«Карантинна» відпустка при розрахунку щорічної | «Карантинный» отпуск при расчете ежегодного

  Рет қаралды 10,964

Factor.Academy

Factor.Academy

Күн бұрын

Пікірлер: 32
@irina_oprya
@irina_oprya 4 жыл бұрын
Дякую, все доступно пояснили!
@зоринаштибель
@зоринаштибель 4 жыл бұрын
Дякую за інформацію, особливо про святкові дні.
@ЛарисаНикифоренко-ц5с
@ЛарисаНикифоренко-ц5с 4 жыл бұрын
Четко,лаконично,замечательный пример,спасибо!!!!!!11
@ЮліяГончаренко-у8т
@ЮліяГончаренко-у8т 4 жыл бұрын
дякуємо!
@ЛараШевелева-к3м
@ЛараШевелева-к3м 4 жыл бұрын
Доброго дня. Підскажіть будьласка, якщо підчас карантинної відпустки працівник отримує компенсацію з центру зайнятості, то чи нараховуються за цей час дні на основну відпустку? Дякую за відповідь.
@ОЛЕНАОЛЕНА-г5э
@ОЛЕНАОЛЕНА-г5э 4 жыл бұрын
Дякую!!!
@ИринаКрюкова-ш1в
@ИринаКрюкова-ш1в 4 жыл бұрын
Идеально и вовремя. Большое спасибо.
@ГалинаРжевська
@ГалинаРжевська Жыл бұрын
Добрий день. Скажіть,будь ласка, чи можуть працівники від початку карантину і до цього часу перебувати у відпустці без збереження зарплати(карантинній)? ФОП займається виробництвом, через карантин і тепер військовий стан значно знизились продажі, багато покупців закрили свою діяльність, тому ФОП поки що сам справляється зі своєю роботою. Як тільки ситуація покращиться, то працівники готові вийти на роботу.
@ОксанаПатук-ъ7л
@ОксанаПатук-ъ7л 3 жыл бұрын
Доброго дня. Підскажіть будьласка, якщо підчас карантинної відпустки працівник отримував компенсацію з центру зайнятості, то чи нараховуються за цей час дні на основну відпустку? Дякую за відповідь.
@СвітланаКудрицька-г5о
@СвітланаКудрицька-г5о 4 жыл бұрын
Спасибо, как раз считаю отпускные!
@ИванНестеренко-ж9л
@ИванНестеренко-ж9л 3 жыл бұрын
А як входить до періоду оплачувана (центр зайнятості) карантинна відпустка
@FactorAcademy
@FactorAcademy 4 жыл бұрын
Реєструйтесь на безкоштовний майстер-клас "Настанови на літо" за посиланням: 👉bit.ly/30IjUXn
@НадеждаФисун-з8т
@НадеждаФисун-з8т 4 жыл бұрын
Працівник на карантині був у простої.Чи виключаються дні простою при розрахунку кількості днів 7-денної ДОДАТКОВОЇ відпустки за ненормований робочий час ( по аналогії - з днями перебування на лікарняному, у відпустці за свій рахунок) ?
@FactorAcademy
@FactorAcademy 4 жыл бұрын
Щорічна додаткова відпустка за ненормований робочий день надається пропорційно часу, відпрацьованому на роботі, посаді, що дають право на цю відпустку (п. 8 Рекомендацій щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, затверджених наказом Мінпраці від 10.10.97 р. № 7). При цьому до стажу, що дає право на таку, зараховують (ч. 2 ст. 9 Закону про відпустки): - час фактичної роботи із шкідливими, важкими умовами або з особливим характером праці, якщо працівник зайнятий у цих умовах не менше половини тривалості робочого дня, встановленої для працівників цього виробництва, цеху, професії або посади; - час щорічних основної та додаткових відпусток за роботу із шкідливими, важкими умовами і за особливий характер праці; - час роботи вагітних жінок, переведених на підставі медичного висновку на легшу роботу, на якій вони не зазнають впливу несприятливих виробничих факторів. Як бачимо, тут наведений вичерпний перелік періодів, які зараховуються до стажу. Виходить, що стаж для надання щорічної додаткової відпустки за ненормований робочий день визначають у робочих днях. До такого стажу зараховують ті робочі дні, у які працівник відпрацював у відповідних умовах не менше половини тривалості робочого дня. Отже, працівник, у період простою не може фактично відпрацювати не менше половини дня із шкідливими, важкими умовами або з особливим характером праці. Тож дні простою не входять до стажу, який дає право на додаткову відпустку. Крім того, у листі Мінпраці від 27.01.2011 р. N 14/13/116-11 зазначено: якщо працівник був на лікарняному, у відпустці без збереження заробітної плати, на курсах підвищення кваліфікації тощо, - ці дні не зараховуються до стажу роботи, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці. У зазначених випадках працівнику надається така відпустка тривалістю пропорційно до фактично відпрацьованого часу, а не повної тривалості. Це ще раз підтверджує наш висновок: лікарняний, відпустка «за свій рахунок», курси підвищення кваліфікації як і простій є такими періодами, коли працівник фактично не працює в умовах, за які надається додаткова відпустка.
@НадеждаФисун-з8т
@НадеждаФисун-з8т 4 жыл бұрын
@@FactorAcademy Велике-велике ДЯКУЄМО за вичерпну відповідь !
@innak10790
@innak10790 4 жыл бұрын
Интересует выплата декретных, с учетом карантинного отпуска за свой счет. Правильно ли понимаю, при расчете декретных, необходимо будет исключать карантинный отпуск из расчетного периода?
@FactorAcademy
@FactorAcademy 4 жыл бұрын
