No video

Gaz drzewny, generacja prądu elektrycznego za pomocą zgazowywania drewna, generator na holzgas

  Рет қаралды 67,217

4nrgy technologie

4nrgy technologie

Күн бұрын

generatory energii elektrycznej na zgazowaną biomasę. Drewno, słomę czy suszony mech. 15-50kW. a nawet 10kW. generatory to po prostu silniki spalinowe napedzane gazem drzewnym.
dla tych co Zrób to Sam
www.instructab...

Пікірлер: 250
@radziejv8radziejv821
@radziejv8radziejv821 Жыл бұрын
Stary! Ale ty masz kosmos w głowie! Jaram się twoimi pomysłami i chylę czoła przed twoją wiedzą. Najciekawsze jest to, że to wszystko zostało już wymyślone i dawno zapomniane. Z niecierpliwością czekam na jakiś twój projekt DIY.
@4nrgy
@4nrgy Жыл бұрын
na razie mój projekt DIY polega na tym żeby zmienić siebie 😁 a dwa że jak jesteś na rynku chińskim to zauważasz że większość rzeczy jest dostępna w fabrycznym wykonaniu czyli nawet przyjmując że jeżeli ona jest nieidealne to masz już punkt wyjścia żeby dopracować to dalej
@wowakowalski6768
@wowakowalski6768 2 жыл бұрын
Wszystko zmierza do tego, że wrócimy do jazdy na osiołkach, przy tych fachowcach, od gospodarki!
@bluesky7104
@bluesky7104 2 жыл бұрын
Michalda ..opisywala ze: przyjda takie czasy ze samochody beda w rowch lezec nikt ich nie nedzie chcial brac....
@norbiwynalazki
@norbiwynalazki 7 ай бұрын
Słuchaj ta jazda na osiołkach to też nie jest tak do końca bo ekolodzy twierdzą że to produkuje dwutlenek węgla i też trzeba zlikwidować
@michap.7909
@michap.7909 2 жыл бұрын
Świetna sprawa, tato widział takie autka na drewno w Zakopanem podczas okupacji niemieckiej.
@jozefmysowski5082
@jozefmysowski5082 2 жыл бұрын
Przed wojną POLSKIE ZAKŁADY INŻ. budowały ciężarówki na GAZ DRZEWNY. Miały być na czas wojny na Wschodzie, gdzie sieć dtacji paliwowych była b.mała. Paliły 70 kg drewna/ 100km. Niemcom się przydały.
@baronvon9706
@baronvon9706 2 жыл бұрын
Dziękuję na to czekałem i dostałem i to bez okazji .DZIĘKUJĘ
@obidowscy
@obidowscy 2 жыл бұрын
10 kw to dla domu optimum , będziesz miał na składzie bez bajerów i automatyki to prześle zaliczkę 👍
@tomc1875
@tomc1875 Жыл бұрын
Witam, świetny materiał. Mój dobry znajomy pracuje nad czymś takim. Prądnica będzie 30kV. Jak już coś wystruga to dam znać. Pozdrawiam.
@jansobiak5373
@jansobiak5373 2 жыл бұрын
Bardzo ciekawy temat,godny zastanowienia👍
@adamkwiatkowski4594
@adamkwiatkowski4594 2 жыл бұрын
Dodam jeszcze dla zainteresowanych...szukac pod fraza "holzgas"...za drugiej wojny cala Dania na tym jezdzila bo paliwo szlo na wojne ...
@norbiwynalazki
@norbiwynalazki 7 ай бұрын
Świetny pomysł i alternatywa
@SuperQuickViralShorts
@SuperQuickViralShorts 2 жыл бұрын
Fajnie, że poruszyłeś ten temat, jednak ciągłość pirolizy jest trudna do utrzymania, wszystko zależy od jakości biomasy. Myślałem o gazowniku i generatorze na 100kW + asicki do kopania krypto, brzmi jak dobry sen, ale samemu trzeba wykonać gazownik, od strony silnika spalinowego i elektryki to już nie problem. W mojej opinii zastosowanie tego w domownictwie to kula u nogi, za dużo obsługi.
@4nrgy
@4nrgy 2 жыл бұрын
od temperatury generatora i procentowej wilgotnosci. tako rzecze producent. I że sloma( u nich ryżowa 😜) sprawdza się super. Co do obsługi to tak jak każdy piec na pellet. problem że komercyjnie dostępne systemy gazyfikacji są zbyt duże dla indywidualnego użytkownika.
@TheZutox
@TheZutox 2 жыл бұрын
Biomasa niebawem pewnie zostanie zdyskwalifikowana jako OZE. Wystarczy poczytać o konsekwencjach jakie zaczynają się pojawiać w Brazylii. Teoretycznie jest ok, ale cały proces jest niewydajny i w ogólnym rozrachunku degradacyjny. Obecne wyliczenia pokazują, że gdyby cała ziemię obsadzić biomasa to i tak nie da to tyle paliwa by zaspokoić potrzeby. A to jaki skutek przyniosła produkcja paliwa z biomasy w Brazylii przy wycince tysięcy hektarów lasów deszczowych jest raczej dyskusyjna. Przyszłości w tym nie widzę.
@4nrgy
@4nrgy 2 жыл бұрын
byłeś? oglądałeś? to są glupoty wymyslane przez mass media żeby cię straszyć. nikt nie wycina lasow pod ananasy na etanol. lasy się wycina żeby pasać krowy i zeby ludzie tyli do rozmiarów wielorybów obżerając się od rana do wieczora. fotosynteza to supersprawny sposób przetwarzania energii slonecznej w energię wiązań chemicznych. Przyjedź w tropiki i spróbuj wyciąć las deszczowy🤣🤣🤣🤣 Czlowieku to jest codzienna walka. A jak jesteś taki proeko to w Polsce są dopłaty do zalesiania. połóż swoje pieniądze kup kilka hektarow i posadz las- bo przecież martwisz się że lasów za mało. I może bardziej starajmy się działać wokół siebie a mniej czepiać się innych zwlaszcza tych ktorzy żyją w warunkach i okolicznościach zupelnie nam nieznanych. Mniej telewizji
@mrjet1601
@mrjet1601 2 жыл бұрын
Draz temat bo ciekawy , sam bym kupił taki generator na gaz z drewna
@coondelboory9936
@coondelboory9936 2 жыл бұрын
Zrobienie czystego gazu, który naprawdę nadawałby sie do silnika to bardzo trudna rzecz, w małej skali nierozwiązana do dziś. Zwykle takie silniki na gazie drzewnym błyskawicznie zamulaja się smołą. Temat dla pasjonatów gotowych spędzać godziny nad instalacją.
@4nrgy
@4nrgy 2 жыл бұрын
meh, tysiące generatorów się nie zgadzają, malo tego najprostszy filtr gazu czyli przepuszczenie przez wodę zostawia całą smołę na dnie zbiornika😁
@coondelboory9936
@coondelboory9936 2 жыл бұрын
@@4nrgy Na kilka godzin pracy, żeby zrobić materiał reklamowy i sprzedać coś frajerom starczy i beczka z trocinami. Ale jeśli coś ma pracować miesiącami to już i płuczki olejowe z elektrofiltrami nie wystarczą. O trwałości popularnych silników nie wspominając, bo te wymagają kapitalki po pół roku (4000 godzin pracy to odpowiednik przejechania 400 tys. km). W tym czasie trzeba wymienić olej w takim silniku ze 12 razy.
@jqanowalski2852
@jqanowalski2852 2 жыл бұрын
Kiedyś wpadłem na pomysł by gaz generatorowy uzyskiwać po przez traktowanie biomasy łukiem elektrycznym, ma to parę zalet np. szybki rozruch takiej instalacji (wystarczy włączyć spawarkę i od razu wytwarzany jest gaz) , lepszy skład gazu (nie ma w nim azotu z powietrza) . Później trafiłem na stronę internetową gdzie był pokazany taki generator , amerykańscy wynalazcy już go opatentowali i zdaje się że do zgazowywanej biomasy dodawali trochę żelaza ,procesy utleniania i redukcji żelaza miał wspomagać proces.
