Najlepsze jest to, ze filmy Pawla oglada sie nie tylko dla zdobywania wiedzy, ale i dla przyjemnosci jak kolejny odcinek ulubionego serialu.
@FotografiajestFajna3 жыл бұрын
😀😀😀
@car1971143 жыл бұрын
Wstałem rano zjadłem śniadanie zaparzyłem yerbe i ...... dostałem powiadomienie że jest nowy film na moim ulubionym kanale, czy może być lepiej rozpoczęty dzień?
@miraya43023 жыл бұрын
@@FotografiajestFajna czy ta odpowiedź nie miała być czasami do komentarza spod filmu o wywoływaniu czarno-białych negatywów, gdzie ktoś napisał o hakowaniu instagrama? data się zgadza i odpowiedź w sumie też, a tutaj pod tym komentarzem zmienia całkiem swoje znaczenie, haha PS nie śledzę wszystkich wpisów, po prostu dzisiaj trafiłam na kanał i przypadkiem to zauważyłam :D
@FotografiajestFajna3 жыл бұрын
@@miraya4302 Gościu wypisywał pod wieloma filmami swój komentarz więc go zablokowałem i wszystkie zniknęły - a moja odpowiedź została (teraz już też jej nie ma) .
@romantomaszewski48533 жыл бұрын
Oglala cie w Kanadzie - Lubie co robisz . Focus Peaking - to po Polsku wyostrzenie ostrosci .Pozdrowienia
@galaktykawiatracz3k2123 жыл бұрын
Pomocny materiał:)) Mam jednak kilka pytań: 1. Ile zdjęć jest robionych +/- podczas jednej w sesji w plenerze? 2. Jaka część z nich ląduje do "kosza"? 3. Czy wśród pozostałych zdjęć są takie, które nie są obrabiane lub w małym stopniu? 4. Skąd czerpać inspiracje? 5. Czy istnieje jakiś uniwersalny sposób, aby zdjęcie było ok pod kątem kolorystyki? Chodzi o to, aby nie było różnicy w odbiorze zdjęcia na różnych monitorach (zbyt ciemne/zbyt jasne zdjęcie)? Pozdrawiam
@jakrobiczdjecia3 жыл бұрын
Hej Galaktyka, pozwolę sobie odpowiedzieć ze swojego punktu widzenia. 1. To zależy od sesji. Czy dla klienta czy indywidualna, jaki cel i jak bardzo zaawansowany jest fotograf. Na jednej sesji zrobię 15 zdjęć ale ostatnio np ponad 200 bo mieliśmy wenę, pomysł i było cudowne światło i kadr wkradał się za kadrem. 2. Zależy od fotografa. Im jesteś bardziej doświadczony do bardziej myślisz nad kadrem zanim naciśniesz spust migawki. Robisz zdjęcie dopiero jak widzisz je już w wyobraźni. Warto poćwiczyć robienie mniejszej ilości zdjęć :) a bardziej dopracowanych. Zaoszczędzi to potem sporo czasu przy obróbce. 3. Tak są, u mie zawsze. Zawsze najpierw wybieram najlepsze i tylko nad tymi pracuję. Nie miałam jeszcze sesji gdzie miałam 100% dobrych zdjęć i wszystkie obrobiłam. Ani dla siebie ani dla klienta. 4. Z życia, od ludzi, z wystaw, z muzeum, z filmów - ja mam super pomysły po kreskówkach czy bardzo starych filmach. Wystawy i dobra muzyka sprawdza się u mnie doskonale. Dodatkowo oczywiście internet. 5. Każdy monitor ma inną przestrzeń tonalną, barwę, stoi w innym pomieszczeniu, pomieszczenie ma inne oświetlenie, monitor jest inaczej skalibrowany, sam monitor może być ustawiony na jasność lub na ciemniej i to wszystko ma ogromny wpływ na odbiór zdjęcia. Więc nigdy to samo zdjęcie nie będzie wyglądało dokładnie tak samo na innych urządzeniach i w innych pomieszczeniach. Mam nadzieję, że to troszkę pomogło. Miłego dzionka :)
