Mám fotovoltaiku 3300 Wp a bojler 2 KW. Tento střídač má velmi dobrý výkon ve funkci MPPT i při nízkém svitu, ale nemá strop pro napětí na výstupu. Při dobrém slunečním svitu udělá na spirále bojleru klidně přes 300 V, což neprospívá spotřebiči. Je proto vhodný jen pro systémy s menším výkonem panelů, kde nepřesáhne napětí výstupu 240V. Nyní nahrazeno Green Boostem taky od poláků a v pohodě, jen je hlučnější.
@vladimircerny404215 күн бұрын
Celkem bych uvítal u Cut2D a podobných programů podporu formátu Excellon. Budu v dohledné době řešit v práci frézu pro frézování a vrtání DPS která je ale obecná nikoliv specializovaná (jako vlastní profi nádobí výrobci DPS) a bude podporovat jen import Gcode nebo vektorových formátů DXF, SVG atd. Na panelizaci budu používat FAB3000 který kromě jiného umí generovat i dráhy nástroje automaticky podle outline v návrhu (což se celkem hodí zvlášť u desek různých tvarů) obreslovat to ručně to bych u toho strávil mládí. FAB3000 pak generuje tyhle vrtací a frézovací data v Excellon (Gcode tam není). Co je mi s podivem, že prakticky žádný soft pro frézy nepodporuje ten excellon, přestože specifikace je normálně dostupná. Našel jsem na internetu takový set řídící desky a softu cncGraF se to jmenuje, vymýšlí to nejspíš nějaký polák a mám v plánu tím tu frézu vybavit. Prostě původní řídící desku vyhodím a nahradím tímto, kde je podpora toho co potřebuji. Možná trochu drsné zasahovat takto do mašiny ale jiný způsob jsem nenašel.
@petrpavel8905Ай бұрын
Dobrý den všem, omlouvám se už předem za možná nesmyslnou otázku, ale... Rád bych si také pořídil FV ohřev boileru. Představuji si jednoduchou instalaci s výkonem panelů přímo do ohřívače. A teď ta otázka. Když se mi ohřívač nahřeje a vypne na něm termostat, co se děje s výkonem panelů? Prostě si dál vyrábějí a nemusí se výkon odebírat? Děkuji a přeji hezký den
@sakulraiderАй бұрын
V přvni rade je nutne rict ze ten termostat nic nevipne jen vytvori el. Oblouk, ktery bude horet do te doby nez se mu povede spalit celej vnitrek a nebude mit co horet.
@petrpavel8905Ай бұрын
@@sakulraider Děkuji za info, ale nechtěl jsem se bavit o tom, jak je složité/obtížné spínat, či odepínat DC proudy. Můžeme tedy uvažovat tak, že to z panelů jde do měniče a dál už AC 230V. Otázka ale stále platí, co s tou vyrobenou energií z panelu, když není připnutá žádná zátěž/odběr/spotřebič?
@sakulraiderАй бұрын
@@petrpavel8905 Když není spotřebič, není žádná výroba. Vše se řídí tímto vzorcem U=I.R
@petrpavel8905Ай бұрын
@@sakulraider Dobrý den, velice děkuj za info. Chápu správně, že panel nevyrábí elektřinu, když není zatížený spotřebičem?
@sakulraiderАй бұрын
@@petrpavel8905 Zjednodušeně řečeno je to tak.
