Tak přátelé již brzy se můžete těšit na další díl o tomto střídači a to z praktické instalace, kde už má vyrobeno něco kolem 1MWh a pracuje ke spokojenosti majitele.
@MilanSverma Жыл бұрын
Ahoj. Chtěl bych se podělit o svoji zkušenost. Před prvním zapnutím sestavy 7x380Wp , eco solar boost mppt-3000 pro , 1x bojler 120 l Dražice + 1x bojler 80 l Hlavačka Čech jsem si radši pozval kamaráda elektrikáře , abych si to nechal zkontrolovat a tak trochu se pochlubil , jak Já amatér jsem to vymyslel. Tak mi to prošel a drobně doladil . Pak mi řekl : "Aby ti to správně fungovalo a dalo maximum a mělo životnost ,tak nesmíš zapomínat na spirálu , to vůbec neřešíš ! " Taky se za chvilku ukázalo. 1 bojlér dobrý a 2 po chvilce hláška - moc grzałki za niska - příliš nízký výkon ohřívače . Tak sem dám odkaz na stránky , kde je pěkná tabulka na výpočet výkonu spirály. Třeba to někomu pomůže. EkoPulsar - Dla Domu - Grzalki 230 V AC
@ZdenekSpiddy24 күн бұрын
Mám fotovoltaiku 3300 Wp a bojler 2 KW. Tento střídač má velmi dobrý výkon ve funkci MPPT i při nízkém svitu, ale nemá strop pro napětí na výstupu. Při dobrém slunečním svitu udělá na spirále bojleru klidně přes 300 V, což neprospívá spotřebiči. Je proto vhodný jen pro systémy s menším výkonem panelů, kde nepřesáhne napětí výstupu 240V. Nyní nahrazeno Green Boostem taky od poláků a v pohodě, jen je hlučnější.
@josefn.8507 Жыл бұрын
Zdravím solárníky, tento měnič se dá přímo na PL stránkách koupit za 8500, kamarádi ho mají a šlape luxusně, zkoušeli Bel, pak ještě Poláci dělají zelený azodigital jak jsi o něm mluvil jen si u něj musíš vždy přepočítat výkon ale tento 3000 Pro jede nejlíp, i když není slunce tak z něho vždy něco dostaneš, já si ho svou blbosti zčudil a teď čekám na opravu. Pak mám slíbený ještě vytuněný siton 210 ten by měl umět divy, ale o tom potom 😉
@JaneKLX Жыл бұрын
V Polsku 5600,- bez dph, s dph 6800,- na merxu
@miroslavzet1200 Жыл бұрын
Super,díky.Jsem zvědavý na recenzi "MUST".Přesně ten,co uvádíš,provozuji ho od května a šlape mi dobře bez jakýchkoli větších problémů.Jen jsem zvědav na jeho ideální nastevení.Komunikaci přes wifi se mi nepodařilo zprovoznit(mám k tomu original zařízení)možná dělám něco špatně. Má výstup USB pro komunikaci s PC, to mi fungoval, pak to přestalo.Když jsem to celé odpojil a zapojil,tak to opět začalo komunikovat, no ale po cca 1měsíci to zase přestalo komunikovat.Nyní jsem to už neresetoval.
@sakulraider Жыл бұрын
Také jsem na něj zvědav. Papírově má dobré parametry (PV18-3024 VHM), ale víme jak to bývá. Já ho sice neplánuji použít s fotovoltaikou, ale čistě jako UPS, nicméně nějaké testy rozhodně udělám. Vzal jsem to bez WIFI, tu si tam dám kdyžtak svoji, ale spíše pojedu přes USB nebo RS485. Kdysi jsem testoval EASUN také 3,6kW/24V i s WIFI a musím říct, že ta WIFIna, byl hrozný paskvil. Když už se to někam spojilo mělo to latenci i 10 minut a každou chvilku to nešlo. Asi nevýhoda cloudu někde v číně.
@miroslavzet1200 Жыл бұрын
@@sakulraider OK,díky,budu se těšit, jsem zvědav.Ale jinak jsem opravdu spokojen, funguje dobře,bez problémů.Chtěl jsem ho objednat v Číně, ale zjistil jsem,že ho zde nabízí firma"Mivvyenergy" z Plzně a vyšel skoro na stejnou cenu a se zárukou tady doma. Komunikoval jsem i s jednatelem firmy a byl ochotný a příjemný a viditelně znalý.
@zlatomirlukes4628 Жыл бұрын
Ahoj,mě to dělá taky,stačí mě odpojit a zase zapojit usb.
@miroslavzet1200 Жыл бұрын
@@zlatomirlukes4628 Ahoj,to jsem samozřejmě zkoušel několikrát a nikdy se to nechytlo.Nemáš také k tomu ten "wifi plug"? Za boha to nejde rozchodit, třeba to dělám blbě.
