Ірландські фонди й справді круті - не треба звітувати у податкову та ще й реінвестують дивіденди автоматично, а це ще краще запускає складний відсоток. Якщо отримувати дивіденди, то доведеться чекати доки їх накапає на цілий пай ETF. А у Irish Accumulative гроші одразу працюють. Дякую Вам, Любомире, що популяризуєте інвестиції та фінансову грамотність в Україні 👍
@allabouteveryone3 жыл бұрын
найкращий той ETF, який вбереже тебе від нашої податкової. p.s. рівень звуку в даному відео трохи низький
@katerynamekhnina3 жыл бұрын
давно чекала на відео на цю тему, дякую) в коментарях також багато цінної інформації
@FamilybudgetUa3 жыл бұрын
дякуємо за відгук. Поширюйте корисний контент, запрошуйте друзів на канал. Ми прцюємо для вас! Н.
@bizdev_in_it3 жыл бұрын
Дякую за відео. У мене диверсикований портфель, тому в ньому і US ETF і Irish ETF. Зроблено це у відповідості до майбутніх цілей, частина з яких прив'язано до фунту. Тобто якщо ви плануєте жити, навчатись, купувати нерухомість або інші інвестиції в фунтах, то мабуть це збільшує доцільність Irish ETF у вашому портфелі.
@АндрейКвитка-м3и3 жыл бұрын
Дякую за такі відео. Дуже цікаво та пізнавально
@Дмитрий-ь1ъ5т8 ай бұрын
Дякую Любомире за інформативне відео. На мою думку ідеально підсвічені та акцентовані переваги та недоліки обох видів ETF. Тепер можу усвідомлено зробити висновок що пошуки "червоної таблетки" або єдино правильної відповіді на питання який саме ETF купувати мені особисто, та і будь кому, наврядчи варто шукати. Перечитавши коментарі, впевненості в цьому стало ще більше) Безумовно, податки, коміссії, дивіденди тощо справді дуже важливі складові фінансового результату інвестицій та можуть на нього суттєво впливати в більшу або меншу сторону.... Але я зробив висновок що, насамперед, важливіше починати з більш фундаментальних питаннь, а саме цілей та строків інвестування. Звичайно треба враховувати і інші фактори не менш важливіші, наприклад, ризик профіль інвестора, резиденство, вік інвестора, інвестиційний меморандум ..... І лише тоді зважуючи, аналізуючи, враховувати всі нюанси (податки, дивіденди, комісіії, податки на спадщину, розмір капіталу...) обирати або не обирати, зогляду на порівняння в даному відео, який саме ETF буде оптимальний для інвестора. Бо все на все впливає) А особливо зусилля команди iPlan які точно допоможуть прийняти правильне фінансове рішення!!! Дякую.
@nadiiatarasova Жыл бұрын
Відео допомогло визначитись що саме мні краще купувати! Дякую!
@SAY-gm7eq Жыл бұрын
дуже дякую за корисні відео
@pavlogorbatiuk79132 жыл бұрын
Корисне відео. За ірландські ЕТF
@olesia58853 жыл бұрын
Дякую за дуже корисний контент!
@kosetsky3 жыл бұрын
На 4:50 ви згадуєте про інвестора початківця, що стикається з труднощами при купівлі європейських ETF. Можете порадити в відео еа вашому каналі, де про це можна детальніше подивитись, якщо таке відео ви записували. Дякую.
@FamilybudgetUa3 жыл бұрын
чисто по європейським акціям відео немає, але, думаю, в цьому році підготуємо. Дякуємо за запит! Н.
