű startup csinálja és egy prototípus is kész van már az XB 1)
@zoltankovats4234
@zoltankovats4234 11 ай бұрын
Én most találtam csak rá erre a videóra. Hát őszintén kár volt végignéznem. Kicsit egyoldalú és tele van ferdítésekkel az egész elbeszélés. Lenne még hová fejlődnie ennek a csatornának, mert ez a szinvonal a küszöbig sem ér fel.
@ThomasSteve77
@ThomasSteve77 Жыл бұрын
Én mindig úgy tudtam, hogy az első ilyen gép ami fel szállt az a TU144es volt már utasokat is szállított. Persze csak presztízs miatt. Mivel valójában akkor még nem volt kész a gép. De a Concord furcsa mód csak a TU144es francia légibemutató után készült el. Nem védeni akarom a szovjet rezsimet de aero technikában akkoriban az oroszok élvonalban voltak. Az, hogy ők loptak.... hááát attól, hogy nyugat az még nem jelenti azt, hogy nem lopták az orosz mérnökök munkáját. Én úgy tudom például a billenő orrkúp az oroszok ötlete volt. Az amerikai Boeing is versenyben volt de az oroszokhoz és a franciákhoz képest nagy lemaradásban voltak.
@juliannatoth4947
@juliannatoth4947 Жыл бұрын
Köszönöm Neked ! Nagyon érdekes volt , szeretem a műsoraidat !Jó egészséget kívánok minden közreműködőnek !
@MorbydAnger
@MorbydAnger 2 жыл бұрын
amúgy van még 1 nagy különbség a Concord és a Tu-144 között.... míg a Concord képesvolt utánégető nélkül a szuperszónikus sebesség elérésére addig a Tu-144 nem és ez eredményezte azt is h utazósebességen a Tu-144-esen nem lehetett normál hangerővel kommunikálni
@gabornagy7943
@gabornagy7943 2 жыл бұрын
A mach 2 eléréséhez a concordenak is kellet az utánégető viszont miután elérte, a sebesség megtartásához elég volt a gázturbinák űzemeltetése is az aerodinamikai trükkök segítségével.
@zoltanpandur48
@zoltanpandur48 2 жыл бұрын
"Supercruise"-nak hívták, és Nagy Gábor úr jól mondja. :)
@rolandistenes-nemeth3833
@rolandistenes-nemeth3833 2 жыл бұрын
Az első szériás TU-144 valóban nem volt képes a szupercirkálni (uzánégető nélkül hangsebesség felett tartósan repülni), mivel nem készült el a géphez megfelelő hajtómű időben. A későbbi TU-144S változat már megkapta az NK-144A-kat, melyekkel lényeges nőt a hatótáv, csökkent az üzemanyag fogyasztás, és szupercirkálni is tudott.
@Miszter
@Miszter 2 жыл бұрын
Gyönyörű gépek voltak.
@ÁronBeňadik
@ÁronBeňadik 2 жыл бұрын
Jó, akkor 7:03 a hajtómű nem állt le, adott teljesítményt, csak a mérnök kapcsolta le.
2 жыл бұрын
Tehát elsősorban a projekt jövedelmezősége tartotta vissza a folytatást. Ha már űrbe röpködnek nézelődni milliárdosok, valószínű ilyen utakért jócskán magasabb jegyárakat is megfizetnének. Remélem még látom a repülésnek ezt a szintjét visszatérni az utasszállításba. :)
@laszlolovass3052
@laszlolovass3052 2 жыл бұрын
Az elmúlt 50 évben azért lehetett volna már annyi fejlődés, hogy akár a hiperszónikus repülés is gazdaságos legyen. Ha a Concorde születéséből is levonunk 50 évet, az jól érzékelhető fejlődési pálya volt.
@dideki01
@dideki01 2 жыл бұрын
A Concorde nem lett letiltva. Az üzemeltetők döntöttek a típus kivonásáról.
@danielk.3411
@danielk.3411 2 жыл бұрын
Ha jól emlékszem a balesete után letíltották, majd egy javítást csináltak és visszatért a forgalomba egy rövidebb ideig, végül elérte a tervezett élettartalmát és kivonták a forgalomból.
@rga7482
@rga7482 Жыл бұрын
@@danielk.3411 ez mit jelent hogy letiltották? Akik itt kommentelnek, hallottak egyáltalán a repülésről? Mert fogalmuk az nics róla
@zoltandeak330
@zoltandeak330 2 жыл бұрын
Ezért nem akarunk szuperszonikus repülőgépekkel utazni"...Ki mondja hogy nee akarna az ember gyorsabban utazni? Ha hagyták volna őket repülni,fejlesztik a gépeket egyre olcsóbb lenne.Minden új technológia drága eleinte de idővel fejlődik és egyre olcsóbb lesz. Csak egyesek nem akarták eléggé hogy működjön.Belső égésű motorok pl miért is vannak máig?Nem is azért mert nem tudnánk jobbat.
@denisekelemen1969
@denisekelemen1969 2 жыл бұрын
Szerintem a Tu-144 utastere nem volt kisebb mert 2+3 ülés elrendezés volt a Concordon 2+2
@istvanmolnar8651
@istvanmolnar8651 2 жыл бұрын
Vagány és ügyes sok új és jó dolgot tanultam már meg a videókból
@laszlodrotar3666
@laszlodrotar3666 2 жыл бұрын
Ha valakit áthatóbban érdekel hogyan is néznek ki ezek a gépek közelről és belülről, akkor csak egy kis utazást kell bevállalni Németországba🙂( 74889 Sinsheim repülőgépmúzeum). De ha már valaki nagyon nagy FAN, akkor a Speyer-ben találhatót is érdemes megnézni. Mindkét helyen van töménytelen repülőgép, tank, autó( retró, F1 is) , és még sok technikai műremek is.
@derotos
@derotos 2 жыл бұрын
Sinsheim Technik Museum.
