Ha szoptatni szeretnél kerüld el ezt az öt dolgot!

  Рет қаралды 27,817

Rácz Kata

Rácz Kata

Жыл бұрын

Készülsz a szülésre és a szoptatásra, de a sok információ csak összezavar? Ha szoptatnád a kisbabádat, jó ha tudsz azokról a csapdákról, amik szinte észrevétlenül megnehezítik a szoptatás folyamatát és gyakran még kudarchoz is vezetnek! Ebben a videóban az öt leggyakoribb ilyen szoptatást nehezítő tényezőt nézzük meg, hogy a szoptatással kapcsolatban is tudatosan és valóban informáltan tudj dönteni!
Ha még több segítséget keresel a szoptatáshoz, nézd meg a honlapomat (www.tiedaszules.hu) , itt minőségi, korszerű információkkal alapozhatod meg a szoptatás sikerét. Jelentkezz be az ingyenes mini szülésfelkészítő órámra is, ahol rögtön négy tipped osztok meg Veled, amivel a szülésedet könnyebbé, egészségesebbé és boldogabbá teheteted, ráadásul az egyik tipp szorosan kapcsolódik a szoptatáshoz is!
www.tiedaszules.hu/mini-felke...

Пікірлер: 42
@Kittus74
@Kittus74 10 ай бұрын
Kedves Kata! Nagyon szeretem a videóid, mostmar elég közel vagyok a kiirt dátumhoz, hogy világra hozhassam a Kislányunkat. ❤ Viszont annyit szeretnék elmondani, hogy persze számomra is nagyon fontos lesz a kötődés kialakitasa, törekszem majd erre, amennyire csak Tőlem telik, viszont... Az az érdekes, hogy Én örökbe fogadott gyermek vagyok (3 hónapos koromtól tartozom a családomhoz) és ennek ellenére is, hogy nem Édesanyám szült, úgy érzem, megvan a kötelék kettőnk között, nagyon szeretem Őket és Nekik Én vagyok az életüknek értelme! ❤❤ Szerencsésnek érzem magam és úgy gondolom, egy nagyon jó példa vagyok. Szerencsére megtapasztaltam, milyen egy szerető, támogató családban felnőni, pont ezért kételkedem ebben a.. "hogyha Te szülöd a gyermeked, akkor szorosabb kötelék alakul ki, mintha örökbe fogadnád" "mert az nem olyan"... Ettől függetlenül készülök lélekben és nagyon várjuk már Őt! Nagyon köszönöm a sok hasznos tanácsot, amit eddig is hallhattam Tőled, még sok sok videót kell megnézzek, amit örömmel teszek, mert remekül összefoglalod a tudnivalókat. Örülök, hogy vagy Nekünk, leendő kismamáknak, Anyukáknak!! Csak így tovább! 🤗
@tiedaszules
@tiedaszules 10 ай бұрын
Köszönöm, hogy ezt megosztottad velünk!!!! A kötődés természetesen nem csak azon múlik, hogy mi történik a szülőszobán és a kórházban - erre a Te történeted is nagyon jó példa, illetve milliónyi olyan emberé, aki a szülés után nem az édesenyjával volt (pl én is). Talán inkább az a szerencsésebb megfogalmazás, hogy a születés utáni együttlét ezt méginkább támogatja, illetve hogy ez olyan boldogság-forrás mindenkinek, amiről kár lemondani! De a kötődés nem olyan, mint a pillanatragasztó, hogy akkor vagyunk "bekenve" vele, amikor megszülettünk és csak akkor működik, hanem ezernyi egyéb szála is van, az anyai szeretet, a gyermek által érzett szeretet, a szülőkkel való kötődés egy 3 hónapos babával, vagy akár még idősebb örökbefogadott gyermekkel is tökéletesen "működik", hál' Istennek! Boldog babavárást kívánok és köszönöm mégegyszer, hogy ilyen őszintén leírtad!