@eugeniuszsluchocki4485
@eugeniuszsluchocki4485 2 жыл бұрын
Od 1916 r. i do 1970r. Taki silnik na gaz niekondesujacy pracował w Hajnówce, w zakładzie produkującym węgiel drzewny. Generator wytwarzał prąd stały , a moc miał 400kw. Silnik faktycznie był wolnoobrotowy.
@eugeniuszsluchocki4485
@eugeniuszsluchocki4485 2 жыл бұрын
Od 30 lat zajmuję się pirolizą drewna. Dużo by pisać. Mam swój pogląd w tym temacie wynikający z wiedzy i praktyki. W generatorze holzgazu zachodzi wiele procesów chemicznych. Przy wyjściu parogazów z generatora byłoby dobrze umieścić cyklon ,wtedy wytrącą się smoły z tej mieszaniny parogazów. Uchroni to filtr gazu od zanieczyszczeń, a dalej zatkania. W zasadzie ,jeżeli ma być tym gazem zasilany silnik z generatorem prądu ,to dlaczego nie można go wykorzystać do utrzymania temperatury w tym procesie.A tym samym uniknie się w holzgazie domieszki azotu.
@mr.nobody659
@mr.nobody659 2 жыл бұрын
Jesteś Pan Mega inteligentny i ogarnięty w tych sprawach. Wczoraj w nocy to do drugiej godziny oglądałem Pańskie nagrania, bardzo mnie zainteresowała Pana wiedza. Chętnie bym wszedł z Panem w interes, posiadam działkę a na niej duże budynki i hale, byłoby miejsce do popisu, zawsze się zastanawiam jakie nadać przeznaczenie temu miejscu. Można byłoby poeksperymentować, stworzyć prototyp takiego pieca, samemu pospawać, dopasować agregat, układy elektryczne itp. kto wie, może coś by z tego wyszło, przypuszczalnie dochodowy interes :-)
@babcia4430
@babcia4430 2 жыл бұрын
To nie moja bajka ale opiszę piec do palenia zrębków u sąsiada.Wykorzystuje obkruszone kolby kukurydzy i drobne gałęzie ktore mało kto chce.Tnie to sieczkarnia do kukurydzy z Niemiec(niedrogie i pełno ich w ogloszeniach).Potem suszy to w przewiewnych skrzyniach ,w przewiewnej wiacie.Nastepnie te skrzynie wsypuje do zbiornika tonowego przed domem z ktorego zmijka(14cm i długości 2 metrów)dostarcza zrębki do pieca.Żmijka jest sterowana zwyklym wyłącznikiem czasowym.Silnik jakieś500w. Może to nie na temat alepoczątek dobry.
@4nrgy
@4nrgy 2 жыл бұрын
dla mnie bomba. wlasnie zgazowywa 🤣 biomasy daje pracę bo normalnie i tak trzeba płacić ludziom zeby las oczyscili z tego co wiatr nawywraca i nałamie. to jest warunkiem dopłat. więc fajne rozwiązanie, a skoro i tak jest generacja ciepla... to czemu nie kogeneracja?👍
@paczeklast7824
@paczeklast7824 2 жыл бұрын
Tak jest! Też się podpinam pod zapytanie o rodzaj i ilość paliwa na godzinę pracy takiego generatora. Powinna być potrzebna moc w Kw, to ktoś jak siedzi w drewnie czy biomasie sobie obliczy. A i sprawność tego "kotła" bo to też szalenie istotne, czy on ma 60% czy tak bardziej 90%. Dzięki zajebisty materiał!
@stalker.x
@stalker.x Жыл бұрын
Największy problem to filtr. Płomień musi być niebieski czysty, nie może być żółty ani zanieczyszczony inaczej silnik długo chodzić nie będzie, smoła go zalepi. Jest ktoś u nas w kraju co ten problem rozwiązał. Do tej pory filtrem gazu były trociny i inne podobne.
@RWBteam1
@RWBteam1 7 ай бұрын
O też fajny pomysł 😁👍👏
@tomaszjanczewski8438
@tomaszjanczewski8438 2 жыл бұрын
Nie jaraj się tak. Kiedyś parę lat temu zrobiem sobie wytwornice gazu drzewnego z 2 beczek 200 litrowych. Pół automat i ognia. Ale nie zbyt to się sprawdza bo trzeba płacić za odpady drzewne. Chyba że ktoś ma dostęp do darmowego paliwa. Ale moim zdanie leprzym rozwiazaniem jest piroliza odpadow
@adamkozowski7047
@adamkozowski7047 2 жыл бұрын
Z odpadami to. Problem bo tu jest biurokracja i atesty atesty lepiej by było eko odpady drzewne i coś w trakcie w środek wsadzić tak myślę
@tomaszjanczewski8438
@tomaszjanczewski8438 2 жыл бұрын
@@adamkozowski7047 atesty? Tylko po co..? To jest podobne do bimbrowni. I też tak działa.
@wiktormyers8324
@wiktormyers8324 2 жыл бұрын
Bardzo Panu dziękuję za ważne informacje
@Progeniusz
@Progeniusz 2 жыл бұрын
Tak jak by się uprał to i z gówna by prąd produkował tylko trzeba wysuszyć :) wszystko jedno jakie ważne że za darmo :) i jeszcze odpowiedni piec.
@4nrgy
@4nrgy 2 жыл бұрын
nie! wpisz biogaz albo poszukaj tutaj w komentarzach- jest uzytkownik ktory z biogazem eksperymentuje i robi filmy na yt. chciałem importować kilkanaście lat temu instalacje do biogazu ale niestety prawo pisał wtedy uklad pod swoich ludzi i były np ustalone minimalne wielkosci instalacji. Polskie bagienko
@Progeniusz
@Progeniusz 2 жыл бұрын
@@4nrgy Nie biogaz tylko spalanie odchodów żeby podgrzać wodę i dać parę na turbinę :)
@waldemarkrolak886
@waldemarkrolak886 2 жыл бұрын
Książka "Drewno zamiast benzyny." i forum. Kiedyś był na forum wątek o budowie gazogeneratora pod produkcję prądu.
@mateuszek2662
@mateuszek2662 2 жыл бұрын
Jest polski kanał na YT jak taki generator zrobić razem z filtrem elektrycznym. Krzysiek gaz drzewny sie nazywa
@szumiwiaterek
@szumiwiaterek 2 жыл бұрын
@@mateuszek2662 podasz linka proszę?
@mateuszek2662
@mateuszek2662 2 жыл бұрын
@@szumiwiaterek Proszę kzbin.info/www/bejne/e3_MaGudpM5kaNU
@radekzmazur3389
@radekzmazur3389 2 жыл бұрын
te ksiazki drewno zamiast benzyny to raczej lipa bo tworzyl to czlowiek ktory raczej byl zainteresowany jak zarobic na stronach interentowych czy ksiazkach a nie w praktyce przetestowac te koncepcje . lepsze juz strony zagraniczne i ksiazki za free dosc stare. jak sie pogrzebie mozna znalezc za free rozne pdfy na ten temat
@andrzejlakomy
@andrzejlakomy 9 ай бұрын
Dobry pomysł. Kombinuj.
@paweirlandia6339
@paweirlandia6339 2 жыл бұрын
Witam serdecznie:) Dziękuję za dzielenie się wiedzą:) Ja zainwestowałem w agregat 5 kw paliwo/LPG fabryczny Trzymam kciuki za kanał Pozdrawiam
@pawelblaszcvzyk1191
@pawelblaszcvzyk1191 2 жыл бұрын
Tez mam agregat ale 3 kw nie markowy na Ali kupiłem gaźnik pod lpg i zasilam gazem LPG tankowanym na stacji bo ten co sprzedają w butlach to syf . Ten samochodowy jest o wiele lepszy
@krzychu1977l
@krzychu1977l 2 жыл бұрын
Mam katalog z 1996 budowlany i tam jest piec co prod-Włoski z turbina na wylocie 3kw elektryczny . Także myślałem nad różnymi metodami od bio-gazu agregat aż po Silnik Stirlinga. Jak wiadomo jedno urządzenie do ogrzewania podładowania aku .
