Fundament czy Płyta fundamentowa - Budowa Domu z Pompa Ciepła i PV

  Рет қаралды 7,019

Heat and PV pump

Heat and PV pump

Күн бұрын

Fundament czy Płyta fundamentowa - Budowa Domu z Pompa Ciepła i PV
Budowa domu z kanałem Pompa Ciepła i PV. Etap pierwszy FUNDAMENT.
Jaki wybrać fundament?
Kiedy płyta fundamentowa?
***************************************************************************
Produkcja fotowoltaiki postawionej na gruncie 10kwp w kierunku południowym.
Ogrzewanie pompą ciepła domu o pow. 250m + 50m budynek użytkowy.
Wcale nieprawda że ogrzewanie pompą ciepła jest drogie. Jeśli myślisz o tym rozwiązaniu spokojnie nie zastanawiaj się tylko realizuj.
****************************************************************************
Wszystkie filmy znajdziesz tutaj: (skrócony link)
• Zwiastun kanału Pompa ...
****************************************************************************
Chcesz się poradzić, dołącz do grupy użytkowników POMP CIEPŁA i FOTOWOLTAIKI
LINK do grupy ma FB
/ pompaipv​
***************************************************************************
Zapraszam do kontaktu:
e-mail: pompa.ciepla.pv@gmail.com
***************************************************************************
#PompaCiepłaiPV​​ #Fundament#PłytaFundamentowa

Пікірлер: 70
@michamazowieckie4121
@michamazowieckie4121 3 жыл бұрын
Mam u siebie dom na płycie grzewczej. Po tym odcinku mogę śmiało powiedzieć, że był to dobry, rzetelny odcinek.
@PompaCiepłaiPV
@PompaCiepłaiPV 3 жыл бұрын
Dziękuję w imieniu swoim i mojego gościa.
@DreamMedia0
@DreamMedia0 3 жыл бұрын
Bardzo fajny odcinek, jasno i prosto , klarownie wytłumaczone :) dzięki za przekazanie wiedzy.
@PompaCiepłaiPV
@PompaCiepłaiPV 3 жыл бұрын
Dzięki.
@europv8012
@europv8012 3 жыл бұрын
Też się zdecydowałem na płytę mimo że nośność gruntu jest ok. Teraz praca jest droższa od materiału więc koszt jest identyczny praktycznie
@martinprzymuszaa7663
@martinprzymuszaa7663 3 жыл бұрын
Super :) dziś osobiście zdecydował bym się na płytę niezależnie od gruntu i dodatkowo płyta łatwiejsza w samodzielnym wykonaniu.
@mx-art
@mx-art 3 жыл бұрын
Ja mam płytę na styrodurze, na nią znowu pójdzie izolacja czyli styropian i dopiero wtedy podłogówka i potem wylewka anhydrytowa. Tak więc fizycznie podłoga nie będzie stykać się z płytą a płyta nie będzie się stykać z gruntem, tak więc izolacją będzie b.dobra. Płyta 150 m2 z wymianą gruntu na około 2m to około 110-120 tyś (wymiana gruntu to około 25-30% kosztów płyty). Nie robię sam, bo to nie ma sensu, czas jaki spędziłbym na tej pracy wykorzystuje na zarabianiu pieniędzy, a suma summarum w tym czasie więcej zarobię niż zaoszczędzę, ale to jest indywidualna sprawa kto, co gdzie i jak zarabia.
@mariuszpieczykolan3912
@mariuszpieczykolan3912 3 жыл бұрын
Co Cię skłania do wylewki anhydrytowej?
@mx-art
@mx-art 3 жыл бұрын
@@mariuszpieczykolan3912 Po pierwsze tak mam w projekcie po drugie z informacji jakie posiadam to dobry wybór z racji swych właściwości, bezwład, akumulacja ciepła.
@szymiiyeah6407
@szymiiyeah6407 3 жыл бұрын
Super Filmik !! Podrzucam kolejny ciekawy temat Pompa ciepła oraz instalacja ogrzewania w zabudowie kanadyjskiej 😀 Fundament już mamy zaznajomiony 🤣
@PompaCiepłaiPV
@PompaCiepłaiPV 3 жыл бұрын
Pomyślę, dzięki za pomysł 😉
@TheRoomsStudio
@TheRoomsStudio 3 жыл бұрын
Super. Konkretnie i na temat. Pozdrawiam.
@PompaCiepłaiPV
@PompaCiepłaiPV 3 жыл бұрын
Dzięki za komentarz.
