UWAGA! Dziękuję za Waszą czujność! Biotebal max jest również lekiem bez recepty (jak ten zwykły), suplementem diety jest Biotebal Plus. Czy są jeszcze jakieś przykłady, które kojarzycie np. z reklam w telewizji? A może kupiliście jakiś lek, suplement, wyrób i w domu okazało się, że to nie to co myśleliście?
@martynaszadkowska13123 ай бұрын
essentiale i essentia proactive, magvit i magvit d3 forte
@cezarymanuel94383 ай бұрын
gratuluje mezowi wspanialej zony
@wzwiazkuzcukrzyca2 ай бұрын
Pojawił się tutaj komentarz, który teraz zniknął. Chodziło o to, że nie wszyscy czytają tą przypiętą uwagę dot. pomyłki w filmie i nie jest to fair w stosunku do producenta. Oczywiście zgadzam się, że trudno oszacować ile osób czyta tą uwagę (z tych, którzy docierają do tego momentu w filmie, bo to też nie wszyscy oglądający). Nie ukrywam, że rozważałam to, czy usunąć film, przemontować i dodać ponownie czy jednak zostawić. Pytając w swoim otoczeniu o to, co zrobić, nie otrzymałam jednoznacznej odpowiedzi, dlatego uznałam, że na razie film zostaje. Jeśli jest tu więcej głosów za tym, abym film usunęła to jak najbardziej to zrobię, proszę napisać poniżej. Pozdrawiam!
@przyziemnabelzebubka72193 ай бұрын
bardzo rzadko kupuję jakiekolwiek leki czy suplementy, ostatnio w reklamie usłyszałam że są jakieś tabletki na mięśnie, i pomyślałam że już skończył się wachlarz przypadłości na które można wymyślić tabletki, jestem ekonomistką i od tej strony interesuje mnie ten temat, bardzo dziękuję i chętnie obejrzę więcej na ten temat 👍
@StopTeoriomSpiskowym2 ай бұрын
Ekonomia tez sie skonczyla ale jest kreatywna ksiegowość.
@AgnieszkaKott-yg5hf3 ай бұрын
wspaniale !! Dziekujemy, mega istotne info, bo ze mnie wysmiewano sie, ze jestem zbyt drobiazgowa
@wzwiazkuzcukrzyca3 ай бұрын
Warto sprawdzać, jakie substancje czynne zawarte są w danym produkcie, bo czasami można się zdziwić i po prostu np. czekać na efekt, który nie nastąpi. Po prostu być świadomym :)
@ekorych3 ай бұрын
Powinni więc zabronić powierzchownego reklamowania leków, suplementów i wyrobów medycznych podobnie do alkoholu, lub kazać w każdej reklamie podawać wszystkie informacje z ulotki. Co do suplementów i leków w sklepie, czasem dopadnie nas jakiś problem w małych miejscowościach i zwyczajnie do apteki mamy zadaleko, więc one się naprawdę przydają. A że są nadużywane to inna sprawa, trochę związana z kiepskim dostępem do pomocy lekarskiej i rozmaitych patologii służby zdrowia....
@wzwiazkuzcukrzyca3 ай бұрын
@@ekorych dzięki za komentarz! 👍🏼
@naamah_bast3 ай бұрын
@@wzwiazkuzcukrzyca podawanie tylu informacji w reklamie będzie totalnie nieopłacalne
@w.4183 ай бұрын
@@naamah_bast, ale pośrednio o to chodzi. Czasami nie trzeba czegoś zakazywać, można coś zniszczyć w białych rękawiczkach.
@AnitaGrab2 ай бұрын
ochrony zdrowia :) nie ma przywilejów jak w służbach, na przykład wcześniejszej emerytury :)
@mrbeckham666Ай бұрын
Jeżeli na kogoś działają reklamy że tabletka go wyleczy to powinien jeść pastylki do ssania na inteligencję 😊
@MrAndrzer3 ай бұрын
Dziękuję. Nie zdawałem sobie sprawy z rozmiarów tego zjawiska.
@wzwiazkuzcukrzyca3 ай бұрын
Jeszcze kilka lat temu (gdy powoli kończyłam studia) takie przykłady to były wyjątki, a teraz zdziwiłam się, że przeglądając strony aptek internetowych znalazłam tych "par" tak dużo. Po prostu chciałabym pokazać ludziom, że warto poświęcić chwilę na przeczytanie składu na opakowaniu lub prosić farmaceutów o pomoc w doradzeniu.
@Km2bp-OpenStreetMap10 күн бұрын
Już sam tytuł mi się podoba. To wielki wyjątek w naszych czasach w których nawet nauczycielki zmieniają swą identyfikację płciową. 👍 Ja w aptekach proszę o zamienniki które są mniej reklamowane. Bo nie cierpię reklam. Propaguję ideę bojkotu konsumenckiego dla wszystkich firm które przesadzają z nadmiarem reklam. Powszechny bojkot konsumencki początkiem ich klęski.
@tomeksedzik83253 ай бұрын
To wielki biznes z tymi lekami i dlatego to robią. Ludzie są leniwi i zamiast prawidłowo się odżywiać wolą sobie dogadzać jedząc śmieciowe jedzenie a potem wolą łykać pseudo leki i czują się usprawiedliwieni.
@StopTeoriomSpiskowym2 ай бұрын
Na choroby endokrynologiczne nie ma prawidlowego odżywiania. Jeżeli wynikły z środowiska to jak prawidlowe odzywianie mialoby je cofnąć😂. Ludzie zdrowi lub niezdiagnozowani opowiadaja twoje bajki. Pozniej gdy dopada ich choroba notorycznie pierdola diete czy olewają leki😂
@OCEAN_OF_FOXES2 ай бұрын
Poważny temat, poważny zawód, poważne konsekwencje... A dla $$$ niektórzy potrafią sprowadzić to do targowiska. Polska to jeden z największych rynków suplementów. Nie da się słuchać reklam w radiu i telewizji, są obrzydliwe. Marketing marketingiem, ale byłoby fajnie gdyby ludzie mieli minimum edukacji na temat żywienia i leczenia, i po prostu przestali to wspierać kupując suple, przestali w to wierzyć. Ma to przecież szereg innych skutków społecznych, pompuje przekonanie ludzi że potrafią się sami wyleczyć, że wydają słusznie pieniądze w sklepiku po wyjściu z biorezonansu, czy że strukturyzator wody zapewni im długie życie w zdrowiu bez względu na styl życia... Czy że jedzenie margaryny na kilogramy mając zaburzenia lipidowe ich uzdrowi, bo w reklamie powiedzieli że wpływa korzystnie na cholesterol...
