A lényeg akinek nincs ilyen ideje megnézni a videót: az 5 mikronos az átlátszóba, a rácsos szűrő a középsőbe, az 1 mikronos a végére, köszönjük a feltöltést.
@csekozoltan Жыл бұрын
A lényeg igen ez!
@gabortardi70875 жыл бұрын
Sziasztok! Pár jó tanács, ha megengeditek. Akvaristaként a videóban látható szűrőhöz nagyon hasonlót használunk többen, van pár praktikus tanács, amit érdemes alkalmazni szerintem. Az előszűrőket erősen javasolt 6 havonta cserélni, ahogy említitek is. Viszont új aktívszén betét behelyezése után le kell kötni az utána lévő részeket, és javasolt 10 percig járatni. Szállítás közben olyan fizikai hatások érhetik a szén betétet, amiktől némileg törik, nes a finom szénportól a membránt mindenképpen védeni kell. Egy fenti kérdező is vélhetően ezért mért 30-as TDS értéket. A szűrő pohahak és a membrán O gyűrűit érdemes finoman vazelinnel, vagy mosogatószerrel ujjal megkenni, így pontosabban a helyére kerül, nem gyűrődik. A rendszer szabadon fejleszthető, bővíthető akár konyhai csappal (3 utas is van), második membránnal, nyomásfokozó pumpával, puffer tartállyal. Így magasabb vízhozama van, és a "hulladék" víz aránya is sokkal kedvezőbb.
@zsoltpapp4552 Жыл бұрын
Meg tudjátok mondani hogy mekkora levegőnyomás kell a puffer tartályba?
@gabortardi7087 Жыл бұрын
@@zsoltpapp4552 0,5 Bar nyomásra van állítva a ballon a tartályban.
@zsoltpapp4552 Жыл бұрын
@@gabortardi7087 köszönöm
@kyaa18 ай бұрын
Szia, látom hogy te szakértője vagy a témának. Kaptam egy ilyet ajándékba, de itthon nem árulják ezt a típust. Perfect water system. Honnan érdemes beszerezni a szűrőket hozzá? Azt hiszem 7 részes. Mivel fertőtleníted csere közben?
@zoltanszopko70883 ай бұрын
Szia, hasznos volt amit írtál. A membránt úgy tettem be, hogy megfogtam a kék részét, utána olvastam, hogy nem nagyon kéne, miért baj?
@tiborkallo2434 жыл бұрын
Nagyon köszönöm a segítségeteket! Sikerült kicserélni a szűrőket!
@dezsonagy8357 Жыл бұрын
Az a barnaszűrő egy ARAGON szűrő ha nem tévedek! azaz többfunkciós és egyes szűrőházakba önmagába is használható, persze nem árt előszűrni hogy ne kelljen hamarosan regenerálni. És igen beüzemelés előtt át kell mosatni amit senki se mond. Viszont jó dolgok ezek ha az emberfia rájon minden csínjára-binjára! :) Én jó sokat elxarakodtam velük ill még ma is van mit tanulni belőlük, persze ez mind pénz és idő.
@ViztisztitomarketHuwebaruhaz6 жыл бұрын
Üdvözlet az Uraknak! Nagyon jó lett a videó, meg is osztottuk, ha nem bánjátok! Még egy fontos dolog, amit hozzáfűznék és az, a berendezés fertőtlenítése, ami minden szűrőcserekor egy kihagyhatatlan mozzanat. Általában a RO rendszerek része egy puffertartály, mint a videóban látható PurePro - Biocom készülék esetén is. Ez a legkritikusabb pont baktériumok szempontjából. A fertőtlenítést szűrőbetétek nélkül, üresen szükséges végezni, rácsatlakoztatott víztároló tartállyal (amennyiben van és nem direkt átfolyós). Ezüstkolloidot, víztisztítókhoz való klóros fertőtlenítő tablettát vagy gyógyszertári neomagnol tablettát érdemes használni. Fertőtlenítés után alapos rendszer átmosás indokolt. Üdvözlettel: Gyenes Szabolcs
@GreenCottageDIY6 жыл бұрын
Köszönjük a kiegészítést és a megosztást!
