Gratulálok, jó videó lett a videózásról :) Van vele munka, sokan csak azt látják, hogy kijött egy új videó az edzésről, de hogy mennyi munkával jár ezt előkészíteni és elkészíteni, kevesen látják át.
@valentintorma8 ай бұрын
Köszönöm Anti! Rengeteg munka van vele, bizony. Kár, hogy nem úgy van, hogy ráirányítom valamire a kamerát, aztán a memóriakártyán valahogy összeáll a kész, vágott videó!😅
@szilardszaros36659 ай бұрын
Ez is szokásosan egy informatív és kiváló videó lett! Köszönjük a sok energiát amit beleraksz a videókba!
@valentintorma9 ай бұрын
Köszönöm, hogy nézitek és támogattok!🙏
@user-lr9vr6hw5i8 ай бұрын
Köszönöm előre is. Étkezés is legyen benne, ha lehet.
@valentintorma8 ай бұрын
A jövőben majd lesz az is. A mostaniak egyelőre az edzés részére koncentrálnak, de feltűnik bennünk 1-1 étkezés is.
@messziroljott15169 ай бұрын
jó lett :)
@premierpro58719 ай бұрын
Én is Sony A7III-at használok Tamron 28-75 2.8 VXD-vel már 2 éve. Igaz csak családi fotózásokra. Viszont lassan a teschnika ott van, hogy a telefonnal is hasonló minőségben lehet fotózni ha adottak a lehetőségek.
@valentintorma9 ай бұрын
Én is ezt szeretem családi fotózáshoz használni. Nagyon megéri az árát szerintem, ami a minpséget illeti. A telefonokkal is kétség nélkül sok mindent lehet csinálni, megfelelő beállításokkal és fényviszonyokkal, azonban bizonyos körülmények között a fizikai limitáltságuk miatt a kamerák még mindig jobban teljesítenek. Kültéren, jó fényviszonyok mellett, viszont nem sokan vélnének különbséget felfedezni. Bámulatos, hogy hova fejlődött a technika az évtizedek során. Amihez régen egy fél szobányi gép kellett, az ma ott van a zsebünkben.
@pakozdiattila8 ай бұрын
Valóban a mai telefonokkal bámulatos képeket lehet készíteni, de a fizikát nem tudod megváltoztatni (gondolok itt elsősorban a mélységélességre)... másodsorban a kezelhetőség szempontjából bizonyos szituációkban a telefonnal nagyon nem mész semmire, mert mire azzal lőnél egy képet addigra a fényképezővel már kb. a huszadik nagyfelbontású utómunkára is alkalmas fotónál tartasz. Mindkettőnek megvan a helye... és szerepe.... én mindegyiket arra használom amire kitalálták. :) Én nagyon meg vagyok elégedve a Sony a7 IV-el... nyilván vannak hibái (rolling shutter), de az esetek döntő többségében nem ettől lesz jó vagy kevésbé jó egy videós tartalom.... mint ahogy az a videóban is elhangzik.
@premierpro58718 ай бұрын
@@pakozdiattila Páromnak vettem egy Samsung S24 Ultrát és eddig a Sony A7 III-al csináltunk képeket a gyerekről majd nyomtattuk ki és most már ott tartunk, hogy lassan semmi különséget nem venni észre. Durva, hogy eljutottunk odáig, hogy egy telefont hasonlítunk egy felsőkategóriás géphez. Abban nem értek veled egyet, hogy mire a telefonnal készítesz képet... Pont az ellenkezőjét tuduom alátámasztani, mert sok eseményről lemaradtam mire bementem a gépért, beállítottam stb. Teló meg mindig nálad van :)
@pakozdiattila8 ай бұрын
@@premierpro5871 Azt aláírom, hogy hétköznapi környezetben a teló sok esetben gyorsabb - mert nálam is előfordult már párszor, hogy az S6 telefonommal nyers dng-vel dolgoztam nem tagadom - de úgy gondolom egy bizonyos szint felett, különböző elvárasoknak megfelelni már kell a fényképező. Azért egy telefonnal mondjuk nem nyomnék végig egy lagzit...😊 meg úgy sem, hogy 30 wattos power bankról üzemeltetném... Végigjártam már én is a fokozatokat.. és nincs annál frusztrálóbb mikor valamiért megmakacsolja magát a gép nem hajlandó azt csinálni amit szeretnék... szóval én inkább többet fizetek egy jó vázért mint egy telefonért... bár annyiért amennyibe kerül az S24.. inkább vennék egy használt APSC vázat másodiknak...☺ vagy egy Laowa 10 mm F2.8 zero-D FF obit...😎
@zsoltszauder78629 ай бұрын
Nagyon hasznos video, koszonom szepen 😉Kerdesem az lenne, hogy milyen kepkocka/masodperc sebesseget preferalsz altalaban a videoidban? Elore is koszi a valaszt.
@valentintorma9 ай бұрын
25 FPS-t. A fények frenkvenciája miatt ez az alap, hogy elkerüljem a villogást. Ha valami slow motion, akkor 50-100 FPS.
@pakozdiattila8 ай бұрын
A képkocka megválasztásánál érdemes figyelembe venni, hogy mit szeretnél rögzíteni. Ha a képen belül szinte alig vagy kis sebességgel változik valami, mint mondjuk ebben a videóban akkor teljesen felesleges 25 FPS-nél (1/50 zársebességnél) nagyobb értéket beállítani. Ha gyorsan mozgó dolgokat - autó-, motor sportok, tenisz, foci, atlétika, küzdősport - videózol ott is el kell dönteni, hogy utólag lassítasz vagy sem. Ha lassítani akarsz akkor 50 FPS (1/100 zársebesség) vagy 100 FPS (1/200 zársebesség) lehet... viszont itt már az adatátvitelit is jócskán emelned kell. Tehát amíg mondjuk a 25 FPS-nél elég lehet a 16 Mbps addig az 50 FPS-nél minimum 50Mpbs, a 100 FPS-nél 100Mbps. Ja és az ehhez tartozó megfelelő fényforrásokra is érdemes gondolni. Nekem is van kettő Amaran 100d plusz egy 300c lámpám... ez utóbbit is nagyon ajánlom, mert nagyon jó fényereje és felhasználási lehetőségei vannak. Ugyanis mint az Valentin is írta.... bizony olykor meg tudják "viccelni" a kameraszonzorokat az átlag lámpák... sőt... konkrétan nemrég láttam olyan videót ahol hullámzott a fényerő, mert egyszerűen nem lehetett szinkronizálni a kamerát a helyszíni világításhoz.... No de nem ragozom tovább... Mindenkinek jó fényeket, örömteli videózást és sportos, aktív életet kívánok!
@valentintorma8 ай бұрын
@@pakozdiattila Köszönöm a részletes leírást! Nagyon szuper!
@user-lr9vr6hw5i9 ай бұрын
Szia! Vártam a videódat. Lesz valamikor újabb napi beszámoló edzéssel és étkezéssel? (Én most tömegelek, megnéztem az összes ehhez kapcsolódó régebbi videóidat, de érdekelne a mostani gondolatod erről.)
@valentintorma8 ай бұрын
Szia! Igen, készülőben vannak edzés videók. Konkrétan tömegelés nem, mert az nem aktuális, de edzős videók készülnek.