@michamikina96833 ай бұрын
Bardzo fajny odcinek. . . POTWIEDZAM Z PRAKTYKI - to co mówisz prawda. . . Więcej NIE MOGĘ UJAWNIĆ. . .
@SemuamgАй бұрын
dzięki za szerzenie świadomości
@elizabethx28663 ай бұрын
Cenne informacje, podalam dalej i dziękuję
@e-OT_KA3 ай бұрын
Super film, dziękuję! Nie wiedziałam, że leki nie z apteki mogą różnić się składem substancji, sądziłam, że może są słabsze po prostu, a na pewno droższe ;) I to z tych przyczyn raczej nie sięgałam po nie ;)
@wzwiazkuzcukrzyca3 ай бұрын
@@e-OT_KA niestety czasami na pierwszy rzut oka te opakowania wyglądają podobnie.
@kashacz2 ай бұрын
najpierw trzeba przeczytać skład, a potem kupować!
@e-OT_KA2 ай бұрын
@@kashacz nie kupowałam przecież 😁
@e-OT_KA2 ай бұрын
@@kashacz Ale po namyśle. Nie sądzę by taka wizualna zbieżność opakowań i nazw była przypadkowa i nie bazowała na tym, że nawet gdyby ludzie czytali całe opisy na opakowaniach, to nikt niczego nie zna na pamięć. Bo ja na przykład nie znam na pamięć składu leków, które kupuję w aptece, ba, nie znam na pamięć składu nawet tych, które biorę regularnie. Znam za to ich nazwę i wygląd opakowania, więc jak najbardziej łudząco podobne czy wręcz identyczne nazwy i opakowania by mi zasugerowały, że to ten sam lek. I bez porównania składów samo przeczytanie składu pojedynczego preparatu raczej w niczym by nie pomogło. Także wskazówkę uważam za bezsensowną dla ogółu - poza wyjątkami nie sprawdzi się z pewnością.
@kashacz2 ай бұрын
@@e-OT_KA ale zanim wykupisz receptę czy kupisz cokolwiek w aptece to warto wejść na DOZ i tam możesz porównać ile w danym leku jest substancji czynnej.
@Jazzmanka2 ай бұрын
Konkret wiedza 👌
@janzdolny9912 ай бұрын
Nigdy nie kupiłem ,ale nic nigdy nie wiadomo co bedzie. Teraz już będę wiedział . Dziękuje .
@pawel803 ай бұрын
Dziękuję za uświadomienie!
@aniakowalczyk14073 ай бұрын
Świetny filmik! Dziękuję!
@alinamazurkiewicz44072 ай бұрын
Koniecznie trzeba dodać info, że suplementy diety NIE są regulowane i ilości danego składnika jak witamina D mogą się DRASTYCZNIE różnić od deklarowanych bo nikt tego nie sprawdza. Leki są regularnie badane i raczej mają to co w opisie. Słyszałam o badaniach w których wyrywkowo ktoś sprawdzał skład suplementów i 4 z 11 produktów miały sporo mniej niż zadeklarowana ilość. Suplementy podczas produkcji nie muszą zachować takiej czystości jak leki i.t.p. Więc wszędzie jak można należy brać leki i n.p. wziąć więcej. Dzięki za tip z różnicami składów w sklepach.
@maikwood73432 ай бұрын
Wystarczy wpisać suplement diety a lek myślę że 90% ludzi wie o co chodzi
@StopTeoriomSpiskowym2 ай бұрын
kto bada regularnie leki? producent? bo na pewno nie urząd. jak bada leki urząd to warto sie dowiedzieć.
@dorotabraua8833 ай бұрын
Dziękuję, świetny materiał. Pozdrawiam
@Uzytkownik_portalu_YoutubeАй бұрын
Polecam nauczyc się nazw substancji aktywnych wystepujacych w lekach ktorych najczesciej używacie. Jest to bardzo przydatne gdy ma ie alergię na daną substancję, lub gdy wyjeżdża sie za granicę, gdzie nazwy handlowe lekpw są inne niż w Polsce.
@tadeuszwawrowski5112 ай бұрын
Mam cukrzyce 2 od 14 lat, ale cukier trzymam w ryzach. Pisze, aby podzielić się swoimi doświadczeniami. Najważniejsze jest stop z piciem, paleniem najważniejszą jest też dieta. Jedzenie warzyw, owoców kontrolowanie wagi, czyli ruch. Często sobie pozwalam na słodkości, a cukier utrzymuje w granicach 6.9-8.3 mmol. Używam tylko tabletki Diabex 500 mg 2 razy dziennie.
@sierpus3 ай бұрын
5:48 i to jest dobry temat. W leku jest dwa razy mniej witaminy niż w suplemencie. Dlaczego i dlaczego suplement jest/miałby być gorszy?
@wzwiazkuzcukrzyca3 ай бұрын
@@sierpus różnica między lekiem a suplementem wynika z wymagań urzędów, pod które „podlegają”. Każdy lek jest kontrolowany przez GIF (inspektorat farmaceutyczny) jak też np. leki na receptę, a suplement przez GIS (inspektorat sanitarny)jak też po prostu żywność. A to stawia inne wymagania pod względem tych dwóch grup produktów w momencie gdy chcemy je wprowadzić na rynek. Są leki bez recepty, które mają 2000 i 4000 j witaminy D. Dlaczego w tym przypadku producent zdecydował się na taki produkt - tego nie wiem. Nigdzie nie mówię, że suplement jest zawsze gorszy (to baaardzo złożony temat na osobny film), pokazuję tylko bardzo podobne do siebie przykłady produktów o różnej kategorii dostępności. Główną różnicą między lekiem a suplementem jest to, że podlegają innym wymogom prawnym i też jakościowym, bo są kontrolowane przez dwa różne urzędy. Bardzo ciekawie opisała to w swoim raporcie Naczelna Izba Kontroli i odpowiada bardzo dobrze, dlaczego w wielu przypadkach to czy stosujemy lek czy suplement ma znaczenie. Warto przeczytać, łatwo znaleźć w google - wpisać „NIK, raport suplementy”.
