🎮 Zagraj w Conflict of Nations ZA DARMO na PC, iOS lub Android: 💥 con.onelink.me/kZW6/GTBT01 Otrzymaj unikalny pakiet startowy, dostępny tylko przez następne 30 dni! 📊 Jeśli doceniasz naszą pracę, zostaw komentarz, kciuk w górę lub jedno i drugie. Twoja pomoc wpłynie na algorytm i pozwoli temu filmowi dotrzeć do większej liczby osób na KZbin. Partnerzy kanału: 🟥 XTB: link-pso.xtb.com/pso/T9qS6 🟦 KFD: sklep.kfd.pl/ 🔲 TIM Catering: timcatering.pl/ 📦Zrzutka dla Ukrainy: zrzutka.pl/3ws6rz 📌 Patronite: patronite.pl/GTBT
@ukaszseklecki6177 Жыл бұрын
Łapa w dół za reklamę totalnego shiitu...
@Przypowiesci_Salomona_2611 ай бұрын
Jak amerykanie przekonali IRAQIJCZYKÓW że nie chcą mieć rezerw złota?
@Przypowiesci_Salomona_2611 ай бұрын
nie wyjaśniłeś jednego: dlaczego jankesi mieliby nukować spokojny rozwijający się kraj- czyżby w kraju smoka mieszkał diabeł? #nuke 3jankes #agresja
@Bluesky77773 Жыл бұрын
Tutaj idealnie pasuje powiedzenie " Chcesz pokoju, szykuj się do wojny".
@biuro71 Жыл бұрын
Polscy politycy powinni być publicznie przesłuchiwani i testowani z tego typu wiedzy o świecie. Kto nie zdaje, przestaje być politykiem.
@adambedkowski Жыл бұрын
Dziękujemy.
@GoodTimesBadTimesPL Жыл бұрын
dzięki Adam!
@historiaprawdziwa9967 Жыл бұрын
Określenie ,że na Tajwanie powstała Republika Chińska jest błędne ponieważ istniała ona na kontynencie od 1911 gdy rewolucja Xinhai obaliła Mandżurów a w 1949 po prostu siły republikańskie wycofały się na Tajwan .
@dawidkozowski287 Жыл бұрын
Dokładnie
@elfi7993 Жыл бұрын
Też na to zwróciłem uwagę właśnie.
@Dariusz-gx2cw10 ай бұрын
Fakt
@Dariusz-gx2cw10 ай бұрын
ROSJA BEZ UKRAINY A CHINY BEZ TAJWANU NIE MOGĄ MARZYC O DETRONIZACJI USA.WESOŁO TO NIE WYGLĄDA.
@Antoni13061953 Жыл бұрын
DZIĘKUJĘ za profesjonalizm merytoryczny, PERFEKCYJNĄ polszczyznę oraz zaawansowane przygotowanie lektorskie! Te dwa ostatnie, nie mają sobie równych na KZbin! Wiem, co mówię. Byłem niegdyś w przyjaźni z nieodżałowanym Jankiem Burdą z RMF FM!.
@iowa4068 ай бұрын
No nie taki profesjonalizm. Jak autor atomowe okręty podwodne określa jako nuklearne łodzie podwodne. I twierdzi, że Republika Chińska powstała dopiero na Tajwanie.
@Cubkins Жыл бұрын
6:54 uwielbiam mapy ukazujące świat z tej perspektywy, genialne odniesienie, proste zrozumienie zkali i wizualizacja.
@magdalenap6019 Жыл бұрын
Mega dopracowany material🤯 świetna robota
@rafalwojcieszak5068 Жыл бұрын
Takie odcinki aż chce się oglądać. Super pozdrawiam.
@PublicEnemy. Жыл бұрын
Twoje filmy są tak obrzydliwie profesjonalne i merytoryczne, że aż się czasem zastanawiam, dlaczego jeszcze żadna telewizja nie kupiła do nich praw. Pewnie dlatego, że mają narzuconą swoją narrację na dane tematy.
@CzarnyHusarz_ Жыл бұрын
Material stworzony jest na bazie raportu, często pojawia się tutaj Rochan Consulting. Tym razem jest to materiał analityka Knoppa. Co nie zmienia faktu, że materiały są diabelsko dokładnie zrealizowane.
@slaweklipinski6734 Жыл бұрын
Bo pokazują zbyt dużo prawdy.
@karolgumieniak8241 Жыл бұрын
Zastanawiam się zawsze skąd się takie super zachwalające komentarze biorą xDD jesteś jakimś botem? A jeśli nie to oglądając filmiki z kanału dotykasz się czy coś? Materiały są fajne, ale ludzie...