@4nrgy
@4nrgy 2 жыл бұрын
mi się też najbardziej widzi turbina gazowa - teoretycznie najlepsza ale co z tego. tutaj jest dzialajacy produkt sprzedawany w tysiaxach egzemplarzy a turbina to ledwie ciekawostka choć teoretycznie sprawniejsza
@Ebenezzer
@Ebenezzer 2 жыл бұрын
Najlepszy na potrzeby domowe byłby silnik typu Lister B. Myślę że do zrobienia samemu w pierwszym zakładzie z konwencjonalnym parkiem maszynowym.
@ireneuszs8550
@ireneuszs8550 2 жыл бұрын
kluczem do sukcesu jest generator gazu.Potem już ciut z górki, wystarczy spiąć to z jakimś wolnossącym dwulitrowym silnikiem i spiąć to z jakąś prądnica, ewentualnie zamontować do silnika kilka alternatorów
@4nrgy
@4nrgy 2 жыл бұрын
pradnice szczotkowe pod duzym obciążeniem zjedzą szczotki. Najczęściej do generavji używa się właśnie turnodoladowanych silników
@ostatnizpierwszych441
@ostatnizpierwszych441 2 жыл бұрын
Działaj ja tez będę z drewnem działał - w grupie sąsiadów to ciężko się dogadać
@arturkaliszuk681
@arturkaliszuk681 2 жыл бұрын
wyglada swietnie,czy w tej cenie w polsce na gotowo jest clo?i jak wyglada zuzycie paliwa do takiej maszyny?pozdrawiam
@wiktor1983
@wiktor1983 2 жыл бұрын
Widziałem generator na ropę podłączony do kotła z holzgazem. Niestety w komentarzach wszyscy sugerują, że holzgas wykańcza zwykłe silniki. Widząc takie rozwiązania przypomina mi się odcinek Alternatywy 4 gdzie podłączyli blok do kolejki wąskotorowej, żeby ogrzać mieszkania.
@arturc6803
@arturc6803 2 жыл бұрын
Tak troche6obok tematu, a może szerzej, to jest coś takiego jak kogenerator. Czyli innymi słowy mikro elektrociepłownia. Żeby produkować prąd potrzebujemy ciepła. Fizyka niestety ogranicza nam sprawność i więcej jak 40% ciepła nie da się zamienić na prąd. Czyli taki kogenerator o mocy prądowej 3kW wywalałby dodatkowe 6kW w ciepło, które ładujemy w dom. I to niezależnie, czy gaz drzewny, silnik parowy na węgiel czy generator na benzynę. Kiedyś słyszałem, że Mińsk Mazowiecki interesował się takim urządzeniem na gaz produkowany z bio śmieci.
@4nrgy
@4nrgy 2 жыл бұрын
Płońsk ma zgazowywanie słomy, oczywiście że kogeneracja zawsze ale... w przypadku diesla to i tak nie wychodzi tanio. no i w przypadku silników o sprawnosci 30% zo 2kw pradu oznacza 6kw ciepła czyli trochę na dom za mało. Te zgazowywarki czesto robią gaz do zastosowań w procesie produkcji (w sensie do spalania jako źródło ciepła)
@arturc6803
@arturc6803 2 жыл бұрын
@@4nrgy mieszkam w domu wolnostojącym 150m^2 zasilanym kotłem na groszek o mocy 12kW i nawet zimą kocioł pracuje max 10-12 godz /dobę. Zatem nawet przy słabej sprawności kogeneracji czyli 1-2kW prądu i 8-10kW ciepła - byłoby to dla mnie wystarczające urządzenie. Nawet hamski peltier ogrzewany paleniskiem i chlodzony wodą dawałby konkretny zysk przy dużej niezawodności.
@adamank2042
@adamank2042 2 жыл бұрын
Wielki szacun za palenie"drzewna"
@adamkwiatkowski4594
@adamkwiatkowski4594 2 жыл бұрын
Po co szukac po chinach?? Przeciez to proste urzadzenie ktore przecietny slusarz/spawacz wykona wedlug planu...kiedys bawilem sie tym na micro skale...(reduktor z puszek po konserwach😜) i elegancko wytwarzalo w miare stala ilosc gazu...no dla kogos na wiosce kto ma dostep do lasow to jak najbardziej ciekawe rozwiazanie...
@rafalkaja6524
@rafalkaja6524 2 жыл бұрын
To jest kogeneracja, są też kotły gazowe kogeneracyjny
@yobdag
@yobdag 2 жыл бұрын
Odpusc temat bo to nie jest zabawa dla przecietnego Kowalskiego , sprawnosc pieniadza nie pozwala na to . Jak sie uparles to kup starego diesla od dzika , zaloz pradnice i przepalaj olejem z frytyr pozyskanego z restauracji czy barow jak juz tak chcesz wyzylowac elektrownie .
@4nrgy
@4nrgy 2 жыл бұрын
olej jest po 6pln. drewno jest odnawialnym źródłem energii. Ciagle tanim i b.powszechnym. Popularne rozwiązanie w Skandynawii to czemu nie w Polsce?
@yobdag
@yobdag 2 жыл бұрын
@@4nrgy ale pisalem o zuzytym oleju ktory pozyskasz za darmo z barow i restauracji, wystarczy przefiltrowac , Twoj system z gazowaniem drewna jest za drogi dla przecietnego Kowalskiego
@ekon2435
@ekon2435 2 жыл бұрын
@@yobdag haha za darmo
@grzegorzkalis6687
@grzegorzkalis6687 2 жыл бұрын
@@ekon2435 ...umarło.
@sylwesters.4048
@sylwesters.4048 2 жыл бұрын
Mnóstwo tartakow pozbywa się trocin za bardzo małe pieniądze. Problem jest z ich wysuszeniem.
@ulafon5631
@ulafon5631 2 жыл бұрын
Ja chętnie to zrobię. Potrzebuje tylko projekt i kasę na materiał.
@pawebarteczko7448
@pawebarteczko7448 2 жыл бұрын
Żeby wyprodukować około 350kw dziennie do ogrzewania domu oraz ciepła woda ile metrów drzewa trzeba tam włożyć
@4nrgy
@4nrgy 2 жыл бұрын
poszukam tabeli i wkleje. duzo zależy od tego jak wysuszone drewno i jaki typ biomasy.
@pawebarteczko7448
@pawebarteczko7448 2 жыл бұрын
Dzięki
@bigos-pierogi
@bigos-pierogi 2 жыл бұрын
Ciekawy temat, pozdrawiam!
@4nrgy
@4nrgy 2 жыл бұрын
👍
@grzegorzgreg1465
@grzegorzgreg1465 2 жыл бұрын
Zapomniałeś wspomnieć ile to paliwa tego drzewa na ile energii.
@juliuszzdunczyk2633
@juliuszzdunczyk2633 2 жыл бұрын
Już dawno w Polsce powinno iść to w tym kierunku
@Aditesto
@Aditesto 2 жыл бұрын
Produkuję generatory gazu drzewnego
@4nrgy
@4nrgy 2 жыл бұрын
porozmawiajmy, może cos sie wykluje z tego : arekderlukiewicz@gmail.com
@NiL2050R
@NiL2050R 2 жыл бұрын
W razie nieszczelnej instalacji trujemy się śmiercionośnym tlenkiem węgla !!!