@timeateglassy4793
@timeateglassy4793 Жыл бұрын
Drága Kata! Szuper videó ez is,hála érte! A hallottak alapján a csodával határos ,hogy több mint egy évig szinte semmi nehezséggel tudtam szoptatni, 16 évvel ezelőtt. ( Korábban írtam,hogy informatív jelleggel nézlek,nekem már nem aktuális téma,csak a borzalmas élmények feldolgozása a cél.) Amiket felsoroltál sajnos mindent elkövettek ellenünk a kórházban. Amiért írok,hogy szegénykém mivel külön voltunk 3 napot a kórházban,napi kettő három alkalommal tudtam csak mellre tenni. "Csak" a csecsemősöknél volt,nem intenzíven, a teltház miatt engem és még néhány anyukát egy másik emeleten a túlsó végén az épületben helyeztek el. Nem engedték a babákat ebbe a kórházi részbe,mondván oda bárki bemehet.Szóval aki tudott közülünk ennyit sétálni,és ott egy kemény műanyag széken ülve szoptatni az tudott,aki ezt fizikailag nem bírta az nem. Lehet hogy a kevés szoptstási lehetőség miatt,de nagyon mohón szopizott az én kisbabáb. Sebes lett a mellem,ezért sokáig használtam bimbóvédőt,nekünk nagyon bejött,semmi problémát nem okozott. 100% anyatejes lett a babám bő fél évig. Fel a fejjel kismamák a nagyon hátrányos helyzetből is tud lenni egy nagyonjó szoptatás. Álljatok ki magatokért! Puszu
@tiedaszules
@tiedaszules Жыл бұрын
Huh...hát ilyen kezdéssel és ennyi nehézség mellett tényleg őszintén le a kalappal, hogy sikerült a szoptatás! Gratulálok! És azt hiszem a sikeres, boldog szoptatás segít az élmények feldolgozásában is, visszaadja (visszaadhatja) a testünkbe vetett hitünket egy indokolatlanul medikalizált szülés élmény után!
@viragoslany9229
@viragoslany9229 Жыл бұрын
Kedves Kata ! Nagyon hasznosak az információk meg így a 3. Babánál is tanulok. 9 napja született a kislányom a Flór Ferenc kórházban..Szerencsére minden feltételnek megfelelőek voltak a körülmények. 2 óra aranyora meztelen kisbabával 0/24 ben velem volt. Második vbac babám.a szülesem is csodálatos volt.sokfele alternatíva és segitseg volt.aromaterapia .kádban vajúdás labdán.. gatvedelem..nem is gondoltam volna a lelkemnek is jót tett.
@tiedaszules
@tiedaszules Жыл бұрын
Kedves Renáta, szívből gratulálok! Annyira örülök, amikor ilyen pozitív történeteket hallok! És milyen jó, hogy már egyre több helyen a VBAC-et is támogatják! Boldog babázását kívánok és jó egészséget az egész családnak!
@Anna940615
@Anna940615 Жыл бұрын
Nagyon hálás vagyok a videóidért! Sok felmerülő kérdésemre kaptam választ általad, minden videód után kicsit nyugodtabbnak, magabiztosabbnak érzem magam. Köszönöm! :) 34 hkm
@tiedaszules
@tiedaszules Жыл бұрын
Örülök neki, hogy egy picit segíteni tudok, nagyon sokat számít a pozitív visszajelzésed, köszönöm szépen!
@vivienvarga1104
@vivienvarga1104 Жыл бұрын
Nekem meg volt az arany óra . Megtalálta egyből a cicit. Sőt le se mosdattak nagyon. Fontos hogy a magzat maz rajta maradjon. Németországban szültem. Nálunk a babát el sem vittek egyszer sem. Tapszeres hozzataplalast kaptunk a kórházba mert hogy nincs elég tejem címszóval. Aztán jött otthon is a cicizes és cumizas tapszerrel. Rengeteget fejtem a mellem mire jó sok tejem lett. Párommal ultra sok vitam volt nem értette miért nem akarom cumiztatni. Kezdett leszokni a szopizasrol a baba. Majd fogtam magam. Órákig szenvedtunk de eroltetve ugyan de újra szopizott . Elhagytuk a cumit és csak anya tejes azóta. Kb öt napig volt tapszeren . A vissza út nem volt olyan nehéz. Egyébként a mellszivo sokat segít a tej megindítasban. Nálam sem volt erős tejbeloveles , szépen lassan lett egyre több és több tejem. ☺️
@tiedaszules
@tiedaszules Жыл бұрын
Szuper! Minden elismerésem, a kórházi tápszerezés nagyon megnehezíti a kezdést és utána valóban kőkemény elszántság kell, hogy menjen a szoptatás! Nagyon klasszul csináltad, azt is, hogy felvállaltad a konfliktust a pároddal. Ez is azt mutatja, hogy milyen jó lenne, ha az apák is felkészültebbek lennének szoptatás témában - szerintem sokkal több anya szoptatna sikeresen, ha az apáktól érdemi, megérőt támogatást kapnának ahelyett, hogy a cumisüveget hoznák probléma megoldásként. Még egyszer gratulálok!
