Mindenkinek azzal kellene kezdeni, hogy egy teljes körű étel intolerancia vizsgálaton részt vesz és utána megíratni egy élhető diétát mert hiába az egészséges étrend ha valamelyik részétől bajban leszel. Kár, hogy a fullos közel 100ropi.
@riderhoney20853 ай бұрын
A gond ott kezdődik h minden etel intolerancia a bél Flóra es barrier funkciók nem megfelelő működése miatt van .sok zöldség és rost leegyszerűsítve .
@TeamSportaholic3 ай бұрын
Igen, ahogy írod, a legtöbb embernek sajnos közel sincs pénze ilyesmire. Meg persze sokan az étel minőségét/forrását sem választhatják meg. Szerintem az általános oktatás részeként is igazán lehetne ezzel foglalkozni, főleg kicsiny hazánkban, ami nem áll túl jól ebből a szempontból..
@katymajaniАй бұрын
a teljes kiörlésű termékek pont hogy nem jók. Lehet, hogy magasabb az élelmi rost tartalma, de közben olyan anyagokat is tartalmaz, ami gyulladsát okoz a szervezetben. Sima fehér liszt elég, csak persze nagyon nem mindegy, hogy milyen vegyszerekkel volt kezelve a növény előtte... Ajánlom Mester Károlyt a témában, ő részeletesebben és jobban el fogja ezeket magyarázni 👍
@davidkiss66243 ай бұрын
7:22 a mezőgazdaság is ludas ebben, ami ha belegondoltok teljes nonszensz, konkrétan abban érdekeltek, hogy a termőtalajt ahonnan az élelmiszereinket vesszük szisztematikusan roncsolják; Mérgzett Föld című doku
@laszloerdelyi81443 ай бұрын
Igen ez a másik fő ok, ami kinyírja a bélflórát, lassan szinte nincs olyan étel, ami nem tartalmazna semmilyen mérget, de olyan van ami sokat tartalmaz egyszerre, és az állatokat is ezzel etetik, amitől ők is betegek lesznek, és aztán antibiotikumokat kapnak, egyéb gyógyszereket, mi meg megesszük, így biztosan azt állítani szinte nem is lehet semmiről, hogy biztosan nem tartalmaz semmilyen káros vegyületet ránk nézve.
@TeamSportaholic3 ай бұрын
😪😟
@davidkiss66243 ай бұрын
@@TeamSportaholicnémi öröm az ürömben, hogy a több millió éves permakultúrás körforgás így is úgy is vissza áll majd, a kérdés, hogy mi leszünk akik visszaállítják vagy a természet, de ahhoz mi már nem kellünk neki, a Föld hosszútávon csak nyer, erre szokás mondani, hogy a természetvédelem valójában az emberiség védelme! 🌱🤓
@daniszalkai42093 ай бұрын
Köszönöm
@user-lr9vr6hw5i3 ай бұрын
Köszönömöt akartam írni az előbb.
@laszlonekiss16473 ай бұрын
Szia Zoárd, köszönjük a tippeket, én a tél közeledtével rendszeresen fogyasztok alkoholmentes propoliszt, igazi csodaszer apró barátainktól 🐝🍯
@martintoth35173 ай бұрын
Egyet tudok érteni!! Egy igazi csoda valóban, én egész évben szedem😌
@TeamSportaholic3 ай бұрын
Én is köszi a fülest, ránézek erre a varázsszerre! :)
@laszloerdelyi81443 ай бұрын
Szia! Steven R. Gundry - A növényparadoxon és A hosszúélet-paradoxon című könyvét ismered? Hasonló téma. Ha nem akkor javaslom, mert meg fog változni a véleményed a teljes kiörlésű élelmiszerekről. A fő ellenségekről a lektinekről ír még fontos tudnivalókat, miért is annyira károsak. Ha ezeket kerüljük, akkor tényleg csökkenni fog a gyulladás a szervezetben és a bélbaktériumaink egyre egészségesebbek lehetnek.
@nikolettszabo46273 ай бұрын
Foleg hogy a legtobb ember aki ebbe szenved eleteben nem evett teljeskiorlesu termeket. Nem minden igaz amit konyvben leirnak.Arrol irnak konyvet ami eladhato. Egy ujabb dolog amit demonizalni kell. De gondolom a kfc,a steak,a fank azt nem kell demonizalni. A lektin nagy resze forralassal,aztatassal elpusztul. A termeszet csodas dolog,tokeletes egyensulyban lenne ha nem tettuk volna tonkre.
@laszloerdelyi81443 ай бұрын
@@nikolettszabo4627 Szerintem azért olvasd el a könyvet, nem kell hozzá teljes kiörlésűt enni, hogy ez legyen a baja valakinek, de nem lesz rá megoldás, mert nem tartlamaz kevesebb glutént és búzacsíra agglutinint, amik kiváltanak problémát, áteresztő bélszindrómát, stb. De a könyvben nagyon részletesen le van írva. Természetesen a gyorskaja stb a legdemonizáltabb... Nem ajánlanék rossz könyvet, ez nem biznisz, szerintem ezt az orvost inkább támadta az élelmiszeripar, mint felemelte volna a kijelentéseiért.
@TeamSportaholic3 ай бұрын
Szia! Nagyon köszönöm a javaslatot, felírtam a címeket! :)
@norbert12813 ай бұрын
Megfelelő pre és probiotikum (plusz rost, D vitamin, Omega 3). Fermentált cuccok, kefír stb.
@TeamSportaholic3 ай бұрын
Úgy-úgy :)
@user-lr9vr6hw5i3 ай бұрын
Küszönöm
@TeamSportaholic3 ай бұрын
Örülök, ha hasznos volt!
@erikszabo81313 ай бұрын
Zoárd és fekélyes bélgyulladás esetén is ajánlod ezeket?
@erikszabo81313 ай бұрын
A fekély mennyire korlátozza ezeket szerinted?
@szaszdavid51213 ай бұрын
Inkább orvoshoz fordulj
@TeamSportaholic3 ай бұрын
Ezek a tanácsok általánosan mindenki számára alkalmazandók, de ahogy már előttem is írták, a fekélyes bélgyulladás kezelése komplex, orvos által kidolgozott egyéni kezelési terv követése szükséges. Fordulj mihamarabb szakemberhez!