@vladimirgavla6432 ай бұрын
Ahoj chcem sa opýtať či pri prepnutí na režim ECO ti solár dobíja batériu? predpokladal som že batériu bude dobýjať no mne to nedobíja mám verziu 50.07
@sakulraider2 ай бұрын
Abych se přiznal vůbec ECO nepoužívám, respektive mám nastaveno na AUTOMATIKU. Najdi si video kde ukazuji moje nastavení. Já měnič konfiguruji výhradně přes SolarAssistent, a ten má některé položky trochu jinak pojmenované. V praxi používám pouze automatické přepínání Utility first - Solar/Utility/Battery a Solar/Battery/Utility
@vladimirgavla643Ай бұрын
@@sakulraider Ja zatiaľ používam Watch power AUT a SBU batéria zatiaľ 14kw + ďalších 14kw na ceste. Moja úvaha za predpokladu že v režime ECO solar dobíja batériu - nastavenie AUT a SBU v prípade že batéria sa vybije vplyvom zlého počasia prepnem na ECO v tom režime ostane kým sa počasie nezlepší a solar dobije batériu aspoň na 70% po tom zase prepnem na AUT. V režime ECO bude spotreba menšia ako v režime SUB kvôli AC/DC konverzii.
@sakulraiderАй бұрын
@@vladimirgavla643 Baterii by měl dobíjet snad vždy. To ECO je vlastně jen to, že se zapne Bypass. Kdysi jsem to zkoušel s tím, že to zapnu v zimě abych snížil vlastní spotřebu měniče, ale nemělo to prakticky žádný efekt, takže to už 2 roky vůbec nepoužívám. Osobně přepínám režimy automaticky podle stavu kapacity baterie. Je to nejlepší řešení pro běžný provoz. V zimě to mám také na této automatice jen upravím křivky, aby se baterie nevybíjela pod 50%. Když je nejhůř, přepnu to do SUB nebo čistě na Utility, aby se mohla dobít baterie (1-2x za zimu).
@vladimirgavla643Ай бұрын
@@sakulraider OK tak budem cez zimu testovať
@frantisekvesely24522 ай бұрын
Člověče, vy to obkecáváte , ale schéma,čo všecko tam je, jaké jištění a konstrukční prvky to né. Děkuju za pochopení.
@sakulraider2 ай бұрын
A přitom by stačilo si přečíst popisek videa, kde máte všechny komponenty vypsány.
@garrycz31842 ай бұрын
Ahoj, poradil by jsi mi prosím? Když dám výpočet té první vrstvy, tak se mi nespustí kalibrace těch 16 bodů na podložce, nevíš čím to může být? Děkuji
@sakulraider2 ай бұрын
A co to teda dělá? Jak postupuješ? Přesně jako ve videu? Popiš celý tvůj postup a co to dělá.
@garrycz31842 ай бұрын
@@sakulraider ahoj, diky za odpověď, nakonec to bylo tím, že čidlo bylo moc nízko, posunul jsem ho o pár mm a už to frčí, díky moc 😇
@garrycz31842 ай бұрын
@@sakulraider Ale pořád se mi nedaří nějak nastavit tu tiskárnu at tiskne dobře
@jaroslavzapletal84902 ай бұрын
Já mám stringy po třech panelech. 3x32v= 96v. Tak je to super.
@jirijanousek39012 ай бұрын
Perfektní díky 🙂
@jansemansky2 ай бұрын
Disky a akumulátory to je vždycky špatný, mě nevrátil nic šmejd .... tam mají smysl fakt jen levný cetky.
@ZicherStee3 ай бұрын
Dobrý deň. Chcel by som sa opýtať, či by bolo možné na sekundárnu zásuvku pripojiť infra vykurovaciu podlahovú fóliu?
@sakulraider3 ай бұрын
Již jsem odpovídal. Hledej v diskusi.
@cijomlcijomlovic49743 ай бұрын
Ahoj ja bych tu desku s tema soucastkama rad od tebe koupil jestli jeste je
@sakulraider3 ай бұрын
Mohu nabídnout celej ten střídač co je ve videu. Napiš mi na mail [email protected] a dohodneme se.
@Powerack4 ай бұрын
90% videa zbytečný kecy a ztráta času.
@Powerack4 ай бұрын
To štelování koleček se dělá s profilem, ne bez profilu. Takhle to akrotát zabere víc času.
