Néhány hozzászólód kételkedik a "nyélgázon" történő üzemeltetés hatásosságán. Szeretném ha ebben a témában tisztán látnának. A fűtés hatásfoka több tényezőből áll össze melyből most csak kettőt ragadok ki. 1, égési hatásfok, mely alatt azt kell érteni, hogy milyen részben égnek el a fából keletkező gázok. Ha a kellően száraz fát "nyélgázon" felülről égetjük, akkor érhetjük el a legjobb égési hatásfokot azaz adott mennyiségű fából a lehető legtöbb hőt nyerjük ki. Amennyiben valaki lefojtja az égést rengeteg szennyezőanyagot gyárt és juttatja ki a környezetbe. 2, termikus hatásfok, azaz az égés során keletkezett hőből mennyit tudunk hasznosítani és mennyi megy ki a kéményen. Ha a kazánt visszafojtjuk a füstgáz hőmérséklete kb 400 fokról 130-150 fokig hűl vissza. "Nyélgázon" kb 800 fokról 180-200 fokra. Tehát látható, hogy teljes teljesítményen jelentősen több hőt tudunk kinyerni. A kinyert hőt pedig a puffertartályban eltároljuk, amikor pedig szükségünk van rá, felhasználjuk. Nekem ezzel a módszerrel 3, max 4 köbméter fa fogy egy télen a teljes ház fűtésére, 130 m2-en. Jó takrékoskodást mindenkinek.
@laszloo12692 жыл бұрын
Szia! Tudnál nekem írni a te rendszeréről? Köszönöm
@jozsefbito22322 жыл бұрын
@@laszloo1269 Egy dupla fűtési lehetőségű rendszert terveztem és alakítottam ki. Egy gázkazán és egy faelgázosító kazán, mint hőforrások és 1200 liter puffertartállyal kiegészítve. Ha részletesebben is érdekel, szívesen további információkat is megadok.
@Pistabacsiable2 жыл бұрын
@@jozsefbito2232 engem érdekelne
@jozsefbito22322 жыл бұрын
Nagyon szép a rendszered, gratulálok hozzá. Nekem 10 éve van ilyen rendszerem, azzal a különbséggel, hogy a kazán faelgázosító. Nagyon jó és nagyon szeretem. Néhány apró kiegészítést tennék annak érdekében, hogy még több hőt ki tudj nyerni a rendszerből: 1, a kazánt ha majdnem teljesen teleraktad, a gyújtóst felülre tedd és a fölé csak 1 réteg fát tegyél. Azaz felülről lefelé égesd a fát. Eredmény: kevesebb füst, több hő. 2, mindig legalább két nyarat száradt hasított fát használj. A víz a hidrogén, a hélium és az ammónia után a negyedik helyen áll a fajhő tekintetében. Ez azt jelenti hogy a nedves fában lévő víz felmelegítése nagy energiát visz el. Ezt bízzuk a napra nyáron. Ezen kívül rontja az égés hatásfokát kevesebb hőd lesz. Jó és hosszan tartó meleget a rendszered mellett!
@csabaalmasi46092 жыл бұрын
Kipróbáltam a felülről begyújtást, ahogy írtad. És tényleg jó. Alig van füst. Köszi a tippet!
@kovpist2 жыл бұрын
Üdvözlöm #József Bitó egy elérhetőséget kérhetnék,én is faelgázosító kazánt szeretnék és lenne pár kérdésem?
@richardpirok77322 жыл бұрын
Ezt hogyan kell érteni, alulra vastagabb fa, arra a gyújtós és arra még egy sor nagyobb fa?
@jozsefbito22322 жыл бұрын
@@richardpirok7732 igen, de felülre már ne a legvastagabbakat, hanem kb. közepes vastagságúakat. Jó próbálgatást, sok fát meg fogsz spórolni.
@tibornyilas96302 жыл бұрын
Nagyszerűen van megépítve a rendszer! Csak egy hibát láttam a videódon, azt hogy fordítva gyújtasz be. Ha a tűzteret megraknád nagyobb hasáb fával és felülről gyújtanál be még tökéletesebb lenne az égés a kazánban. Nem gázosodna a tűz fölött lévő fa, mert az már nem kap elég oxigént a tökéletes égéshez. Az égés mindig a friss oxigén dús levegő felé halad.
@fec012 Жыл бұрын
Jó kis videó. Hasonló a rendszer nálunk is itthon, annyi különbséggel, hogy nekünk van egy gézkazénunk is hőcserélővel leválasztva. Nekünk egy 24Kw-os Celsius Plus kazánunk van egy spirálos hőcserélős 1000L-es puferrel. Hasonló beállításokkal üzemeltetem én. Annyi a különbség, hogy én úgy állítottam be, hogy 60 foknál induljon a kazán szivattyúja és én nem kötöttem le a huzatszabályozót. Vezérlő elektronika nincs, helyette sima termosztátokkal oldottam meg. Nekünk egy 55 fokos ESBE keverőszelep van, jó dolog. Kb. ugyanennyi fa fogy nálunk is. Annyi, hogy nekünk 120m2 ami fűtünk egy szinten (hosszú parasztház). Elő- és utószezonban két napot bír a puffer, főszezonban max. 1,5 napot. De olyankor inkább esténként ráfűtök, mert az úgy kevesebb fát igényel, mint hogy teljesen felfűtsem az egészet. De nekünk nagyobb a ház és kissebb a puffer is. De összességében így is elégedett vagyok vele.