@ИванБуруянэ-ю3д3 жыл бұрын
Добрый вечер, спасибо за видео. Я бы добавил к плюсам US ETF то что комиссия брокера за их покупку меньше (поправьте меня если я ошибаюсь). На маленьких суммах тоже может сыграть
@dr_ua3 жыл бұрын
Для мене рахунок виглядає дещо інше, це US 3:2 Irish. Я би сказав, що велику роль грає не тільки Estate tax, а всі податки загалом. Якщо користуватися тим, що податки на дивіденди вже сплачені у США, то це доволі суттєва економія. Irish ETF сплачує податок на дивіденди у США перед тим, як їх акумулювати у інвестора на рахунку, але потім інвестору всеодно доведеться сплатити податки ще раз у Україні. Так це буде тільки коли ви вирішите зафіксувати прибуток, але це неминуче. І коли ви говорили про комісії, треба було ще зауважити, що комісія брокера на покупку Irish ETF також значно вища, ніж на покупку US ETF. Загалом US ETF: меньші комісії брокера, меньші комісії ETF, меньші податки на дивіденди, більший вибір ETF. Мінуси: потрібно декларувати дивіденди, але якщо у вас є нишеві US ETF, це доведеться робити у будь-якому разі. Також є ризик Estate tax, але це для великого капіталу ($60000+). Irish ETF: не потрібно декларувати дивіденди, якщо ви купуєти тільки акумулюючі Irish ETFs. Немає ризику Estate tax, але чи у всіх є $60000 для інвестицій?:) Якщо ні, я би обрав US поки капітал росте. Автоматичне акумулювання також плюс, але якщо регулярно поповнювати рахунок, то і самому можно ребалансувати портфель і розподіляти виплачені дивіденди.
@FamilybudgetUa3 жыл бұрын
Дмитре, надзвичайно вдячні за власне детальне обгрунтування! Н.
@FygolFygol3 жыл бұрын
почему у us etf меньше налог на дивиденды? 15% в обоих случаях, в случае us etf даже больше потому что еще военный сбор нужно будет доплатить
@dr_ua3 жыл бұрын
@@FygolFygol вы заплатите 15% в обоих случаях, но при Irish, когда будете выводить деньги в Украину, заплатите еще 18%+1.5%, так как эти аккумулированные дивиденды войдут в часть вашей зафиксированной прибыли.
@dr_ua3 жыл бұрын
@@FamilybudgetUa Доречі, якщо я правильно розумію, для інвесторів з капіталом більшим за $60000, які не хочуть ризикувати через Estate tax, їм краще підійдуть Irish ETF, але вони також зможуть тримати суму до $60000 в US ETF, наприклад нішевих, без ризику Estate tax. Поправте мене, якщо це не так.
@irynaborovyk50683 жыл бұрын
@@dr_ua а если выводить не в Украину ? Например, в Турцию , Испанию , Польшу, Италию? Будет выгоднее ?
@igortigr9 ай бұрын
Лайк у бідтримку каналу
@ievgeniikravtsov15973 жыл бұрын
Дякую!
@YooraTV3 жыл бұрын
Когда услышал что с ирландский нет мароки с налогами то выбрал его вот правда расстроился в конце что тяжело разобраться с тикитами)). Спасибо за видео
@_mrknow_ Жыл бұрын
Дякую за відео. Але є таке питання, Irish ETF мається на увазі куплені на будь-якому ринку, включно із US за долари? Чи все-таки на US маркет оподатковується? 2. Друге питання, купуючи ETF європейського ринку на US маркеті ми опосередковано привязані до євро чи треба купувати сами за євро щоб був звязок? Дякую.
@illiat31643 жыл бұрын
Для мене мінус ірландських ETF це те, що не можна купити долю акції, треба лише цілу купляти, в той час як VOO я можу і на 10$ придбати
@FamilybudgetUa3 жыл бұрын
Дякуємо за суттєве зауваження! Н.
@hiddenhel199210 ай бұрын
Хм , трейдінг212 дає частками
@eugene53633 жыл бұрын
Інвестую у свій власний "ETF", підбираючи кожну компанію окремо. Так, я знаю що ви скажете - тому не треба гаяти час :) Очевидно, що широкий ринок зараз перегрітий, і його чекає кррекція, рано чи пізно. Тому краще мати активи які генерують прибутки і продовжують розвиватися і які коштують відносно адекватно. Комісія за такий ETF - мій витрачений час на аналіз і підбір активів :)
@FamilybudgetUa3 жыл бұрын
Євгене, дякуємо, що ділитеся досвідом! Кожен інвестор вибирає інструменти під себе: характер, можливості, здібності. Ваш варіант - чудовий! Н.