@yodason1717 Жыл бұрын
touché
@szajzmaster Жыл бұрын
Co ty pieprzysz, gdzie tu merytoryka xd typowe wujkowe gadanie jak u bartosiaka
@SirBukos Жыл бұрын
Świetny materiał jak zawsze ❤
@lukaszjanczak9472 Жыл бұрын
Jak zawsze świetny materiał 👍👍
@Tomek1985 Жыл бұрын
Gry wojenne USA mają to do siebie że przeceniają możliwości przeciwnika. Ilość w przypadku Chińskiej marynarki, nie jest równa jej jakości i zdolnościom. Owszem, Chiny to niebezpieczeństwo ale trzeba pamiętać że przeciwko sobie nie mają jedynie potęgi morskiej USA ale Australii, Japonii oraz pewnie kilku mniejszych, Azjatyckich państw które mają na pieńku z tzw państwem środka.
@msciwojwilk1635 Жыл бұрын
Dokładnie to samo miałem napisać. USA w tym regionie to nie tylko bazy na wyspach ale cała Japonia Korea Południowa Australia i Filipiny. Mnie tylko zastanawia po co Chinom iść na ostre skoro mogliby zdominować świat produkcją i handlem jednocześnie korzystając z amerykańskiej floty która gwarantuje bezpieczeństwo żeglugi 🤔
@CondottaPL Жыл бұрын
doliczmy do tego Wielką Brytanię jeszcze
@bronks76 Жыл бұрын
@@CondottaPL I może Indie da się przekabacić.
@adolfmalarzzwąsem6283 Жыл бұрын
Może jeszcze Trynidad i Tobago ? Mają 2 bojowe rowery wodne i 4 opancerzone kajaki
@arturkoszykowski9592 Жыл бұрын
@@msciwojwilk1635bo kończy się neoliberalna era globalizmu, więc Chiny już żadnego handlu i produkcji nie zdominują. Teraz gospodarki będą się raczej nastawiać na bliską współpracę, na ograniczanie nadkonsumpcji, na lokalną produkcję, na ściąganie kluczowych technologii do siebie. A Chiny urosły za szybko, za mało stabilnie, mają za mały rynek wewnętrzny i problemy z demografią.
@krzysztofkowol5392 Жыл бұрын
Jaka jest rola ameryki poludniowej w kontekscie dominacji na pacyfiku. Mam wrazenie, ze glowny strumien informacji jaki otrzymujemy dotyczy USA i Chin, czasem przewijaja sie Indie i rola Europy, sporadycznie surowce Afryki i napiecia w rejonie Sahelu, natomiast Ameryka Poludniowa jakby przemilczana. Moze jakis material na ten temat?
@rebelgs205 Жыл бұрын
A jest jakaś rola? Nigdy za bardzo się nie interesowałem ameryką południową, ale dla mnie te pytanie brzmi jak pytanie się o rolę Afryki w zapewnieniu bezpieczeństwa Europie. Wyjaśniając, abstrakcyjnie.
@krzysztofkowol5392 Жыл бұрын
Pytanie o role Afryki w bezpieczenstwie europy nie jest bezzasadne. Masowe migracje zaczely sie po "wiosnie ludow", potem byla Syria. Obecnie stopniowa destabilizacja Sahelu. To sa tereny gdzie scieraja sie postkolonialne wplywy Francji z ruchami inspirowanymi przez Rosje, a jednoczesnie tereny bogate w surowce, o ktore jest gra. Czy i dlaczego Ameryka Poludniowa nikt sie nie interesuje? Brak zasobow? Polozenie? Wylaczna strefa wplywow USA? Jeden odcinek z komentarzem odnosnie tej czesci swiata w biezacej ukladance bylby mile widziany.
@sajuente8235 Жыл бұрын
Ameryka poludniowa jesli chodzi o powazne wojsko nie istnieje. kartele mafie i terrorysci owszem ale to jest jeden wielki chaos
@Tubejczyk Жыл бұрын
Jej rola to bycie bankrutem i kolonią usa
@maciejj6547 Жыл бұрын
Ameryka południowa nie ma żadnej roli
@dalinar5079 Жыл бұрын
Pytanie jak z technologią owych okrętów oraz dochodzi fakt, że USA nie ma sobie równych w doświadczeniu wojennym w szerokim rozumieniu tego słowa.
@andrzejf2691 Жыл бұрын
Nareszcie jesteście👍🇵🇱
@TheShox79 Жыл бұрын
Świetny materiał!