@maykurczak23493 ай бұрын
@@wzwiazkuzcukrzycaKiedyś czytałam, że leki są badane,na wyrywki różne partie i każda tabletka musi mieć te same parametry składu i zachować efekty działania przez cały okres gwarancji a w suplementach tych gwarancji nie ma bo nie jest to kontrolowane,czy to prawda? Materiał ciekawy i potrzebny.Dziękuję i pozdrawiam 🙂
@LupusrevelioАй бұрын
@@maykurczak2349 ja wręcz słyszałam kiedyś, że suplement NIE MOŻE mieć potwierdzonego działania, które obiecuje, bo musiałby być w tym momencie już lekiem.
@piotrplucinski67323 ай бұрын
Bardzo pomocny materiał. Super!
@AngelaMias-ep3vp3 ай бұрын
Dzięki za poruszenie tego tematu ❤ Czy moglabys pomyslec nad przygotowaniem kolejnych filmow z innymi tego typu produktami?
@wzwiazkuzcukrzyca3 ай бұрын
Chodziło mi o pokazanie zjawiska i pewnej prawidłowości oraz zachęcić odbiorców do czytania składów produktów, które kupują. Dlatego raczej nie będę planowała kolejnego takiego filmu, ale cieszę się, że zainteresowałam kogoś czymś istotnym dla zdrowia. Natomiast widzę po komentarzach potrzebę wyjaśnienia różnic między lekami bez recepty, suplementami diety, wyrobami medycznymi i żywnością - być może taki film w przyszłości się pojawi.
@wzwiazkuzcukrzycaАй бұрын
Zostawiam link do nowego filmu, który jest pewnym uzupełnieniem tego tematu :) kzbin.info/www/bejne/opCWiGyAfrKFba8 Mam nadzieję, że będzie równie pomocny i ciekawy! Pozdrawiam! Gosia
@ev11603 ай бұрын
Intuicyjnie nigdy nie kupowalam lekow w drogeriach, benzynach. Po pierwsze mam wrazenie ze nikt tam nie kupuje a one tam leza wieki.
@wzwiazkuzcukrzyca3 ай бұрын
Też mam takie wrażenie, ale wychodzę z założenia że niestety skoro cały czas są dostępne to... ktoś je jednak kupuje. Czasami faktycznie w trasie może spotkać nas np. ból głowy i z braku alternatywy ktoś sięgnie po lek ze stacji benzynowej, ale wielokrotnie widziałam jak "grzeją się" te preparaty blisko nasłonecznionych szyb...
@konradg74582 ай бұрын
Gdybys byla kierowca ciezarowki i nagle by cie zaczelo lamac kupilabys na stacji benzynowej.
@beambear453 ай бұрын
Drugim problemem są te same substancje czynne występujące pod różnymi nazwami handlowymi, może to prowadzić do równoczesnego użycia obu i nieświadomego przekroczenia zalecanej dawki.
@wzwiazkuzcukrzyca3 ай бұрын
@@beambear45 tak, niestety wielu pacjentów również popełnia ten błąd. Szczególnie przy lekach na przeziębienie lub lekach na receptę przepisywanych przez wielu lekarzy (bez wiedzy o wszystkich stosowanych lekach przez pacjenta). To niestety bardzo złożony problem.
@StopTeoriomSpiskowym2 ай бұрын
Co z tego skoro paracetamol polskie spoleczenstwo bierze z alkoholem😂
@myszor20022 ай бұрын
Bardzo się cieszę, że wyrzuciło mi ten materiał na główną KZbin
@nati58992 ай бұрын
Dziękuję za ten film ❤
@schizma872 ай бұрын
Więcej takiej analizy poprosimy! Bardzo ważny materiał - łapki w górę! Dzięki :)
@joannsalander32582 ай бұрын
Czyli podsumowując,kupować tylko w aptece,żadnym innym markecie i stacji.
@ireneuszfus8398Ай бұрын
Niekoniecznie. Wystarczy, choć raczej należałoby powiedzieć "trzeba", czytać ulotki i skład, a nie polegać na reklamach czy nazwach handlowych. Dodatkowo warto, o ile tylko to możliwe, wybierać LEKI (OTC mogą być sprzedawane w sklepach czy na stacjach benzynowych) a nie suplementy diety - te praktycznie nie podlegają kontroli i pół biedy jeśli zamiast deklarowanej substancji aktywnej zawierają tylko glukozę czy inny obojętny wypełniacz, gorzej jeśli bóg jeden wie co innego. W ogóle temat reklamowania leków i supli to jakieś kuriozum. Powinno być to zakazane, a tymczasem w blokach reklamowych w tv, nawet 8 na 10 reklam to potrafi być taki kontent. Nic dziwnego, że Polacy łykają tego najwięcej w Europie. Od lat mówi się o konieczności ukrócenia tego szamba, ale lobbing tych firm jest potężny. Swoją drogą największym reklamodawcą w Polsce swego czasu był (być może nadal jest) Aflofarm...
@malgorzatamarta2 ай бұрын
Osobiscie unikam suplementow / zywnosci specjalnego przeznaczenia, kupuje leki OTC (takze jesli to np. witaminy), a jesli jest odpowiednik na receptę, to piszę sobie receptę, bo mogę. Na receptę często są tańsze i nie mam watpliwosci co do jakości leku. Zawsze porownuje substancje czynne w lekach OTC zanim ktorys wybiorę. Suplementacja - tylko jesli w badaniach wyjdą mi niedobory czegos, co jest istotne i możliwe suplementować.
@medureczek3 ай бұрын
Ok, ale widzę, że prawidłowo wszystko oznakowane, składy podane, wyrób medyczny wyraźnie zaznaczony, plastry rozgrzewające - serio ktoś się spodziewał tego samego co w tabletkach? Jedyne co zauważyłem, że wykorzystują producenci, to używanie słów takich jak MAX, SUPER, CONTROL, DUO, MEGA czy co jeszcze wymyślą dla zmyły, bo te MEGA, SPRINT itp. są na łękach bez recepty (tych wybrakowanych, więc słabszych niż bez dodatku MAX).
