Gerőcs Tanár úr mesél a Fibonacci számokról, és azok előfordulásairól. Ha érettségizel, válaszd a KORREPETÁ-t Gerőcs tanár úrral! www.korrepeta.hu
Пікірлер: 80
@Gyuri-z6m2 ай бұрын
Isten nyugosztalja a tanár urat, fantasztikus előadó volt, örök kedvenc! Élvezet hallgatni minden magyarázatát. Nagyon irigylek mindenkit aki személyesen a taníványa lehetett.
@szabolcslippai93863 ай бұрын
Köszönet a tanár úrnak, az értékes előadásért, dicsőség pedig Istennek, aki a legnagyobb mérnök, és a legnagyobb művész!
@csabasolyom5736 Жыл бұрын
Az is fantasztikus van 1,2,3,5,8,13,21,34,55 szirmú virág. Viszont más sziromszámú virág nem létezik,csak ezek a Fibonacci számokkal. Az egyetlen kivétel a 4 levelű lóhere,mint valami mutáns. A lóhere is alapból szintén 3 szirmú, Fibonacci szám.
@zoltanmorvai98633 ай бұрын
A négylevelű lóhere virágjának nagyon sok szirma van. Levele van négy. Illetve alapból három.
@anddorsurinas11363 ай бұрын
A virágoknak bármennyi szirmuk lehet. Inkább a növények termetének arányait találom szépnek. A keresztesvirágúak családjába tartozóknak kivétel nélkül 4 szirmuk van. A leandereknél gyakran előfordul a 6 szirmúság, de már láttam 7 szirmút is.Általában 5 szirmuk van a szimpláknak, de ha dupla virágú, az már 10 szirom. Ettől függetlenül gyönyörűek akkor is,ha a növények nem ismerik a matematikát.
@szambacsi13 жыл бұрын
"tudott ez a fickó valamit" zseniális ... szintúgy mint Tanár Úr és az előadás ... így élvezet a matek, köszönöm
@boborjan51173 жыл бұрын
Zseniális előadás, és stílus! Ha minden matektanár így adna elő, nem lenne fegyelmező tantárgy!
@C2H6Cd3 жыл бұрын
Igazi tanár!
@user-bb6lw8ux8j3 ай бұрын
Zseniális előadás! Nagy kár, hogy nem a Tanár úr tanított 55 évvel ezelőtt!
@atibaba3 жыл бұрын
...ki mondta, hogy a matek unalmas és száraz tantárgy?... Öröm látni, hogy vannak még "Öveges szintű" tanárok... Isten éltesse sokáig Tanár Úr! :o)
@gyongy83683 жыл бұрын
Hát igen, ha annak idején az iskolában is ilyen izgalmasan és sokrétűen járják körbe a tanárok a témát, ha szó esik arról, hogy a matematika mennyi mindennek az alapja és még az univerzum is matematikában (is) gondolkodik ill. működik, akkor sokkal többen tanuljuk, sokkal szívesebben. 🙂
@KartonDoBoZ3 жыл бұрын
Ki? A matek tanárom. Nem mondta, de bebizonyította. És még teljes indukciót se kellett használnia. :) Köszönöm Márti néni.
@matyashorvath43594 ай бұрын
Ez kellene❤❤❤
@mukodotelefon87812 ай бұрын
bocs, de minden relativ. nekem ez se jott be. egyreszt a nyulak nem igy szaporodnak, tehat en a mernok agyammal mar ledobom a lancot, mikor tenykent kezel valamit, ami nem az. hogy lehet kovetkeztetest levonni valamibol, aminek az alapja nem igaz? raadasul, a honapnak sincs jelentoseg, mert ha naponta osztodik, ugyanez jon ki. tehat engem pl. osszezavar teljesen. az aranymetszes atvezeteset is 2szer kellett megneznem, hogy az o fejeben ez hogy ment. az enyemben teljesen maskepp. soha nem erdekelt a matek. mindog ertettem - ameddig en eljutottam egyaltalan. erdemi info az oktatasbol - tehat amit tudok a matekbol hasznalni az eletben: zero. meg visszaadni boltban is meg kellett tanulnom - nem agysebeszet, csak jelzem, hogy ennyi ertelme sincs a matekoktatasnak alademiai szinten. lenne szukseg matekra, de semmi ertelmes nem jon ki ebbol az elvont, ertelmetlen, megeroszakolt oktatasbol. kemia, fizika ugyanez. elobbibol egy hangot nem ertettem, megis benyaltam es atmentem - hajamra kenhetem. fizikat ertettem, mint a matekot, csak szinten nem erdekelt, hiaba voltam vegig 5os, ma barmihez nyulok, keresnem kell egy embert, aki ertelmesen elmagyarazza, elove, hitelesse teszi, amit anno a tablara hanytak elem es hat ott is maradt. ismetlem. a nyulak nem igy szaporodnak...