@MrJuhosbalazs2 жыл бұрын
Gratulálok , ügyes vagy, jó rendszert építettél ki.
@tibormore30272 жыл бұрын
Komoly a technika! Gratulálok!
2 жыл бұрын
Nekem is hasonló kazánom van. Kb. 25 éve használom és én nem variáltam túl. De egy jó befűtés 2 és fél óra hosszát biztos megy és utána is tudok rárakni fát, ha akarok. Mellesleg kiegészítőként jó, ha az embernek van olyan kis keféje, amivel a kazánt mélyebb részén is tudja takarítani, ahová kézzel nem fér be. Egyébként nagyon király ez a kazán.
@kemenydavid25382 жыл бұрын
Nagyon tetszik! Gratulálok!😁
@istvancserna15562 ай бұрын
Üdv! A hőmérsékletet kijelző/ álító bekötése mennyire bonyolult? Honnan mennek oda vezetékek?
@gaborczibere Жыл бұрын
Gratulálok szépen megcsináltad . Én idáig 24 kw os Spänex német vegyestüzelésü kazánal fütöttem 170m2 kétszintes házamat . Idén szeretnék hozzá egy Puffertartályt beszerelni . Ami szeretnék töled megkérdezni milyen tipusú a tartály höfokát falon lévö kijelzö , és a 3 állásu kazán védöszelepet mely cégtöl vetted , hol lehet beszerezni ? Üdvözlettel Czibere Gábor
@levaikaroly10632 жыл бұрын
Szia azt szeretném meg kérdezni hogy egy ilyen fűtésrendszer kialakitása kB mennyibe kerülne??
@tonerkozpont92862 жыл бұрын
Kedves Csaba Almási, nekem is van 1 totya , a fűtésszereléső bekötötte leg leg egyszerű módon.... tudnal segíteni tuningolásban dij elleneben természetesen.
@csabaalmasi46092 жыл бұрын
Sajnos nem vállalok ilyet. Mert nem érek rá, és nem ez a szakmám! Én a saját házamon kívül nem végezhetek fűtésszerelést, nincs végzettségem hozzá. És felelősséget sem tudnék érte vállalni! Az hogy én magamnak megcsináltam, az egy dolog. De erre munkát vállalni pedig egy másik....... Hidd el, te is meg tudod csinálni, sok hasznos információ van fent róla a neten, és a KZbinon! Én is onnan okosodtam.....😀
@tonerkozpont92862 жыл бұрын
@@csabaalmasi4609 Rendben van, köszönöm a választ.
@viraglajos8310 ай бұрын
De profi vagy a szakmádban azz tuti! Le a kalappal! Kihoztad a maximumot a TOTYÁBÓL! ;)
@bobybull2 жыл бұрын
Nekem is ilyen kazánom van és van puffer is. Viszont, ha nyélgázon üzemeltetem akkor a kéményen rengeteg hő kimegy(vagy csak én gondolom) Én csak finoman nyomatom, parázs van vastagon. Minden harmadik nap kell begyújtanom kb 10-12 órára. Akkor eléri a puffer a 80-85 fokot. Két napig arról kering a padlófűtés és visszahül 40 fok alá.
@csabaalmasi46092 жыл бұрын
A nyélgázon nálam azt jelenti, hogy egy ujjnyira van nyitva a levegő beeresztő ajtó. Hogy rendesen égjen a fa. Így 3 óra alatt felfűti az 1500 liter vizet 85 fokosra. Szerintem túl sok hő nem megy ki a kéményen. De még csak tesztelési fázisban van a rendszer.
@nandorboda41442 жыл бұрын
Igen jó a te módszered ,ha van több időd a felfűtésre akkor begyujtás után miután a gyujtós elégett és parázskialakulása elkezdődött érdemes a huzattal korlátozni a kazánon átáramló levegő sebességét, hogy legyen ideje a füstgáz hőjét átadni a kazán testén keresztül a víznek.Ha a füstcső kellően hosszú tud lenni ,akkor mielőtt a kéménybe ér nem kell hogy 70-80 foknál melegebb legyen .Nálam kézzel meg tudom fogni rövid ideig a füst csövet ,2,5m füstcső esetén .
@bobybull2 жыл бұрын
@@nandorboda4144 én is így gondolkodom. Igaz, hogy előbb lekormolódik a rendszerem, de a kéményen nem megy ki a sok hő. Parázzsal tartom hőmérsékleten a rendszeremet.