@barabasz9449 Жыл бұрын
Dziękuję Pozdrawiam 👍świetny odcinek👍
@jerzykrzykawski5836 ай бұрын
SUPER MATERIAŁ !! dogłębny ..gratulacje merytoryczności.
@grzegorzmowinski2867 Жыл бұрын
Uwielbiam twoje materiały
@sajo000 Жыл бұрын
Bardzo ciekawa i interesująca analiza, dzięki! 👍
@sebastiansmigielski7638 Жыл бұрын
Świetny materiał.
@jameskenes8610 ай бұрын
Pisząc pracę o potędze morskiej Chin muszę przyznać, że wspaniale się tego słucha. Szkoda jednak, że w internecie nie ma zbyt wielu źródeł, które pomogłyby przeanalizować czynniki naturalne które pomagają budowac mocną pozycję na morzu
@emilgil1490 Жыл бұрын
"Chiny, gdy przyłączą się do wojny, stworzą wielką linię ognia przez całe niebo." Wizja przyszłości Jackowskiego Krzysztofa o którego fenomenie zaliczane są prace dyplomowe na Oficera Policji Polskiej.
@pawinf Жыл бұрын
Jak zwykle dziękujemy za analizę, jednak uważam, że jest ona niepełna i powinna być kontynuowana: nie omówiono spodziewanego wsparcia Amerykanów przez lokalnych sojuszników. Tyrania dystansu znika, jeśli USA będą prowadzić wojnę z Chinami z terytoriów Japonii czy Filipin
@turmoilstabilizer9054 Жыл бұрын
Twoje filmy jak briefingi w Metal Gear Solid! - sztos.
@UnregelmaBig Жыл бұрын
Super opracowanie
@majstersztyk-w-kuchni Жыл бұрын
Bardzo ciekawy odcinek 😊
@revanshan4075 Жыл бұрын
Patrząc na obecny stan gospodarki Chińskiej (szczególnie widoczne po kategoriach importu i eksportu), problemy demograficzne i dziwne ruchy wykonywane przez rząd CHRLD, spodziewam się, że może im się nie udać zrealizować planów militarnych.
@JanNowak-nq4go Жыл бұрын
🤣🤣🤣🤣🤣
@wiciuwiciu2783 Жыл бұрын
No największe ryzyko to problemy wewnętrzne... Cóż, obecnie CCP ma monopol na władze, ale mogą bardzo szybko zniknąć. Dowodem na to niech będzie próba zamachu na Xi podczas szczytu BRICS w RPA 😊
@revanshan4075 Жыл бұрын
@@wiciuwiciu2783 Napisałbyś coś więcej o tym zamachu? I jakbyś odesłał do jakiegoś artykułu - może być anglojęzyczny. Podałeś ciekawą informację.
@cezaryadamski8786 Жыл бұрын
Chinska gospodarka dalej rosnie 4-5% rocznie. Rzeczywiscie slabo lol. Dobrze ze gospodarki UE i USA rozwijajace sie w tempie 1% rocznie sa w dobrym statnie haha
@revanshan4075 Жыл бұрын
@@cezaryadamski8786 A w rosji inflacja wynosi 6%, a stopy podnieśli na 15 aby było weselej. Tutaj nie chodzi o jakieś nasze wysrywy tylko twarde dane - te które podajesz to dane podawane przez samych Chińczyków - w ich interesie jest abt były pozytywne. Ale w przypadku gospodarki głownie zależnej od importu/eksportu łatwo można zweryfikować jej rozwój właśnie po wartości i wolumenie tychże. A tutaj wygląda to bardzo słabo. Nie mniej, są tacy co wierzą w ruski mir, są zapewne tacy, którzy wierzą w chiński świt.
@gnightcore5352 Жыл бұрын
Najgorsze jest to że nie znamy potencjału militarnego Chin na polu bitewnym, bo w wypadku konfliktu który jest kwestią czasy może się okazać że to tandeta albo wręcz zupełnie nowy poziom.
@wzdluzony Жыл бұрын
Raczej to 1. Warto też mieć na uwadzę, że USA też nie pokazuje wszystkiego co ma i nie stoi w miejscu.
@wiktorberski9272 Жыл бұрын
Bardzo ciekawy materiał
@ivanfaza8847 Жыл бұрын
Już byla jedna potęga drugą na świecie. Jak ich sprzęt wojskowy będzie taki sam jak ich produkty, to mogą sobie odpuścić.
@adf6098 Жыл бұрын
Nie można porównywać tamtej drugiej potęgi do obecnej. To niebo, a ziemia. Chiny maja jedna wadę nie maja doswiadczenia w walce i w planowaniu wojen. Oni o tym wiedza i USA to wie, dlatego jedni chca oddalic, drudzy przybliżyć. Każdy chce wycyrklowac czas.
