Fotbal SK Štětí - Fotbalový klub Ostrov 0:2 (15.6.2024)

PŘÍSK Štětí - Fotbalový klub Ostrov
0:2(0:0)
16. kolo 30. hrané Fortuna Divize dospělých 15. 6. 2024
Fotbalový ročník Fortuna Divize Dospělých 2023-24 měl ve Štětí svou rozlučku se sezónou v sobotu 15. června, kdy do Štětí přijel v modro-bílých dresech 10. celek tabulky Fotbalový klub Ostrov.
(06:47) Do zápasu lépe vstoupili hosté a během 15 minut mohli vstřelit 2 branky. Dlouhý nákop za obranu domácích byl nabídkou pro Tomáše Bursíka, který mířil neúspěšně na zadní tyč. (14:23) Stejný hráč byl zanedlouho v šanci podobné jak přes kopírák té předchozí, ale opět mířil mimo branku na zadní tyči. (21:20) Spolupráci Matyáše Lány a Filipa Zezuly ve 22. minutě chyběl metr. O ten byl u míče dříve hostující gólman Michal Sitó. (27:36) Vojtěch Machek kapitán hostů dostal nabito. Z jeho nohy vyšla silná rána, ale svůj cíl minula. (34:43) První střelu na branku soupeře vyslali domácí po více jak půlhodině hry z kopačky Michala Bílka, ale i kameře dělalo starosti zachytit, kde v poli směr Počeplice míč skončil. Divácky ne moc pohledný poločas tak skončil 0:0. (45:00) Do 2. části vyběhli domácí se 2 změnami v sestavě. Na hřišti se objevili Pavel Fary a Tomáš Mikina. (47:11) Hned v jeho úvodu putoval míč po ose Jakub Toth, Ondřej Šupík od něhož se balón vznesl nad domácí branku. (49:55) I v další šanci byl Ostrov. V brance ale místo míče skončil střídající Ondřej Nýber. (53:58) Domácí Michal Bílek kopal v 54. minutě volný přímý kop. Do bezpečí odvracel míč brankář hostů, který ale jinak moc práce v zápase neměl. (56:49) Branka nepadla ani na 2. straně po střele Jaroslava Zedníčka, když míč skončil nad brankou i díky teči Václava Sailera v brance. (63:27) Další šanci zahodil hráč Ostrova Ondřej Šupík v 64. minutě. (67:31) Do třetice už to hostům vyšlo. Míč po volném přímém kopu zavítal na hlavu Petra Řeháka a pak už jen zbývalo domácím dojít si pro míč do branky.1:0. (74:12) Překvapit brankáře hostů rozehrávkou z volného přímého kopu chtěl Tomáš Zůza, ale branka se z toho neurodila. (82:13) Mnohem efektivnější byl hostující celek. Centr na zadní tyč. Míč šel zpátky a Petr Řehák svojí druhou brankou na 2:0 přiblížil Ostrov k vítězství (84:28) Hostující jedenáctka mohla dokonce ještě 1 kousek přidat, ale Jaroslav Zedníček branku nenašel. I tak hosté vítězstvím 2:0 vrátili domácím porážku z podzimu z vlastního trávníku 3:1.
Fotbalový ročník divize 2023-24, která se bude příští rok nazývat 4. liga, dopsal svoji poslední kapitolu. Na 1. místě s právem postupu do 3. ligy skončil FC Chomutov s 67 body, který má lepší vzájemný zápas s 2. SK Kladno. SK Štětí je na 13. místě s 30. Podle informací z dnešního dne to zajišťuje účast ve 4. lize i v příštím ročníku. Sestupujícími celky jsou TJ Sokol Nespeky, FK SEKO Louny a FK Hvězda Cheb.
První přípravný zápas sehrají fotbalisté SK Štětí už 13. července v 10:15, kdy na domácím trávníku přivítají účastníka divizní soutěže TJ Velké Hamry.
Sestava: Václav Sailer - Tomáš Zůza, Michal Obrtlík, Jakub Kafka, Michal Bílek (72. Michal