@galaktykawiatracz3k2123 жыл бұрын
@@jakrobiczdjecia Fotograf ze mnie marny (amator), natomiast większość kwestii wyszła, gdyż zmieniłem kompakt na bezlusterkowca. Fotografować zawsze lubiłem, a potem jakoś nie było $ na sprzęt, no i w sumie czasu, a teraz mnie trochę w to wessało. 1. Osobiście zdjęcia robię raczej hurtowo, w domyśle aby nic pominąć, a ewentualny brak techniki i wiedzy nadrobić ilością (niestety). Docelowo miałem uderzyć w astrofotografię, ale to będzie długa droga... Krajobrazy, zwierzaki i chmury mnie interesują, a niestety lasy na moich zdjęciach wyglądają prawie tak samo. 2 i 3. Ze względu na fakt, że staram się robić zdjęcia w trybach innych niż automatyczny, niestety nie zawsze kadr wyjdzie piękny i ostry. Wszystko okazuje się po wrzuceniu zdjęć na kompa. A samej obróbki bardzo nie lubię, więc zawsze mam tryb raw+ jpeg 4. Zmysł fotograficzny u mnie jeszcze kuleje, więc i kadry mało wyrafinowane. 5. Tutaj właśnie trudno znaleźć dobry balans. Dlatego nie wiem nigdy kiedy będzie dobre ustawienie suwaków jasności i innych
@grzegorzsieracki39073 жыл бұрын
O, i o to właśnie chodziło. Dla większości fotografów amatorów takie informacje będą bardzo przydatne.
@FotografiajestFajna3 жыл бұрын
😀😀😀
@darekk23843 жыл бұрын
Najlepszy kanał fotograficzny, jaki jest dostępny. Dziękuję i czekam na kolejne odcinki
@FotografiajestFajna3 жыл бұрын
😀😀😀
@janek799 ай бұрын
Potwierdzam !!!
@enmirror55452 жыл бұрын
Fajne przykłady i historie powstania tych kadrów. Można by tak oglądać i słuchać i słuchać 🙃
@KorNick7813 жыл бұрын
Jestem ciągle początkujący i dla mnie to cenne podpowiedzi. Baza na której się uczę , tym cenniejsza , że oprócz suchych parametrów , dostaję opis okoliczności robienia zdjęcia ( pora dnia itd )
@jakrobiczdjecia3 жыл бұрын
Bardzo cenna uwaga :) 👍
@pawepluta48833 жыл бұрын
A ja to bym miał prośbę o odcinek pokazujący, o co chodzi z tą plastyką obiektywu. Może jakieś porównanie tego samego zdjęcia robionego różnymi obiektywami?
@FotografiajestFajna3 жыл бұрын
To najlepiej widać jak na odbitce np. 30x40 centymetrów - na monitorze komputera ciężko do zauważyć 😀.
@SNUFKIN_MIKE3 жыл бұрын
Super się ogląda. Wiedza podana w ciekawy i przejrzysty sposób. Jedyne co mogę zarzucić to za rzadko pojawiają się odcinki 😉. Leci 👍w górę jak zawsze. A nawiązując do tego odcinki to propozycja z mojej strony na odcinek "gdzie i jak sprzedawać zdjęcia". Pozdrawiam 🖐
@FotografiajestFajna3 жыл бұрын
Jest taki film: kzbin.info/www/bejne/qZC3qYx7Zq2Wq7c
@atomeqqq5093 жыл бұрын
Dziękuję ci za twoją prace i filmy, to bardzo pomocne i chyba nie ma tak dobrego drugiego kanału na youtube
@FotografiajestFajna3 жыл бұрын
😀😀😀
@projektphotovisions3 жыл бұрын
Hej, śledzę kanał od jakiegoś czasu, dobra dawka informacji dla początkujących i ciekawe pomysły na fotografię. Dobra robota. Pozdrawiam!