@4nrgy
@4nrgy 2 жыл бұрын
wiesz jak śmiertelnie trujące są opary etyliny? cziiiz man bedziesz ten silnik i generator w salonie trzymał? Biedny zastraszony chłopiec. Biegnij do mamy
@maxr4855
@maxr4855 Жыл бұрын
🤠
@prawiejaksprawiedliwy
@prawiejaksprawiedliwy 2 жыл бұрын
Skupuje wyściółkę z klatek dla chomików. Biorę każdą ilość
@4nrgy
@4nrgy 2 жыл бұрын
z bobkami?🤣🤣🤣🤣
@krystianhaczkiewicz2057
@krystianhaczkiewicz2057 2 жыл бұрын
Witam, mam w planach budowę takiego generatora, pozdrawiam
@paweljandobruk1791
@paweljandobruk1791 2 жыл бұрын
ile takie cudenko ? mam piec defro duo 50 kw i pale weglem i drzewem i mozna by zamienic na to :)
@amatorbuduje7580
@amatorbuduje7580 2 жыл бұрын
Czy do tej chwili jaka odezwa była ?
@sp5mxx
@sp5mxx 2 жыл бұрын
Ciekawe co by wynikło ze zwiększonego stopnia sprężania ? Zdecydowanie zwiększonego, coś jak w silniku diesla, lecz z zachowaniem zapłonu iskrowego. Wydaje mi się że tego typu gaz nie ma właściwości detonacyjnych więc zwiększenie stopnia sprężania podniosłoby moc oraz sprawność bez uszczerbku dla żywotności silnika.
@bozydarmarcinbecki2718
@bozydarmarcinbecki2718 2 жыл бұрын
Szanowny Panie jedynym rezultatem będzie "korba" wystająca z boku kartera. Do spalania gazu generatorowego najlepiej nadają się niewysilone silniki o dużej pojemności, do tego absolutnie bez turbiny (i najlepiej, ze względu na ilość koniecznych przeróbek- gaźnikowe). I tak Finowie np. .przerabiają na holzgas stare amerykańskie krążowniki szos z V8 6,2l. Trzeba pamiętać również, że ze względu na mniejszą wartość kaloryczną, moc tego silnika przy takim zasilaniu spadnie do max. 2/3 tej projektowej, a najpewniej do 1/2.
@sp5mxx
@sp5mxx 2 жыл бұрын
@@bozydarmarcinbecki2718 Sprawdziłeś to czy tak gdybasz ? Do tego gazu nie używał bym turbiny ale niewysilony silnik diesla po przerobienia na zapłon iskrowy mógłby się tam sprawdzić. Nie wiem tego ale tak sobie wymyśliłem. Nie wiem też czemu korba miałaby wyjść bokiem, ten gaz prawie na pewno nie ma właściwości detonacyjnych, jest bardzo mało energetyczny. To że tego nikt w taki sposób nie robił to nie znaczy że to nie miało by się udać, zawsze musi być ktoś pierwszy. Gdyby dopiero zaczynał z takim gazem przygodę to również poszedł bym drogą Finów czy też szwedów ponieważ zastosowanie silnika o dużej pojemności jest rozwiązaniem sprawdzonym i na pewno działa. Najpierw powinno się robić to co na pewno działa czyli sprawdzone rozwiązania ale z czasem, nabierając doświadczenia, można też poeksperymentować.
@TheRamen71
@TheRamen71 2 жыл бұрын
Zajebisty temat pozdrawiam
@czcibor360
@czcibor360 2 жыл бұрын
czy można prosić o plany? chcę rzucić okiem, bo być może jestem w stanie zrobić
@4nrgy
@4nrgy 2 жыл бұрын
mail arekderlukiewicz@gmail.com
@amixo1
@amixo1 2 жыл бұрын
Napaliłeś się kolego jak szczerbaty n orzechy Sprawa nie jest taka prosta i słodka O bezobsługowości można zapomnieć Da się to zrobić chałupniczo i ma to sens w firmach drzewnych bo jest prąd i ciepło a z pieca jest tylko ciepło Wady jakich nie da się usunąć to czyszczenie ze smoły wymiana filtrów gazu częstą wymiana oleju w silniku Całkowita niemożliwość zastosowania silnika z blokiem tłokami czy głowica aluminiową bo gaz jest bardzo agresywny /kwaśny i powoduje destrukcję Mała odporność na zmianę mocy / /mała stabilność składu gazu przy rożnym poborze
@radekzmazur3389
@radekzmazur3389 2 жыл бұрын
Jeżeli chodzi o plany to jest troche starych ksiazek z lat 80tych ktore mozna sobie za darmo pobrac w PDF i mozna sobie poczytac o roznych typach tych generatorow gazu. I mozna sobie cos zrobic samemu. Ja kupilem spawarke i bede probowal cos zrobic. Chyba najlepszy tym generatora to jest downdraft oraz jego odmiana drizzler , stratifed downdraft
@grzegorzkedzierski8314
@grzegorzkedzierski8314 2 жыл бұрын
Jest to świetne rozwiązanie i na pewno będzie rozwijane. A co sadzisz o generatorach HHO? Ludzie testują na autach (jako dodatek, nie jako jedyne paliwo) i rzekomo się sprawdza i zmniejsza spalanie (dodatkiem jest przecież O2 i H2, nawet gdzieś na YT widziałem filmik , gdzie fiat 126p był zasilany tylko wodorem i tlenem z generatora HHO. Pracował lecz niezbyt ładnie. Same generatory HHO są dość "prądożerne" ale może do jakiegoś niedużego agregatu prądotwórczego by były wystarczające.
@4nrgy
@4nrgy 2 жыл бұрын
hho nie może mieć sensu- ilość energii na rozbicie cząsteczki wody jest równa ilości energii uzyskanej z połączenia tlenu i wodoru w cząsteczkę wody. To teoria. Bo w praktyce i z jednej i z drugiej strony dochodzą straty. Czyli tracimy część energii na grzaniu się przewodów czy utlenianiu elektrod a z drugiej strony energia ze spalania wodoru też w 70% idzie jako ciepło do atmosfery. Generatory hho to najcięższe oskarżenie systemu edukacji. Całe pokolenie ludzi nie rozumie rzeczywistości bo nie pozwolono się im z ową rzeczywistoscią bawić. Ja generator hho zbudowalem w wieku lat chyba 8 z dwoch probówek po groszkach, dwóch gwoździ i baterii 4,5V. Naklamalem rodzicom. i nawet nie oberwałem wtedy za wybuch (było to na ich oczach) ale "malego chemika" nie doprosilem się już nigdy😭
@majesticarea1721
@majesticarea1721 2 жыл бұрын
"126p był zasilany tylko wodorem i tlenem z generatora HHO." tak, z tym że 126 p miał oryginalną prądnice gdyby 20 % mocy przeznaczyć na 3 razy większą prądnice z magnesami neodymowymi jazda byłaby idealna , i to jest problem właśnie prądnice , wszystkie samoróbki to prymitywne rozwiązania , wszystko musi być wyskalowane , podawanie prądu sprzężone z dźwignią gazu , uzupełnianie elektrolitu , jakieś termiczne obudowy generatora ( zima ) . Stanley Meyer opracował niemal idealny Rezonans elektrolizy wody, miał kontrakt -propozycje wykorzystania tej technologii w sektorze militarnym , ale coś się jemu "przytrafiło " używał tylko jednego segmentu generatora do napędu samochodu samoróbki bo tylko takim mógł się poruszać na publicznych drogach ,
@majesticarea1721
@majesticarea1721 2 жыл бұрын
@@alchemik2010 chodzi o efektywność , auto pojedzie na wodzie HHO samoczynnie gdy 20 % energii przeznaczysz na elektrolizę , jaka zwykła prądnica poda tyle prądu ? a skoro HHO to dlaczego niema być 3 razy większa pomysł nad tym ? daj spokój z" Gulak " a i tak widzę że coś pomyliłeś bo cały czas była mowa o dostarczeniu pary wodnej do kolektora powietrza , i NIKT nie mówił o zdrowych zmysłach o spalaniu wody , może jakiś procent bo całość miała zagęszczać komorę spalania a co za tym idzie większe ciśnienie i efektywność , a efektywność to mniejsze zużycie paliwa zwłaszcza w starych wytartych ropniakach , chyba sam bijesz pianę wypisując coś co się mija z prawdą """"" i tak dla nieuków patentowanych to woda spala się w silniku. """" ""Gulak """ ale koledzy UCZENI !!! i KOMISJA jednak wydała patent na czajnik , "czajnik" stosowany przez anglików w czasie W2 w samolotach .