@MhUser
@MhUser 3 жыл бұрын
nie ma możliwości zaizolowania budynku bez mostków jeśli nie jest postawiony na izolacji; podobnie jest z dachem, tutaj izolacja musi leżeć na nim; nie da się termosu zaizolować trochę w środku, trochę na zewnątrz i liczyć na to że herbatka nie wystygnie
@michalstaron7577
@michalstaron7577 3 жыл бұрын
Świetny kanał ;) jestem instalatorem fotowolatiki i cieszy mnie, że coraz więcej jest kanałów gdzie pokazywane są faktyczne uzyski i koszty korzystania z OZE na swoich przykładach. W większości przypadków robie jako podwykonawca i aż za głowe się łapie jakie to bajki handlowiec nawciskał klinetowi...nie rozumiem tylko po co bo bez tych bajek to nadal jest mega opłacalny interes dla klienta. Widziałem filmy gdzie jeździłeś do widzów i pokazywałeś inne systemy grzewcze i porównywałeś je do pompy ciepła. Jeśli miałbyś okazje zbadać temat mat na podczerwień byłoby super ;) dużo się słyszy pozytywnych opini o tym systemie ale w więkoszści są to artykuły sponsorowane. Zastanwia mnie twoja opinia ;) może ktoś z widzów ma podłogówke wykanana z mat na podczerwień i może coś o tym napisać ;) pozdrawiam i życzę miliona subów ;p
@PompaCiepłaiPV
@PompaCiepłaiPV 3 жыл бұрын
Dzięki za tak miły komentarz. Poprawiłeś mi dzień. 😉
@MaskotekoX
@MaskotekoX 3 жыл бұрын
Odnośnie wód gruntowych, przy badaniu firma geologiczna określiła ich poziom na 50 cm poniżej poziomu gruntu. Zanim zrobiłem projekt płyty, na działce powstała studnia. Przy intensywnych opadach woda ze studni potrafi się wylewać. Przy wymianie gruntu pod płytę użyłem 200 ton kamienia łamanego/klinca - wymiana ok. 50-60 cm gruntu. Kompleksowo zrobiona płyta systemem gospodarczym w moim przypadku 38 tys. przy 120 m. kw. Zamiast XPS jako izolacja pod płytą użyty EPS 100 i 150 czyli ustawdzony styropian fundamentowy.
@PompaCiepłaiPV
@PompaCiepłaiPV 3 жыл бұрын
No i jest ok?
@MaskotekoX
@MaskotekoX 3 жыл бұрын
Narazie poziom zero ale wyglada, że wszystko jest ok. Zobaczymy jak będzie z czasem :)
@michalk6082
@michalk6082 3 жыл бұрын
Dzień dobry! Słyszał Pan może o płycie bez podkładu XPS pod płytą?? Architek z konstruktorek proponuja mi płytę o grubości 30cm betonu z izolacja na górze!! 15cm EPS! Dziwne to dla mnie. Grunt glina - mady rzeczne!
@PompaCiepłaiPV
@PompaCiepłaiPV 3 жыл бұрын
W tym przypadku mowa jest o zimnej płycie fundamentowej. Tyle jeśli chodzi o moją wiedzę w tym temacie. Ogólnie jest taka technologia, czy jest dobra czy zła ja Ci nie podpowiem. Pozdrawiam.
@dnamovies3976
@dnamovies3976 3 жыл бұрын
Fajnie!👍
@PompaCiepłaiPV
@PompaCiepłaiPV 3 жыл бұрын
Ba ;-)
@dnamovies3976
@dnamovies3976 3 жыл бұрын
@@PompaCiepłaiPV Na materiał o twoim zapleczu filmowo produkcyjnym jest troche chętnych czy nie bardzo?
@krzys260173
@krzys260173 3 жыл бұрын
Jeśli płyta to już za ciosem i ściany jednowarswowe. Ceramika poryzowana na cienkiej spoinie , dach ze wstępnym kryciem zamiast deskowania i papy płytą Steico lub Pavatex. Temat do rozwinięcia i omówienia . Pozdrawiam.
@PompaCiepłaiPV
@PompaCiepłaiPV 3 жыл бұрын
Dziękuję za komentarz, pomyślę🤔
@Tomasz_Mazurowski
@Tomasz_Mazurowski 3 жыл бұрын
Mam dom o wymiarach 12,5 x 9,5m na płycie grzewczej. Stoi on na 20cm styropianie EPS200. Płyta o grubości 25cm, zbrojenie z dwóch warstw pręta 8mm, oczko 15x15cm , po obwodzie zewnętrznym dodatkowo pret 12mm. Weszło 30m3 betonu. Po całości ogrzewanie podłogowe. Spory z tego akumulator ciepła. Jeszcze nie mieszkam, zobaczymy jak się z tym będzie żyło.