@FotografiajestFajna3 жыл бұрын
Pozdrawiam 😀
@arczin18883 жыл бұрын
Świetny filmik pouczający😁,brakuje mi tylko gdzie było ostrone Pozdrawiam Arczi
@jakrobiczdjecia3 жыл бұрын
Dobry pomysł Arczi 👍
@tomaszw94013 жыл бұрын
Dziękuję za duża porcję wiedzy fotograficznej. Mega kanał. Pozdrawiam serdecznie.
@FotografiajestFajna3 жыл бұрын
Miło mi - pozdrawiam.
@JaninaJoanna3 жыл бұрын
Ciekawy odcinek. Dziękuję. Robię zdjęcia w RAW-ach i wywołuję w Lightroom 5.7. Pozdrawiam.
@FotografiajestFajna3 жыл бұрын
😀😀😀
@dxgon75453 жыл бұрын
Świetny materiał dziękują.
@FotografiajestFajna3 жыл бұрын
Cieszę się 😀
@michakulczycki64563 жыл бұрын
Kolejny fantastyczny odcinek.
@FotografiajestFajna3 жыл бұрын
Dzięki 😀
@jarekadamczyk25613 жыл бұрын
Kolejny dowód na to, że często najlepsze zdjęcia robi się "przypadkiem". 👍😁
@FotografiajestFajna3 жыл бұрын
😀😀😀
@adamnowak41723 жыл бұрын
Kolejny świetny film. Tego brakuje w wielu filmach edukacyjnych, nie suchego podania wartości parametrów, ale szczegółowego wyjaśnienia po pierwsze jaki miał być pomysł na zdjęcie, i dopiero w drugiej kolejności wyjaśnienia jakie parametry maja wpływ na realizację zdjęcia zgodnie z pomysłem, jaka powinna być ich wartość, i w jaki sposób wybranie określonej wartości jednego parametru wpływa na konieczność dostosowania pozostałych. 16:45 - przy tym zdjęciu mógłby się pojawić link do troszkę starszego filmu: kzbin.info/www/bejne/i4O3q4Fvpc1md5o (hiperfokalna). Nie będę sprawdzał (zainteresowanym polecam google: "kalkulator głębi ostrości"), ale przy niepełnej klatce Canona, ogniskowej 10mm, dla przysłon w tych granicach (f:16-18), to "hiperfokalna" wynosiłaby pewnie ok. 0.5m, czyli dokładnie tak, jak przy tym zdjęciu (i - biorąc pod uwagę doświadczenie autora - nie podejrzewam, żeby to był przypadek, to informacja dla osób myślących, że nie da się robić zdjęć za każdym razem licząc głębię ostrości - nie trzeba, bo z czasem, z doświadczeniem to przyjdzie "samo"). Aparat (40d) dziś da się kupić nawet taniej, następca (czyli 50d) już pojawia się poniżej 500zł (w dobrym stanie), ten obiektyw faktycznie jest dobry, i nie jest tak tani (ale za 900-1200 bez problemu da się znaleźć), jednak pojawiło się amatorskie "uzupełnienie", mam na myśli Canon EF-S 10-18, ze stabilizacja, i cichym napędem STM (przydatnym przy filmowaniu), używane od 600-700zł. Wszyscy wiedzą, że tryb "P" pochodzi od "Profesjonalista", i w tym filmie mamy potwierdzenie tego twierdzenia :D I tak bez żartów, jasno widać, że nie ma znaczenia, jak (tzn. w jakim trybie) zostały dobrane parametry zdjęcia, o ile są takie, które spełniają założenia autora: 20:52 - aparat w trybie M z ręcznie dobranymi takimi samymi parametrami (bo takie było założenie autora) dałby dokładnie taki sam efekt, jednak ustawienie trwałoby dłużej.