@laszlobarta43635 жыл бұрын
Hello, Ott a pont a fertőtlenítésért, nekem már volt coli a szűrő után a vízbe pont ezért mert elmaradtak fertőtlenítések. Kis mértékben ugyan mi észre sem vettük ivás közben csak a kölyökkutyának ment a hasa tőle :)
@NanoKutya5 жыл бұрын
Szia! Leírnád hogy fertotlenitesz, érdekelne a folyamat! Köszi :)
@TheFobiss5 жыл бұрын
Üdv! Direkt átfolyósnál is szükséges az ezüst kolloidos fertőtlenítés? Nincs puffertartályom, csak a 3 alap szűrő, 2 RO, meg a visszasózó. Épp szűrőcsere előtt állok.
@nagygabor70624 жыл бұрын
@@TheFobiss , nálam is ez a helyzet, direkt átfolyós, nincs tartály. Én úgy tudom itt sem árt a fertőtlenítés biztos, ami biztos. Pl. a szűröházakat, a ki-be vezető csöveket átmosni, pl. hidrogén-peroxid-os oldattal, fertőtlenítő tabletta (pl. neomagnol)... De "túrom" a netet ez ügyben, ill. meg lehet kérdezni a forgalmazót/gyártót is. (Bár ők nyilván javasolják minden esetben a fertőtlenítést, egyrészt "biztos ami biztos", másrészt nekik is anyagi érdekük is, ill. ők is el is végzik helyettünk. (munkadíj+kiszállás...)
@kavicsos64282 жыл бұрын
És mennyit dob a szennyvízbe 1 liter tiszta víz előállításánál ?
@gaborboti905 жыл бұрын
Köszönöm szépen! Szuper videó!
@champipy2 жыл бұрын
Amit nem mondd el senki: a szénszűrőt át kell mosni, mert abból ilyen trutymák jön ki. Ha beteszed, akkor a rá következő szűrőbe fogja átköpni azt a szenes trutymákot. Ezt a gyártók se mondják el. Annyit talán mondanak, hogy be kell áztatni a szénszűrőt. De szerintem először a felső kettő nélkül kell átmosni, és csak utána rákötni a felső két szűrőt.
@karolyszondi54724 жыл бұрын
Sziasztok! Nagyon tetszett a videó. Tudnátok e abban segíteni, hogy hogyan és mivel kell az RO-132 12 literes víztartály tisztítítani (már harmadik éves lesz)?
@GreenCottageDIY4 жыл бұрын
Léteznek fertőtlenítő szerek hozzá, de szaküzletben kérdezzrá mi az pontosan.
@karolyszondi54724 жыл бұрын
@@GreenCottageDIY Köszönöm a gyors választ!
@bh25jay3 жыл бұрын
@@karolyszondi5472 sikerult megtisztitani a tartályt?
@nacsamihalykutato74142 жыл бұрын
Igen tudunk megoldást. A legjobb a nanoezüst tartalmú fertőtlenítés, az több hónapra ad védelmet az ezüst ionok miatt.
@istvancsikai29458 ай бұрын
Üdv : 1 kérésem volna ? Szürök cserélye után tapasztaltam ,hogy a lefolyoba állandoan folyik avíz ! Ilyenkor mi a teendő ,szeretnék segitséget kérek . Elöre is köszönöm !!
@GreenCottageDIY8 ай бұрын
A víznek a tartály feltöltése után kell megállni. Ezt úgy lehet leggyorsabban megállapítani, hogy a tartály csapját elzàrod, ha 10 percen belül megáll akkor semmi baj. Ha nem akkor, a 4 járatú szelep a hibás aminek nyomásra el kell zárnia ezt ha elkezded kopogtatni általában helyre zökken. Ha nem akkor sajnos csere. Megismerni ezt a szelepet úgy tudod, hogy kocka alakú és 4 cső megy bele.
@istvancsikai29458 ай бұрын
@@GreenCottageDIY Köszönöm a tályékoztatást ! A 4 es járatú csap ? ??? Az lehet ami a tartály és a másik végén lévő kötése ? Elöre is köszönöm
@OrgoneBlaster3 жыл бұрын
Egy ilyen csere után 1-2 hét múlva tiszta baktérium lesz az egész szűrő. Steril gumikesztyű és egyéb higiéniás eszközök használata ajánlott a szűrők cseréjekor.