@FygolFygol3 жыл бұрын
комиссия за такой etf - это не только потраченное время, а и десятки тысяч недополученной прибыли через 10-15 лет
@eugene53633 жыл бұрын
@@FygolFygol поживем - увидим, я несу за свои действия всю ответственность. Может быть вы правы, может быть нет. Никто не знает будущего, тем более, вы не знаете структуру моего портфеля и еще кучу информации и делаете выводы. Вы говорите с точки зрения опыта, или - чисто поговорить? И давайте не будем спорить о том, что никто не может обыграть sp500 в длинную и тп. Посмотрим что вы запоете, когда sp через год-два-три брякнется до уровня 2019, или вообще, до уровня 2007 года.
@VolodymyrStolyarchuk3 жыл бұрын
@@eugene5363 думаю, що інвестори з горизонтом інвестування в 10-20 років тільки зраділи б такому падінню і закуповувалися
@ЄвгенійМельник-ф2з3 жыл бұрын
Дякую за такі цінні відео. З дивідендами все більш-менш ясно щодо оподаткування та витрат переводу. Але в мене виникло питання щодо податків, коли продаєш, весь пакет ETF. Адже за роки інвестування людина постійно докупляє акції за кошти, за які вона вже заплатила податок, заробивши їх. Як оподатковуються зі сторони іноземного брокера і нашої держави кошти за такий продаж і чи оподатковуються вони? І як довести всім інстанціям, що за ці кошти вже були оплачені податки? Буду вдячний за відповідь.
@FamilybudgetUa3 жыл бұрын
Євгене, подивіться, будь ласка наше відео про декларування kzbin.info/www/bejne/qYealJKjrqqrn68. якщо там не буде натяку на відповідь, то краще звернутися до професійних бухгалтерів. Якщо немає своїх - є контакти в описі під Податковою декралацією. Н.
@dzianish62233 жыл бұрын
А ещё есть и Люксембургские ETF. Есть даже ETF на MSCI World с лучшей комиссией в 0.12%, против лучшей комиссии в Иордании 0.2%. Ну и с 2019 года управляющие компании Люксембурга платит 15% за американские дивиденды, как и управляющие компании из Ирландии. Это я к тому, что выбор шире, чем US vs Irish.
@FamilybudgetUa3 жыл бұрын
Втішені, що маємо таких обізняних глядачів! Ми розглядаємо найбільш поширені варіанти. І щиро вдячні за ваш компетентний коментар! Н.
@dzianish62233 жыл бұрын
@@FamilybudgetUa совсем забыл, спасибо за то что вы делаете. Очень интересный и полезный материал. И ещё хочу предложить тему для видео, диверсификация акций по риск фактору. Бен очень вскользь затронул тему, не очень понятно как частый инвестор может добавить себе, например, small cap value stocks. Вроде бы даже Бен говорил что никак :) kzbin.info/www/bejne/f2nKeWiYh5iWosk
@FamilybudgetUa3 жыл бұрын
Дякуємо за запит, доволі цікаво. В цьому відео Артем Ваганов трохи відкрив цю тему: kzbin.info/www/bejne/pqqWgaGMrNOpaLc Н.
@OlegPalyvoda5 ай бұрын
Дякую за таке корисне відео. Питання, чи при продажі ірландських etf, брокер IB зможе дати виписку для податкової, що з вас вже 15% податку зняли (на рівні фонду), щоб платити не 19,5%, а 4,5% різниці. Чи з таких etf податок не стягують на продаж, а він платиться весь в Україні?
@user-ke2on2ju8m3 ай бұрын
Вітаю ) дякую за інформативне відео. Є питання, якщо я знаходжусь в Україні, то виходить що мені доступні як US ETF так і IRISH ETF Accumulating? Чи другий варіант доступний тільки для українців які проживають на території ЄС? Дякую!
@FamilybudgetUa3 ай бұрын
вам доступні і ті, і ті фонди. Н.
@manzhoska Жыл бұрын
Дякую за ваш контент і вагомий внесок в економічну освіту людей, мене особисто 😂 Якщо я податковий резидент країни ЄС, купляю ірландський ETF, то я теж не сплачую податків? Дякую
@FamilybudgetUa Жыл бұрын
Залежить від вашої резидентності. по ЄС вона різна, наприклад в The Netherlands have no tax on wealth, but they do have a tax on a fixed return on wealth але в цілому у більшості країн capital gain та dividends у момент отримання прибутку оподатковуються Л.
