Naprawdę fachowa wiedza, czegoś takiego długo szukałem
@seastian3 ай бұрын
Świetna jakość tych zdjęć.
@kotlet57410 ай бұрын
jakiś czas temu szukałem tego materiału i o proszę, jest :)
@michaklups19399 ай бұрын
Szkoda, że nie ma nowych filmików. Ciekawe co się dzieje z Panem Dawidem
@ma_martinАй бұрын
Czy można w ten sam sposób wywoływać standardowy film w rolce?
@PolonSzczecin10 ай бұрын
To juz bylo...
@lubiewypicalemamslabaglowe2 ай бұрын
Ja się pogubiłem. Ty do solarek wkładasz papier, naświetlasz pół roku i obraz jest widoczny od razu po wyjęciu. Tutaj też robicie na papierze, naświetlacie 45min i obraz jest widoczny po wywołaniu. To są różne papiery, czy długość ekspozycji powoduje, że trzeba lub nie trzeba wywoływać?
@Pinholove2 ай бұрын
@@lubiewypicalemamslabaglowe Solarigrafia powstaje bez wywoływania na papierze fotograficznym i żeby ten obraz powstał (był widoczny) na papierze trzeba dużo dłuższych naświetlań - minimum kilka dni. Czyli w uproszczeniu to długość ekspozycji powoduje czy obraz wywołujemy czy nie. Obejrzyj mój film pod tytułem Solarigrafia vs. Pinhole.
@lubiewypicalemamslabaglowe2 ай бұрын
@ Dzięki za odpowiedź. Film na pewno oglądałem, tylko dawno. Lecę nabić kolejne wyświetlenie.
@przemyslawbak10 ай бұрын
01:27 Gość mówi, że już Leonardo da Vinci opisywał ten aparat, a żył w XV-XVI wieku, a 02:25 mówi, że camera obscura powstała w XIX w. Coś tu nie gra...
@kotlet57410 ай бұрын
technika rzutowania obrazu (światła) przez niewielkie otwory w budynkach była znana już starożytnym. Camera obscura Leonadra da Vinci (choć tu nie jestem pewien, czy to nie inny włoch) to pomieszczenie/drewniana buda, w której jest otworek, przez który wpada światło i rzutuje obraz na jednej ze ścian. W środku siedzi artysta (np,. rysownik) i rysuje sobie ten kadr, który rzutuje mu się na jednej ze ścian. A ta z XIXw, to już wykorzystanie techniki utrwalającej obraz na materiale światłoczułym.
@przemyslawbak10 ай бұрын
@@kotlet574ja to doskonale wiem, zwracam uwagę, że jest to wyjaśnione nieprecyzyjnie
@zbigniewhiterik266810 ай бұрын
i w Polsce pinhol w poważaniu..w tym roku już kolejny filmik na YT w ojczystym języku.. pinhol to nie tylko puszka po piwie..dzięki dzięki
@alekosiecki40946 ай бұрын
Gość ma bardzo małą wiedzę na temat Camera Obscura. Mówi o Da Vinci, że używał camery a później o wieku XIX, jako aparacie. Z historii pała. Camera Obscura znana była i używana już w starożytności: Grecja, Chiny to źródła pisane. Bernardo Bellotto zwany Canaletto malował Warszawę wykorzystując Camera Obscura. Niepce pracował sam, dopiero później podjął dla niego niekorzystną współpracę z panem Daguerre. Ale to już inna historia.