@vexvex30222 жыл бұрын
és ezüst kólóid
@madaraszcsaba8 ай бұрын
Hello. Lenne egy kérdésem. Mi történhetett, hogy a tartályba nincs nyomás, ugyanis ha elzárom a fő vízcsapot akkor nem folyik a tiszta víz, holott eddig kifolyt 5 , 6 liter víz akkor is ha épp elzárták a vizet. A szűrők rendszeresen voltak cserélve és sajnos ahonnan vettem nem igazán tudnak segíteni.
@tamasjambrik73652 жыл бұрын
Támogató komment! Köszi! :)
@adanyim694 жыл бұрын
Köszi a segítséget. :)
@eriksafar12014 жыл бұрын
Hát uraim, ezt a videót én levenném nagyon sürgőssen, mert számtalan hiba van benne és a videón az elsőmondat elhangzása utánn egyértelmű, hogy fogalmuk sincs a vízszűrő rendszerekről. Elmaradt a tartály fertőtlenítés illetve az egész rendszer fertőtlenítése is. És nem ezüst kolloiddal fertőtlenítünk.avideón is látszik, hogy a csövek, csatlakozók elvannak öregedve.aki így csinálja a filter cseréket az készüljön fel, hogy a lakása előbb vagy utóbb el leszz árasztva vízzel.a tartájban van levegő gyomás szelep azt ellenőrizni kell, hogy van benne megfelelő levegő nyomás.a bejövő víznyomásának megfelelően.még sorolhatnám estig, hogy mennyi hiba van a videóban....
@raytry694 жыл бұрын
Itt a remek alkalom, hogy kiegészítsd a hiányosságokat. A fertőtlenítés engem is érdekel. Hogyan? Mivel?
@eriksafar12013 жыл бұрын
Fertőtlenítés, PEDOX - PERSTERIL.. ezt patikában lehet vásárolni. Ecet sav keveréke. A házakat majdnem teli engedjük tisztított vízzel a tartályból. Kb. Féldeci mennyiségek öntünk a pedox ból mind a háromba. Viszza csavarjuk a helyükre, kézzel meghúzzuk.afilterek végéről a kimeneti csövet leveszem, és a tartályt rácsavarom.üres tartálynak kell lennie. De előtte megmérem a levegő nyomást a tartájbann. 11 PSI. maximum.6 PSI a minimum,öszzerázom. Felfordítom legalább 3 szor,ésfelengedem a tartályt a fertőtlenítős vízzel.Ezáltal mind a három házam kivan fertőtlenítve, és hagyom a tartályban legalább 30 percig.elzárom a bejövő víznyomást, és a tartályt is. óvatosan leveszem a belyövő vizes csövet a szűrők elejéről.mert a nyomás ottfog távozni.a tartályt öszzekötöm a kiscsappal.majd kiengedem a fertőtlenítős vizet. 30 perc utánn. De addig.kiöblítem vízzel a házakat, és behelyezem a 20 mikronos illetve a karbonblockkot a helyére.a harmadik ház üres marad.a kivezetéssre teszek egy darab csövet és átmosom a két filtert úgy, hogy megengedem a bejövő vizet. Mert a szenet kikell mosni a carbonblockból.addig engedem amíg tisztavíz nemjön.utánna leveszem a harmadik házat kiöntöm a vizet kiöblítem kézzel kicsit átdörgölöm.utánna engedek bele vizet, és öntök hozzá pedoxot. Kb fél decit.viszzacsavarom kézzel meghúzom. a membrán csövét viszzateszem a filterek kivezetésére. Még nincs vége. Majd írom tovább...aztánn az aicro-szenesszűrő T elosztóról leveszem a membrán kivezetését(tisztított vizes vezeték) egy kiss pohárkába teszem, és ráengedem a bejövő víz nyomást, ezáltal a harmadik szúrőházból a fertőtlenítős víz egyenesen a membránba kerül, és azon keresztül távozik.a vízkövet sajnos nem, de minden egyéb bacilust lerakódást kimos belőle.megnézem,hogy mien folyással adja a vizet, ha csepeg akkor a membrán elvan dugulva, az membrán csere. Ha csurgat akkor jó. Kb, folyatom a vizet belőle úgy 5-8percig.elzárom a bejövő vizet.kicserélem az aicro szenes szűrőt, tömítő szalagot