@sakulraider4 ай бұрын
Jedním uživatelem jsem byl upozorněn na zajímavý projekt pro online monitorování hodnot v podstatě z libovolného střídače. Odkaz máte zde: mutusoft.com/kitpages/Default.aspx nebo v popisku videa.
@Maxik_Bartos5 ай бұрын
Video je už skoro rok od vydání. Jak to dopadlo s přidáním dalších panelů??
@sakulraider5 ай бұрын
Zatím je to ve stejné konfiguraci. Nicméně majitel má již zakoupené panely, takže uvidíme.
@Maxik_Bartos5 ай бұрын
@@sakulraider OK, rozumím. A používá stále ECO Solar Boost??
@sakulraider5 ай бұрын
@@Maxik_Bartos Ano stále běží a majitel je spokojen.
@Maxik_Bartos5 ай бұрын
@@sakulraider skvělá zpráva. Zvažují zakoupit totožný měnič ten ECO Solar Boost MPPT.
@Maxik_Bartos5 ай бұрын
Dobrý den pane Kořínek. Zaujala mě vaše informace s montáží staré verze Sitonu. Siton používá pro svůj chod trafo zapojené do elektrické sítě pokud se nepletu. A tento ECO Solar Boost MPPT se drží ve své funkcí jak?? U něj není vidět žádné kabely do běžné zásuvky.
@sakulraider5 ай бұрын
Je napájen přímo ze soláru.
@Maxik_Bartos5 ай бұрын
@@sakulraider děkuji za odpověď. Snažil jsem se najít tuto informaci jak je napájen tak jsem hledal na webu a zatím nic . A jak je to s napájením, když sluníčko zajde za mraky a z panelu jde nízký výkon??
@amongoth37075 ай бұрын
Super. A nepotrebuje zapojit uzemnenie? alebo 0 ?? A moze tam pripojit hoci co? myslim PC alebo Chladnicku?
@sakulraider5 ай бұрын
Vzhledem k tomu, že z měniče nejde fáze ani pracovní vodič je to otázka. Samozřejmě by mělo být připojeno uzemnění, dle dokumentace výrobce, jakožto by měly být použity přepěťové ochrany na DC straně a uzemnění panelů. Všechno toto je ochrana proti blesku. Měnič lze použít výhradně pro odporovou zátěž.
@DanielaAntalikova5 ай бұрын
Dobrý deň, mohla by som sa spýtať, či máte aj revíziu na toto zariadenie? Lebo my by sme potrebovali a oslovenému revízny nie je toto zariadenie známe. Prípadne boli by ste ochotní urobiť telefonickú konzultáciu o technických parametroch výrobku?
@sakulraider5 ай бұрын
Zdravím, v popisku videa je odkaz na polské stránky, kde jsou uvedeny technické specifikace. Nicméně pokud potřebujete revizi budete potřebovat i projektovou dokumentaci, ve které by mělo být vše uvedeno. Čili projektant by to měl všechno vypracovat.
@DanielaAntalikova5 ай бұрын
@@sakulraider ďakujem za odpoveď, už sme to poriešili
@milanbusta35946 ай бұрын
Zdravím. Mám fotovoltaický ohřev vody s tímto střídačem. Jelikož v létě, když zrovna není úplně zataženo, plno vyrobené energie jde do luftu (na druhém výstupu nemám nic připojeno), zauvažoval jsem, zda-li by se nedala do druhé zásuvky zapojit nějaká mini lednice na chlazení nápojů. Díval jsem se např. na "Guzzanti GZ 48S" s technologií Heat pipe, bez kompresoru, bez CFC. Poradíte někdo, zda by se tato lednice dala dát do druhé zásuvky?
@Hugofogo12 ай бұрын
To bych s tímto střídačem nedělal. Nemá totiž AC sinus výstup, nýbrž AC kostičku, modifikaci sinusovky, tedy jenom do odporové zátěže !