@mieczyslaw.zachas3 жыл бұрын
Dzień dobry. Bardzo fajny film. Jaki tryb pomiaru światła jest najlepszy Pana zdaniem przy fotografowaniu krajobrazu oraz czy do ostrzenia na konkretny fragment kadru używać wszystkich punktów autofokusa, czy tylko jednego.
@FotografiajestFajna3 жыл бұрын
Ja używam pojedynczego punktu autofokusa a tryb pomiaru centralnie-ważony ale w fotografii krajobrazowej dobry jest każdy pomiar światła - tylko najlepiej używać jednego po to by nauczyć się go "czuć" czyli widzieć kiedy trzeba go skorygować i o ile.
@mieczyslaw.zachas3 жыл бұрын
@@FotografiajestFajna Dziękuję i życzę udanego dnia.
@solidcreation3 жыл бұрын
Zawsze miło się ogląda 🙂👍
@FotografiajestFajna3 жыл бұрын
Dzieki 😀
@beamo59272 жыл бұрын
Super Kanał. Lubie słuchać i oglądać. Mam pytanie: w jakim trybie najlepiej fotografować bawiące się dzieci. Córka ma za niedługo szóste urodziny i dzieci będą napewno szaleć. Chce zrobić pare fajnych zdjęć w zabawie lustrzanką (canon EOS750D obiektyw 50mm, 1.8 ale myśle ze to nie ważne). Próbowałam już częściej takie zdjęcia ale zawsze mi coś nie pasuje i dlatego chciałam zapytać jak pan by ustawił. Myśle ze często jest fokus za wolny jak dzieci skaczą i się bawią. Na AV jest nie zawsze odpowiedni czas. Myśle ze najlepiej czas nastawić żeby nie były za poruszane zdjęcia. Ale wtedy przysłona jest nie zawsze jak ma być bo nie chce żeby tylko jedno dziecko było dobrze widać. Jak daje na M to znowu nie wasze dobrze i szybko można działać bo się światło zmienia. Automatyczne ISO? Jaki auto fokus? Może ma pan jakieś porady na to? Dziekuje I pozdrawiam 😊
@FotografiajestFajna2 жыл бұрын
Wysoka czułość i priorytet czasu ustawiony na przynajmniej 1/500s - bawiące się dzieci to ekstremalna fotografia sportowa 😀.
@beamo59272 жыл бұрын
@@FotografiajestFajna No tak 😄. Dziekuje bardzo za odpowiedz. I do tego taką szybką! Super 👍 😀
@orbital20013 жыл бұрын
Jaki był pomiar światła, na co i czy była kompensacja ekspozycji? Tak jak przy zdjęciu w 10:48.
@FotografiajestFajna3 жыл бұрын
Ale wszystkie te informacje mówię w filmie.
@orbital20013 жыл бұрын
@@FotografiajestFajna Z całym szacunkiem, ale nie :-) Do 10:48 nie ma informacji o kompensacji ekspozycji, a we wszystkich omawianych zdjęciach nie ma informacji gdzie była ustawiana ostrość, jak zostało odczytane światło (z trawy? z nieba? czy w ogóle nie było na to czasu jak w zdjęciu z drzewem) jaki był tryb pomiaru światła. Generalnie film jest fajny, ale do pełni szczęscia trochę brakuje.
@rafix37913 жыл бұрын
Panie Pawle, mam takie pytani, może pomysł na film, a mianowicie, czy da się robić bardzo dobre zdjęcia prosto z aparatu, bez dodatkowej obróbki?
@FotografiajestFajna3 жыл бұрын
Da się 😀. Ale dziś w natłoku zdjęć które nas otaczają a które muszą konkurować ze świetnie wyglądającymi, realnymi i praktycznie nie do odróżnienia od nich grafikami - dobre zdjęcie jest dobre i tylko dobre, po to by było świetne często trzeba jeszcze trochę nad nim popracować w komputerowej ciemni.