@yura_nos7 ай бұрын
А що з валютою? Якщо це gbp то треба ще приймати ризик що фунт послабиться і далі до долара. Довгостроковий тренд до долара наче на зараз такий і для фунту і для євро.
@koval_blog Жыл бұрын
Любомир, щиро дякую вам за відео - багато корисного з них дізнаюсь і використовую на практиці👍 Запитання по реінвестуванню - в профілі ІВ є така можливість поставити галочу на автоматичне реінвестування дивідендів, яке працює також і з малими сумами (fractional shares) на US ETF. В даному випадку після отримання дивідендів і спрацьовування даної функції на автореінвест у інвестора з України також виникає податкове зобовʼязання перед ДПС за отримані дивіденди?
@FamilybudgetUa Жыл бұрын
так. На каналі є відео про авто реінвестицію дивідендів і про опдаткування дивідендів. Л
@ЯрославБлагопол3 жыл бұрын
В налаштуваннях IB знайшов пункт "реінвестиція дивідендів". Чи означає це, що дивіденди не будуть виплачуватись? А будуть реінвестуватися. Якщо так то це вирішує проблему з податковою
@FamilybudgetUa3 жыл бұрын
є відео на каналі: kzbin.info/www/bejne/r6W1dpmthtRmpNU. Якщо дивіденди будуть заходити вам на рахунок в ІВ перед реінвестуванням, то все одно їх треба декларувати і платити податок. Н.
@ЯрославБлагопол3 жыл бұрын
@@FamilybudgetUa Дякую за відповідь і посилання на відео.
@Ipeacocks Жыл бұрын
Що думаєте про SCHD ETF? Планую його завести як певна диверcифікація до VOO.
@FamilybudgetUa Жыл бұрын
Цікава ідея для відео Л.
@yuriyr.13383 жыл бұрын
Є таке інтервю представників ІБ kzbin.info/www/bejne/eoe8e3qGp9JmZpI, там на 19:44 представник компанії дає спростування про податок на спадщину. Якщо коротко то податок на спадщину сплачують тільки резиденти США.
@FamilybudgetUa3 жыл бұрын
Юрій, я дивився це інтервью і релярно спілкуюсь з представники ІБ. Що ви порадите спадкоємцю, коли до нього прийдуть з IRS і процитують наступне For estates of decedent nonresidents not citizens of the United States, the Estate Tax is a tax on the transfer of U.S.-situated property, which may include both tangible and intangible assets owned at the decedent’s date of death. The computation of the tax requires that you state the total value of assets situated in the United States, and generally requires a separate statement of the total value of assets situated outside the United States. The two totals are the “gross estate in the United States” and the “gross estate outside the United States.” Property includible in these two totals may consist of cash and securities, real estate, insurance, trusts, annuities, business interests, and other assets. To value the assets held at the date of death, the fair market value is used, not necessarily what was paid for them or what their values were when they were acquired. See the Instructions for Form 706 for additional information on property includible in the gross estate and its valuation for estate tax purposes. www.irs.gov/businesses/small-businesses-self-employed/estate-tax-for-nonresidents-not-citizens-of-the-united-states Л.
@yuriitiunov88032 жыл бұрын
Если коротко - вы не правы. Представитель IB не является специалистом по налоговому праву.
@kouchevnik3 жыл бұрын
возможно глупый вопрос, но все же... Подскажите: если дивиденды с US капают на счёт в IB и не выводятся в Украину, а реинвистируются самостоятельно, то как налоговая может узнать о них? По идее налог уже платим в Украине когда снимаем со счета IB? Очень интересно узнать... Спасибо
@andrii24023 жыл бұрын
Податкова не дізнається. А по закону податок платиться з отриманих дивідендів і неважливо чи ці кошти виводились чи ні.
@dr_ua3 жыл бұрын
Я думаю, что они смогут это понять по вашему отчету с ИБ. Когда вы зафиксируете прибыль, будете выводить средства и соответсвенно будете обязаны их задекларировать, налоговая может затребовать отчет с ИБ, и там цифры будут не сходиться заведенных денег и того, что вы выводите. Они же смогут увидеть, что к примеру, вы купили 1 акцию за $100, она выросла еще на $100, но вы выводите $250 из которых дивиденты в декларируемом году равны $10, откуда еще $40? Вам самому не выгодно не декларировать, налоги заплатит ИБ в США без вашего участия, все что вам надо просто задекларировать дивиденды в Украине и заплатить военный сбор. Я думаю, что иначе вам минимум придется заплатить за них 18% налога на прибыль, а могут и обвинить в уклонении от уплаты налогов со всеми вытекающими последствиями.