@gabornagy7943
@gabornagy7943 2 жыл бұрын
Párizsban az orly reptér mellet is láttam egy concorde-ot kiállitva
@laszlodrotar3666
@laszlodrotar3666 2 жыл бұрын
@@derotos Technik Museum Sinsheim pontosabban☝☝, de szerintem ezen ne lovagoljunk, ha beírjuk a Google- be azonnal kiadja úgyis.
@derotos
@derotos 2 жыл бұрын
@@laszlodrotar3666 Csak azert helyesbitettem mert repulogepmuzeumkent ugy hangzik mintha mondjuk a budapesti Kozlekedesi muzumot lefokoznank mondjuk automuzeumma. Mikozben joval sokretubb intezmenyrol beszelunk. Meg mert szeretek fontoskodni... XD
@laszlodrotar3666
@laszlodrotar3666 2 жыл бұрын
@@derotos Én kérek elnézést, hogy rossz információt közöltem🤣🙉 remélem az ország legalább stimmel, mert írhattam volna Deutschlandot is🙄 Ezek után kétszer meggondolom, hogy a sarokcsiszolót is nehogy Flexnek mondjam, mert talán nem találja meg aki keresi🤪🤔
@ÁronBeňadik
@ÁronBeňadik 2 жыл бұрын
Már az első fél percben mondott hazugságot, ugyanis de, igenis indult projekt az új szuperszonikus repülőgépekre, a United airlines ugyanis megbízta a Boom Supersonicot a fejlesztéssel, és várhatóan 2026-ra már kész is lesz (a projekt kb 1, 1,5 éves) U.I.: Nézzétek meg az e komment alá érkezett válaszokat mielőtt elkezdetek magyarázni.
@tamasdenem7892
@tamasdenem7892 2 жыл бұрын
Mikor készítették ezt a videót?
@ÁronBeňadik
@ÁronBeňadik 2 жыл бұрын
@@tamasdenem7892 egy órája.
@GondolatBázis
@GondolatBázis 2 жыл бұрын
Hivatalos információ? Amit te mondasz annak kevés az esélye. Mivel a Boing is dolgozik az elektromos repülőgépeken és még csomó csomó repülőgyár. Nem ez lesz a jövő ahol kerozinnal tankolnak. Felejtsd el messziről azt, hogy 26 ra elkészül megint egy bitang tonnaszámra égető kerozinos repülőgép.😂
@ÁronBeňadik
@ÁronBeňadik 2 жыл бұрын
@@GondolatBázis btw azt egy szóval nem említettem, h ez lesz a jövő, csak megcáfoltam a videóban tett egyik állítást. Am nekem az a véleményem, hogy maga a Boeing is jócskán vissza fog esni, ha így folytatja (mármint eladásokat és a bevételt tekintve)
@lacikeri3102
@lacikeri3102 2 жыл бұрын
Hogy is van a mondás? Hiszem ha látom. Pár évente felreppennek ilyen hírek, de aztán ezekből nem lesz semmi. Pontosan azért mert egyszerűen nem gazdaságos a szuperszónikus repülés.
@Not-impossiblebutHard19
@Not-impossiblebutHard19 2 жыл бұрын
Köszönjük 😘‼️
@gaborenyedi637
@gaborenyedi637 2 жыл бұрын
A tu144 csak utánégetővel volt szuperszónikus, ezért fogyasztott iszonyú sokat és ezért volt a hatótáv sokkal kisebb. A konkord szupercirkáló volt (utánégető nélkül szuperszónikus), amit ma se sok gép tud.
@antiff666
@antiff666 Жыл бұрын
Azt hiszed?Hallottál már a propagandáról? A valós adatok TU-144 max sebeség 2500km/h,cirkáló(utazó)sebesség 2125 km/h(igen utánégető nélkül nem kell minden hülyeséget beszopni amit a Kövári "úr"meg a rendkívül "hiteles"BBC terjesztet),hatótávolság 6500 km!!! A valóságban ez a gép nagyobb volt gyorsabb és messzebb repült mint nyugati ellenfele-.A kacsaszárnyat meg sem emlitem,késöbb a csiga zabálok csúnyán lemásolták (igen a tupoljeven volt előszór)
@MrArpiel
@MrArpiel Жыл бұрын
Egy sem tud 2 Mach-ot utánégető nélkül! Még az SR-71 sem tudott.
@christianszilagyi2146
@christianszilagyi2146 2 жыл бұрын
Kár értük a kedvenc filmem az 1979-es Concord. Joe Kennedyvel (1925-2016). A Concord effektus is azt jelenti,hogy veszteséges befektetés.
@Hard3n3d
@Hard3n3d 2 жыл бұрын
Igazából az a concord effektus az mikor valami már olyan sokba került eddig, hogy már nem lehet leállítani mert akkor elkéne fogadni a veszteséget pedig már soha nem lesz nyereséges. A repülőgépről kapta a nevét
@danielk.3411
@danielk.3411 2 жыл бұрын
Mármint azért fejezik be a projektet mert úgy kisebb lesz veszteség, mintha félbehagynák: azért némi bevételt termelt.
@Tomchy011
@Tomchy011 2 жыл бұрын
2:52-nél a Concorde-ról beszél, és közben a Tu-144 -es repül a képen (MiG-21-es kisérettel... :) )
@kutyasulikutyafule1179
@kutyasulikutyafule1179 2 жыл бұрын
Szép munka, gratulálok az anyag összeállításához.
@anaraluca1181
@anaraluca1181 2 жыл бұрын
Amikor mar az elsö 15 masodpercben hülyeseg hangzik el, akkor at kell valtani mas filmre.
@bikejulia
@bikejulia 2 жыл бұрын
Köszönöm, érdekes volt
@lallerkiraly
@lallerkiraly Жыл бұрын
Amennyire emlékszem a Tu-144 (főleg a baleset miatt) sosem került utas forgalomba.
@tamassomogyi3244
@tamassomogyi3244 2 жыл бұрын
Ez a vállalkozás tipikusan két ellenpòlusù világnézet versengése volt,amire szerintem feleslegessen költöttek.Sokmindent nem vettek számìtásba a repülőgép megalkotásánál,átlagembernek elérhetetlen volt repülnie vele,a biztonsági szempontok sem lehettek egyértelműek,gazdaságtalan üzemeltetés.A mai kor követelménye elsődleges a biztonságos és gazdaságos ùtmegtétel a és b pont között a legkorszerűbb technikával,és elérhető áron.