használok a megtisztított könyök és a T elosztó menetére kb13-15tekerés.belecsavarom az újba felhejezem a helyére.ez idő alatt kiengedtem a tartályból a fertőtlenítős vizet a kiscsapon keresztül, majd a tartájt csövét viszza teszem a helyére a kiscsapét szinténn. A T elosztóba belehejezem a filterházak elől levett bejövő vízcsövet, és felnyomatom a tartályt. Pár perc. Megnyitom a kiscsapot a tartályból távozó víz kiöblíti a szenes aicro szűrőmet is és a tartályt is.de ha kiürült a taftály mégegyszer felnyomatom vízzel.elzárom a tartály csapját és a bejövővíz nyomást is. A kiscsapon kiengedem a nyomást, majd leveszem a T elosztóról a bejövővíz csövét viszzateszem a helyére a filtetek elé, és megnyitom kispoharat teszek a membrán kivezetés hez. A T elosztóba teszek egy kiselzárócsapot, hogy ha megengedem a tartály csapját ne ott csurogjon hanem a kiscsapon, mert kikell enednem a tartályból a második öblítést is.a membrán tisztavizes kivezetésnél 5-6 pohárka utánn megmérem a víz vezető képességét.Ha a tartály kiürült a T elosztóról leveszem a kiscsapot és viszzateszem a membrán tisztavíz kivezetést.1-2óra múlva ha feltöltötte a tartály tiszta vízzel azt kiengedem a kiscsapon, mert lehet még benne fertőtlenítős víz. A második tartály víz már fogyasztható.
@bh25jay3 жыл бұрын
@@eriksafar1201 tartáj, belyövő, hejzet... megölted a magyar helyesírást !
@kata00773 жыл бұрын
Jo napot. Elnezest a zavarasert, nalunk allandan folyik a szennyvizes kimenoben, az normalis? Vagy hibas a keszulek?
@eriksafar12013 жыл бұрын
@@kata0077 jónapot. Nem hibás a készülék, hanem van egy fehér kocka(kétutas szelep) amiben gumi menbránok vannak kettő. Az egyik menbrán nemtud elzárni, mivel valamilyen szennyeződés került oda. Négy csavar fogja öszze ezt a kockát. Kikéne tisztítani, illetve megnézni, hogy valamelyik menbrán nincse elrepedve.
@froliantretzmuller5 жыл бұрын
Hello ! Ugyan mennyibe kerül ez a szürö szisztéma ? Szerintem ilyent tudnék házilag készíteni . Na majd csinálok egy videót ha készen lesz . Üdv
@istokandras67835 жыл бұрын
frolian tretzmuller, azt kétlem, megnézem, hogy hogyan csinálsz olyan szűrőt, ami 1 mikron nagyságig mèg mindent felfog..
@EkeExp9 ай бұрын
Van egy kis csap a szürük után ,egy elosztó elött ami a szenyvizbekötéshez megy ,Kérdésem hogy az zárt vagy nyitott pozicioban kell legyen?Tehat nem a betap csap ,nem is a tartály csaprol van szó.
@kavicsos64282 жыл бұрын
Hol van a visszasózó patron ?
@83Sogron6 жыл бұрын
A bejövő hálózatra mindenképp ajánlott egy durva szűrős ami megfogja a homokot, mivel az teszi tönkre a kerámia betétes csapokat, ami pedig a videóban van, az meg tényleg a fogyasztásra szánt víz mennyiségét tudja csak előállítani.
@Janos7315 жыл бұрын
Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne hogy ez a fajta szűrő rendszer alkalmas lehet fúrt kutas víz tisztítására? Köszönöm ha válaszoltok.
@GreenCottageDIY5 жыл бұрын
Olvass utánna de ha jól tudom a kifejlesztés oka valaha az volt ,hogy akár szennyvizet is lehessen inni. pl ürállomáson nem sok víz van.
@Janos7315 жыл бұрын
@@GreenCottageDIY köszönöm a választ :)
@eriksafar12013 жыл бұрын
Ezeket a vízszűrőket, valamikor régen az Amerikai katonaság fejlesztette ki. Direkt koszos szennyvíz szűrésére, hogy a katonáknak legyen mitt inni. USA ból származik ez a szűrő berendezés.