@martonszabo10093 жыл бұрын
Szuper előadás volt!
@gracefromgod13 ай бұрын
A teremtő Isten keze munkája csodálatos
@bernadettegavrilius10963 жыл бұрын
Hurraaa!köszönöm draga Tanarur!!!gyönyöru
@zsspeedway3 жыл бұрын
Legjobb matek előadás amit hallhattam!
@ibolyasziladi30513 ай бұрын
Nagyszerű előadás! Köszönet érte
@mvkfmak13 ай бұрын
Hálás köszönet Tanár Úr. Már nagyon régen érettségíztem és olyan jó volt hallgatni a remek tanítását. Jó egészséget kívánok Önnek!
@jozsefnagy13773 жыл бұрын
A legjobb példa az aranymetszésre ott látható a piramisoknál 😊
@magdaruhig7823 жыл бұрын
Nagyon tetszett az eloadas,szorakoztato es persze elmenyt ado.koszonjuk.👍🍀
@Gabrielatya3 жыл бұрын
Kedves Tanár Úr! Duplán élvezetes volt végignézni-hallgatni. Az első ok egyértelmű: a gimiben "közösen eltöltött" matekórák emléke :) A második egy kicsit "ezoterikus": a Fibonacci-sort jó tíz évvel ezelőtt, mint a Szakrális Geometria (egyik) alapját tanulmányozgattam... Hitem-tudásom szerint az anyagi világot egy nagyon magas szintű szellemi Létezőkből álló csoport teremtette, és az általuk - sok "egyéb" mellett - létrehozott, és a Földön megtalálható élő (lét)formák szinte száz százalékban a Fibonacci-mintázat/aranymetszés alapján "készültek". Hálás köszönet MINDENÉRT! Üdvözlet és Áldá-SOK! Gábor
@laszlobizsok263 ай бұрын
...ezek a teremtők az ún. "bukott angyalok" voltak, ET -k, vagyis földönkívüliek... a nyulakat meg sajnálom...
@megyula13 жыл бұрын
Mindig jó matekos voltam és imádtam ezt a tantárgyat, de sok év múltán kissé megkoptak az ismereteim. Jó volt kissé frissíteni! (Ha iskoláim során ilyen tanárom lett volna talán én is matematikus lettem volna...) Köszönöm!!!
@somaplay4 ай бұрын
Nyugodj békében Tanár Úr!
@szkeptikusszkeptikus47453 ай бұрын
1972-ben voltam első éves egy műszaki egyetemen, Ha így, ilyen szemlélettel, ezekre a csodákra tettek volna nagyobb hangsúlyt tanáraink, a középiskolában is, én másképpen látnám a világot. Pár évvel ezelőtt a fényképezés kapcsán kerültem bele ebbe a világba.
@Fourmyle443 жыл бұрын
Sejtosztódás során jön létre fizimiskánk, csakúgy, mint a napraforgóé. Ez valamelyest analóg lehet a nyulas sémával. Talán ezért tűnik kívánatosnak és kellemesnek, szóval természetesnek az ilyen arány, mert nem tér el bizonyos programozottságunktól.
@katalinszekely53043 жыл бұрын
Nagyon tetszik, köszönöm! ❤️🐞
@evaszabo15223 ай бұрын
Zsenialis eloadas . A matematika isteni mivoltanak szepseges bemutatasa.❤🎉
@andorjutasi34912 жыл бұрын
Minden tiszteletem Önnek Tanár úr, ! Rendkívül pontos, lényegre törő minden előadása...ha nekem ilyen tanárom lett volna....!!
