Дорогі друзі, що ви думаєте про морську блокаду Півдня під час Громадянської війни у США та її ефективність? Пишіть свої думки в коментарях. Ставте «лайки». Поширюйте це відео у соцмережах.
@ЮрійГ-щ9п3 ай бұрын
@@oleksandrpetryk2002 десь читав що північ після перемоги продала броненосець півдня в Японію. За що джапи віддячили через 80років.
@ОксанаОмельяненко-л1ы3 ай бұрын
Дякую!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
@oleksandrpetryk20023 ай бұрын
@@ОксанаОмельяненко-л1ы Дякую за ваш відгук!
@Nomad-oc3cr3 ай бұрын
Хороше відео. Досить цікавим є те як реакція європейської спільноти впливала на хід війни.
@АртурОмельяненко-з6ц3 ай бұрын
Дякую!!!!!!!!!!!
@bundes_ua3 ай бұрын
Най квітне український ютуб!💚
@АртурОмельяненко-з6ц3 ай бұрын
Дякую!!!
@СергійОтставной3 ай бұрын
Важлива інформація щодо США. Показали значення військового флоту у війні Півночі і Півдня. Дякую авторові.
@oleksandrpetryk20023 ай бұрын
Дякую за ваш відгук!
@serhiisvyrydivskyi24693 ай бұрын
3. Щоб довго не балакати - у конфедератів не було шансів у війні на морі
@erwinsmith_783 ай бұрын
Що цікаво броненосці Півдня і Півночі мали тарани, і пробували воювати як в часи античності - тарантити один одного. Дякую за відео.
@oleksandrpetryk20023 ай бұрын
@@erwinsmith_78 «Вірджинія» якраз завдяки тарану потопила парусник федералів «Камберленд».
@erwinsmith_782 ай бұрын
@@oleksandrpetryk2002 В США є великий сентимент до античності і Риму.
@oleksandrpetryk20022 ай бұрын
@@erwinsmith_78 Це не дивно, бо батьки-засновники США надихалися саме Римською республікою.
@МихайлоДуда-и9ъ3 ай бұрын
Кровопролитна війна була, але це вже історія.
@oleksandrpetryk20023 ай бұрын
@@МихайлоДуда-и9ъ Дякую за ваш відгук!
@serhiisvyrydivskyi24693 ай бұрын
4. "останній великий порт Конфедерації" це точно не про Новий Орлеан Бо Мобіль був доступний до літа 1864го, а Вілмінгтон до весни 1865го...
@thisis-h2o3 ай бұрын
Не знаю чому, але Вірджинія мені дуже подобається
@oleksandrpetryk20023 ай бұрын
@@thisis-h2o Ви маєте на увазі штат чи корабель?
@thisis-h2o3 ай бұрын
@@oleksandrpetryk2002 Жінку
@oberinmartel12493 ай бұрын
Дякую, Олександр. Тема громадянської війни в США є однією з моїх улюблених подій в історії. Я захопився нею ще в підлітковому віці. Тут цікаво навіть послухати ваш аналіз, вашу оцінку подій. Я почав читати ще совєцькі книжки по ці темі, в яких до речі, все було просякнуто пропагандою. Зокрема, там дуже критикували план "Анаконда". Було написано - треба вести війну по революційному, тільки наступ, незважаючи на втрати. Приблизно так, як зараз намагаються воювати проти нас андрофаги зі сходу. Так що, повторюся, цікаво послухати нормальну думку та адекватний погляд на ті події. Ще раз дякую. Слава Україні!
@oleksandrpetryk20023 ай бұрын
@@oberinmartel1249 Героям слава! Дійсно, план «Анаконда» повністю себе виправдав, хоча на Півночі його дуже критикували. Усі (включаючи Лінкольна) довго вірили у можливість швидкого закінчення війни.
@TarasKalytaАй бұрын
@@oleksandrpetryk2002 Максимум за два-три тижні. Мабуть це дійсно універсальний сюжет, ніхто не починає війну, плануючи її на багато років. Те ж саме, що було і у обох світових війнах.
@ЮрійГ-щ9п3 ай бұрын
Дуже дієвий засіб. І головне що не раз вже спрацьовував
@serhiisvyrydivskyi24693 ай бұрын
1. "Лише" 90 військових суден і "лише" 42 з них парові, це на хвилинку 5й флот станом на 1861й! І при тому що у конфедератів взагалі не було нічого!
@oleksandrpetryk20023 ай бұрын
@@serhiisvyrydivskyi2469 Так, парусних суден у них було більше.
@serhiisvyrydivskyi24693 ай бұрын
@@oleksandrpetryk2002 Тому станом на 1861й рік фрегати і шлюпи флоту США були знатними "крєпишами" і їх не варто недооцінювати!
@wowabigun76313 ай бұрын
Текст можливо ідеальний. Зуміти так сконцентрувати головне - оплески.
@SerjErikson3 ай бұрын
Цікава техніка - монітори.
@oleksandrpetryk20023 ай бұрын
@@SerjErikson В СССР у Другу світову війну монітори складали основу Дніпровської річкової флотилії.