@ok2hrl352 Жыл бұрын
USB není už z principu komunikace určeno pro „trvalý komunikační provoz“, „padání“ jen těžko zabráníte je to vlastnost. K trvalé komunikaci slouží především RS485, RS422, RS232 nebo CAN 😊
@RadekSklenar-di8fq Жыл бұрын
Zdravím , Mám dotaz na zkušenější . Tento střídač mám zapojen cca 6 týdnů , / 6 panelů 445W /ohřívám dva bojlery Dražice 160l a 100l . Větší 160 l má těleso 2,2 Kw a 100 l má 2,0 Kw. Když to jde do většího 2,2 Kw , tak se při stejném osvitu na panelu zobrazí 282V - 5,4 A - 1523 W . Ve stejnou chvíly kdy to přepne na menší , který má menší těleso 2,0 KW se na panelu zobrazí 250V - 8,1A - 2025 W , tedy dává víc o cca 500W. Zkoušel jsem to vícekrát přepnout a vždy se stejným výsledkem . / prohodil jsem to i na zásuvkách 1,2, na střídači / Je možné že slabší těleso 2,0Kw by bylo lepší pro mé podmínky ? Nebo čím to může být ? Děkuji
@KutilM. Жыл бұрын
DObrý den, mohu se zeptat zda vám večer take takto cvaka: kzbin.info/www/bejne/bYWxYWqZeqtggNk
@MilanSverma Жыл бұрын
Už jste získal vysvětlení na Váš případ ?
@KutilM. Жыл бұрын
@@MilanSverma Výrobce napsal, že je to v pořádku. Prostě to mají nedořešené. Takže jsme dal stykač a časovač a jede mi to od 7 do 7 a je po cvakání. Těch případných pár watů mne stejně nevytrhne.
@lukashubacek4265 Жыл бұрын
Zdravím právě jsem si tenhle střídač pořídil a potřebuji radu. Chtěl bych dva stringi jeden bych dal na JV a druhej na JZ .A teď řeším jaké panely a jak jich zapojit. Děkuji za každou radu.
@marekon0110 ай бұрын
Zdravim Ako ste tie dva strngy nakoniec zapojil? Aky vykon mate na paneloch a kolko kw su spiraly? Celkova spokojnost? Dakujem za cenne informacie z praxe😊
@mojmirmalena8288 Жыл бұрын
Jako nic proti Polákům, ale jejich práce někdy stojí za.....vím o 3 kusech Ecoboostů, které práskly hned při zapnutí. Ve dvou případech přepolované kabely k fve z fabriky. Takže za mne polsko = kvalita jako čína z aliexpresu. Koupit, rozebrat, zkontrolovat. Já dneska odzkoušel Siton-210, za 4 hodky kilowata v bojleru, wifi logování funguje, televize, rádio, žádné problémy s rušením i když při tom nízkém osvitu spirála lehce bzučela. Bylo pod mrakem a panely jen tak halabala opřené o zeď. Za mne spokojenost. V případě druhého bojleru zapojím proudové relé a jedu na dvě zásuvky. Náklady poloviční, vím co tam je a jak to funguje a můžu na to koukat i v práci na webu dokud mě to bude bavit.
@dadazizala5271 Жыл бұрын
To myslíš že to vyrábějí v Polsku?😅
@stanislavzeslusovic698914 күн бұрын
Co je horší než Čína? Čína vyrobena pro polský trh.
@ZicherStee3 ай бұрын
Dobrý deň. Chcel by som sa opýtať, či by bolo možné na sekundárnu zásuvku pripojiť infra vykurovaciu podlahovú fóliu?
@sakulraider3 ай бұрын
Již jsem odpovídal. Hledej v diskusi.
@petrpavel89052 ай бұрын
Dobrý den všem, omlouvám se už předem za možná nesmyslnou otázku, ale... Rád bych si také pořídil FV ohřev boileru. Představuji si jednoduchou instalaci s výkonem panelů přímo do ohřívače. A teď ta otázka. Když se mi ohřívač nahřeje a vypne na něm termostat, co se děje s výkonem panelů? Prostě si dál vyrábějí a nemusí se výkon odebírat? Děkuji a přeji hezký den
@sakulraider2 ай бұрын
V přvni rade je nutne rict ze ten termostat nic nevipne jen vytvori el. Oblouk, ktery bude horet do te doby nez se mu povede spalit celej vnitrek a nebude mit co horet.
@petrpavel89052 ай бұрын
@@sakulraider Děkuji za info, ale nechtěl jsem se bavit o tom, jak je složité/obtížné spínat, či odepínat DC proudy. Můžeme tedy uvažovat tak, že to z panelů jde do měniče a dál už AC 230V. Otázka ale stále platí, co s tou vyrobenou energií z panelu, když není připnutá žádná zátěž/odběr/spotřebič?
@sakulraider2 ай бұрын
@@petrpavel8905 Když není spotřebič, není žádná výroba. Vše se řídí tímto vzorcem U=I.R
@petrpavel89052 ай бұрын
@@sakulraider Dobrý den, velice děkuj za info. Chápu správně, že panel nevyrábí elektřinu, když není zatížený spotřebičem?
@sakulraider2 ай бұрын
@@petrpavel8905 Zjednodušeně řečeno je to tak.
@lemmyk7369 Жыл бұрын
Dobrý den,nedáte nějaké info o Vašich panelech k tomuto měniči,kde koupit,jestli máte info maximálním napětí v rozpojeném stavu když je mráz? Děkuji
@sakulraider Жыл бұрын
Bude video z provozu. Mám pocit, že jsem ve videu říkal jaké jsou použity panely (545Wp, Max. napětí: 41,8 V, Napětí naprázdno: 49,9 V - ULICA UL-545M-144HV)
@lemmyk7369 Жыл бұрын
@@sakulraider super,díky,ja jaře se taky na to chystám.