@milanbusta35946 ай бұрын
Zdravím. Mám fotovoltaický ohřev vody s tímto střídačem. Jelikož v létě, když zrovna není úplně zataženo, plno vyrobené energie jde do luftu (na druhém výstupu nemám nic připojeno), zauvažoval jsem, zda-li by se nedala do druhé zásuvky zapojit nějaká mini lednice na chlazení nápojů. Díval jsem se např. na "Guzzanti GZ 48S" s technologií Heat pipe, bez kompresoru, bez CFC. Poradíte někdo, zda by se tato lednice dala dát do druhé zásuvky?
@sakulraider6 ай бұрын
To že tam není kompresor je sice dobré, ale nejspíš tam bude nějaký ventilátor pro chlazení článků. Celý problém měniče je v tom, že z něj neleze střídavé napětí a hlavně napětí kolísá od 60 do 300V a takový rozsah nemá žádný spotřebič ani tato lednice. Snadno tak může dojít k poškození. To už bych spíše pořídil za stejnou cenu sinusový střídač a třeba jen nějakou menší baterii a vytěžovač. Přes vytěžovač se pak může napájet bojler a pokud bude nabyt lze připojit libovolný spotřebič.
@janburda69466 ай бұрын
Dobrý den pane Kořínek , mám dotaz: stáhl jsem si Solar Assistant, ale ten nejde na windows. Máte nějakou radu co s tím nebo musím od tohoto poskytovatele koupit ještě další komponent (krabičku) přes kterou program funguje. Děkuji za odpověď
@sakulraider6 ай бұрын
Doporučuji postupovat dle návodu: solar-assistant.io/help/general/introduction Nějaké info je u mne v diskusi: forum.sakul.cz/viewtopic.php?p=4885#p4885 Jde i image systému pracující na Linuxu a je nutné ho naistalovat na doporučený počítač Raspberry Pi.
@039milan6 ай бұрын
Mám stejný systém, 5 panelů, 540 W/ ks a jsem spokojen. 1. zásuvka vede do bojleru a 2. zásuvka na spirálu akumulační nádoby. Bojler mám kombinovaný 180 litrů. Když je bojler nahřátý, sepne zásuvka č.2 a ohřívá vodu v AN 1500 l. V zimně když topím dřevem, tak ohřívám i vodu. Když delší dobu prší, tak si mohu vodu ohřát z akumulační nádoby. Krom zapojení panelů a rozvaděče včetně revize, jsem si ostatní dělal sám a vyšlo mne to na 50 tisíc. Přepínání na proud ze sítě je ruční, ale od zapojení FVE jsem to neudělal a vodu mám horkou pořád.
@aukroczpm6 ай бұрын
Co mluvit český nebo alespoň vysvětlení
@sakulraider6 ай бұрын
Trochu nerozumět tvojimu komentář. Zkusit se lépe vyjadřila.
@pavelremes53367 ай бұрын
Jako asi to neni spatne, ale za ty prachy bych si trochu pridal a koupil solax
@sakulraider7 ай бұрын
Solax umí fungovat bez baterie? Solax umí přizpůsobovat výkon na základě příkonu ze soláru? Kolik stoji Solax?
@bezdomovecz87648 ай бұрын
Dobrý den je možnost dát přímé napájení? (Kabel) Popřípadě s rozpojením a vypínačem kvůli baterii?
@lordfreedom0018 ай бұрын
Provozuješ ten převodník na 24V napájení bez problému? Já jsem ho zapojil jen na napájení, led se rozsvítila a pak už se jen usmažil regulátor napětí na vstupu. Polarita zapojená podle popisek i podle videí na youtube správně.
@sakulraider8 ай бұрын
Ten převodník má psané napájení do 30V, takže by na 24V měl běhat v pohodě. Nicméně je to čína, takže mohl být vadný, nebo nějaká jiná chyba. Tak druhej zkus na 12V-15V a pokud vše pojede a stabilizátor se nebude vůbec hřát můžeš přejít na 24V. Já jsem s tím nikdy problém neměl.