@serhiisvyrydivskyi24693 ай бұрын
2. Конфедерати знали про "план Анаконда" (вони теж виявляється читали газети) і нічого не робили для зміцнення берегової оборони
@oleksandrpetryk20023 ай бұрын
@@serhiisvyrydivskyi2469 У конфедератів було занадто мало ресурсів для оборони. Вони на суші були змушені жертвувати позиціями, що ж тут говорити про море.
@serhiisvyrydivskyi24693 ай бұрын
@@oleksandrpetryk2002 Нерівність в ресурсах як правило не проявляється на самому початку воєнної кампанії.
@serhiisvyrydivskyi24693 ай бұрын
@@oleksandrpetryk2002 Натомість дуже яскраво проявляються організаційні прорахунки! В перші місяці війни конфедерати займалися тим що висилали в море судна-капери щоб нажитися морським розбоєм - ось куди були спрямовані зусилля і ресурси.
@tania79203 ай бұрын
Такі броненосці по типу "Вірджинїї" вперше в британії з'явилися чи в сша?
@oleksandrpetryk20023 ай бұрын
@@tania7920 Французи і британці вперше почали робити броненосці, але перший бій між кораблями такого класу був саме у США.
@tania79203 ай бұрын
@@oleksandrpetryk2002 виходить вперше кораблі які були повністю зроблені з заліза та мали паровий двигун з'явилися в британії? У 19 столітті здається індустріальна революція в британії відбулася
@oleksandrpetryk20023 ай бұрын
@@tania7920 Перший пароплав зробив Фултон у США. Перший паровий броньований військовий корабель побудували французи, а потім броненосці почали будувати і у Британії та США.
@tania79203 ай бұрын
@@oleksandrpetryk2002 сша? Я просто думала що британці були першими в цій справі. Так як саме в них почалася індустріальна революція
@oleksandrpetryk20023 ай бұрын
@@tania7920 Ірландець Фултон спершу пропонував свій винахід пароплава британцям, але щось у нього не вийшло і він поїхав за океан.
@mikhailthegreatbyzantine3 ай бұрын
Пане Олександр, у мене є кілька важливих питань та роздумів, які я хотів би обговорити з вами. Як ви думаєте, чому росіяни називають Москву третім Римом, вважають себе спадкоємцями Візантії, але при цьому вбивають греків румеїв (ромеїв) на півдні та сході України? Візьмемо, наприклад, Маріуполь, який вони зруйнували. Там була найбільша грецька діаспора в Україні. Чому їх бомбіть і у них жопи підгорають, коли вони чують, що Греція хоче повернути Візантію, і що у греків є претензії на Стамбул та Константинополь? Росіяни кажуть, що "времена Византии канули в лету". Чому? Можливо, вони бачать у Візантії конкурента, бо вважають себе єдиною православною імперією, а Візантія їм у цьому заважає? І ще кілька інших питань. Чому росіяни вбрали в себе менталітет Золотої Орди? Монголи, хоч і були жорстокими, але не досягали такого рівня жорстокості і безумства, як росіяни. Як ви вважаєте? Я думаю, що монгольські хани перевертаються у гробу, дізнавшись, що росіяни зробили з їх традиціями. І ще одне питання. Чим росіяни у своїй жорстокості переплюнули нацистську Німеччину? Чим вони стали гірші за неї? Я знаю один факт, що росіяни вбивають і чужих, і своїх. Наприклад, ті самі загородотряди. Німці навіть до такого не доходили, вони цінували своїх солдат, на відміну від росіян. Які факти ви можете додати до цього? Заздалегідь дякую за ваші відповіді. Дякую вам за вашу працю! Слава Україні! Слава нації!
@oleksandrpetryk20023 ай бұрын
@@mikhailthegreatbyzantine Я думаю що в росіян насправді немає своєї ідентичності. Немає того «клею» який міг би надійно скріпити усі поневолені народи. Тому вони і вдалися до ідеологічної мішанини - напхали у свою ідеологію і Візантію, і Русь, і православ'я, і навіть комунізм. А щодо їхнього зв'язку з Золотою Ордою то росіяни настільки жорстокі через своє рабство. Вони не хочуть щоб інші люди були успішними і щасливими, вони хочуть щоб сусіди або були знищені або були такими самими як і росіяни.
@mikhailthegreatbyzantine3 ай бұрын
@@oleksandrpetryk2002 Але мені так і не зрозуміло щодо останнього запитання. Ні в одному з народів я не спостерігав концепції "вбиваємо і чужих і своїх". Таке є тільки в росіян. Коли в них з'явилася ця національна риса що вони ненавидять не тільки всі інші народи але й самі себе? Як це назвати? Національний мазохізм? Чи як? Бо це спостерігається у кожного представника російської нації і всіх інших хто лояльний до неї та становиться носієм їхньої культури. Яскравий історичний приклад це так звані загородототряди. Навіть німці нацисти не доходили до такого бо цінували своїх солдат. Як можна пояснити цю ситуацію?