@RetroDilna Жыл бұрын
Funguje, ale 10 bych za to nedal :-) Já mám od 10/22 2,4kWp jen na vodu, udělal jsem si svůj MPP s PWM, 2 hoďky práce (dráty na stole, s krabicí apod jistě tak šichta) a cca. 400 Kč. Myslím, že kdo jen trochu umí s pájkou a ví co je to tranzistor a PWM, mohl by si to postavit. Pravda, wattmetr s BT stál +400 a jiné maličkosti, ale je to MOJE :-) a jede to. Bez MPP např. 320W, s MPP 830W atp. Tracking mám manuální, to už je jen několik watů co jsem zkoušel. Budu jej ale dodělávat jen na základě teploty panelů, ta hýbe s MPP nejvíc (když už budu mít sveden teploměr panelů dolů). Taky se to projeví na návratnosti... Kutilům zdar.
@sakulraider Жыл бұрын
Jsem rád, že ti to funguje. Klidně se s námi můžeš podělit o tvoje řešení. Věřím, že by to zajímalo hodně lidí. V popisku videa je link na diskusi, kam svoje řešení můžeš vložit a obohatit tak komunitu.
@PetrJanasek Жыл бұрын
Zdravím, jestli dobře chápu, pak natápění boileru napřímo dává 320W a se střídačem 830W? Já jsem v létě zkoušel 8 panelů po 450Wp napřímo do boileru a když mi konečně dorazil BEL tak s ním, ale takhle markantní rozdíl jsem nikdy nenaměřil!
@RetroDilna Жыл бұрын
@@PetrJanasek Zdravím, tak mrkněte zde, 4x krátké video z mé konstrukce. kzbin.info/www/bejne/hpaUmp2Eh7ejn68 Měřím na DC straně hnad za panely + navíc ještě i filtrační kapacita asi 1000uF. Teď jsem to taky přepl, z 523 na 145W. Kdyby ten rozdíl nebyl tak markantní, nedělal bych to, mám 6 panelů, cca. 240V, 2460Wp a když jsem to připojil přímo ze střechy hned na spirálu 1850W v kýblu, bylo to to samé co teď. Pak PWM a jedu...
@RetroDilna Жыл бұрын
@@PetrJanasek Ale POZOR ! MPPT má smysl jen při snížení výkonů panelů snížením osvitu či zastíněním, pokud máte výkon panelů např. 2000W a těleso 2000W NIC nezískáte. Viz. má videa, kde mám výkony 500, 900 apod. Navíc, pokud máte 8 panelů po 450Wp, kolik máte spirálu na na jaké napětí ?
@pavelknothe8097 Жыл бұрын
Ahoj, lze nastavit výstupní napětí na 120-230V? Nebo je stanovené napětím panelů a střídač ho pouze rozseká na AC a proto je v technických parametrech udávané napětí 120-350V?
@sakulraider Жыл бұрын
Výstupní napětí ani žádné jiné parametry nastavovat nelze. Výstupní napětí je pouze "rozsekáno" na AC a odpovídá v poměru vstupnímu napětí. Pokud potřebuješ stabilní výstupní napětí (sinus) je nutné použít plnohodnotný měnič, který ovšem vyžaduje baterii nebo napájení ze sítě.
@janpribyl8443 Жыл бұрын
pokud potřebujete omezi výstup, pořiďte si regulátor od pana Budínského (BEL), tam to lze :) případně Siton umí omezit výkon
@TomášBělík-j3m Жыл бұрын
Dobrý den pánové, máte někdo zkušenosti s připojením tohoto střídače podlahovému vytápění? Primárně bych ho využíval k ohřevu vody, sekundárně k el.roštu podlahového vytápění. Fungovalo by to? Díky za odpověď. T
@sakulraider Жыл бұрын
Nevidím v tom žádný problém.
@TomášBělík-j3m Жыл бұрын
@@sakulraider A nebude to dělat problém tomu termostatu (z té druhé zásuvky) ? Jsem laik, začínám se teprv o tyto věci zajímat. Z bytu se budeme stěhovat na barák,proto tyto mé dotazy.
@sakulraider Жыл бұрын
@@TomášBělík-j3m Pokud máte běžný mechanický termostat není vůbec žádný problém. Ten by mohl nastat u elektronického termostatu.
@Maxik_Bartos Жыл бұрын
Dobrý den, na MPPT 3000 říkáte o 2x výstupech. Primární a sekundární výstup na zařízení. Jestli to dobře chápu tak na primární výstup se zapojí přímo vývod z bojleru např.Drazice?? Klasický bojler Dražice 160 má na spodní části vývod - kabel s vidlicí na 220 Voltů. Takže by se dal tento bojler napojit napřímo do primárního výstupu?? Když by byli 2x bojlery a jeden je napojen na primární a druhý bojler na sekundární výstup tak by po odpojení - nahřátí bojleru se sám přepne na další výstup.??
@sakulraider Жыл бұрын
Ano presne tak. Pokud je jakykoli odber z primarni zasuvky jede to na ni a pokud odber neni treba bojler vypne prepne na sekundarni pokud je v ni pripojena zatez.
@Maxik_Bartos Жыл бұрын
@@sakulraider děkuji vám za upřesnění.
@samino2709 Жыл бұрын
Prosím Vás o vysvetlenie. Som len spotrebiteľ a nevyznám sa vo fotovoltike, hoci ju mám nainštalovanú.Ale načo je dobrý striedač DC/AC, keď vstupné napätie začína na 100,00 V? Mám 10x250 W panel FV a ide priamo na špirálu, čiže ostrovný systém. Zásobník TÚV 300l má vstavanú elektroniku a vstupné napätie otvára pri 42,0 V a začína nahrievať vodu. (samozrejme že od októbra do apríla nevyrobí nič) ale ak by som tam dal striedač, tak strácam čas kým dosiahne otváracie napätie 100,0 V a to už môže byť pre mňa neskoro vzhľadom k sklonu FVP a zle natočenej streche. No zo striedačom by sa voda nestihla ohriať alebo sa mýlim?
