Köszi a feltőltést. Én ~8 éve készitek. Nem büdös, és nem unalamas. Nyugdíjas munka, és nekik kimondottan javaslom. Community Resistance - nek javaslom nézzen több videót, és talál a fütőértékről is , amit itt Én nem teszem meg!! Próbáld ki és meglátod, -meglátjátok, nem kamú...Köszönöm!
@niculaiecostin608 Жыл бұрын
Foarte frumos. Felicitari !!!!
@zoltanmencsik4825 Жыл бұрын
Mulțumesc foarte mult.😉
@imremedve75112 жыл бұрын
Üdv. Érdekelne hogy van e videó a présről ?Szeretnék egyet csinálni és jól jönne pár tanács,hogy hogyan kezdjek neki. Köszönöm
@zoltanmencsik48252 жыл бұрын
Üdv, van egy rövid bemutató róla, de készülőben van egy új videó amin az időközben történt módosításokat és a méreteket is bemutatom. Remélem, ha időm engedi hamarosan felrakom.
@zoltanmencsik48252 жыл бұрын
m.kzbin.info/www/bejne/eHiqpaKjj7qNbLc
@imremedve75112 жыл бұрын
Köszönöm, nagyon jó és ötletes prést csinált. Szép munka. Várom a következő videót.
@zoltanmencsik48252 жыл бұрын
Én is köszönöm.😉
@sandorocsenas39512 жыл бұрын
Köszönöm a feltöltést.Szeretném megkerdezni,hogy egy nap alatt mennyit darabot lehet belőle csinálni?! Köszönöm
@zoltanmencsik48252 жыл бұрын
Üdvözlöm és szivesen. Őszintén, még nem szántam rá egész napot. Egy hordónyi papír-pépet szoktam alkalmanként "feldolgozni" abból 30-40 kocka jön ki, ez körülbelül másfél- két óra bíbelődés. ( Nem kapkodva). Ha gyermekeim segítenek, akkor kb egy óra.
@sandorocsenas39512 жыл бұрын
@@zoltanmencsik4825 Köszönöm,a napokban keszül el a sajat brikettezőm😉már várom a melót😅🤗
@zoltanmencsik48252 жыл бұрын
Üdv, sok sikert kívánok hozzá. 👍😉
@janiszitar29702 жыл бұрын
Jó
@Bogica133 Жыл бұрын
Szia, van papírom, de 4 fáról diófalevelem is. Utóbbiból is tudok brikettet készíteni? Azzal ugyanezek a lépések? Hogy állhat ez össze egynemű anyaggá?
@zoltanmencsik4825 Жыл бұрын
Szia. A videóim alatti kommentekben valaki már említette, hogy felhasználja a faleveleket is. Nekem még nincs tapasztalatom vele, nekem is van négy diófám, de nem használtam még levelet briketthez, egyrészt a diónak nagyon sok levele van, véleményem szerint csak kevés térfogatszázalékban lehetne hozzákeverni a péphez és lombhullatása is általában a szottyos ,nyirkos ,kezdődő fagyos időszakba esik amikor kiszárítani sem a legegyszerűbb. Biztosan lehetne használni, de szerintem csak kis mennyiségben.
@zoltanmencsik4825 Жыл бұрын
Az egynemű anyaggá összeállítás viszonylag egyszerű, hiszen darálva, áztatva szét lehet bontani, de hogy a végeredmény éghető is legyen, ahhoz azért kell más is az éghető anyag kivételével. A papírpép a rostok és a cellulóz miatt szükséges, a faforgács, vagy egyéd "darabosabb" anyag pedig azért ,hogy levegősebb legyen a kiszáradt keverék, hogy tudjon égni, ne csak parazsoljon, füstölögjön. Az olyan jellegű anyagok, mint a fürészpor, egyéb apró rostra bomló anyagok, (csak önmagában használva a papír is ) nedvesen tömörítve majd kiszárítva annyira kemény és tömör lessz, hogy nem tud elégni rendesen. A keverék összeállításakor ezt kell szem előtt tartani. Ezért gondolom ,hogy csak kis tömegszázalékban használható.