@zimny319 Жыл бұрын
@@adf6098 Tylko Usa nie wie czego sie spodziewac po chinach.
@JanNowak-nq4go Жыл бұрын
🤣🤣🤣🤣🤣polnische idioten
@wzdluzony Жыл бұрын
@@zimny319A chiny po USA. Nikt nie wie jaką oni mają tam technologię, a w miejscu nie stoją.
@hawk2222 Жыл бұрын
Uwielbiam dwie rzeczy: wasze odcinki i tematykę marynarki wojennej. Zabieram się za oglądanie :))
@TheKasiKass Жыл бұрын
Bardzo bym sobie zyczyl ogladac czesciej wszystkie, nowe materialy. Nie ma odpowiednika na tym poziomie.
@marcusarrinusclemens7347 Жыл бұрын
Ciekawy odcinek, ale warto zwrócić uwagę na następujące kwestie: 1) nie wiadomo De facto ile warta jest Marynarka CHRL: ani technologicznie, ani w kwestii personelu. Sama liczba, ani propaganda nie mówi o wartości globalnej floty. 2) Rozwój technologii ataku zawsze spotyka się z rozwojem obrony. Tak też jest z pociskami przeciwokrętowymi. Są groźnie, ale nie niezniszczalne. 3) Tonaż pojedynczego okrętu ma znaczenie. Większy okręt= większe możliwości. Jeune ecole między innymi dlatego się nie sprawdziła. Aczkolwiek liczba ma również znaczenie o czym USA zbyt łatwo zapomniało. 4) Ciągle maksimum możliwości floty CHRL to odepchnięcie US Navy od Chin. Do panowania na Oceanie jeszcze daleko.
@RafalKortas92 Жыл бұрын
Jeden z lepszych kanałów na KZbin.
@dekergda Жыл бұрын
świetny materiał.
@SazuPoland Жыл бұрын
Jak zwykle bardzo profesjonalny i merytoryczny materiał.
@jakubhass122811 ай бұрын
Dziękuję
@robertmarkowicz9170 Жыл бұрын
Mój ulubiony kanał!!!
@viirusiisk0286 Жыл бұрын
Nie ilość a jakość ❤
@ukaszkopcinski6337 Жыл бұрын
Super materiał
@skorupa_strupa Жыл бұрын
Dzięki
@OneShout100 Жыл бұрын
Świetny materiał ! Co to za muzyka w tle? :)
@adrianwisniewski3241 Жыл бұрын
to jest- niezmiennie najlepszy kanał na YB. dziekuje :)
@tedemez Жыл бұрын
Pozdrawiam 🇵🇱👍
@wenekj4131 Жыл бұрын
Świetnie zrobione
@przemekszulc4315 Жыл бұрын
Wreszcie 😊
@adamj3132 Жыл бұрын
Extra!
@mmus8789 Жыл бұрын
19:33 2 pytanie do fragmentu z J-31: 1. Czy chińczycy nie odrzucili tego projektu na rzecz J-20? 2. Czy to F-35B nie jest wariantem morskim?
@k1tann Жыл бұрын
F-35B to wersja skróconego startu i operuje ona z okrętów desantowych, oraz lotniskowców z rampami jak brytyjski HMS Queen Elizabeth F-35C to wersja dla lotniskowców i wyrzucania z nich na katapultach toteż ma wzmocnione podwozie
@mmus8789 Жыл бұрын
@@k1tann lrght, dziena!
@kamilpoterek2055 Жыл бұрын
Gdzie o siłach kosmicznych i ich znaczeniu w potencjalny konflikcie???
@Pentagram666mar Жыл бұрын
Krótka odpowiedź- nie, długa odpowiedź: nie, ale dobrze brzmi w clickbaitach
@Przypowiesci_Salomona_2611 ай бұрын
4:54 Dlaczego północna droga morska nie jest używana- czy jest zamarznięta przez cały rok i siły promujące globalne ocieplenie ukrywają ten fakt? *Pytam bo nie wiele pracy trzeba aby przejśc kanałami i jeziorami z morza Białego do Bałtyckiego i szybki statek do Hongkongu zasówałby w Szabatach a nie księżycach (4x szybciej)
@bartoszkuklinski90 Жыл бұрын
To nieprawda, że tylko Chiny maja pociski przeciwokrętowe super czy hipersoniczne (dalekiego zasięgu). Przychodzą mi do głowy np Onyx czy Zirkon. Również ciężkie rakiety typu KH101 są w stanie zatopić duży okręt. Technologicznie w tej dziedzinie Rosjanie są pionierami.