@deejayNervousАй бұрын
Sporo wałków tego typu jest na rynku. To zjawisko jest popularne i nie tylko w tej branży. Trzeba informować ludzi i edukować, że należy czytać skład wszystkiego co się kupuje, pozdrawiam😉
@agatsonzon2 ай бұрын
Co do Biotebala to raczej logiczne że taki szampon nie jest lekiem. Biotebal to marka która jest znana między innymi z odżywki do rzęs, szamponów na wypadanie włosów czy z suplementów diety. To normalne że marki mają różne produkty ale wszystkie są pod tą samą firmą więc trochę nie rozumiem dlaczego on sie tu znalazł
@departmentofwizardingworld8260Ай бұрын
To mój pierwszy Pani film, ale proszę mi powiedzieć jaki z tego morał płynie? Widziałam zwykły Strepsils (miodowo-cytrynowy) w dyskontach, był tuż obok tego Herbal, tak samo jak zwykły apap. Czy to znaczy że to, co kupujemy w dyskoncie jako Strepsils miodowy jest innym produktem niż Strepsils miodowy z apteki? Czy różnica jest tylko w cenie? No i czy produkty typu Strepsils Herbal gdzie na opakowaniu jest napisane "łagodzi podrażnione gardło i struny głosowe" ma szanse zadziałać (czyli złagodzić powyższe)? Bo takiej deklaracji nie ma na "leku", tam jest: "do stosowania w stanach zapalnych jamy ustnej i gardła". Więc gdy mówimy o człowieku, który czyta co kupuje, ale nie zna się na składach, więc opiera się na informacjach ze stron internetowych aptek, to co ma wybierać i w jakim celu - może taki film by się przydał. Apteki tez mają w ofercie przedstawiane przez Panią przykłady produktów/leków i suplementów, więc co wybierać? Bo ja szczerze powiedziawszy sądziłam, że plastry na ból z apapu produkuje ten sam producent i dla mnie oczywistym było, że są na inny rodzaj bólu i zadziałają inaczej (chociażby dlatego że stosuje się je na zewnątrz ciała). Dlatego uważałam, że po prostu firma Apap rozszerzyła linię produktów które oferują by dostosować się do potrzeb klientów, a to że na opakowaniu jest napis Apap oznacza, że to ta firma opłaciła na przykład badania sprawdzające skuteczność leku, czy uczestniczyła w produkcji i wyborze składu itd., co nie zmienia faktu ze przyciagnie to osoby ktore stosują tabletki od tej firmy. Tylko że jezeli plaster nie zadziala to nastepnym razem klient kupi inny rodzaj lub inny produkt na swój ból np. maść, a skoro na bol glowy dziala u niego apap to przy tabletkach zostanie. Wedlug mnie tak działają marki, mają jeden topowy sprzedający sie produkt i wypuszczają rozne jego wariacje oraz inne produkty po to by zarabiać więcej. Wystarczy spojrzeć na Jogobellę - kiedys jogurty, dzisiaj mamy wersje do picia, musli, z cukrem i bez, light, 8 zbóż, vege, nowe smaki itd. Mamy torebkę Birkin - znaną na calym świecie i cenioną, ale roznież marka Hermes robi paski, inne torebki, buty itd. Apple robi iPhony z ktorych slynie, ale ma tez laptopy, sluchawki, klawiatury myszki itd. Aktualnie dla mnie wygląda ten film to jesten wielki chaos, gdzie stara sie Pani pokazac, że statystyczny klient kupuje byle co, byle gdzie i nie czyta co bierze, wydaje mi sie ze szybko to tego nie zmienimy. Wg mnie teraz to jest przedstawione tak, jakby wykształcona w dziedzinie dietetyki i żywienia osoba (a to też chyba Państwo sądząc po nazwie kanału) wspomniała że mleko do picia Muller ma inny sklad niż mleczny ryż muller Riso - no tak, jest innym produktem więc ma inny skład. Czasem nawet różne smaki różnią się kolejnością dodatków takich jak cukier, różne smaki mają inne owoce w składzie itd, ale są to po prostu różne produkty kupowane na inne potrzeby.
@marzenadz30213 ай бұрын
Super 🙂, dziękuję ❤️
@katarzyna23112 ай бұрын
Kilka rzeczy kupiłam w markecie jak byłam chora, a pobliskie apteki już pozamykane. A że człowiek wtedy nie patrzy, no to wyszło😅
@Marielka13 ай бұрын
Dziekuje
@Marta_z_Dabrowy2 ай бұрын
Ketonal chyba też. Na receptę, dostałam kiedyś od dentysty, a teraz widuję w aptece na półce, z jakąś fikuśną nazwą.
@maikwood73432 ай бұрын
Na receptę są w większej ilości ot całą "magia"
@ikskaD2 ай бұрын
Nawet produkty o danej nazwie ze spożywczaka i te z marketu mogą być zupełnie inne.
@dominikpaluch1412 ай бұрын
wszedzie są reklamy leków a my zamiast być zdrowsi chorujemy coraz bardziej, wydaje mi się że koncerny farmaceutyczne zaleczają a nie leczą choroby
@_szod_2 ай бұрын
To co w większości jest w aptekach, to nie powinno nazywać się lekami. Lekiem dla mnie jest coś, co po zażyciu przez określony czas usuwa chorobę. Obecne "leki" często trzeba przyjmować całe życie. Trudno tu mówić o leczeniu. Raczej podtrzymywaniu pacjenta żeby nie umarł, ale żeby coś tam pomagało. Jak to mówią - pacjent wyleczony, klient stracony.
@natalii53655 күн бұрын
Dzieki za film. Nie wiedzialam ze poza tabcin i gripex jeszcze ibuprom zawiera tą pechową pseudoefedryne. Szkoda, że nie pomylilam sie ostatnio przy gripexie i teraz płacę za ro zdrowiem. Tą substancje powinni wycofać.
@magorzatak4037Ай бұрын
Super filmik
@double-7even3 ай бұрын
Mój jedyny "lek", jaki czasami stosuję, to ibuprofen. I to tylko wtedy, gdy ból głowy nie odpuszcza do godz.15 i przeradza się w ból migrenowy. Gdy brało mnie przeziębienie, to i tak szedłem pograć w koszykówkę na pełnych obrotach (tak, wiem, ROZNOSIŁEM chorobę - jak każdy) i na drugi dzień już byłem w połowie zdrowy. Jedynie nie zadziałało z grypą żołądkową, bo pierwszy raz w życiu miałem i nie wiedziałem, co to (grało się słabiej). Omijam leki z DALEKA. Nie pamiętam, bym przez ostatnie 15 lat cokolwiek brał z leków, oprócz wspomnianego ibuprofenu. Może mam farta, że nadal żyję a może to tryb życia. Jak będę miał 120 lat, to napiszę. Ew. jak nagle zejdę, to nie napiszę 😁
@edytazegota52943 ай бұрын
Kiedy jestem chora piję lipę z sokiem malinowym albo z czarnego bzu i się wypacam w domu a nie idę roznosić wirusy, które w źle wietrzonych szatniach mają się świetnie, to zwykły i egoizm, żeby nie nazwać tego dosadniej!