@hanus19878 ай бұрын
Dobrý den. Kolik do toho můžu pustit proudu??? Mužu do toho zapojit i panely která davají 13A.
@sakulraider8 ай бұрын
Protože maximální proud z panelu nehraje vůbec žádnou roli, tak s ohledem na proud můžete. Nicméně jsou mnohem důležitější parametry, které je nutné dodržet (třeba napětí). Proto než se do čehokoli pustíte doporučuji danou problematiku důkladně nastudovat nebo realizaci svěřit odborníkovi. Mrkněte na druhý díl, kde je už konkrétní instalace včetně použitých komponent. Případně na video Jak jsem začínal s FVE: kzbin.info/www/bejne/aYO6ZHZ3YpWtl9Esi=IKfl7RunaO8oF_ho kde to rozebírám podrobněji.
@lakos1239 ай бұрын
utahne to 1 fazovy bojler s vykonom 3000W ? instalaciu 7 panelov povecme 505Wp?
@sakulraider9 ай бұрын
Utáhne, za předpokladu, že nebudou překročeny provozní parametry měniče.
@panmordoru13309 ай бұрын
Mohli by ste mi napísať presne parametre tých panelov ..dakujem
@sakulraider9 ай бұрын
popisek videa
@poky4x49 ай бұрын
Ten rozvadec jako vážně? :)).
@Zek2059 ай бұрын
Pokud to tedy je životu nebezpečné, neměl by se prodejce upozornit?
@sakulraider9 ай бұрын
Upozorněn byl, ale nedělám si iluze. Jde o čistý přeprodej čínského výrobce Junsun.
@sakulraider9 ай бұрын
Tak přeci, daný produkt jak se zdá Kaufland stáhl. Takže, kdo má zájem může využít Čínu dováženou z Polska viz popisek videa, která je asi o 2000Kč levnější a výkonnější 22kW.
@miroslavsuster52649 ай бұрын
taky jsem si nabehl 🙂
@romanglac73939 ай бұрын
Dobrý den, síťový kabel pro PC (zástrčka obdobná jako na Vašem kabelu) má po ustřižení zástrčky (do PC zdroje) a připojení do rozvodů v ČR vesměs fázový vodič jako modrý a hněda je pak "nulák". Je to něco s normama v západní části EU (Shuko zásuvky). Někde jsem to před pár lety dohledával, od té doby si u případných úprav PC zdrojových kabelu dávám na tuto věc pozor. Jinak děkuji za Vaši tvorbu na KZbin a přeji mnoho zdaru ve Vašem dalším počínání.
@sakulraider9 ай бұрын
Podle informací co mám, tak dnes už je zcela jedno na kterém kolíku je fáze a pracovní. Takže právě třena u PC zdrojů to nehraje vůbec žádnou roli. Mě právě spíš zaráží, že to nefunguje. Přece jen výrobek je prodáván v ČR, tak by to mělo splňovat naše normy. Například, ale zásuvka 400V/16A, která je součástí balení je zapojena správně. Kdybych to koupil v číně mávnu nad tím rukou.
@sakulraider9 ай бұрын
Teď jak jsem napsal o číně tak sem si to tam dal vyhledat a ejhle maj ho tam o 2000Kč levnějc. Takže je to čistokrevná čína přeprodávaná Kauflandem. Do popisku jsem dal i tento odkaz.