@nemethfanny94
@nemethfanny94 Жыл бұрын
Én ide venném hatodiknak a bimbóvédő használatának elkerülését is! :) Nálunk ez indította el lavinát! Sajnos a kórházakban nagyon szeretik alkalmazni ha szerintük nem megfelelő formájú a kismama melle vagy a baba nem tudja kellően bekapni a bimbót. Erről a témáról kevés szó esik és az első gyermekkemnél én se tudtam h ennek milyen hozadékai vannak ( szinte ugyan olyan rossz mint a cumisüveg és cumi használata, ezeket tudtam viszont az h a bimbóvédő is okozhat ehhez hasonló problémákat sajnos nem) Lehet érdemes lenne a bimbóvédő hasznalatával kapcsolatban is egy videót készíteni, mert szerintem ebbe a csapdába is sok kismama kerül.
@tiedaszules
@tiedaszules Жыл бұрын
Szia Fanny! Teljesen egyetértek Veled! A "Miért fáj a szoptatás?"c. videómban röviden beszélek róla, de teljesen igazad van, ez a téma megér - ha nem is egy misét, de egy videót feltétlenül! A bimbóvédő csak elnapolja a problémát és valóban nagyon könnyű a babának hozzá szoknia! Köszönöm a javaslatot!
@user-ou3lb9dh3w
@user-ou3lb9dh3w 9 ай бұрын
Szia Kata. Elképesztő ez a tudás amit és ahogy átadod. Nagyon köszönjük. ❤ 3 napos a kisbabám épp kórházban vagyunk. Méregetik a nővérek, hogy mennyit eszik. (20g két óránként egyenlőre) de a kisfiam tovább sír, pótlást kapott. Utána jól bealszik. Na ezt szeretném megszűntetni. Szeretném igény szerint szoptatni otthon (holnap) 😊, csak aggódom a túletetés miatt, ugyanis az első kislányomnál (8éve) szintén igény szerint, de sajnos erős hasfájása volt. Ezért a védőnő szigorűan betartatta a 3 majd később 4 órát. Tudom mindig minden változik más a vélemény a szoptatásról is. Az lenne a kérdésem: ha túl sűrűn fogom szoptatni a kisfiamat, emiatt hasfájós lesz,?
@tiedaszules
@tiedaszules 9 ай бұрын
Szia! Gratulálok a babához! Isten éltessen ôt is és a szüleit is! A kérdésedre egyértelmûen nem a válasz! Ha igény szerint szoptatod, akkor a babád döntsetek el, hogy mennyi kell neki és biztos nem emiatt lesz hasfájós! Vannak sokat síró meg keveset sīró bábák, az sem biztos, hogy az hasfájás, amit mi annak gondolunk! Szóval szoptasd nyugodtan, ahogy ígényli, szuper ahogy csinálod!!!