@RetheyGyula7 ай бұрын
@@GreenCottageDIY Nem, mert a fúrt kút vasas és nagyon gyorsan eltömíti a szűrőket!
@aureldando55236 жыл бұрын
Sziasztok, és az ezüst kolloidos fertőtlenítés?
@GreenCottageDIY6 жыл бұрын
Az egy extra dolog lehet ,aki nem hisz abban hogy 5 szűrő tiszta vizet csinál annak még az is lehet. De ha jól tudom azt a kolloidos vizet nem szabad folyamatosan inni.
@krisztiangyorgymolnar73552 жыл бұрын
@@GreenCottageDIY Sziasztok! A kérdező szerintem a fertőtlenítésre gondolhatott az új szűrők behelyezése előtt az esetlegesen elindult biológia miatt.
@disznoszarny813 жыл бұрын
Sziasztok. Nekem szűrő csere után levegős maradt a rendszer, ezt lehet utólag korrigálni? szét kell szedni újra esetleg? Légteleníteni mikor kellet volna?
@GreenCottageDIY3 жыл бұрын
Elméletileg nem kell mert ki megy a levegő magától, nekünk legalább is minden esetben kiment.
@erzsebetkosar6862 Жыл бұрын
Fontos!! A lefolyóba állandóan áramlik a víz, mi az oka?
@GreenCottageDIY Жыл бұрын
Nem állandóan csak addig míg a tartály fel nem töltődik. Ami elfolyik az a hulladékvíz amit az RO szűrő tisztításához használ.
@erzsebetkosar6862 Жыл бұрын
@@GreenCottageDIY úgy eszem észre állandóan folyik. Mennyi idő kell a tartály feltöltéséhez?
@GreenCottageDIY Жыл бұрын
Biztosan elegendő 6 óra de lehet kevesebb. Amikor veszel ki vizet újra kezd folyni míg töltődik.
@erzsebetkosar6862 Жыл бұрын
@@GreenCottageDIY Köszönöm szépen. Minden rendben van.
@zoltanszopko70883 ай бұрын
A membránt úgy tettem be, hogy megfogtam a kék részét, utána olvastam, hogy nem nagyon kéne, miért baj?
@mreko26566 жыл бұрын
Azon a kis szívószálon megy át a víz? nem gyengül le a víznyomás? koszosan sem? mindegy ha vesztek szürőházat 3/4 menetekkel majd réztoldóval összetekeritek és rálehet kötni a teljes rendszerre bár akkor lehet hetente kell cserélni a betéteket.
@GreenCottageDIY6 жыл бұрын
A helyzet az, hogy ez a szűrő rendszer ivóvíz készítésére való, tehát nem is kell átengedni rajta sok száz liter vizet. Ezért nem számít, hogy vékony a cső hiszen nem kell óriási mennyiséget készítenie. Persze a szűrők elkoszolódásával lehetséges, hogy esik a nyomás de őszintén szólva mi még ezt a sok év alatt egyszer sem tapasztaltuk, pedig ahogy a videóban láthattad nem voltak tiszták a kicserélt szűrők. A fürdésre, wc öblítésre és mosogatásra felesleges ilyen vizet használni. Emiatt külön csappal is szerelik, ami így a tiszta ivóvizet készíti.
@mreko26566 жыл бұрын
Köszi!!
@fulopborka32884 жыл бұрын
Ha rászorult a 3 alsó szűrő háza ,akkor azt hogyan tudom lecsavarni,hogy kicseréljem a szűrőket?? meg se mozdul ,a műanyag csavaró meg erősen hajlik ,félek eltörik...
@GreenCottageDIY4 жыл бұрын
Két ember le veszi általában egyik műanyag leszedővel a másik kézzel próbálja tekerni. Sikerülni fog,
@RetheyGyula7 ай бұрын
Felrakás elött mindig be kell kenni a gumikat szilikonzsírral.
@jozsijozsi97114 жыл бұрын
A hasznos ásványianyagokat is ki szedi a vízből?
@GreenCottageDIY4 жыл бұрын
Igen van hozzá utánsózó ha kell.
@eriksafar12013 жыл бұрын
Hasznos ásványi anyag a vízben???
@eriksafar12013 жыл бұрын
A klórra gondolsz, vagy a mangánra?