@bertalankrim3353
@bertalankrim3353 2 жыл бұрын
A presztizs? Mennyit fizetnek az országok? Ajánlom figyelmedbe vizes VB és az ugró állvány!!!! Meg ami az körűl volt!!!! Ne haragudj de ez mellett nem tudtam elmenni😁
@istvaniker3255
@istvaniker3255 2 жыл бұрын
Nagy köszönet érte
@tegetizenegy
@tegetizenegy Жыл бұрын
A baleset elbeszélésénél én lekapcsoltam a videót. Miért? Mert úgy ahogy van a bulvársajtó tudatlan hülyeségéinek ismétlése. Meg kell nézni mit mond a balesetről John Hutchinson a concorde egyik egykori főpilótája. És ott a pont! Kár elszúrni pontatlanságokkal egy egyébként ilyen jó összefoglalót!
@zakazfajcit1314
@zakazfajcit1314 2 жыл бұрын
Érdekes volt, köszi a munkádat! 👍
@bukucsjozsef9630
@bukucsjozsef9630 2 жыл бұрын
A TU-144 csak utánégetővel volt képes haladni (nagyon rossz hatásfok), míg a C csak felszálláskor és a hanghatár átlépésekor használta. Így a 144 sajnos nem tudott annyi üzemanyagot magával vinni amivel meg lehetet volna közelíteni a kitűzött hatótávolságot. A hangrobbanásokra meg elég jól emlékszem - persze elég gyorsan meg is tiltották a lakott terület fölötti mach+ utazást. Nagy hiperszonikus gép nem lesz egy darabig. Sokat fogyaszt, az üzemanyag ára a 80-as évek óta - nos tudjuk mennyit emelkedett, a sonic boom miatt csak kontinensek között engednék, viszont a nagy gép nagy bummal jár . . . Ja és nemzetek közötti összefogás kellett megépíteni. Ma egy ilyet összehozni - talán nem lenne "őrült" vállalkozás, de itt a covid meg a háború . . . Esetleg a piszkosul gazdagoknak lesz valami 2026-9 tájára.
@antiff666
@antiff666 Жыл бұрын
Butaság,utánégetövel a Tupoljev 1000 km t sem tudott volna repülni,nem kell beszopni minden nyugati hülyeséget,valós hatótáv 6500km!!vagyis több mint a francia gépé
@Hard3n3d
@Hard3n3d Жыл бұрын
​ @antiff666 Te is butaságot írsz aalap model nem volt képes még 4 ezer km ert se megteni több mint 10 évig fejlesztették és még igyse érte el a concord maximális hatótávolságát tu144d csak 79 be repült Maga a 2 mach al való repülés is évekbe telt elérni az alap gépen
@antiff666
@antiff666 Жыл бұрын
A Tu-144-ből összesen 16 repülésre is képes példány készült: a CCCP-68001 lajstromszámú prototípus, a CCCP-77101 lajstromszámú a sorozatgyártású Tu-144SZ nullszériás példánya volt, kilenc Tu-144SZ (CCCP-77102-110) és öt Tu-144D (CCCP-77111-115). A CCCP-77116 lajstromszámú gép építését már nem fejezték be.@@Hard3n3d Tu-144SZ modellt Kuznyecov NK-144 hajóművekkel szerelték fel, amely azonban nem volt eléggé hatékony ahhoz, hogy utánégető nélkül a gép fenntarthassa a 2 Mach feletti sebességet. Forszázs nélkül ennek a géptípusnak 1,6 Mach volt az utazósebessége. A hajtómű emellett rengeteg üzemanyagot égetett, így terheléstől függően a gép hatósugara 4000-4500 km Tu-144D modellt már az erősebb és hatékonyabb Koleszov RD-36-51 hajtóművekkel látták el. Ennek köszönhetően a gép utazósebessége is túllépte a 2 Machot, és a hatótávolság is megközelítette a 6200 km
@tamaspapai4921
@tamaspapai4921 2 жыл бұрын
Az, hogy nem indult szuperszonikus utasszállító kifejlesztésére projekt, az természetesen nem igaz, vannak most is ilyen projektek, és tervek ezek újbóli rendszerbe állításáról.
@tibortomsits7778
@tibortomsits7778 2 жыл бұрын
Így tovább!!!!👍👍
@bcgc77
@bcgc77 Жыл бұрын
azt miért hiszitek, h jelenleg ne zajlana szuperszonikus utasszállító fejlesztés?... (pl. több is)
@lmonoki
@lmonoki 2 жыл бұрын
Jelenleg is két szuperszonikus projekt van folyamatban
@istvaniker3255
@istvaniker3255 2 жыл бұрын
Nagyon jó lett gratulálok
@zoltank68
@zoltank68 2 жыл бұрын
Nagyon jó volt. Ez nagyon tetszett
@MrArpiel
@MrArpiel Жыл бұрын
Ennek a videónak a konklúziója egy baromság, ahogy a címe is. Először is, az sem valós, hogy nem indultak a Concorde leállítása óta szuperszonikus utasgép fejlesztések. Az utóbbi időben, egyre több ilyen projekt indult, kb. 2030-ra legalább egy típus fog szolgálatba állni, lehet több országban is lesz forgalma ilyen gépeknek. Másrészt a fejlesztés ezen útja egyáltalán nem elavult, vagy hiábavaló, mert a társadalmi (elit) igény megvan hozzá, a technológia is létezik (több mint ötven éve), ráadásul egyre olcsóbb és kevésbé kockázatos. A gazdasági alapú rentábilitás pedig marketing és divat kérdése, ami sosem volt logikailag és racionálisan meghatározható dolog. Ezekre jó példa a kereskedelmi űrutazás, amit most már lassan három cég is biztosítani tudja, horror áron (50-100 millió Ft körüli áron, röpke fél óra), mégis van rá igény. Szóval egyáltalán nem áldozott be a polgári repülés gyorsítása, csak túl hitetlenek sokan az elmúlt évtizedek eseményei miatt, és ebből az állapotból akarnak levonni végső következtetést.