@msmimi9288
@msmimi9288 Жыл бұрын
Nagyon hasznos ez a video:) Sajnos az elmondott tanacsok “betartasa” egyaltalan nem realis a legtobb mai szuleszeten/csecsemoosztalyon (talan a rooming-in az egyetlen, ami mar elterjedt). Az elso babamat csaszarral szultem magankorhazban (nem tervezett csaszar volt), intenzivre kerult a baba, hiaba fejtem, nem sok tamogatast kaptam, a baba alig volt mellen, donortejjel etettek, ugy “kaptam vissza” intenzivrol, hogy 85-90 ml-eket belediktaltak cumisuvegrol. Egyaltalan nem tudtam szoptatni ezutan. Nemreg szuletett meg a masodik babam, most allami korhazban (Mo. kozponti, allami szuleszete), csaszar volt, megint semmi aranyora, a baba megint intenzivre kerult. Most mar masodik babaskent ahogy fel tudtam allni, elkezdtem fejni az elotejet, hatalmas harcokat vivtam az intenziven, hogy megfoghassam/mellre tehessem. Megint cumisuveget es cumit kapott.. Amint visszakaptam, a csecsemosok ugy eroltettek a potlast/cumisuveget (teljesen indokolatlanul), hogy mondtam, hogy nekem beindult mar a tej, nem kell potlas.. volt olyan, hogy a csecsemos nover hallotta, hogy sir a babam, es kerdes nelkul hozott donor tejet egy cumisuvegben.. Nem meselem el, hogy mit kaptam, amikor mondtam hogy 1. nem kell potlas 2. nem ehes, hanem nyugos 3. kb 2 liter lefejt tejem van a hutoben 4. nem szeretnek cumisuveget adni, hoztam magammal itatopoharat. Osszesen 10 napot voltunk korhazban es elkepeszto harcokat kellett vivnom folyamatosan, indokolatlanul, amit csak azert mertem/tudtam megtenni, mert volt a hatterben szoptatasi tanacsado, akivel tudtam egyeztetni (sajat, magan uton), illetve mar masodik baba volt, es en borzaszto eltokelt voltam, hogy ot marpedig szoptatni fogom.. nagy kar, hogy a korhazak (nagyresze) letudja annyival, hogy egyen a baba, az teljesen mindegy, hogy mi lesz, miutan hazaviszik..
@msmimi9288
@msmimi9288 Жыл бұрын
PS. a kicsi 3 hetes es 100% anyatejes, nem potlunk, nem cumisuvegezunk, nem cumizunk, nem bimbovedozunk..
@tiedaszules
@tiedaszules Жыл бұрын
Szia, először is gratulálok a kitartásodért és hogy ki mertél, ki tudtál állni magatokért és azért meg főleg, hogy a nehézségek ellenére is sikeresen és kizárólag szoptatsz! Nagyon szuper!!!! Borzasztóan szomorú és elkeserít, amit írsz - ez a hozzáállás csak megnehezíti az egész szoptatást a kórházak részéről, amikor pont nekik kellene segíteni az édesanyákat, hogy sikeresen induljanak a szoptatás útján és bátorítást és megerősítést adni... És az sem mentség, hogy császár után ezt meg azt nem lehet megoldani... jó szervezéssel, pozitív hozzáállással a császáros édesanyákat is lehetne hatékonyan segíteni. Viszont úgy gondolom, hogy minél több szülő teszi szóvá, hogy nem ilyen ellátásra vágyik és hogy nem ez a korszerű modern ellátás sem a szülés során, sem szülés után, így talán mi is hozzáteszünk ahhoz, hogy lassan beköszöntsön a 21. század a magyar szülészeteken is... és talán a videóimmal egy icipicit én is tudom segíteni ezt a folyamatot, legalábbis ez a szándékom!
@msmimi9288
@msmimi9288 Жыл бұрын
@@tiedaszules Koszonom szepen:) Teljesen egyetertek Veled, nagyon fontos ez az uzenet, amit kozvetitesz, remelem, minel tobb anyukahoz, szulohoz el fog jutni!! Igenis ki kell magunkert allni, mindenben, ami a gyerekunkkel kapcsolatos, de a szules/szoptatas temakorben aztan kulonosen. Nagyon tetszett, amikor az egyik videodban (nem vagyok biztos benne, hogy pont ebben:)) mondtad, hogy az a pici baba a mi gyerekunk, mi vagyunk a szulei, igenis kerhetunk, es kerni is kell, hogy hogyan szeretnenk vele idot tolteni, ot ellatni. Ez szerintem egy borzasztoan fontos utravalo minden szulesre keszulo anyukanak. Tovabbi jo munkat kivanok Neked🌸
@Eperke1108
@Eperke1108 2 ай бұрын
Első szülő voltam, elvitték "rendbe tenni" de szerencsére semmi problémánk nem volt a szoptatassal, 3 évig éjjel-nappal szoptattam 😘 Csak azért írom, hogy jó ha úgy van ahogy te mondod, de ha már vki ezt utólag hallgatja ne keseredjen el! 2. pont ✅
@tiedaszules
@tiedaszules 2 ай бұрын
Igen, teljesen igazad van! Egyik felsorolt dolog sem akadályozza meg a szoptatást, csak esetleg nehezebbé teszik...és minél több ilyen nehezítő tényező van, annál nehezebb lehet a szoptatás. Tehát ha van rá mód, akkor nagyon jó elkerülni ezeket a "csapdákat"...