@sakulraider Жыл бұрын
Informace, že střídač pracuje od 100V je jen pro doplnění a pro praktický provoz nemá příliš význam, když podstatné je, aby panely dávaly napětí cca 250V. Toto napětí se prakticky nemění v závislosti na osvitu. Evidentně máte asi nějaké speciální řešení, protože jinak přímé napojení DC napětí na topnou spirálu ovládanou klasickým termostatem (běžný bojler) je celkem slušný hazard. Proč tomu tak je je na internetu omíláno stále dokola, takže asi nemá smysl to dále rozvádět.
@samino2709 Жыл бұрын
@@sakulraider ok, zásobník TÚV má dve špirály, jednu na DC napätie a druhú na AC napätie....to pre prípadný dohrev ak by slnko nestačilo. Je to originálny výrobok a nevidím v tom hazard. takže vaše video je zrejme určené pre majiteľov klasických zásobníkov TUV?
@sakulraider Жыл бұрын
@@samino2709 Ano je to primarne pro klasicky ohrev. Dnes jsou jiz bojlery urcene primo pro pouziti solaru a tam je mozno pripojit primo DC napeti.
@tommar9 Жыл бұрын
Siton zlobí fest ale jen s některými tranzistory. Musí se tam upravit buzení fetu. Pokud byste chtěl, pošlu schema úpravy.
@sakulraider Жыл бұрын
Ahoj, o tomto problému vím a i jsem testoval nějaké tranzistory, ale furt to stálo za prd. Nicméně pokud pošleš nějaké info určitě budu rád, pokud máš něco osvědčeného: SakulRaider@seznam.cz
@milanbusta35946 ай бұрын
Zdravím. Mám fotovoltaický ohřev vody s tímto střídačem. Jelikož v létě, když zrovna není úplně zataženo, plno vyrobené energie jde do luftu (na druhém výstupu nemám nic připojeno), zauvažoval jsem, zda-li by se nedala do druhé zásuvky zapojit nějaká mini lednice na chlazení nápojů. Díval jsem se např. na "Guzzanti GZ 48S" s technologií Heat pipe, bez kompresoru, bez CFC. Poradíte někdo, zda by se tato lednice dala dát do druhé zásuvky?
@sakulraider6 ай бұрын
To že tam není kompresor je sice dobré, ale nejspíš tam bude nějaký ventilátor pro chlazení článků. Celý problém měniče je v tom, že z něj neleze střídavé napětí a hlavně napětí kolísá od 60 do 300V a takový rozsah nemá žádný spotřebič ani tato lednice. Snadno tak může dojít k poškození. To už bych spíše pořídil za stejnou cenu sinusový střídač a třeba jen nějakou menší baterii a vytěžovač. Přes vytěžovač se pak může napájet bojler a pokud bude nabyt lze připojit libovolný spotřebič.
@hanus19879 ай бұрын
Dobrý den. Kolik do toho můžu pustit proudu??? Mužu do toho zapojit i panely která davají 13A.
@sakulraider9 ай бұрын
Protože maximální proud z panelu nehraje vůbec žádnou roli, tak s ohledem na proud můžete. Nicméně jsou mnohem důležitější parametry, které je nutné dodržet (třeba napětí). Proto než se do čehokoli pustíte doporučuji danou problematiku důkladně nastudovat nebo realizaci svěřit odborníkovi. Mrkněte na druhý díl, kde je už konkrétní instalace včetně použitých komponent. Případně na video Jak jsem začínal s FVE: kzbin.info/www/bejne/aYO6ZHZ3YpWtl9Esi=IKfl7RunaO8oF_ho kde to rozebírám podrobněji.
@KutilM. Жыл бұрын
Zdravím, možná by jste mi mohl poradit. Chtěl bych v létě druhý výstup využít pro nabíjení menší baterie ze které by pak bylo napájena filtrace bazénu (plus bych přebytkem ohříval vodu v bazénu). Nevíte jak si nabíječky poradí s modifikovanou sinusovkou? Nebo nevíte o podobném zařízení, které by mohlo být použito?
@sakulraider Жыл бұрын
Z principu by mělo fungovat prakticky libovolné zařízení, které vstupní střídavé napětí hned usměrní. Což je v dnešní době prakticky veškerá elektronika, takže i nabíječky. Nicméně je nutné dodržet jeden základní předpoklad a to aby se výstupní střídavé napětí pohybovalo vždy v rozsahu připojeného spotřebiče a to je většinou největší problém těchto měničů neb nemají vůbec žádnou stabilizaci výstupního napětí. Pokud bude napětí nižší nemělo by to až tak vadit a připojený spotřebič jen nebude fungovat, ale pokud by bylo napětí vyšší může dojít k jeho poškození. Většina spotřebičů dokáže pracovat v rozsahu 170-260V (nutno zkontrolovat u každého spotřebiče, některé pracují již od 100V) a v tomto rozsahu se musí pohybovat výstup střídače.
@KutilM. Жыл бұрын
@@sakulraider to jsem si myslel, děkuji tedy za potvrzení ;-)
@KutilM. Жыл бұрын
@@sakulraider Také se vám to takto chová navečer ( min. 45minut)? Mě to normální nepříjde, aby to pořád scvakalo relátko... kzbin.info/www/bejne/bYWxYWqZeqtggNk
@sakulraider Жыл бұрын
@@KutilM. Já nejsem vlastníkem tohoto střídače, ale majitel nic o nějakém cvakání relé neříkal. Již brzy chystám u něho návštěvu a natočím jak mu to funguje.
