Фінансова стратегія та інновації: відкритий діалог з CFO Smart-Holding | CFO Club Ukraine

  Рет қаралды 6,818

CFO Club Ukraine

CFO Club Ukraine

Күн бұрын

Пікірлер: 10
@Ольга-ж7ф9х
@Ольга-ж7ф9х 6 ай бұрын
Доброго дня, пані Інно! Дякую, що поділились своїм неймовірно цікавим досвідом! Моє питання: «Які, з вашого практичного досвіду ключові проблеми в консолідації фінансової звітності різноманітних бізнес-підрозділів і юрисдикцій?». Завчасно вдячна за відповідь. На разі нове та актуальне для мого досвіду питання.
@inna_3881
@inna_3881 6 ай бұрын
Вітаю! При консолідації різноманітних бізнесів і юрисдикцій я стикалася з багатьма проблемами. Найскладніше було в моїй практиці - коли компанії надають одна одній послуги по ланцюжку, які потім акумулюються у вартості проєкта, який з часом амортизується як нематеріальний актив. З точки зору консолідованої звітності важливо коректно виключити нереалізований прибуток з вартості активу, що було неабиякою задачкою. Для різних юрисдикцій проблемою може бути різниця між функціонально валютою різних компаній і валютою звітності, коректний розрахунок курсових різниць. Загальною проблемою консолідації може бути відслідковування і проведення історичних коригувань, особливо за відсутності автоматизованої системи консолідації фінансової звітності.
@SynergyIryna
@SynergyIryna 6 ай бұрын
Інно, дуже дякую за інтервʼю, я зробила багато практичних нотаток для себе, бо зараз в активній стадії побудови Холдингу, то і питання у мене практичні: 1. Хто саме подає на розгляд картку інвест проект? 2. Який склад персоналу основного «інвестиційного фонду»/наглядової ради? 3. Консолідована звітність- наскільки розкрита аналітика чи тільки основні статті + розшифровки? 4. Чи все в одній обліковій системі, чи у кожного своя. Чи є вимоги холдингу щодо цього щодо консолідації? Дуже Дякую!
@inna_3881
@inna_3881 6 ай бұрын
Добрий день. Дуже рада, що можу поділитися практичним досвідом.) Щодо ваших питань: Картку на розгляд подає ініціатор проєкту. Проте над карткою можуть працювати спеціалісти різних напрямків (технічні, фінансові, юридичні, дистрибуції, тощо), в залежності від типу проєкту. Важливо чітко розділяти функції і склад Наглядової ради (в стандартній практиці це особи, що представляють інтереси інвесторів організації, і виконують функцію контролю, спостереження і рекомендацій), і Інвестиційного комітету (це виконавчий орган, до функцій якого входить погодження рішень щодо інвестицій в рамках погодженої стратегії), і відповідно до складу входять співробітники, директори, хто має відповідну експертизу і повноваження. Консолідована звітність готується у відповідності до МСФЗ. І розкриття робляться відповідно до вимог стандартів, настільки детально, щоб давати достатній рівень розуміння стану бізнесу на звітну дату і за звітний період. Фокус на користувача звітності дає розуміння того, наскільки детально потрібно розкрити дані. Ідеально, звичайно, мати єдину облікову систему. Але реальність така, що бізнеси придбаваються не одночасно, рівень розвитку систем різний, складність операцій і потреби в аналітиках теж дуже відрізняються. Тому у нас системи у різних бізнесів різні, але для цілей консолідації звіти формуються в єдиних форматах на рівні ключових 4х форм звітності, і на рівні ключових розкриттів статей звітів. Решта аналітик у кожного бізнесу своя.
@SynergyIryna
@SynergyIryna 6 ай бұрын
Дякую, за змістовну відповідь!
@cfoclubukraine8686