@DoraRealista-st8op
@DoraRealista-st8op 7 ай бұрын
Ez a videó eltúlzott,megtévesztő,köze sincs a magyar valósághoz,már ami a kórházakat érinti. Én a győri kórházban szültem,ami egy bababarát kórház. És bizony az aranyórán bepólyálva kaptam meg a Kislányunkat. És a kórházban bizony kapott pótlást is. Mert besárgult. Mégis kizárólagos szoptatással jöttünk haza. Viszont pár hónap után tápszeres lett,nem az én döntésem volt,így alakult. És nem sajnálom. És mégis szoros, szeretetteljes kapcsolatunk a Lányunkkal. És nem azért mert 3 hónapig anyatejet kapott... Hanem mert rengeteget játszunk,minőségi időt töltünk együtt,odafigyelünk egymásra,mesét olvasunk,gyurmázunk,kint játszunk,egymásra nézünk ha egymáshoz beszélünk, stb. És bizony hálás vagyok, hogy olyan Apa van mellettem, aki átvette az etetését néha!!! És tudtam aludni! És nem egy ronggyá szakadt,kimerült,lestrapált,zombi anya volt a baba mellett. Mert arról nem beszéltek,ti "szakemberek",hogy a kialvatlanság mit tud kihozni az emberből. Hogy az milyen veszélyes, ha nem tudsz úgy koncentrálni, figyelni a gyerekre, ahogy amúgy tennéd, ha ki lennél pihenve!!! Ez nagyon fontos dolog! Nem tudom mi az oka, hogy a szoptatás ennyire túlmisztifikált. De nem egy sírógörcsös anyukát ismerek,aki megszenvedett mire eljutott odáig,hogy oké,ez sajnos nem megy,jöjjön a tápszer. És utólag nem bánta meg! Iszonyatos stresszt tesztek ezzel a szoptatás nyomásgyakorlással az anyákra,főleg aki első babás anyuka! Hatalmas felelősség egy ilyen nyilvános videóban ilyen hajmeresztő dolgokat kijelenteni, hogy "idegen anyag a tápszer" (ahogy ezt mondod, mintha mondjuk higanyt öntöttem volna a babába....) és hogy ne engedjék ,hogy apuka etesse cumisüvegből a babát..... Nem mellesleg, nem egy anyatejes babát tudok,aki születése óta állandóan beteg, náthás, meg ilyen olyan (számomra ismeretlen) vírus meg bacifertőzéseket elkaptak. Míg az én 2.5 éves lányom összvissz egyszer volt beteg,egy rövid náthája volt. És jár emberek közé,közösségbe. Szóval, leendő Anyukák és Kismamák! Ne stresszeljetek! A tápszer és a cumisüvegből evés sem ördögtől való! És ha felajánlják a segítséget, mert látják, hogy kimerült vagy, add át a babát és aludj egy jó nagyot. Ettől vagy igazán szuperanya. És ha kialudtad magad, te is így fogod látni.... És ha a gyereked tápszeres lesz már az első perctől, mert mondjuk lebetegedtél, vagy bármi történt veled, vagy csak egyszerűen,így döntöttél, hidd el, szuperanya vagy! Nem ezért, hanem mindenért, amivel a legjobbat akarod a gyerekednek! ❤️
@tiedaszules
@tiedaszules 7 ай бұрын
