Mnohokrát děkuji Dušane za další super vesmírné zprávy . 🥰😍🥰😍🥰
@SvetKosmonautiky2 ай бұрын
Není vůbec zač, já moc děkuju za sledování!
@janinka98712 ай бұрын
Děkuji Vám za informace, videa, záběry, fotografie a jako vždy srozumitelný komentář 🚀👍
@SvetKosmonautiky2 ай бұрын
Není vůbec zač, rádo se stalo. Já děkuji za sledování i za pochvalu. :-)
@filipsery70992 ай бұрын
Díky!
@SvetKosmonautiky2 ай бұрын
Velice Vám děkuji za podporu kanálu!
@jasminkatomkovaАй бұрын
Díky za video Dušane 🙂
@SvetKosmonautikyАй бұрын
Rádo se stalo.
@leemer0072 ай бұрын
Můžu poprosit Dušane o popsání úvahy dokládající nosnost Angary-1.2 cca 2,5 tuny na SSO oběžnou dráhu? Píši veřejně, protože to jistě zajímá více lidí. Díky.
@SvetKosmonautiky2 ай бұрын
Čerpal jsem z anglické wiki.
@leemer0072 ай бұрын
@@SvetKosmonautiky OK, tak pak se asi sluší říct, že jde o zdroj z Wiki a nic jsi neodhadl, ale pouze převzal tento údaj bez ověření (to samozřejmě říkat nemusíš :D).
@SvetKosmonautiky2 ай бұрын
Myslel jsem to tak, že podle té nosnosti můžeme odhadnout hmotnost vynesených družic. Pokud to vyznělo jako odhad nosnosti rakety, tak se omlouvám.
@leemer0072 ай бұрын
@@SvetKosmonautiky Provedl jsem si cvičení, kdy jsem si vypočítal nosnost Angary 1.2 na cílovou oběžnou dráhu družic Kosmos 2577 a 2578. Vyšlo o na nějakých 2050 kg. Neznámou bylo množství MON v systému 18 motorků pro finální doladění oběžné dráhy. Taktéž nebyly zveřejněny podrobnosti o družicovém adaptéru, neboť při tomto startu byly vypuštěny družice dvě. S přihlédnutím k tomu všemu a také analýzou předešlých dvou startů nosné rakety Angara 1.2 (využití nosnosti nad 65 %) mi vychází hmotnost každé družice v rozmezí 450 až 700 kg za předpokladu, že jsou identické. Pokud ne, tak se hmotnost bude lišit, ale celková bude mít stejný strop. Závěrem tedy nelze říct, že hmotnost družic se dá snadno určit z nepodložené papírové nosnosti 2,5 tuny.