@majesticarea1721
@majesticarea1721 2 жыл бұрын
@@alchemik2010 14 tys lat temu używano technologii przewyższającą obecna a wy naukowcy żyjecie nagrodami Jobla , Tesla udowodnił że żyjemy w oceanie nieskończonej darmowej energii a wy dalej tylko nagrody Jobla ??!
@majesticarea1721
@majesticarea1721 2 жыл бұрын
@@alchemik2010 """ułamki Wata.""" przerobione na grube kilowaty tylko z powietrza różnicy potencjału w obrębie maszyny y t " Methernitha Testatika free energy machine part 1" y t " Testatika 02 " tutaj Kapanadze ziemia i nieco powietrza albo ziemia -ziemia czyli różnica potencjału inaczej mówiąc "łapacze piorunów " " Firma TMZ w Turcji powstała po wizycie u nich Pana Tariela Kapanadze. W Turcji jest inny autor, ale Kapanadze powiedział, że był autorem oryginalnym. Urządzenie 3-fazowe działa jak inne generatory darmowej energii wysokiego napięcia Kapanadze i Tesla. Analogią jest maszyna wysokiego napięcia Methernitha Testatika. Nowoczesna wersja to urządzenia autorstwa Romana Karnaukhova (Roman Akula). Zobacz na KZbin... " Y T hasło""" three phase free energy generator 100 kw TMZ 100 KW """
@mmichal81
@mmichal81 2 жыл бұрын
jaki przekrój przewodu ziemnego pod elektrownię 3 kw 48V 3 żyłowy
@4nrgy
@4nrgy 2 жыл бұрын
jaka długość śmigieł? bo ostatnio pojawila się moja elektrownia 1kW jako 3kW🤣🤣🤣🤣
@monio612
@monio612 2 жыл бұрын
ciekawy temat
@phredka12
@phredka12 2 жыл бұрын
Nie opłaca się wcale robić małych mocy, za to przeróbka zwykłego silnika jest bajecznie prosta, ponieważ wystarczy zwykła instalacja lpg, nawet 1-2 generacji. Do tego zbiornik na zagazowywanie drewna i elektrodą grafitową. Jeden zasyp zbiornika 180l wystarczy na kilka godzin pracy silnika przy malym obciążeniu okolo 5kw, wymiana paliwa odbywa sie po za cyklami gazowania drewna
@mpGrafik
@mpGrafik 2 жыл бұрын
Nie znam bardziej pozytywnego kanału na YT i dlatego złośliwie nie pójdę sobie, wbrew Twoim ciągłym nawoływaniom do zakończenia subskrybcji 😜
@4nrgy
@4nrgy 2 жыл бұрын
oj tam oj tam. dzięki!
@filipsworks
@filipsworks 2 жыл бұрын
Prąd prądem, ale zrobić z tego kogenerator to i ogrzane i zasilone by było.
@4nrgy
@4nrgy 2 жыл бұрын
no ba! przecież ciepło odpadowe w silniku mamy w obwodzie chlodzenia jako zagrzaną ciecz wiec wymiennik i huzia👍
@mariuszmrkat805
@mariuszmrkat805 2 жыл бұрын
Bardzo mnie interesuje ten temat. Od dwóch lat poszukuje możliwości zakupu pieca zgazywujacego drewno i jednocześnie generującego prąd. Świetny materiał, dzięki za podjęcie i drążenie tematu. Wprawdzie liczyłem na coś mniejszego, na potrzebę domu, jednak może dałoby się przekonać sąsiedztwo do takiej inwestycji. Posiadasz namiary na takie urządzenia??
@4nrgy
@4nrgy 2 жыл бұрын
no wlasnie czekam na jakieś rozsądne odpowiedzi z Chin. Na razie tylko gazyfikatory- ewentualnie zawory do gazu itp. bo silniki to i serwis i części itd. to lepiej kupić na miejscu za kilkaset pln np niezabijalny fiatowski fire i można kręcić 😁
@marekmarek8881
@marekmarek8881 2 жыл бұрын
Nie trzeba szukać. Tylko zrobić mini elektrociepłownię. Spalamy biomasę grzejemy wodę aż wrze i mamy ciśnienie które porusza generator. A przestudzoną parę puszczamy na skraplacz i dalej na grzejniki. Niebezpieczne? A co jest bezpieczne?
@leszekkwiasowski9133
@leszekkwiasowski9133 2 жыл бұрын
Dzień dobry jeżeli poszukujecie zestawów do zgazowania biomasy polecam firmę KOWA od 8 lat uzutkuje palę zrębką, pelletem, zbożami, wszystkim co biomasa Na tą chwilę produkuje na licencji te zestawy Zapraszam do kontaktu, może uda się stworzyć coś fajnego Pozdrawiam 🖐️🖐️🖐️
@ctmorgpl
@ctmorgpl 2 жыл бұрын
@@4nrgy witam. Czy jest gdzieś do Pana kontakt mailowy? Nie mogę niestety znaleźć. Chciałbym porozmawiać w sprawie tego filmu, chodzi o fabrykę, która ma dużo odpadów z drewna. Rachunki za prąd oszalały i cały czas rosną, produkcja staje się jiż nie rentowna, fabryka zatrudnia ponad 100 osób.
@ctmorgpl
@ctmorgpl 2 жыл бұрын
@@leszekkwiasowski9133 witam, Czy mogę prosić o jakiś kontakt mailowy?
@SiBex_ovh
@SiBex_ovh 2 жыл бұрын
Taki problem... są piece na zgazowywanie drewna które działają od 15lat w tedy nie było eco design czy grupy 5 i teraz są śmieciuchami a więc jak to jest z takim holzgazem - nie ma owych certyfikatów = śmieciuch. ???
@4nrgy
@4nrgy 2 жыл бұрын
na to wygląda z przepisów
@tomekurb7925
@tomekurb7925 2 жыл бұрын
Wrzuc link do planow jak mozesz.
@michalwojcik1109
@michalwojcik1109 2 жыл бұрын
silniki parowe z generatorem dla domu to by było coś!!!. ciepło i prąd
@4nrgy
@4nrgy 2 жыл бұрын
b.mala sprawność. 1mb drewna to 200pln minimum - lepiej spalać to ze sprawnością 30% niz 6%,nie?
@michalwojcik1109
@michalwojcik1109 2 жыл бұрын
@@4nrgy No ale przecież elektrociepłownie tak właśnie działają. nadwyżka ciepła szła by na grzejniki .lub na zbiorniki buforowe tak jak w przypadku pieców na zgazowywane drewno,
@zenonczerwik984
@zenonczerwik984 2 жыл бұрын
SUPER lubię te tematy pozdrowienia z.Darłowa emeryt PASIONAT HYDRO aktyv i OGRODÓW
@majesticarea1721
@majesticarea1721 2 жыл бұрын
HYDRO - generator 1 MW za darmo" yt "Hasło รู้จัก "กังหันน้ำผลิตกระแสไฟฟ้า" ภูมิปัญญาคนไทย
@ElBako
@ElBako 2 жыл бұрын
Cześć, opowiedz coś o pasmowej teorii przewodnictwa. Wyjaśnij jak to jest, że metal przewodzi prąd (i dlaczego), a dlaczego np plastik nie. Jak to jest, że z jednych atomów elektrony się "odrywają", a od innych nie.
@planumis
@planumis 2 жыл бұрын
Struktura atomowa, są inne wiązania które nie „puszczają” elektronów przy różnicy potencjałów. Metal puszcza ale nie jest w tym najlepszy. Są lepsze przewodniki (rezystancja) tak jak w przyrodzie nawet struktura atomów jest zróżnicowana 😜
@grzegorz1339
@grzegorz1339 2 жыл бұрын
Proponuję powrót do szkoły. Nie dziękuj, porada gratis.