@martinsafar55769 ай бұрын
Soudruzi nikde chybu neudělali. Prostě jsi jen narazil na Československý fenomén fáze na levé straně. Který vznikl v době kdy se rozvody dělali v hliníku dvěma vodiči. Všude jinde v Evropě a na světě to mají naopak. Nebo to neřeší, protože používají shuko, kde to lze otočit. Kabelu proto nic není, jen chce svoji germánskou zásuvku, kde je to jedno protože to lze jednoduše otočit, jak jsi sám na to přišel. Můžeš si to ověřit na nějakém shuko lisovaném kabelu, kde pravděpodobně bude hnědý fázový vodič na pravé straně. V současnosti dle splatných norem platí jen doporučení, aby zásuvky měli fázové vodiče v rámci objektu na stejné straně. Poloha vlevo, nebo vpravo se nikde neřeší. Když si z Čájny pořídíš jakýkoliv tester zásuvek, tak bude zapojený s fází napravo.
@peterhutta9 ай бұрын
To nema nic spolocne S Kauflandom. Predava to na ich trhovisku Junsun. Zevraj z Polska. A obcodne podmienky na stranke Kaufland su po nemecky. Cele toto trhovisko by mali zakaz. Su tam vacsinou podvodnici.
@jaroslavsloup91529 ай бұрын
Dobrý den, bylo by možné místo ohřevu TUV dát do zátěže čerpadlo od pískové filtrace bazénu(500W)? Čerpadlo mi běží v sezóně od května do října cca 3 hodiny denně. Děkuji za info
@sakulraider9 ай бұрын
Nelze.
@dalibormichalek94829 ай бұрын
Zdravím , chtěl jsem Vás poprosit o radu... zapojení do přímotopu mi vše funguje, ale jakmile napojím bojler nic... Při za pojení z 220 v sítě běžně bojler funguje... Zkoušel jsem zásuvku 1 i 2 a nic... poradíte , čím by to mohlo být ? Děkuji za radu.
@sakulraider9 ай бұрын
Neuvádíte jaký máte bojler. Je třeba bojler bez elektroniky, pouze s mechanickými termostaty.
@dalibormichalek94829 ай бұрын
Zdravím , je to už veterán , výrobce Hlavačka... vypadá to , že ten termostat je s nějakou elektronikou... tak to budu muset předělat na mechanický...... děkuji za radu.. :-)@@sakulraider
@lubosmolek417410 ай бұрын
Používam je to super za rok 2MW bojler primárne po prepnutí ohrievač (v lete žehlička, varič, rýchlo varná kanvica samozrejme elektromechanické termostaty nie elektronika neskúšal som ). Jediný problém je s prúdovou ochranou na modifikovaný sínus nejde ani jedna. Objednal som prúdovú cca 80€ triedy F posledný pokus.
@sakulraider10 ай бұрын
Pokud jde o proudový chránič ten fungovat nebude, protože nemá kam by proud unikal, když je to izolovaná soustava. Není tam žádná fáze. Aby chránič fungoval musel by se výstup propojit s ochranným vodičem a současně na chránič provést opět rozpojení na síť jakoby TN-C-S. Ale to není správné řešení a mohlo by dojít k poškození střídače a zavlečení nechtěného potenciálu. Tuto funkci mají většinou jen sinusové střídače, které mají interní relé, které propojí výstupní vodič N a PE, čímž umožní funkci proudového chrániče. Z principu se tam žádný chránič nedává neb pro úraz elektrickým proudem je nutný současný dotyk obou výstupních svorek. Protože žádná svorka nemá potenciál proti PE svorce (což by normálně v soustavě TN-C nebo TN-S měla fáze). Doporučuji se držet pokynů výrobce a nezařazovat na výstup žádné tyto prvky.
@bohumilsamek80988 ай бұрын
Chtěl jsem se zeptat.panelů 6 a o jakém výkonu dekuji
@sakulraider8 ай бұрын
@@bohumilsamek8098 Proč nikdo nečte popisky videí?