@KutilM. Жыл бұрын
@@sakulraider Tak jsem polákům napsal a jen napsali, že je to cvakání relé a že je to OK. Myslím, že bych příště šel do BELu :-) Jsem zvědavý kdy to umře a budu to reklamovat :-( ještě přemýšlím zařadit za to relé stmívání a tak odběr odpojit hned než začne neustálý restart.
@jiriptacnik2314 Жыл бұрын
S čistokrevným střídačem to moc nejde. Jedině s vytezovacem nebo wattrouterem. Jinak na německým Amazonu mají klony axpertu za 600 euro a jedou i bez baterek. Hledejte třeba takový zeleny škatule Green Power nebo jak se jmenujou...
@sakulraider Жыл бұрын
Však budu dělat ten vytěžovač, aby upravoval výkon do zátěže dle slunce, aby šel použít právě i ten nejlevnější střídač. Baterku mu jednoduše nasimuluju. Pak se dá sehnat střídač pod 10000Kč třeba od EASun (Ty jsou celkem OK).
@jiriptacnik2314 Жыл бұрын
No, budu zvědav. Axpert a vytezovac například Kybos si prý moc nerozumí...
@slavino4697 Жыл бұрын
Ahoj, šel by udělat pro tenhle měnič monitoring? Vyroba v kw + teplota bojleru?
@sakulraider Жыл бұрын
Zcela jistě. Jen mám pochyby, že by se s tím někdo chtěl dělat.
@MilanSverma Жыл бұрын
Dobrý den, chtěl bych se zeptat kolik to snese ampér ? V prospektu jsem to nenašel .
@sakulraider Жыл бұрын
Snese 3,5kW a tak lze proud dopočítat. 10A snese za každých okolností. Jestli víc nemám tušení.
@MilanSverma Жыл бұрын
@@sakulraider Ahoj , tak mi to nedalo a napsal jsem výrobci, protože moje panely dávají Imp 11,02 A a Isc 11,68 A. a ten mi obratem odpověděl. Dzień dobry, Inwerter sam ustawia optymalny prąd w ramach algorytmu MPPT oraz ma ustawiony wewnętrzny elektroniczny limiter prądu na 12A, więc można podłączać do inwertera panele PV zarówno o mniejszym jak i większym prądzie maksymalnym. Pozdrawiam,-- Dział wsparcia technicznego AZO Digital Dobré ráno, Střídač sám nastavuje optimální proud v rámci algoritmu MPPT a má interní elektronický omezovač proudu nastavený na 12A, takže ke střídači můžete připojit FV panely s nižším i vyšším maximálním proudem. Pozdravy, Oddělení technické podpory AZO Digital Tak jsem zvědav jak to kluci v Polsku vymysleli . Ale odpověď přišla obratem , možná proto , že jsem ji napsal polsky .
@sakulraider Жыл бұрын
@@MilanSverma Tak to je super, že takto pohotově reagují.
@lukashubacek4265 Жыл бұрын
@@MilanSverma Pokud jsem dobře četl tak v prospektech mají psané max 5000w což se dá spočítat 14,2A jestli jsem to ale počítal správně. 😮
@LibangF15 Жыл бұрын
Ahoj, chci koupit tento menic, mam tady 6 panelu 405W Voc 37,06V, Vmp 30,52V Imp 13,27A, Isc 13,85A. Bojler Drazice 180L 2Kw. Kolik by jsi dal panelu? Bude stacit 6 nebo radsi prikoupit jeste 2? Diky za odpoved.
@sakulraider Жыл бұрын
Klidně můžeš dát 7- 8 panelů.
@LibangF15 Жыл бұрын
Cau, tak jsem to konecne dal dohromady. Jede to dobre. 8 panelu dava napeti naprazdno cca 302V. Kdyz je pekne slunicko je tam nekde kolem 250-260V, kdyz se zamraci a zase zacne svitit je tam chvilkove i 280V nez to spadne dolu, nebude to problem pro bojler? Jinak zatim spokojenost az na jeden chrastici ventilator. Reklamovat to nebudu, az zdechne tak ho vymenim.@@sakulraider
@tommyhilfiger878510 ай бұрын
Ahoj kolik máte výkon panelu?výrobce udává max 1panel 400w@@LibangF15
@LibangF1510 ай бұрын
@@tommyhilfiger8785 410wp
@lukashubacek4265 Жыл бұрын
Zdravím tak už to mám za pojeno a velká spokojenost šlape to jak má bojler každý den cca 68stupnu a to i když je zamračeno.
@happyapendix Жыл бұрын
Dobrý den, a máte zapojený i dohřev ze sítě? Také plánuji stejný výrobek. Děkuji
@lukashubacek4265 Жыл бұрын
@@happyapendix Dohřev mám řešen přes plynový kotel. Ale teď je momentálně úplně od staven .Nechci zbytečně dohrivat když stačí panely každý den nahrit bojler. Mám 160l bojler a krásně pro čtyřčlenná rodina se krásně o koupe a ještě tam něco zůstává.
@marekon0110 ай бұрын
Zdravim kolko panelov (kolko wp a V ste dali? A aky je vykon spiraly? Dakujem Snažím sa zostavit nieco podobne 😊
@lukashubacek426510 ай бұрын
@@marekon01 Zdravím, použil jsem panely 6ks 500wp cca 42volt bojler mám 160l Dražice spirálu 2200w ale přemýšlím o spirále 3000w jen ještě první musím zjistit jestli se nebude střídač přehřívat a všechny panely mám na JV přes zimu to dokáže udržet vodu přes den na 42° a večer při koupání to podrží plynový kotel ale když v zimě začne svítit tak to zvládne krásně dát i za tak krátkou dobu kolem 8kw což stačí na krásných 68°jinak vlete to počítám že bude bojler na max.