@Bogica133 Жыл бұрын
@@zoltanmencsik4825 nagyon köszönöm a részletes választ. Akkor marad a komposztálás..minden évben küzdök a sok levéllel...reméltem, hogy legalább másképp is tudom hasznosítani. 🙄
@zoltanmencsik4825 Жыл бұрын
@@Bogica133Igazán nincs mit, nekem is mindig pörög az agyam mit lehetne a rengeteg levéllel csinálni, de igazad van a komposztálás a leginkább hasznos felhasználása. 👍
@zsolt949110 ай бұрын
Csak egy kérdés. Az a sok színes papír, tele van nyomdai festékkal, ragasztóval, kb ez mivel környezetbarátabb, mintha natur pozdorja hulladékot éget az ember, ami ugye tilos.
@zoltanmencsik482510 ай бұрын
Üdv, köszönöm a hozzászólásod. Ebben valóban van némi igazság, mint ahogyan szinte bármilyen fosszilis tüzelőanyag elégetésekor. De tudtommal a pozdorja és (vagy) bútorlap égetés a műgyanta alapú kötőanyaga miatt erősen szennyező, valamint lényegesen nagyobb tömegszázalékban van jelen benne mint itt a festék és szinezőanyag. Amikor elkezdtem készíteni a papírbrikettet, az inspirált hogyan lehetne a környezetemben keletkező másodlagos "hulladékot" (mint papír, forgács és fűrészpor) felhasználni ,hogy az ne kommunális hulladékként végezze, ami szintén nem igazán környezetkímélő. Lehet az én nézőpontom is kicsit hibás, de én ezt láttam jobban hasznosulónak.
@Anikó-w8c10 ай бұрын
@@zoltanmencsik4825 Jó napot kívánok! Gondolom sokan keresték már meg ezzel a kérdéssel,de érdekelne hogy mennyiért tudna nekem el készíteni egy ilyen gépet? Teljesen jó lenne akár a "hulladék vasakból "is ahogy azt ön magának is készítette se festeni se cicomazni nem kellene csak maga a szerkezet érdekel szeretnék én is belevágni a brikettálásba. Előre is köszönöm szépen a válaszát és így tovább jók a videók! 😊
@zoltanmencsik482510 ай бұрын
Üdvözlöm, köszönöm. Sajnos igen elfoglalt vagyok, nem sok szabadidőm van 😭, így a gyártásban nem tudok segíteni, de az ötlet "nyílt forráskódú" , így bárki által utánépíthető. Belinkelem ide a videót melyben a méreteket és későbbi módosításokat is elmondom, remélem talán ez is egy kis segítség.. Mégegyszer köszönöm a dícsérő szavakat, viszont kívánok magának is szép napot.
@zoltanmencsik482510 ай бұрын
m.kzbin.info/www/bejne/anaUi56ah8ukhLc
@74Zso2 жыл бұрын
Szia! Mivel aprítod össze a papírt? A fa nálad fűrészpor, nekem sok gyümölcsfám van, tervezek venni egy ágaprítót. Annak az aprítékja megfelel ehhez?
@zoltanmencsik48252 жыл бұрын
Üdv, a papírt mi egy irat megsemmisítővel és (vagy) kézzel szoktuk feltépni csíkokra, ( minnél vékonyabb csíkok, annál könnyebb szétdolgozni péppé) nem feltétlen szükséges, de kevesebb gépi munka van vele. Faanyagnak kis tömegszázalékban használjuk a fűrészport (10-15 százalék max) tömegesebben inkább forgács ami amiből áll, ez gépi (faipari), illetve motorfűrész àltali forgács. Nemtudom , hogy az ág-aprító milyen méretűre nyűvi szét a fát, kellene próbát tenni vele. Darabosabb dolgokat, szerintem nem fogja össze tömören a papírpép, de próbát mindenképpen érdemes volna tenni. Nekem is van jónéhány gyümölcsfám, mi a metszett ágakat feldaraboljuk kb 1cm átmérőig, azt használjuk a tél során gyújtósnak.
@74Zso2 жыл бұрын
@@zoltanmencsik4825 köszönöm
@zoltanmencsik48252 жыл бұрын
@@74Zso Igazán nincs mit.
