Ha még részletesebb információk alapján szeretné eldönteni, hogy az ingatlan vagy az értékpapír-e a jobb befektetés, akkor figyelmébe ajánljuk a témában írt ebookunkat: inwestmentors.hu/ebook-ingatlan-vs-ertekpapir/
@rekajenovarineagoston9321 Жыл бұрын
UK (Wales) - lakashitel kamat emelkedett kb 5% köré (előtte 2-2.5% volt). DE ha első lakás/haz vásárló vagy akkor meg lehet igényelni az 5% tőkés hitelt, ezt a fiataloknak találták ki. Átlag first time buyer deposit - 10%. Ha kiadásra veszed meg akkor a tőke igény a hitelhez sokkal magasabb. Egy átlagos, lakhatás célra vásárolt ingatlan tőkeigénye 20%-30%. De fontos, és szerintem ez nagyon jó struktúra - hogy különbséget tesznek első vásárló, fiatal vásárló, több lakás tulajdonos illetve kereskedelmi ingatlan vásárló között.
@coolhead7282 Жыл бұрын
Nagyon profik vagytok fiúk, én ezen Gecynán röhögtem volna vagy fél órát. 😅
@editpallas262 Жыл бұрын
Sziasztok :D Lehet hogy buta kérdés de érdekel a válasz. Valójában nem ingatlanba fektetünk be egy ingatlanalapba nem? Úgy értem hogy én hiába fektetek be mondjuk 100M forintot, attól még nem mondhatom azt hogy figyelj már tudom hogy a balatonnál van egy ingatlan ami a tulajdonodban van és én mivel befektetek ezekbe, add már ide két hétre nyárra mert pihennék. A bevételekből részesülök de maga az ingatlanhoz tulajdonosi részem ilyen szempontból nem lesz, jól gondolom nem?
@inwestmentors Жыл бұрын
Jól látod! Ez olyan, mint hogy attól még, hogy van egy McDonalds részvényed, még nem szolgálhatod ki magad fizetés nélkül. Az alapok ingatlankezelő vállalatokat tulajdonolnok (bizonyos eseten lehet közvetlenül is ingatlan a portfóliójukban). Tehát a befektető az ingatlankezelő cégnek, vagy az azt összefogó alapnak lesz résztulajdonosa.
@editpallas262 Жыл бұрын
@@inwestmentors Na igen, de akkor itt nem befektetés van, hanem kölcsön. Nem? Nekem a befektetés azt jelenti hogy vásárolok valamit(termék) ami jövedelmet termel. De én ebben az esetben azt látom hogy Kölcsönadok pénzt egy alapnak aki elkölti a pénzt, vásárol(Ő befektet) és a befektetéséből származó bevételekből ad vissza. Ez egyszerű kölcsön szerintem.
@editpallas262 Жыл бұрын
Lényegében én nem veszek semmit
@csabiscsi9637 Жыл бұрын
@@editpallas262 Az alap mögötti portfólió ( jelen esetben ingatlan portfólió ) jővőbeni pénzügyi hozamára vásárolsz jogosultságot, lényegében, én így tudnám érthetően összefoglalni.
@krisztinawien Жыл бұрын
Végül nem került be a videóba a legjobb REIT ETF-ek listája.
@inwestmentors Жыл бұрын
Köszi, hogy jelezted. Íme az említett ETF-ben szereplő top REIT-ek és aktuális osztalékaik az árfolyamra vetítve.: VONOVIA 6,57% SEGRO PLC: 3,00% SWISS PRIME SITE 2,07% LAND SECURITIES GRP 5,65% GECINA 4,78% LEG SA 5,78% PSP SWISS 3,29%, Warehouses 2,36%
@alexzrb Жыл бұрын
@@inwestmentors a vegen emlititek, hogy a REIT ETF visszaforgatja az osztalekot. Ez az europai ETF peldaul negyedevente fizet osztalekot: iShares European Property Yield , ISIN IE00B0M63284 ami meg talan emlitesre melto: Klepierre DIC Asset AG
@Pedrosamigo2 Жыл бұрын
Kockázat még Vonovia és társainál, hogy a cég a kialakult gazdasági helyzetre tekintettel akár szüneteltetheti az osztalék kifizetést 1 vagy több évre. Ahogy már többször történt ilyen. Ezek nem osztalék császár cégek jellemzően.
@inwestmentors Жыл бұрын
Úgy van! Sőt, még az osztalékarisztokraták is megtörhetetik a hosszú gyakorlatukat.