@jozsijozsi97113 жыл бұрын
@@eriksafar1201 a víz sok hasznos dolgot is tartalmaz, a teljesség igénye nélkül tudok mondani párat (magnézium, cink, vas ..) de ajánlom hogy keres utánna.
@eriksafar12013 жыл бұрын
Igaza van. De mi úgy csináljuk, hogy kiszűrünk mindent aztánn a kiszűrt tiszta vizet viszza vezetjük a tartáj utánn egy dolomites tasakba, ami természetes mészkövet tartalmaz. Így viszza kapja ásványi anyag tartalmám.
@raytry693 жыл бұрын
Milyen áteresztőképességű RO szűrőbetét volt/lett benne?
@GreenCottageDIY3 жыл бұрын
Azt hiszem a talán 50 gallon-os a legkisebb.
@tothdavidzoltan77105 жыл бұрын
, Sziasztok Hol lehet ilyen vízszűrő rendszert kapni válaszotokat köszönöm előre is
@GreenCottageDIY5 жыл бұрын
Használtan jófogás és keress a neten RO vizszűrő néven találsz.
köszi a videót. hasznos. kérdésem lenne, hogy mi a véleményetek a kiegészítő lúgosító modulról, a bioenergetizáló modulról és az ásványi anyag visszapótló modulról?
@GreenCottageDIY6 жыл бұрын
Ezek közül a visszasózót használtuk már, de lehet élni a nélkül is.
@eriksafar12013 жыл бұрын
Természetes mészkő-Dolomit. Annak mindenképpen rajta kell lennie. Viszzapótolja a csontoknak a meszet. Lúgosító is jódolog, de hoszzútávon nemajánlott, ha csak nem orvos ajánlja.
@pitthe76763 жыл бұрын
Nekem most úgy rászorult az átlátszó szűrőtartó,hogy sehogy sem jön le a készülékről,már mindent kipróbáltam de semmi eredmény.
@jaguska93 жыл бұрын
Az mindig rászorul.Én tettem a kulcs nyelére egy műanyag csövet, csak 5 cm-rel hosszabbította meg, de sikerült meglazítani.
@pitthe76763 жыл бұрын
@@jaguska9 Hát sajnos itt sikertelenség lett mindennel próbáltuk.Már elkeseredésemben új víztisztítót akartam venni de ugye az min 60EFt aztán találtam egy másik megoldást.Ugye egy szűrőháznak lőttek és az egész szűrőház fejnek is mert egybe épített konstrukció volt,így vennem kellett 3 szűrőházat meg összekötőket hozzá aztán építettem egyet 14EFt-ből.Remélem következőleg jobb lesz a leszedés mindent bekentem ilyen síkosító anyaggal még a menetet is.
3 жыл бұрын
@@pitthe7676 Nagy hiba volt..
@pitthe76763 жыл бұрын
@ Azóta már megépítettem egy ujjat.
@saihulud Жыл бұрын
Azért felmerül a kérdés, hogy egy mosogató alatt tartott szűrő csatlakozói, hogy a viharban lesznek ilyen retkesek? Gusztustalan az egész.
@janosnezergenyi52143 жыл бұрын
Tudna valaki segíteni, hogy szűrők cseréje után miért csak egy vékonyka sugárban folyik a víz?
@szilvianagy4435 жыл бұрын
Sziasztok! Tudna segíteni valaki, hogy mitől lehet az, hogy kicseréltük az összes szűrőt és a TDS érték 80-90 között van, míg korábbi cserénél lement 20-25-re az érték... Előre is köszönöm a segítséget!
@GreenCottageDIY5 жыл бұрын
RO szűrő tömitései jók ?
@szilvianagy4435 жыл бұрын
Szerintem igen, nem látszott semmi kopás vagy összeülés rajta.
@GreenCottageDIY5 жыл бұрын
Próbáljál várni ha nem változik kérdezd meg a forgalmazót háta tudja, meglehet hibás.
@szilvianagy4435 жыл бұрын
Köszi szépen! :) Írtam nekik és nem rég kaptam rá a választ, hogy ha teljes csere van akkor pár nap kell mire kitisztul, ha nem lenne jó akkor hibás a membrán.
@webaruhazberles5 жыл бұрын
@@szilvianagy443 ki tisztult? vagy ez a rendszer sem ér semmit.