@hypnosfreak Жыл бұрын
Just WOW! ❤
@Piotr_Lukasz Жыл бұрын
Słucha się tego materiału wspaniale
@funkykoval608 Жыл бұрын
Bardzo ciekawe.
@mp38542 Жыл бұрын
świetne informacje w pigułce
@Igor_Delega Жыл бұрын
Komentarz dla zasięgu!
@tazz7484 Жыл бұрын
Poprosze o odcinek nt Chinskeij Armii ladowej i powietrznej.
@kochanek93 Жыл бұрын
Przy okazji floty warto dodać że kilka dni wcześniej Chińczycy zwodowali masowiec ,,Gdynia".
@GS-yg9wk Жыл бұрын
Czy możesz przygotować materiał na temat zbrojeń krajów do wojny w domenie kosmosu?
@jarekkot9043 Жыл бұрын
a można poprosić o źródło mapy z 6:59 która przewija się parę razy w materiale (pacyfik tzw. rysowanka), bardzo fajna mapka.
@GoodTimesBadTimesPL Жыл бұрын
Prosimy o e-mail w temacie na adres: office@gt-bt.com :)
@andrzejp.5327 Жыл бұрын
Może to kogoś zdziwi, ale podwodne okręty z napędem atomowym są dużo "głośniejsze" od nowoczesnych jednostek z napędem klasycznym.
@bardock9088 Жыл бұрын
Jakie pociski starczą USA na 10 dni o których mówisz w 26:00 min ? Nie moge zrozumieć.
@Danrog678 Жыл бұрын
Mam nadzieję
@mistrzmistrzow2208 Жыл бұрын
W jakim programie można takie ładne animacje robić?
@PS-ho6kq Жыл бұрын
Kawał materiału! Super!
@jackdemotidas Жыл бұрын
Gdyby nie było kolonizacji nie było by wojen i zbrojeń. Nawet w materiale podany jest progowy wzór wojny. Jesteśmy przyzwyczajani do konfliktu który nadchodzi. Nam prostym obywatelą jest on nie potrzebny i nie zrozumiały ale dla światowych organizacji finansowych jest kluczowy. Świat się rozpędził najbogatsi chcą więcej I więcej a to doprowadzi świat do upadku.
@maciek19882 Жыл бұрын
Niestety pewnie nie zakończy. Waszyngton nadrobi swoją produkcją, żeby utrzymać przewagę. A kiedyś trzeba będzie działaniem usprawiedliwić wydatki obu stron na ten wyścig zbrojeń
@kacperfilipiuk6875 Жыл бұрын
USA kiedyś zadeklarowało że w momencie zagrożenia ze strony Chin USA może bez problemu podwoić swoje wydatki na wojsko a przypominam ze na ten moment ten budżet wynosi ponad 850 mld$
@mobilegames1200 Жыл бұрын
w jakim programie robicie takie mapy
@andrewpiotrowski8686 Жыл бұрын
Trochę mnie pan zmartwił tymi kalkulacjami. Na korzyść komunistycznych Chin. Bowiem niedawno zapoznałem się z pańskimi wynurzeniami na temat "równowagi" między USA a ChRL-em na odcinku półprzewodników (chipów). Tam wyraźnie pan sugerował, że komunistyczne Chiny i USA dzieli przepaść technologiczna. Tutaj kompletnie pan zapomniał wspomnieć o tym. A to zasadnicza przewaga US Army. To nie ilość okrętów stanowi o wartości floty, a ich technolgiczna przewaga. Prosty przyklad; lotniskowce komunistów chińskich to jednostki napędzane olejem napędowym Wszystkie; zarówno te porosyjskie jak też nowobudowany. Pomijam fakt, że US Navy ma ich jedenaście w służbie (10 klasy Nimitz i 1 nowy klasy Gerald Ford - wszystkie z napędem nuklearnym (nie muszą być tankowane przez następne 25 lat) o praktycznie nieograniczonym zasięgu. Kolejna różnica na korzyść US aircraft carriers to sposób startu samolotów: w amerykańskich lotniskowcach za pomocą windy parowej (G.Ford za pomocą dużo szybszej magnetycznej). Na komunistycznych tzw ski jump czyli podniesiona część dziobowa pokładu startowego. Rezultat: chińskie samoloty mogą nieśc tylko 2/3 uzbrojenia aby wystartować. Lotniskowce US Navy mają na pokładzie około 90 samolotów (liczba zależna od rodzaju samolotów), lotniskowce ChRL-u o 1/3 do połowy mniejsza ilość (zależna w ten sam sposób). A teraz najważniejsze. Udział półprzewodników w wyposażeniu tych okrętów (wszystkich). Jeżeli weźmiemy pod uwagę to co pan mówił w ubiegłym vlogu o zapóźnieniu chińskich komuchów w produkcji chipów najnowszej generacji (ChRL nie produkuje ich w ogóle) to ich flota jest również totalnie opóźniona w ich zastosowaniu. Czyli komuniści chińscy posiadają coraz większą flotę, ale w zasadzie jest to pływający technologiczny złom. Narażony na kompletne zniszczenie przez US Navy.