@PompaCiepłaiPV
@PompaCiepłaiPV 3 жыл бұрын
Pewnie dobrze. Fajna technologia.
@LordPietrus
@LordPietrus 3 жыл бұрын
Jak gęsto rury są dawane na płycie grzewczej? I na jakiej głębokości? Bo moim zdaniem lepiej jest wylać płytę na styrodurze i później dać nawet 5 styroduru i na tym wylać 5 cm anhydrytu. Cieńsza posadzka to niższe koszty ogrzewania i sterowalność pomieszczeń z poziomu sterowników. A poza tym anhydryt jest samopoziomujący i glazurnicy będą zadowoleni.
@Tomasz_Mazurowski
@Tomasz_Mazurowski 3 жыл бұрын
Mniejsza masa akumulacyjna to tylko szybsza reakcja podłogi, na twoją chęć zwiększenia lub zmniejszenia jej temperatury. Nie ma ona wpływu na koszty ogrzewania-bo za to odpowiadają tylko straty ciepła ( zapotrzebowanie budynku ). Ja dałem pexy w rozstawach: łazienka 15cm, salon korytarz kuchnia 20cm, garaż 30cm. Podwiązane są pod górną siatką zbrojenia, czyli około 6-7cm pod powierzchnią betonu.
@jacekk4406
@jacekk4406 3 жыл бұрын
Ja mam bardzo podobna płytę tylko 25 cm xps na dole 11x10 m mieszkam 2 rok i przy obecnej zimie nie spaliłem nawet pół butli gazu czyli mniej niż 1100 litrów akumulacji ciepła super. Piec gazowy dwufunkcyjny chodzi czasem tylko 2 razy na tydzień , przy dużych mrozach częściej będziesz zadowolony bardzo . Jedyny minus tego rozwiązaniajaki jaki widzę po prawie 2 latach to spora bezwładność
@krzys260173
@krzys260173 3 жыл бұрын
Jeżyli policzymy wszystkie etapy i koszty stanu zero to płyta jest bardzo korzystnym rozwiązaniem. Przede wszystkim czas wykonania. Przy dobrych warunkach gruntowych jest tańszym rozwiązaniem. Koszty winduje brak znajomości technologii wykonania i na tym korzystają firmy wykonujące płyty. Czasem jak słyszę koszt wykonania płyty w PL.....chciałbym tyle dostawać w DE:)))W razie pytań ....pytajcie ;)))
@PompaCiepłaiPV
@PompaCiepłaiPV 3 жыл бұрын
Są jeszcze uczciwi ludzie co innym pomogą. POZDRAWIAM
@stencilm
@stencilm 3 жыл бұрын
To gdybanie o kosztach płyta vs tradycyjny fundament jest śmieszne. Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie. Realne dane w moim przypadku: 58tys brutto tradycyjnie(wliczone wszystko, koparka, piach, ławy 70x60, ściany fundamentowe murowane + wieniec, robocizna, ciężka izolacja przeciwwodna, drenaż opaskowy, izolacja termiczna ścian fundamentowych 20cm xps, "chudziak" b20, kanalizacja pod posadzkowa itp) vs 80tyś netto płyta(20cm xps pod i dookoła, stal, beton i robocizna, kanalizacja) bez podbudowy i koparki. Czyli 2x droższa. Czy lepsza? Zdecydowanie TAK ale nigdy poniesione nakłady nie dałyby wymiernych korzyści np w mniejszych rachunkach za ogrzewanie. Im prostsza bryła i gorsze warunki gruntowe tym więcej przemawia za płytą. Pozdrawiam!
@Midi-lw7bm
@Midi-lw7bm 7 ай бұрын
Wcale nie 2x droższa, bo dolicz jeszcze koszt zrobienia posadzki po wybudowaniu stanu surowego zamkniętego. Cena ci wtedy podskoczy pod to, co kosztowała płyta netto. Druga sprawa - płytę można wykonać samodzielnie podczas urlopu i wtedy odpada robocizna, a w takich przypadkach płyta wychodzi taniej, bo do tradycyjnego fundamentu musisz wziąć robotników, a do płyty nie.
@arek5745
@arek5745 5 ай бұрын
​@@Midi-lw7bmliczyłeś to czy gdybasz? Bo ja liczyłem i przy 180m2 parterowce różnica na samym materiale to 30k zł, nawet nie liczyłem robocizny :)
@ukaszwrocawski8960
@ukaszwrocawski8960 3 жыл бұрын
Też mam płytę, super sprawa ale droga
@PompaCiepłaiPV
@PompaCiepłaiPV 3 жыл бұрын
A droga to ile kosztowała? Ile metrów kwadratowych?