@kozgab12 жыл бұрын
@@nandorboda4144 a kémény huzatát érdemes korlátozni az épp szükséges szintre (kazán gyártója megadja mi kell neki minimum), nem elől a levegőt fojtani. Így nem fogja kihúzni gyorsan a forró füstöt. Vannak ilyen automata huzatkorlátozó, igaz 30000 magassága
23 күн бұрын
A puffer 85 fokos vizet, milyen modon korlatozod vissza 35 fok korulire, hogy a padloba mar ne forro viz menjen be? Hasonlo rendszer kiepitesen gondolkodom jo lenne par tapasztalati infot beepiteni. Koszi
@gabortraxler37082 жыл бұрын
Hello.érdeklődnék a rendszer felől, most vettünk egy házat ami jól szigetelt egy szintes kb 110nm és villanykazán 12kw fűtés van padlófűtés mindenhol alul vizes becsövezve de nagyon sokat fogyaszt mire átjárja a kis szivattyúazt a sok csövet 2óra legalább ja és 21,7foknál kapcsol ki.Szeretnék ilyen rendszert rákötni a padlófűtésre gondolom lehetséges valahogy leredukálni a viz hőfokát mert ugy tudom a bemenő höfok kb 40c lehet max a csövek miatt a padólba.Lehet napelem támogatással is ennyibe jönne ki de én szeretek fával fűteni dolgozni ezért inkább kazánházat épittetek hozzá. Ha esetleg te v valaki megirná hogy milyen mdon kivitelezhető egyáltalán a höfokleredukálás miatt v radiátorokat is kellene szerelni? megköszönném Tisztelettel T Gábor Sopronból
@andrasminarcsik10852 жыл бұрын
Szia! Nagyon szuper a rendszered. Lenne pár kérdésem: A kazán teljesítmény kiválasztásánál mit vettél figyelembe? A tartály méretezted vagy valaki mondta hogy ekkorát válasz. A felső szintet esetleg használod e már ha igen így mekkora a fűtött m2 és így a puffer meddig adja a meleget. Illetve a rendszered további része hogy élükön fel esetleg hány liter van benne radiátorok száma stb. ? Válaszod és türelmed köszönöm😅
@csabaalmasi46092 жыл бұрын
Szia! A teljesítmény kiválasztásánál a kifűtött légköbmétert vettem figyelembe, és hogy mekkora kazánt köthetek a meglévő kéményemre. Jól szigetelt modern háznál 20watt/m3. Régi, nem szigetelt háznál, régi ablakokkal 50watt/m3. Ezt olvastam. A puffer tartálynál úgy van, hogy minimum 50liter/kazán teljesítmény Kliówattonként, de az ideális 100liter/ Kilówatt lenne! Nálam 50 körül van, mert nagyobb nem fért volna el. De már ez is elég jó. A felső szintet most csinálom éppen. Majd lesz róla egy videó..... összesen kb. 1700 liter víz van a rendszerben. És teljes kiépítésben 12 radiátor lesz rákötve. A radiátorokban, és a csövekben nincs olyan sok víz, literben.
@andrasminarcsik10852 жыл бұрын
@@csabaalmasi4609 Köszönöm a sok hasznos infót illetve még egy dolog érdekelne, a puffert kb.3 óra alatt melegiti fel a kazán ez számolt érték vagy csak random így sikertült esetleg összefüggés van a KW/50l értékkel? Illetve erre a rendszerre kondenzációs kazánt kötnél azt hogy tennéd illetve mekkora kazánt választanál hozzá? Válaszod előre is köszönöm
@csabaalmasi46092 жыл бұрын
@@andrasminarcsik1085 A felfűtési idő nem számolt érték. Így sikerült. A kondenzációs kazánra nem tudok mit mondani, nem értek hozzá..... De szerintem hasonló teljesítményűt tennék rá.
@mrbustahibridflexmrbustate8894 Жыл бұрын
Vízteres kandalló ályha Totya Fűtés Ödön Ádám ✅✅✔️✔️ ✏️Fűtés 😇🤔💲💲
@gabriellaenyingi13513 жыл бұрын
Szia, érdeklődnék mivel aprítod a zsákban lévő fát kb 5-7 cm-es darabokra? Van nekem fogaskéses komposztálóm, de az max 1cm-es darabokra vág, ami kicsi. Kösz a választ.
@csabaalmasi46093 жыл бұрын
Egy csaját készítésű ágaprítóval. Tavasszal teszek fel róla egy videót. Egy ehhez hasonló géppel, csak az enyém elektromos 220-as. : kzbin.info/www/bejne/iImki3qObr53bZo
@zsoltszabo42493 жыл бұрын
Szia. Áramszünettel szemben van valami megoldásod beépítve?
@csabaalmasi46093 жыл бұрын
Szünetmentes táp lesz majd hozzá. Csak a két szivattyút és az elektronikát kell meghajtani, ami nem sok energia....
@gallrea7653 Жыл бұрын
Áramszünetre igen érzékeny így a rendszered.
@csabaalmasi4609 Жыл бұрын
Van áramfejlesztőm. Másrészt vészeseti hűtőrendszer akkor is működik, ha nincsen áram. Szóval fellobbanni akkor sem fog! www.regulus.hu/visszahuto-szelep-vegyestuzelesu-kazan-felforrasa-ellen
@grasia13 Жыл бұрын
Jónapot, Érdeklődnék hogy a pixtronik vezérlő mennyire vált be?
@csabaalmasi4609 Жыл бұрын
Nekem jól bevált! Én ajánlom.
@dewylyen8 ай бұрын
Szia! Kérdésem lenne hogy mivel csak másodlagos fűtési rendszernek lenne kiépítve a vegyestüzelés így érdemes-e pufferre beruházni, vagy elég a Hőcserélős megoldás ??Jelenleg teljesen új rendszer lett kiépítve Baxi luna duo-tec kazánnal, 100m2 csak radiátoros rendszer. De szeretném ezt az alternatívát is vésztartaléknak, így mivel ritkán használnám ezért a puffer nem biztos hogy megérné, nos???