@StopTeoriomSpiskowym2 ай бұрын
Znajdz sobie na temat przyczyn bólu głowy. ten lek nie jest obojetny dla wątroby. Sam fakt bolu może miec inną przyczyne np ciśnienie czy zakrzepica a z tym juz zartów nie ma. więcej wiedzy też na temat wirusów jak przebiega taka infekcja.
@double-7even2 ай бұрын
@@edytazegota5294 A ja nie piję nic i zdrowieję naturalnie. I nikomu nie mówię/piszę, że tak ma robić. Rozumiem, że podczas choroby siedzisz w domu w sterylnym pomieszczeniu i nie zarażasz domowników a oni dalej nie zarażają innych? Wbrew pozorom, sterylne środowisko jest bardziej dla nas zabójcze, niż te z wirusami i bakteriami, gdyż spada nam nasza naturalna odporność - pozbywamy się jej. Byliśmy, jesteśmy i będziemy częścią tego ekosystemu. Chcesz być zdrowa, to nie walcz z naturą i całym światem a zadbaj o siebie u podstaw, eliminując przyczynę a nie skutek (wzmacniaj organizm). Co do egoizmu, człowiek (każdy organizm) z natury jest i musi być egoistyczny. W przeciwnym razie nasz gatunek, by nie przetrwał. Polecam wykłady, książki z psychologii ewolucji. Im bardziej rozumiemy nasze wrodzone mechanizmy, tym mniej pouczamy innych sądząc, że mamy rację.
@filizanka13porcelonazona762 ай бұрын
Eh jestem przeciwienstwem ciebie codziennie biore jakis apap albo. Ibum. Na codzienny bol glowy co to ma byc 😢
@double-7even2 ай бұрын
@@filizanka13porcelonazona76 Szczerze współczuję, gdyż mnie głowa zaboli raz na kilka 2-3 miesiące i zawsze, gdy za długo śpię (powyżej 6 godzin). Zdrówka życzę i więcej uśmiechu👋
@Legalslav2 ай бұрын
Piękna i mądra 😁
@znibiАй бұрын
Ale Ładna:) I mądra:)
@oliwiascigalska20002 ай бұрын
Hm, jeśli chodzi o te probiotyki, czym się różni suplement od środka spożywczego?
@kingagotowicka42482 ай бұрын
Zwracam uwagę na przykładzie Dicoflor, że zarówno suplement diety i żywność specjalnego przeznaczenia medycznego są środkami spożywczymi - tylko w przypadku żywności specjalnego przeznaczenia medycznego producenci mogą wpisywać na jaką dolegliwość jest to produkt np. w postępowaniu dietetycznym w biegunce , a w przypadku suplementu diety już takich informacji nie można pisać, więc jest to kwestia przepisów :)
@wzwiazkuzcukrzyca2 ай бұрын
@@kingagotowicka4248 dzięki za komentarz! 👍🏼
@kromek_jgaАй бұрын
Jak to jest, że suplement, którego produkcja nie jest restrykcyjnie nadzorowana jest mocniejszy (t.j. zawiera większą dawkę) od leków, których produkcja jest obłożona wieloma warunkami?
@wzwiazkuzcukrzycaАй бұрын
Część jest kontrolowana - powstał wykaz maksymalnych ilości substancji, które mogą znajdować się w SD: www.gov.pl/web/gis/zespol-do-spraw-suplementow-diety ale nie ma tu wszystkich. A druga sprawa to to, że rejestrując lek w określonej dawce trzeba mieć dowody na to, dlatego akurat w takiej, przy SD nie. Nie jest to łatwy temat. Więcej o różnicach między suplementami, lekami, a wyrobami medycznymi mówiłam w tym filmie: kzbin.info/www/bejne/opCWiGyAfrKFba8 niestety nie jest on już tak popularny jak powyższy, więc nie podpowiada go YT. A szkoda, bo uzupełnia trochę ten temat.
@kromek_jgaАй бұрын
@@wzwiazkuzcukrzyca dziękuję :)
@psawicki1563 ай бұрын
Dziękuję
@kazan8752 ай бұрын
Super materiał! Może kiedyś tańszych/lepszych zamienników ? Kilka razy moja farmaceutka mi podpowiedziła o wielu takich pozycjach jak np płukanie gardła rozcieńczonyą wodą utlenioną przy bólu gardła i infekcjach lub np zamiast dezaftanu kropelka również wody utlenionej na patyczku do uszu i przetarcie afty - działa dużo szybciej też niż dezaftan.
@eR-MIK3 ай бұрын
Ja kupuję leki , które nie są reklamowane.
@dobermanus666Ай бұрын
Metamizol w Skandynawii i USA jest zabroniony, w Niemczech wydawany TYLKO na receptę, ze specjalną uwagą farmaceuty zeby używać max 4 tabletki w ciągu doby. W polsce można jeść garściami
@wzwiazkuzcukrzycaАй бұрын
To prawda, w wielu krajach metamizol jest całkowicie wycofany.
@krystynapawlicka32892 ай бұрын
Dzieki❤
@yru25013 ай бұрын
Wartościowe informacje, ale treści na max 2-3 minuty
@irdero30053 ай бұрын
mam prośbę, używam Magnez, potas, witaminę C i witaminę D jakiej marki kupować żeby spełniały swoją funkcję.
@wzwiazkuzcukrzyca3 ай бұрын
Nie mogę publicznie polecać konkretnych produktów, konkretnych marek. Przede wszystkim warto sprawdzić czy wszystkich faktycznie potrzebujesz i odpowiednio je stosujesz - tym zajmuję się na indywidualnych konsultacjach. Natomiast jeśli tak to: magnez - najlepiej wybrać w formie leku i postać organiczną (jak tak powiesz w aptece to będą wiedzieć o co chodzi), potas - też są dostępne leki bez recepty, ale dawka to bardzo indywidualna sprawa (związana choćby ze sposobem leczenia nadciśnienia), witamina C - jeśli masz urozmaiconą dietę i jesz warzywa i owoce, nie jesteś wyczynowym sportowcem - zwykle nie ma potrzeby by ją suplementować na co dzień, ale to też indywidualna sprawa, są leki bez recepty. Witamina D - też są leki bez recepty w dawce 2000 lub 4000 j (w aptece wystarczy powiedzieć, że chcesz lek, nie ma między nimi większej różnicy). Dawki są sprawą indywidualną + odpowiednie przyjmowanie czyli np. witamina D najlepiej z posiłkiem, który ma jakieś źródło tłuszczu. Więcej niestety bez wiedzy o Twojej indywidualne sytuacji nie mogę powiedzieć.
