Tak u nás je to zatím jednoduché ( ještě nemáme děti 😂 ). Foťák hodím na stativ, nasadím 35mm 1.8, trochu si přicloním a všechny narychtuju do jedné roviny ( ideálně stejně se stromečkem 😃 ) jako při školním focení. Nastavím si dálkovou infra spoušť se dvou vteřinovým zpožděním a jdu si čupnout na místo. Nu a voila, krásný snímek je na světě. Na momentky mě neužije ty zvládá taťka mobilem 😅. No a protože jsme chudá rodina tak na blikací světýlka nám nezbylo ( protože všechny peníze utrácí za foto výbavu 😂 ) tak stromek mi práci zjednoduší, protože jenom svítí. Příští rok ušetřím na kaprovi a radši si dokoupím poradny blesk. Jinak kluci samozřejmě diky za další skvělé video. Často si je pouštím místo večerníčků abych se před spaním něčemu novému přiučil. 👍
@_CharlieHarper11 ай бұрын
... pánové ! Děkuju. Děkuju za to, že jste mě uklidnili, protože jsem se při běžném používání vysokého ISO už začínal cítit hodně trapně ... kdyby se, nedej bože, někdo domáknul toho, jaké nastavení na foťáku někdy mám, musel bych se jít rychle někam přepudrovat, aby nebylo vidět, jak moc se červenám ... Na moji obhajobu - k používání vysokého ISO jsem byl donucen : 1/ jste v interiéru, kde není dostatek světla 2/ netaháte s sebou všude stativ, to je pochopitelné 3/ a jako naschvál potřebujete mít ostré úplně všechno ... co vám tedy zbývá? Nastavíte si S.S. na 1/250", abyste to udrželi v ruce; pak si posunete Aperture na f/10 ... a výsledkem je, že na preview máte úplně černý displej. Co teď? Jedné, co můžete změnit, je rozsvítit nějaké umělé osvětlení - jenže, co když nejste pánem domu a osvělení nemáte pod kontrolou? A nebo je prostor, kde fotíte, tak velký, že je vám jakýkoli blesk úplně k ničemu? Potom se s třesoucíma rukama dotknete kolečka ISO a točíte ... a točíte ... a točíte. A najednou tam máte 3200, pak 6400 a nakonec i 12800. Občas mi nestačí ani 12800, ale tady je už moje hranice. Pokud se nejsem schopen vypořádat se záběrem ani při ISO 12800, tak na to prostě kašlu a odpálim to tak, jak to je, s tím, že se s tím pokusím něco udělat v post-processingu, a když to nepůjde, tak to prostě vyhodím, co naplat, do odpadkového koše ...
@petrsofronk6998 Жыл бұрын
Souhlasím, že v Lr, resp ve Photoshopu funguje odstranění šumu pomocí AI fantasticky. Je až neuvěřitelný, jak na první pohled "pokaženou" fotku brutálním šumem dokáže za 2-3 minutky processingu opravit.
@mirekslivkanic603810 ай бұрын
Ahoj mam sony 6000 aps a u citlivosti iso 3200 uz je to moc vysumnele
@pepiik89 Жыл бұрын
Zdravím, když budu mít objektiv F1.2 a zacloním na F3.5. Je to to samé jako když budu fotit s objektivem F3.5 ? (Jde mi o množství světla)
@martinhlucny Жыл бұрын
Ano je to uplne to stejne
@radimlan11 ай бұрын
3,5 ???
@martinhlucny11 ай бұрын
@@radimlan ciste 3.5 sklo asi neexistuje, ale mas rozsahy 3.5 az treba 6.4. Zalezi na vyrobci.
@dusanrokyta55336 ай бұрын
@@martinhlucny Ale existuju.Manualy,širokače .Zeiss 135mm.
@martinhlucny6 ай бұрын
@@dusanrokyta5533 no vidis :)
@parekvole Жыл бұрын
Na xt4 se mi při vyšším iso rozpiji obraz. Redukci šumu pri vysokem iso mam v -4 ale stejně mi to přijde hrozny. Jde to poznat už od iso 4000. Co s tím?
@MichalHoudekMH Жыл бұрын
Do RAW, redukci šumu si udělejte v postprodukci.
@milanzilinsky3966 Жыл бұрын
Tak je to příliš hodně řečí. Čas 250 zbytečně krátký. Za mně nejkratší 1/60. A kdo se bude hýbat jeho smůla. Clona 6. A hlavně ta citlivost ISO. Z dobrým novým foťákem by neměl byt do 10 tis. Žádný problém. Bbez blesku ! Tot VŠE 🕊️🙋
@jirisrb285611 ай бұрын
S externím bleskem bude výsledek ještě lepší.
@mirekveverka7402 Жыл бұрын
V tomto je geniální vaše oblíbené SONY, protože i na režim A si můžu nastavit ISO auto ( smožností nastavit limity na obou koncích) s limitací času závěrky, tedy čas nejméně 1/250 a zbytek dotáhni isem.
@MichalHoudekMH Жыл бұрын
Umí, to umí i jiné přístroje. Geniálně třeba Fujifilm, kde se nastavuje automatické ISO v několika různých režimech. Ale ano, v základu jasná věc!
@michalkubecek11 ай бұрын
Priorita clony s limitem na čas je skvělá věc (a jak už bylo řečeno, zdaleka ne jen specialita Sony), ale ve špatném světle oproti manuálu s automatickou citlivostí vlastně nic moc nepřináší (spíš naopak, čas v manuálním režimu se nastavuje mnohem snáz). Hlavní výhoda je naopak když je světla dost, třeba focení dětí venku za slunečného dne. Tam se člověk často dostane do situace, kdy při otevřené cloně i s časem třeba 1/500s nebo 1/1000s a citlivostí ISO100 bude přeexponováno; a dávat tam 1/2000s a kratší zase znamená, že foťák zbytečně zvýší citlivost, když ISO100 stačit nebude; priorita clony s limitem času je pak ideální řešení.
@mirekslivkanic603810 ай бұрын
Slysel jsem ,ze korekce ev v manualnim rezimu nejde,fotka ke vzdy setejne svetla nebo tmava i kdyz data o fotce ukazuji neco jineho
@zdeneksebesta3751Ай бұрын
režim manual korekce u bez zrcadlovky zvýší - sníží automatické ISO, funguje to dobře