@farkasandras38913 жыл бұрын
Nem szerettem a matematikát sőt mindig úgy tudtam hogy számokon kívül semmi értelme nincs da amióta tőzsdézek és használom pénz kereséshez nagyon is megszerettem, csak más perspektívából kell megközelíteni, még a barátnőm is használja fotózás terén. Elkepsztő lehetett ez a Fibonacci
@zoltannagy30522 жыл бұрын
a gyöktéménál simán elvesztettem a fonalat de nagyon jó volt
@fruzsinaguba58213 жыл бұрын
Nagyon jó volt hallgatni Önt, köszönöm az élményt. Két kérdésem is lenne, hátha jön válasz. Az egyik a jelölésekre vonatkozik. A kékkel színezett karika esetén nem pontosabb elnevezés lenne, hogy 2 vagy annál több hónapos? Nem kötöszködés elnézést, csak engem megzavart. A másik, hogy feltételnek vesszük a 2 hónap után történő szaporodást. Ha ezen a feltételen változtatunk, és 3 vagy 4 hónapot jelölünk meg a szaporodási kor kezdetének, akkor milyen sorozatokat kapnánk? Ez a kérdés feltevésre került már Fibonacci körül? Szívből kívánok Önnek minden jót!
@lxathu3 ай бұрын
Az aranymetszési számhoz konvergálás tény, de ez nem a Fibonacci-sorozat sajátossága. Két tetszőleges számra a Fibonacci-szabály szerint épített sorozat n-edik és n-1-edik tagjának aránya fíhez konvergál. Tessék kipróbálni!
@petranyi1233 ай бұрын
Nem értem a példa az újragenerálásra ,hogy lehet helyes? A TanárÚr azt mondja, hogy ha összeadok az elsőtől az n tagig majd hozzáadok még egyet akkor az n+1 tagot kapom. Namost ha n=3 akkor összeadom az 1+1+2=4 / 4+1=5 / de az 5 nem az n+1 tag hanem az n+2. Mivel az a sor 5. tagja.
@lajosnebalogh92393 ай бұрын
8:52-nél szerintem is félreérthető a magyarázat. A sorozat n-ik száma utáni számot úgy kapjuk meg, hogy az n-ik értékhez hozzáadjuk az n előtti értéket, tehát nem 1-et mint számot, hanem az 1-el előbbi számot. Csak így van értelme.
@gigabursch3 жыл бұрын
13:10 Pedig de... Amikor a kompozíciót megtervezi a művész, akkor a maga is kiszerkeszti a fő pontokat.
@ZYARTY3 жыл бұрын
Tisztelt tanar ur. En soha nem szerettem a matematikat, soha. De onnek a videoit nezve csak amulok es bamulok, s valahol melyem magamba mergelodok, hogy nekem nem ilyen matek tamaraim voltak mint on! Az ilyen tanarok mint on, kepesek arra, hogy a gyerekkel megszerettessenek olyan targyakat amiket alapjaraton nem szeretnek.
@tamasszakal98343 ай бұрын
Az a baj, hogy nagyon kevés az ILYEN igazi TANÁR !!!!!😢
@zsofiarosta50183 ай бұрын
A zenei szerkesztés is jó példa az arany metszés arányára.
@horvathgabor54853 ай бұрын
Érdekelne, hogy konkrétan mire is gondolsz?
@zsofiarosta50183 ай бұрын
@@horvathgabor5485a zenemű ütem számaiban megtalálható ugyanez az arány. Sőt, van olyan is, amikor abszolút a fibonacci számsor számai szerint van szerkesztve a zenemű. De az a legszebb, hogy a természetben is megvan pl csigaház, viragszirmok száma stb és a zenemű csúcspontja, a zenei folyamatok tetőpontja is ilyen ütem számnál található. Igazából, érzi a zenész, hogy a zenei folyamatokat hogyan , milyen hosszan vigye, hogy az szép, természetes legyen... Nem tudom, érthető volt e a magyarázat?
@ernovecsei7103 ай бұрын
Mindez az ősrobbanásból😂
@kollo19523 ай бұрын
Csodálatos.
@katonakvoltunk20113 ай бұрын
A fenyőfa toboza vagy a halpikkely is ezen a számsoron alapul.
@sandorfoldenyi31014 ай бұрын
Vissza köszön Ring János előadása
@horvathgabor54853 ай бұрын
Erről lenne linked? Melyik Ring János, a volt játékvezető, aki Puhllal járt meccsekre?
@sandorfoldenyi31013 ай бұрын
@@horvathgabor5485 A világ egyik legnehezebb egyetemén Matematikát tanit Israelben mivel Hat nyelven folyékony beszélt válaszhatott kinek lenget Ő is meg a fia is
@TeslaElonSpaceXFan3 ай бұрын
❤
@mickadatwist16203 жыл бұрын
mit mond?