@eugene53633 жыл бұрын
Еще IB платит налоги с дивидендов в штатах, поэтому если наладят обмен между налоговыми в штатах и у нас, то, в теории, наша налоговая сможет узнать, что вы залатили налог в штатах, но не задекларировали у нас. Хз что за это будет, и когда это еще будет..
@FamilybudgetUa3 жыл бұрын
У 2023 році Україна має намір впровадити міжнародний стандарт автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки (CRS Стандарт). детальніше тут: t.me/UAtaxesYou/374. Тому питання не в "якщо", а в "коли" :). Н.
@ВладимирМакаренко-у1к3 жыл бұрын
@@FamilybudgetUa спасибо большое. Тогда лучше уж ирландские, чего то вообще не хочу иметь дело с налоговой
@serhii-myskiv3 жыл бұрын
Вітаю, Любомире! Підкажіть, які "торгові дозволи" необхідні для покупки ETF у IB?? На жаль, платформа не дозволяє купити ні ірландські ETF, ні звичайний SPY. Дозвіл на торгівлю акціями в США та Великобританії є. Дякую за Вашу працю!
@FamilybudgetUa3 жыл бұрын
Сергій, я не знаю чому так. Краще написати в сапорт ІБ. Л.
@FamilybudgetUa3 жыл бұрын
підтримка ІВ россійською www.interactivebrokers.co.uk/ru/index.php?f=47185 Н.
@andrii24023 жыл бұрын
Яка саме комісія за покупку Irish etf в Interactive brokers? там ніби є smart routing 0.05% direct routing 0.1% і ще 0.5% of trade value Stamp Tax Що з цього платить український інвестор?
@FamilybudgetUa3 жыл бұрын
Це якщо tiered мабуть. В більшості по замовчуванню fixed тариф, а це значить 4 Дол зараз мінімалка. Л.
@ArtemCherkassy132 жыл бұрын
Друзі, де знайти відомості про ірландські фонли? Дякую.
@FamilybudgetUa2 жыл бұрын
тут: iplan.ua/finance_for_family_ru/us-etf-yly-irish-etf/, і тут: www.ishares.com/us/products/239662/ishares-msci-ireland-capped-etf . Н.
@andrii24023 жыл бұрын
"Если американские ценные бумаги находятся у не американского брокера, то такой брокер не является налоговым агентом по этому налогу и не совершает никаких действий связанных с этим налогом. К таким брокерам также относится и один из самых популярных ныне Interactive Brokers, так как всех нерезидентов США оформляют на их филиал в Великобритании. Таким образом, платить или не платить этот налог остается на усмотрение наследников." Виходить що цей податок не обов'язковий?
@itworksinua3 жыл бұрын
Любомир можна ваш коментар тут?
@FamilybudgetUa3 жыл бұрын
На сайті IRS все дуже чітко написано, подивіться будь ласка відео на каналі про спадщину, там є лінки в описі. Л
@FamilybudgetUa3 жыл бұрын
www.irs.gov/businesses/small-businesses-self-employed/estate-tax-for-nonresidents-not-citizens-of-the-united-states. Н.
@smerchS3 жыл бұрын
Як вам страхове накопичення Unit-linked ? Можливість інвестувати без кожнорічної подачі деклараціі , є ЕТФ інструменти .
@FamilybudgetUa3 жыл бұрын
Ви назвали плюси. Мінуси - великі комісіі, офшорна реєстрація, відсутність ліквідності... Л.
@smerchS3 жыл бұрын
@@FamilybudgetUa Дякую.В ідеалі можете в цифрах назвати ?
@ilarionsoltys4539 Жыл бұрын
Поясніть будь ласка. Скажімо купив я VUAA на 1000$. Це є акумульований ETF. Де я можу побачити скільки в мене акумульвоано і реінвестовано? Де це відображається в Interactive Broker?