@gregor_man
@gregor_man Жыл бұрын
Nem tudtam meg, miért nem akarunk szuperszonikus repülőgépekkel utazni. Azt tudtam meg, hogy az üzemeltetőnek nem éri meg. 6:14 Nem robbant ott semmi. Lángolt a kifolyó üzemanyag, de semmilyen robbanás nem volt. Ez ugyanolyan slendriánság, mint amikor a Titan merülőhajóról írták, hogy "felrobbant". 9:13 A Tu-144 _NAGYON_ más konstrukció volt, mint a Concorde. Az teljesen biztos, hogy a szovjetek odafigyeltek az épülő Concorde-ra, de nem mindenkinek szokott feltűnni a felvételeken itt is jól látható segédszárny a gép első részén. Ez teljesen megváltoztatja a gép repülési tulajdonságait, a kormányozhatóságát, a szárny profilját, elhelyezését, a kormánylapok viselkedését, a nyomáscentrum helyét, ennek nyomán a súlyeloszlást. A "sárkányt" újra kellett tervezni akkor is, ha volt egy teljes példányuk a Concorde összes tervrajzából. Ahhoz, hogy egy repülőgép repüljön, precíz tervezésre van szükség, és minden részlet számít. A deltaszárny akkoriban már ismert, sokat használt forma volt, a nagy sebességhez mindig is ez volt a legjobban bevált szerkezet, még ma is. A hagyományos stabilizátor, a "vízszintes vezérsík" nem volt megépíthető olyan stabilan ilyen méretben, hogy elviselje a szuperszonikus sebességű szárny mögötti örvénysort. A leengedhető orrkúp nem a Concorde építőinek találmánya volt. Nem tudom, mikor jelent meg először az ötlet, de a brit Fairey Delta 2 már biztosan repült a leengedhető orrával, amikor a Concorde tervezéséhez hozzáfogtak, szóval egy már ismert konstrukciós elemnek számított.
@hun_ball
@hun_ball 2 жыл бұрын
Nagyon jó lett Pandora!
@adamkiss4614
@adamkiss4614 Жыл бұрын
A balesetek csak ürügyek voltak a forgalomból való kivonásra. Egyszerűen csak nem volt kifizetődő.
@lupus4977
@lupus4977 2 жыл бұрын
Hova ez a nagy sietség? Miről maradunk le?
@janospal5197
@janospal5197 2 жыл бұрын
ültél már repülön 10 órát? Nem? Azért kérdezel ilyeneket.....
@lupus4977
@lupus4977 2 жыл бұрын
@@janospal5197 Igaz én még olyan messzire nem repültem. Úgy hittem, hogy azok a járatok nagyon kényelmesek, s akik bevállalják, azok nagyon szeretnek repülni. Ha nem kell gyakran repülni, akkor nem jelent gondot. A másik oldala a dolognak, hogy mit miért. Mit fizet az emberiség ezért a szükséges vagy szükségtelen "luxusért"? A személyes kommunikáció egyre kevésbé általános sajnos.......
@LaciDoszka
@LaciDoszka Жыл бұрын
@@janospal5197 Én ültem. 11-et. Turista osztályon. Kényelmesen aludtam rajta :)
@lospadresapa6028
@lospadresapa6028 Жыл бұрын
@@janospal5197 - Szegény, szerencsétlen nyomorultak, akik kénytelenek 10 órát repülőn ülni! Jajajaj!
@Zizi
@Zizi 2 жыл бұрын
4:31-nél Sting?
@setnjeric
@setnjeric 2 жыл бұрын
mi ez a demagóg szöveg hogy mert drágák voltak a 8000 dolláros jegyek? 200,000 dolláros jegyekért megy a tülekedés az űrturizmusban jelenleg egy tízperces űrutazásért. Ebből hány Mustangot lehet venni?
@GirizdL
@GirizdL 2 жыл бұрын
Kettőt. (És még biznisz klász szintű elsőosztályon utazhatunk Párizsig) Vagyis ugyanott tartunk.
@rga7482
@rga7482 Жыл бұрын
mi az hogy drágák voltak? Az hogy nem érte meg mert baromi kevés utas fért a gépbe a keskeny törzs miatt
2 жыл бұрын
Köszi 👍
@davidmikecs8792
@davidmikecs8792 2 жыл бұрын
Sinsheim ben megnézhető az orosz és a francia is .fent 50 m magasban belülről😄ajánlom
@Airplanes-e1e
@Airplanes-e1e 2 жыл бұрын
Yess
@SzaboLaszloCG
@SzaboLaszloCG 2 жыл бұрын
Concorde - gótikus szárny ,nem delta , azzal is vitatkoznék hogy jók voltak a fel/le szállási tulajdonságai -ez egy kő , inkább erős volt a hajtómű . Tu144 - valószinű az aerodinamika határozza meg a formát nem a lopott tervek . Valahogy ki kell látni leszálláskor , mivel meredeken állt a törzs , logikus a lehajtható orr. Nem kell mindnekit tolvajnak nézni.