@europv8012
@europv8012 3 жыл бұрын
@@PompaCiepłaiPV u nas 27 cm na 120m2 wyszła 45 tyś
@Tomasz_Mazurowski
@Tomasz_Mazurowski 3 жыл бұрын
Ja swoją płytę, jak i całą podbudowę i wszystkie przyłącza - robiłem sam. W sumie prosta robota. Żona i 10-letni syn pomagali układać styro i wiązać zbrojenie. Koszt nie był taki straszny. Robocizna za free, tylko materiał. A ekipy ździerają okropnie za płytę, chociaż robota prostsza niż tradycyjne fundamenty.
@PompaCiepłaiPV
@PompaCiepłaiPV 3 жыл бұрын
@@europv8012 ale z ogrzewaniem? Napisz coś o swojej płycie fundamentowej z doświadczenia?
@europv8012
@europv8012 3 жыл бұрын
@@PompaCiepłaiPV bez. Nie doprowadziłem też świeżego powietrza do kominka (ale o tym w piątkowym odcinku) na szczęście z powietrzem nie wszystko stracone. A co do płyty to zaufałem konstruktorowi i wykonawcy w #8 odcinku trochę widać a więcej szczegółów opublikuję w piątek.
@marcinbabowicz341
@marcinbabowicz341 3 жыл бұрын
Na każdym etapie budowy trzeba mieć sporo pojęcia żeby nie narobić problemów w późniejszym okresie, aż strach pomyśleć 🤔
@PompaCiepłaiPV
@PompaCiepłaiPV 3 жыл бұрын
Dokładnie tak jest.
@marekgrys
@marekgrys 3 жыл бұрын
Można robić pod szkieletowy dom płytę bez klasycznego zbrojenia a że zbrojeniem tzw rozproszonym.... Akumulacja...jedni uważają za zaletę inni za wadę bo bezwładności zmiany temperatury jest duza
@PompaCiepłaiPV
@PompaCiepłaiPV 3 жыл бұрын
Akumulacja moim zdaniem zawsze zaleta.
@marekgrys
@marekgrys 3 жыл бұрын
@@PompaCiepłaiPV oczywiście że nie...w szkieletowym domu o dobrej izolacji i małej akumulacji do niczego nie jest mi potrzebna. Grzejąc lub chłodząc dom klimatyzatorami czyli pompa ciepła powietrze powietrze dostarczam w każdej godzinie dokładnie tyle ciepła ile potrzeba i ile chcę...o godz 24.00 można zmniejszyć temp w domu z 23 do 20 st i zajdzie to bardzo szybko...mając płytę i grzejąc 20 M3 betonu można zapomnieć o tym. W Polsce ostatnio zimy to -5 st w nocy i czasami + 5 st w dzień... Akumulacja będzie przegrzewać dom... Ale to moja opinia odnośnie ciepłych lub pasywnych domów
@marcinbaazy1692
@marcinbaazy1692 3 жыл бұрын
@@marekgrys zgadzam się w 100% akumulacja to miecz obosieczny. Przyda się tylko wtedy jak Ci brakie prądu i chcesz dłużej utrzymać temperaturę. W pozostałych, znacznie częstszych przypadkach będzie przeszkadzać - okes wiosenny i jesienny, w nocy mróz w dzień ciepło, a nad ranem masz „rozpędzony” system grzeczny i o godz. 12 otwierasz okna bo Ci za gorąco. To samo jak wspomagasz się kominkiem, rozpalisz w nim i zaraz jest za gorąco bo masz grzanie z komina i również rozpędzoną podłogę, jak Ci w kominku zgaśnie to zanim Ci podłoga zareaguje to minie sporo czasu i masz zimno.
@eptuteptu9012
@eptuteptu9012 3 жыл бұрын
Płyta grzewcza nie ma dodatkowej posadzki układamy około 1.5cm płytkę i chcemy zainstalować okno od podłogi np HS jak je zainstalować jak nie ma miejsca na termoizolacje np niskiego profilu progu macie jakieś rozwiązanie?bo ja mam. Dajcie znać.
@michamazowieckie4121
@michamazowieckie4121 3 жыл бұрын
Na etapie zalewania płyty należy to uwzględnić, tj zagłębienie pod hs. I właśnie największym minusem płyty jest to, że na etapie projektu należy mieć już wszystko uwzglednione, bo późniejsze przeróbki mogą okazać się niemożliwe do wykonania
@eptuteptu9012
@eptuteptu9012 3 жыл бұрын
@@michamazowieckie4121 no dokładnie ja myślałem nad klinarytem frezowaniem do producenta okien zagłębionym na granicy obrzeży z betonem około 10cm .