@rafix37913 жыл бұрын
@@FotografiajestFajna Czasami się zastanawiam czy takie mocno poprawiane, przerabiane zdjęcia, można jeszcze nazywać zdjęciami. Niby to nadal zdjęcia, ale czasami z oryginału pozostaje tylko "cień lub kalka" która służy do tworzenia czegoś co w wielu przypadkach nie ma już nic wspólnego z realnym światem, i tym co robiąc zdjęcie naprawdę widział fotograf. Może taka sztuka powinna mieć, a może ma jakąś swoją nazwę, oczywiście to tylko takie moje rozmyślania.
@pawepluta48833 жыл бұрын
@@rafix3791 Popatrz na filmy o ludziach, tu na kanale. Jaką część roboty oni wykonywali w ciemni. Pamiętam, że Adamsa jest pokazanych kilka kolejnych wersji bodaj księżyca. Czym to się różni od podciągania Photoshopem?
@jachu19593 жыл бұрын
@@pawepluta4883 Czym się różni ? Wszystkim, co nie znaczy, że używanie Photoshop'a jest czymś złym.
@pawepluta48833 жыл бұрын
@@jachu1959 Od strony technologicznej istotnie wszystkim. Od artystycznej - przecież niczym. Coś wyszło z aparatu. Obrabiamy to tak, żeby odbitka się nam podobała.
@TehR2D23 жыл бұрын
Dobry pomysł na odcinek.
@FotografiajestFajna3 жыл бұрын
To Doroty pomysł 😀.
@kleoesz82733 жыл бұрын
Mam pytanko - czy na zdjeciu z samochodem ostrosc zostala np. Zablokowana przyciskiem Af-On?i jednostajnie "jechaliscie" za nim.Bardzo ciekawi mnie ten AF - nie ukrywam ze to czasem moja zmora bo nie trafiam w punkt:(poruszajacych sie obiektów mimo nastawienia Servo Pana filmiki bardzo przydatne:) :) bardzo dziekuje za dzielenie sie wiedza:)
@spryt44313 жыл бұрын
Pozytywny Pan.Miło posłuchać i oglądać
@FotografiajestFajna3 жыл бұрын
😀😀😀
@krystianfilipek9243 жыл бұрын
Mam pytanie bo chyba nie rozumiem, czy na obiektywach jest podawany zakres przysłony czy minimalna przysłona przy różnych ogniskowych? Czy na obiektywie gdzie jest napisane f/3.5-4.5 można podbić przysłonę np. do f/10, f/20 czy całkiem zamknąć?
@FotografiajestFajna3 жыл бұрын
Na obiektywie podawana jest minimalna przysłona i jeśli jest f/3.5-4.5 to oznacza, że przy najmniejszej ogniskowej tego obiektywu (takie oznaczenie występuje wyłącznie przy obiektywach zmiennoogniskowych) możemy użyć przysłony od f/3.5 (do np. f/22) a przy najdłuższej ogniskowej - od przysłony f/4.5.
@krystianfilipek9243 жыл бұрын
@@FotografiajestFajna aha 😀 No cóż, przynajmniej już teraz wiem, dzięki!
@Szyndzielnia3 жыл бұрын
Z innej beczki pytanie mam. Czy można złożyć w miarę sensowny zestaw do fotografowania ptaków w kwocie do około 2500 zł? Oczywiście na używkach. Dziękuję.
@FotografiajestFajna3 жыл бұрын
Obiektyw 2000zł (np Sigma czy Tokina jakieś 100-300, 80-400) + korpus 500zł - da się 😀.
@Szyndzielnia3 жыл бұрын
@@FotografiajestFajna a który z korpusów Pan poleca pod ten obiektyw 80-400?
@arkadiusz57673 жыл бұрын
Jest różnica między korektą ekspozycji w aparacie, a tą w programie graficznym? Chodzi mi o efekt jaki finalnie widać na zdjęciu. Czy to jest co innego? I drugie pytanie. Czy korekta ekspozycji to jest po prostu przyciemnianie lub rozjaśnianie zdjęcia?