@csabaalmasi46098 ай бұрын
Hát, ha csak kiegészítő fűtésként lenne, ritkán használva, akkor szerintem nem érné meg neked! A puffer tartály elég drága. Ugyan annyiba kerül mint maga a kazán. De nálam más a helyzet persze.
@winyettyu2 ай бұрын
@@csabaalmasi4609 Nekme a puffer 3x annyi volt, mint a kazán, mégis vettem, napelemről is fogom fűteni és a HMV-t is azzal csinálom.
@viraglajos8310 ай бұрын
Furcsálom hogy a tágulási tartály alacsonyan van Ez nem probléma?
@Anonimusz-rg8pq5 ай бұрын
Nem probléma mert zárt rendszerű fűtés! Bár hol lehet a rendszeren belül!
@laszlojenei2 ай бұрын
Szia tudál abban segiteni hogy a puffertarály hőfok vezetéket hogy kötötted be? nekem most jött meg a kijelző és arra lennék kivámcsi hogy csak simán be van dugva a tartályba?
@csabaalmasi46092 ай бұрын
@@laszlojenei Nem, az érzékelőt nem lehet csak úgy belógatni a vízbe! Az elektronikai eszköz. Kell készíteni, forrasztani vörösréz csőböl egy zárt, lefenekelt cső szakaszt. A cső egyik végére egy kupakot kell forrasztani, a másik végére egy menetes közdarabot. Amit be lehet tekerni a puffer tartály hőérzékelő pontjaira. Ebből 3-4 van a tartályon. Ezeknek az egy oldalt zárt csöveknek a hossza minél nagyobb legyen. Minimum 20 centi. És ebbe kell betólni a hőmérséklet mérő érzékelőket! Így szárazak maradnak.
@laszlomarton2887 Жыл бұрын
Szia Csaba! Nekem is hasonló rendszerem van, ugyan úgy két szintes ház. Tágulási tartály és az emeleti legmagasabb radiátor magassága 4 méter. Gondom akadt a nyomás beállításokkal. Te mennyire állítottad a tágulási légoldalát és utánna mennyire töltötted a víznyomást? Válaszod köszönöm!
@antalhorvath-wf8dc11 ай бұрын
A tartálynyomásnak 1 bár,a víznyomásnak 0.8 bár elegendő. A nyoltized bár is már 8 mèter vízoszlop nyomás.
@belsoszoba11 ай бұрын
Szia, ha nem titok egy ilyen rendszer kiépítése csak az anyag költséggel számolva, hozzávetőleg milyen összegben lehet kalkulálni?
@csabaalmasi460911 ай бұрын
Hát ha most akarnám kiépíteni Kompletten, kazán, puffer, radiátorotok, csövek, csapok, szerelvények, stb... 2-2,5 millió Kb. Amikor én építettem, akkor még csak 1,2 millió volt.
@reznicseknorbert40 Жыл бұрын
Szia érdekelne a pontos neve S vezérlő elektronika hol lehet beszerezni.
@Anna-di7mh Жыл бұрын
Szia! Tudnál segíteni? Mi lehet nálu k a baj? Tetőteres a lakás 240m2. 33kw westen cirkó padlófűtéssel és radiátorral hidraulikus váltóval. Most 2000 l puffer hőcserélővel 38kw Totya kazán. A puffer szépen felmelegszik de a padló nem megy és a radiátotok csak langyosak. 4 keringető szivattyúnk van 2 padlókhoz 2 a radiátorokhoz. Egy szerelőt pedig már elzavartam, mert 3 hét kinlódás után azt mondta nincs több ötlete! Neked van? Nem zavarlak el!!!
@csabaalmasi4609 Жыл бұрын
Az jó kérdés, hogy mi lehet a baja.... Esetleg kicsi a hőcserélő???
@Anna-di7mh Жыл бұрын
@@csabaalmasi4609 köszönöm, hogy válaszoltál. A pufferben 30 m gebo cső van, 1,2 m2 a fűtőfelület. Méretre gyártották Mezőkövesden, úgy, hogy a szerelő kérte.
@csabaalmasi4609 Жыл бұрын
@@Anna-di7mh A puffer tartályban hol helyezkedik el a hőcserélő? Alul, vagy felül?
@Anna-di7mh Жыл бұрын
@@csabaalmasi4609 felül
@Anna-di7mh Жыл бұрын
A cirkó miatt van egy hidraulikus váltó, addig eljön a meleg, onnan már csak a langyos
@norbertsimon61973 жыл бұрын
Nagyon szuper a rendszer! Ugye említetted, hogy fel fűtve a rendszernyomás 1,3 bár. Mikor lehül, mennyire esik vissza nálad? Köszönöm!
@csabaalmasi46093 жыл бұрын
Szoba hőmérsékleten a víz nyomását a rendszerben 0,8 bar.-ra állítottam be. Mert csak 5 méter a magasság különbség a rendszer legalacsonyabb, és a legmagasabb pontja között.
@jutka195506032 жыл бұрын
akármennyire is esik vissza , biztonsági szelepet be kell szerelni hozzá. a visszaesés egyébként nyílt tágulási tartálynál, (mert zártat nem szabad felszerelni) ahány méter magas a rendszer annyiszor 0,1 atm (bar), vagyis 10 méterenként 1 atmoszféra. A zárt tartálynál egyébként a visszahülés nagyon veszélyes mert összehorpad. 170plusz 50 literes tág. tartályom volt, majdnem kevés.