@FatMeatFat
@FatMeatFat 2 жыл бұрын
miedz nie przyciaga magnesow ale jesli magnes obok miedzianego elementu jest przemieszczany to oddzialywanie magnetyczne sie pojawia. Plastik takiego oddzialywania nie wykazuje. Jesli dwa kostkowe magnesy zlaczymy ze saba sciana boczna to pole N magnesu 1 zacznie sie kierowac i neutralizowac polem S magnesu 2. mozna powiedziec ze 2 magnesy wzajemnie sie neutralizuja i pole takiego ukladu zaczyna mniej reagowac na pola zewnetrzne. Mozna w taki sposob interpretowac efekt przewodnictwa elektrycznevo metali - maja niesparowane elektrony ktore bardziej odzialuja z zewnetrznymi polami magnetycznymi.
@ElBako
@ElBako 2 жыл бұрын
@@grzegorz1339 kretyński komentarz, zadumanego w sobie cebulaka.
@paweljandobruk1791
@paweljandobruk1791 2 жыл бұрын
brawo
@radekzmazur3389
@radekzmazur3389 2 жыл бұрын
Problemem w takich dotychczasowyhch instalacjach jest filtracja gazu. Aby gaz trafił do silnika spalinowego musi być przefiltorwany bo inaczej zaklei silnik smołą. Istnieją 2 sposoby filtracji gazu. W tradycyjnych instalacjach stosuję przez filtracje poprzez trociny. Taka sposob filtracji jest uciazliwy bo te treciny trzeba czesto wymieniać. Polak Krzysztof Sartanowicz testuje inny system filtrowania gazu. Gaz przechodzi przez filtr elektrostatyczny. Polecam jego kanał na youtubie oraz grupe na FB. kzbin.info/door/N4QtBdMLmgUVHy9p58l4ZAvideos
@IN-vm1wt
@IN-vm1wt Жыл бұрын
Arkadiusz wraca do starych rzeczy i kto wie czy nie jest to dobra metoda. A nuż widelec coś nam umknęło.
@adamkozowski7047
@adamkozowski7047 2 жыл бұрын
TEMATYCZNIE DREWNO TO DREWNO ALE MAMY DUZO PROBLEMATYCZNYCH ODPADOW , BARDZO ENERGETYCZNE OPONY PLASTIKI TYLKO NIE WIEM JAK TO UGRYŻĆ WEDLUG POLSKIEGO PRAWA PORABANEGO GDZIE JA NIE MOGĘ MIEĆ FARMY VOLTAICZNEJ BO PARK KRAJOBRAZOWY
@JanKowalski-gu7cj
@JanKowalski-gu7cj 2 жыл бұрын
Za chwilę braknie drzew.........
@4nrgy
@4nrgy 2 жыл бұрын
gdzie? wyjmij głowę z telewizora i obejrzyj prawdziwy świat. Drzew jest coraz więcej. Rolnictwo jest coraz sprawniejsze więc zapotrzebowanie na grunty orne spada. ergo zalesianie wzrasta
@szeme100
@szeme100 2 жыл бұрын
Chyba mam gościa który jest w stanie to wykonać plus silnik stirlinga jako generator dodatkowy mogło by to fajnie polaczenie być.
@pcx4766
@pcx4766 2 жыл бұрын
Jest takaka ksiązka o holzgas - ;;Drewno zamiast benzyny ''.
@4nrgy
@4nrgy 2 жыл бұрын
strona nawet była. W ogóle jest dużo materiałów w sieci a spawarki inwertorowe są po 250pln, więc??? Naprzód !
@koles003
@koles003 2 жыл бұрын
Fajne, ale taniej i prościej by było turbina parowa i generator wolnoproądowy mniejsza sprawnośc ale tanio tylko jakiś nikt tego nie chce robić ???????? Ciekawe czemu
@4nrgy
@4nrgy 2 жыл бұрын
??? czemu taniej i prościej? i drożej i gorzej, zbiorniki cisnieniowe na parę, boiler, szkoda że w szkołach nie pokazują maszyny parowej- potem pokutują takie przesądy. maszyna parowa to idiotyczna krowa, zupełnie bez sensu jak już obróbka metalu poszla do przodu to nikt tego nie robi bo po prostu nie musi. W czasach kiedy nie umieliśmy robić skutecznych silników spalania wewnetrznego to nie było wyboru ale teraz? to jakby zamienić ledy w domu na lampę naftową
@dariuszniepla8331
@dariuszniepla8331 2 жыл бұрын
Tu jest coś takiego prezentowane w Polsce 9 lat temu. kzbin.info/www/bejne/qoiVkotqfdSKe7M
@adasok
@adasok Жыл бұрын
a kto to produkuje? Bo szukałem producenta i nie znalazłem
@edwardfrydryczek7895
@edwardfrydryczek7895 2 жыл бұрын
Jakieś wyjście w braku energii jest i dobrze ze mamy przybliżenie zagadnienia
@adamkozowski7047
@adamkozowski7047 2 жыл бұрын
trochę chrustu zawsze się znajdzie nawet przy drodze ale maszyna najwazniejsza jak żaluję że starą koinstrukcje na zlom wywiozlem trzeba bylo tylko dopracowac pozdrawiam
@adamkozowski7047
@adamkozowski7047 2 жыл бұрын
ja myślę jeszcze o zgazowaniu oleju nie będzoe może takiego problemu popiolu ba nawet czynie ku temu pewne rzeczy
@adamklimosz4803
@adamklimosz4803 2 жыл бұрын
Gdzie to kupić ile drzewa to spala na dobę
@Kapalek84
@Kapalek84 2 жыл бұрын
Ciekawym tematem jest metanol i sposoby jego wytwarzania z H2 i CO2. Ale o ile mi wiadomo nie ma na rynku urzadzen do tego procesu. Mozna jedynie kupic elektrolizator do produkcji H2 z H2O jednak do daleszych etapow reakcji potrzebne sa inne urzadzenia ktore trzebaby poskladac i skompletowac we wlasnym zakresie.
@eugeniuszsluchocki4485
@eugeniuszsluchocki4485 2 жыл бұрын
Warto przeczytać książkę prof. W.Ciechanowicza odnośnie,,Metanolu,, otrzymanego w procesie pirolizy drewna.
@eugeniuszsluchocki4485
@eugeniuszsluchocki4485 2 жыл бұрын
@@Hanys111 Produkowano go tutaj - kiedyś. Sporo osób po jego spożyciu chodziło z białą łaską. Metanol może być użyty jako paliwo do ogniw paliwowych,nie tylko wodór i tlen. Dużo wrzeszczą o wodorze ,a ,że ulatnia się przez ścianki zbiornika ,to milczą - są 2 rodzaje wodoru ; orto i metawodór.
@eugeniuszsluchocki4485
@eugeniuszsluchocki4485 2 жыл бұрын
@@Hanys111 Z pirolizy drewna otrzymuje się tylko 2% metanolu. Problem jest w tym ,by otrzymać go z całej masy drewna.Dlatego trzeba parogazy i produkty ciekłe na H2 i CO i poprzez syntezę w reaktorze otrzymać metanol,min. dlatego,że można go przechowywać bez obawy ,że wodór przeniknie przez ścianki zbiornika. W US mają z tym problem,a w Polsce o tym milczą.
@eugeniuszsluchocki4485
@eugeniuszsluchocki4485 2 жыл бұрын
Dokładny tytuł tego autora tej książki jest ,,Metanol I ogniwa paliwowe,,,a autorem prof. Ciechanowicz prof. Szczurkowski z UWM I prof. T .Wiltowski z Uniwersytety Południowego Stanu Illinois.