@Mario199323 жыл бұрын
Korekta ekspozycji to przyciemnianie albo rozjaśnianie w trybach półautomatycznych bo jak jest dużo światła to pomiar aparatu oszukuje i zdjęcie będzie za ciemne trzeba mu dać trochę na plus a jak jest jakiś ciemny element to na minus bo aparat będzie chciał go doświetlić i reszta będzie przepalona :P Moim zdaniem większej różnicy nie ma czy to zrobisz w aparacie czy w programie bo przecież ma zapis z RAW i ma dokładne informacje na których pikselach było ciemno a na których jasno. No chyba że robisz w JPEGach to pewnie program coś tam pogorszy jakość przy korekcie ale do tych 1-1.5 EV nie ma co dramatyzować.
@arkadiusz57673 жыл бұрын
@@Mario19932 Ok, a czy jak zmieniasz korekte ekspozycji, to automatycznie zmienia sie także coś w iso, czasie i przysłonie?
@Mario199323 жыл бұрын
@@arkadiusz5767 i ISO nie ale na Av czy A przy korekcji zmienia ci się czas jak np ustawisz przysłone 2.8 i ci światłomierz pokaże 1/250 to przy korekcji +1 EV będzie 1/125 :P a w Tv czy tam S czas ci się nie zmieni przy korekcji bo taki ustawiasz i taki ma być tylko zmieni czy przysłone. Przydaje się to bo w Tv, Av przy robieniu zdjęć pod słońce czy z czymś bardzo ciemnym w kadrze można szybko i prosto zmienić o te 1EV i jest git.
@FotografiajestFajna3 жыл бұрын
Korekta w aparacie i programie graficznym to całkiem co innego. W aparacie zmienia parametry ekspozycji i naświetla właściwie zdjęcie, jaśniej albo ciemniej od wskazań światłomierza aparatu, tak jak ty uznałeś, że będzie dobrze. Korekta w programie graficznym to rozjaśnienie lub przyciemnienie zarejestrowanego zdjęcia - zawsze ze stratą dla jakości nawet jeśli to jest RAW.
@koper1213 жыл бұрын
to proponuję jeszcze koszulki do tych kubków :D
@at40953 жыл бұрын
Juz dalem lajka ale obejrze po robocie ;)
@FotografiajestFajna3 жыл бұрын
😀
@rafagrochal39343 жыл бұрын
Ja robiłem zawsze w JPG ale następne zdjęcia JPG + RAW. I będę kombinował.
@FotografiajestFajna3 жыл бұрын
Warto kombinować, można bardzo dużo zmienić w zdjęciu w trakcie wywoływania - nadać mu własny charakter lub poprawić je tak by lepiej przedstawiało widzianą (lub czasem tylko wyobrażaną) scenę.
@cyklzycia88143 жыл бұрын
Witam! Mam zamiar kupić obiektyw dość drogi... jednak właściciel mówi, ze obiektyw trochę chrzęści na pierścieniach od piachu itp. dla tego sugeruje oddać go do "konserwacji" Jest warto pchać się w takie coś ?ile może kosztować i gdzie znajduje się jakaś dobra firma która się tym zajmuje, czy ktoś wie? Dziękuję pozdrawiam!
@konradmroczek24963 жыл бұрын
Nie warto. Kup po prostu normalny. Dozbieraj jeśli trzeba. Szkło kupujesz na lata.
@lukaszs443 жыл бұрын
Pozwolę sobie nie zgodzić że jest jedna poprawna ekspozycja. Poprawnych ekspozycji jest wiele ze względu na przyjęte parametry, jednakże jedna jest tą najbardziej kreatywną ekspozycją :)
@tomaszandrzejczak81543 жыл бұрын
Ostatnio brak na biureczku bohaterów drugiego planu, czyli aparatów. Zawsze zwracałem na nie uwagę, bo ładne pstrykadła ma Pan w kolekcji i są świetnym akcentem.