@irdero30053 ай бұрын
@@wzwiazkuzcukrzyca serdecznie dziękuję
@ewas37383 ай бұрын
@@irdero3005wpisz w google: magnez lek OTC potas lek OTC witamina c lek OTC witamina d lek OTC wyskocza nazwy handlowe. zadnych suplementow nie polecam bo to sa smieci byle jak kontrolowane. Tylko leki OTC po zrobionej morfologii z elektrolitami a nie na wlasna reke.
@StopTeoriomSpiskowym2 ай бұрын
@@wzwiazkuzcukrzycaPrzeciez mozesz opisac jaka dawka dla jakiej osoby o jakiej porze roku
@AndrzejWilkable2 ай бұрын
Ten biotebal lek i jako sup z większa dawka biotyny, to różnica tylko w tym ze jeden ma papier ze to lek a drugi nie, ale za to ma więcej głównego składnika? To chyba uczciwe? Ten gripex mnie zaskoczył, to akurat jest oszustwo.
@filozofwielki11212 ай бұрын
Jak z plastru miałby paracetamol przejść do organizmu?
@wzwiazkuzcukrzyca2 ай бұрын
@@filozofwielki1121 tak jak z innych plastrów przechodzi diklofenak, hormony, opioidowe leki przeciwbólowe. Nie znam natomiast przykładów paracetamolu z systemów transdermalnych (plastrów).
@maikwood73432 ай бұрын
Jprdl nie kompromituj się 😂
@wzwiazkuzcukrzyca2 ай бұрын
@@maikwood7343 to do mnie? Jeśli tak to napisz coś więcej.
@maikwood73432 ай бұрын
@@wzwiazkuzcukrzyca do autora komentarza
@mesjah19953 ай бұрын
W ~10:14 trafiła się literówka -> zamiast farmaceutom powinno być farmaceutą. Taki chochlik się przytrafił 💔 W sumie to ciekawe jak marki parasolowe funkcjonują w przypadku leków na alergię, tj. ze składnikami takimi jak bilastyna, feksofenadyna, loratadyna, desloratadyna i podobne. Czy w ich przypadku mogłoby być równie źle/myląco?
@majama723 ай бұрын
ciekawa sprawa
@mrbeckham666Ай бұрын
Pytanie gdzie UOKiK jak nie które reklamy używają słowa oryginalny ibuprofen 😂
@masterpain7035Ай бұрын
Big Pharma już jedzie po Ciebie ;P
@AddictedToEmotionsАй бұрын
Nie powinno sie reklamowac ani lekow ani suplementów... To jest szkodliwe
@w.j.t3 ай бұрын
Przecież to jest w większości branży. Począwszy od telefonów, na których oglądacie ten film.
@bilbilplАй бұрын
Może kiedyś marketingowcy i farmaceutowcy dojdą do porozumienia.
@szymonnoc3 ай бұрын
A ja uważam że z tymi lekami nawet z apteki jest tak że czytając ulotki jest więcej skutków ubocznych jak uzdrawiajacych😅
@wzwiazkuzcukrzyca3 ай бұрын
Działania niepożądane czy konstrukcja ulotki to całkiem inny temat. Może kiedyś uda mi się o tym opowiedzieć, ale na razie nie planowałam... Trochę poruszyłam ten temat tutaj: kzbin.info/www/bejne/q5bHXnqhhbNkgK8
@LupusrevelioАй бұрын
Niestety sami farmaceuci też wprowadzają w błąd i często wciskają suplementy na start. Tak mojemu mężowi ostatnio sprzedano właśnie fitolizynę w tabletkach zamiast pasty, nie tłumacząc, jaka jest różnica i mimo że mąż miał do tego tez inne leki na receptę, co powinno farmaceucie dać do myślenia. A pytając o witaminę D muszę pytać dwa razy, czy to na pewno lek i nagle pani niezadowolona wymienia, bo dawała suplement. A już największy mój dramat, to wciskanie homeopatii - również się z tym spotkałam i zorientowałam się niestety dopiero w domu.
@wzwiazkuzcukrzycaАй бұрын
@@Lupusrevelio niestety tak jest w każdym zawodzie - można spotkać lepszych i gorszych specjalistów.
@krystian6123 ай бұрын
Czyli biotebal pcha gorszą biotynkę do suplementu w wielkiej ilości?
@wzwiazkuzcukrzyca2 ай бұрын
Nie wiem, skąd mam wiedzieć :)
@andzelika65793 ай бұрын
No a jak my możemy sprawdzic czy skład jest prawdziwy i prawdziwość samych skladników?
@maikwood73432 ай бұрын
Internet jest coś takiego 😂
@andzelika65792 ай бұрын
@@maikwood7343 W internecie jest 1 % prawdy...jak trafic na ten procent. Czy sa takie laboratoria, gdzie można to sprawdzić naocznie? Wpuszczają tam zaintetesowanych?
@MsRamboss2 ай бұрын
a gdzie można nauczyć sie machania łapkami?
@MassiRPMАй бұрын
Na YouTubie są poradniki😅
@t.f.65423 ай бұрын
Też ktoś tak ma czy jestem jedynym, który ma alergię na słowo 'produkt'? Jak je słyszę to mi jest niedobrze i muszę się zmuszać, żeby nie wyłączyć filmu. Czasami się udaje, ale często nie mogę słuchać więcej ....
@jurand500Ай бұрын
Od kiedy apap na cokolwiek pomaga/ Widzieliście jego działania niepożądane ujawnione w dobrej jakości badaniach? Gripex to samo. Firmy na Was zarabiają, a Wy tracicie zdrowie.
@aniakowal1513 ай бұрын
Oszustwo, oszustwo, oszustwo... Nie wiedziałam, nie stosuję żadnych
@wzwiazkuzcukrzyca3 ай бұрын
Nie jest to oszustwo, ale pewien marketingowy trik. Po prostu zachęcam do czytania informacji o produkcie, który stosujemy i do uważności.