@balazsszijarto4522 жыл бұрын
Helló sziasztok lenne egy olyan kérdésem 80 literes zárt rendszeres vegyestüzelésű kazánnal fűtök és az a probléma hogy 0,5 bára esik le fűtés nélkül felfütésnél viszont nem megy felfelé ennek mi lehet az oka vissza töltöm vízzel vagy éppen a tágulási tartályt levegővel 1,5 bárig de mindig le esik szivárgás sehol sem tapasztaltam
@csabaalmasi46092 жыл бұрын
@@balazsszijarto452 A túlnyomás szelepet ellenőrizted? Lehet hogy ott ereszti el a nyomást ahogy felfűtöd. Elvileg 2,5 báros szelep a szabvány, ami 2 bárnál már kinyit. De ha az rossz, és 0,5 nél elenged, bele a csatornába Pl. azt nem látod..... De ez csak egy tipp....
@balazsszijarto4522 жыл бұрын
@@csabaalmasi4609 3 báros a szelep ami be van szerelve de ott se láttam szivárgást vagyis nem tapasztaltam A tágulási tartályra gondoltam esetleg a membrán azt tudom hogy be szerelésnél volt a membránnal probléma be volt akadva
@r_apex Жыл бұрын
Csaba! Van esetleg bekötési rajzod, hogy mi, merre van kötve? - s ha van, megosztanád? Tervezek egy puffert bekötni a rendszerembe, de fogalmam nincs, hogy mennyi csővel, idommal, alkatrésszel számoljak. Előre is köszi, ha igen. 😊
@zmolnar12714 ай бұрын
nincs neki...
@istvanvincze60172 жыл бұрын
A házba hány fokos viz megy be a puffer bol? Mert nem lattam semmi automatizalast hogy levigye a hőt. Gondolom nem 90 fokos viz megy be a házba . Vagy padlofuteses rendszer van ahol elviszi a keverő szelep a megfelelő hofokra? Nekem is van egy ilyesmi rendszer csak a puffer 1000 literes de van egy motoros szelep ami a beállított hofokra keveri a tur és retur közötti vizet.
@csabaalmasi46092 жыл бұрын
Nálam nincsen keverőszelep. Olyan víz megy be a házba amilyen a pufferban van. De persze minden radiátoron termosztátos radiátor szelep van.
@istvanvincze60172 жыл бұрын
@@csabaalmasi4609 és nem túl meleg a viz a radiátorba? A termosztatos szelep a radiátoron nem viszi le a hőmérsékletet csak max nem engedi be. Nem tudom milyen kellemes egy 90 fokos radiátor mellett ülni.
@csabaalmasi46092 жыл бұрын
@@istvanvincze6017 Annyira nem gáz mellette ülni. Ha szelep leszabályoz, akkor csak radiátor teje lesz meleg, a többi része nem. Eddig nem volt probléma belőle.
@karcsiskorpio-transspedkft43252 жыл бұрын
Szia! Nagyon tetszik a fűtési rendszered! Egy kérdésem lenne! Hány miliméter áttmérőjű rézcsövet használtál gerincnek és a radiátorokhoz?
@csabaalmasi46092 жыл бұрын
A gerinc vezetéknek, illetve a kazánnál, és puffer tartálynál 22-es csövet használtam. A radiátoroknál már csak 15-öset. A gerincvezeték vége felé pedig váltottam 18-asra.
@karcsiskorpio-transspedkft43252 жыл бұрын
@@csabaalmasi4609 Köszönöm a válaszod! Még annyit ,hogy kemény vagy lágy forrasztással csináltad?
@csabaalmasi46092 жыл бұрын
@@karcsiskorpio-transspedkft4325 Lágy forrasztással. Van erre gyári technológia! Villámgyorsan lehet hibamentesen forrasztani. Nekem az összes kb. 200 forrasztás tökéletes lett, egy sem szivárgott!
@karcsiskorpio-transspedkft43252 жыл бұрын
@@csabaalmasi4609 Köszi szépen!
@zltnmlnr Жыл бұрын
szia! a vezérlés mit vezérel? a visszatérő vizet?
@kavicsos64282 жыл бұрын
És mi van akkor ha nincs áram ? Én már többször is átéltem olyat amikor 3 napig se volt áram !
@attilagabor77432 жыл бұрын
én egy kicsi halk 1500as agregátort használok.keveset fogyaszt. amúgy ha csak pár perces szünet van, akkor először egy régi kamion munkaakksit kötök rá inverterrel, ami az 2 új fajta takarékos szivattyút hosszú ideig képes hajtani. Ez 7 ezer forintba került (akksi ingyen volt)
@szoladinandi2 жыл бұрын
Van egy olyan dolog hogy " szünetmentes táp" nagyon hasznos
@kavicsos64282 жыл бұрын
@@szoladinandi És három napig is bírja a 220 voltot szolgáltatni ?
Szia. Az lenne a keresem hogy nekünk is van 1000l puffer, házi készítésű kazánnal. Alul a levegőztetőt el szoktuk zárni ha már a kazán kB 60 fokos, olyankor a puffer még csak kB szoba hőmérsékletű. Kell neki kB 5-6 óra mire a puffer eléri a 60 fokot. Az alsó huzat szabályzó mindig legyen nyitva? De azzal hamar leég a fa, ezzel nem csak pocsékolunk? Válaszod előre is köszönöm!