@antibodogh55116 жыл бұрын
Honnan fogom tudni, hogy cserélnem kell a ro szűrőt?
@GreenCottageDIY6 жыл бұрын
Ha tudományosak akarunk lenni akkor van TDS mérő ami méri hogy milyen vized van ,ha azt mutatja, hogy sok az oldott anyag a szűrőt cseréled. Egyébb esetben vagy már eltömődik és nem ad vizet vagy az íze nem olyan mint régen volt. Aki sokáig issza a tiszta vizet az már az ízéből érzzi ha valami nem az.
@wiky3223 Жыл бұрын
A fertőtlenítés elmaradt.
@nacsamihalykutato74142 жыл бұрын
Igen néhol a víz szűrési fontos dolog, szerintem vízkutatóként fontosabb szempont az, hogy a víz élő, vagy halott. A vízben lévő életkorát a klór pusztítja el. Ezt az életet kell megtanulni pótolni.
@champipy2 жыл бұрын
Biztos vagy te ebben?
@SharkStudio6 жыл бұрын
Megnéztem az árát nevetséges 75 ezer ft, és azt ajánlják hogy mosogató elé! Tehát ha egy házban van több csap akkor mindegyik elé kellene egyet. Ha elég lenne a főcsapra rákötni azt mondanám jó ha van, de így hogy mindenhova külön....
@zb10656 жыл бұрын
Shark Studio Feltételezem, hogy a kád csapjára pl. nem feltétlenül szükséges szűrőt szerelni, elég csak arra a csapra ahonnan az iváshoz - főzéshez használod a vizet.
@R3t3k6 жыл бұрын
Igen, mert ezek a szűrők csak ivásra és maximum főzéshez valók, nem a teljes vízhálózatod szűrésére. Vannak olyan berendezések is amit közvetlen a házba bejövő vízcsőre kell kötni, értelem szerűen azok jóval nagyobb kapacitásúak.
@GreenCottageDIY6 жыл бұрын
Nem tudom mit olvastál és hol, de badarság. Ez ivó víz nem mosogatásnak való. Az ára kb 30-35 körül lehet akciósan. De vegyél használtat 10 ért és cserélj szűrőt olyan mint az új. Persze csap van hozzá ami kis aranyos és a mosogató melett valóban lehetne.
@csordaszoltan16184 жыл бұрын
De ha már pár 10.000 ft lehet kapni használtan! Azok miért adjak el ? Lehet ezt jobra cserélni? Vagy talán rá jöttek higy ki szűri belőle azokat a jó anyagokat is ami a vízben kellene maradjon????
@saihulud Жыл бұрын
@@csordaszoltan1618 A csapvízben nincs semmilyen anyag ami neked jó lenne. :D Én mondjuk biztosan nem vennék használtat. Azt se értem, hogy ami a videóban van, az mitől ennyire retkes, fekete. Gusztustalan az egész. Arról nem is beszélve, hogy én a szűrőket tiszta, még nem használt kesztyűben fognám meg. És mielőtt betenném az újat, kifertőtleníteném valamivel.
@ferenchegedus99935 жыл бұрын
nagyon jó poszt! szeretem amit csináltok--- ez jó hogy elmondjátok -bemutatjátok--- átlátja igy az ember--azt azért halkan hozzá tenném ha elmentek nyaralni x napra semmit nem ér a bebüdösödött és kb. tisztithatatlan viz több korokozó rakódik le a tartályban " nem tette hozzá a gyártó hogy figyelj! nincs "idő" nincs átfolyás mérés/ liter--erre könyebb lett volna egy " vízóra" azt tévesen tudod 2-x év! átfolyás és mérés függvénye... inkább méresd be a vized! (gyártó van amit 6 havonta ír" elő") van amit átfolyás függvényében literre... (azért ezt tréfás kimatekozni--hogy jujj tegnap föztem megittam 3 litert egy nap? ha okos vagy felirod füzetbe-- matek--- hasraütés---cinkes fejből cserélni szüröt ökörség! ) és tegyük hozzá a csirátlanitókat uv--lámpákat---érdemes... aztán elgondolkozunk a 50e alapár meg egy 24e szürö betétből hány liter ásványvizet is veszünk--- trallalal ---hát persze matek---