@marekon0110 ай бұрын
Tak to fachci krásne 👍☀️🌞 Diky za info, ja premyslam zeby som mal dve spiraly 1kw a 2kw a spinali by sa podla aktualneho vykonu panelov 1kw - 2kw - 3kw
@ollampjawasimsonskoda4265 Жыл бұрын
zdravím hodlám koupi tento regulátor + 7 x 460wp panely napětí v zatěži 35,20V 246V A NAPRÁZDNO 41,80 292v bude to pro dvě spirály primární bide 2,2kw a druhá 3kw nebude spirálám vadit o trochu větší napětí těch 246V ?
@sakulraider Жыл бұрын
Naprosto v pohode.
@ollampjawasimsonskoda4265 Жыл бұрын
@@sakulraider a co se stane když se regulátor přetíží protože 246V a (3000wna 230V) topné těleso je potom 3208w nebude mu to vadit ?
@sakulraider Жыл бұрын
@@ollampjawasimsonskoda4265 Regulátor se nepřetíží a tělesu to vadit nebude.
@mirekskop242 Жыл бұрын
Můžete napsat kolik tech 7 panelů dá přímo do spirály bojleru w nebo kw.? Já tomu nerozumim. Bylo mi řečeno že to 2kw spirály půjde jen stovky w a né cele 2 kw..
@sakulraider Жыл бұрын
@@mirekskop242 Napíšu to jednoduše. V první řadě při instalaci bylo použito 6 panelů. Jakých je možno zde v diskusi dohledat. Teoretický výkon těchto panelů je 3270Wp. Nicméně tohoto výkonu nikdy nedosáhnou vlivem umístění jejich instalace. Co mám informaci tak nejvyšší výkon do spirály byl při plném osvitu za plně slunečného dne 2400W. Tento výkon by neměl být v podstatě nikdy překročen, což je dáno napětím stringu a odporovou zátěží na něj připojenou (v tomto případě topné těleso bojleru). Navíc tento údaj 2400W není údaj co skutečně teče do zátěže, ale hodnota jež teče z panelů do střídače. Takže skutečná hodnota do spirály bude menší o účinnost střídače. Což je ovšem celkem zanedbatelné. Další věc k zamyšlení je zda to ten střídač měří správně (zatím jsem neměl v ruce žádný co by správně měřil a většinou ukazují víc než je realita). To kolik Wattů půjde do spirály závisí na mnoha faktorech a na internetu koluje strašně moc bludů. Takže výkon do spirály závisí na napětí, kterým je napájena, což ovšem není hodnota jež ukazují tyto střídače (většinou ukazují vstupní napětí a proud) nebo hodnota napětí panelů. Doporučuji si vyhledat odborné informace na netu o tom jak tyto regulátory fungují a jak se v nich vytváří střídavé napětí, kterým je následně spirála napájena.
@lubosLengsfeld Жыл бұрын
Zdravím, prosím o radu jak mám propojit sol.panely mezi sebou mám 6x270W - Vmp 37.87 - Imp7.13A - Voc 44.87V - lsc 7.55A - 1000VDC - 15A a měnič REVO VM 3.2kw max.výkon 1800w - max.Napětí 102Vdc zhlédl jsem veškerá videa super. Děkuji za radu a odpověd´.
@sakulraider Жыл бұрын
Tak pokud jsi shlédl všechna videa měl bys mít naprosto jasno. Udělej to stejně jak to mám já (2S3P).
@lubosLengsfeld Жыл бұрын
@@sakulraider moc tomu nerozumím proto se ptám znova /2S3P/ tak ano a jestli to počítám dobře tak to dá napětí 89,7V není to nebezpečně moc blízko k max 102V kolik to snese překročení moc dík.
@lubosLengsfeld Жыл бұрын
A kolik to má odběr pro vlastní spotřebu a bere si to ze sítě nebo z baterek.Moc dík.
@sakulraider Жыл бұрын
@@lubosLengsfeld Nemám tušení kolik to snese překročení nad 102V. Předpokládám, že tato hodnota platí pro nezatížený obvod. Osobně se mi přes zimu nestalo, aby mi napětí panelů stouplo přes 80V na string a to ani v mrazech. Ale měl jsem připojen neustále střídač a moje panely jsou východ západ a v zimě na ně nikdy nesvítí ideálně aby daly větší výkon jak 1,5kWp, což je o hodně méně než je nominál, takže mi ani napětí nijak moc nestoupalo vlivem mrazu. Nicméně já mám měnič do 145V a moje panely dávají necelých 36V, takže jsem naprosto v pohodě. Nepíšeš do jakého napětí funguje u tvého měniče MPPT. To by mělo být někde kolem 80V? K této hodnotě budeš nebezpečně blízko (76V) a za určitých okolností ti to může přelézt a pak bude otázka do jakého napětí poběží MPPT. Udávají, že většinou běží o něco víš než se udává, ale to by se muselo otestovat. Co mi psalo pár lidí, když jsem měl ještě to REVO s podobnými parametry, tak to prý pár lidem v zimě odešlo na přepětí. Takže závěrem bych doporučil pořídit střídač co má maximální napětí 145V a pracovní do 115V. Tam nic nehrozí a měl by v pohodě pracovat. Ve tvém případě by teoreticky mohlo jít dát panely čistě paralelně, čímž bys dosáhl stringu s parametry U=37V/I=42A. zde je však otázka zda to dokáže tvůj střídač zpracovat, ale je takřka jisté že ani náhodou a nedostaneš s toho plný výkon. Za mě tedy panely a střídač nejsou zrovna moc mezi sebou kompatibilní. Můžu asi doporučit střídač MUST PV18-3024 VHM www.aliexpress.com/item/1005005014827962.html který mi již dorazil a uděláme si o něm nějaké videa, kdy ho chci použít jako UPS. V případě dalších dotazů doporučuji se obracet do diskuse, kde se to dá řešit lépe než zde, nehledě na to, že zde je to u naprosto špatného videa, se kterým to nemá vůbec žádnou souvislost.