@bohumilsamek80988 ай бұрын
@@sakulraider děkuji za odpověď
@samslab897710 ай бұрын
Goodwe vie 25A, a baterie PylonTech 18.5 A
@zbyneknovak197210 ай бұрын
trapézová sinusoida
@lordfreedom00111 ай бұрын
Zdravím, zkoušel jsi nastavovat zastavení pomocí funkce emergency stop? Popřípadě, pokud ti jede vřeteno na 24k otáček, tak za jak dlouho se zastaví? Je nutné použít brzdný odpor, nebo jsi se tomu nevěnoval? Díky
@sakulraider11 ай бұрын
Toto jsem vůbec netestoval.
@lordfreedom00110 ай бұрын
@@sakulraider Díky. Není mi jasné proč jsi musel měnič zapínat přes spindle dir. Nešlo dát relé na výstup, který v grbl ovládá vřeteno normálně? Díky
@sakulraider10 ай бұрын
@@lordfreedom001 Takto to nejde neb potřebuješ dát uvolnění vřetenu + potřebuješ dát vřetenu informaci o otáčkách. Proto potřebuješ 2 výstupy pro řízení měniče.
@lordfreedom00110 ай бұрын
@@sakulraider Aaa, už to vidím, já jsem nevím proč byl přesvědčen, že mimo PWM, je tam ještě Spindle enable výstup. Ale to jsem si nejspíš pomotal do sebe novou a starou verzi GRBL. A nešel by použít ten coolant výstup pro start signál měniče, nebo tam je nějaké zpožděné zapnutí nebo něco takového?
@sakulraider10 ай бұрын
@lordfreedom001 Na verzi GRBL nezáleží. Žádná verze nemá v defaultním nastavení povolen výstup spindle Enable. Přes Coolant by to také asi nebylo optimální. Ale nevidím problém to použít tak jak to mám já s upravenou verzí GRBL. Tato verze je dostupná na mém patreonu a možná i přímo v diskusi.
@Filip-ow2rz11 ай бұрын
Dá sa niekde nájsť schéma zapojenia elektroniky?
@sakulraider11 ай бұрын
Pokud jde o Arduino UNO a shield CNC v3 je oboje dostupné na internetu. Nicméně CNC shield obsahuje několik chyb, které je nutno opravit. V případě vlastní stavby spíše doporučuji třeba moji elektroniku GRBL Board, která je dostupná na mém webu. Nicméně i ta je již dnes hodně zastaralá a mám i novější konstrukci Sakul GRBL v2.0, která je komplet dostupná na mém Patreonu.
@palkostefek100811 ай бұрын
Dobrý večer, prosím Vás, cez ten Eagle a Gcode spravím súbor zoberie mi ho CNC Studio Usb (frézovačka Next 3D)?
@sakulraider11 ай бұрын
No bohužel netuším co je CNC Studio Usb. Nicméně pokud to dokáže načíst libovolný NC program, tak ano. Není nic jednoduššího než to otestovat.
@Electro-Fixit Жыл бұрын
Viete mi povedať, kde ste kupoval väčšinu príslušenstva na FVE. Hlavne o panely by som mal záujem. Ďakujem😊
@sakulraider Жыл бұрын
Bohužel to už si nepamatuju musel bych to dohledávat. Nicméně je to celkem jedno. Panely prodává kde kdo a v podstatě je dobré se orientovat dle ceny a pak i možnosti doručení. Někteří prodejci nabízí i doručení zdarma což může ušetřit klidně i 1500Kč za dopravu. Jinak co se týká konstrukcí pro upevnění panelů tak tam jednoznačně Ehliník mají to asi nejlevnější.
@Electro-Fixit Жыл бұрын
@@sakulraider Ďakujem Vám za odpoveď.
@zemlavena9858 Жыл бұрын
Dobrý večer pane Kořínku , prosím Vás hrozně by mě zajímalo jestli by deska fungovala samostatně. Vím že pro Klipper je potřeba modul CM4 nebo CB1 ale lze nainstalovat i Marlin a v tomto případě mě zajímá jestli lze desku provozovat bez modulu. Asi je jedno jestli M4P nebo M8P . Děkuji a přeji hezký večer.
