Filtry a feritová jádra pro odrušení

  Рет қаралды 6,680

Drirr90

Drirr90

Күн бұрын

Пікірлер: 30
@musadofr
@musadofr 3 жыл бұрын
Opět geniálně pojato, vždy si u tvých videí přijdu k informaci, která mi velmi rozšíří obzor. Používáš velmi dobré příklady k vysvětlení stejně dobře podané teorie. Doufám, že v těchto videích hodláš pokračovat, protože za mě nemají konkurenci. Většina youtuberů, kteří se snaží popsat například nějakou součástku teoreticky obvykle pouze zabředávají hlouběji do větších podrobností, které jsou v praxi k ničemu. Máš velký dar najít hranici nutnou k pochopení dané problematiky a dávat dobré příklady. Děkuji mnohokrát
@mareksteinc799
@mareksteinc799 4 жыл бұрын
Děkuji mockrát za video! Jsem začátečník a dlouho jsem tápal, jak k rušení dochází a zde je všechno nádherně vysvětlené.
@SMITHstaar1
@SMITHstaar1 3 жыл бұрын
Výborné video . Máš talent na vysvetľovanie 👍
@RomanKlima
@RomanKlima 4 жыл бұрын
Ahoj, díky za hodně přínosné video! Palec nahoru je jasná věc. 👍
@marekquarda8023
@marekquarda8023 4 жыл бұрын
Opět se budu opakovat, ale vynikající video a těším se na další. Díky moc. Hezký den.
@matousstremcha4796
@matousstremcha4796 Жыл бұрын
Díky za video. Přesto se zeptám, dopiručil bys prosím, jak nejlépe odrušit CB vysílačku v autě? Rušení produkuje nejspíš naftové čerpadlo.
@lubosbrezik6116
@lubosbrezik6116 4 жыл бұрын
Vše hezky vysvětleno. Jestli můžu dát námět tak bych si nechal vysvětlit funkci polymerových pojistek a na co si při návrhu zapojení dát pozor.
@SmolikDaniel
@SmolikDaniel 4 жыл бұрын
Jo jo dobrý nápad ty polymerové pojistky.
@lubosbrezik6116
@lubosbrezik6116 3 жыл бұрын
Polymerové, někdo je dokonce nazývá automatické pojistky se začínají v poslední době hodně používat.
@romangasparik8491
@romangasparik8491 3 жыл бұрын
super, zase viem daco viac :)
@jirikotrnetz4839
@jirikotrnetz4839 2 жыл бұрын
Výborně díky! Přesně to jsem hledal. Přemýšlím nad síťovým filtrem před teslův transformátor se dvěma MOT. Doporučil by jsi mi nějaký konkrétní? Napadlo mě vyrobit tlumivku z 2 MOT transformátorů tak, že dám na jedno jádro dvě primární cívky.
@ludeksvoboda1093
@ludeksvoboda1093 4 жыл бұрын
Pěkné video. Dost často se používá u těch nacvakávacích feritů několikanásobné provléknutí, mohl bys prosím mimo video zkusit jak moc to pomůže? Jak moc pomůže nacvakávací ferit na "stíněném" kabelu?
@j.b.8794
@j.b.8794 2 жыл бұрын
Fakt dobre video zase som sa niečo dozvedel a môže mi to pomôcť odstrániť slabý bzukot z aktívneho subwofera na domácom kine už dokonca začalo pozapojeni do siete samé sa spustí a o dve až päť sekúnd skočí do pohotovostného režimu v ktorom sa malo nachádzať ihneď, mám strach že on prídem.
@janica63
@janica63 3 жыл бұрын
Výborné video, kiež by som toto vedel zmerať tak 30 rokov späť ...
@petrraska5231
@petrraska5231 3 жыл бұрын
Zase parádní video o rušení. Díky moc! Úžasné 👍 bylo by možné říci něco i o rušení na nižších kmitočtech? Jak se mu účině bránit, odhalení, nějaké měření jako tentokrát atd? 🙂 Jinak moc děkuji za Tvá videa!
@vencahdedavena
@vencahdedavena 4 жыл бұрын
palec nahoru 👍
@VFXManiac
@VFXManiac 2 жыл бұрын
Skvělý video, moc děkuji! Dal by se vyrobit nějaký QRM Eliminator? Z Číny se nějaký prodávají, ale nevím... Možná by to šlo vyřešit nějak na koleně. Tady v bytě mám úplně šílený rušení na krátkých vlnách a od chvíle, co si sousedi koupili nějakou příšernou ledničku, mám každých asi dvacet minut harmonický za S8 od pásma 80M až za pásmo 40M, což je fakt psycho a jediným řešením je najít směr a natočit loop anténu tak, aby rušení zmizelo. Jenomže, tím ztratím i některý komunikace. No nevím, jak v bytě dobře řešit krátký vlny, či dokonce VLF pásmo třeba.
@VFXManiac
@VFXManiac 2 жыл бұрын