@belabaksay-roka900
@belabaksay-roka900 2 жыл бұрын
Az oroszok ROSSZABBAK, mint a kínaiak! Gyakorlatilag semmit - egyszerűen semmit se - tudnak sajt kútfőből megalkotni! Semmit se! Még az űrhajózás elsőségét is a náci Harmadik Birodalom legyőzését követően elhurcolt német rakétamérnökök AGYONHAJSZOLÁSÁNAK köszönhetik! Hiába került a csúcskategóriás Wernher von Braun az amerikaiakhoz, a yankee-k türelmesek voltak vele, és nem kergették őrületbe a kíméletlen követelőzéseikkel, és nem is zsarolták a családjával, mint az oroszok tették a hozzájuk került rakétamérnökökkel... De ott van a Kalasnyikov gépkarabély (az AK-47) esete. AZT IS a náci német Sturmgewehr 44-ről másolták... Na, és a T-34... Annak a futóművi konstrukciója, AMERIKAI eredetű!... Az atombomba titkát is az amerikaiaktól lopatták el a Rosenberg házaspár segédletével... (Akiket aztán az U.S.A-ban ki is végeztek, kémkedésért...) És akkor a legújabb koppintásuk: Putyin legújabb elnöki páncélozott limuzinja, amit min. 3, nyugat-európai és amerikai gyártó termékei alapján másoltak le... Röhej... De ugyanez áll a repülőgép-gyártásukra is. Szinte mindig csak után-követők... (Amerikai és/vagy brit és/vagy német és/vagy francia technológiákat "álmodnak" újjá...) Az pedig alig 2 hetes aktualitású tragédia, hogy a világ legnagyobb szállító-repülőgépét - az Antonov-225"Mirja"-t - az UKRÁNOK tervezték és építették, ám a rohadék oroszok BOSSZÚBÓL felrobbantották! Koklúzió: Az egész orosz ipar egy röhej!... Az orosz (ipari) kémek beférkőznek a világ összes fontos ipari/katonai gyártójának legbelső köreibe, és ami ötletet csak lehet, HAZALOPJÁK Oroszországba! Az oroszok csak másolni képesek. Semmi eredetivel nem tudnak megjelenni a világpiacon... Semmivel! Már a kínaiak is szégyenbe hozzák őket... (Az ukránokról, nem is beszélve...) By the way... DICSŐSÉG UKRAJNÁNAK! HALÁL AZ AGRESSZORRA!
@rga7482
@rga7482 Жыл бұрын
:D :D
@papaytim5891
@papaytim5891 2 жыл бұрын
Állati jók a videok
@orosz022
@orosz022 2 жыл бұрын
Szolgálatból kivonva 2003. november 26.
@RUSLACI07
@RUSLACI07 2 жыл бұрын
Én Sinsheimben a technikai múzeumban mind a két típust megnézhettem belülről és nekem a TU-144 sokkal tágasabbnak tünt mint a Concorde!
@antiff666
@antiff666 Жыл бұрын
Mert tágasabb is,és szebb is
@zoltangondocs6668
@zoltangondocs6668 Жыл бұрын
@@antiff666 Szebb? Mitől lenne szebb. Egy trágyadomb, az Ikarus üléseivel, nem véletlen, hogy nem repült nemzetköziben.
@nagyattila6826
@nagyattila6826 Жыл бұрын
👍👍👍👍
@kissdani1911
@kissdani1911 Жыл бұрын
Állitólag van egy vállalat ami a boon overturet fejleszti ezis egy szuper szónikus repülőt fejleszt ami a concordr alapjait veszi alapul
@envagyokmagam9105
@envagyokmagam9105 2 жыл бұрын
4:30-nál az utas nem Sting? :-)
@gregor_man
@gregor_man Жыл бұрын
Hasonlít, de Sting a 90-es években nézett ki így.
@TheTerke
@TheTerke Жыл бұрын
de
@fajos19820426
@fajos19820426 2 жыл бұрын
4:31 Sting
@spaincostablanca9043
@spaincostablanca9043 Жыл бұрын
A nagymamám utazott vele amerikába rokonokhoz, nem áradozott róla, csak annyi volt "én utaztam vele amerikába". :)
@TAD1hu
@TAD1hu Жыл бұрын
Ha nem ilyen mű lenne a narrátor stílusa és nem szólna gumizene, jobb lenne!
@gaborszabo6406
@gaborszabo6406 Жыл бұрын
Ezt a csatornát a brit tudósok támogatták :)
@rga7482
@rga7482 Жыл бұрын
SOKATOKNAK TÚL nagy az arca
@zoltankelemen672
@zoltankelemen672 2 жыл бұрын
De....indultak új projektek🤷‍♂️
@szunabass
@szunabass 2 жыл бұрын
Kvázi u.a. az a preztízsharc volt mint az űrkutatásban - nem lehet nyereséges... de talán majd Musk megfejti ezt a kérdést is. :D
@RangerHMMWV
@RangerHMMWV Жыл бұрын
Milyen végső megközelítés??? És milyen 305 km/h??? Úr Isten már!!!🤯🤯🤯 - Utazósebesség: 2 158 km/h !!! - Végsebesség: 2 179 km/h !!! Hossz: 62 m Első repülés: 1969. március 2. Forgalomból kivonva: 2003. november 26. Hajtómű típusa: Rolls-Royce/Snecma Olympus 593
@gregor_man
@gregor_man Жыл бұрын
A végső megközelítés azt jelentheti, hogy a besikláskor ilyen sebességig lassul le. Ez kábé annyi, mint a mai nagy gépeké, csak a deltaszárnyas gépnek ezt nehezebb elérnie, nem alacsony sebességű repülésre van kitalálva.