Чи треба платити податок за девіденди поки я їх не виводжу з брокерського рахунку, а реінвестую сам? Наскільки я розумію, я повинен сплатити податок вже після того, як виведу зароблені кошти з брокерського рахунку, чи я помиляюся?
@FamilybudgetUa2 жыл бұрын
автоматичне неоподатковане реінвестування - тільки в ірландських ЕТФ. Н.
@paulr2072 жыл бұрын
Якщо розглядати те, що ми колись вступимо в ЄС, то що потім робити з тими VOO/SPY, що купували раніше? Потім доведеться закривати позицію та сплачувати податок, щоб знову купити європейські аналоги?
@FamilybudgetUa2 жыл бұрын
будемо раді зайнятися цією проблемоб чимпошвидше і зняти навчальне відео на каналі. на сьогодні умови продажу для резиденітв ЄС немає Л.
@yuriihierasin94113 жыл бұрын
Підкажіть у якій валюті можна купити ірландські ETF? якщо це фунти чи євро, а на рахунку доллари то буде ще додаткова конвертація?
@andrii24023 жыл бұрын
Ірландські є і в доларах
@pavlosoloviov80513 жыл бұрын
А при тамому ринку як зараз трба саме в ETF інвестувати?
@FamilybudgetUa3 жыл бұрын
Павло, універсальної відповіді на це питання немає. Подивіться будь ласка ефір iPlan Talks щодо інвестування kzbin.info/www/bejne/pqqWgaGMrNOpaLc Л.
@honest92592 жыл бұрын
Не можу знайти відповідь на питання - чи всі (ірландські) treasuries ETFs виплачують дивіденди = виникає забовʼязання подавати декларацію в Україні?
@FamilybudgetUa2 жыл бұрын
Не всі, є тип accumulating, наприклад IWDA. Л.
@honest92592 жыл бұрын
@@FamilybudgetUa Підкажіть, будь ласка, чи є ірланські ETF бондів, які не виплачують дивіденди? Наскільки мені зрозуміло, AGG виплачує дивіденди.
@estatico20 Жыл бұрын
Дякую за інформативне відео! Чи правильно я зрозумів, коли Україна офіційно приєднається до ЄС, українці зможуть купувати тільки Irish ETF? (через європейське резиденство)
@FamilybudgetUa Жыл бұрын
Ймовірно що так. Л
@estatico20 Жыл бұрын
@@FamilybudgetUa Дякую за швидку відповідь!
@rozhdov3 жыл бұрын
Для себе я обрав US ETF. Моя стратегія інвестування включає в себе використання якнайширхих індексних фондів (котрі значно дешевші у Штатах) і factor-tilted ETF (котрі доступні лише у Штатах). А необхідність спілкування з податковою поки виглядає як цікава пригода, в котрій я можу втратити щонайбільше кілька долларів наразі. Сподіваюсь, за наступні роки проблема з подвійним оподаткуванням дивідентів зникне.
@FamilybudgetUa3 жыл бұрын
Олександре, ви зайняли почесне друге місце в конкурсі! Щиро вітаємо вас! Прошу написати на пошту каналу, узгодимо логістику. З повагою, Наталя, менеджер каналу "Сімейний бюджет".
@yuriitiunov88032 жыл бұрын
US ETF во всем выигрывают на длительной дистанции, кроме налога на наследство. А человек смертен или как говорил Воланд: внезапно смертен. Не хотелось бы потерять 40% от суммы свыше 60к.
@ігорярченко2 жыл бұрын
2:14
@irynarudzik67303 жыл бұрын
в нас не дуже то і альтернатива була) - ірландський, бо резидентсво європейське
@АндрійКуцин-д1ь3 жыл бұрын
Проаналізував плюси та мінуси. Для мене важливо не контактувати з нашою податковою і зняти ризик податку на спадщину, тому я перевожу американські ETF в ірландські.
@andreitoday3 жыл бұрын
На 60 тысяч -- us. То, что свыше -- irish. Пока так.
@FamilybudgetUa3 жыл бұрын
Андрію, вибачте за цікавість, а чому саме 60 000? через податок на спадщину чи інші міркування? Н.
@andreitoday3 жыл бұрын
Так, податок на спадщину
@andreitoday3 жыл бұрын
Відповідно, в US зберігаються фонди value та small value caps, якіх в Ірландії немає