@cfoclubukraine8686 4 ай бұрын
Ірино, вітаємо! Ваше питання найбільше сподобалось нашому гостю, тому книга "УПА. Історія нескорених" відправляється до вас. Дякуємо, що дивитесь наш канал.
@maksslavnyi
@maksslavnyi 6 ай бұрын
Вітання, не побоюсь сказати, колеги! Дякую за цікаве інтерв'ю, продовжуйте у цьому ж дусі! Волею долі мені прийшлося працювати керівником планово-економічного відділу на деревообробному підприємстві. Це перша моя робота за цим напрямком, хоча вже майже 46 років. Підкажіть, як розвиватися фінансисту- початківцю без спеціальної освіти? Чи можна освоїти даний напрямок без академічної освіти, проходячи курси, тренінги, розвиваючись самостійно? Дякую!
@inna_3881
@inna_3881 6 ай бұрын
Вітаю, @maksslavnyi. Звичайно, ви можете розвиватися і рости у фінансах на базі особистого досвіду, курсів і тренінгів. На сьогодні є багато доступних джерел інформації і курсів по фінансових темах і питаннях. В залежності від того, в якому напрямку ви хочете розвиватися, і які питання треба вирішити - обирайте і вчіться. Щодо роботи і зростання у карʼєрі - практичні навички і досвід, рекомендації колег і керівників, особисто для мене, превалюють над назвою університету або школи.
@RomanKamkov
@RomanKamkov 6 ай бұрын
Питаннячко: Як підходите до ризиків "особи власника"? Який вплив на бізнес відчуваєте через це? І як вам працювати на відверто проросійського власника?
@inna_3881
@inna_3881 4 ай бұрын
Добрий день. Щодо Вашого питання, в першу чергу, я працюю не на власника, а на український бізнес. Коли я тільки приєдналася до команди (а це був початок 2022 року), у мене було побоювання щодо того, яке ставлення до України і до проукраїнського в команді. Проте уже на початку повномасштабного вторгнення було озвучене рішення менеджменту, що незважаючи на війну, ми продовжимо працювати в Україні, ми будемо підтримувати бізнес і співробітників, тому що це робочі місця, зарплати і виживання людей, ми будемо платити податки, незважаючи на податкові канікули, оголошені державою - це надходження бюджету, так потрібні для продовження боротьби з ворогом. До кінця 2022 року ми не звільняли персонал і платили заробітні плати всім співробітникам, в тому числі з компаній, що зупинили роботу через окупацію або руйнування. З початку 2022 року Бізнеси Групи витратили на гуманітарну допомогу населенню і допомогу ЗСУ і ТРО 63 млн.долл. Це особисто у мене викликає повагу і гордість за нашу групу. Особистість колишнього власника ніяк не впливала на бізнес, тому що він не брав участі в керуванні, принаймні весь той час, що я тут працюю. Проте вплинули дії Мінюсту, який своїм рішенням відмінив реєстраційні записи при передачі права на корп.права новим КБВ (професійним трастіз), і повернув колишнього КБВ в реєстраційних записах наших компаній. І як наслідок, нам зупинили ліцензії, чим заморозили частину діяльності бізнесу. Від таких дій в першу чергу, постраждала держава, бо недоотримала десятки мільйонів гривень доходів від податків. На сьогодні ми оскаржуємо дії Мінюсту, проте тим часом, простоює частина наших бізнесів.
龟兔赛跑:好可爱的小乌龟#short #angel #clown
01:00
Super Beauty team
Рет қаралды 70 МЛН
Osman Kalyoncu Sonu Üzücü Saddest Videos Dream Engine 275 #shorts
00:29
Osman Kalyoncu
Рет қаралды 4,4 МЛН
Навыки цифрового финансового директора. Взгляд в будущее
37:46
SF Education | Официальный канал компании
Рет қаралды 1,8 М.
龟兔赛跑:好可爱的小乌龟#short #angel #clown
01:00
Super Beauty team
Рет қаралды 70 МЛН