@rga7482
@rga7482 Жыл бұрын
@@gregor_man picit érthetetlen az irásod. Mi az hogy ez annyi mint a mai gépeké? Mi annyi? Mi az, hogy azoknak nehezebb elérni? Nem igazán értem
@gregor_man
@gregor_man Жыл бұрын
@@rga7482 A leszállásra készülő repülőgép valamilyen irányból megközelíti a futópályát, majd a megközelítés végén az utolsó néhány percet már a futópálya meghosszabbított hossztengelyén teszi meg, egyenes vonalban, egyenletes (körülbelül 3 fok meredekségű) süllyedéssel, finoman kiegyensúlyozott állapotban. Ezt az útszakaszt hívják finalnek, ezen haladva a gép kibocsátja a futóművét és teljesen kinyitja a fékszárnyait, valamint lelassul annyira, amennyire az még biztonságos. Egy mai nagy Airbus, Boeing és hasonló kaliberű repülőgépnél ez a sebességhatár (az ún. leszállási konfigurációban), úgy tudom, 150-160 csomó körül szokott lenni, ami 280-300 km/h. Ha a sebességük ez alá csökkenne, akkor a szárny felett a levegő áramlása kissé zavarossá, örvénylővé válna, ugrásszerűen lecsökkenne a levegő emelőereje, megtörténne az ún. átesés, ami ilyen kis magasságban már nem volna korrigálható, a gép a földnek ütközne. A gép az ún. besiklás során ezt a sebességet tartja, a pilóta már csak finom manőverekkel irányítja a gépet a futópálya középvonalára, aztán 10-20 méterrel a föld felett kicsit felemeli a gép orrát, a gép ereszkedése enyhül, a sebesség kicsit csökken, ez a kilebegtetés, és a kerekek szépen maguktól elérik a betont. Ha a pilóta úgy látja, hogy a besiklás nem sikerült kellő pontosan, vagy a keresztszél nehezebbé teszi a gép finom földretételét vagy iránytartását, akkor elvégzi az ún. átstartolást, vagyis újra a levegőbe emeli a gépet, tesz egy kört, és megismétli a megközelítést. A lényeg az, hogy ha valami nem oké, akkor _nem szabad_ erőltetni, nem szégyen az átstartolás, a biztonság fontosabb a büszkeségnél. De egy képzett pilótánál elég ritkán kerül rá sor, a leszállást mindenféle körülmények között alaposan begyakorolják. Egy gépet nem lehet úgy megtervezni, hogy egyszerre legyen optimális az alakja az extrém nagy, hangsebesség feletti és a besiklási alacsony sebességre is. A szuperszónikus gépeknél a nagy sebesség a cél, ezért a kis sebességű repülések rovására optimalizálják az alakot, a deltaszárny ilyen, kimondottan extrém nagy sebességre való, ennek az alaknak a légáramlási profilja, az irányíthatósága, a légellenállása nagy sebességnél a legjobb. Ennek az a következménye, hogy kis sebességnél a gép repülése kissé instabilabb, hajlamosabb a gép az átesésre, kényesebben reagál a kormánymozdulatokra. Nyilván nem fogja a tervező a gépet lezuhanásra szánni, hanem a pilótának kell figyelmesebbnek és képzettebbnek lennie, illetve az alsó sebességhatár magasabb szokott lenni, mint a hagyományos nyilazott vagy egyenes szárnyú gépek esetében. A sárkány tervezésekor egészen apró részletekkel igyekeznek az ideális áramlást fenntartani, ez vérprofikat követelő munka, ilyen gépek tervezését nem is szokták akárkire rábízni. Vannak trükkök. Van olyan harci repülőgép, amely a szárnyának a nyílásszögét meg tudja változtatni, ez a variaszárny, nagy sebességre készülve hátrahúzza a szárnyát, közelítve a deltaszárny alakjához, lassú repüléshez pedig kinyitja a szárnyat. Persze ennek a megoldásnak vannak mechanikai nehézségei, a Concorde és a Tu-144 túl nagy volt ahhoz, hogy variaszárnyat tervezzenek nekik. De a Tu-144 orránál a kis sebességnél kinyitható "bajusz", a két kis segédszárny is egy trükk, azért lett kitalálva, mert ezzel a deltaszárnyú, gyors repülésre kitalált gép alkalmasabb volt a helyzetének stabil megőrzésére alacsony sebességnél. Ennek az az eredménye, hogy a gép sebessége jobban csökkenthető a leszállási konfigurációban, megőrizve a repülés stabilitását, vagyis a futóművet és a törzset végül kisebb terhelés éri a kerékletételkor. Az, hogy a biztonságos sebességhatárt a tervezés során sikerült levinni az említett 305 km/h-ig, a tervező bravúrja, ezért érdemel említést. Bízom benne, hogy most érthetőbb voltam, de kérdezz nyugodtan. A téma kétségtelenül érdekes.
@pateszvok7
@pateszvok7 Жыл бұрын
Ugye mindenki tisztában van azzal a ténnyel, hogy a Concorde az nem egy külöm márka , az Airbus az angol, a Concorde angol, ezzel arra törekedtem, hogy a Concorde-dot az Airbus gyártotta
@bacsijancsi
@bacsijancsi Жыл бұрын
Nagyon jó hogy ezek a gépek már nem léteznek.... az őrült milliomosoknak szánt luxusra nincs szükség és ne is legyen... védjük meg a bolygónkat hogy még az unokáinknak is maradjon valami. A társadalmi egyenlőtlenségeket meg radikálisan csökkenteni kell...
@pateszvok7
@pateszvok7 Жыл бұрын
Nem érted mi folyik itt, te csak egy okoskodó bevándorló vagy , aki azt se tudja hogy mi az a Concorde, csak képeken látta gondolata hasonlók: áhh ja fasza, luxus meg minden, veszélyes volt repülni vele. Hát kicsikém, te ezt NEM érted, csevegés vége.
@MrRacer1001
@MrRacer1001 Жыл бұрын
Szupeszonikus kereskedelmi repülést most élesztik újra az usában. Nasa project.
@pateszvok7
@pateszvok7 Жыл бұрын
Ja, de a Concorde-ot is folyatni próbálják nem más néven mint Airbus Concorde II
@antalkiss7459
@antalkiss7459 2 жыл бұрын
A tu 144 elöbb repült
@laszlokundar6602
@laszlokundar6602 Жыл бұрын
A hírek szerint a NASA valamely céggel karöltve új projekten van hasonló géppel. Aztán hogy igaz-e…
@MMarci2006
@MMarci2006 2 жыл бұрын
Pedig adnam 😂
@lospadresapa6028
@lospadresapa6028 Жыл бұрын
- kinek adnád? mennyiért?
@csaladbarat4618
@csaladbarat4618 11 ай бұрын
Concorde😢
@robertsandorsimon3841
@robertsandorsimon3841 2 жыл бұрын
Nem balesete volt a gépnek, hanem tragédáija!
@ianosescuion9218
@ianosescuion9218 2 жыл бұрын
Aki siet menjen gyalog.