@tadekkielbasa57062 жыл бұрын
Ok
@ardse51393 жыл бұрын
Koszonom a feltoltest, ha kevesebb a papir bekeveresi aranya hogy all ossze a briket ?
@zoltanmencsik48253 жыл бұрын
Üdvözlöm. Nagyon szivesen! Ha kevés a papír-rost a keverékben ,akkor szétesősebb a kocka (kevésbé szilárd) a tűzben is hamar szétomlik. Ha viszont nagyon sok akkor beton keményre szárad, de kevésbé ég, inkább csak füstöl. Pár próbát kell tenni milyen a megfelelő térfogat arány. Eleinte én úgy csináltam, egy füzetbe írtam az arányokat (pl. 3 mericske papír pép, 2 mericske forgács, 1 mericske fűrészpor) bekevertem egy vödörnyi mennyiséget, lenyomkodtam majd a szárítón megjelöltem hogy tudjam melyik kockák milyen keverési aránnyal készültek. A próbatüzeléskor figyeltem melyik hogyan ég el, amelyik a leginkább jól működött, annak a keverési arányát használtam a későbbi készítésnél.
@ardse51393 жыл бұрын
@@zoltanmencsik4825 Koszonom a gyors es reszletes valaszat , most jobban megertettem az aranyok fontossagat es kovetkezmenyeit , de a vegso befuto arany az 50 szazalek papir es ugyananyi forgacs es fureszpor ?
@zoltanmencsik48253 жыл бұрын
Üdv. Megközelítően igen, térfogat százalékban körülbelül a fele az papírrost, (itt a feláztatot vizes papírpépre gondolok) a forgács fajtája is befolyásol valamennyit. Valamennyi rutin megszerzésekor, ez is olyasmi mint pl. a betonkeverés, ránézve is lehet látni megfelelő-e az alapanyag arány. Az ötven százalék körüli aránnyal nagyot tévedni nem lehet.
@sandorbalog38572 жыл бұрын
Betonkerő 2 dbfél tégla
@zoltanmencsik48252 жыл бұрын
Üdv, a papír összezúzásra gondolsz?
@AttilaKToth7 ай бұрын
Betonkeverő működik, ha tömegben gondolkodsz, akkor nem lehet egy napig áztatni. Papírt leáztatom egy kádban amit kézzel alaposan átkeverek. Majd a viszonylag átázott papírt felmerem a keverőbe a kádban levő összes vízzel(még kevés is lesz). Jól átforgatom a géppel addig odaviszem a préseket, meg mindent ami kell. És amikor már jó pépes, akkor megy mégy bele a fűrészpor és még víz amit kever pár percig. Én szárazon mérek diszperzites vödörrel, 3vödör papír jól megtömve és 1vödör fűrészpor. Aztán hogy fog égni az még kérdés, de hozzáteszem az első kísérleti sorozatok száradnak.
@communityresistance74162 жыл бұрын
Ezt előbb utóbb mindenki abbahagyja, túl sok munka, energia, alacsony fűtőérték. Előbb utóbb a szomszédok is idegesek lesznek a bűztől!
@zoltanmencsik48252 жыл бұрын
Üdv. Valószínű igazad van, van vele munka és nem mindenkinek éri ez meg. De utóbbival nem értek egyet, büdös szaga, vagy füstje nincs. De amíg van ambíció, addig mindenki azt csinál amit szeretne. Nem ez a világ legjobb üzlete, az biztos, dobhatnánk a szemétbe , de mi mégis így neveledtünk.
@communityresistance74162 жыл бұрын
@@zoltanmencsik4825 A papírnak kellemetlen szaga van égetéskor, sokkal rosszabb mint a fának. De ha ezzel tüzel valaki, mivel van előrébb a trutymászolással, szárítgatással, mint ha elégeted összekeverve!? Ráadásul a papír így összepréselve nem is ég, csak izzik, amitől még jobban füstöl, mert tökéletlen az égés. A fűrészpor biztos valamit segít, de nem hinném, hogy sokkal jobb az eredmény. Lehet te nem érzel semmit belőle a kazánban égetve, de mit szólnak ehhez két utcával arrébb, ahol odaér a füst? Én akiket láttam ebbe belelkesedni, mindenki elég hamar abbahagyta.