Eksperymenty z cyklu Fizyka Warta Poznania. Prowadzący: dr inż. Łukasz Lindner (Instytut Fizyki Molekularnej PAN). W filmie użyto utworu Alejandro Magaña (A. M.) - "Machine Drum Vibes"
Пікірлер: 5
@robertdeptula157915 күн бұрын
👍
@krzysztofrudnik474514 күн бұрын
Problem jest taki, że wodór można zmagazynować na tydzień, dwa. A mamy pory roku - lato - gdy prawie codziennie są nadwyżki z OZE i zimę - Słońce nisko i krótko, duże zapotrzebowanie na energię do ogrzewania. Potrzebne będą magazyny które mogą przechowywać energię na kilka miesięcy, a lepiej nawet dłużej, bo bywają lata z małą liczbą dni słonecznych...
@tma989313 күн бұрын
Wodór można zmagazynować na zdecydowanie dłuższy okres, problem leży gdzie indziej a mianowicie aby przechować wodór należy go skroplić. Niestety potrzebne do tego jest bardzo wysokie ciśnienie. Więc dopóki nie zostanie rozwiązany ten problem rewolucji nie będzie. Kolejna sprawa to sprawność takiej przemiany i koszty przemiany woda-> wodór (tutaj mogą być wykorzystana nadprodukcja prądu w lecie) oraz wodór-> energia elektryczna. Ogniwa paliwowe są póki co bardzo drogie.
@adamzynk403413 күн бұрын
To wszystko wiadomo od stu lat - więc czemu nie jest powszechnie stosowane? Bajki dla dzieci.
@krzysztofrudnik474513 күн бұрын
@@adamzynk4034 bo używanie paliw kopalnych jest prostsze - gdy już jest paliwo to po co przetwarzać go na inne?