@csabaalmasi46092 жыл бұрын
Minden fűtés rendszer egyedi, más a kémény, a csövek, a kazán, stb.. Így erre nem tudok egyértelmű választ adni. De szerintem egy kis levegőt mindig érdemes adni a kazánnak, ha van puffer tartály. Hogy jobb legyen a hatásfoka. Igazából látni kéme... Szerintem próbálgatni kéne, hogy kis levegőt adsz neki, akkor menni fával hány órát tudsz kifűteni. Van e különbség, stb..
@danielenyedi37032 жыл бұрын
Szia! Foglalkozol fűtésrendszer beépítéssel?
@csabaalmasi46092 жыл бұрын
Nem, nem ez a szakmám. Én csak egy lelkes amatőr vagyok.
@hunorbanyasz75012 жыл бұрын
Jó napot. Lenne egy kerdesem nekem is. Nekem az a problemam, hogy amikor kialszik a tuz a kazanban akkor a kazan szep lassan elkezdi visszahuteni a puffert, mivel igazabol futotestkent szerepe a kazan mert folyamatosan olyan hofokon van amilyenen a puffer. Probaltam ezt manualisan megoldani, hogy elzarjam a puffer es a kazm kozott a kapcsolatot miutan leegett a tuz, de benne van a veszely, hogy kovetkezo begyujtasnal elfelejti az ember visszanyotani es maris megvan a problema. En gondolkoztam egy olyan megoldason, hogy abba az agba amelyen a melegviz megy a kazanbol a pufferbe abba beiktatnek egy egyiranyu szelepet ami csak a puffer fele engedne meg a melegviz aramlasat. Nem tudom, hogy ez mennyire jo ottlet.
@csabaalmasi46092 жыл бұрын
Igen, használnak erre visszacsapó szelepet. Én is vettem, de nem építettem be végül. Ha leégett a tűz, akkor elzárom a kazán befolyó hideg oldalát egy csappal. Erre persze figyelni kell a következő begyújtáskor!
@hunorbanyasz75012 жыл бұрын
Koszonom a valaszat. Lenne egy kerdesem, hogy a pufferemnek 4 db ki/be vezeto resze van es jelenleg nekem a futesem nem a legfelsobb kivezetesre van kotve hanem az eggyel alabbiba. Mivel a meleg viz fent van igy ugy gondolom hogy legfelul mindig marad egy reteg meleg vizem amit nem tudok felhasznalni. Jol gondolom? Megkoszonnem a valaszat.
@csabaalmasi46092 жыл бұрын
@@hunorbanyasz7501 Igen így van! Átkéne kötni a legfelső kivezetésre a radiátorokat.
@szabolti2 жыл бұрын
Üdv, mekkora teljesítményű ez a kazán?
@csabaalmasi46092 жыл бұрын
33Kw. A névleges. netkazan.hu/termek/813/totya-s33-lemez-vegyestuzelesu-kazan?gclid=Cj0KCQjwxb2XBhDBARIsAOjDZ34ifk0x3Yq8OGNB3gq8bmW5VuucsrhT3-BhQo5Owx3BLsmae6cARt8aAld-EALw_wcB
@istvanrogacs22222 жыл бұрын
az előbbi hozzászóláshoz , amit biztonsági toldatnak neveztél az nem extra az kötelező, ajánlom hogy nézd meg az Atmos kazán beépítését. A hőmérséklet emelő szelepet szintén szigorúan be kel építeni , a kátrányosodás az a kondenzáció miatt van. a huzatszabályzó szintén nem hülyeség, tudni kell beállítani.
@tamasocsko56852 жыл бұрын
Ez így igaz. Ettől függetlenül szerintem egész jól megépítette, bár a huzatszabályzót is valóban be kell állítani, és működik.
@bundafules6329 Жыл бұрын
Mit jelent az hogy: a zén építettem?
@viraglajos8310 ай бұрын
Agyas vagy nagyon agyas... a műszaki dolgokra is kíváncsi lennék
@enwi01 Жыл бұрын
Szia! Hány kw-os a kazánod?
@csabaalmasi4609 Жыл бұрын
Névlegesen 32-33.
@istvanrogacs22222 жыл бұрын
látom van fogalmad a puffer szereléséről, de a lakásba menő fűtő vizet nem szabad direkt be küldeni a lakásba , egy keverő szelep pl. honeywell , és egy segéd energia nélküli termofej. ugyanis ha pufferben pl. 90'C az a radiátorban is 90'C nem jó (valaki megégetheti magát) pl a tágulási tartályban belet állítva az előfeszítési nyomás.
@ceroaron192 жыл бұрын
Szia! Olyan funkcioba is tud müködni a rendszer, hogy miközben a tartályt melegiti amint elért egy bizonyos hőfokot a tetején onnantól kezdve a lakást is tudja fűteni vagy előnyösebb mindig felmelegiteni az egész tartályt elsőkörben és utána csak a házat fűteni ? Üdv Áron
@csabaalmasi46092 жыл бұрын
Ez pontosan ezt csinálja! Be lehet programozni. Amint a tartály felső részén eléri nálam a 35 fokot, akkor bekapcsol a lakást kiszolgáló keringető szivattyú. Ezután egyszerre melegíti tovább a puffer tartályt, és a lakást.