@maikwood73432 ай бұрын
Nie oszustwo tylko twoje lenistwo że nie przeczytasz składu
@StopTeoriomSpiskowym2 ай бұрын
Do czasu, do czasu, do czasu😂
@agatixАй бұрын
Dla mnie to głównie głupota konsumenta. Nie bede kupować bialej nutteli aby z zaskoczeniem stwierdzić że napsiane bylo nuttella a nie jest czarna wtf😅 I ja zauważam też trend przyzwalania na taką głupotę i nieuwagę poprzez wprowadzneie cen przed po obniżce istanie 30 dni czy w ruchu drogowym ustąpienie gdy ktos zbliza sie do jezdzni 😅 Osobiście wydaje mi się że powinniśmy edukować społeczeństwo, a nie przyzwalać na ignorancje i głupotę zmieniając prawo 😊 dlatego też ciesze sie z powstania takich treści, widze że w kom wiele osób mówi ze nie mialo pojęcia także na plus🎉
@sebikool3 ай бұрын
No a nie chodzi tylko o to, że wyrób jest opracowany przez tych co opracowali dany produkt, dlatego wystarczy tylko dopisek do głównej nazwy 💁🏽♂️
@wzwiazkuzcukrzyca3 ай бұрын
Można sobie dać dopisek, ale to nie zmienia faktu, że bardzo dużo grupa osób widząc pierwszy człon nazwy w tej samej czcionce, kolorach z tym samy „designem” w domyśle spodziewa się np. paracetamolu tylko pod postacią plastrów, a nie tabletek. W rzeczywistości tego paracetamolu plastry nie zawierają, bo nie mogą. Ale pierwsza myśl bardzo często ma znaczenie w decyzjach zakupowych. To, że tak można to jedno, ale że wiele osób jest tego nieświadomych to drugie. 👍🏼
@katarzynakozio27153 ай бұрын
Jeśli chodzi o reklamy to chociażby Rapidentil na ból zębów- ziolowa mieszanka, ktora prawie nie działa 😢 Dentosept- również ziolowy, ale dodatkowo zawiera lignokainę, działając znieczulająco
@maikwood73432 ай бұрын
Wszak to dwa inne produkty
@ZielonyOony3 ай бұрын
10:11 "(...) z lekarzem lub farmaceutom!"? Powinno być - z farmaceutą
@wzwiazkuzcukrzyca2 ай бұрын
Nie wiem o jakim fragmencie mówisz, ponieważ podałeś czas zakończenia filmu. Jeśli jest błąd w napisach to dlatego, że powstają one automatycznie z KZbin, a ja niestety nie mam na tyle mocy przerobowych, aby je zawsze dokładnie sprawdzać. Pozdrawiam
@wzwiazkuzcukrzyca2 ай бұрын
Jeśli piszesz o 10:17 tak, powinno być farmaceutĄ
@StopTeoriomSpiskowym2 ай бұрын
Z lekarzem. Starzysta farmacji to nie farmaceuta
@wzwiazkuzcukrzyca2 ай бұрын
@@StopTeoriomSpiskowym co?
@StopTeoriomSpiskowym2 ай бұрын
@@wzwiazkuzcukrzyca Osoby po technikum farmacji to też nie farmaceuci?
@mellamela42442 ай бұрын
❤
@KamilaG30Ай бұрын
🤯
@nataliamiksiewicz30403 ай бұрын
A Ketonal???
@wzwiazkuzcukrzyca3 ай бұрын
Nie rozumiem pytania. Są dostępne pod tym "brandem" produkty o statusie suplementu diety lub wyrobu medycznego? Czy raczej pytasz o dostęp do leku na receptę i leku bez recepty? Jeśli to drugie - tak są takie i takie i faktycznie miałam sytuację, że ktoś chciał np. ketoprofen w zelu, ale nie wiedział, że jest na receptę. Oj i to niestety też jest substancja, której Polacy bardzo nadużywają.
@towarzyszbolo36773 ай бұрын
wniosek? chcesz być mądry naucz się czytać ze zrozumieniem :)
@GrzegorzMusiszowicz3 ай бұрын
brak tipsów i dziarów ... a mimo to SUPER
@Kasiapisia87363 ай бұрын
To już rzadkość.
@carleywolf83 ай бұрын
tipsy oraz dziary, ich posiadanie lub nie, nie odbierają merytorycznosci tworczyni, prosze sie zastanowic i zaczynajac ocenianie innej osoby zaczac od siebie :)
@kashacz2 ай бұрын
@@carleywolf8😊 święte słowa, wygląd nie świadczy o osobie
@walapietroczuk95033 ай бұрын
❤❤❤
@martagryciuk88303 ай бұрын
Biotebal max to lek. Jest Biotebal plus który jest suplementem
@wzwiazkuzcukrzyca3 ай бұрын
@@martagryciuk8830 tak też napisałam w przypiętym na górze komentarzu
@Bob-I_accepted3 ай бұрын
Placebo działa czasem na poziomie 80% ?😊
@StopTeoriomSpiskowym2 ай бұрын
Widziałes betablokery placebo czy leki endykronologiczne?😂
@Bob-I_accepted2 ай бұрын
@@StopTeoriomSpiskowym skąd ten pogląd że widziałem to czy tamto... 🤔🤷🏼♂️😁😁 PS rozumiem że szukasz teorii spiskowych. Ale czy nie tworzysz 🤔🤧
@StopTeoriomSpiskowym2 ай бұрын
@@Bob-I_accepted Poglad? jaki znak intèpunkcyjny widzisz na końcu? O teoriach spiskowych to wiekszosc nie rozumie definicji wciaż sądzą, że to mozliwe spiski. gdy teorie spiskowe to bzdury"udawaniane" pseudonaukowo
@Bob-I_accepted2 ай бұрын
@@StopTeoriomSpiskowym ... jaki widzę znak, pytasz. Znak frustracji i arogancja dla istniejących faktów . Ale przez to też przyjdziesz, raczej. Bo różne są etapy do przejścia 🤧😉
@StopTeoriomSpiskowym2 ай бұрын
@@Bob-I_accepted Debilizm? diagnozowales się? przeczytaj co ty odpisujesz😂😂😂
@Mikexception3 ай бұрын
Pani się koncentruje na lekach bez recepty i poza apteką. Ale lek na receptę i kupiony w aptece ma np takie samo opakowanie i nazwę jak zawsze tylko dodana jest np informacje ma pudełku małymi literami "skład leku jest zmieniony" oraz nazwa producenta też się nie zgadza. A w środku ta sama co od lat ulotka z datą sprzed dwóch lat dotycząca poprzedniej wersji. I co z tym fantem? Ta nowa wersja okazała się niedobra dla zdrowia chociaż wg wyjaśnień farmaceuty jest tam podobno tylko inny konserwant. Podobno bo nie ma śladu informacji co dodano.Podobno mamy GIS i instytucje które nadzorują leki . Co naprawdę w takim razie robią?