@sakulraider Жыл бұрын
@@lubosLengsfeld Viz můj příspěvek co jsem potil asi 20 minut.
@MarkoKubik Жыл бұрын
Mam aj ja, aktualne 8.8 A a cez 2000W mam ho sice nieco cez pol roka,uvidime ako pobezi 🙂
@KutilM. Жыл бұрын
Zdravím, toto se vám večer a ráno neděje? kzbin.info/www/bejne/bYWxYWqZeqtggNk
@MarkoKubik Жыл бұрын
@@KutilM. zdravim, ano deje,akurat mne nepise "nizke napatie", zo zaciatku som mal na to nervy a odpajal som spotrebic od menica,ale uz som si na to zvykol, toto "cvakanie" sa uz kdesi na forume riesilo.. nejakym sumrakovym spinacom, ja som len zvadavy aku budu mat zivotnost tie relatka 😁 zatial s menicom fungujem uz rok bez problemov..
@KutilM. Жыл бұрын
@@MarkoKubik moc dekuji za info. Ten stmivac mne taky napadl, asi to casem dodelam.
@rudolfkozik7061 Жыл бұрын
Zdravím, také mi to cvaká. Zdá se že mppt se snaží zatížit panely ale přitom klesne napětí příliš nízko a celé to zhasne. Je to trochu nedomyšlené a snad to to relátko vydrží. Měnič mám cca 14 dni funguje bez problému. Vyrobených mám prvních 100kw/h, panely jsou 6*455w na jih 30 stupňů a zátěže jsou 120l boijler 2000w a 200l 2200w na přebytky.
@KutilM. Жыл бұрын
@@rudolfkozik7061 vidim to uplne stejne. Maji to nedorese. Uz jsem rozhodnuty ze tam dam casem soumrakovy spinac se stykacem.
@lukashubacek4265 Жыл бұрын
Je potřeba na panely optimizer?
@sakulraider Жыл бұрын
Optimizér se použije jen pokud přes některý panel ve stringu přechází stín, například od komínu a podobně. Jinak je to zbytečné a vždy je lepší umístit panely tak, aby byly vždy osvíceny stejně.
@milanporhincak5965 Жыл бұрын
Jaaaaaj Lukaš. Katastrófa a ešte aj nefunkčná. Ako to mám ja: 1. Počet 12 monokryštál panely 385 Wp - čiže : 12 x 0,385 kWp = 4,62 kWp výkonu. 2. Striedač 8,8 k W 3. Aku nádrž 800 litrová ATTACK 800K. ( Je to nádrž v nádrži: 640 lit.UK + 160 lit.TUV = 800 litrový objem. - do tej nádrže mám vsunutú 4 kW špirálu - pre ohrev UK+TUV (tých 800 lit.) = to je moja bateria - lebo do 100 litrov vody vložíš cca 10 kW energie ( ale z 0 na 100*C) Realita je : Spodná teplota 20 *C do 80*C - teda 80 -20= 60 - čiže 6 x 10 kW = 60 kW môžem uložiť do "baterie". LiFEPO4 batérie zatiaľ nemám - lebo solár mám namontovaný len od 12.11.2022. aaaaaaaaa Slnko nesvieti. Preto platí "ZÁKON", že december - február sa nemôžeš spoliehať na Solár. Preto mám kotol na drevo - splyňovací ATTACK DP 25 Profi, ktorým si Uk+TUV zabezpečujem. Mám aj Plynový kotol = rezerva. Podrobný EFEKT vyhodnotím až prevádzkou roku 2023.
@ollampjawasimsonskoda4265 Жыл бұрын
zdravím jaký mýte prosím vás ten střídač ? díky
@TomH519 Жыл бұрын
Nevypadá to vůbec špatně. Chtělo by se podívat se dovnitř na provedení 🙂 Zajímalo by mě, jestli jsou vnitřní ventilátory regulované a tedy hlučnost. A také účinnost, především ta při malém výkonu panelů.Škoda omezení pouze do 350V. Sám provozuji více než rok BEL a displej mi tam trochu chybí. Jinak tento měnič se dá koupit v ČR o cca 25% levněji, jen bude potřeba registrace v obchodu na IČO.
@sakulraider Жыл бұрын
Co jsem koukal na fotky na netu, tak vypadá vevnitř docela OK. Samozřejmě to obhlédnout naživo by bylo lepší, ale bohužel je přelepen, takže bez ztráty záruky by to nešlo. Ventilátory se zapínají a údajně lehce hučí, ale to by neměl být v technické místnosti problém a v noci to neběží. Uvidíme, třeba bude pak nějaké video z praktického provozu.