@sakulraider Жыл бұрын
Mám pocit, že desky Manta podporují i firmware RepRap, případně některé desky od BTT ho bez problému podporují. S tímto firmware lze provozovat i bez dalšího dodatečného řídícího počítače. Stejně jako s FW Marlin. Ovšem FW RepRap umožňuje podobnou konfiguraci jako Klipper a to ze souboru na SD kartě. Takže není nutné přímo konfigurovat FW jako je tomu u Marlinu.
@zemlavena9858 Жыл бұрын
Perfektní , potvrdil jste mi co jsem si myslel. Děkuji a přeji hezký zbytek večera.@@sakulraider
@zlei4219 Жыл бұрын
Hele okdud jsi koupil ten 8tb disk?
@sakulraider Жыл бұрын
Někde na Ali, ale už nemám tucha kde.
@zlei4219 Жыл бұрын
@@sakulraider máš aspoň tucha za kolik jsi to kupoval a ve kterým roce?
@sakulraider Жыл бұрын
@@zlei4219 Nemám tucha.
@Tonny511 Жыл бұрын
Ahoj, zajímá mi ten SmartShunt od victronu, jak je to zapojené? Až budeš dělat další video, mohl by jsi se o tom zmínit.
@sakulraider Жыл бұрын
Je zapojen mezi baterii a střídač na záporném pólu + je připojen i jedním kablíkem ke kladnému pólu, aby mohl být napájen z baterie a současně měřit i její napětí. Je možno připojit i teplotní čidlo. No a pak se propojí se Solar Assistentem přes speciální kabel (převodník USB/Ve Direct). Samozřejmě je nutno v něm nastavit správné parametry což jde pohodlně přes aplikaci v telefonu a BT. Je k tomu manuál v češtině, takže s nastavením není žádný problém. Je to ideální řešení pokud BMS v použité baterii nejde propojit se SolarAssistentem. Video o tom asi dělat nebudu, neb jsem o tom už mluvil v nějakém minulém videu, když jsem ho namontoval. Momentálně používám Seplos a tak jsem ho demontoval.
@Tonny511 Жыл бұрын
@@sakulraider Děkuji za odpověď, já právě stéle řeším jak by solar assistent ukazoval správnou hodnotu baterie. Moje BMS má jen BT a spojit s ním nejde, přesně jak píšeš. Tohle mi problém vyřeší, Super. Měnič se potom přizpůsobí správným datům které bude mít solar assistent ? nebo si pojede stále svoje hodnoty ?
@sakulraider Жыл бұрын
@@Tonny511 Z logiky věci si měnič jede to svoje. Solar Assistent nemá jak mu předat info o baterce (teda má, ale měnič to neumí zpracovat). Smart Shunt je čistě pro Solar Assistent. Nicméně jde pomocí něho měnič částečně ovládat, pokud máš Axperta. Pak bys měl mít dostupnou kartu POWER a tam lze přepínat režimy střídače (automatizovaně) dle kapacity baterie brané právě ze Smart Shuntu.
@Tonny511 Жыл бұрын
@@sakulraider Tak nainstalováno, a konečně mám správná data. Nebýt tvého videa, tak tak jedu i po roce stále naslepo 😂 Děkuji ji ti za rady, ty režimy fungují skvěle 👍
@sakulraider Жыл бұрын
@@Tonny511 Jsem rád, že to funguje ke spokojenosti.
@spendlik101spendlik9 Жыл бұрын
Ahoj. Co je to za model frézky? Dík
@sakulraider Жыл бұрын
Je to od firmy www.rwetc.com (RWetc s.r.o.)
@Acko6700 Жыл бұрын
Nevadí tomu topnému tělesu v bojleru ze tam jde třeba jen 250w? Pak ten bojler divně bzučí