Kedves Dóra, abban mindenképpen egyetértünk, hogy nem attól lesz valaki jó anya, hogy szoptat-e vagy sem. A kötődés és a gyerek-szülő kapcsolat sem a szoptatáson múlik és teljesen igazad van, hogy a minőségi együtt töltött idő nagyon sokat számít, végig a gyerekkor során. Viszont rengeteg olyan édesanya van, aki szeretne szoptatni és igenis nagyon fontosnak gondolja a szoptatás - mint én is - és igenis nem akarja az újszülöttjét egy másik emlős állat tejéből készült fajidegen tápszerrel táplálni és úgy gondolja, hogy ez valóban csak a legutolsó, végszüksége megoldás. Csakhogy a szoptatás nagyon sokszor azért nem alakul úgy, ahogy a szülők eltervezték, mert a szülőknek nincs megfelelő alap-információjuk a szoptatásról és/vagy a kórházban rossz, elavult gyakorlattal találkoznak, ami a szoptatást sokkal nehezebbé teszi (pl bepólyálás, az újszülött osztály, a cukros vizezés, az azonnali tápszerezés, az anyák szoptatási képességének megkérdőjelezése és aláásása stb). Tehát azoknak a szülőknek szeretnék segíteni a videóimmal, akik igenis szoptatni szeretnének! És tetszik vagy nem tetszik, az éjszakai szoptatás kihagyása is egy olyan lépcső, ami nehezebbé teszi a szoptatást. Meggyőződésem, hogy egy apa rengeteget tud segíteni és enyhíteni tudja az első hetek, hónapok nehézségeit és fáradtságát akkor is, ha nem a szoptatásbó veszi ki a részét. Egyébként mi "szakemberek" rengeteget beszélünk az első időszak nehézségeiről és a kialvatlanság esetleges következményeiről és arról is, hogy nem szabad félvállról venni az anyasággal járó érzelmi-lelki problémákat - és hogy mennyire szüksége van (lenne) új szülőknek megértő nagyszülők, barátok, rokonok aktív támogatására és segítségére az első időszakban...Nekem speckó ez egy elég fontos része a gyermekágyas időszakról és a szoptatásról szóló tanfolyamomomnak.... Üdvözlettel!
@renatapapai4603
@renatapapai4603 Жыл бұрын
Kedves Kata, egy hetes a kisbabám és küzdünk a szoptatással. Azt hiszem rosszul cicirehelyezés vagy a bimbó bekapása okoz fájdalmat. A jobb mellemnél a bimbóudvar félreáll és nagyon fáj. Mit tegyek? Köszönöm!
@tiedaszules
@tiedaszules Жыл бұрын
Kedves Renáta, így távolból nehéz tanácsot adni, a legjobb lenne egy IBCLC laktációs tanácsadóval felvenni a kapcsolatot és ő nézze meg, hogy mi a helyzet. Ha ez valamiért nem megoldható, akkor a mellrehelyezésnél azt nézd meg, hogy bekapja-e a baba szinte az egész bimbóudvart és kifelé biggyeszti-e az ajkait? Ha nem, akkor ezek okozhatják a fájdalmat...nagyon fontos megvárni, amíg a baba tényleg szinte ásításszerűen nagyra nyitja a szájacskáját és akkor mellre helyezni. A száját látta valaki szakember? Nyelvecskéjét előre tudja nyújtani? Az ajkait kifelé tudja biggyeszteni? Ha nem, akkor lehet, hogy nyelvfék vagy ajakletapadás van a háttérben, mindkettő egyszerűen orvosolható, de kell, hogy szakember nézze meg. Viszont ha ezzel nincs probléma, és a mellrehelyezsénél is minden OK, nagyra nyitja a száját, jó sokat bekap a bimbóudvarból és kifelé biggyednek az ajkak, akkor valószínűleg az idő lesz a megoldás a problémára és sajnos ezt túl kell élni. Tapasztalatból tudom, hogy ez iszonyú fájdalmas tud lenni az elején! Kitartást, megéri a dolog sokszorosan, és egy-két nap múlva enyhülni fog a fájdalom! Nagyon drukkolok, szuper vagy, hogy nem adod fel!!!!!!