@ceroaron192 жыл бұрын
@@csabaalmasi4609 Köszönöm válaszát! És azt hadd kérdezem meg hogy önnek nincs olyan problémája hogy amikor kialszik a tűz akkor elkezdi kihűteni a tartályt a kazán? Én szinte az egész rendszert ugy csináltam meg mint ahogy a videoban is bemutatta de nekem sajnos valamiért ha már nincs tűz akkor elkezdi hűteni a tartályt a kazán, esetleg nincs valami hogy hogyan lehetne ez ellen védekezni? Válaszát várom! Üdv: Áron
@csabaalmasi46092 жыл бұрын
@@ceroaron19 De van rá megoldás! Én ha kialudt a tűz, akkor manuálisan kikapcsolom a kazán keringető szivattyúját. És van beépítve egy elzáró csap is a rendszerben, amivel lezárom a kazán, és a puffer tartály közötti csőszakaszt. Ezzel leválasztom a kazánt a rendszerről, és nem hűti vissza!
@ceroaron192 жыл бұрын
@@csabaalmasi4609 Köszönöm válaszát Tisztelt Uram! És még azt szeretném megkérdezni hogy magának hanyas fokozatba mennek a keringtető szivattyúk? Üdv:Áron
@kozgab12 жыл бұрын
@@csabaalmasi4609 erre is van gyári megoldás :) hőmérsékletszenzorral simán megoldható, csak nem egy olcsóság sajnos :(
@laszloebert43242 жыл бұрын
1. Csak gratulalni tudok ehhez a megoldashoz, bar kicsit bonyolult es szerintem nagyon sokba kerul, de mukodik. 2. Azert lenne egy ket megjegyzesem, miutan kb 30 evig futottem Totyaval, melyet eloszor faval, majd futoolajjal vegul gazzal taplaltam ( ma Viadruszom van, 6 tagos ontottvas kazan) : - a katranyosodas nem a vizoldaltol hanem a betett tuzelotol fugg, azaz a huzattol es a fa, stb minosegetol, - a huzatot allandora nyitvahagyni nem celszeru, mert igy az izzo fa altal keltett meleg, kimegy a kemenyen, sot, vihar eseten a kazan " megszaladhat" ezert kell az egyszerubb rendszereknel kettos szabalyozast alkalmazni, azaz az automata huzatszabalyozot, es a kemenyoldal pillangoszelepet - a Totya hasznalati utmutatojaban, nalam, benne volt, hogy a kazan erdekeben 60° nal magasabb futovizet lehetoleg ne hasznaljunk. Amugy, gratulalok a rendszerhez!
@MadaraHUN Жыл бұрын
Basszus nekem brutál huzatos a kèmènyem folytanom kell a kivezetőcsőnèl a huzatot mert kirántja az összes meleget a kazánbòl😅
@antalhorvath-wf8dc11 ай бұрын
60 ⁰a harmatpont,ami alatt kátrányosodás alakulhat ki.Plusz a szekunderlevegő hiánya,nem megfelelő szárazságú fa,gyenge huzat.
@zambogyuri2 жыл бұрын
Szép napot Kérhetnék egy elérhetőseget? Lenne par kérdésem Köszönöm
@csabaalmasi46092 жыл бұрын
unicornis197111@gmail.com
@HSO-ee3tp2 жыл бұрын
tanitani kene a rendszert.komoly.
@szabolcsfarkas742 жыл бұрын
A kátrány a vizes vagy felszáraz fától van
@csabaalmasi46092 жыл бұрын
A vizes fától leginkább. És ha alacsony a kazán hőmérséklet. Azaz 63 fok alatt van tartósan. Pl. Folytva égetés.
@mikimiki58782 жыл бұрын
Szia mennyire gazdaságos a házhoz képest a fatűzeléses kazán? Igazàbòl pince van elférne kazán is fa is és puffertartàly is. Fűtést szeretnék korszerűsíteni nyáron . Van gàz. Vezérelt àram is akár. Meg fafutesre is alkalmas pincehelység. Csak kikéne talàlnom melyik irány a legazdasàgosabb és abba az irányba mennék ell. Cirkohoz is szoktak beépíteni tárolót? Nagyon tanuló vagyok központi fűtés téren:( de nagyjából az elvet megértettem a puffertartàllyal. Ez úgy elvan szigetelés mint pl egy villanybojlert vagy tárolóba gàzbolyler és akkor 2 napot bírja a forró víz keringtetés? Ha felmelegítése 90 fokra a vizet. Gondolom azt keverni kell nem ereszed rá élből a radiátorok rá a tartályból vagy igen ez hogy van? Ha igen akkor kapcsolható a keringtetõ a termosztáttal? Most tanulgatom a működését. Nyáron kõzponti fűtés lesz csak nem tudom miről kéne gázról vagy fàrol? Durván egy 6 radiátor kéne. Hát a hoigeny az 24 fok. Kb. Láttam dupla lemezes radiàtorokat szerintem az bőven elég lenne a szobákba. Most 4.5 kw konvektor megy meg 3kw tos hõtarolos kályha ezt szeretném kiváltani majd.