@FotografiajestFajna3 жыл бұрын
Czasem nawet specjalnie ustawiałem ale teraz jakość zapomniałem. W tej chwili obok mnie stoi Czajka 3 z włożonym filmem 😀.
@Kamilll823 жыл бұрын
Witam KZbin pyta się o opinię na temat Pana filmów oczywiście zaznaczyłem ze super i ciekawe ale na ponad 200 osób co subskrybuje pyta się tylko o Pana filmy i to już o 4 ciekawe co to jest
@FotografiajestFajna3 жыл бұрын
Mi też ostatnio trafiło się takie pytanie odnośnie jakiegoś filmu, nie wiem po co im YT taka wiedza.
@agnieszkarogowa5225 Жыл бұрын
Sianie nowej trawy dobre 🤣
@carbonusa3 жыл бұрын
Fotografia jest fajna, parametry są ważne , wypasiony sprzęt też , ale to wszystko to h... bez mobilności i podróżowania , bynajmniej tak twierdzi Tony Northup ( 1,4 miliona subskrybentów ) którego kanał czasami oglądam , No bo co warty jest sprzęt za kilkadziesiąt tysięcy skoro nie ma nim co fotografować , a drzewo przed domem , kot dachowiec czy wróbel nie zapewnią takich estetycznych wrażeń co np zatoka św Pawła na Rodos , wodospad Niagara , Grand Canion , krzywa wieża w Pizzie czy zachód słońca na Zanzibarze , Także chyba lepiej mieć sprzęt średniej półki a resztę zostawić na podróżowanie . Pozdrawiam
@krzysztoforowski96953 жыл бұрын
@Martin Derby: myślę, że Paweł nie będzie miał nic przeciwko temu jak patroni kanału ufundują mu sesje fotograficzne na Rodos czy Niagarą.
@pawestk30263 жыл бұрын
Tu się nie zgodzę. Wystarczy trochę wyobraźni i "dobre oko", a wiele świetnych kadrów znajdziesz na "własnym podwórku". Jedyne co trzeba to zabrać aparat i wyjść. Pozdro
@FotografiajestFajna3 жыл бұрын
A ja bym nawet powiedział, że na Rodos to każdy głupi zrobi dobre zdjęcie, światło, sceneria - wszystko z Tobą współpracuje, ale wyjedź u nas za miasto i zrób zdjęcie przy którym ludzie powiedzą SUPER - to jest prawdziwe wyzwanie 😀.
@pawepluta48833 жыл бұрын
Bursa Andrzej Sylogizm prostacki Za darmo nie dostaniesz nic ładnego zachód słońca jest za darmo a więc nie jest piękny ale żeby rzygać w klozecie lokalu prima sorta trzeba zapłacić za wódkę ergo klozet w tancbudzie jest piękny a zachód słońca nie a ja wam powiem że bujda widziałem zachód słońca i wychodek w nocnym lokalu nie znajduję specjalnej różnicy.
@instagramtoyewskijarosawwo52693 жыл бұрын
To jest chyba most Grota 🙂
@antoniszulc52223 жыл бұрын
Tak naprawdę w canonie P to to samo co Av
@tomkazek17923 жыл бұрын
ej Gościu, ale mnie nakręcasz :)
@FotografiajestFajna3 жыл бұрын
😀😀😀
@harrypatrykretro33453 жыл бұрын
@rafagrochal39343 жыл бұрын
Przez to całe patronite nie mam co oglądać..... :(((((((((((((((((((((((((((
@FotografiajestFajna3 жыл бұрын
Ojej - przecież już wysłałem film z następnego czwartku 😀.
@danielbogucki82623 жыл бұрын
No tu na końcu to Pan poleciał... Potem kobieta 59 letnia po laitrumie czy innym fotoszopie wygląda jak 21-latka a Pan powie - nie- to luzik, nic się nie stało. To tylko suwaczki, pędzelki - to to samo zdjęcie............ No chyba raczej nie....