...ale stále různě experimentuji. Bohužel, častým výsledkem je frustrace :) Například výroba předzesilovače fakt neměla smysl. V rezonanci to sice byl kopec + několik desítek db, ale bordelu, takže čitelnost signálu zůstala stejná, ne-li horší.
@erwinkonig4413
@erwinkonig4413 Жыл бұрын
Ahoj. dokázal by jsi prosím opravit transceiver Yaesu 950, zamrzl mi v servisním nastavení a nikdo si s tím neví rady protože nikdo na to nemá přístroje.
@janbauch6138
@janbauch6138 3 жыл бұрын
dobré vysvětlení kde může doma vznikat rušení
@Peterrrpn
@Peterrrpn 3 жыл бұрын
Ahoj chcem sa spýtať nevedia mi poradiť. Kúpil som si autokameru na ktorú sa pripája cez wifi ako náhle je kamera pod napätím, aj keď vypneš zapaľovanie kamera ešte určitý čas ide a prepne sa to standby módu až po niekoľkých minútach. No a buď tá wifina alebo nejaké rušenie vzniká v kamere a z nej mi proste vyruší signál z diaľkového ovládania alarmu a centrálu. Potom musím len kľúčom zamykať keď sa vypne nieje problém. Wifi pracuje na GHz dialkove ovl na MHz takže či ta kamera nedáva nejaké rušenie do siete auta a tým pádom to úplne odpíše prijímač a nie môj vysielač ako som si myslel.
@KONDIKcz
@KONDIKcz 4 жыл бұрын
Zdravím, jen se zeptám jde vyrobit takový vlastně step down měnič z 230V na 17-20V a 10-15A stejnosměrný, ale nesmí to mít transformátor, nejlépe přes odpory nebo polovodiče. Zdali by to bylo možné, tak to musí být jednoduchá konstrukce a zároveň malé, aby to příliš netopilo. Rád si přečtu Váši odpověď, jak tady nebo soukromě na mailu nebo můžete natočit video na toto téma. Předem moc děkuji
@zaclerskajiricni9309
@zaclerskajiricni9309 3 жыл бұрын
Dobrý den, děkuji moc za zajímavé video, vážím si Vašeho kanálu. Neměl by jste chuť, když jste nakousl spínané zdroje, říci něco k praktickým zapojením a pokud máte zkušenosti se závadami spínaných zdrojů, popsat chování zdrojů v takových situacích? Děkuji, O. Kellner
@jarod72pm
@jarod72pm 3 ай бұрын
V době analogové včetně kabelů to bylo potřeba, dnes neznám přístroj který by trpěl na rušení když už to vyřeší elektronika přímo u zdroje jak třeba receiver, zesilovač atd. Zbytečně vyhozené peníze .
@123654TAZ
@123654TAZ 3 ай бұрын
Tohle nemá cenu komentovat, seš vedle jak ta jedle....
@flodurkeng
@flodurkeng 4 жыл бұрын
No polozim telefon vedle pc a z bedýnek se ozývá po chvilkách škrr škrr jak se telefon baví s vysílačem 😀
@petrlinka5747
@petrlinka5747 3 жыл бұрын
Vypadá to, že všechna měření jsou prováděna na standardní impedanci 50R (generátor i analyzátor) jako by šlo o impedančně přizpůsobené vedení. Ale filtry nebo tlumivky mohou v reálu fungovat na nejrůznějších impedancích se zásadním vlivem na výsledky. Chápu že přístroje mají standardní vstupní a výstupní impedanci 50R, ale možná by tento vliv bylo dobré alespoň zmínit, nebo ukázat na jednom příkladu, aby bylo jasné, že útlum filtru nezávisí pouze na frekvenci. Například síťový filtr jistě nebude pracovat na 50R a takto naměřený útlum je silně zavádějící.
@lukasbanok7175
@lukasbanok7175 3 жыл бұрын
Super palec hore tvoja tvorba je uzasna a zaroven kolo teba zistujem ze som uplny blbec
@marekOK2
@marekOK2 7 ай бұрын
Denně se učím su samouk ale Ksger zdroj se mě odrušit nepodařilo tak sem to kuchnul děkuji za naučný obsah KSGER trafo úprava kzbin.info/www/bejne/jqu9pIudjLiteLs
Что-что Мурсдей говорит? 💭 #симбочка #симба #мурсдей
00:19
ZE 20 - K čemu je kondenzátor?
10:28
Názorná elektrotechnika
Рет қаралды 51 М.
Základy práce se spektrálním analyzátorem
37:47
Drirr90
Рет қаралды 5 М.
Stabilizátory a Měniče - Jak fungují
18:09
Jiří Bekr
Рет қаралды 51 М.
Základy rádiových přijímačů - superhet
20:22
Drirr90
Рет қаралды 7 М.
Bipolární tranzistory prakticky
26:32
Drirr90
Рет қаралды 9 М.
zakázka číslo 26 oprava elektrického tlakoměru STŘIH @MT_Cicero
34:15
drátěnka kutilem a opravářem
Рет қаралды 13 М.
Etutorial 5 LED diody a pár tajemství které Vám neřekli
15:24
Что-что Мурсдей говорит? 💭 #симбочка #симба #мурсдей
00:19