@MonikaMate
@MonikaMate 11 ай бұрын
Nagyon köszönöm én is ezt a videót! Én péntekre voltam kiírva az első babámmal, de még jól érzi magát odabent😀🥰Azt szeretném kérdezni, hogy a tápszer helyett (amit én semmiképp se szeretnék majd neki adni), nem lehet más anyák tejéhez jutni még bent a kórházban? Már ott is előfordulhat, hogy valakinek több teje lesz. Mona
@tiedaszules
@tiedaszules 11 ай бұрын
Kedves Mona, de indőnként van erre lehetőség, a baba szempontjából ez egyértelműen jobb, viszont a szoptatást ez sem segíti! A tejtermelés beindulásához, a tejmennyiség növeléséhez az szükséges, hogy a baba szopizzon minél gyakrabban a Te melledből. Tehát ha egy másik édesanya táplálja a tejével, akkor kevesebb időt fog a Te melleden eltölteni, kevesebbet fog szopizni és ez eredményezheti azt, hogy még később történik a tejbelövellés vagy hogy kevesebb tejed lesz. Ez a szopizás dolog egy kicsit olyan, mint a kiskutya és az ugatás...mindkettőtöknek bele kell jönni, ezért is szerencsésebb, ha együtt gyakoroltok! Sok sikert!
@MonikaMate
@MonikaMate 11 ай бұрын
@@tiedaszules köszönöm a választ! Igen, én is ezt szeretném, ez csak a végső esetes kérdés volt, hogy ha valami nagyon nem lesz oké a szoptatással, a tápszer elkerülését meg tudom-e oldani :) Viszont ma hajnal 4-kor elkezdett folyni a magzatvíz, fájásokkal, a víz azóta is folyik, fájások elmúltak, nagyon picit érzek valamit pár óránként, vajon meddig lehet elkerülni a kórházba menetelt? Semmiképp sem akarok vajúdásbeindítást, és amúgy a baba is meg én is jól vagyunk, de nem akarom kockáztatni azt sem, hogy ezzel a sok várakozással elrontok valamit és valami baja lesz...
@baloghnekovacsklaudia1996
@baloghnekovacsklaudia1996 Жыл бұрын
Kedves Kata! Mi a helyzet a programozott császárnál. Nem rég tudtam meg, hogy így fogok szülni, akkor mindezek hogyan tudnak kiviteleződni, amiket felsoroltál? Előre is köszönöm a válaszod!
@tiedaszules
@tiedaszules Жыл бұрын
Kedves Klaudia, hát azt hiszem a videóban felsorolt első két dolog, ami nehéz - nehezebb császáros szülés esetén. Viszont ha előre tudod, akkor fel tudsz készülni valamennyire. Bőrkontaktus: ha Veled akadályozott lesz a szülés után rögtön, esetleg a leendő édesapának tudják adni ugyanúgy pucéran, "szőrkontaktusra", persze ehhez eléggé a sarkatokra kell állni, sajnos nem ez az alaphelyzet. Apáknak is fantasztikus élmény a közvetlen bőrkontaktus egy újszülöttel! Utána pedig próbáld kiharcolni, hogy a megfigyelési időszak után (egy-két óra a műtétet követően) minél hamarabb kapd meg a babát. Természetesen segítségre lesz szükséged, hogy a karodba tudd venni, pláne szoptatni, ezért szuper, ha arra készültük, hogy a partnered minél többet bent legyen Veled a kórhában és segítsen. Sajnos a csecsemősnővérek általában elég túlterheltek és a műtét utáni első napokba a baba gondozása segítség nélkül szinte lehetetlen. Nagyon változó a helyzet kórházanként, de a lényeg, hogy ha nem is lehet folyamatosan Veled a baba, minél korábban és minél többet van Veled, annál könnyebb lesz a szoptatás. Császár után a tejbelövellés is általában egy picit később történik, de ez nem ad okot a kiegészítésre, hiszen ott az aranyat érő előtej (kolosztrum), amiből elég táplálékhoz jut a baba - ha gyakran mellre rakod. Ráadásul ez még a tejbelövellést is gyorsítja! Valószínűleg itt megintcsak a sarkadra kell állni, és határozottan kifejezni, ha nem akarsz pótlást! Szóval császár után nem könnyű, de nem is lehetetlen a szoptatás! Sajnos sok tévinformáció kering, sokan úgy gondolják, hogy műtéti szülés után nem, vagy csak nagyritkán lehet szoptatni, de ez nem így van! Sok-sok édesanya a remek példa rá, akik császáros szülés után is sikeresen szoptattak/szoptatnak, akár évekig is! Még egy tipp: kérdezd meg a kórházban, hogy van-e IBCLC laktációs tanácsadó, és már a szülés előtt vedd fel vele a kapcsolatot és kérd meg, hogy a műtét után segítsen majd megmutatni a császáros trükköket (pl hogy fogd a babát, hogy a műtéti seb ne fájjon stb). Sok sikert Nektek!!!!