@Trigger23
@Trigger23 2 жыл бұрын
A két repülőről való beszámolót, még véletlenül se nyugati újságírók írták?...csak azért van ennyi ellentmondás a 2 gép között hogy lehordják az Orosz gépet....szánalmas és érdektelen, hiteltelen
@csahoscsuhas3344
@csahoscsuhas3344 Жыл бұрын
A Conkord ellen tüntettek. Az Am@rykaiak szüntették meg. "Rájöttek , hogy ha eu..a összefog sokkal jobb cuccokat csinálnak mint ők."
@spontanvideok246
@spontanvideok246 2 жыл бұрын
Sajnálom, hogy kivonták a Concorde-okat, egy baleset miatt ami egyáltalán nem a Konstrukció hibája miatt volt. Másik dolog a BRUTÁLIS fogyasztást ma már lehetne kompenzálni és akár minimálisra csökkenteni Hidrogén, vagy Napelemes-Elektromos Repülőgépek fejlesztésével. Ugyan ezt az ÁRAMVONALAS kinézetet mindent megtartva készítenék egy Prototípust. Aztan újra megpróbálnám ha az sikerül, és minden fasza minden jó akkor mehetne a sorozatgyártás. De sajnos a mai világ nem erről szól. Amíg a TGV folyamatosan fejleszti a gyorsabbnál gyorsabb Villamos motorvonatjait Vasúti pályáit, amivel már 600 km/h felett utazhatunk, addig a Repülés folyamatosan lassúl, elavul, és halad vissza a "kőkor" felé. SZÉGYEN gyalázat ez ma egy rohanó világban és a XXI. Században, hogy nem képesek feléleszteni a Concorde Szuperszónikus villám gyors Repülés közlekedését. Pláne, hogy ma mindenhova gyorsan kéne eljutni mert a szállítás és a munkahelyek ezt követelik meg. Egy kis fejlesztéssel a Szuperszónikus Repülés a Repülés jövője lehetne. Most jöhet mindenki avval, HOGY HÜLYE VAGY SEMMI ÉRTELME SOKAT FOGYASZT! De igazam van. Igen sokat fogyaszt Kerozinnal, de ma már számtalan Energia ellátás létezik, és kifejlesztettek extrém energiatakarékos motorokat. Akár a Hidrogénnel való elektromos meghajtással akár Napelemes, vagy más megoldással, de újra lehetne éleszteni a Szuperszónikus Repülés közlekedését.
@rga7482
@rga7482 Жыл бұрын
:D :D
@TheTerke
@TheTerke Жыл бұрын
na , foghatsz neki. én máris megadom az engedélyt.
@dendens4248
@dendens4248 2 жыл бұрын
Nem lesz egy ideig szuperszonikus repülés, a légitársaságok mindenen spórolnak amivel lehet. Ezekre pedig kevés ember fér el, és sokat fogyasztanak, túl drágán tudnák őket szállítani. Már a viszonylag még új Airbus A380 és híres Boeing 747-eket is kivonták az utasforgalomból a fogyasztásuk miatt, átalakítják őket teherszállítóvá.
@MrZoltan46
@MrZoltan46 2 жыл бұрын
Utána néztem, csak az Emirates légitársaság egyedül 32 db A 380 ast üzemeltet és a többi még huszat. A Lufthansa is a járvány lecsillapodásával üjra indítja a jumbo 747-400 asokat és a spanyolországba letárolt A 380 akat is.
@dendens4248
@dendens4248 2 жыл бұрын
@@MrZoltan46 Nagyszerű, de már a gyártásukat is leállították véglegesen. Egyébként majdnem 200 darab A380-at akart az Emirates, de nem vált be, rájöttek hogy két kisebb gépet olcsóbb indítani, mint egy nagyot.
@rga7482
@rga7482 Жыл бұрын
az első korrekt komment ezek közt az idióta irások közt
@thankyou6864
@thankyou6864 2 жыл бұрын
After come the Covid 19 and now in year and f 2023 barely left some airplain. Sadness on the square.
@jacektomaszlepczynski6075
@jacektomaszlepczynski6075 2 жыл бұрын
ok
@tomjoe1978
@tomjoe1978 2 жыл бұрын
Maradtak az elavult, nehéz es lassu Boeing repülök!
@rga7482
@rga7482 Жыл бұрын
ezeket a hülyeségeket amiket irsz, a magad fejéből teszed?
@MezeiEugen
@MezeiEugen Жыл бұрын
Minden voltak csak nem kenyelmesek.
@makoado6010
@makoado6010 11 ай бұрын
letiltották, mert az boeing nem volt képes szuperszónikus gép gyártására. ma meg már mezei gépek gyártására se nagyon.
@trazer898
@trazer898 2 жыл бұрын
3k dollárból nem veszel csak ladát
@gregor_man
@gregor_man Жыл бұрын
Akkori dollárról lehet szó.
@bendeguzadam22
@bendeguzadam22 Жыл бұрын
Az Orosz Tu-144-es gép azért zuhant le(már ahogy én tájékozódtam az esettel kapcsolatban) az volt, hogy miután a pilóták elemelték a gépet a földtől meredeken emelkedett. Túl meredeken, ahhoz, hogy a gép sebességet generáljon ezért a gép átesett( a szárnyak elvesztették a felhajtóerőt) és zuhanni kezdett. Az alacsony magasság és pilóta hiba miatt a legénység felhúzta a gép orrát. Ez olyan stresszt helyezett a repülőgép szerkezetére, hogy 120 méter magasan szétszakadt és a földbe csapódott. Mindig a biztonság legyen az első a pénz helyett!
@gaborzsigmondi6177
@gaborzsigmondi6177 2 жыл бұрын
En sose älter repcsin 74 evesen nem is hianyzik ilyesmi.
@laszloferenczi6405
@laszloferenczi6405 2 жыл бұрын
Nagyon érdekes, nagyon fontos hír!
@TheTerke
@TheTerke Жыл бұрын
s az hogy óltél, miért az?@@laszloferenczi6405
@tamasstiener4354
@tamasstiener4354 2 жыл бұрын
Juj, de sok badarsag volt ebben a videoban.