@csabaalmasi46092 жыл бұрын
Szia! Nálunk csak villany van. Gáz nincs az utcában. Szóval az iszonyat drága. Ahhoz képest 1/3-1/4 árban lesz kb. De még nincs rákötve az egész ház, ezért nem tudom pontosan. Az írják mások, hogy a vezetékes gázhoz képest fele árban van. De a gáz kényelmes. Azért a fával dolgozni kell! Igen, a puffertartály le van szigetelve 10cm.es szigeteléssel. Alig van hővesztesége, 90foknál 70watt! Nem keverem a forró vizet, simán ráengedem a radiátorra. A termosztátos radiátorszerep leszabályoz. Azt javaslom amúgy, nagyon jók. A forró víz keringetését a kazán vezérlő kapcsolja, az programozható. A radiátor szelepek meg helységenként hőmérséklet alapján nyitnak, és zárnak.
@joseftamas65822 жыл бұрын
Majd ha eltelik kB 1 vagy 2 év tegyél fel videót a kazan ról és a változásokról
Attól mászok a falra mikor négyzetmétert fűtenek!!! 😢😢
@csabaalmasi46095 ай бұрын
Igazad van! Légköbméterrel kellet volna számolni.
@viraglajos8310 ай бұрын
Haver te hamar meg fox halni! Király a videó meg minden de ne vegyél új cipőt! :)
@szbattl8 ай бұрын
Jó estèt kívánok lehet ,hogy nem illik ilyet kèrdezni ,de mennyibe került ez a rendszer??? Persze kazán nèlkül, egy hasonló rendszerben gondolkodunk ,mert túl lett mèretezve a Totya kazánunk ès kátrányosodik a vissza folytás miatt. Válaszát előre is köszönöm.
@csabaalmasi46098 ай бұрын
Hát amikor én építettem, akkor anyagárban kb. 800ezer volt radiátorok nélkül. munkadíj meg nem volt....
@mz_eagle6 Жыл бұрын
A Pixtronic mit vezérel? Azt látom, hogy a tartály különböző pontjain mért hőmérsékleteket kiírja, de mit vezérel? MI függ attól, hogy mondjuk a tartály középszintjén pl. 39 fok a víz? Valami szelepet nyit, vált? Tökjó video lenne, de inkább szól a begyújtásról, meg a koromról, mintsem a fűtési rendszerről. Ha másnak ez triviális, az legyen kedves ne tartsa magában, lehet, hogy csak én nem értem.
@winyettyu2 ай бұрын
Szeirntem az csak a szivattyút indítja, én egyelőre a saját rendszeremen manuálisan fogok szivattyút indítani, hiszen úgyis ott vagyok a felfűtésnél, és a leállításnál is érdemes ott lenni, elzárni a puffer és a kazán közötti víz áramlást, valamint a vészhűtőről is levenni a nyomást.
@mz_eagle6Ай бұрын
@@winyettyu visszacsapó szelep megoldja a kazán és a puffer közötti visszaáramlás problémáját. A kézi szivattyú indítással csak annyi a baj, hogy meg kell, h várd, míg a víz elér egy minimum hőmérsékletet... nem feltétlen jó a hideg vizet keringtetni a rnedszerben.
@winyettyuАй бұрын
@@mz_eagle6 Én a biztonság kedvéért elindítom a szivattyút rögtön, ne akkor derüljön ki, hogy nem megy a szivattyú, amikor már 70 fokos a víz! Csak a kazánon belül ha jól elkapom a begyújtást akkor kb 10 perc után már 60 fokos a víz kerintgetés mellett is, azt én meg szoktam várni :) És utána úgyis ég 3 óráig 80+ fokon, amíg fel nem melegszik a 2000 literes tartály, szeirntem ha az elején le is rakódik valami, annyi alatt leég :)
@r_apexАй бұрын
@@winyettyuNem a lerakódással van a baj, szerintem. Ahogy begyújtasz, egyből füstgázok keletkeznek, akár forog a szivattyú, akár nem. A gázok melegebbek, mint a kazán bármely része, ezért oda kicsapódik a fából eltávozó vízgőz és a füstben lévő anyagokkal savas elegyet alkot… ami tönkrevágja a kazánt. - nekem az előző kazán komkrétan kilyukadt, folyt be a víz az égéstérbe. Ha forgatod a vizet, akkor folyamatosan “visszahűtöd” a kazán víztartályát… aminek érdemes lenne a lehető leghamarabb forrónak lennie. Ezt a kritikus időt hivatott lerövidíteni a kazánvédő szelep… bármikor is indul a szivattyú, nem enged át magán csak meleg vizet. Szerintem. - nem vagyok szakértő, csak az elmúlt hónapok netes keresgéléseiből ez jött le.
@zsomborknyazo87 Жыл бұрын
Szia. Szerintem ha 70fokos vízzel fűtesz akkor még 1..2 év és kilyukad majd a kazánod . A lemezkazánok nem bírják a nagy meleget.
@csabaalmasi4609 Жыл бұрын
Tévedés! Nem a meleget nem bírják, hanem a 64 Fok alatti vizet, és a fojtva égetést! A harmatpont 64 fok. Ha az alatti a kazánod hőmérséklete, akkor a fából kipárolgó több-kevesebb vízgőz ki tud csapódni a kazán falára. Ez a vízgőz a füstgázban lévő égéstermékekkel együtt egy savas korrozív kátrány szerű elegyet képez, és ez marja szét a kazánt! Nem a meleg. Az pont hogy segít neki. Nekem egy év után is szinte olyan a kazánom belseje mintha új lenne!