@baloghnekovacsklaudia1996
@baloghnekovacsklaudia1996 Жыл бұрын
Nagyon szépen köszönöm és a választ is! ☺️
@gerdapapp216
@gerdapapp216 Жыл бұрын
Szia! Tök béna módon kitöröltem véletlenül az előző neked írt kommentemet... :D Most pótlom, és szeretném megköszönni a videóidat, nagyon hasznosak!
@tiedaszules
@tiedaszules Жыл бұрын
Köszönöm a visszajelzést, nagyon örülök, hogy hasznosnak találod őket! Csütörtök délutánonként rakom fel az új videókat, úgyhogy érdemes figyelni a csatornát!
@MamaTee.hu-SzoptatosFelso
@MamaTee.hu-SzoptatosFelso 7 ай бұрын
A szoptatáshoz kényelmes és stílusos felsőre is szükség van, ajánlom a MamaTee szoptatós felsőt ;)
@tiedaszules
@tiedaszules 7 ай бұрын
Igen, az sokat dob valóban az érzeten, ha az ember kényelmesen és csinosan is érzi magát! Nem ismerem ezt a márkát, de biztos jó lehet!
@szekelyaniko1291
@szekelyaniko1291 5 ай бұрын
Első kisfiamat nem tudtam szoptatni,mert nem vették észre,hogy le van tapadva a nyelve.Azt mondták a fiam lusta és én sem csinálom jól...akkor még nem tudtam megítélni,hogy le van tapadva a nyelvem.... Most annyira szeretném ,hogy tudjam szoptatni❤ ❤❤
@tiedaszules
@tiedaszules 5 ай бұрын
Nagyon drukkolok, hogy sikerüljön!!! Ha bármi gond adódna, legjobb minél hamarabb felvenni a kapcsolatot egy laktációs tanácsadóval, aki élőben tud hasznos segítséget adni, és nem csak elintézni ilyen bántó megjegyzésekkel....
@szekelyaniko1291
@szekelyaniko1291 5 ай бұрын
@@tiedaszules köszönöm ❤️
@gabriellailnicky289
@gabriellailnicky289 Ай бұрын
A legjobb dolog, hogy ezt csak az otthonletunk 3.heteben latom 😅
@tiedaszules
@tiedaszules Ай бұрын
Miért?
@georginanagy454
@georginanagy454 Жыл бұрын
Кár, hogy a tápszerezők nem hallgatják meg ezt a tanácsadást. Kata, szuper vagy.
@szilviamoharos7109
@szilviamoharos7109 11 ай бұрын
De meghallgatja.
@szilviamoharos7109
@szilviamoharos7109 11 ай бұрын
Engem sürgősségi császározni kellett altatással gyakorlatilag azt sem tudom mi történt az arany órán ébren sem tudtam maradni azt sem tudtam hol vagyok mi történt velem
Fáj a szoptatás? Itt vannak az okok és a megoldások!
18:30
Rácz Kata
Рет қаралды 14 М.
Increíble final 😱
00:37
Juan De Dios Pantoja 2
Рет қаралды 113 МЛН
Каха ограбил банк
01:00
К-Media
Рет қаралды 11 МЛН
Szoptatás: kell-e  fejni vagy sem? Neked is ezt mondták?
20:11
Az újszülött emelése, tartása és forgatása - Maternity Magánklinika
4:17
Maternity Szülészeti és Nőgyógyászati Magánklinika
Рет қаралды 115 М.
Nehezen indult a szoptatás | vegamama
24:00
Fancsikai Eszter
Рет қаралды 23 М.
Dorina @anyaterapia - Lelki felkészülés a szülésre
10:08
A N Y A közösség
Рет қаралды 7 М.
A szoptatós étrendről
19:55
Pődör-Novák Réka
Рет қаралды 3,9 М.
A BABALÁTOGATÁS SZABÁLYAI
4:11
Gabriella Módis
Рет қаралды 193 М.
Maternity Magánklinika - Újszülött emelése, tartása
4:57
Maternity Szülészeti és Nőgyógyászati Magánklinika
Рет қаралды 42 М.