@istvannemeti-qf7ri
@istvannemeti-qf7ri Жыл бұрын
Csak azt nem értem miért egy román nyelvü biblia lapozása van bevágva!?
@TheTerke
@TheTerke Жыл бұрын
tanulj meg oplvasni s akkor érteni fogod
@annamariabalogh4103
@annamariabalogh4103 2 жыл бұрын
A Zöldek ilyenkor hol vannak akik bele szólnának a légkör szennyezése miatt, plusz a camtrillek ellen miért nem lépnek fel? Ők is beleegyezésüket adják? Milyen Zöldek fekete?
@ohboy2119
@ohboy2119 2 жыл бұрын
Jo volt de minek is neztem en ezt meg 🤷?! Ja hogy regen meh presztizsre is volt zseton most meg mar lassan a szuksegesre sincs, tehat roszzabul elunk mint 60 eve? El kurtuk akkor!?
@TheTerke
@TheTerke Жыл бұрын
el
@zsp1995
@zsp1995 2 жыл бұрын
A 36. másodpercnél román Biblia van bevágva, amit ott lapoz 😁😁😁
@TheTerke
@TheTerke Жыл бұрын
sakkor?
@josselenovese3639
@josselenovese3639 2 жыл бұрын
A TU144 rol nem is beszelnek. Hasznalhatatlan volt es az orosz csak megakarta muatni hogy ok is tudnak ilyet.
@gabornagy7943
@gabornagy7943 2 жыл бұрын
Ezt azért nem mondanám hogy használhatatlanok voltak a nasa is vett egyet és sokáig használta.
@derotos
@derotos 2 жыл бұрын
A magad neveben beszelj! En pl akarok szuperszonikus repulovel utazni. A tokom tele van a 10-12 oras repuloutakkal es a 700-900 km/h-as sebesseggel 2022-ben. Ezt a sebesseget hoztak a gepek mar a 60-as evek elejen is. Hol van itt a fejlodes????
@pitthe7676
@pitthe7676 2 жыл бұрын
Hova akarsz fejlődni állandóan,minden hosszúnak van vége.Az a baj az emberek teljesen rá lettek szokatva a fejlődésre de az nem érdekli őket,hogy milyen áron.Kicsit olyan ez mint egy párkapcsolat ahol mindig azt várják el az embertől,hogy minden percben izgalmas legyen meg újdonság...
@derotos
@derotos 2 жыл бұрын
@@pitthe7676 Hova akarok fejlodni? Hat mondjuk 1980-ba. Akkor uis elerheto volt a szuperszonikus repules a polgari kozonsegnek - meg ha borsos aron is - mig manapsag meg nem az. Meg borsos aron sem. Ezt en visszalepesnek hivom. A fejlodes az lenne, ha ma pl en is meg tudnam fizetni a szuperszonikus elmenyt vagy ha ma mar 5 - 6 000 km/h-val szantanak fel az eget a repulok. Egyik eset sem all fenn.
@pitthe7676
@pitthe7676 2 жыл бұрын
@@derotos Nekem ilyen gondom nincsen,nem repülök.Azt amúgy sokan nem veszik figyelembe,hogy minden fejlődésnek ára van.Nálad is érződik kicsit az önzőség,sajnos ez is emberi tulajdonság.
@derotos
@derotos 2 жыл бұрын
@@pitthe7676 Tehat te nem repulsz, igy a problema nem erint. De en se repuljek gyorsabban mint eddig - vagy legalabb olyan sebesseggel mint amire 50 evvel ezelott mar kepesek voltunk - mert a fejlodesnek ara van. Es en vagyok az onzo. XD Kitol irigyelek micsodat??
@pitthe7676
@pitthe7676 2 жыл бұрын
@@derotos Mindegy úgy sem érted.Van amúgy mikor csak látszat fejlődések vannak vagy csak apró.És egy szóval sem írtam,hogy valakitől valamit is irigyelsz az önzőséget másra írtam.
@szokezoltan5231
@szokezoltan5231 Жыл бұрын
Az elejen egy roman biblia van bevagva
@TheTerke
@TheTerke Жыл бұрын
sakkor?
@arankamoszer8588
@arankamoszer8588 2 жыл бұрын
Ezt a süket nyugati dumát....
@georgecchouchlias2965
@georgecchouchlias2965 Жыл бұрын
Τα κονκορτ ήταν η εποχή που η Ευρώπη έδειξε τα δοντια τγς στην Αμερική μετά ομως την πάτησε όπως πολλοί προέβλεψαν!Αθήνα Σπάρτη Σπάρτη Αθήνα ναι αλλά βάλτε και τγς άλλες πόλεις κράτη..!
Airbus A380 Superjumbo: túl korán jelent meg a repülő bálna? (Ep. 266)
23:52
DID A VAMPIRE BECOME A DOG FOR A HUMAN? 😳😳😳
00:56
How I Turned a Lolipop Into A New One 🤯🍭
00:19
Wian
Рет қаралды 10 МЛН
Osman Kalyoncu Sonu Üzücü Saddest Videos Dream Engine 262 #shorts
00:20
Osman Kalyoncu
Рет қаралды 4,5 МЛН
Миллионер | 2 - серия
16:04
Million Show
Рет қаралды 1,4 МЛН
Ez a repülőgéphordozó sokkolta a világot!
13:56
Pandora HU
Рет қаралды 683 М.
A történelem leggyorsabb repülőgépe, az SR-71 Blackbird
13:37
A világ legnagyobb repülőgépének hihetetlen felszállása
10:40
96. Tu-144: szuperszonikus utasszállítás (A szovjet Concorde)
23:31
Aeropark Budapest
Рет қаралды 615 М.
A történelem legkisebb repülőgépe
15:06
Pandora HU
Рет қаралды 21 М.
Ilyen kalandosan érkeztek a Malév Tu-154-esei 50 évvel ezelőtt (Ep. 298)
39:48
DID A VAMPIRE BECOME A DOG FOR A HUMAN? 😳😳😳
00:56