@ludaklocak Жыл бұрын
@@sakulraider Ventilátory se zapínají od výkonu 700W, pod tento výkon neběží. Ani při 2500W není střídač nijak hlučný. Jen z pro mě nepochopitelných důvodu foukají z hora dolů. I tak se v pohodě uchladí i když osobně jsem ventilátory otočil...
@sakulraider Жыл бұрын
@@ludaklocak Toto foukání nebo nasávání shora dolů mají snad všechny čínské střídač a taky to nechápu a už jsem se nad tím v nějakém videu podivoval. Nicméně zde by neměl být problém je jednoduše otočit, takže třeba na to dojde.
@ludaklocak Жыл бұрын
@@sakulraider Není nutné ventilátory otáčet, když svitu tak mám stabilně výstupní výkon 2500W a není s tím jediný problém. Ventilátory ani při tomto výkonu nehučí, jsou pomaloběžné a navíc se otáčky regulují dne výstupního výkonu. V pohodě to tahá cokoliv, na výstup 1 se nemusí připojovat pouze odporová zátěž a je možno připojit i elektronické termostaty. Tahám s tím naprosto vše, od starého vařiče až po dual nabíječ pro aku sekačku Makita. Přes léto nabíjím dvě staré PB bat. z náklaďáku a k nim mám připojenou 3d tiskárnu.... Vše naprosto v pohodě....
@sakulraider Жыл бұрын
@@ludaklocak To je super. Nicméně mne trochu udivuje, že v manuálu se píše, že hlavní výstup (zásuvka 1) je připojitelná právě na elektroniku, ale zásuvka 2 výhradně na odporovou zátěž. Předpokládám, že pouze relé přepíná která zásuvka je aktivní, takže mi moc nedává smysl toto tvrzení. Takže pokud by jste měl nějaký poznatek i k tomuto bylo by to super.
@lemmyk7369 Жыл бұрын
Zdravím,jak jste pokročil,už vyrábíte?
@sakulraider Жыл бұрын
Zdravím, ano je namontováno a již to ohřívá. Nicméně to není na mé instalaci, ale chystám video z praktického provozu v místě instalace.
@lemmyk7369 Жыл бұрын
@@sakulraider díky, je na měniči uvedena hodnota max.vstupního proudu? V návodu sem to nenašel. Taky mám dotaz, ohledně Voc max. je uvedeno 49,8 V,ale při 20C a na fórech se řeší,že při např. -20C je hodnota podstatně vyšší a odkazují na kalkulačku Kerberos. A panely,které máte instalovány dávají v těchto podmínkách téměř 350V,což je hraniční hodnota maximálního vstupního napětí pro Solar eco boost pro. Vím,že minimální počet 6 těchto panelů,je nutno kvůli dosažení nominálního napětí kolem 250V,ale zimní hodnoty Voc max jsou v neprospěch tohoto měniče. Řešil jste to nějak nebo se mýlím?
@sakulraider Жыл бұрын
@@lemmyk7369 V tom nejhorším případě by teoreticky mohlo napětí v krutém mrazu dosáhnout někde kolem 360V, ale jsem si skoro jist, že to ten měnič v pohodě zvládne. Většinu času je v zátěži obzvlášť v zimě, takže by se napětí nemělo dostat přes 300V. Zatím bylo maximum co uživatel viděl někde kolem 280V v nezatíženém stavu.
@lemmyk7369 Жыл бұрын
@@sakulraider tak nějak sem si to myslel. Našel jste na měniči někde udanou max.hodnotu vstupního proudu?
@sakulraider Жыл бұрын
@@lemmyk7369 To teď nevím, ale v návodu jsou parametry, takže tam by to mělo být. Bude to minimálně 10A.
@MartinSkala-b9g Жыл бұрын
mě jen fascinuje přímotop s větrákem........na tyto "střídače" nesmí být jiná než odporová zátěž
@sakulraider Жыл бұрын
Tak předpokládám, že jsem to ve videu řekl jasně, že to je jen na test neb nebylo nic jiného po ruce. Taktéž není tak úplně pravda, že by se na tyto střídače mohly připojovat pouze odporové zátěže. Existuje i jiný druh zátěže v domácnosti velmi rozšířený, který tam připojit lze naprosto bez problému jen se musí pár parametrů pohlídat. Záměrně nepíšu jaká to je konkrétně zátěž, aby někoho nenapadlo to připojit na neoptimalizovaný výstup měniče. Samozřejmě znalí vědí a bez problému používají.
@JohnRoss7 Жыл бұрын
Tak jeste ze tu skladacku nikdo nevyhral... 🤣🤣🤣🤣🤣
@sakulraider Жыл бұрын
No zkusím to nějak poladit. Jen jsem nyní už na to neměl náladu. Kamarádovi to funguje, takže to nějak půjde.
@eldacz Жыл бұрын
To už za to chtějí pšonci 10K? Před rokem byl asi za 7K. Postavil jsem si siton-210 ale ještě nemám panely takže testování musí ještě počkat.
@sakulraider Жыл бұрын
Tak pak dej vědět jak běhá Siton210. Jaké jsi použil tranzistory?
@eldacz Жыл бұрын
@@sakulraider 47N60C3, koupil jsem si zatím na testování použité z alíku 10ks i s dopravou za 450. Ale pozor, nové tam nikdo nekupujte, jsou to fejky.
@tommar9 Жыл бұрын
@@eldacz Z 10ti pouzitych z Ali mi prislo 9 kusu ok a 1 byl fejk jak Brno. Tak pozor na slehajici ohnostroj 🤪.
@eldacz Жыл бұрын
@@tommar9 Jasně, jsou použité takže chce to zkontrolovat všechny. U mě všechny OK