@bartekpyzik9375
@bartekpyzik9375 3 жыл бұрын
Odpowiedzią jest ciepły montaż w warstwie ocieplenia(NIE MYLIĆ ZE SZCZELNYM MONTAŻEM). Okna są zamontowane całkowicie w warstwie styropianu(lub wełny), na konsolach lub kątownikach. Jest to także szczelny montaż(z taśmami). Montaż w warstwie muru jest szczelny, ale nie jest ciepły. Wiele osób myli te pojęcia.
@michamazowieckie4121
@michamazowieckie4121 3 жыл бұрын
Jest to jakieś wyjście. Ja niestety nie pomysłem o tym i mam hs na płycie, ale jak położyłem podkład i panele to mam mały próg, co ma też mały plus, bo nie nawiewa mi syfu z dworu.
@michamazowieckie4121
@michamazowieckie4121 3 жыл бұрын
@@bartekpyzik9375 proponowano nam takie rozwiązanie, ale przy szkleniu 3,50 szerokim nie przystaliśmy na to z uwagi na duży ciężar okna i konieczności zastosowania solidnych kotew mocujących
@Marcin-zn9ow
@Marcin-zn9ow 3 жыл бұрын
W Polsce na płytach Buduje się co najmniej od lat 70 XX wieku.
@jankowalski2234
@jankowalski2234 3 жыл бұрын
A tego styropianu pod płytą to nie mogą zaatakować gryzonie?
@PompaCiepłaiPV
@PompaCiepłaiPV 3 жыл бұрын
Ciekawe pytanie 🤔
@PompaCiepłaiPV
@PompaCiepłaiPV 3 жыл бұрын
Ciekawe pytanie 🤔
@marcinmarceli705
@marcinmarceli705 3 жыл бұрын
Dlatego nie używa się styropianu.
@kopiszka
@kopiszka 3 жыл бұрын
Możesz dać chudziaka na spód.
@jusz4756
@jusz4756 3 жыл бұрын
a nie jest tak ze przy zasypie kruszywem pospółka nie maja celu tam drążyć
@devmdevm6062
@devmdevm6062 3 жыл бұрын
Nie sądzę żeby styropian nasiąkał wodą.
@PompaCiepłaiPV
@PompaCiepłaiPV 3 жыл бұрын
Trzeba to sprawdzić.
@krzys260173
@krzys260173 3 жыл бұрын
@@PompaCiepłaiPV styropian chłonie wilgoć i traci parametry . XPS w miejsca narażone na wilgoć i podsiąkanie kapilarne
Jak wykonać ogrzewanie podłogowe?
15:19
iZZi instalacje
Рет қаралды 12 М.
小蚂蚁会选到什么呢!#火影忍者 #佐助 #家庭
00:47
火影忍者一家
Рет қаралды 103 МЛН
Synyptas 4 | Жігіттер сынып қалды| 3 Bolim
19:27
kak budto
Рет қаралды 1,3 МЛН
Watermelon magic box! #shorts by Leisi Crazy
00:20
Leisi Crazy
Рет қаралды 114 МЛН
Крутой фокус + секрет! #shorts
00:10
Роман Magic
Рет қаралды 40 МЛН
JAK NIE BUDOWAĆ MAGAZYNU ENERGII!!!  ⛔LIVE - 20:30⛔ POMPA CIEPŁA i PV
2:01:39
Ciepły fundament - za co warto przepłacić i na co uważać?
47:16
HOLIBOOD - Zdrowy Dom
Рет қаралды 150 М.
Płyta fundamentowa czy Fundament tradycyjny ?
26:15
Moc Drewna
Рет қаралды 66 М.
Konstruktor odpowiada: płyta czy ława fundamentowa? [WYWIAD] Izabela Siwik CityProjekt
18:49
Jakie popełnił BŁĘDY w budowie... A miało być idealnie... Holibood
1:01:42
Płyta Fundamentowa  ( GW INVEST)
5:17
GW Invest
Рет қаралды 105 М.
Jak zrobić ogrzewanie podłogowe płyty fundamentowej.
15:56
LC LATOS - Instalacje dla domu
Рет қаралды 12 М.
小蚂蚁会选到什么呢!#火影忍者 #佐助 #家庭
00:47
火影忍者一家
Рет қаралды 103 МЛН