@wzwiazkuzcukrzyca3 ай бұрын
@@Mikexception proszę zapytać w GIF (Główny Inspektorat Farmaceutyczny), takie instytucje istnieją właśnie po to, by kontrolować i wyjaśniać takie sytuacje.
@telefonika843 ай бұрын
ja tam wole rutinoscorbin
@RSWilkowiceАй бұрын
tak w kwestii formalnej - z farmaceutĄ a nie farmaceutOM - końcówka OM dotyczy liczmy mnogiej dopełniacza a Ą narzędnik
@wzwiazkuzcukrzycaАй бұрын
@@RSWilkowice wiem, już wiele osób zdążyło zwrócić na to uwagę od czasu publikacji, jakby to była najważniejsza część tego filmu :) W końcu w Internecie ludzie zajmują się głównie tym - zwracaniem uwagi na czyjeś błędy. Zdałam maturę z języka polskiego bez większego problemu, błąd wynikał z pośpiechu i przekopiowania fragmentu scenariusz do filmu w trakcie montażu, nie z niewiedzy. Nie usunęłam tego filmu ponieważ widzę, ze dla wielu osób jest ciekawy i ważny. Po poprawieniu błędu i wrzuceniu jeszcze raz niestety nie mam pewności czy algorytm w ten sam sposób „załapie”, a szkoda byłoby zasięgu filmu, który wnosi coś istotnego w związku z bezpiecznym stosowaniem leków, suplementów czy wyrobów med, a nie jest kolejną treścią rozrywkową (które zdecydowanie łatwiej wybijają się na YT).
@JCz-mp4oeАй бұрын
Nie,naprawdę ktoś się na to nabiera?
@maikwood73432 ай бұрын
Wystarczy czytać skład
@uizab2 ай бұрын
Nie ufam ludziom dodającym sobie inteligencji okularami.
@wzwiazkuzcukrzyca2 ай бұрын
@@uizab 👍🏼
@wioletapopowicz70232 ай бұрын
😂
@MassiRPMАй бұрын
theBill 😅
@monikalewicka73042 ай бұрын
Najlepiej nie kupować wcale ani w aptece ani gdzie indziej wyjdzie na zdrowie 😊
@StopTeoriomSpiskowym2 ай бұрын
do czasu az bedziesz potrzebowal leków stale.
@RzariRzari2 ай бұрын
Żyję słowami chirurga zza oceanu który porzucił cały swój spory majątek i karierę na rzecz życia według własnego sumienia. 3/4 z ludzi wspierających tą chemię nie potrzebuje żadnych "leków", zabiegów i nic związanego z medycyną. Jedyne co potrzebujemy to regularny ruch i odpowiednie odżywianie. Nagle nasze dolegliwości przestają istnieć. Ale trzeba mieć odwagę porzucić to co mamy czyli wygodę, lenistwo i często pracę. Od 10 lat nie wziąłem nic, nie chodzę do lekarzy, po prostu dbam o kondycję swojego ciała. Ale to się zauważa dopiero w późniejszym wieku. Ludzie do wczesnych lat 30 nie mają (lub przynajmniej nie powinni) mieć żadnych dolegliwości poza przeziębieniami i innymi pierdołami na które trzeba po prostu leżeć i odpoczywać
@Ambuskochany3 ай бұрын
No ja niestety takie suplementy kupuje zwykle w drogeriach lub marketach. Dlaczego? Bardzo nie lubię aptek, męczą mnie, czuje jakiś zapach choroby. W sumie rzadko coś kupuje, natomiast przeciwbólowe czasami niestety są potrzebne 😢
@StopTeoriomSpiskowym2 ай бұрын
To zapach leków czy odkażacza. Zapasy sa skladpwane w opoakowaniach na półkach i smierdzą
@ukaszaftyka95303 ай бұрын
"Rozchodzi się"? Proszę sprawdzić w słowniku co oznacza to słowo i nie robić takich błędów w przyszłości. Pozdrawiam i wracam do oglądania.
@MassiRPMАй бұрын
Ale o co tobie się rozchodzi? 😅
@gniewkoprzecudny4095Ай бұрын
Rzadkość, uroda i inteligencja.
@BożenaGawerska3 ай бұрын
Ja od wielu lat nie chodzę do apteki. Edukuję się sama i leczę się sama naturalnymi substancjami. To jest granda, co się sprzedaje w aptekach. Proszę poruszyć kwestię tego, jakiej jakości substancje sprzedaje się w aptekach lub to, że np. lek na refluks niszczy żołądek i prowadzi do raka żołądka. Big Pharma nie ma na celu leczenie . Liczy się tylko zysk.
@sierpus3 ай бұрын
Że co?… teorie spiskowe są wszędzie
@StopTeoriomSpiskowym2 ай бұрын
Np leki ratujace życie? to jest granda? Do czasu az sam nie bedziesz potrzebowal takiego leku. ale wtedy pewnie olewał bedziesz jego prawidłowe przyjmowanie.
@agtbrdsrcrspkt40072 ай бұрын
@@StopTeoriomSpiskowyma co z teoriami spiskowymi które okazały się prawdą?
@StopTeoriomSpiskowym2 ай бұрын
@@agtbrdsrcrspkt4007 A sprawdzisz definicje teorii spiskowej? to sprawdz czy według definicji teoria spiskowa może okazac sie jakąkolwiek prawdą😂 Chyba że błędnie rozumiesz zamiast "teoria-spiskowa" to teoretyczny+spisek(wbrew definicji)
@StopTeoriomSpiskowym2 ай бұрын
@@agtbrdsrcrspkt4007 uprzedze twoją wypowiedz teoria spiskowa to nie teoretyzowanie o realnym spisku. tylko przeciwieństwo.
@GipsKartonITD3 ай бұрын
Tupeciara z ciebie nazywając te specyfiki lekami.. Ale jak się jest w pomiędzy wronami to kracze się jął one.
@wzwiazkuzcukrzyca3 ай бұрын
@@GipsKartonITD są określone definicje prawne produktu leczniczego, suplementu diety, wyrobu medycznego czy żywności specjalnego przeznaczenia medycznego. Od nich m.in. zależy później to jak producent zarejestruje swój produkt. Zanim mnie zaczniesz obrażać to się z nimi zapoznaj. Nie pozdrawiam. 👋🏼
@DOMINIK_NOWAKАй бұрын
CO POWIESZ O LEKARSTWIE JARDIANCE ?
@wzwiazkuzcukrzycaАй бұрын
Na kanale jest film o flozynach, zapraszam: kzbin.info/www/bejne/q5nFqXd9a7SLfNk