Да, календарные дни отпуска без сохранения зарплаты исключаются из расчетного периода, как время, не отработанное по уважительным причинам (п. 3 Порядка № 1266).
@no6.-.36
@no6.-.36 4 жыл бұрын
Дуже дякую
@innak10790
@innak10790 4 жыл бұрын
@@FactorAcademy огромное спасибо за ответ
@ДашаСамойленко-к1ф
@ДашаСамойленко-к1ф 4 жыл бұрын
Добрий день, підскажіть будь ласка, як правильно розрахувати компенсацію відпустки при звільненні, якщо прийнято працівника 20.01.20, а 29.06.20 він звільнився і при цьому з 25.03 по 11.05 був у карантинній відпустці без збереження заробітної плати? Для розрахунку середньої мені потрібно взяти фактично відпрацьованих повний місяць, це виходить лютий, чи треба брати період з 01.02 по 30.05? Дякую
@КатеринаЖиленко
@КатеринаЖиленко 4 жыл бұрын
Добрий день! Працівникові, який пропрацював на підприємстві, в установі, організації менше року, середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, в якому надається відпустка або виплачується компенсація за невикористану відпустку. Час, протягом якого працівники згідно з чинним законодавством або з інших поважних причин не працювали і за ними не зберігався заробіток або зберігався частково, виключається з розрахункового періоду (абз. 2 и 6 п. 2 Порядку № 100). З цих норм випливає: вам потрібно взяти період 01.02-31.05.2020 та виключити календарні дні відпустки за свій рахунок. Обреежно зі святами - не виключайте двічі. Подивіться наш майстер-класс Настанови на літо (посилання нижче) і в подарунку від катерина Жиленко є приклад розрахунку, коли віднімаємо дні відпустки за свій рахунок (в кейсі 1).
@КатеринаЖиленко
@КатеринаЖиленко 4 жыл бұрын
kzbin.info/www/bejne/l6nQp5aHi6ilo6s
@ОльгаОпря-м9м
@ОльгаОпря-м9м 4 жыл бұрын
Добрый день , подскажите , пожалуйста , как расчитывать отпускные ежегодные , если сотрудник в прошлом году не был в отпуске , т.е. более года не был в отпуске?
@КатеринаЖиленко
@КатеринаЖиленко 4 жыл бұрын
Добрый день! Считаем как обычно: расчетный период - 12 календарных месяцев, предшествующие месяцу начала отпуска. Например, если идет в июле 2020 году в отпуск за прошлый рабочий год, то всё равно расчетный период берем июль 2019 - июнь 2020 года. По поводу непредоставления отпуска, помните про запрет с ч. 5 ст. 11 Закону об отпусках: Забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд, а також ненадання їх протягом робочого року особам віком до вісімнадцяти років та працівникам, які мають право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами чи з особливим характером праці.
@oksanaprokopchuk7044
@oksanaprokopchuk7044 4 жыл бұрын
А якщо працівник на карантині був у простоі, дні простою і дохід за ці дні виключаються при нарахуванні відпускних?
@FactorAcademy
@FactorAcademy 4 жыл бұрын
Якщо простій оплачувався із розрахунку 2/3 посадового окладу, то виключаються і дні, і виплата - як період, оплачений частково (абз. 6 п. 2 Порядку № 100). Якщо ж простій оплачували виходячи із середньої зарплати, то залишаємо - як виплати по середній (абз. 4 п. 3 Поряду № 100).
@oksanaprokopchuk7044
@oksanaprokopchuk7044 4 жыл бұрын
Factor.Academy -щиро дякую
@НаталіяСлободян-ф6ш
@НаталіяСлободян-ф6ш 4 жыл бұрын
А если при увольнении не было учтено два дня неиспользованного отпуска (ошиблись с подсчётами). Чем чревато?
@КатеринаЖиленко
@КатеринаЖиленко 4 жыл бұрын
Не очень приятная ситуация. Вроде бы сумма небольшая, но могут быть проблемы. 1. Выплата среднего зароботка за все время задержки такой выплаты. И сам средний заработок может в разы превышать суму недоплаты. Но у работника есть 3 месяца с момента, как он узнал или могу узнать о недоплате, чтоб обратиться в суд (если он решит туда обращаться). и если будет суд, то могут уменьшить сумму долга. 2. Штраф от Гоструда по ст. 265 КЗоТ - за задержку выплаты: если меньше 1 месяца - 1 МЗП, больше - 3 МЗП. Но их можно избежать, если исправить ошибку по предписанию. 3. Штраф по ст. 41 КУоАП. В каждом момент есть свои нюансы. Ниже кидаю ссылки на материалы Фактор.Медиа, где подробно описано об этом
@КатеринаЖиленко
@КатеринаЖиленко 4 жыл бұрын
i.factor.ua/ukr/journals/bb/2020/april/issue-13/article-107859.html?search=%D1%88%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%84&text_article= i.factor.ua/ukr/journals/buh911/2019/august/issue-34/article-70285.html i.factor.ua/ukr/journals/buh911/2019/september/issue-36/article-70523.html i.factor.ua/ukr/journals/buh911/2019/april/issue-15/article-43774.html
@vovapozhar307
@vovapozhar307 4 жыл бұрын
Ведучих набирають з модельних агенств? Ну дууууже мила;)
1 сквиш тебе или 2 другому? 😌 #шортс #виола
00:36
Бенчик, пора купаться! 🛁 #бенчик #арти #симбочка
00:34
Симбочка Пимпочка
Рет қаралды 3 МЛН
Нові податки для ФОП 💸
8:47
Factor.Academy
Рет қаралды 2,6 М.
"Чорна" готівка | Обнал. Как провести?
10:57
Індексація зарплати у жовтні 2024 року
4:39
1 сквиш тебе или 2 другому? 😌 #шортс #виола
00:36