@kacperfilipiuk6875 Жыл бұрын
W pełni się zgadzam z Panem Chinole może i produkują nowoczesny sprzęt ale ich wartość bojowa i wykonania jest na takim samym poziomie co ich inne produkty czyli gówniana
@piotrwrona5591 Жыл бұрын
@dejwxvideos1961no ale nie tak, że Ford jest made in China
@dhillion6675 Жыл бұрын
@dejwxvideos1961 Jak Niemcy przenieśliby z Polski montownie na Ukrainę to kogo to bardziej zaboli?
@hvitis Жыл бұрын
Z tymi półprzewodnikami i ich nieposiadaniem to nie jest (już) prawda.
@ten_tego_teges Жыл бұрын
Ale Chiny nie potrzebują atomowych lotniskowców na drugim końcu świata. Oni walczą o supremację we własnym sąsiedztwie. Amerykę od Tajwanu dzieli cały Pacyfik. Chiny raptem 150 km.
@dariasmoczynska9396 Жыл бұрын
Bardzo dobry materiał. Nie tylko dużo informacji, ale też dobrze, interesujaco " podane". Pozdrawiam.
@typektypowy Жыл бұрын
Komentarz dla algorytmu :)
@krzyzowiecjedenastejkrucja7842 Жыл бұрын
A co z Royal Navy, marynarką Australii, Japonii i Korei ? W przypadku ewentualnego starcia raczej staną po stronie USA.
@RenMulti Жыл бұрын
Pytanie postawione w tym materiale dotyczy USA oraz CHRLD, nie żadnego sojuszu ani innego państwa.
@krzyzowiecjedenastejkrucja7842 Жыл бұрын
@@RenMulti No dobrze ale w przypadku ewentualnej wojny Stany nie bedą walczyć same z Chinami.
@menlay2k Жыл бұрын
Nie, bo chińska flota opiera się na obronie wybrzeża i działaniu w rejonach swojego wybrzeża (z angielskiego "Green Water Navy"), a amerykańska opiera się na działaniu globalnym (z angielskiego "Blue Water Navy"), widać to dobrze po ilości lotniskowców z napędem atomowym, okrętów podwodnych z napędem atomowym itd - amerykanie mają tutaj przewagę nie do pobicia.
@AVE_LUCIFERUS_666 Жыл бұрын
USA NAWET W ILOSCI ZWYKLYCH NISZCZYCIELI RAKIETOWYCH WYPRZEDZA WYRAZNIE CHINCZYKOW 72 do 29:)
@dzapetto-sg5jn Жыл бұрын
Chiny w prost mówią że chcą walczyć z USA na otwartym oceanie? Ja myślę że zdobędą Tajwan a potem USA nie będzie narażać swojej floty na zasięg rakiet. Wtedy Green Navy wystarczy. Blue Navy by było potrzebne Chinom gdyby chciały zrobić to co Japonia podczas 2 ws
@ten_tego_teges Жыл бұрын
@@dzapetto-sg5jn Dokładnie tak. Nawet strategiczna cieśnina Malacca jest kilkukrotnie bliżej Chin niż USA.
@Przypowiesci_Salomona_2611 ай бұрын
Nie, ale w okolicach chin będzie bezpieczniej. #pokój #i #bezpieczeństwo
@hovardlee Жыл бұрын
Warto wspomnieć, że Australia ma inwestować w atomowe okręty podwodne i to powinna być główna przeciwwaga, która mogłaby zatrzymać inwazję. Do tego Japonia ma ciekawą flotę niszczycieli rakietowych, które mają spory potencjał. Kluczem będą sojusze, które tam się utrzymają (Korea Płd., Japonia, Filipiny, Tajwan, Australia, Wietnam, Indie, itp.). Chiny może będą mogły liczyć na Rosję, a jeśli nie to same przeciw wszystkim krajom. No i rywalizacja z Indiami też ma spore znaczenie.