@tomlazar543 жыл бұрын
Tisztelt TANÁR ÚR! Így hatvan-sok évesen' és hetven előtt, tisztelettel írom, hogy végre megvilágosodtam. A prím számok világában és a hetesek bűvöletében élve, az aranymetszés méreteit alkalmazom belsőépítészeti tervezéseim során. Sokat jelentett nekem a Fibonacci sor, de agyalok az aranymetszés számsorának abszolút és
@hussarmethod84003 жыл бұрын
Kedves Tom! Érdekelne, hogyan alkalmazza az arany arányt a munkájában? Milyen módszerrel szerkeszti? Vagy csupán érzésre határozza meg?
@AndreaKernya-x3u3 ай бұрын
Érzi a festő? Vezetik a kezét. Ki vezeti? Aki mindannyiunkat.
@horvathgabor54853 ай бұрын
Oszt mégis ki a jóisten vezetne minket??? :D
@AndreaKernya-x3u3 ай бұрын
@@horvathgabor5485 Hát, ő. Az isten.
@sabekkrapek71823 жыл бұрын
az (sqrt(5)+1)/2 az megvan de a szomszédos tagok négyzete új volt nekem. egyébként ez is a fí sqrt(1.25)+1/2=phi
@horvathgabor54853 ай бұрын
Akkor ezért mondják, hogy egy jó fotón a téma pl. a bal felső harmad metszésében van, nem középen… hm… zseniális!
@markotibor50973 ай бұрын
Nyugodjon békében!
@csabahuiber76953 жыл бұрын
nagyon orülök h rábukkantam. de az építészettel, művészettel kapcsolatos megjegyzések nem helytállóak. a görögök már ismerték az aranymetszést. az egyiptomiaktól....
@laszlotanko54623 ай бұрын
Ha nem is tudott valamit,de kellő képpen beletenyerelt. 😂
@cheezmeeofficial3 ай бұрын
Ezzel a sok körülbelülel, gyakorlatilag bármit meg lehet magyarázni. Ez nem matematikának tűnik, csak egyszerű sarlatánságnak. Körülbelül annyira komolyan vehető, mint a valószínűség számítás. Bármit bele lehet magyarázni, de az eredeti tétel bizonyítása lehetetlen.
@PaulusdeKenezy3 ай бұрын
Nem tudom hogy a nyulakat miért kellet megemlíteni egyáltalán. Nyilvánvaló, hogy ócska, banális példa, hiszen az elpusztulásukról megfeledkezett a példaadó.
@szepesidavid69053 жыл бұрын
Azért remélem nem találja meg John Abruzzi Fibonaccit :D
@ratztamara4 жыл бұрын
Nagyon izgalmas!
@MrDrkeis3 ай бұрын
FIBONACCI számsora leírja a világ jelenségeit és harmóniáját mint egy univerzális törvény vagy mint egy " ISTENI IGE"... nincs matematikai cáfolata mert az absurdum, tehát "Credo quia absurdum"..- Tertullianus🙃
@self2008self2 ай бұрын
Ez a számsor szerintem a forrásból való látszólagos kiterjedés írjal le. Ez a számsor leírja a hologramot, a teremtés történetét, az elme felépitését, és számitógépek müködését, és a élő szervezetek felépítését. Mindenbe meglehet találni ezt a mintát. Ez a számsor mutatja ahogy a számok egymásból fejlődnek ki, ezek a számok vagyis inkább amit leírnak az egy többdimeziós tölzsért formáz ami magába mutat, a nulla felé. Amit a matematikusok a hiánnyá silányitottak pedig ez a forrás az összes számnak. Ha meg vizsgáljuk hogy mit jelentenek a számok. Rádöbbenthetünk hogy egymás nélkül nincs értelmük. Csak elvonatkoztatások jelzései. Ez a Nulla matematikában ami matematika forrás maga más megközelitésben is forrás csak másként hívják Isten, Univerzum. Ennek a mintának jelentőségbeli felismerésének mélysége mutatja az egyén illetve a társadalom elkülönültségének mértékét. Van benne valami szerintetek?
@Kevely9783 ай бұрын
zavarossá teszi a példát és gyermeteg hiba pedagógiai szempontból, hogy a nyul szaporulat példánál, egyszer nyul párról, egyszer meg újszülött egyedről beszél, két nyulat egy karikának jelöli, hogy párokat nem szülnek az emlősök, hogy testvérek jó esetben nem szaporodnak...
@jozsefpityke70163 жыл бұрын
Tisztelt tanár úr ez nem a,fibonacsi sorozat meg kod!! Ez más számitás!! Valoszinüség számitás!! Bocs
@laszlobizsok263 ай бұрын
... hát igen, a tér sem görbül meg tömeg jelenlétében , hiába állítják és a valószínűség számítás sem ad korrekt matematikai eredményeket...