@eugeniuszsluchocki4485
@eugeniuszsluchocki4485 2 жыл бұрын
@@Hanys111 Był taki projekt w tym temacie ,ale czas go rozwiał. Za to indywidualnie ,używamy go do dezynfekcji rąk nie wnikając w skład tego płynu,a że on wnika do skóry,a tym samym organizmu ,to jest nie ważne. Za to Czesi jakoś go produkują ,a w Polsce denaturat już nie jest oparty na etanolu ,a na tym metanolu. Czasami podają ,że ktoś lub ileś tam osób zmarło po wypiciu tego specyfiku na Śląsku.Spirytus,to spirytusem ,a nie ważne jaki ,ale kogo to obchodzi. W motoryzacji jest temat samochodów elektrycznych z użyciem ogniw paliwowych ,mają one sprawność różnie to podają od 60 do 80 %. W przypadku silników na holzgaz ,sprawność ich jest niska , choć to stare jest rozwiązanie techniczne. Pozdrawiam!
@marekwafel8651
@marekwafel8651 2 жыл бұрын
Kogeneracja?
@panweles7048
@panweles7048 Жыл бұрын
Jak długo trwa odpalenie gazogenerator ?
@paweljandobruk1791
@paweljandobruk1791 2 жыл бұрын
gminny zbieraja juz od ludzi surowce do biomasy , i to robia w polsce , ale cisza o tym jest , mają darmowe oswietlenie miast
@jqanowalski2852
@jqanowalski2852 2 жыл бұрын
Kiedyś wpadłem na pomysł by gaz generatorowy uzyskiwać po przez traktowanie biomasy łukiem elektrycznym, ma to parę zalet np. szybki rozruch takiej instalacji (wystarczy włączyć spawarkę i od razu wytwarzany jest gaz) , lepszy skład gazu (nie ma w nim azotu z powietrza) . Później trafiłem na stronę internetową gdzie był pokazany taki generator , amerykańscy wynalazcy już go opatentowali i zdaje się że do zgazowywanej biomasy dodawali trochę żelaza ,procesy utleniania i redukcji żelaza miał wspomagać proces. Nawet z tym eksperymentowałem ,gaz ładnie produkowało .
@4nrgy
@4nrgy 2 жыл бұрын
nie słyszałem, wydaje się niecelowe - dostarczanie energii elektrycznej z zewnątrz przecież to prosta droga do braku sprawnosci energetycznej.
@eugeniuszsluchocki4485
@eugeniuszsluchocki4485 2 жыл бұрын
Dodawane żelazo do drewna ,ma za zadanie być katalizatorem do powstających w procesie pirolizy smół poprzez przerwanie łańcucha tych zw. Chem.- aromatycznych.
@bozydarmarcinbecki2718
@bozydarmarcinbecki2718 2 жыл бұрын
DARPA w latach 70 tych w związku z kryzysem paliwowym opracowała uproszczone generatory holzgas'u (o obiegu otwartym). Jest to technologia tak prosta, że gazogenerator do zasilania silnika o mocy do 50kW można wykonać ze starej beczki, kilku kawałków łańcucha, kaloryfera, rur i blachy...(w amerykańskim oryginale, paleniskiem była zdaje się miska do sałatek wykonana z nierdzewki). Rzecz do wykonania w garażu i naprawdę nie trzeba tu 2 tys. USD (lub więcej).... , a przy wykonaniu własnym 2- 4 tys . zł (razem z niedrogim, posiadającym jednak ASR agregatem prądotwórczym) i ew. przyłączem do sieci domowej (separującym zasilanie z sieci). Nie trzeba do tego żadnych "magicznych producentów" z Chin, wystarczy lokalny mechanik złota rączka (taki od ożywiania 20 letnich passatów będzie zdaje się najlepszy) i ew. składowisko złomu w pobliżu....PS. Ciepło odbierać można wyłącznie jako odpad za gazogeneratorem oraz z silnika (spaliny i chłodzenie), a nie z samego gazogeneratora, gdyż on MUSI mieć odpowiednią temperaturę roboczą. Szanowny Panie EKOLOG'u (bo nie masz Pan pojęcia, że ochroną środowiska zajmuje się SOZOLOGIA, w miejsce tego zaś bajdurzysz o jakimś ekologicznych oddziaływaniach ludzi...co prawda nie tu, ale jednak.), po licencjacie (najpewniej) z "Edukacji w Przyszłości", czy też innej "Psychologii kotów dachowców" na WSPiP (Wyższa Szkoła Przysiadów i Podskoków). Z ludźmi mądrymi jest tak, że najpierw stają się mądrzy (czyli odkładnie zapoznają się z tematyką, którą chcą poruszać), a dopiero potem wchodzą w dyskurs... A w inkryminowanym przypadku i jak widać jest odwrotnie....Z tego co również się dowiedziałem, skutkiem tego mędzenia, ma być wkręcenie w zakupy na chińskich portalach (za osobistym pośrednictwem oczywiście)...PS. Namawiając ludzi do jakichś wspólnych agregatorni osiedlowych, trwale uniezależniających prądu z sieci energetyki zawodowej, nie masz Pan dodatkowo pojęcia o obowiązujących przepisach prawa energetycznego... gdyż w ich świetle byłoby to przestępstwo... POWODZENIA. zatem.. Pozostaje trwać przy nadziei, że może kiedyś uda się Panu powiedzieć coś z sensem...
@zdzisawk5198
@zdzisawk5198 2 жыл бұрын
a co jesli chodzi o prad z oscylatora?
@4nrgy
@4nrgy 2 жыл бұрын
??? z jakiego oscylatora?
@zdzisawk5198
@zdzisawk5198 2 жыл бұрын
@@4nrgy cieszę się ż zapytaleś. Odpowiadam. obwód rezonansowy ma dobroć która wynosi od kilku do kilkuset. Znaczy to na przyklad że w obwodzie RLC oscyluje prag o wartości Q (dobroć)*Is (natężenie źródła) lub Q*V w rezonatorze szeregowym. Te prądu mają kąt fazowy 90 więc są najbardziej bezużyteczne na Świecie. Po przerobieniu jednak według zasad inżynierii elektrycznej otrzymuje się użyteczny prąd o mocy wielokrotnie większej niż niż moc włożona. Radzę się zinteresować bo wszystkie te wiatraki. I owszem ale to jest drogie i hałasuje itp itd.
@Mrleafar2
@Mrleafar2 2 жыл бұрын
A szyszki?
@4nrgy
@4nrgy 2 жыл бұрын
pewnie jako trociny bo b.mala gęstość. tj m3 wyschnietych szyszek to mniej niż 100kg paliwa
@mdudziuk
@mdudziuk 2 жыл бұрын
Ciekawy jestem jak to wygląda jeśli chodzi o opłacalność finansową takiego rozwiązania. Tona peletu kosztuje około 1,7k. Ile byłoby z tego energii cieplnej i elektrycznej.
@4nrgy
@4nrgy 2 жыл бұрын
przy takiej cenie to najbardziej oplaca sie kupić maszynę i produkować pellet i wtedy z zysku dom ogrzewać paczkami studolarowek. świat zwariował. pellet droższy od wegla???? wtf
@Aditesto
@Aditesto 2 жыл бұрын
Gazyfikator średnio uzyskuje taką samą energię z 4kg drewna jak z 1L benzyny. Wszystko zależy jakie drewno i jak suche. Proces można ulepszyć. I teraz tak. 1m3 drewna z nadleśnictwa kosztuje 130zł. Licząc już że jest to suche drewno świerk mamy ok 450kg czyli ponad 110l benzyny. Czyli 715zł. 715-130=585zł zysku. Silnik benzynowy na obrotach ok 1500 zużywa 1L/h czyli przyjmijmy, że używasz go ok 8h dziennie wystarcza ci to na 2 tygodnie. Czyli potrzebujesz 26m³ drewna na rok. Niech będzie 30m³. Z każdego 1 m³ masz zysk 585zł to wychodzi w skali roku... 17550zł na dzień dzisiejszy. Ja produkuję generatory gazu drzewnego. Najtańszy od 5000zł netto do 15000zł netto. Inwestycja zwraca się w mniej niż rok.