@AVE_LUCIFERUS_666 Жыл бұрын
CHINY OD DAWNA SA W SUJUSZU Z PAKISTANEM.
@waldek2303 Жыл бұрын
@@AVE_LUCIFERUS_666 Jakby co Pakistan im wyśle wagon Quranów.
@lprafalic Жыл бұрын
Jak zwykle w kwestii dotyczących analizy ten kanał leży. Jeśli chodzi o pociski przeciwokrętowe to Chiny mają je lepsze, bo ze względu na położenie geopolityczne są one dla nich absolutnie kluczowe, natomiast USA mogą na to kłaść lachę, bo taki zasięg pocisków nie jest im literalnie do niczego potrzebny.. Dodatkowo pominięto bardzo istotne kwestie czyli kilku sojuszników USA w regionie i masę baz.. a one również muszą się wliczyć w rachunek bitewny. Pominięto w analizie również zaawansowanie technologiczne, które pięknie pokazuje Ukraina w wojnie z Rosją - bazując na wielu starszych rozwiązaniach amerykańskich i amerykańskim rozpoznaniu jest w stanie cisnąć teoretycznie silniejszą armię rosyjską, a nie mamy powodu przypuszczać, że Chiny są bardziej zaawansowane w czymkolwiek - pociski np mogą mieć większy zasięg ale słabszą celność lub ich ilość może nie być wystarczająca do zyskania przewagi. Dodatko Chiny nie mają żadnych doświadczeń wojennych, w przeciwieństwie do USA, których technologie są od dziesięcioleci regularnie testowane i sprawdzają się w bitwach. Jeszcze raz, analiza na tym kanale to żart, chociaż jak zwykle realizacją śliczna i całkiem przyjemne zebranie różnych danych. Nie mniej wzywam by traktować ten kanał jako ciekawostki, a nie rzetelne analizy - po te zapraszam np na OSW.
@wiciuwiciu2783 Жыл бұрын
O to to! Polać temu panu!
@cavendischw5885 Жыл бұрын
otóż to
@markgoz4118 Жыл бұрын
Tradycyjnie doskonały materiał i świetny sposób jego prezentacji.
@michaadamus7922 Жыл бұрын
Ciekawy przeskok nazwy Bangladeszu :D
@wasielak Жыл бұрын
Kolejny świetny materiał redaktorze @GTBTPL
@k0vv4l3k Жыл бұрын
Historia dobitnie pokazała, że na wojnie potrzebna jest mocna ekonomia (kasa), jakośc, zdolność do odtwarzania armi i bardzo wiele innych argumentów. Jak amerykanom nie zabrakło amunicji podczas II wojny światowej to nie ma obaw o braki teraz ;) Po prostu nikt nie powie gdzie i ile tego trzymają i na pewno dbają o to, żeby nikt postronny się o tym nie dowiedział. Uwazam, że biorąc pod uwagę blisko 80 lat niezachwianego rozwoju po drugiej wojnie światowej amerykanie wygrają każdy konflikt, prędzej czy póżniej. Taka jest moja prywatna opinia
@klocu8733 Жыл бұрын
Obecne USA to nie USA z 1943 roku gdzie produkcja wojenna była tak zaawansowana i forsowana że ludzie musieli przynieść zużytą tubkę po paście do zębów żeby dostać nową. Państwa w tamtych czasach w 100% działały na gospodarce wojennej a nie na produkcji IPhonów i samochodów tak jak teraz. W niemczech podczas wojny można było pomarzyć o wyjściu do restauracji bo wszystko było pozamykane.
@k0vv4l3k Жыл бұрын
Też masz racje, ale dzisiaj stany posiadają bardzo dużo technologii bez której odtwarzanie nowoczesnej armi po prostu nie istnieje. Stąd takie pilnowanie Tajwanu i chipów...
@waldek2303 Жыл бұрын
@@klocu8733 Bez jaj. W Niemczech normalnie działały restauracje, teatry a nawet sklepy ogrodnicze.
@mathouse123 Жыл бұрын
wybitny odcinek !
@mateuszjakubowski9223 Жыл бұрын
Film elegancki ale te reklamy co 2 min to zart
@Wulffstan Жыл бұрын
Weryfikacja poprzez wojnę to jedyna weryfikacja wojska. Wojna na Ukr pokazała że papier przyjmie wszystko a rzeczywistość swoje.
@rafapolanski4097 Жыл бұрын
Wydaje mi się, że Chiny borykające się z wieloma problemami będą miały problem, aby dorównać USA. Przypominam, że to na ten moment jedyne supermocarstwo, które od lat wyznacza trendy w każdy gałęzi
@wiciuwiciu2783 Жыл бұрын
Wszystkie chińskie auta reklamują się jako "Tesla killer". I żaden nie jest nawet w połowie takim "killerem"... A to tylko auta elektryczne...