@mdudziuk
@mdudziuk 2 жыл бұрын
@@Aditesto OK. Gdzieś w sieci znalazłem wyliczenie, że z 1 litra benzyny można uzyskać 10 kWh. Czyli z 1 kg drewna około 2,5 kWh. Zatem przy cenie 130 zł. za 450 kg drewna 1 kWh wychodzi za 0,1155 zł. To rzeczywiście jest tanio. Pod warunkiem, że te generatory będą działać bezawaryjnie przynajmniej przez kilka lat.
@UmbrellaLegnica
@UmbrellaLegnica 2 жыл бұрын
@@Aditesto podeślij jakiś adres mailowy do siebie lub inny kontakt.
@bozydarmarcinbecki2718
@bozydarmarcinbecki2718 2 жыл бұрын
@@Aditesto Całkiem ładnie Pan wszystko policzył (zdaje się, że nawet sensownie), jednak wydaje mi się, że drewno iglaste, z racji zawartości żywic średnio nadaje się do gazowania...Tak na marginesie mam pytanie: Czy gazogenerator wykonywał Pan sam i czy działa w obiegu otwartym, czy półzamkniętym Imberta?
@adamank2042
@adamank2042 2 жыл бұрын
Co ty gadasz prąd pochdzi z czystego źròdła czyli gniazdka 😁😁😁
@planumis
@planumis 2 жыл бұрын
Szczególnie przed świetami jak się przetrze 😁
@PresidentVladimirPutinOfficial
@PresidentVladimirPutinOfficial 8 ай бұрын
A czemu tylko z Chin? Moze Ruscy albo Ukraincy robia takie ustrojstwa?
@paweljandobruk1791
@paweljandobruk1791 2 жыл бұрын
prosze o linka gdzie to zakupic i sprawdzenie tego , mysle ze chce to zrobic i spróbowac , koszta mnie interesuja
@markusbach5953
@markusbach5953 2 жыл бұрын
Generator o napedzie magnetycznym 3,5 kW, mozna bylo kupic w Australii za 16 tys dolarow. Zadnych spalan , tylko magnesy. Zero emisji. Krol nafty jednak kazal to zabic. kzbin.info/www/bejne/jHXcZ5xqed51aLs
@4nrgy
@4nrgy 2 жыл бұрын
khanacademy.org kurs fizyki. Serio, wiele rozjaśni. Będziesz się czuł jakbyś wyszedł z matrixa. Nie ma generatorów energii na magnesach. to są zwykłe pradnice samowzbudne(magnesy) i wymagają napędu
@serqist
@serqist Жыл бұрын
Idź do szkoły
@Miro300hp
@Miro300hp 2 жыл бұрын
Jedyna czysta energia jest z atomu . czyli elektrownia atomowa i tu nie ma zadnej dyskusi .wszystkie panele cuda wianki to tylko sciema .
@4nrgy
@4nrgy 2 жыл бұрын
nikt ci nie broni. buduj za swoje pieniądze na swojej działce. Po prostu. I nie zmuszaj innych tylko jak w to wierzysz to wpłać własną kasę
@Miro300hp
@Miro300hp 2 жыл бұрын
@@4nrgy francja ma tylko atomowki i tam energia jest zielona . zero emisi. waszystkie elektrownie atomowe na swiecie do tej pory wytworzyły odpady o wielkosci boiska i grubosci 2 m . to daje do myslenia . tak ze twoje filmy to sen warjata o czystej energi i byciem eko . kzbin.info/www/bejne/qWSoe6OwoMlradk
@mistrzjakoby
@mistrzjakoby 2 жыл бұрын
Komentarz 😁
@jerzykern3028
@jerzykern3028 2 жыл бұрын
Witam, o jakiej mocy generator potrzebny jest do 5 kW banku energii. Proszę o odpowiedź, z góry dziękuję.
@4nrgy
@4nrgy 2 жыл бұрын
5kWh? pewnie coś co nam da 5kWh-10kWh dziennie? czyli jakieś 2-5kW załączone na kilka godzin kazdego dnia
@Mrleafar2
@Mrleafar2 2 жыл бұрын
Gdzie to można kupić ?
@mariuszwrobel5092
@mariuszwrobel5092 2 жыл бұрын
Czy to już nie jest czasem opatentowane i legalnie nie będzie można z tego korzystać. Zbyt pięknie to wygląda.
@4nrgy
@4nrgy 2 жыл бұрын
nie. Nie ma patentu na zgazowanie drewna
@mariuszwrobel5092
@mariuszwrobel5092 2 жыл бұрын
@@4nrgy No to jest niesamowite. Mogę tylko jeszcze wspomnieć, że Niemcy chcieli robić elektrownie gazowe z rosyjskiego gazu. Przecież to nie wiele się różni. To naprawdę jest przyszłość tylko trzeba się za to wziąć.
@pokrec
@pokrec Жыл бұрын
Jeżeli robisz to na własny użytek, niekomercyjnie, to żaden patent Ci tego nie może zabronić. Nie możesz tylko na opatentowanym przez kogoś innego wynalazku zarabiać w jakikolwiek sposób, nawet ze stratą, nie możesz tego nawet charytatywnie rozdawać, czy używać do działalności komercyjnej. Ale dla siebie możesz to zbudować / skopiować własnym sumptem i używać tego do własnych, osobistych celów.
@888waldi
@888waldi 2 жыл бұрын
Różnicę potencjałów należy natychmiast wykorzystać w całości.
@paweldrozd1120
@paweldrozd1120 2 жыл бұрын
Mafia palwowa na to nie pozwoli
@4nrgy
@4nrgy 2 жыл бұрын
nie będziemy pytać 👍
@mariozdk
@mariozdk 2 жыл бұрын
A czemu nie na parę wodna ?
@4nrgy
@4nrgy 2 жыл бұрын
mowisz masz kzbin.info/www/bejne/mmStfYWcbbmonas
@szeme100
@szeme100 2 жыл бұрын
kzbin.info/www/bejne/moDGc3xuhdmfn80 Ten Pan z tego kanału. Jak by co mam do niego maila.
@zegarzegaroski1541
@zegarzegaroski1541 2 жыл бұрын
Proponowano mi zakup kilka lat temu takiego urządzenia z włoch, spalało dziennie między 1 a 2 mp drewna zrzynek i miało rzekomo wyprodukować 1Mw koszt coś koło 2mln
Harley Quinn's plan for revenge!!!#Harley Quinn #joker
00:49
Harley Quinn with the Joker
Рет қаралды 33 МЛН
ОБЯЗАТЕЛЬНО СОВЕРШАЙТЕ ДОБРО!❤❤❤
00:45
Produkuj gaz w domu. biogazownia za 50$ to czysta energia z odpadków
11:52
4nrgy technologie
Рет қаралды 175 М.
Własny diesel z plastiku i starych opon! , mniej śmieci, lepsze życie.
7:28
JAK PRODUKOWAĆ WŁASNY GAZ Z DREWNA/ODPADÓW
11:49
4nrgy technologie
Рет қаралды 32 М.
Magazyn energii. Bezpieczny, niezawodny, prosty w użytkowaniu i tani!
12:00
Ogniwa paliwowe [RS Elektronika] #239
18:19
RS Elektronika
Рет қаралды 60 М.
Komentarz Tygodnia: Kanibale nadchodzą
1:10:36
GadowskiTV
Рет қаралды 130 М.
Wypalanie węgla drzewnego.
9:03
Partyzanci Lubelszczyzny
Рет қаралды 33 М.
Gaz drzewny do agregatu. Jak zbudować najprostszy generator gazu, holzgas
8:13
Lepsze od pompy ciepła? Czy to możliwe?
21:40
iZZi instalacje
Рет қаралды 1,4 МЛН
Harley Quinn's plan for revenge!!!#Harley Quinn #joker
00:49
Harley Quinn with the Joker
Рет қаралды 33 МЛН