@Gnievomirus Жыл бұрын
Porównywanie flot chińskiej i amerykańskiej oczywiście zasadne, wydaje się jednak niekompletne bez uzupełnienia obrazu o floty innych państw regionu. Przy zachowaniu wszelkich proporcji siły japońskie, koreańskie, australijskie czy rosyjskie powinny być uwzględnione jako mogące odegrać istotną rolę uzupełniającą w przypadku ewentualnej konfrontacji.
@Gimelorz Жыл бұрын
Zawsze też pomijana jest rola korei Północnej która jest nieobliczalna
@yodason1717 Жыл бұрын
touché
@ePasjonat Жыл бұрын
z Korei Północnej to możesz liczyć najwyżej na flotyllę rybaków na łódkach z karabinem na jarzębinę@@Gimelorz
@waldek2303 Жыл бұрын
@dejwxvideos1961 Więcej okrętów, które nic im nie dają w kwestii rzeczywistego bilansu na morzu.
@sator666666 Жыл бұрын
Nie rozumiem po co Ameryce ten Tajwan. Przecież wojna z Chinami kosztowała by setki razy więcej niż przeniesienie tych fabryk procesorów w inne miejsce.
@pridel9991 Жыл бұрын
Pomijając kwestie technologiczne i taktykę(na każda taktykę jest sposób) ciekawe co o zbrojeniach Chin myślą Indie? Ameryka jest daleko a Chiny blisko. Co by się mogło stać jakby Indie za pomocą symboli ( tak jak to lubią Chińczycy) zasugerowali że w razie konfliktu mogli by "ustabilizować" trasę morską przez Malakke? Czy Chiny nie musiały by dzielić zasoby? Oczywiście to jedna z opcji.
@krzysztofg1363 Жыл бұрын
Bardzo ciekawy i zaskakująco profesjonalny materiał. Jestem ciekawy innych materiałów oczywiście laik i subskrybcja.
@radosawsmulski5171 Жыл бұрын
1 błąd, okręty z napędem konwencjonalnym - diesel+ baterie są znacznie cichsze pod wodą niż atomowe, ale to atomowe na oeany nadaja sie lepiej- bo są znacznie szybsze i mają wiekszy zasięg
@Matiz92YT Жыл бұрын
Tylko ze w tym pierwszym trzeba sie wynurzac oraz uzupelniac jakos paliwo.
@marunio1 Жыл бұрын
Brave Americans, So many Pols are in it.
@tomaszkuczminski2947 Жыл бұрын
Nie dla psa kiełbasa. Mam nadzieję, że miłośnicy ryżu będą skłóceni z Hindusami o banany lub kije bojowe albo inna magię. To byłby najlepszy prezent dla świata, tym bardziej, że jest za dużo ludzi. Na pewno słaba opcja jest dominacja małpiatek i russkich zwierzaków nad zachodem. Ich wizja to nasze nieszczęście.
@dwatrzydwasiedem Жыл бұрын
Pytanie po co? Czy dla samej gry? Wszystko wróci z powrotem do pudełka. Powtarzalne w nieskończoność marnotrawienie potencjału.
@KrzysztofPatryka-jm4nd Жыл бұрын
BRICS pokona kapitalizm
@tazz7484 Жыл бұрын
Tyle powtarza się jaka to katastrofa jest że w Chinach idzie niż demograficzny a w PL co jest? Nie dość że niż demograficzny to jeszcze wpompowano w Polskę 2-3mln Ukraińców a UE chce dołożyć jeszcze imigrantów z Afryki. Widząc co dzieje się w DE czy Francji i UK albo NL jasne jest że to nic dobrego nie przyniesie.
@wiciuwiciu2783 Жыл бұрын
W sumie chyba chodzi o to, że u nas to spadało stopniowo. A w Chinach nagle jebnie. Ale to też wątpię, bo na razie 3 osoby utrzymują 1 emeryta. W 2050 to będzie 1:1. U nas już jest 1:1 chyba?
@ireneuszkowalczyk7606 Жыл бұрын
👍👍👍
@dragonaspect22 Жыл бұрын
O! W koncu cos nie o ukrainie i izraelu. Juz sie bałem ze ten kanal upadl.
@hwz1419 Жыл бұрын
A gdzie amerykańska przeciw okrętowa wersja Tomahawków? Agdzie wchodzący na P-8 Poseidon AGM-158C LRASM?